Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
23. únor 2013

@mufmartik, kdypak vy půjdete do dalšího IVF? Nebo máte mrazáčky?

mufmartik
23. únor 2013

@l.u.c.i.e no my půjdeme ještě teď začátkem března na imunologii, výsledky z genetiky byly v pořádku, ale doktorka tam nás rovnou ještě objednala i na imuno, abychom měli obě vyšetření. Takže počítám, že IVF bude někdy v květnu... Ale nevadí mi to, ono to uteče a jestli to bude o měsíc dva dýl, to už nehraje roli. Hlavně, když se podaří 🙂. Mrazáčky jsme neměli, sice ten třetí den po odběru jich bylo pět nebo šest embryjí kvalitních, ale začaly se opožďovat ten další den, no a nakonec na transfer byly dvě dobré. Jedno jsme nechali vložit a to druhé měli kdyžtak domrazit další den, ale nebylo už pak v takové kvalitě. Ono při té prodloužené kultivaci bývá často ten úbytek embryjí větší, na druhou stranu aspoň se pozná víc ta jejich kvalita. Sice nám to bylo tehdy na nic, ale tak doufám, že tu smůlu už jsme si vybrali...

mufmartik
23. únor 2013

@ilonaat radši opravdu spíš lež, do pondělka už to snad nějak vydržíš... No je to fakt hroznej nápor na hlavu, ty bolesti a všechno okolo se vydržet dají, ale to čekání a psychika, to je děs běs ☹ . Ty křeče máš pořád, i když ležíš? Drž se!

ilonaat
23. únor 2013

Vzdávám to holky....už ať je pondělí a řeknou mi, co se mnou dál. Jediný, v co nevěřím je těhotenství....Už to všechno chci mít za sebou a být doma.... Tohle je fakt moc. Vím, ze tohle, ci zažívám tady zažilo spoustu z nás a proto jsem tak naštvaná, ze se tohle prostě může dít 😢 Podstupujeme tolik věcí a na samém konci je zklamání. Strašný. . . . Nechápu ani svůj stav. Krvácení, spineni, bolesti břicha a z ničeho nic, jako když utne a je mi fajn a vše ok. Takhle teď každý den. ...už mě to fakt nebaví.

ilonaat
23. únor 2013

@mufmartik
@l.u.c.i.e. A jinak holky, moc vám oběma děkuju, ze na mě myslíte a zajímá vás, jak je. Je super vědět, ze v tom nejsem sama. Luci, ty uz ti máš za pár a a pak uz jen porostete, určitě to vyjde.... To bude super. A marti, nevím teda za jak dlouho je možné jít do dalšího pokusu, alé třeba se tam spolu sejdeme, až půjdeš na další pokus ty.....

l.u.c.i.e
24. únor 2013

@ilonaat, osobně si myslím, že menzes brzdí jen léky. Ta holčina, která měla hcg 35 a potom jí to vylítlo, tak právě nekrvácela. U tebe to vypadá, že budeš mít dlouhou a silnou menzes jako já a to jsem měla jen hcg 9.
Zítra už budeš vědět na čem jsi a hlavně si to urovnáš. Pobrečíš si a půjdeš dál. Moc bych ti přála, abych se mýlila.
Od toho jsme tu, abysme si svěřily a podpořily navzájem. Je to fakt hodně psychicky náročné, zvlášť když jsi hodně nahormonovaná. Držte se!

@mufmartik, to je fakt, že květen už je skoro za dveřmi a ty 3 měsíce utečou jako voda 🙂 Stejně to je mazes, že z tolika vajíček bylo jen jedno a na zavádění. Tyto vyšetření podstupuješ proto, že se embryjka přestala vyvíjet?
Imulonogie je nyní na genetice?

ilonaat
24. únor 2013

@l.u.c.i.e Jj, taky si myslím, ze je to lekama, ale to teda nechápu, co se stalo? Mimodelozni to tedy nevypadá, ne? Takže potrat nebo jak? Se emryo přestalo vyvíjet? Nerozumím tomu. No je pravda, ze jsme neměli na výběr. Zbyly dvě a dali nám dvě. Dneska uz se menzes rozjíždí. No, je to ztracené.....ale půjdeme dál. Zítra se dozvíme co a jak, tedy pokud nám Bouše aspoň něco poví.....s ním je to fakt na palici. Přála bych si o tom promluvit aspon s někým jiným.....ach jo......

l.u.c.i.e
24. únor 2013

@ilonaat, jestli zítra hcg klesne, tak mimoděložní to není. Jestli se navýší tak ano. Jinak svým způsobem to potrat je, protože miminko se zavrtalo a začalo tvořit hcg, jen se pak přestalo vyvíjet. bylo slabé.
Zítra vám to všechno vysvětlí a možná vás pošlou na genetiku či imunologii. Tak to bylo i u nás. Musíme jít dál. Jinak to nejde. Uvidíš, že až načerpáš další síly do dalšího boje, tak svět zase bude veselejší.
Kdybych zítra nešla na OPU, tak ti řeknu, sejdeme se někde venku a pokecáme. Jenže takhle mě tam možná uvidíš v noční košilce 🙂 Budu na tebe moc myslet.

mufmartik
24. únor 2013

@ilonaat Ilčo, tak strašně mě to mrzí, co si zažíváš ☹ . Doufala jsem, že budeš jedna z těch, které mají to štěstí a hned první IVF bude šťastné a bez problémů. Navíc když kvůli tomu musíte jezdit ty dlouhatánské cesty sem a tam... Snad to aspoň nebude žádné mimoděložní, to už by byl opravdu pech, nemocnice, vejcovod pryč... Na další IVF můžeš za tři měsíce, takže je možný, že se tam potkáme, A jak jsi psala, bude hezky, sluníčko, budeme dobře naladěné... to už určitě vyjde! Vím, že teď ti to přijde daleko, ale fakt to uteče hrozně rychle, já byla na IVF někdy v listopadu a přijde mi to nedávno. Na další už jsme mohli jít už teď v březnu, ale pak jsme se domluvili ještě udělat ke genetice imunologii, tak se to trochu protáhne, ale jak jsem psala, nevadí mi to. Možná vám taky doporučí genetické vyšetření, není na škodu si ho udělat, i když většinou zjistí, že je to v pořádku. Ale pro jistotu proč ne.
Jinak mně tenkrát při tom mém IVF taky strašně pomáhalo, když jsem se tady vypsala, člověk to ví, že není sám, co tohle prožívá a dodává to síly do dalšího boje. Holky tady jsou zlatý 🙂 .
Bude dobře a až budeme drandit venku s kočárkem, na tohle si ani nevzpomeneme 🙂 . On život holt není jednoduchej a každej člověk má nějaký to svoje bolavý místo, ač se to třeba na první pohled nezdá....

mufmartik
24. únor 2013

@l.u.c.i.e jo, ono to uteče rychle a já mám takovej vnitřní pocit, že je to takhle dobře, když půjdeme na další IVF o něco dýl. Na to imuno nás doporučila doktorka z genetiky, jednak i kvůli tomu, že dost embryjí se pak začalo opožďovat, i když to se při té prodloužené kultivaci stává často, a potom taky proto, že když už jsme se pustili do vyšetření, ať máme hotové obě, pro klid v duši 🙂 .
Jojo, imunologie je ve stejném baráku jako genetika, aspoň nebudeme muset nic hledat 🙂.

l.u.c.i.e
24. únor 2013

@mufmartik, stejně by mě zajímalo, jak je možné, že se embryjka pak začnou opožďovat.

amy75
24. únor 2013

@l.u.c.i.e díky za držení palečků, taky na tebe zítra budu myslet, ať je pěkná a kvalitní úrodička 🙂 Špatně jsem se vyjádřila, psala jsem, že místo ICSI bude PICSI, ale bude obojí ICSI + PICSI, jsem popleta 🙂 To asi se mnou tak zacvičilo to těšení na injekce 😀
Stimulace je stejná jako minule, krátký protokol a 200 jednotek Gonal, ve čtvrtek máme utz kontrolu, tak doufám, že vajíček bude alespoň tak jako poprvé - 10 kousků 🙂

amy75
24. únor 2013

@mufmartik Jasně, budu se hlásit 🙂 Už se fakt docela na ty injekce těším, jsem ráda, že jsme to čekání zvládli a nezbláznili se z toho. V červenci bylo 1. neúspěšné IVF a pak jsme vlastně půl roku čekali jen na dvě vyšetření imuno a genetiku. Genetika byla v pohodě, ale s tou imunologiií jsme docela narazili na čekání, prostě byla smůla, že nejdřív byly prázdniny, pak se paní doktorka stěhovala a ke konci roku vánoční svátky, takže výsledky byly až po novém roce. Tentokrát si beru neschopenku, chci být v klídku doma, žádné ranní vstávání do práce, dojíždění, ne kašlu na to, budu doma, už mám nakoupené křížovky, časáky, těch 14 dnů do výsledků si užiju 🙂 Sice nemám těžkou práci, pracuju v kanceláři, ale stejně bych se nedokázala soustředit na práci, raději budu trénovat gaučink 🙂

ilonaat
24. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, no bylo by fajn, kdyby jsme se zitra videly. A kdyby nahodou ne, budu na tebe moc myslet a drzet pesti, at je vse ok a vyjde to. Verim, ze to bude vse dobre a za chvili se budes valit s pupikem 🙂
Takze se dneska hezky vyspi a vzhuru do boje..... tfuj tfuj 😉 a moc díky za podporu

@mufmartik Ahoj, no je pravda, ze pri predstave, ze tim budeme muset projit znovu je mi zle jeste vic. Po kazde ceste jsme unaveni, cely den v aute, pes nastvanej...no hruza. Petr ma jeste problemy se zadama a cely dny v aute ho odrovnavaji. Fakt mazec. A ani nemluvim o tom, co nas ty cesty stoji. To uz bysme mohli mit trikrat ICSI...katastrofa.
No a ted uz jen aby to opravdu nebylo mimodelozni, abych nemusela byt jeste v nemocnici. To uz by me asi vazne odrovnalo. No zatim to vypada, ze dostavam normalne menses, jen teda asi nejakej pro me neznamej. Nikdy me bricho u toho neboliva a mivam to slabe. Ted to vypada, ze si to uziju se vsim vsudy. Jeste jsme si rikali, ze jestli bude vse ok, tak bysme se zkusili domluvit jeste tady po tomhle cyklu na inseminaci, kdyz je telo nastimulovane atd, tak treba by se to mohlo povest..... Nevim, nikdy jsme na tom nebyli a nevim, jestli to bude mozne nebo jak. No to se dozvime zitra, co vlastne jak bude.
A potom tedy kdyztak to jaro. To uz by proste vyjit muselo, jinak bych to asi diky sve trpelivosti vzdala. Ale cetla jsem statistiky, ze druhe a treti IVF byva nejuspesnejsi a vyjde to kazde druhe zene. Ja jsem ale verila uz v to prvni. A diky tomu, ze vse probihalo tak hladce a pak ten duch devaty den, jsem tomu proste verila i presto, ze jsme celkove smolari a hodne veci se nam nepodarilo.... A ja hloupa jsem sama sebe dokazala zmast. A ted musim celit dalsi prohre. Hnus.... Dam potom vedet, co se zitra dozvim.

l.u.c.i.e
24. únor 2013

@amy75, tak ať pěkně reaguješ a tentokrát ať to skonší šťastně 🙂 Moc ti držím palečky!

@ilonaat, děkuju. I já na tebe budu myslet. Snad se zítra něco více dozvíte, abyste věděli co a jak. já jsem po kontrolním hcg strávila se Švábkem v ordinaci přes 20 min. Dokonce mě utěšoval, když viděl, že mám slzy na krajíčku.
Jinak ta menzes teď bude fakt dost bolestivá a velmi silná. Trvala mi 7 dní a lítala ze mě sliznice, když to tak napíšu. Takže jsem byla na brufenu, abych mohla fungovat. Snad budeš mít lepší průběh.
Drž se a vše zlé je pro něco dobré. Posilní nás to!

ilonaat
25. únor 2013

@l.u.c.i.e ahoj,tak jak? Myslím, ze jsem tě viděla.....býla jsi nějaká rozespala ....hi chiiii 😉 moc držím pěsti..... A myslím na tebe.

ilonaat
25. únor 2013

Aahoj holky, tak zázrak se nekoná a jak je mě vlastní, dopadlo to tak, aby to bylo co nejvíce komplikované. Jsem v nemocnici, zatím ze mě budou dělat pokusneho králíka a zjišťovat, kde se to neprosperujici těhotenství schovává. Samozřejmě, ze to vypadá na vejcovod. Musíme ale dva dny čekat, jestli náhodou nezačne klesat hcg, které by po vysazení léků klesat mělo, pokud by těhotenství bylo v deloze., což se zatím nezjistilo. V tom případě mimodelozniho budu muset na laparoskopii, což je ale podle doktorů nejpravděpodobnějsi.......

l.u.c.i.e
25. únor 2013

Ahojky holky, jsem tu na skok. Břicho mě bolí neskutečně, tak ve zkratce:
Měla jsem 14 folikulů z toho 12 vajíček, ale jen 7 zralá a ta budou oplodňovat metodou ICSI. PICSI nám neudělají zdůvodu morfologie. Limit jsou 4 %. Manžel má bohužel 0. Takže každá spermie má nějaký defekt. Taky nám rozmrazili naše spermie, odkud je malej, ale bohužel to nepřežilo rozmražení, takže vše musíme nechat na čerstvých. Snad se tedy oplodní. Více budu vědět zítra v půl deváté. Mám strach, aby to zase neskončilo biochemickým či potratem.
Lze vůbec donosit dítě, když je 0 morfologie? Otěhotnět lze, dle embryoložky, ale pak už je to na přírodě.

l.u.c.i.e
25. únor 2013

@ilonaat, já jsem tě vůbec nezaregistrovala 🙂 To jsem asi byla čerstvě po narkóze, co?
To je mi neskutečně líto. HCG tedy nekleslo, co? Asi se i trochu zvýšilo. Snad bud v děloze a nebudeš muset přijít o vejcovod. Teda ty si to taky vyžíráš se vším všudy. Ach jo. Drž se holka.

ilonaat
25. únor 2013

@l.u.c.i.e no zvýšilo se na 140....., takže teď jen zjistit, kde je 😢 ..... A jak ty? Jak je? Odpocivas? Býla jsi čerstvě po narkoze. Viděla jsem jen, jak te vezli, tak proto ten vtipek, ze jsi byla rozespala 😉 ....no koukám úroda pěkná. Škoda toho rozmraženi, ze se nepovedlo.....a abych pravdu řekla, nevím,o cemvmluvis s tou morfologii, ale ja budu teď mít čas to v nemocnici načíst.....moc držím palecky, ať se zítra dozvis jen skvělé zprávy......

l.u.c.i.e
25. únor 2013

@ilonaat, jojo, pochopila jsem to s tím spinkáním 🙂 To moc nevyrostlo, aby to bylo prosperující, co? Tak uvidíš po vysazení léků a snad se menzes naplno sama rozjede, abys nemusela na operaci. Něco takového by se stávat nemělo, když člověk už podstupuje stres z IVF, pak to čekání atd. Moc na tebe myslím.
Morfologie je skladba spermie a ty jsou celé s defekty. Buď hlavičky, krčku či bičíku. Jednoduše tam není žádná zdravá spermie, proto jsem tak skleslá, jak to všechno dopadne.

ilonaat
25. únor 2013

A to i z defektnima spermiema jde? To jsem nevěděla. Ale když to dělají, tak to asi jde. Oni vědí, co dělají a ty vůbec nebude sklesla. To ani náhodou. Musí vám to vyjít. Me zítra zřejmě uspí a vyčistí delohu a uvidí se, jestli tam najdou známky těhotenství. To by bylo fajn a nemusela bych na laoaroskopie kvůli mimodeloznimu. On uz se mi totiž menzes rozjel, ale hodnota zase od rána o dvacet stoupla. Takže to vypadá, ze bohužel někde roste ale je prostě prosperující.....strašný, fakt. Nejhorší je, ze uz me to fakt sere. Za celej den se tady na me vystřídala snad celá zdravotnická škola, hodnej se dívat na vlozku, kolik krvácím, no jak klaun v cirkuse di připadám. Asi nestačí, co jsem si prožila. Nepovedený ivf, milióny km najezdenych a ještě se sem na me budou pořádat exkurze.....Uz chybí jen málo a sekne to se mnou. Ale promiň, proč ti to píšu ? Ty teď odpocívej a teš se, až budeš mít prcka u sebe a na neúspěch zapomeň..... A promiň za moje kecy......a uzivej a soustred se ba sebe. Myslím na tebe a jsem zvědavá, jaký zítra podas informace, jak to s vámi vypadá 😉

ilonaat
25. únor 2013

@l.u.c.i.e. Neprosperujici, ne prosperující....opravuji svoji chybu

mufmartik
25. únor 2013

@ilonaat Ahoj Ilčo, no doprčic 😖 . Ty fakt nemůžeš mít nic jednoduchý. To mně je fakt líto, co si zažíváš. Jako by nebylo dost toho zklamání ve čtvrtek, teď ještě tohle ☹ . Drž se holka, je to těžký, ono tě asi žádný utěšování teď moc nepomůže, já vím... Kéž by se vyloučilo to mimoděložní, bylo by to v téhle situaci to nejmíň drastický. Myslím na tebe, zvládneš to!

mufmartik
25. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, je dobře, že jsi měla dost vajíček, i sedm zralých je pěkný. S tou morfologií je to sice blbý, ale vem si, kolik je holek, který otěhotněly a mají mimčo, i když u jejich chlapa našli jen třeba pár spermií, který určitě nebyly kdoví jaký... Povede se to, nebuj nic! Hlavně, že je co oplodňovat. Jsou to nervy, já vím, teď každej den volat a čekat, kolik se oplodní, potom zase, jak se vyvíjí, pak jestli se uchytí... Musíme mít nervy ze železa, nic jinýho nezbývá. Teď odpočívej, moc držím palce, abys zítra měla co nejlepší zprávy!!!

l.u.c.i.e
25. únor 2013

@ilonaat, prožíváš si teda své. Škoda, že se miminko neuhnízdilo správně. Ach jo. Snad bude tedy zítra ta lepší varianta, než abys přišla o vejcovod. Musí to být taky dost psychicky náročné. Drž se, moc na tebe myslím.

@mufmartik, já vím, že máš pravdu. Uvidíme zítra ráno, co mi řeknou.

mufmartik
26. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, za chvíli budeš volat, tak snad budou mít pro tebe dobré zprávy.
Jak jsi včera psala, že PICSI dělají při 4% dobré morfologie, uvědomila jsem si, že jsou teď 4% přece limit pro normální spermiogram, tak mi to nejde do hlavy. Pokud by to PICSI dělali jen při normální morfologii, nevidím v tom úplně smysl... Nebo že by se ty normy posuzovaly různě? Nevím, jen mě to tak napadlo....
Držím palce!

mufmartik
26. únor 2013

@ilonaat ahoj, tak snad jsi noc v nemocnici zvládla dobře, doufám, že už brzy budeš znát řešení a bude to to nejlepší možné v téhle situaci. Drž se!

l.u.c.i.e
26. únor 2013

@mufmartik, jojo, napsala jsem to špatně. Mělo to být 0,4%, zkrátka aby tam byli nějaké zdravé přítomné. Samozřejmně, že se to pak ještě posuzuje individuálně. U nás to prostě nemělo smysl. Ono to bylo popsané i v tom souhlasu, ale už si to pořádně nevybavuji.
Neboj se, u vás to bude ok. Tak hrozný spermiogram mít nemůžete 🙂
Jojo, za chvíli budu volat, jsem strašně nervózní.

mufmartik
26. únor 2013

@l.u.c.i.e jo, jasně, já si říkala, že to bude jinak. Jen mi to vrtalo hlavou, znáš to 🙂 . No snad u nás to půjde a vyzkoušíme, jestli to trochu nějak pomůže. Přítel mívá někdy morfologii v pořádku, někdy horší, ale nejhůř měl snad 2 nebo 3%, tak by to jít mělo.
No úplně tě chápu, jak jsi nervózní, živě si to ještě vybavuju. Pak snad přijde trochu úleva a zítra ráno zase nervy.... No je to na hlavu.
Musí to být dobrý, úplně jsem nervózní s tebou!