Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
9. dub 2013

Jinak holky, včera jsme byli v té Smetance, tak musím podat zprávy 🙂.
Působilo to tam na mě příjemně, v recepci ženský moc milý, naštěstí tam nemají protivku 😀 . Dali nám tam nějakej dotazník hned vyplnit, seděli jsme v čekárně asi tři páry, myslím, že jsme byli jediní Češi, klasika... Pak si pro nás přišel p. doktor Vlček, šli jsme k němu do ordinace a docela dlouho jsme tam byli, skoro hodinu určitě. Byl příjemnej, všechny papíry, co jsem přinesla, si přečetl a přepsal si info z nich k sobě do počítače. Byl rád, že už máme genetiku a imuno a že ví, že tohle je v pořádku. Ptal se samozřejmě na to první IVF, jak to probíhalo a tak... Říkal, že je vidět, že na stimulaci reaguju dobře, ale že on by mně dal příště ještě o trochu větší dávku a zkusili bysme ještě víc vajíček, aby bylo pořádně z čeho vybírat. Jo a budu mít dlouhej protokol a pak stimulaci gonalem, prej s tím takhle maj nejlepší zkušenosti. Udělal mi utz, to bylo v pořádku a vzali nám krev. No a pak jsme se domluvili, že začneme někdy v květnu, mohli jsme už klidně teď od dalšího cyklu, ale mně se to úplně teď nehodí, i když ten dlouhej protokol je na dýl... A měla bych mít vždycky jeho, když přijdu, i koukal, jak má dovolenou, aby se nám to nějak nekrylo. Tak uvidíme, jak to pak všechno bude probíhat 🙂 . Jsem zatím spokojená, nemůžu vytknout nic, snad to tak bude pořád 😎 .

l.u.c.i.e
9. dub 2013

@alba1, to jsou skvělé zprávy, tak krásně mimíska v bříšku rozmazluj. Ty jdeš 22. 4. na UTZ? Nemáš jít nejprve na krev - hcg? Jak se cítíš? Proč máte oddělenou kultivaci? Hlavně, že je vše v pořádku. Máte miminko v bříšku a za 2 roky si pojedete ještě pro sourozence 🙂
Jinak u mě vše stejné. nechutenství. Jinak po přemáhání, když s ním jídlo, tak je mi hned lépe, ale za 2 hodiny zase hlad a zase nemám na nic chuť.
Zítra jdu na UTZ, tak jsem zvědavá na broučka. Doufám, že bude vše v pořádku a dostanu těhu průkazku.

l.u.c.i.e
9. dub 2013

@mufmartik, to mám radost, že na vás udělali takový dojem. Je fajn, že budete mít jen jednoho doktora. Držím palečky, aby vše probíhalo, jak má a určitě už to skončí úspěšně 🙂 Neřekl náhodou včem vidí problém, že se miminko neuchytilo?

alba1
9. dub 2013

@l.u.c.i.e no jasně že na krev 🙂 jsem to popletla 🙂 já právě vůbec nevím proč máme oddělenou kultivaci...nevím co to znamená ...
tak nechutenství se dá zvládnout 🙂 tak zítra další utz? Jéééé...to je hezký 🙂

@mufmartik no paráda, tak hlavně, že máte dobrý pocit...slyšela jsem, že dr. Vlček je oki 🙂 tak květen je tu za chvilku za chvilku se dáte znova do boje 🙂 a ted to vyjde 🙂

alba1
9. dub 2013

@ilonaat jo tak to pijištění je stejné asi jako v Německu...a ty dáváš ty účty na pojištovnu tady a nebo v Rakousku?Sorry, že se tak ptám, ale mám taky dvě pojištění...jedno tady a druhé v Německu...

ilonaat
9. dub 2013

@alba1 V pohodě, však se naptáš na nic, na co bych ti nemohla odpovídat. Já mám vše normálně na pojišťovnu v Čechách.....nikam účty nenosím. S Rakouskou stranou neřeším vůbec nic.....i když už jsem přemýšlela nad tím, že by to nebylo špatné, nevím ale, jak to vůbec chodí. S tím bys mi mohla poradit ty, když máš pojištění v Německu 🙂 🙂 A ty bydlíš tam nebo jak to máš? Teď jsem zmatená 😀

mufmartik
9. dub 2013

@l.u.c.i.e tak zítra písni, co jste viděli s dr. na ultrazvuku 😉 . Průkazku už dostaneš a budeš opravdu regulérní těhulína 😎 .
Včera si s námi doktor v centru docela pěkně povídal, říkal, že nějaký zásadní problém, proč se embryjko neuchytilo, nevidí, je to holt i o náhodě a štěstí. Můžeme pro to udělat hodně, ale ten úspěch bohužel zaručit nejde... Spermiogram jsme měli z minulého týdne z imuna, říkal, že špatnej není, i morfologie vyšla teď v normě. Uvidí prý, jak bude vypadat při OPU a podle toho nám kdyžtak doporučí IMSI. Každopádně z toho mam dobrý pocit 🙂 .

mufmartik
9. dub 2013

@alba1 jojo, dr. Vlček mi byl sympatickej, takovej normální lidskej a bylo vidět, že se fakt zajímá. Ono to uteče, já vím, taky když řekl, že už přiští cyklus se do toho můžeme pustit, úplně jsem se lekla 😀 . Pak jsme se domluvili až na ten další, on prý bude mít dovolenou, tak abych nemusela jít k někomu jinýmu a i mně to takhle líp vyhovuje 🙂.
Ty se opatruj a rozmazluj embrouše 😉 .

alba1
9. dub 2013

@ilonaat no my právě, že žijeme 3,5 dne v ČR a 3,5 dne v Německu...trvalý pobyt máme tam i tady a tak nějak nezapadáme do žádné jejich tabulky 😀 takže zatím co jsem platila já jsme nechávali na pojištovnu tady v ČR, a co platil můj muž to dáme na pojištovnu v Německu...a ted ještě zvažuju, že zkusím zavolat na pojištovnu v Německu a zeptat se co oni na to...jestli by nám něco nepřihodili 🙂 no myslím, že ne, ale zkusit to můžeme 🙂

ilonaat
9. dub 2013

@alba1 Ahaaa, takže jestli jsem to správně pochopila, tvůj muž je němec. Noooo, tak s tím zkušenosti nemám, ale myslím, ze když máš zdrav.poj.i tam, tak proč by ti to neproolatili, když jsi za nemce i vdana.Vím ale, ze nemůžeš mít pojistné plnění ve dvou státech na jednu a tu samou věc. Takže buďto v čr nebo de. Ale ja nechápu, proč to v čr nosis na poj.sama? Ja jsem prostě ke zdrav.poj prihlasena a o nic se nestaram. Zadanky posílají doktoři......

alba1
9. dub 2013

@ilonaat jo přesně tak můj muž je němec 🙂 ale asi jsem napsala to blbě...tady mi to jde taky na pojištovnu...nenosím tu papíry na pojištovnu...jsem pojištěná v Němevcku páč tam pracuju, ale můžu chodit k českým doktorům i k německým...

alba1
10. dub 2013

Holky nevíte co je ta oddělená kultivace embryí?

l.u.c.i.e
10. dub 2013

Ahojky holky,
jsem zpět od svého gyndaře. Bylo to takové rychlé. Zprávu si prostudoval, pogratuloval, udělal UTZ přes břicho. Srdíčko tlouklo, velcí jsme prý něco přes 1cm. Kolik přesně nevím. Mám přijít za týden do poradny. Budou mi brát krev a mám přinést moč, udělá cytologii, UTZ atd. Fotečku nemám, protože jak jsem silnější, tak přes to břicho to bylo hrozně rozmazané, tak jsem si o ní ani neřekla.

@alba1, jo tak to nevím. Nikde jsem to nenašla. Jak se cítíš?

alba1
10. dub 2013

@l.u.c.i.e jééé Lucííí, to je krásný...asi mi hrabe 🙂 jsem z toho ted nějaká rozněžnělá 😀 jééé 1 cm... 🙂 no a jinak ráno mi bylo trochu blbě...pak dobrý...pak mám chvíli pocit jako bych to měla dostat a pak to zase přejde...jinak mi řekli, že můžu třeba špinit, ale to nic...tak zatím nevím... 🙂 tak čekááám, čekáááám a stále čekáááám 😀
to by mě teda zajímalo co to je ta oddělená kultivace embryí...právě, já to taky nikde nenašla... 😒 to by mě zajímalo, co tam teda vymýšleli...

ilonaat
10. dub 2013

@l.u.c.i.e Lucííí, to je nádhera, že rostete a je vše ok 🙂 🙂 Jsem normálně dojata 🙂 Moc moc ti to přeju a ať vše probíhá takhle krásně dál ..... Až budeš vymýšlet jména, nezapomeň na mě...jsem na tohle ujeta 😀

@alba1 Oddělená kultivace? Netuším....ale já toho netuším více, ale zatím nějak nemám čas se v tom šťourat....no...vy to taky máte zajímavé, jak pendlujete mezi DE a ČR.......nebydlíte nějak daleko od hranic, nebo?
Je jasný, že je ti všelijak, mě, když se uhnizďovalo emryo(a), tak jsem myslela, že je po všem, i po mě....šílený kousání 🙂 v podbříšku, ale věděla jsem, že je to něco nového...jiného než normálně. Takový pocity jsem nikdy předtím neměla.... Takže se drž, odpočívej a věř v dobrý konec 🙂 🙂 ...Kdy že jdeš na krev? Myslím, 21 tého, že? To mám šťastný den. Konečně mi Rakušáci po devíti měsících vrátí řidičák a já slibuju, že už nebudu jezdit rychle po vesnicích, nepřipoutaná a se psem bez klece 🙂 .-) 🙂 🙂 😝 😀

ilonaat
10. dub 2013

@mufmartik Ty bláho....takže ty už takhle na to vlítneš? No jsem zvědavá....je skvělý, že máš dobrý pocit a teď už to nedopadne jinak, než dobře. My se do toho dáme v červenci 🙂 Jak je jinak? U nás celkem chaos.....teď jsem se z dobrosrdečnosti rozhodla, že pomůžu kamarádce, které to po dvou letech nevyšlo v Anglii a nastěhujeme si ji domů. Teď sice mlátím hlavou o zeď, ale co už..... V sobotu pro ni jedeme na letiště a já už jsem teď ještě ve větší depce než předtím. Noooo, bude to ještě zajímavé 😲

alba1
10. dub 2013

@ilonaat no alespon přijdeš na jiný myšlenky 😀 mít kámošku nastěhovanou doma 😀

alba1
10. dub 2013

@ilonaat 22.4 jdu na krev 😀 tak uvidíme 😀 no mny bydlíme v ČR 15 km od hranic, ale vdo Německa to máme 300 km...jo ted už tolik nejezdíme, ale jezdili jsme každý týden 300 tam a 300 zpět 😀 a taky jsme to zvládli...i naše holky psí 😀

mufmartik
11. dub 2013

@ilonaat ahojky, no jo, za chvíli se zase vrhnu do toho kolotoče stimulací, ultrazvuků, ale hlavně těch věčnejch nervů... Ještě musíme do té doby stihnout s kámoškama kurz lezectví, kam jsme se přihlásily, i proto jsem se nechtěla do toho pustit hned 🙂 . A jak vy, už jste nějak domluvení v tom Heliosu? Ono máte teda ještě čas do léta.
Ty jo, to seš teda hodná, nastěhovat si kámošku domů 🙂 . Ale zase to bude nějaký vzrůšo a nudit se nebudeš. A vypadá to na dýl nebo víš tak nějak, do kdy u vás bude?
Jinak já se mám fajn, konečně už snad fakt bude jaro, tak je to hned lepší. Včera jsem zrovna sázela kytky do truhlíků, tak snad už nebudou nějaký mrazy, abych to pořád nestěhovala dovnitř a ven. Naštěstí jsem takovej docela akční člověk a raduju se z úplnejch prkotin, takže jsem v pohodě a docela optimisticky naladěná 🙂 . Jinak už by mi z těch CARů atd. za chvíli asi hráblo 😀 .

mufmartik
11. dub 2013

@alba1 no to se ještě chvíli načekáš, než budeš vědět 😉 . Tělo je ještě nahormonovaný a dělá si, co chce, nemluvě o psychice... Ale určitě se prďolovi v bříšku vede dobře 😎 . Kdyby to šlo nějak se podívat a vědět už chvíli po transferu, jestli tam je a vyvíjí se, jak má, to by bylo ušetřených nervů, viď 🙂 .

mufmartik
11. dub 2013

@l.u.c.i.e Luci, 1 cm brouček, to je krásný 🙂 ! Za chvíli už půjdeš na genetiku, viď?
Co malej, už jste mu řekli, že bude mít brášku nebo sestřičku? 😉

l.u.c.i.e
11. dub 2013

@mufmartik, on už je velký přes 1cm. Snad to příště vezme hloubkově. teď to bylo fakt jen přes břicho a taková rychlovka. Říkal, že vše pak zkoukne v poradně. Důležité je, že srdíčko tlouklo 🙂
Malej to ví, ale nějak to s ním nic nedělá. Jen je opatrný na bříško a už nevyžaduje ani tahání 🙂 Včera mě bylo špatně od žaludku a přinesl mi utrogestan a řekl mi, ať si vezmu prášky, aby mě bylo dobře. No a já v tu chvíli začnu bulet, jak mě dojal 😅 No, hormony dělají své.

l.u.c.i.e
11. dub 2013

@alba1, pocity jsem měla podobné jako ty. jen mě navíc v době zavrtání několikrát za den silně rýplo v podbříšku. Držím palečky. Věřím, že se broček již zavrtal. Kdypak budeš chtít testnout? V pondělí?

l.u.c.i.e
11. dub 2013

@ilonaat, jména už máme víceméně vybrána. Měli jsme jasno už u malého. Kdyby to byla dvojčátka, tak jsme chtěli Matýska a Marečka a u holčiček Terezku a Zuzanku. No a teď stále vyhrávají Mareček a Terezka. i když kdo ví, třeba to ještě změníme 🙂 Jaké se líbí tobě?
Jinak děkujeme za držení palečků. stále to potřebujeme.

l.u.c.i.e
11. dub 2013

@mufmartik, na genetiku bych měla jít za 3 týdny, ale uvidíme co mi řekne v poradně. Počítám, že mi napíše žádanku na sreaning, když to má napsané z centra a teprve potom se objednám.

alba1
11. dub 2013

@l.u.c.i.e jo Luci...to mám taky, že mi rýpne najednou a já v panice... 😲 sakra tak to asi nemá být, letím na záchod...vše oki 😀 no však říkám, že už mi hrabe...já nevím kdy mám testovat v pondělí jsem měla transfer 5 denního prcka...Bouše mi řekl, až příští pátek...tak nevím

l.u.c.i.e
11. dub 2013

@alba1, tak to se ti asi prcek opravdu uhnizďuje. U 2. IVF jsem to rýpání vůbec neměla. Je pravda, že čím déle testneš, tak se aspoň nebudeš tak nervit. Jinak v době menzesu jsem 2 dny slabě krvácela a vidíš, že to nic neznamená. držím palečky.

mufmartik
12. dub 2013

@l.u.c.i.e A jak se jinak cítíš, jsi hodně unavená? Psala jsi, že máš nevolnosti, nezvracíš? Já jsem ženská zvědavá, to víš, žádné zkušenosti, tak vyzvídám 😀 . No hlavně, ať je až do konce všechno v pořádku, ostatní se nějak dá přežít 🙂.

mufmartik
12. dub 2013

@alba1 tak to opravdu vypadá, že se mimčo hnízdí v děloze, proto to rýpání 😉 . S testováním zkus ještě vydržet, nejdřív tak v úterý, možná i dýl... Určitě pak uvidíš minimálně pěknýho dušíka!

alba1
12. dub 2013

@mufmartik
@l.u.c.i.e jo holky tak zatím je na všechno času dost 🙂 zatím ani náznak špinění...akorát ted nevím někde jsem četla, že na den kdy bych to měla dostat bych mohla jako špinit? Nevíte?