Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

amy75
24. lis 2013

@ameliie Držím moc palce na zítřek, ať máš lepší zprávy než já. Hodně štěstí 🙂

amy75
24. lis 2013

@beruskkka OPU je v pohodě, přijdete, dostaneš k vyplnění papíry pro anesteziologa, manžel dojde odevzdat materiál, pak si pro tebe přijde sestřička nabo Dr. a odvede tě do kabinky vedle sálu, kde se svlékneš, vezmeš si "módní sukýnku" 🙂 a jdeš vedle na sál, tam už čekají, napíchnou ti žílu (u mě pan doktor neměl moc dobrou ruku, povedlo se mu to až napočtvrté 😝 ), přikurtují tě a pak už se probereš na posteli, kam tě dovedou odpočinout. Sestřička dojde pro manžela, který čeká v čekárně a za hodinku a půl můžeš domů. Nic to není, neboj 🙂

ameliie
24. lis 2013

@amy75 Hlavně, že se vyvíjí, i když jsou jen 4, věř, že to dobře dopadne, nemysli na to, že by to nevyšlo. Chápu tě, ty nervy mám též, nám se při prvním IVF nepoštěstilo, přestaly se nám vyvíjet všechny a na ET nedošlo. Tak sem teď jak na trní. Zítra se uvidí.
Drž se!!! Bude to určitě dobré.

adenka84
25. lis 2013

@parisek jak pak ty se máš? jak si užíváš? jsi spokojená?

adenka84
25. lis 2013

@amy75 nevěš hlavu 4 embria jsou krásný výsledek... lepší než 20.. to mě věř... čím míň tím mnohem lepší kvlaita a šance na otěhotnění.. skutečně to tak funguje...

l.u.c.i.e
25. lis 2013

@amy75, hlavu vzhůru, já jsem nikdy neměla moc vajíček a mám už 2 děti. U posledního IVF se mi ze 7 vajíček oplodnily 3 vajíčka a 2 zaváděli ( 7B a 6C). Držím moc palečky, abys měla i mrazáčky.

beruskkka
25. lis 2013

@amy75 Jak píšou holky, není to o kvantitě, ale o kvalitě, takže stačí jedno pěkné vajucho a jedna čilá spermijka a mimi je upečeno...Věřím, že to budou zrovna ta Tvoje pěkná embrijka, držím moooooc palce....Jinak prosím Vás braly jste si na kontroly sebou i zbylé léky??? Vím, že mě sestra něco takového říkala, ale nechce se mi to tahat sebou do práce, tak jestli je to nutné...Děkuji.

ameliie
25. lis 2013

@beruskkka taky se mi ty leky nechtěly tahat, tak jsem se ptala dr. a ten mi řekl, ať si napíšu aktuální soupis léků a ten stači.
🙂

beruskkka
26. lis 2013

@ameliie
@amy75 Ahoj holky, tak na dnešní kontrole ...mam na každém vaječníku cca deset folikulů cca deset mm, takže další kontrola v pátek a píchat dál stopadesát IU....Držím palce....

ameliie
27. lis 2013

@beruskkka ahoj, to vypadá nadějne 🙂 tak at ti v pátek dopadne kontrola na jedničku! Ja mám v sobotu ET. Ty nervy jsou hrozne, nedaji nam každý den vědět, jak to vypadá s vývojem vajíček, mam přijít rovnou v sobotu na transfer.

l.u.c.i.e
27. lis 2013

Ahojky, jsem zpět z neonatologie. Dle doktorky vše ok. Mareček všechno dohnal. Žloutenku už nemá a vše je přiměřené k jeho věku. Byla nabrána krev do 3 zkumavek. Chudák malej, jak neskutečně brečel až mu prvně tekly slzy. Měla jsem co dělat, abych nebrečela s ním. Zítra mám volat pro výsledek. Snad bude vše ok.
Jinak aktuální míry ve 26 dnech života: 4012g a 54cm 🙂

beruskkka
27. lis 2013

@ameliie Ahoja,dekuji! A jak dopadlo opu Tobe? Jak dlouho jsi stimulovala? A proc Te nedaji vedet jak se vyviji? Holky vsude pisou jak si volaji atd. Tak proc? Drzim palce,urcite to dobre dopadne!

wendulinda
28. lis 2013

Ahoj snažilky, zaujala mi vaše diskuze ohledně Natalartu, s manželem jsme byli na 2.návštěvě a působili na nás lékaři příjemným dojmem. Příští týden jdu na ultrazvuk a popřípadě na inseminaci.Chtěla jsem se zeptat zda máte dobré a nebo i špatné zkušenosti.Dále jak celý tento zákrok probíhá, pan doktor Rokyta nám vše sice vysvětlil, ale byla jsem nějaká rozrušená a tak si pamatuji....🙂

amy75
28. lis 2013

@l.u.c.i.e
@beruskkka
@ameliie
@adenka84 tak nakonec to dopadlo tak, že v pondělí na ET nám zůstaly dvě časné blastocysty. I za ty dvě jsem byla moc ráda, bála jsem se, že nám do 5 dne kultivace nedojde žádné embryjko. Už to, že máme dvě blastocysty z pěti oplodněných vajíček, je pro nás úspěch, v Natu jsme vždy došli jen do třetího dne kultivace. Tak nevím, mám za to vděčit metodě IMSI či úspěšnější laborce? Každopádně, teď nás čeká "dloooooooooouhé čekání" ...

ameliie
28. lis 2013

@amy75 Vidíš, dopadlo to dobře, teď už jen vydržet a těšit se na pozitivní výsledek.

adenka84
29. lis 2013

@wendulinda ahojky vítej...
neboj IUI nic není.. probíhá to jako běžná gynekologická prohlídka... normálně tě zavedou zrcadlo a do dělohy tě stříknou tenoučkým katetrem předem připravená a oparná seprmie.. nic nebolí nic neucítíš.. pak 20 minut ležíš v klidu na koze a pak normálně odcházíš domů... test děláš za 14 dní..
mě v pondělí čeká 2 IUI.. tedy už vlastně pátá... ale druhá při snaze o druhátko.. tak držím moc palečky..
@amy75 super držím palečky nadále..

wendulinda
30. lis 2013

@adenka84 Děkuji za odpověd, čím víc se to blíží tím mám smíšené pocity, vím, že na poprvé se to povede málokdy, ale byl by to ten nejkrásnější dárek k Vánocům 🙂 JInak také držím palečky at se zadaří..

adenka84
1. pro 2013

@wendulinda nemáš zač a přeji hodně štětsí... znám takové holky co otěhotněli po první IUI... tak třeba budeš mít také to štětsí.. 🙂

jittak
4. pro 2013

@dajule84 ahojky, za sebe Ti můžu jen říci, že už máš jednoho broučka doma a to první vítězství máš vyhrané. Dál naber síly, protože psychika je důležitá a boj je někdy dlouhej. My už taky delší dobu bojujeme 🙂

dajule84
4. pro 2013

@jittak Děkuju moc. Já vím, za dceru jsem strašně ráda, ona mi pomáhá bojovat. Žiju teď hlavně pro ní. Snažím se nabrat hodně sil. Mám to teď dostat každým dnem a pak máme jít na inseminaci, ale nikdy jsem nic takového nepodstupovala. Já moc děkuji za odpověď, jsem moc ráda. Já věřím, že též ten svůj boj vyhrajete,, držím palce.

beruskkka
5. pro 2013

Ahoj,ahoj..tak mam opu za sebou, byl a je to masakr...měla jsem 33vajec. Ted je mi blbě, takže se snažím pít a jíst mléčné vyrobky, abych neměla hyperstimulák, tak snad to bude OK. Kvůli této hrozbě se další bude odhrávat v lednu. Navíc manželovi bylo zrovna blbě, takže sperma žádné nebylo...celé se nám to takhle pokazilo, ale hlavně, že mám vajucha v mrazáku a ted se musím dát hlavně dohromady...stejně by transfer kv.tomu byl až v lednu....Tak mě držte na leden palce...Co Amy a Amelie jak jste na tom holky? Přeji prima den...pa

wendulinda
5. pro 2013

tak IUI úspěšně za námi, ted jen doufat zda se zadařilo 😖 opravdu to nic nebylo...

adenka84
6. pro 2013

@wendulinda také jsme byla včera na IUI... možná jsme se tam viděli? byl tam jeden pár co byl před námi... nebyli jste to vy?

ameliie
7. pro 2013

Ahoj holky, tak my jsme ve stavu čekání, jsem týden po OPU, ještě pár dní a budu testovat 🙂 cítím se dobře, občas manší bolest v podbřišku, ale jinak nic, tak uvidíme 🙂))
Mějte krásný víkend!

adenka84
7. pro 2013

@ameliie držím moc a moc palečky 🙂 ty chodíš do Natu nebo do smetánky?

wendulinda
7. pro 2013

@adenka84 My jme byli ráno na vyšetření a pak na 11 jsme šli na zákrok.Trochujsme pospíchali, prorože jsme s manželem šli ještě oba do práce a měli jsme ještě několik km před sebou.....

ameliie
7. pro 2013

@adenka84 Dekuji. Chodila jsem do Natu, ted do Smetanky. Nelituji změny 🙂

dajule84
8. pro 2013

Holky, jdu si dnes pro žádost na IUI, doktorka to nechává na mě, kam chci jít v Plzni. Poraďte podle zkušeností. Natalart nebo to druhé místo a jak je to po finanční stránce, děkuju.

gambrinuska
9. pro 2013

@dajule84 Natalart je po fin stránce trochu levnější 🙂 na IUI by to stačilo,ale na IVF bych šla ted už do Smetanky, nevím jak ted ale když jsme si byli pro Marečka, tak tam měli lepší-vyspělejší metody
personál je příjemnější v Natalu 😕 takže opravdu těžké rozhodnutí

ameliie
10. pro 2013

@dajule84 Ahoj, souhlasím s gambrinuskou, Natalart je levnější, ale jinak co do přístupu personálu a co se týká profesionality, rozhodně Smetanka.