Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
21. únor 2010

Jani ty injekce jsou různé. Měla jsem vždycky Puregon, ten se ale doplácí. Obsahuje folikuly stimulující hormon v síle 833IU/ml. (To jsem opsala z krabičky. 😀 ) Určitě to bude silnější a lepší než clostík. Neboj, doktoři ti vše vysvětlí a dají vám na výběr. 😉
A píchnutí se neboj. Ta jehlička je krátká a tenoučká. 🙂
Přítel je dobrej, když ti to chce píchat, manžel to rovnou zavrhnul. Posera... 😀

terka82
21. únor 2010

Jé tak brácha se činí. 🙂 Neboj, brzo je doženeš. 😉

l.u.c.i.e
21. únor 2010

Terko, jojo, svatá pravda. Ještě, že je koník. Taky jsem tu hodně čerpala a vzpomínám si, že když jsem panikařila, tak jste mě vždycky dokázaly uklidnit 🙂 Jojo, dneska taky mám vše uděláno a vařeno mám ze včera 😀 Jen jsem nepekla...

Jani8, snad se ti to už spustí, aby jsi mohla se stimulací. Myslím, že Micha píchala Puregon a zadařilo se. Uvidíš po zavolání do Natalu, co ti řeknou a pak se s nima na všem domluvíš.
Pak hned dej vědět až sestra porodí 🙂 Snad to bude mít brzo za sebou a bez komplikací.
Terka má pravdu, že doženeš bráchu a rovnou bys mohla 2x dvojčátka 😉

terka82
21. únor 2010

Lucko jj, jsem za tuhle diskuzi ráda. Jen doufam, že se už co nejdříve přesuneme ze sekce snažilky někam do těhulek nebo maminek nebo jak se to jmenuje. 🙂
Tak ty musíš mít po včerejšku splněno. 😉

jana8
21. únor 2010

Terko,Lucko,nemusím bratra dohnat , stačí když budu mít aspoň jeden cenný poklad u sebe 😅 .....holky a ten Puregon to je to co stojí 4000kč? nebo se mýlím.....myslím,že nám bude stačit injekce hrazené pojišťovnou po mé demolaci auta nejsou penízky ☹ ....zítra volám do Nat.,ms už je tady,tak zítra to bude už 2DC,tak přemýšlím jestli tam nebudeme muset hned jet.... 😒 ....zavolám tam ráno z práce,tak by jsme tam po práci mohli vyrazit,zítra jsou tam do 17hod,tak to by jsme stihli.....a taky mě tady vždy uklidníte a povzbudíte a jsem vám za to vděčná 😉

terka82
21. únor 2010

Jani jednim pokladem to teprve začne. 😉
S doplatkem je to různé podle velikosti balení. Myslim si, že na to největší balení - 900 jednotek jsem doplácela přes 2000 kč a při píchání 150 jednotek denně to je na 6 dní. Ale holky ti určitě řeknou líp. Fakt si nejsem jistá a navíc už je to víc jak rok zpět, takže ceny můžou být někde jinde. 😖
To je dobře, že ta mrcha už dorazila, zítra si tam určitě zavolej a domluv se s nima. 🙂

A co sestra? Snad už se prdísek rozhoupal. 🙂

pantomima
21. únor 2010

Pěkný večer!

U mě nic novýho, břicho maličko pobolívá, ale jen občas a spíš, když na to myslím. Prsa jsou citlivý pořád stejně 🙂

Včera jsme byli na Šumavě- Prášily, Antýgl, Vydra, Turnerova chata, no prostě nádhernej relax 😵

Já už si přesně nepamatuju, jak jsem si ty injekce tenkrát píchala, ale myslím, že to bylo od druhýho dne a píchala jsem si je do zadku- do svalu, první jsem si píchla hrdinně sama, od druhýho dne jsem každej večer běhala za mámou 😀

jana8
21. únor 2010

Terko,díky,uvidím,co mi řeknou zítra.....sestra se zatím bohužel neozvala ☹ ,malý jí dává zabrat,celý den na ni myslím.....dokt. ji řekla že večer,tak snad se už brzo ozve 😵
Pantomimo,to je super,že jste si to včera užili.....hezký výlet 🙂 ....to jsem netušila,že se to píchá do zadku 😕 ....tak to bude něco 😨
Micha,kde si? poraď jak si to měla ty?

terka82
21. únor 2010

Pantomima a kolikátý den po IUI jsi?
Holky já v tom mam pěknej hokej. 😅 Asi bysme si tu měly založit nějakej kalendář. 😀
Teda to byl včera parádní výlet. Byli jsme tam vloni v létě a nohy mě bolely ještě hodně dlouho, ale bylo to moc fajn. 😀

Jani snad už to nebude dlouho trvat. 😉
Jj, ty nehrazené injekce se píchají do zadku. Puregon do břicha.

pantomima
21. únor 2010

terka82- byla jsem na tom v úterý, 16.2., tak 5. den?, jestli dobře počítám 😀

pantomima
21. únor 2010

já myslím, že taky jak co se kam píchá, neuvědomuju si, že bych něco platila, ale už nevím, hlavně ani nevím, jak se to jmenovalo, jen celá ta metoda byla INDUKCE GONADOTROPINY, přesně mi to bylo nasazeno na to, že jsem neměla ovulace, nerostla mi žádná sliznice, PCO, žádný folikly nezrály, cyklus půl roku žádná pauza 😉

terka82
21. únor 2010

Pantomima takže máš o den dýl než já, to bych si mohla zapamatovat. 😀

avant
21. únor 2010

Ahoj holky 🙂

všechny vás při nedělním večeru zdravím.

Já jsem na stimulku měla léky někde v tom středu, ne ty co plně proplácí pojišťovna, ale ani ty, které jsou připravené v peru. Taky mám stimul. gonatropiny. Za všechny léky jsem doplácela v lékárně cca 2.700,- Kč (menopur, cetrotide, ovitrelle). Vystačila jsem se dvěma krabičkama menopuru - u mě to vystačilo na tuším 10ti denní stimulaci). Všechno jsem píchala do břicha. Aplikace byla klasickou injekcí s jehlou.

Jinak souhlasím s Terkou, že nějaký přehled - co a kterou čeká jaké vyšetření, výkon, kdy se maminkám narodilo miminko atd....), by se nám sem hodil. Jednou za čas bychom to vždycky zaktualizovaly, co vy na to? Můžu se toho klidně ujmout, stačí, když mi do IP napíšete, co byste tam chtěli napsat 🙂 Mají to tu holky ve spoustě diskuzí 😀 😀 😀

pantomima
21. únor 2010

avant- názvy těch léků, co jsi psala mi vůbec nic neříkají, takže já měla něco jiného 😉 😀

jana8
21. únor 2010

Terko,tak to jsem zvědavá,co mi řeknou zítra,protože penízky fakt nejsou ☹ .........sestře píchli injekci na urýchlení že buď usne nebo porodí,tak jsem zvědavá......jinak ten přehled by byl bezva 😉 taky v tom mám chaoz

avant
21. únor 2010

pantomima - ono je podle mě na výběr víc léků v té skupině, které můžeš mít (menopur byl na růst folíků, cetrotide na to, aby předčasně nepraskly a ovitrelle na dozrání vajíček). Tohle bylo pro IVF - tak pro IUI dávají možná něco jiného.

Jana8 - ještě se vracím k těm injekcím. Píchání se neboj, když jsem to vydržela já 😀 . Jak píšeš, já se taky na jehlu jen podívám a je zle. Když mi berou krev tak mám úplně vykroucenou hlavu dozadu, abych se na to náhodou nemusela koukat. Takže injekce mi píchal manžel a poslední dvě jsem si dokonce píchla sama 😅

pantomima
21. únor 2010

avant- tak tím to bude, na IUI je něco jiného 😀

terka82
21. únor 2010

Avant takže jsme tě zvolily nástěnkářkou, když se k tomu tak hlásíš. 😀
Vymysli si formu, jakou to chceš dělat 😀 a mě tam prosím napiš KET 17.02 - 2 embrya - test 3.3. 😀
Děkuju. 🙂

Jani neboj, určitě najdete vhodnou léčbu, která pro vás bude fin. přijatelná. 🙂
Sestře se to pěkně protahuje. Snad už se konečně dočkáte, i když možná by bylo lepší se na to vyspat... Otázkou ale je, jestli se takhle těsně před porodem dá samou netrpělivostí usnout ... 😅

avant
21. únor 2010

No mohli by jsme buď udělat jeden kompletní seznam, nebo ho rozdělit na několik částí. To záleží na vás, jak by to bylo nejlepší, co myslíte?

avant
21. únor 2010

Já osobně bych byla pro jeden seznam 😀

terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 3.3.
avant ................. 1.1VF - OPU 22.2.

avant
21. únor 2010

jenom něco zkouším........ jestli ten text jde kopírovat z předešlého příspěvku

terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 3.3.
avant ................. 1.IVF - OPU 22.2.

jana8
21. únor 2010

Holky,jste tady ještě někdo?

jana8
21. únor 2010

Tak před chvíli jsem se stihla celá zamotat do toho našeho zkoušení 😖 .....s přítelem jsem se ujisťovala,že oba myslíme na to samé....protože on šel na noční a já jedu na ranní a budu tam volat z práce...no a nakonec jsem zistila,že každý myslí na něco jiného 😀 ......nejdřív jsme mluvili o IVF /kvůli tomu,že když už si budu píchat injekce,tak ať rovnou na IVF/,tak jsme se dohodli na tom,ale na tom plně hrazeném pojišťovnou .......no a včera jsme zas mluvili o tom IUI s injekcemi....on asi myslel,že mluvíme o tom IVF,tak jsme se zas dohodli na tom IUI.....a teď když jsem se ho zas ptala tak já mluvila o IUI a on o IVF.....to je ale bordel 😅 .....jasné,že řekl co chci,tak nakonec jsme to uzavřeli s tím IUI,s tím,že se zeptám na tú neschopenku......
Holky,poraďte.....do čeho by ste šli vy na mém místě.....??? 😖

jana8
21. únor 2010

Avant,já taky vždy otáčím hlavu při injekcí i odběru.....ale říkám si ,že když jsem vydržela v nemoc. kapačky tak vydržím i nějaké píchaní..... 😅 ...hlavně ať se to povede....
Terko,jsem zvědavá,kdy mi už napíšou,že malý je na světe.....taky nevím jestli usne,ale doufám,že ano,ať má více síly,už to začíná být dlouhé,tak musí nabrat tú sílu odněkud .......

terka82
21. únor 2010

Avant myslím, že takhle to bude naprosto vyhovovat. 😉

Jani8 jsem tu, to víš, hokej... 😀
😀 Jste to doma pěkně pomotali. Pokud máte šanci při IUI(dobré spermio), tak bych do toho určitě šla s tím, že si domluvíš tu PN. Navíc jsi psala, že teď nemáte přebytečné kačky a ty by na IVF byly třeba. Takže bych to viděla za jednoznačné. 😉
Při odběru krve se na to taky nedívam. Když jsem šla darovat krev, tak jsem se celou dobu držela a nakonec jsem se skácela cestou z transfůzky a ještě jsem tam vrhla... 🤐 Ale tady jde o prcka a pro toho uděláme přece cokoliv,ne? 🙂
Snad se sestra opravdu trochu vyspí. 🙂

Dneska to tu balim. Jdu hodit rychlou sprchu a pak dokoukat hokej. A ráno do práce... 😖 Mějte se a pááá zítra.

jana8
21. únor 2010

Terko,vím,vím,že je hokej 😉 ....jsem ráda,že si se ozvala,fakt už jsem zas začala přemýšlet nanovo....och och 😠 .....to víš,že kvůli tomu andílkovi všechno...... 😉 ......tak to máš odvahu,ještě darovat krev....to obdivuji...úpřimně já bych asi na to šla kdybych musela.....jinak jsem posera 😅 .....jinak nám říkali že i to IVF by jsme mohli mít plně hrazeno pojišťovnou,tak nevím 😖 ......spermio říkali že je dobrý.....tak koupím ješte si Kontryhel,ten mi minule pomohl a příteli dám vitamíny E....nebo co je holky dobré na podporu spermia?.....ale říkali že je ok.....tak snad by to tak šlo......tak pojedu ještě na tu IUI......snad si to do rána nebo v práci nerozmyslím 🙂 .....Terko,děkuji ti za podporu a že si se ozvala......taky fandím Čechům 😉

pantomima
22. únor 2010

Pěkné ráno!
U mě žádná změna, vše snad ok!
Teď jsem v tom nějaká ztracená, pojišťovna nehradí anoi jedno IVF? Já myslal, že nějaký cykly ano??

jana8- určitě jdi do IUI s podporou, na tom nic nezkazíš a určitě to vyjde!!!

m.evzenie
22. únor 2010

Ahojky holky,
Avant, držím palce na odběr, aby vajucha byla kvalitní. 🙂
Vám ostatním čekatelkám na // čárky držím pěsti, aby jste byli všechny úspěšný.
Včera po plese jsem nějak nestíhala, rychle oběd, pak jsem ještě dospávala, procházka s pejskem a pak návštěva za maminou v nemocnici, zase nám nastali starosti...... Ještě jsem byla s přítelem večer na hokeji, musím Vás v rychlosti dočíst.

m.evzenie
22. únor 2010

Lucii, koukám, že jste byli také na řeznickém plese nebo ne. My jsme bohužel nevyhráli nic, vyhrával každý druhý lístek,
my měli smůlu. S holkama jsme tančili, až mě boleli nohy a hlavně mě jedna bota tlačila 😠
Gambrinusko, za chvilku se Ms dočkáš a kdyby jsi se nedočkala, tak by to bylo super, viď.
Jani, tak co už jsi čerstvá tetička?
Musím pracovat.

ilca1
22. únor 2010

Hezké ráno všem 🙂
Pantomima pojištovna hradí 3 IVF ale hormony a kdyby jste chtěli třeba ICSI a hatching si musíte platit sami. Mě teď první IVF vyšlo na 17 000 Kč ☹ tak doufam se se povede
holky dneska jsem si koupila ráno testíky, ale mam strach testit, dneska je to 9 dní co tam mrňousky mam ,tak možná se odhodlam zítra ráno, zatim jsem MS nedostala ani nešpinim.Mam strach že tam zítra bude jen jedna čárka , dokud netestim tak můžu aspoň doufat 😎