Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
7. kvě 2012

@danda81 hlavně nevzdávat nám se povedlo až na 3.IVF po 3 letech snažení a boje

danda81
7. kvě 2012

@gambrinuska 😅 no tak to jsme teprve na začátku. My od srpna s přestávkami, takže to ještě není tak dlouho. Určitě nevzdáme, prostě si musíme počkat a těšit se, že se dočkáme 🙂

werinka1
7. kvě 2012

@danda81 Snažíte se od srpna?? Jejej, to je tak krátká doba! No to buď ještě úplně v klídku. Všude píšou, že do 1 roka je to "v litimu", takže to brzo určitě vyjde. Než dojde na IUI, nebudeš CAR potřebovat 😉

danda81
7. kvě 2012

@werinka1 Taky jsem to četla, ale stejně jsem šla na gyndu (kvůli věku) a mudr. říkal, že 6 měsíců snažení je dost 😨 a šup na spermio a krev. No tak jsme do toho vlítli docela rychle, uvidíme, jak to dopadne. Nervy z toho nemáme, bereme to sportovně a těšíme se až se zadaří 😀

werinka1
7. kvě 2012

@danda81 To můžete bejt určitě ještě v klidu. Někdo je asi chytlavější, ale já si myslim, že kolem té třicítky je ten rok domácího snažení tak nějak v limitu. Na druhou stranu, asi bych taky byla radši kdyby se něco dělo. Všechno to tak letí. Mam pocit, že do CARu moc dlouho nechodíme a přesto už tam "smrdíme" rok a půl 😀 Dneska jsou možnosti typu IUI, tak proč tomu nepomoct 😉

danda81
7. kvě 2012

@werinka1 Přesně tak 🙂 .Právě, že to strašně utíká. Začalo mě to nahlodávat a ta nejistota, jestli náhodou není něco špatně mě užírala. To byl větší stres 😨 , teď je to v poho, když už víme, kde může být příčina zatím neúspěšného snažení.

werinka1
7. kvě 2012

@danda81 Jo to jo, je lepší vědět na čem člověk je a kde může bejt zádrhel 🙂 Akorát já už mam pocit, že mi to trošku leze na mozek. Připadam si jak poloviční gynekolog 😀 Proto jsem si řikala, že když teď KET nevyjde, tak si dáme oddech a prostě to chvilku pustíme z hlavy. Kdyby mi bylo o pár let míň, tak v poho, pár měsíců počkáme, zařídíme svatbu a tak. Jenže teď, s 31 na krku mam strach to posouvat a neřešit, když vim, že u nás to normálně nepůjde. Leda tak zázrakem. Ale i těch jsem tu pár vyčetla 😀

werinka1
7. kvě 2012

@gambrinuska Tak to my jsme v půlce tohohle maratanu za mimčem 😀 Když budu počítat od první návštěvy v CARu. Jinak už čekam na ten zázrak asi tak 5 let 😖

danda81
7. kvě 2012

@werinka1 Držím ti moooc,moooc palce. Fakt už si to zasloužíte, když tě tak čtu 😉 . To chápu, že po letech to leze na mozek, já měla krizovku začátkem zimy, i to počasí a tak, prostě depky a bezmoc. Teď už je líp, však to jaro si umí se mnou pěkně pohrát 😉 , a blíží se léto a to miluju, prázdniny, dovolená 😉 ....

werinka1
7. kvě 2012

@danda81 Jj sluníčko a hezký počasí to vleje krev do žil a hned je všechno o něco optimističtější. Děkuju 🙂 Taky ti budu držet palce, myslim, že se brzo dočkáš, věřim tomu 😉

werinka1
10. kvě 2012

Ahojky holky co občas nakouknete. Musim se pochlubit, mám u sebe dva pěkně rozmražený nanučky 😀 a teď dlouuuuuuuhatáááááááánskééééééé čekání. Jinak to stojí stále 3200,-Kč. Alespoň to jsem platila dnes já.

gambrinuska
10. kvě 2012

@werinka1 😵 😵 tak hodně štěstí at se pořádně zavrtaj, a pořádně je rozmazluj filmama a dobrůtkama, to pomáhá 😉

werinka1
10. kvě 2012

@gambrinuska Děkuju 🙂 Ale teda s tim rozmazlováním to teď tak horký nebude. Máme pryč střechu nad hlavou, v pondělí nám přijdou posadit krov a pak tašky. Doteď jsem makala o sto pryč, teď se teda hodlam šetřit, ale když vidim co je kolem práce, tak mi to prostě nedá. Ale budu se držet co to půjde. Hlavně jsem chtěla alespoň natírat barvou krokve a palubky.....ha ha. Rokyta mi řekl, že ani náhodou, prej barva obsahuje toxiny a to by nebylo dobrý. Prej, dělejte jim jenom svačiny 😀

caricia1
10. kvě 2012

@werinka1 Moc ti držim palečky.!Vyjde to. 😉

werinka1
10. kvě 2012

@caricia1 Moooc děkuju 🙂 Koukam, že ty si skoro u konce! Jejda, to to letí, to je neuvěřitelný!

danda81
12. kvě 2012

Ahoooj holky, jsem tu jen na chvíli, dostala jsem zánět spojivek, takže mám zákaz počítače 🙄 . Jak se máte? Werince držím moc palce, at se jim u tebe líbí a opatruj se 😉 . Mě píchli v pondělí pregnyl, pak jsem dostala nějakou virozu, sice snažení proběhlo, ale nevím nevím 😒 . Včera a dneska mám bolesti v podbřišku, tak snad nedostanu ještě nějaký zánět , nebo moc folikulů říkala mudr. že by to mohly způsobit??? Píchají mě vaječníky, jakoby na silnou ovu, no necháápu, co se zase děje. Hezký víkend 😀

werinka1
13. kvě 2012

@danda81 Ahojky, jsem dnes teprv 3 den po KET a mam pocit, že se to začíná vlíct. Ale tentokrát spíš čekam neúspěch než úspěch. Vůbec na to nemyslim, teda aspoň ne tolik jako posledně. Brzo se uzdrav. Já myslim, že to píchání je z těch folikulů co tam uzrály, neboj nic to určo nebude. Těšim se brzo na pozitivní zprávičku 😉

werinka1
13. kvě 2012

Jo a musim se přiznat jakej jsem trumbera. Rokytovi tvrdim co mam doma utroše z předchozího pokusu a já ho přitom vrátila do lékárny takže mam na středu ráno a končim. Musim zítra zavolat do centra jestli mi pošlou recept poštou abych ho tu měla nejdýl ve středu ráno. Snad mě nebudou nutit si pro něj jet 80 km, to by mě vomyli 😠

danda81
14. kvě 2012

@werinka1 Ahooooj, píchání přešlo o víkendu 😀 , takže nálada se zlepšila. Já mám týden od pregnylu, takže je ještě brzy.. Už jsem taky pěkně zblblá ze všech informací z diskuzí, že pak mám pocit, že to nemůže vyjít (nic necítím, říkám si neblbni - je brzy na cokoli 😅, no míň se sledovat a raději tomu nevěnovat moc myšlenek, ale je to taak těžký někdy ☹). Já jdu na konzultaci dneska, tak dám vědět, co nového jsem se dověděla. Recept Ti snad pošlou 😉 , to by neměl být problém. Myslím na tebe a moc, moc Ti přeju, ať se na tebe usměje štěstí 😉

werinka1
14. kvě 2012

@danda81 Já jsem v tom pozorování se trošku ponaučená z předchozích pokusů. Takže nic nesleduju a zatim neřešim. Poprvé když se nám bobísové chytly, tak jsem si myslela, že to nevyšlo, protože jsem neměla jeden jedinej přiznak a podruhé jsem byla skoro na 100% přesvědčená, že je to tam a nebylo nic. Takže já čekam o víkendu MS a tudíž....buď přijde nebo ne. A pro tebe ponaučení taktéž, nic nesleduj! Buď v klídku a bohužel nic jinýho než hooooodně štěstíčka ti přát nemůžu. Všechno ostatní je v rukách přírody. Držim pěsti a děkuju🙂

danda81
14. kvě 2012

@werinka1 Díky, beru si k srdci 😉 . Dneska jsem byla na konzultaci u dr. Rokyty, podle profilu prý ovu mám - není to tak černé, jak mi říkali na gyndě, oni raději nasadí léky, aby byla ovu natuty), takže příští cyklus bude bez léků, s ultrazvukem. Taky nás čeká nové spermio, pak uvidíme. Ale je možnost iui už příští cyklus bez léků, uvidíme.

l.u.c.i.e
14. kvě 2012

Holky držím vám palečky! Snad tu brzo budou další těhulky 🙂

danda81
17. kvě 2012

@l.u.c.i.e děkujeme 🙂

danda81
17. kvě 2012

@werinka1 Ahojky, co nového u vás? Manžel šel dneska ráno na spermio, tak jsem zvědavá, jestli ty vitamíny zabraly 🙂 . Já mám ještě celý týden do MS ☹ . Jinak nic nepozoruju, cítím se jako před rokem, kdy jsme neřešili mimčo, prostě žádné příznaky 😉 .

gambrinuska
17. kvě 2012

@danda81 neboj na příznaky nedej 😅 , já je neměla taky vůbec až potom dýl jako večerní nevolnosti 😉 , ale to pozorování je pěknej záhul akorát na nervy, snad že od toho co nejvíc odprostit, ale to se snadno radí a hůř dělá, moc držiom palečky at jste těhulky 😵

danda81
17. kvě 2012

Tak spermio dopadlo dobře, paráda. Vitamíny asi zabraly 😀 . Každopádně mě čeká kontrolní utz kolem 12. dc a pak iui bez clostíku, to bude začátkem června. Mudr. říkal, že o nic nejde jako u ivf, tak to zkusíme a uvidíme.

danda81
18. kvě 2012

Werinko, kdepak Tě máme 😉 ????

werinka1
20. kvě 2012

Jsem zde a bohužel s neúspěchem ☹ A už přichází panika, beznaděj a nervíky. U prvního neúspěchu jsem nebrečela, teď už jsem to nezvládla. Máme už jen jeden jediný pokus na pojišťovnu. Co dál? Budem zvažovat operaci (mam uzavřený vejcovod, který prý může produkovat nějakou tekutinu, která může (ale taky nemusí) bránit zahnízdění embryjkům) a nebo prostě půjdem do dalšího pokusu a budem stále doufat. Ještě před KEtem jsme se dohodli, že když to nevyjde, dáme chvilku pauzu. Oddech. Taky svatbu. Ale teď mě prostě chytá panika. Nechci dál čekat. Bude mi 31. Nezajímá mě svatba, chci prostě honem jít dál, neztrácet čas. Chci další naději. Normálně to nepůjde, takže v tomhle směru nemá cenu doufat měsíc co měsíc. Co @danda81? Držim palce, ať to klapne sakriš aspoň tobě!

danda81
21. kvě 2012

@werinka1 ☹ , a řekli Vám, na kolik může bránit otěhotnění ta tekutina, respektive, zda Vám doporučí operaci před dalším pokusem? No u mě stále čekání, bez nějakých nadějí. Ve čtvrtek by měla dorazit ms, takže já si ještě na hořký kalich počkám a ve čtvrtek si jej vypiju do dna možná taky.

danda81
21. kvě 2012

@werinka1 Po pregnylu si připadám už tak týden těhotná, fakt ty hormony poblbly celé moje tělo, prsa bolely, břicho taky, takže se ani nedá doufat v těhotenství, protože mě ty hormony fakt pěkně vodí za nos 😠 .