Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

hello_kyttinka
1. lis 2011

Ahojík, pak zlatíčka máme čtyři oplodnění, jedno je nějak opoždění, další tři se rýhují a tohle je prý také možné dohoní.... Jedno je pětibuněčné, kvality B, a další dvě jsou kvality C.... Takže žádná sláva... Ale věřím jim, i když jsem to hodně moc obrečela.... Zítra si pro ně jedu...

pantomima
1. lis 2011

@hello_kyttinka držím palce 😵

caricia1
1. lis 2011

@hello_kyttinka moc držím palečky,zvládnou to 😉 😉

gambrinuska
2. lis 2011

@hello_kyttinka držimpalce, hlavně pořádně zahřívej at se jim u tebe líbí 😉

l.u.c.i.e
2. lis 2011

@hello_kyttinka, věřím, že už máš miminka v bříšku a hýčkáš je. Moc držím palečky, aby se jim u tebe líbilo celých 9 měsíců.

adenka84
5. lis 2011

@hello_kyttinka držím ti moc a moc palečky..

gambrinuska
13. lis 2011

@hello_kyttinka tak jak je? nějak jsi zmizeka z diskuse, už jsi zkoušela testík nebo furt jsi napnutá? 😉

hello_kyttinka
14. lis 2011

Ahojky, mi jsme včera skončili, dostala jsem to.... Takže 100% úspěšnost v diskusy není.... Víceméně končím s Natem, zkusíme Smetánku... Kašlu na přístup, radši budu vidět nějaký výsledek...

pantomima
14. lis 2011

@hello_kyttinka tak to je mi líto, držím palce do dalšího pokusu! 😔

gambrinuska
14. lis 2011

@hello_kyttinka taky mě to mrzí 😔 , hodně štěstí do dalšího boje 😉 at už bude kdekoliv, nám po 3letech snažení a 3.ivf prozatim ve smetance pomohli, jen pokud můžu radfit připlstte si úplně vše co jde, můžu doporučit IMSI, lepší výsledky jsme nikdy neměli 😉

hello_kyttinka
14. lis 2011

@pantomima
@gambrinuska - děkuju moc oběma.... Co je to IMSI?

gambrinuska
14. lis 2011

@hello_kyttinka metoda na výběr spermií pod mikroskopem který má hooodně velké zvětšení vyberou opravdu ty nejlepší, nám to odghalilo, že manžel má jen 20% dobrých spermií, do té doby jinak měl spg v pořádku, neříkam že je to zázračné a patent na děti, ale nám to pomohlo a poprvé jsme měli kvalitní embrouše z PK a i mrazáčky 😵

adenka84
14. lis 2011

@hello_kyttinka to je mi moc líto, že se nezadařilo..ale nevzdávej to...chce to čas..podívej se na @gambrinusku nebo na mě...chce to trpělivost a ahlavně optimismus..určitě se zadaří..držím palečky...

pacesova
30. lis 2011

adenka84 -strašně se omlouvám, že Vám holky lezu do fóra - ale našla jsem odkaz na @adenka84 ve spojitosti s lidovým léčitelem Naimanem z Raspenavy. Mám 2,5 letého syna a má diag. DMO - s manžou se chytáme všeho - nyní přišla řada i na léčitele. Pravidelně každý den s ním cvičím VOjtovu metodu, lázně, perličkujeme, masírujeme - ale úspěchy jsou malinké........Jak si s ním byla spokojena?Není to šarlatán-já jsem hrozný materialista a jestli se můžu zeptat na cenu. Můžeš psát i na mou interku. Moc děkuji za info. Eva 😕

adenka84
30. lis 2011

@pacesova ahoj Evy...byla jsem u něj celkem 5x..pak jsem k němu přestal chodit...první dojem vynikající...byla jsme z něj dost v šoku..jen co na mě šáhl..cítila jsme obrovské eplo..tvrdil, že těhotná budu a to přirozeně....těhotná jsme byla, ale nemyslím si, že díky němu...navíc to bylo po IVf...v tu dobu jsem byla i v Lázních, takže si myslím, že mě spíše pomohli ty Lázně a ne on.. ataké změna stimulace no prostě bylo toho více...
tvrdil, že dokázla mnoha lidem pomoct, mé známe pomohl skutečně k otěhotnění...a kamarádovy vyléčil plotýnky, moc se mu ulevilo, ale jezdit k němu musí stále...
nevím, já jsem pak důvěru k němu ztratila...nevím co mě k tomu vedlo..zkrátka jsem už k němu ject nechtěla...
co se týče peněz..bral si jak kdy..nikdy 300 Kč nikdy 400 kč...
tvrdil, že vyléčil i nádory a slepého chlapečka..fakt nevím..zkusit to můžeš a uvidíš, zda bude nějaká změna ajk na tebe bude působit...když se ti nebude zamlouvat, tak k němu prostě příště už nepřijdeš...

Držím ti moc palečky, aby se tvému chlapečkovy brzy dařilo lépe a a´t má spokojené dětství...

pacesova
1. pro 2011

@adenka84 - moc díky za info!!!V sobotu tam razíme, já se toho bojím - jsem strašný negativista -ale teď se chytáme už všeho. Napíšu jak na mne působil. Velké díky i za Šišmu............

adenka84
1. pro 2011

@pacesova Evy, pokud ti mohu radit tak se toho přestaň bát..a jdi tam se 100% důvěr..protože jinak to nemá cenu..on sám chce,aby mu lidé důvěřovali..jinak nedokáže pomoct...to byl právě u mě ten důvod proč jsem k němu přestla chodit...
třeba vám dokáže pomoct, ale musíš mu věřit...
Držím palečky..

adenka84
3. pro 2011

@pacesova Evy, tak jak bylo u léčitele..jaký udělal na tebe dojem?

pacesova
4. pro 2011

Ahojky,cesta od nás do té Raspenavy hrozná. Sama bych to asi nedala. Všude provizorní mosty po povodních, úzké silnice.....Byla jsi také u toho kotle.Pustil nás do chodbičky,tam jsme se zuli a na dlažbu ke kotli,tam měl dvě židle. Na jedné seděl on a na druhou si sedl manža se Šimonkem. Já klečala pod ním. Šahal mu na hlavu, párkrát rozhodil rukama. No, jestli jsme tam byli 10 minut a prý že to půjde, ale aspoň 4 návštěvy. Že prý je problém v krční páteři..........A že se to stalo po porodu........A hned že máme přijet v pondělí-toto na čerty.Manža v tom chce pokračovat. Já nevím.....Tak tam zítra asi pojede sám, nemám hlídání pro druhého lupiče a všichni tam jet???????Jedeme to hodinu tam, hodinu zpět...........A co se týče korunek - nechtěl nic,ale manža se aktivně ptal a on si řekl 100Kč. Ale uvidíme co další návštěva 😖

adenka84
4. pro 2011

@pacesova já jsem k němu jezdila do plzně..on cestuje všude možně po ČR...v Plzni má pronajatý 2 místnusky, je to přímo v bytě...jedna místnost čekárna se židlemi a kuchyňskou linkou..v druhé léčí, tam má stůl, kanape a 3 židle..toť vše...
musíš vedět sma zda se to vyplatí...zkusit to můžete, ale jak říkám musíte mu věřit...

l.u.c.i.e
24. pro 2011

Krásné a pohodové svátky. Užijte si to v klidu a míru 😀

adenka84
31. pro 2011

Ähojky...všem snažilkám přeji do Nového rokju hodně štěstíčka azdravíčka a ať se vám brzy splní to co po čem nejvíce toužíte.. 🙂

mufmartik
14. únor 2012

Ahoj holky, už sem sice moc nechodíte, ale kdyby náhodou 🙂.Tak to vypadá, že po roce snažení skončíme taky v Natalu.... Samozřejmě mám trochu obavy co a jak, tak bych potřebovala trochu hodit řeč o tom, jak to tam chodí, komu pomohli k mimču a tak 😉 . Byla bych moc ráda, kdybyste se některá objevila a trochu bysme podiskutovaly 😎 .

gambrinuska
14. únor 2012

@mufmartik samozřejmě jsme tady 😉 , v CARu jsme skončili všechny a většině z původní diskuse sice za nějaký čas ale většinou pomohly 😉
Takže jsme tu aklidně se na cokoliv ptej 😉

terka82
14. únor 2012

@mufmartik ahoj Marti, jsem ráda, že jsi napsala. Většina z nás prošla Natalem, některé z nás mají zkušenosti i s jinými centry. Jak jsem ti už psala. Není se čeho bát. V Natu jsou moc milí a určitě Vám pomohou.

Vy už máte nějaké konkrétní důvody, proč se nedaří?

mufmartik
14. únor 2012

jéé, to jsem vůbec nečekala, že se tak brzo někdo ozve 😎 . Já vlastně ani nemám úplně konkrétní dotazy, jen po tom roce snažení, pozorování a zklamání už nějak dochází síly, tak se to snažím brát tak, že tohle je další krok a přiblížení se k miminku 🙂 . My s přítelem ještě nemáme ani žádná vyšetření, já o žádných problémech zatím nevím, ale to samozřejmě neznamená, že se neobjeví.... Jen mi už tlačí věk, teď mi bylo 35, tak mám nejvyšší čas a nechci na nic čekat. Blbý je, že se na to fakt každý ten měsíc moc soustředíme, já i přítel, ale z hlavy to prostě nedostanu, naopak, je to postupem času horší... Tak doufám, že se zadaří, ať to bude jakkoliv 🙂 .

marketa137
14. únor 2012

@mufmartik to nedělal ani základní vyšetření doktor? Tak to bych do natalu mazala co nejrychleji, tam se udělá základní vyšetření a třeba najdou nějaký problém a domluvíte se na dalšim postupu 😉 . nemá cenu čekat už vzhledem k věku a i psychice 😉

gambrinuska
14. únor 2012

@mufmartik znam to moc dobře, pak myslíš na to aby jsi na to nemyslela 😉 😅 je to děs a příšernej kolotoč, určitě vám v Natu pomohou a hlavně udělaj všechnay potřebná vyšetření, jsou tam moc milí 😉
Tvůj gynekolog to neřeší?kontrola ovulace atd? 😕

terka82
14. únor 2012

@mufmartik je dobře, že jste vyrazili do Natu. Dodělají vám potřebná vyšetření a pak uvidíte podle výsledků co dál. Co se týče psychiky, jsme na tom všechny stejně. Tohle prostě z hlavy vygumovat nejde a nejlíp o tom umí kecat ty rádoby kamarádky, které otěhotněly na první pokus. 🙄 Sama za sebe musím říct, že jsem to zvládala hůř první rok snažení, než třeba ten poslední. Ale my se začali snažit, když mi bylo necelých 24 let, takže tam nebyl ten tlak ze strany věku.

Ber to jako začátek cesty k miminku. Doufám, že ta Vaše cesta nebude tak dlouhá a klikatá, jako ta naše a že se toho vytouženého pokladu dočkáte co nejdříve. 🙂

mufmartik
14. únor 2012

U gyndr. jsem byla na kontrole ovulace, ta probíhá, i podle měření BT. Jinak mi zatím dělala jen ultrazvuk, ten v pořádku, nic víc... Ptala se mě, jak bych si představovala postupovat, já jí právě sama řekla, že bych raději hned zvolila Natal, už i kvůli tomu, že to tam máme skoro za rohem 🙂. Ještě k ní jdu teď v pátek na roční prohlídku, tak se s ní chci definitivně domluvit, co a jak.... No hlavně, že se něco pohne, poslední měsíce už jsem fakt byla jako praštěná, jak jsem se pořád pozorovala a pak byla smutná, že zas nic. Navíc jak naschvál kolem mě přibyly další dvě těhotný kámošky, obě ještě starší než já a povedlo se jim to první a druhý měsíc. A pak nemám být na palici 😀 .....