Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

werinka1
21. kvě 2012

@danda81 Právě že to nikdo nedokáže říct. Dr. mi řekl, že všeobecně se doporučuje takový vejcovod nechat odstranit. Ale nikdy nebylo 100% prokázáno, že to má vliv. Domnívají se, že ano. Nebo to na to svádí....těžko říct. Neboj, ty máš ještě tolik šancí! A na pozorování se fakt vyprdni. Nemá to cenu. Lepší je si řikat, že to prostě nevyšlo, a pak se najednou radovat. Alespoň tak jsem to měla já. Poprvé jsem byla přesvědčená, že to neklaplo a opravdu jsem si nedávala žádnou naději a bylo to tam. I když to pak nedopadlo. No a pak jsem měla pocit, že mam pořád nějaký příznaky a prd. Fakt tohle nemá cenu nijak moc zkoumat. Radši se připravit na neúspěch. Alespoň tak si myslím, že je to lepší.

danda81
23. kvě 2012

@werinka1 Ahojky, tak jsem včera začala špinit a dneska se ms dostavila v plné parádě, o 1 den dřív. Bylo to ták rychlý , že mě to ani nezdeptalo. Zkusíme iui, uvidíme. A jak to vypadá s Tebou?

werinka1
23. kvě 2012

@danda81 Ahoj, no to mi mrzí. Ale tak je tu ještě spousta pokusů. Mojí kamarádce se zadařilo na druhý pokus IUI. A to je zcela zdravá. Holt nemůže bejt všechno hned. Ale taky to nesmí moc dlouho trvat! 😠 Já už jsem se objednala do sanatoria Helios v Brně. Mam na ně dobrý reference, takže vyrazíma na třetí pokus tam. Už 4.června máme konzultaci. Uvidíme co nám řeknou. Dneska jsem volala do Natu, že mam zítra dorazit na krev, ale stejně jsem dostala MS a test je neg., tak že nepřijedu. No a oni že stejně musim. To mi trochu nakrklo. Jsem z toho zdeptaná a ještě letět 80 km tam a další zpátky, aby se potvrdilo to co vim, to mi teda naštvalo. Ale domluvila jsem se s Rokytou, že si necham nabrat krev tady. I to mi štve. Naprosto zbytečný.

danda81
24. kvě 2012

@werinka1 Ahoj, dočkáme se 😉 , jen to nemáme tak jednoduchý, jak si člověk myslel, že to půjde raz dva. To moc nechápu s tou krví, proč to ? Asi kdyby přeci jen se něco dělo, někdo má MS i v těhotenství a test nemusí ukázat nic. Možná chtějí mít jistotu, že se nic neděje, nevím. Tak uvidíš jak to budou řešit v Brně. Myslíš, že v Natu to není úplně ok? Mě čeká kolem 4.6. 1.iui, utz vychází na příští víkend.

adenka84
31. kvě 2012

@danda81 držím na IUI palečky...

danda81
2. čer 2012

@adenka84 Díííky, asi to bude nakonec v úterý. Tak pak dám vědět 🙂 .

danda81
4. čer 2012

Tak jdu zítra, holky. Držte mi palce, pač mi budou ráno píchat pregnyl a v poledne iui....to je fofr 🙂

danda81
4. čer 2012

@werinka1 Ahoooj Weru.
Jak dopadla konzultace v Brně? Doufám, že samé dobré zprávy 😉 .

werinka1
5. čer 2012

@danda81 Ahojky, tak ty máš dneska velký den 🙂 Držim palce ať to dopadne! 😵 My ještě nevíme jak na tom všem jsme. Čekáme na výsledky 14 dní. Ale stimulaci jsme naplánovali, teď ještě podle výsledků kdyžtak budem poupravovat. Řekla jsem, že chci 2 měsíce pauzu a tak jsme to naplánovali přibližně tak, že na konci srpna bude odběr vajíček a koncem září bychom mohli těhulit 🙂 Naplánovaný to teda máme, teď to ještě uskutečnit 😒

danda81
5. čer 2012

@werinka1 Ahoooj, jj velký den. Ráno utz, pregnyl a v poledne iui. Trošku mě překvapili, že mi dali pregnyl a iui v jeden den, ale mudr. říkal, že je ovu na spadnutí a folikul by prasknul i bez injekce. Tak uvidíme, co bude za 14 dní 😉 . proběhlo to hooodně v poho, trošku jsem měla obavu, ale nakonec to bylo tak rychlý ...Ještě máme pojistit dneska a zítra. Tak hlavně, že se plánuje a těhu v září, to je pak pěkný termín porodu v červnu 😉 . Přesně takhle plánovala kamarádka, 2roky nic, pak IVF v září a teď v sobotu porodila chlapečka 😀

danda81
11. čer 2012

Trošku nám to tu upadá, tak to trošku popstrčím. Nebyla jste některá v nedávné době v Natalartu v Plzni na iui???

amy75
12. čer 2012

Ahoj, já byla dvakrát - v březnu a květnu, bohužel ani jedno nevyšlo .... ☹ Zítra nás čeká konzultace k 1.IVF, tak uvidíme 🙂

pantomima
12. čer 2012

já byla dvakrát a mám dvě děti..ale nedávno to nebylo, malý je 4 a půl a malýmu rok a půl 😀

l.u.c.i.e
12. čer 2012

@danda81, kdypak máš jít na krev? držím palečky, aby se zadařilo 🙂

@amy75, držím palečky na IVF, pak už to jde strašně rychle 🙂 Nás to bude taky brzo čekat. Brzo se budu objednávat a snad se i druhý prcet zadaří 🙂

danda81
12. čer 2012

@amy75 Ahojky, taky držím palce na ivf, můžu se zeptat ke komu chodíš?

danda81
12. čer 2012

@pantomima To nevadí, že už je to pár let. A kolikátý pokus byl ten úspěšný?

danda81
12. čer 2012

@l.u.c.i.e Ahojky, no tak to nevím, protože mi o krvi nic neřekli ☹ asi zapomněl pan doktor. Iui mi dělali přesně před týdnem.

pantomima
12. čer 2012

@danda81 pokaždý napoprvý 😉

danda81
12. čer 2012

@pantomima Jééé, ty se máš 😀 . Já byla před týdnem na 1.iui u dr. Rokyty.

danda81
12. čer 2012

@amy75 Ještě mě zajímá, kdy ti píchali pregnyl? Mě totiž ráno a v poledne na iui, folik prý byl 22 mm. Četla jsem, že holky většinou chodí až 36 hodin po pregnylu. No až tam půjdu, tak se na to optám.

amy75
12. čer 2012

@l.u.c.i.e děkuju moc za držení palečků, doufali jsme, že vyjde IUI, ale bohužel ani jedna, ani druhá ... tak teď budeme doufat v IVF 🙂 A jestli to jde rychle, tak to je úplně super 😉 🙂

amy75
12. čer 2012

@danda81 Na střídačku 🙂 První IUI mi dělal pan doktor Rokyta a druhou Bouše 🙂

danda81
12. čer 2012

@amy75 A byla jsi potom na krvi?

amy75
12. čer 2012

@danda81 Nooo, úplně stejně jako u tebe, ráno Pregnyl, v poledne bylo IUI, folikul taky 22 mm 🙂 😉 - takhle to bylo v březnu, duben jsme museli přeskočit a při druhé IUI v květnu mi folikul večer před IUI praskl, takže bez Pregnylu . A o krvi mi taky nikdo nic neříkal, jenom, že si mám udělat test a podle toho se uvidí. V případě negativního testu se objednat na další IUI (já už teď IVF) a pokud by byl pozitivní, tak asi objednání na krev.

l.u.c.i.e
12. čer 2012

@amy75, my jsme měli jen jednou UIU, manžel měl špatný spermiogram. IVF vyšlo napoprvé.

danda81
12. čer 2012

@amy75 Tak to máme úplně stejné, já to samý 😉 . Mě jen překvapila ta injekce ráno tak krátce před iui, ale oni jsou doktoři a ví, co s náma mají udělat 🙂

michamicha
12. čer 2012

@amy75 já měla na první taky Rokytu a na druhou Boušeho 🙂

michamicha
12. čer 2012

@danda81 u první IUI jsem si doma píchala Ovitrelle sama, večer den před tím a u druhé jsem dostala Pregnyl taky domů a taky večer den před zákrokem 🙂 ale pregnyl mi musel píchnout manžel, protože jsem se bála že mi ta skleněná ampulka praskne v ruce až budu upilovávat ten vršek 😅

adenka84
12. čer 2012

@danda81
@amy75
@werinka1 moc vám všem držím palečky..🙂

danda81
13. čer 2012

@michamicha Jak tak čtu, záleží na doktorovi. Tak uvidím, zeptám se na to až tam půjdu, jak to s tím pregnylem je 🙂