Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

ilca1
19. dub 2010

Ahoj holky přeji krásné ráno 🙂
pant dneska jsem tě předběhla to snad není ani možný 😀 vždycky jsi ty to ranní ptáče tady 😀
tak jsem psala včera doktorce na "Těhotenství od A do Z" to je super tam napíšeš doktorce z gynekologie dotaz a odpoledne nebo druhý den tam je odpověď 😵 tak jsem se ptala na ten utroš a doktorka napsala , že uškodit to nemůže že v německu se doporučuje užívat v těhotenství až do 14-16 týdne, tak je to v poho.
venku kouká sluníčko tak to vypadá dobře 😵 já už mam muškáty na oknech tak snad mě nepřemrznou 😅

pantomima
19. dub 2010

Pěkné ráno!
Olčo, však já už jsem tady, ale musela jsem ještě napsat odvolání do školky, tak chvilku trvalo, než jsem to sesmolila 😠 , no, odnesu to tam a uvidíme, za pokus to stojí, ne?

Dneska určitě zase bude krásnej den 😵

pantomima
19. dub 2010

Ilčo!!!! Jsem se překlepla 😀

janinam
19. dub 2010

Ahoj holky,
tak už zase v práci, ach jo☹ Víkend vždycky tak rychle uteče, to je hrozný ☹ Ale bylo krásně, my v sobotu vytáhli kola a trochu se projeli. Musela jsem krotit manžu aby nezvolil nějakou dlouhou trasu, první vyjížďka po zimě, tak se musí pozvolna, ne?
Jinak zbytek víkendu byl pracovní - úklid, praní.... Ještě něco vyprat a vyžehlit. Do toho žehlení se musím vždycky přemlouvat, tak snad se k tomu dokopu dneska po cvičení.
Gambrinusko, to je dobře, že už břicho tolik nebolí, určitě to bude den ode dne lepší😉. Moc přeju ať nám zahlásíš za 14 dní //.
Adenko, tak ať dneska z Natu přineseš samé dobré zprávy. Možná bude recepce ještě zavřená a nenarazíš na načpulenou sestru.
Evženie, vy jste se teda činili 🙂 Tak hlavně aby počasí vydrželo ať můžete všechno dodělat a začít se stěhováním.
Lucie, tak co pupík? Ještě tvrdne? Možná jsi to s tou procházkou přehnala a bylo to od toho, radši opatrně 🙂
Terka je už asi taky v pracovním procesu, tak ať to tam dneska zvládneš bez překvápek a jobovek. Snad ten návrat nebude tak hroznej. Že by hafina našla v nápadníkovi zalíbení? To bude krásná jezevčí rodinka 🙂
Vendulky je mi líto, ta bezmocnost musí být hrozná. Držím palce aby všechno dobře dopadlo.
Pantomima, Ilčo, Avant, Micha a všechny ostatní zdravím.
Jo kdyby to někoho zajímalo, tak mě bude za měsíc taky 28 🙂

l.u.c.i.e
19. dub 2010

Dobré ránko holky,

tak to je fajn, že jste si všechny užily víkend. I já. Včera jsem teda měla spíše ten flákací, ale za to kecací 🙂 Měla jsem tu 2 návštěvy a pak se vrátil manžel.
Břicho přestalo tvrdnout po vypití Magnolsovu. Teď už je to zase dobrý. Holt už nesmím chodit na dlouhé túry.

Terko, tak to mám radost, že se vám ženich pro vaši fenečku líbí. Kdypak je chcete připustit? Dneska prvně v práci, co? Tak ať ti to rychle uteče...

Ilčo, super, můžeš tedy utrouš používat dále. Ještě, že je ten net, co?

Evženie, už to máte skoro hotový. Dveře to už je maličkost 🙂

Adenko, držím palečky, abys z Natu přinesla jen dobré zprávičky.

Gambrinusko, jak ti je?

Janinam, snad i tobě to v práci bude utíkat. Kdepak jsi byla s manžou na kole?

m.evzenie
19. dub 2010

Ahojky holky,
Lucko, tak to nesmíš s těmi túrami přehánět. To je dobře, že břicho už je v pohodě, tak se šetři a odpočívej. 🙂
Terko, jak je v práci?
Adenko, tak jen dobré zprávy, držím pěsti. 😅
Janinam, po zimě by se mělo všechno pozvolna, mě totiž bolí dnes celý člověk. 😉 Jak daleko jste jeli? Počasí bylo ideální
na kola, taky bych někam vyjela, ale máme stále pracovní proces okolo baráku, tak snad už to brzy skončí.
Pantomima, hodně štěstí, aby malá přeci jen do té školky mohla nastoupit.
Lucindo, Avant, Jani, Micha a ostatní zdravím.Užijte si sluníčko. 😀

ilca1
19. dub 2010

tak jsem doma z nákupu , koupila jsem kuřecí řízečky a naložim je na večer snad počasí vydrží , mam chuť grilovat 😵 😵 😵
holky já vam to v práci dneska vubec nezávidim ☹ mě to taky vždycky hrozně štvalo když jsem byla v práci do 8 do večera za výlohou a pražilo tam slunce a venku chodili v kraťáskách s nanukama a já prodávala soboty i neděle 😠 snad vam to rychle uteče a odpoledne si užijete sluníčka 🙂
terka je dneska taky opět v práci, určitě jí tam chudinku trápí blbíma otázkama, ale ona je naše bojovnice ona jim to nandá 😀
Lucinda už se na nás asi vyprdla už tady nebyla ani nepamatuju 😨
Gambrinusko jak ti je?šetři se 🙂
na vendulku myslim snad se HCG rozběhne 😉 a bude to OK
Lucko to je dobře že už bříško netvrdne , jen buď na sebe opatrná 🙂
Musim se jít nasnídat , začínam cítit žaludek 😝

douda
19. dub 2010

Dobré ráno holky 🙂
Jakpak se všechny máte , o výkendu jsem si odpočinula Maty byl u babi ,jsem za to ráda nejsem schopná teť nic doma udělat ani uvařit , teťko slavím úspěch snědla jsem půlku rohlíku , tak uvidím 🙂 . Pantomimo odvolání určutě zkuz , kamarádky malá se takle do školky dostala .Ve středu jdu do centra měla by to být poslední náštěva tak snad bude vše v pořádku.Hezky si dneska užijte holky sluníčko.

l.u.c.i.e
19. dub 2010

Holky nebojte, odpočívám jak se dá 🙂
Teď čekám na balíkáře, měl by mě přivést balík s dětskou záclonou. Už se na ní těším. No a pak půjdu jen nakoupit, uvařit a v podvečer jdu s manžou do kina na Mamas a Papas. Jsem na to zvědavá. Snad to bude pěkný.

Ilčo, už jsem po snídani. Žaludek se hlásí hned po probuzení 🙂 Nech si chutnat.

Evženko, už jsi zcela zdravá?

ilca1
19. dub 2010

Lucko taky na to chci jít, myslim že nikdo ten film nepochopí tak jako všechny co jsme tady 😖 tak pak napiš jaký to bylo jestli to zase není nějaká ptákovina 😉 už jsem snědla rohlík s paštikou a zapila vitamínky 🙂
Douda už aby nás to opustilo viď 😀 sice jsou to hezký nevolnosti , ale všeho s mírou 😀 Mě včera uvařila mami, tedy oni vařili a nám pak přivezli kastrulky, dělali ale zelí a to teď zrovna moc nemusim 😝 Ale už jsem přišla na to , že když nejim nic sladkýho , žádný čokoládičky atd tak je mě docela dobře 🙂 akorát na to sladký mam strašnou chuť 😅

l.u.c.i.e
19. dub 2010

Ilčo, zítra tedy napíšu jaké to bylo.
O sladkém mi nemluv, to bych mohla neustále. Naštěstí mi po něm nic není. I když je pravda, že nazačátku těhu jsem čokoládu taky nemusela...

marketa137
19. dub 2010

Ahoj holky tak co nějaká nová těhulka 😉 . Já čekam na manžela a pak vyrážim směr rossmann, už začínam dělat zásobičky prvních příkrmů 😉 . Tomík už pí celou noc, včera vstával v 8:30 a dneska v 6:30 😉 . Večer usíná kolem 21:30 a spí celou noc. manžel sice říká že je víc křičící ale když spí tak je ještě hodbnější než byl Viki, ten vyžadoval hodně chovat, Tomík se sice taky rád chová ale jen chvíli. V 10 týdnech měl 5650gr takže se docela pronese, má už víc než Viki ve 3 měsících 🙂 .

Na první fotce je vidět jak Tomíka každé ráno nacházim, kdyby neměl ty vlasy tak ani neni vidět, manžel mu říká že je malý Elvis 😀

ilca1
19. dub 2010

Luci já při Fildovi někdy od 8 měsíce jedla už jen sladký pořád jsem do sebe cpala žloutkový řezy 😅 a každý den jsem měla asi 1 kg nahoře 😅 nakonec už jsem se nedostala ani do pantoflí 😀 ale to jsem měla spíš zavodněný nohy 🙂 zítra začínam ten 13 týden ...konečně ...tak snad už se teď nic nestane , někde jsem četla že po 1ě týdnu klesá hrozba potratu až na nulu 🙂 tak snad jo , ale je mě jasný že stát se může cokoliv 😕 jenže teď už budu klidnější , nebo spíš až po genetice 😅

l.u.c.i.e
19. dub 2010

Ahojky Market, Tomík je nádherně vlasatý miminko. Je zajímavé, jak se se dostane do polohy, že má přikrytou i hlavičku 🙂 Pěkně přibívá na váze. Je vidět, že mu chutná. Můžeš být ráda, že ti spí celou noc, aspoň se vyspíš.

Ilčo, riziko potratu už máš za sebou. Teď už je minimální. Věř, že i genetika dopadne dobře. Jdeš tam taky v tom 16tt? Necháš si udělat I. sreaning? To je teď ve 12tt. Ten se platí 1000kč.

pantomima
19. dub 2010

http://pantomima.rajce.idnes.cz/2_roky_a_5_mesicu/ tady pár novějších fotek Terky 😉 , kvalita nic moc, je to mobilem, foťák dělá fotky ještě horší

marketa137
19. dub 2010

Lucko taky to nechápu, tohle je jediná věc comá po manželovi 🙂 . Já mu vždycky dam peřinku max do půlky zad a on dokud neni celej schovanej tak neni v klidu 😉 a jedině usne na břiše 🙂 . taky jsem ráda, asi ví že maminka ráda spí tak ěm nechává. naštěstí ani u jednoho neznam probdělou noc, Viki teda celou noc spal až od 6 měsíců ale i tak to bylo ok, budil se 1x v noci což bylo ok. Vůbec neznam se budit každou hodinu 🙂

Ilčo já taky začla být víc v klidu po tom screeningu, přece jenom to je jeden z nejdůležitějších UTZ a když ten dopad dobře tak jsem si říkala že to snad bude ok. jen nějak nechápu že se říká že těhu je nejhezčí období v životě, já teda byla furt ve stresu před každou kontrolou co bude, až od pohybů jsem začla být víc v klidu 😉

ilca1
19. dub 2010

Luci já jedu na genetiku příští pondělí,nevim co mě budou dělat , když jsem se ta byla objednat tak mě sestřička řekla že když budeme chtít to 3D tak že se to platí 1000 kč , tak nevim ale jestli to budou jen fotky nebo dvd?

m.evzenie
19. dub 2010

Lucko, ještě to není ono, rýma už ustala a teď se jěště začínaj ozývat hlasivky, takže mluvím chraplavě, tak snad už to bude
dobré, vždy si něco naordinuji.
Pantomima, krásné fotky, to vám dělá malá jen radost. 😅
Markét, Tomík je pěkné mimčo a jak roste. To je dobře, že spí celou noc. Jen si to pěkně užívej. 🙂
Ilčo, no vidíš jak to utíká. Jen si sladký taky dopřej, chutě jsou chutě. 😉

l.u.c.i.e
19. dub 2010

Ilčo, jo tak to nevím. Na genetice jsem max. platila 100kč za fotečky z 3D UTZ. Mě ten I. sreaning udělal můj gynekolog a poslal to na genetiku. Tomu jsem platila těch 1000kč. Pro výsledky jsme si šli v tom 16tt, kdy mě tam udělali II. sreaning a pak ještě jednou na kontrolu ve 20tt.
Natočení 3D UTZ se dělá na genetice až kolem 20tt. Tak nevím, co tím sestřička myslela...
http://www.genetika-plzen.cz/?goto=news&nid=1&z...

l.u.c.i.e
19. dub 2010

Pant, na fotky jsem se už taky mrkla. Malá Terezka je kouzelná.

Evženko, tak snad nestratíš hlas. Raději kloktej... Budu držet palečky, abys byla celkově brzo fit.

gambrinuska
19. dub 2010

Ahojhky holky, nevim kam dřív skočit ☹ , jestli uklízet, žehlit nebo vařit 😝 , tak na všechno se.. 😠 . a jdu na koníka : 😀 -D 😅
holky já jsem debil, už se začínam pozorovat jestli se něco nebude dít , fakt pako a to jsem 3 dny PO 😅 😔 😅, ale jiánakj mi je dobře 😉
Lucie koukej se opatrovat, sice to máš za pár, ale bud v klidu
Aden držim palce at vám řeknou něco pozitivního 😉
Pant držim palce s tou školkou 😉 je to děs, abys je hlásila ještě dřív než porodíš
Terko at ti to v práci utíká
market krásný vlasatý mímo 😉 teda už velkejj chlap
evžen, to nesmíš tolik hulákat na manžu 😉
janinam jak to vypadá u tebe?? 😉

pantomima
19. dub 2010

pěkné poledne!

jsme s malou doma z prochajdy, krásně usnula, tak mám klid, žaludek se uklidnil, krmím se rohlíkem s romadůrem 😀

odpoledne vyrazíme na písek

3D ultrazvuk nevím,jestli si necháme udělat, s Terkou jsme ho taky neměli, tak uvidíme, jak se domluvíme 😉

gambrinuska
19. dub 2010

pant romadůr taky ráda, ale na chůeba a s puntíkatou hořticí, jen manža to nemůže vždycky rozdejchat, je cíta 😀
Včera jsme byli na souboji Titánů v kině, a upřímně na to jaká to je reklama tak jsem byla docela zklamaná, to 3D ani nemělo cenu, 😔 jakmile tam byly rychlý scény tak se nám to mazalo a viděli jsem prd a ještě to bylo s titulkama, normálně mi neva, ale opět kombinace s 3D žádnej odvaz, nevěděla jsem co sledovat dřív 😝
a nedávno jsme koukali na ty starý tak jsem měla tendenci to srovnávat a dějově a výpravou se jim nevyrovnají

janinam
19. dub 2010

Ahoj holky,
Lucie, na kolech jsme projeli jen okolí našeho bydliště, ale i tak jsme najeli v sobotu 20 km. Pro začátek mi to ale úplně stačilo 😉 Máme svoje trasy, kde jsou slušný cesty a hlavně malý provoz. Cyklostezky u nás bohužel žádné, tak musíme improvizovat.
Je fajn, že pupík už nezlobí, hlavně se opatruj a nic nepřeháněj. Zítra musíš povyprávět co Mamas & Papas, taky bych na to chtěla jít, akorát musím ještě ukecat manžu, moc se mu nechce ☹
Pantomima, Terezka je fešanda, držím palce aby ti jí vzali do té školky. Snad to odvolání zabere, držím palce.
Evženie, tak hlavně ať máte všechno brzo hotovo a ať jste s prací spokojení, pak se odměníte a můžete taky vyrazit někam na kole. A co ty? Kdy dobereš tabletky? A co špinění, pořád tě zlobí?
Ilčo, tak grilovačka jo? Že bych si udělala výlet do Staňkova a skákla na flákotu? Jinak držím palce na genetiku 🙂
Douda, tak ve středu už se s tebou v Natu rozloučí, jo? Určitě bude všechno tak jak má. Přeju ať tě ty nevolnosti už moc netrápí.
Markét, teda Tomík je ale vlasáč😀. Je úžasnej a podle toho co píšeš, tak i hodnej. Užívej si to a buď ráda že vás nechá vychrnět 🙂
Gambrinusko, čeho je moc, toho je příliš, tak hoď nohy nahoru a leháro, žádnej stres. Je jasný, že když už jsi po IUI, že se pozoruješ, to je normální, nejsi pako 🙂
Jinak u mě to opravdu vypadá na další laparku, v Natu mají strach ze stimulky kvůli cystám, tak mi navrhli laparku nebo darované vajíčko, protože to prý vypadá na kočku (řekl Švábek). Byla jsem se už předběžně informovat ve FN. Příští týden budu vědět víc. Ta první laparka byla asi špatně zaléčená, protože cysty a endometriózu tam mám pořád. Prý se měl ten můj nález léčit jinak (= žádná antikoncepce, ale nějaké analoga co vyvolají přechod a tím se co nejvíce zmenší ty ložiska endometriózy, pak kontrolní laparka, která u mě nebyla a pokud by to bylo vše ok, tak stimulace).
Štve mě to, protože jsme tak ztratili skoro rok. Až dostanu MS, tak musím ještě na kontrolní ultrazvuk do Natu a podle něj se pak domluvíme pro co jsme se rozhodli. No a MS pořád nikde, dnes už 37 DC a pořád nic, tak stále čekám.

m.evzenie
19. dub 2010

Gambrinusko, moc to stou prací nepřeháněj a užívej sluníčka. Už se taky těším ven. 😀
Janinam, to mě mrzí s tou laparkou, hlavně, aby byla už poslední a pomohlo to k vytoužené cestě k mimi. 😉 Co jsi brala
za tablety? Jak poznali, že ložiska endometriozy byla špatně zaléčená?
Já co jsem začala brát dvě tabl. tak špinění ustalo. Když jsem byla na kontrole u dr. tak mi povolil zkusit na střídačku jednu a
pak zas dvě tablety, tak to zkouším už týden,ťuk,ťuk a je to v pohodě( tluču tady do stolu, abych to nezakřikla)Jakmile bych
začala špinit, tak musím brát už dvě tablety až do konce a to je do července.Hned jsem se informovala jestli budu muset
zase na laparku a dr. řekl, že ne, že bych měla být zaléčená.Tak uvidíme.

m.evzenie
19. dub 2010

Lucko, dík, budu se snažit.
Janinam, ať ms dorazí co nejdřív a nikde se netoulá, to je tak když ji potřebuješ co nejdřív tak ona zrovna nikde.

janinam
19. dub 2010

Evženie, já brala půl roku HA Jeanine nepřetržitě, bez týdenní pauzy. Ze začátku jsem taky špinila, ale dle dr. to bylo tím, než si tělo zase zvykne na hormony. O dvou tabletkách nebyla ani řeč a popravdě mě samotnou to nenapadlo se na 2 tablety zeptat☹. Asi po dvou měsících jsem při UTZ měla cysty zase. Nevím jestli se tam udělaly znova nebo jestli je při laparce neodstranily všechny. Pak jsem byla odeslána do Natu a je fakt, že při každém UTZ v Natu tam pořád byly. Stimulací by začly růst, což je riziko, tak mi navrhli další laparku nebo darovaná vajíčka. Otázka je, jestli po další laparce zůstane na vaječnících nějaká živá tkáň schopná vyprodukovat nějaká vajíčka, protože ta první laparka byla dost radikální.
Ty cysty jsou ty endometriózní (naplněné krví), tak podle toho prý tam asi nějaká ložiska stále jsou. Proto bude nutná asi další laparka, pak asi ten umělý přechod a po půl roce dělají kontrolní laparku. Člověk podstoupí cokoliv, hlavně aby to pomohlo a byla šance na vlastní mimi. Kdyby bylo nejhůř, tak bysme do toho darovaného vajíčka asi šli, ale necháváme to jako jednu z posledních možností. Uvidím, co mi řeknou ve FN příští týden....
Evženie, ty jsi měla laparku bez komplikací, tak určitě bude všechno v pořádku😀 Je dobře, že tě špinění už nezlobí, tak to je jistě dobré znamení. A už víš, co tě čeká po tom půl roce? Asi KET, nebo se pletu?

l.u.c.i.e
19. dub 2010

Jsem zpět. Byla jsem venku. Je tam fakticky nádherně. Kdyby jsme měli zahradu, tak tam jsem pečená vařená 🙂 Jinak jsem si nakoupila, před chvíli jsem dovařila, naobědvala, umyla nádobí... Nic těžkého nedělám, tak snad se to tvrdnutí břicha už nevrátí... Jo a taky už přišla dětská záclona. Mám z ní radost. Manža jí snad brzo pověsí.

Janinam, hlavně, že jste si to na kolech užili...
Moc mě mrzí, že se ti to takhle všechno zkomplikovalo. Jak poznali, že tam máš ještě ložiska endometriozy? Ta se pozná přece laparkou... Nedivím se, že jsi naštvaná. Taky bych byla, když bych ztratila rok... No, tak snad brzo půjdeš na laparku a hne se všechno dál. Však se i ty miminka nebo miminek dočkáš. Jen to bude ještě nějaký ten měsíc trvat.

m.evzenie
19. dub 2010

Janinam, nemám zamražené už žádné embrýsky. Dr. říkal, že nás nechá tři měsíce na domácím snaženíčku pokud přítel
bude mít lepší spermiogram. Pokud ne tak by nás asi čekalo druhé IVF.
Moc ti držím palce. Jaký den jdeš do FN?

l.u.c.i.e
19. dub 2010

Janinam, už jsem si dočetla, že máš cysty naplněné krví... Tak to jsem vidíš vůbec nevěděla, že to jde. Já jsem je měla vždy naplněné čirou tekutinou... Moc ti budu držte palečky na příští týden.