Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
20. dub 2010

Papíry na pojišťovnu jsme snad ani nepodepisovali(nebo si to nepamatuju 😅 ). Museli jsme podepsat až souhlasy s IVF, ISCI a KET a ty jsme odevzdávali až v den odběru a tam už by stejně manžel musel být, pokud nemáte sperma zamražené.

Tak mam dvě možnosti. Můžu se zhroutit a akorát si ubližovat a nebo se oklepat a koukat zase dopředu, ne zpět. Jen doufam, že už se žádné špatné těhu neobjeví. Ale to je ještě moc daleko, tak proč se tim trápit už teď. 😉

Jasně, nevzdáme se. 🙂

douda
20. dub 2010

Terko to asi bylo těma chlamidiema k tomu ještě , ty jsem totiž naštestí neměla , vím že tenkrát my řekl Rokyta že tuto breberu má každá druhá a když je to zaléčený tak ok, ale že chlamidie vadí hodně

vendulak
20. dub 2010

Ahojte holky,
koukala jsem že jste se tu po mě ptali, tak jsem se přišla ohlásit. Poslední týden jsem si zažívala peklo. HCG mi stoupalo, ale děsně malilinkato, vůbec né jak by mělo. A v děloze jsem měla jen malinký váček který taky malinko poporůstal ale neodpovídal stáří těhotenství. Takže sem jen čekala od kontroly ke kontrole, modlila se a věřila, že tohle se nám prostě stát nemůže. Né po tom všem čím jsme si cestou k tomu zázraku prošli. Ale stalo. HCG dnes opět poporostlo jen minimálně, dutinka skoro vůbec. Těhotenství tedy bylo označené za neprospívající a missed ab. v 6+1tt. Zítra jdu na předoperační vyšetření a v pátek jdu na revizi.
Holky všem co jste mi drželi palečky (koukala jsem že Gambrinuska tu něco naznačila) moc děkuju. A i když si teď připadám docela na dně tak něco ve mě prostě už se třese na další boj 🙂, a pořád věřím že všechny se tich našich mimineček nakonec dočkáme. I když dělá nám někdo ty cesty hodně složitý.... ☹

avant
20. dub 2010

Hezký večer holky,
před chvilkou jsme dorazili domů, tak jsem jen v rychlosti koukla co je nového. Vendulak, je mi to opravdu moc líto. Myslela jsem na tebe a pak když jsem zjistila, že jsi si smazala i své album ...... bylo mi jasné, že asi není něco v pořádku. Jsem moc ráda a určitě holky taky, že jsi nám dala vědět co se děje i když je to pro tebe asi moc těžké období. Uvidíš, že čas to trošku zahojí. Hlavní je, že máš snahu zase bojovat a jít za svým snem. To je podle mě v takové situaci strašně důležité. Ta složitá cesta bude mít určitě jednou ten nejkrásnější konec!

jedna11
20. dub 2010

Doudo, a proc vadi chlamidie?

Vendulak, to je mi moc lito jak to dopadlo. Drzim palce. drz se.

terka82
20. dub 2010

Ahoj Vendul. Vím moc dobře, jaké to je. Ob den jsem se nevyspala, byla jsem strašně nervní, doufala že ráno bude HCG tabulkové... Nebylo... Takhle asi pětkrát za sebou... A když už to vypadalo, že to přece jen prcek vybojuje, tak už neměl sílu se rvát dál.
Bolí to, ale čim dřív to skončí, tim líp. Přeju ti hodně sil. Snaž se na to moc nemyslet a koukat dopředu. Řekne se to snadno, ale dá se to. Taky se mi to celkem daří. Budem se spolu těšit a odpočítávat dny do dalšího možného snažení. 😉

Přeju ti, ať ti to do pátku rychle uteče, pak už bude všechno zlé za tebou, budeš moct otočit list a začít znovu. Drž se. 🙂

terka82
20. dub 2010

Douda mě i dr. řekl, že by v tomhle cyklu stejně nic nedělali, ale já začala brát ATB až asi 1DC. 😖

Jedna11 neléčené chlamydie můžou způsobit až neplodnost, četla jsem i o rozpadu orgánů. A léčba bývá dost dlouhá a stejně se ty mrchy můžou vracet... 😖

pantomima
21. dub 2010

Pěkné ráno všem!

Vendulak- je mi to líto, ale boj nevzdávej, určitě to vyjde příště 😉

Dnes odpoledne razíme na pouť k Jiřímu, tak snad vydrží počasíčko 😵

l.u.c.i.e
21. dub 2010

Dobré ránko,

Terko, co ty víš, třeba ti pak manžel sám navrhne, že si necháte štěňátko. Uvidíš, jak si je pak zamiluje. 🙂 Vždyť jsou to větší cíti než my, jen to přece nedávají tak najevo 😀
Sláva, složka se našla.
Ty jsi testila? To by mě nenapadlo. Pokud už ti bříško nebolí, tak žádné zbytkové hcg nemáš. Ale pro klid, jsi teď klidnější a to je dobře 🙂
No jo, není nad tebe, když tu s náma kecáš...Ty nám tu vždycky posíláš tak velkou energii. Ještě, že tě tu máme.

Jedna, to je mi líto, že máš ureoplazmu a že se tím vše posouvá. Co to je vůbec za zač? A co způsobuje? Když tu holky píšou, že se to za týden vyléčí ATB, tak by to snad na dlouho nemělo zdržet. Uvidíš, dneska v centru, co ti řeknou... Dej pak hned vědět 🙂
Papíry si v klidu doma přečtete, prostudujete a podepsané je přinesete při příští kontrole. Schválení pojišťovnou jsme nepodepisovali.
Jak to, že nemáš syna napsaného v pasu. Pak nás tu tak pleteš. Uprav si to, prosím.

Douda, tak dnes poslední kontrola v Natu. Docela mě bylo líto, že od nich odcházím. Určitě uvidíš mimíska a možná dostaneš fotečku. Hned se pochlub 🙂

Vendulko, moooc mě to mrzí, že to nevyšlo. Ach jo. Přeju ti hodně síly do dalšího boje a hlavně nic nevzdávej. Říkej si, že pokud by miminko nemělo být zdravé, je lepší, když to dopadlo takhle. Příště se zadaří a dočkáš se krásného zdravého miminka. Jsme s tebou.

Pant, užijte si to na pouti.

jedna11
21. dub 2010

Holky, tak za hodku jdu do Natu, jsem cela nervni az mi z toho boli bricho.

Lucko, ureoplasma jsou takove potvory, ktere skoro ani nevis, ze mas a strasne spatne se leci. Tedy davaji se na to ATB asi na tyden, ale stava se, ze se to jen zaleci a oni za nejakou dobu zase vypluji napovrch. Ja se o nich dovedela jen diky tomu, ze se nam nedarilo otehotnet. tak uvidime co na to reknou v Natu.

Pantonimo, uzijte si pout. My tam byli v nedeli, ale malej se bal kravalu, tak jsme se svezli na labutich a sli jsme dom. ☹

m.evzenie
21. dub 2010

Ahoj holky jdu vás pozdravit.
Vendul, to je mi moc líto, že to takhle dopadlo. Drž se a nevzdávej to. Moc držím palce do dalšího boje,to by bylo, aby se
nepovedlo, musí, musí. 😉
Terko, uvidíš, že manža až uvidí ty malinký drobečky, tak si bude chtít jedno hafíka nechat. Ten náš už vyrostl(tak rychle), taky bych brala tu malinkou kuličku. 😅
Pantomima, užijte si pouť.
Douda, dnes už se v Nat. rozloučíš. Jak rostete a co fotečka, bude? 🙂
Jedna, myslím na tebe a držím pěsti, abys přinesla z Nat. samé dobré zprávy.Dej vědět.
Lucko, co máš dnes v plánu?
Ostatní holky zdravím. 😀

gambrinuska
21. dub 2010

Ahojky holky 🙂
hlásili, že se počasí zhorší, zas jim ta předpověd nevyšla 😀
Vendul mrzí mě, že to tak dopadlo, vim o čem mluvíš 😔 ale revize je taková rychlovka, že to budeš mít za chvilku za sebou, horší je ta prázdnota, ale neboj po první mrše už je líp a pak tě zas chytne chut ´dál bojovat a bude už dobře, já už to mam za sebou přes 5 měsíců a uteklo to pěkně rychle a 😅 už na to koukam taky jinak, hodně mi tu pomohla Terka 😅

Jedno, pak napiš jak jsi dopadla, držim palce 😉 😉 😉

janinam
21. dub 2010

Hezké dopoledne všem,
Douda, dneska poslední kontrola v Natu, viď? Vše bude určitě OK a ty pak pošupajdíš ke svému gyndrovi. Nebude se ti po Natu stýskat 😉?
Jedna11, mačkám palce ať tě v Natu potěší a řeknou vám jen pozitivní zprávy. Snad se vám to IVF neposune a začnete co nejdřív. Tak ať ATB zaberou a s těma potvůrkama zatočí tak že se už nikdy neopováží vystrčit nos 😉
Vendulak, je mi to líto. Už aby byl pátek za tebou a všechno zlý bylo pryč. Přeju hodně sil a odhodlání bojovat dál. Všechny se snad jednou tím trním prodereme a dočkáme se toho po čem tak moc toužíme.
Terko, hurááá složka je na světě. A od pondělí pod velením manžela, jo? Tak snad tě nebude moc dusit😀, to bys mu to doma vyčinila, co? Jsem zvědavá kdo u vás vyhraje-jestli manžel nebo ty a jestli bude hafina jenom jedna nebo bude mít kamaráda/ku 😉 Tak ať ti to v práci utíká 😉
Pant, užijte si pouť. To bude Terezka nadšená co? A co nevolnosti, pořád zlobí?
Lucie, jak je? Koukala jsem do albíčka na záclonku že už visí. To už má Matýsek svoje království připravený, viď?
Gambrinusko, Evženie, kdybyste se nudily, mužete zaskočit😀 pracandy jedny 😉
Gambrinusko, jak se cítíš? Evžen, už jsi fit?
Avant, Micha a všechny ostatní zdravím 🙂
Kdepak se nám toulají Lucinda s Janou8? Kašlou na nás potvůrky.... ☹

gambrinuska
21. dub 2010

janinam docela to ujde, zvládám docela dost práce 😉 , mam takový divný pocit v podbřišku tak se to furt v mně pere chci a nechci si dlat neději 😅

janinam
21. dub 2010

Gambrinusko, to se ví, to sluníčko nabíjí, člověk je pak plný energie😉 Mě je hned taky líp když je venku hezky, lenora zalezla tak doufám že se zas objeví až v zimě (ale jen na chviličku !!!) 😀
Chápu že se to v tobě pere a nevíš jestli máš věřit nebo radši ne, případný zklamání je vždycky nepříjemný. Ale zkus myslet pozitivně😀, podívej na Michu a Lucindu, těm IUI taky vyšlo po injekcích, tak třeba budeš třetí do party 😉 Držím palce aby to tak bylo 😀

jana8
21. dub 2010

Ahoj holky,
konečně jsem se k Vám dostala a přelouskala těch 10stránek........to jste mi dali docela zabrat 🙂 ......myslela jsem na Vás ale dřív jsem to jsem nestíhala.....v Natu jsem nakonec vyfasovala injekci,předtím proběhl utz,který byl v pořádku......ani ms se nerozjela...tak jsem byla ráda,pak mě dokt. upozornil,že se můžu vyskytnout návaly, bolest hlavy a taky že můžu víc krvácet u ms..... 😒 ......ve čtvrtek ráno hned po mé noční jsme vyrazili do SR a vrátili se až v neděli kolem 22hod......ani se nám nechtělo jet zpátky....sestry Jakubko je tak zlatý,když jsme se loučili tak mi ukáply slzičky a i po cestě mi bylo smutno 😢 .....a jinak v pátek jsem měla dostat ms,tak jsem čekala jak se rozjede a ona se zatím loudá,potvůrka jedna.....od pondělí zas jen tak trochu špiním ale nic více,tak doufám,že se brzo rozjede,ať nevolám do Natu a nemusím odkládat kontrolu utz a náběry,na které mám jít příští úterý......
Gambrinusko,to jsem šťastná s tebou,že máš za sebou IUI,moooocinky ti držím palce,ať za pár dní nahlásíš úžasné zprávy 😉
Vendulák, mrzí mě to,co tě potkalo 😢 , člověk se konečně dočká vytoužených // a nakonec ☹ ...holka buď silná,ale jak už Lucka psala,tak je lepší,že je to hned na začátku než by nebylo mimi v pořádku......drž se.....myslím na tebe 😔
Jedna,tak už si v Natu.....jsem zvědavá,co ti řeknou......doufám,že se Vám to neposune a budou stačit jen ATB.......a jaký budete mít protokol krátký nebo dlouhý?
Janinam,to je mi líto,že jste ztratili rok a přece jen tě další laparka nemine 😔 hlavně ať pomůže a vy se pak můžete pustit do úspěšného cíle s krásnými // 😉
Lucko,ty už to máš fakt za pár.....on ten čas tak letí.......záclonka je nádherná.....jen odpočívej a moc se nenamáhej,opatruj se 😉
Terko,tak už v pracovním tempu,jo? Hlavně že se složka našla,a jakpak si si zvykla na pracovní tempo?Doufám,že je manžel na tebe hodný a dává ti zabrat pomalu 😉
Evženie, a co ty? už se ti to taky kráti? Už máš půlku za sebou,nebo se mýlím?
Ostatní holky zdravím a přeji hezký den........pardon nějako jsem tady dlouho nebyla,tak jsem se rozepsala 😀

gambrinuska
21. dub 2010

dík moc za podpuru Janinam, snad se na nás na všechny brzy usměje štěstí 😅 😔 a v Natu budou mít prázdné čekárny 😀 😀

jana8
21. dub 2010

Janinam,nevím jestli jim vyšlo IUI po injekcích .......já mám dojem že ne......ale můžu se mýlit.........
a Gambrinusko, to že se pozoruješ je normální děláme to tady všechny a ty tt jdou pak hezky na dračku...... 🙂 ....držím palečky

m.evzenie
21. dub 2010

Janinam, dík, už je mi líp......sice mě trochu dráždí kašel, ale naordinovala jsem si zázvorový čaj a ten se zdá, že zabírá.
Gambrinusko, tak to by mohlo být dobré znamení.Kdy budeš testit? Držím palce, aby jsi brzy zahlásila // čárky. 🙂
Jani, tak jste si to u sestry jistě užily.....to víš je to dálka......a to její mimi.....chápu, že ti bylo smutno.Držím pěsti, aby se Ms
rozjela co nejdřív a mohla si na úspěšné Ivf a dočkala jsi se vytouženého mimíska a my snažilky samozřejmně také. 😅
Jo, jo Jani ještě týden a jsem v půlce, myslela jsem si jak se to povleče a ono to utíká jak voda. 😀
Tak Janina už se ozvala, ale Lucinda se nám někde zatoulala. 😉
Lucko, záclonka je krásná, to bude mít malý pěkné království. 😅

l.u.c.i.e
21. dub 2010

Byla jsem s kámoškou posedět na kafíčku. Venku sice svítí sluníčko, ale je tam strašná zima. Brrr.

Jedna, díky za vysvětlení. Taky jsem zvědavá, co se dozvíš od doktora z Natu. Snad to budou dobré zprávy.

Evženko, dnes mám ještě v plánu uvařit, trochu pouklidit, jelikož přijde k večeru návštěva...

Janinam, Matýsek ještě zcela nemá připravený pokoj. Máme sice nakreslený obrázky na zeď, pověšenou záclonu, nějaké oblečky vyprané a vyžehlené, ale to je tak vše. Zbytek se uvidí. Postýlka je zatím rozložená a ještě nějakou dobu bude. Musím ještě vyprat povlečení do postýlky a tak...

Jani, ani se ti nedivím, že se ti nechtělo jet zpátky od synovečka. Děti jsou zkrátka kouzelné. Určitě se brzo taky dočkáte. Takže jak koukám už u tebe začal dlouhý protokol, viď? Tak hodně štěstí a mačkám moc pěstě, aby se vydařilo hned napoprvé.

Gambrinusko, jak psala Jana, že je normální když se pozorujeme... Jsme zkrátka natrpělivé a chtěly bysme hned vědět výsledek 🙂 Snad to tentokrát vyjde. Moc ti to přeju.

jana8
21. dub 2010

Evženie,to je supr,že ti to utíká.....jen tak dále a hlavně ať to k něčemu taky je 😉
Lucko,jo,jo,dlouhý protokol jsme začali tak uvidíme jak budeme pokračovat........zachvílu jedu do práce,ne že by se mi chtělo 😒 ....ale penízky,člověk potřebuje.......
Taky koukám,že Lucinda,se nám někde ztratila......doufám,že je vše ok a jen nemá čas na pc a brzo se nám ozve

douda
21. dub 2010

Ahoj holky , tak jsme doma , vše vpořádku , srdíčko tluče jak o závod , tak se semnou dneska rozloučili a zítra jdu ke svýmu doktorovi a fotečku určitě dám 🙂

avant
21. dub 2010

Ahoj holky,
taky jsem byla teď chvilku venku, sluníčko sice svítí, ale takhle si jaro teda nepředstavuju. 😠 Já chci teplo, já chci teplo 😎 😎 😎
Holky a co aktualizovat tabulku?, hlavní nástěnkářka už se tu pomalu zase začíná ztrácet v tom, koho co čeká 🙂

Terko, moje řeč. Čím víc se tím vším budeme trápit a užírat, tím horší to bude. Člověk v sobě ale musí najít nějaký bod zlomu, kdy všechny ty věci co se nám dějou přijme jako fakt. Mě to třeba trvalo 3 roky. Když se u sebe vrátím tak o 3/4 roku zpět, tak to byla hrůza, pořád jsem jenom bulela a bulela a říkala si proč právě já!

Pantomima, tak si tu pouť hezky užijte 🙂 To bude malá ve svém živlu viď?
L.u.c.i.e - teda Matýsek bude mít parádní bourák, pokojíček už se mu taky pomalu rýsuje.
Evžen - tak už je ti konečně lépe, a to dílo, co jste stavěli o víkendu, už je hotovo? Vy máte taky baráček?
Jana8 - téda, vy jste si udělali takovou prima dovču, viď? Ani se ti nedivím, že se ti nechtělo zpátky, navíc ještě když tam bylo miminko.
Micha - tak jaký byl oběd u rodičů? Taky jsem tam v neděli v těch končinách byla, ale odpoledne 🙂
Gambrinus - to pozorování znám, já už v životě měla snad úplně všechny těhotenský příznaky, co můžou být. Držím palce, aby to tentokráte vyšlo 🙂
Jedna11 - těšíme se na dobré zprávy.......

douda
21. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................čekání na výsledky hematologie
Adenka84..........6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 29tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 24tt, 12.4. test na cukrovku, 15.4. 3D/4D UTZ, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - 10tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 8tt,poradna 22.3

jedna11
21. dub 2010

Ahoj holky,
tak jsem zpatky a nenesu vubec dobre zravy. Tak nemam ureoplasmu, ale chlamydie jak se tady o nich psalo, takze mam ATB na 15dni, pak musim na kontrolni testy a tepre pak muze byt IVF, takze at pocitam jak pocitam nestihame to ani pristi cyklus, protoze jsme se domluvili na dlouhem protokolo a ja nebudu vedet vysledky jestli uz jsou chlamydie v pr...... nebo ne.
Jsem z toh vseho hrozne smutna. myslela jsem, ze uz bude vse vyreseno a ono tohle.

Jani8, myslela jsem na tebe, takze uz stimulujes? Nebo na jake nabery jdes? a jake jsi zvolilla leky? ja ty nejdrazsi a dost uvazuju o te prodlouzene kultivaci Bouse dneska rikal, ze se to stejne musi rozhodnout az podle vysledku, ale tak nejak jsem uz pro to rozhodnuta. ale to se musime nejdriv vylecit...... ach jo

l.u.c.i.e
21. dub 2010

Douda, tak to je super, že ty i miminko jste v pořádku. Na fotečku se už těšíme. Jak je velký?

Avant, jak se vede?

Jedna, tak to mě opravdu moooc mrzí, že se to všechno zkomplikovalo. Ale hlavně, že se to vyléčí ATB a pak až to IVF. Chápu, že jsi smutná, ale zase nadruhou stranu to ber tak, že až půjdeš do dlouhého protokolu, tak budeš zcela v pořádku a miminko se v tobě zavrtá a pustí tě až v 9. měsíci. Kdo si počká ten se dočká 🙂 Hlavu vzhůru.

pantomima
21. dub 2010

jedna- tak to je mi líto, dostal ATB i partner? měli by jste se přeléčit oba, jinak on tě může klidně zase nakazit, pokud nebude přeléčenej taky 😉

avant
21. dub 2010

Douda, já ti tak moc závidím 😀 Samozřejmě v dobrém, snad se taky jednou dočkám, že vám tu budu moc nahlásit, že se s centrem loučím a jdu ke svému gyn.

Jedna, zase to ber z té druhé stránky, není dobré se pouštět do IVF, když je něco v nepořádku. Pěkně to přeléčíte a pak nebude už stát nic v cestě. A co malej, ustál nakonec to nachlazení? Jo a já taky nevěděla co je mola.

l.u.c.i.e
21. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................čekání na výsledky hematologie
Adenka84..........6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 30tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 24tt, 12.4. test na cukrovku, 15.4. 3D/4D UTZ, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - 10tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 8tt,poradna 22.4.

avant
21. dub 2010

L.u.c.i.e. - u nás celkem v pohodě. Pořád čekám co přijde dřív, jestli nějaká ta práce nebo 2.IVF 🙂 Posílám životopisy a chodím na pohovory. Akorát zjišťuju zvláštní věc:
- když je holka po škole, tak jí nechtějí že nemá praxi
- když je jí 30, má praxi, ale nemá děti, je předpoklad, že je někdy mít bude
- když je jí 30 a děti má, tak většinou malé a to je taky problém
- no když už je jí 50, tak už je zase stará
















Holky, když říkají, že po IVF by se mělo počkat 3 měsíce ...... tak se tím myslí kalendářní měsíce nebo 3 cykly? Protože v případě mojí pravidelnosti, bych se letos dalšího IVF asi nedočkala.