Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
6. črc 2011

@haaninaa
@deniskahrabakova narkozky se nebojte..ta je v pohodě..je velice krátká a šetrná..Hani zvracet po ni určitě nebudeš..jen budete tak 5 - 10 minut malinko oblblý, ale pak už pohodička...opravdu nemá cenuse tím stersovat..Hlavně,aby jste měli úrodičku a vše dobře dopadlo...
a ty @haaninaa ty vůbec n aIVf nemysli, nebudeš ho potřebovat IUI teď už určitě vyjde...
my jsme poslední IVf měli taky takový magický...bylo to přesně 4 roky snažení, byl to 4 pokus, OPU bylo na ménarozeniny a den testu byl na narozeniny mé sestřičky...takže vše bylo takové divné a hel vyšlo to..jooo a navíc jsme měla pěknou chřipajznu...Maruška byla, ale ze všech 3 bobánků nejsilnější a nevzdala to..je to naše holka zlatá..

adenka84
6. črc 2011

@deniskahrabakova 28.7 je už nedaleko..neboj uteče ti to..a samotná stimulka ještě rychleji...nejhorší je čekání na testík...ale i to se dá vydržet...nikdo má odvahu azačíná testovat už po 9 - 10 dnech...já tu odvahu nikdy neměla...buď jsem testovat nestihla, protože mrcha dorazila dříve a nebo jsem testovala až 14. den po Et..těsně před tím než jsme jeli do NAtu na krevní testy..prostě jsem na tohle byla srágora..

To, že vám nevyšlo 3x IUI si nic nedělej..každý nemá to štětsí otěhotnět po IUI..IVF určitě u vás dobře dopadne..hce t jen klid atrpělivost..
je to šílený, moc dobře to znám, ale vydržet se to musí...

l.u.c.i.e
6. črc 2011

Naprostý souhlas s Adenkou!

deniskahrabakova
6. črc 2011

@adenka84 uz aby to vsechno bylo za mnou a mohla se radovat z // na TT doufam,ze to vsechno dobre dopadne. Proc mi zensky z toho mame vetsi nervíky nez mužský chjo

adenka84
7. črc 2011

@deniskahrabakova mužský mají z toho nervíky také..to mi věř..jen mi ženský asi o něco větší, jsme nervozní ze všeho toho kolotoče, my bohužel musíme všechno to nepříjemné podstoupit..Ale věř, že manžela to určitě také trápí..Můj manžel mě vždy litoval a nejvíc mu bylo líto když to nevyšlo..Samozhřejmě byl zklamaný z toho, že se nezadařilo, ale ještě víc ho trápili ty moje psychický stavy..měl o mě vždy velký strach a bál, že to bude vždy jen horší a horší..Ale ono to zklamání bylo vždy mnohem snesitekněšjí..nejhorší byli ta první zklamání z neúspěchu..to jsem vážně měla psych satvy...Byla jsem agresivní, hysterická neuměla jsem se ovládta..Třeba jsem z ničeho nic začala pěstí vší silou bušit do radiátoru..bylo mi jedno, že to bolí..Prostě jsem byla hrozně zoufalá..Postupem času jsem se, ale dokázal zklidnit...Vždy mě hrozně stresoval návrat do práce..Všichni věděli, že jsme na IVF byli..Většina to dobře pochopil ale našli se i tací co si rejply..To bylo pro nás poučení, příští pokus nikomu nic neříkat...Ale oni si to vždy domysleli,když jsem ze dne na den nepřišla do práce a vrátila se po 14 dnech zpět...
Ale to vše zlé je za mnou a už na to ani nemyslím..
jen jsem ti chtěla říct, že ty mužšký jedou v tom všem s námi..To mi věř...

Takže držím pěsti...neboj vyjde jsi mlaďoučká bude to v pohodě..

deniskahrabakova
7. črc 2011

@adenka84 manzel mel vzdy nejvetsi nervy kdyz mi delali IUI ze musi donest vzorek spermatu kdyz videl tu nadobku tak mu to nechtelo ani jit a ja ho vzdy uklidnovala.ja zas takova nejsem ze bych vzteky busila do radiatoru ale asi by mi to hodne mrzelo kdyby to nevislo

adenka84
7. črc 2011

@deniskahrabakova já taková také nikdy nebyla, ale to zklamání a zoufalství se mnou prostě udělalo své..
Tak to můj manžel s ničím problémy neměl, kam ho poslaii tam šel..

deniskahrabakova
8. črc 2011

@adenka84 ja si myslim ze kdyz to nevijde tak budu brecet jak mala holka a na vsechny okolo nastvana jak kdyby za to mohli oni to jsem cela ja 😀

l.u.c.i.e
8. črc 2011

@deniskahrabakova, každá z nás tu brečela a měla podobné reakce... Nejsi v tom sama...

adenka84
21. črc 2011

@deniskahrabakova už se ti čekáníčko krásně krátí, co? už se určitě těšíš až vše vypukne...

deniskahrabakova
27. črc 2011

@adenka84 ahoj nu tesim,ale manzelovi hrablo a zacal mi to vyvracet,ze je to kravina nejake IVF a ze se boji ze nas pak neuzivi tak nevim co si o tom mam myslet porad mi na vsechno kive a pak tohle ☹ tak jsem asi setrila penize zbytecne achjo

l.u.c.i.e
27. črc 2011

@deniskahrabakova, to má jen obavy. Však se mu to zase v hlavě srovná, neboj.

caricia1
1. srp 2011

Ahoj,chodíte sem ještě??

l.u.c.i.e
1. srp 2011

@caricia1, ahojky chodíme. Chceš se přidat? Klidně se na všechno zeptej 🙂 Rády poradíme...

caricia1
1. srp 2011

Ahuj..jojo,ráda bych se přidala...Jsem 6.den po ET..Prvni IVF...Je hrozně dlouhé to čekání na testík.. 😒

adenka84
1. srp 2011

Ahojky,
chodím sem každý den..vždy nakouknu zda tu je nikdo nový...

čekání na výsledek je vážně dlouhý, ale vyhnout se tomu bohužel nedá...Musíš to nějak vydržet...Ale naprosto chápu, co je to za nervíky...
Držím ti palečky, ať se ti hned na poprvé zadaří....

jitule10
3. srp 2011

Ahoj všecny bojovnice,ráda bych se k vám přidala. Dlouho jsem váhala,ale člověku je fakt líp,když ví, že v tom není sám. Jsem 12tý den po ET v Natalartu. Mé 1. ivf.

adenka84
3. srp 2011

@jitule10 Vítej mezi námi...
12. den po Et..tak to už máš opravdu jen za pár...už jsi zkoušela testík?
Držím palečky,aby se zadařilo..Jsou to nervíky co?
Všichni to tu známe...Je nás tu spoustu kterým v Natu pomohli k mimnku..
Mě se zadařilo sice až na 4 pokus, ale důležité je že to vyšlo...Byl to dlouhý boj..nejdřive 3 x IUI, pak 3 IVF- ICSI a jednou jsem zkoušeli KEt..ale nevyšel až 3. IVF bylo úspěšné...
Ale máme tu i takové holky, které otěhotněli hned na 1. IVF..tak doufám, že se k nim brzy také přidáš... 🙂

jitule10
3. srp 2011

Ahoj,děkuju.Nervy jsou to fakt hrozný,člověk pořád v koutku duše doufá a zároveň se hrozně bojí.Ale co asi tobě budu vykládat.Dnes přišla mrcha a včerejší test negat,takže se k těm pár šťastným bohužel nepřidám.Taky jsem po 3IUI a +1.ivf, my ale nemáme žádné mrazáčky,takže se musím oklepat a za 3 měsíce další pokus.Ach jo.... Je to boj!

adenka84
4. srp 2011

@jitule10 tak to je mi moc líto...ale jak píšeš otřepat, odreagovat a hurá do dalšího boje...vyjde to určitě....jen si ještě chvilinku počkáš...

l.u.c.i.e
4. srp 2011

Ahojky holky, vítám vás mezi náma.

@caricia1, čekání, to se vleče... Pamatuji si sama na sebe, jak jsem byla netrpělivá a každé píchnutí jsem tu probírala 😀 Snad každou hodinu jsem lítala na záchod, jestli jsem to nedostala...
Držím palečky, aby se zadařilo. Kolik jsis nechala dát bobečků? Nám se napoprvé zadařilo. Nechala jsem si dát 2 embrya a máme 13 měsíců straého Matýska 🙂

@jitule10, taky vítej. Mrzí mě to, že to hned napoprvé nevyšlo. Snad se zadaří podruhé. Je to spoustu holek, co už bojují i nějaký ten rok... Takže hodně sil do dalšího boje... S čím máte problémy?

caricia1
4. srp 2011

@l.u.c.i.e Nechala jsem si dát dvě osmibuněcný...Tak nevím,nu uvidíme...Měla jsi štěstí že se zadařilo napoprvé 😉 😉 😉 😉 😉

l.u.c.i.e
4. srp 2011

@caricia1, já jsem měla 2 čtyřbuněčný... Test slabě pozitivní 7 den od ET. Držím palečky.

adenka84
4. srp 2011

@caricia1 osmibuněčná jsou dobrá...držím palcea alespoň jeden bobík uchytí..

jitule10
4. srp 2011

@l.u.c.i.e tyjo,tak to byli opravdu velcí bojovníčci. Já měla 8 a 4buněčné,ale bohužel.Už sem se otřepala z nejhoršího,ale hrozně mě mrzí, že nemáme žádné mrazáčky a celé to musíme absolvovat znovu.

jitule10
4. srp 2011

@l.u.c.i.e Ahoj,děkuju.Právě že zdánlivě s ničím. Mám spermaglutinační látky v ovulačním hlenu,což se jevilo jako banalita,kterou hravě obejdeme inseminací. Ale ejhle... nic. Jinak jse oba úplně v pořádku. O to víc člověka hlodá,proč to nevyšlo. Ale je mi jasný,že takových tu jsou desítky možná stovky

l.u.c.i.e
4. srp 2011

@jitule10, taky nemáme mrazáčky. Pokud neotěhotním podruhé přirozeně, tak půjdeme do druhého IVF...
Jojo, kdyby člověk aspoň věděl proč se nezadařilo... Takhle je to jen samá nejistota... Jdete na další vyšetření (imuno, genetika...) nebo rovnou do druhého IVF?

jitule10
5. srp 2011

@l.u.c.i.e to máme obojí vyšetřené. A jak sem psala,až na spermaglutinační protilátky v hrdle,jsme oba v pořádku.Tak uvidím,možná se pokusíme ještě o IUI,je to předsi jen to nejmenší,co můžem udělat.

adenka84
5. srp 2011

@jitule10 nezoufej..pokud jste oba v pořádku tak se určitě brzy zadaří..dost velkou roli v tom hraje psychika..chce to klid a pohodičku...vím, je to těžké, ale může to pomoct...hlavně tomu nepropadat...důležité je, že jste oba zdarv, to je velké +..určitě se dočkáte..držíme palečky...
jinak v tvém případě bych také určitě IUI ještě vyzkoušela...

l.u.c.i.e
5. srp 2011

@jitule10, co dodat, adenka vše již napsala... Držíme palečky a snad se brzy zadaří...