Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
27. říj 2014

@beruskkka Ahoj Kočko,
my už máme náš druhý pokládek víc jak 9. týndů na světě..máme druhou holčičku..jmenuje se Anička a je moc hodná...

adenka84
27. říj 2014

@hanule80 potichoučku gratuluji 🙂

l.u.c.i.e
27. říj 2014

@hanule80, vypadá to nadějně 🙂 Mám radost. Užívej si to a opatruj se!

wendulinda
27. říj 2014

@beruskkka Ahojky, nu krátí se to parádně až z toho mám docela strach. Na ultrazvuku vše v pořádku a naše rodinka se nám rozroste o chlapečka 🙂 Takže doma začínaj takové ty předčasné přípravy, oblečeníčko , vybrat postýlku, přestěhovat ložnici atd atd.... ale užíváme si to s manželem jak jen se dá 😉

beruskkka
29. říj 2014

@wendulinda Jee,tak gratuluji ke chlapečkovi, co jméno, už máte vybrané? A jakou chceš koupit postýlku a kočárek? Jinak se Ti to fakt krátí...Jak to dopadlo s tou cukrovkou? Spravilo se to dietkou? Držím palce, at už to v pohodě doklepeš do porodu a ten at je co nejvíce rychlý...Kolik jsi přibrala?

beruskkka
29. říj 2014

@adenka84 Jejda, tak to je paráda, tak to moooc gratuluji k narození holčičky, hlavně at jste štastný a zdravý...A jaké jsi měla těhu a porod? A jak se doma sžíváte? Držím palce, at to klape....

adenka84
30. říj 2014

@beruskkka těhotenství ačkoli bylo rizikové, nebylo pro mě nějak zvláštní než to první..jen tedy mě bylo mnohem více nevolno..v 10. týdnu jsem byla 5 dní v nemocnci na kapačkách..domů mě pustili až když jsem přibrala alespoň 1kg.. 😀 taky únava byla tedy větší, ale to ne díky naší Marušce..je neunavná prostě dračice..
poord byl úžasný..opět tedy sekce..a opět ve spinálu..tentokrát bez jakéhokoliv problému..bolest téměř žádná.. cítila jsem se skvěle hned druhý den jsem neměla problém se normálně pohybovat..temtokrát i kojené bylo na 1* malá se přisála hned co mě převezli na pokoj.. a od druhého dne jsem plně kojii až do 7. týdne..pak už to stálo za velkou belu..

beruskkka
30. říj 2014

@adenka84 Tak hlavně, že jsi to přežila ve zdraví..Můžu se zeptat proč sekce a co je spinál? To byl plánovaný CS? A byla jsi ve FN Plzen? A malá ted nechce pít? To mě mrzí, tak snad se to brzy upraví....Držím palce 😉

adenka84
30. říj 2014

@beruskkka jo jo přežila ve zdraví... tentokrát jsem si celý týden užívala v naprosté pohodě..
spinál je částečné umrtvení..jsi při vědomí, ale nic necítíš..píchá se to do páteře...sekci jsem měla plánovanou... díky kefalopelvickýmu nepoměru..což je nepoměr plodu vůči mé pánvi..jsem příliš ouzká na to abych porodila dítě věttší 3kg..a navíc jsem už jednu sekci měla a tak též hrozila ruptura dělohy...
kdepak nebyla jsem v Plzni 😝 ... tam bych dobrovolně nešla nikdy. 😝 😝 .byla jsem v mé mockrát osvědčené a oblíbené porodnici ve Stodě... 🙂
kojení by bylo snad i možné déle..ale já měla po 3. týdnech problém s jizvou..hnisala mě a dost bolela..musela jsem jezdit na čištění..7x mě ji během 14 dnů otvárali. 😖 .ale už je to díky Bohu v pořádku... měla jsem pár dní respektive v noci horečky a nesměla tak kojit..no a na mlíčko to prostě nepůsobilo dobře a pomalu a jistě se samo vytrácelo..navíc mě malá po něm nepřibírala dokonce se i pohublo a to o 300g což je u novorozence dost... 😢 teď jsme na UM a jsme obě spokojený 🙂 což je nejdůležitější...

no a co je nového u tebe jak se ti daří?

wendulinda
31. říj 2014

@beruskkka Tak nad jménem jsem přemýšlela už když jsem ležela v srpnu v nemocnici , kupodivu jsme se s manželem hned napoprvé shodnuli. Cukrovka se mi pořád potvůrka drží zuby nehty, pořád si píchám inzulín večer9 a ráno 5jednotek, ale prý to nic není. ale zatím je mi divný, že mne žádný lékař neříkal nic o tom, že jelikož jsem cukrovkářka tak bych měla rodit v Plzni, ani nevím jestli je to vůbec pravda-jsou to takové ty zvěsty od známých a neb asi jedna paní povídala 🙂 Přestoupila jsem k doktorům do Klatovské nemocnice a zatím jsem tam nadmíru spokojená.Za celé těhotenství jsem přibrala zatím jen 6kg a doufám, že toho už moc nebude už ted si připadám jak medvídě 🙂

jittak
31. říj 2014

Ahoj děvčata, na tuto stránku se vracím asi po 1,5 roce. Mám za sebou 3 neúspěšné pokusy a jsem z toho dosti vyčerpaná - co udělat, aby to bylo dobře. Je jasné, že na tuto otázku mi nikdo neodpoví. Včera jsem se byla zaregistrovat u jiného gynekologa - důvod byl přestěhování se. Nabídl mi, že je možné doporučit do Smetanky - dělají zde prý novinku. Nejprve zjišťují kvalitu vajíček, nevím jak říkal název té metody. V Natalartu to prý ještě nedělají. Máte někdo zkušenosti? Když jste přešli do Smetanky, bylo tam s ohledem na vyšetření toho více, dělají něco navíc apod.? Doma to vzbudilo atmosféru mrtvého brouka ☹ a nevíme, co už dělat. Já bych byla i rozhodnutá, ale příteli se to nelíbí, že to je samej pokus a financování a ve finále každý říká něco jiného 😠 Je to krutej boj.

petluska
31. říj 2014

@jittak
Moc te zdravim, jdu te povzbudit!!!! My jsme meli 3 neuspesne pokusy v Natu..Do toho Kety a bohuzel nikdy nic, ani duch☹((
Na ctvrty-placeny-pokus, jsme sli do Smetanky a dneska mame 1,5 roku stara dvojcatka....Moc Smetanku doporucuju a jestli muzu poradit, jdete tam!!!!

l.u.c.i.e
31. říj 2014

@jittak, to je mi líto. Pokud mají ve Smetance novou metodu, tak bych do toho šla. Spousta děvčat přešla z Natu do Smetanky a zadařilo se. My jsme u posledního pokusu taky zvažovali Smetanku, ale pak jsme zůstali v Natu, páč tam měl muž ještě zamražené spermie. Držím palečky.

beruskkka
1. lis 2014

@jittak Ahoj,ja take presla do Smetanky a vrele to doporucuji! Je to uplne jiny pristup a jina uroven kvality nez v Natu. Mohu to srovnat a jsem tam fakt spokojena! Mela jsem tam uz 2IVF a 1Ket 5ab blastocysty,ktera se ma cile k svetu a uz meri 4cm,jsem skoro ve 12tt. Takze rozhodne tam prejdete,pokud uz 3x neuspech v Natu,neni na co cekat,uz jen psychiku to potesi...delaji tam metodu imsi. A jinak o te nove metode nevim,zkus se tam obj.na informacni schuzku a zeptej se na to! Amy a Parisek by mohly vypravet,obe uz maji doma mimca a Parisek dokonce dvojcatka!!!

amy75
2. lis 2014

@l.u.c.i.e Ahoj, zdravím tě a moc děkuji za gratulace 😉 A co ty, jak se máte s klukama? 🙂

amy75
2. lis 2014

@adenka84 Ahoj, zdravím tě a moc děkuji za gratulaci 😉 Také ti moc gratuluji k narození Aničky - mimochodem, moc krásné jméno, jmenovala se tak moje milovaná babička, která už se naší malé nedočkala, zemřela dva měsíce před jejím narozením ... A co Maruška, je pyšná na sestřičku? A pomáhá?

amy75
2. lis 2014

@beruskkka Ahoj, no hurá, další gratulace letí k tobě 🙂 Moc a moc gratuluji k těhotenství, tak jste se konečně také dočkali, viď? Určitě jste moc štastný, tak jako my, když nám potvrdila paní doktorka těhotenství. Vzpomínám, jako by to bylo včera, HCG,potvrzení srdíčka, těhotenská průkazka, každý utz kdy bylo vše v pořádku, no skoro ti to nádherné období závidím 😉 Já jsem si těhotenství užívala a užila a bylo to pro mě krásné období v mém životě, které mi zkalil jen odchod mé babičky ☹ Porod proběhl v naprosté pohodě, přítel byl u porodu a je to pro něj i pro mě zážitek na celý život, opravdu na něj budeme rádi vzpomínat. Rodila jsem ve FN Lochotín a můžu ti jí jen a jen doporučit. Přiznám se, že jsem měla trošku obavy, jak to tam bude vypadat, jaké budou sestřičky, porodní asistentka, lékaři, jestli si mě tam vůbec bude někdo všímat, na diskuzích jsem se dočetla něco o fabrice na děti, o narvaných pokojích, apod....Všechny mé známé a kamarádky totiž rodily ve Stodu, takže jsem neměla informace o Plzni, ale jen o Stodu. Ale vzhledem k mému věku, počtu postoupených IVF a hodně vymodlenému miminku u mě v bříšku, byla volba porodnice jasná a nelitovala jsem a nelituji. Porodní pokoj, který jsme měli jen pro sebe, porodní asistentka byla moc milá a klidná, jí hodně vděčíme za klidný porod, pan doktor, který se na mě chodil dívat, tak super. Na pokoji jsme byli tři a podařilo se, že jsme si všechny novopečené maminy tzv. "sedly", takže bezva nálada, byl to pro nás všechny takový relax pobyt v porodnici 😀 Maminek s miminkama je tam dost, ale vzhledem k tomu,že jsi stejně pořád jenom na pokoji s miminkem, max. si dojdeš pro čaj na chodbu,tak na žádné davy lidí nenarazíš. Děsně to utíká, naše milované zlatíčko bude mít příští týden tři měsíce, hrozně to letí. Šestinedělí pro mě bylo fakt šestinedělí, zvykali jsme si na sebe, uvědomovali jsme si, že teď jsme konečně rodina 🙂 To víš, starší hysterická matka - byla jsem hned vyplesklá, když jsi malá trošku ublinkla nebo třeba škytala 😉 ....to všechno chce čas 😉 Dneska malá krásně spinká celou noc, ráno se probudí a je úžasný jak se na nás v postýlce směje 🙂 Je to moc hodné miminko, moc nepláče, jen když jí bolí bříško nebo má hlad a ví,že u maminky v náručí je nejlépe 🙂

amy75
2. lis 2014

@jittak Ahoj, naprosto souhlasím s názorem @beruskkka, napsala to výstižně 😉

amy75
2. lis 2014
jittak
3. lis 2014

@petluska Moc děkuji za podporu, jen prosím vysvětlit KET ?? Nikdy jsem zkratky nepoužívala, míchalo se mi to všechno dohromady 🙂

jittak
3. lis 2014

@beruskkka Co obsahuje metoda IMSI ? Doufám, že se tam dostaneme - do Smetanky. Přítel je z toho tak odrovnanej, že spíše nechce o ničem slyšet. Je pravda, že v Natu to bylo 3x a pokaždé stejné a výsledky taky stejné, neukázala se sebemenší změna.

jittak
3. lis 2014

@l.u.c.i.e my jsme zůstali v Natu už jen z toho důvodu, že tam proběhla nějaká vyšetření a už tak nějak ví (jsme si mysleli). Nu uvidím, jak to všechny bude. Budu ten obrázek z puzzlí skládat hodně pomalu 😒

majda21
3. lis 2014

@hanule80 Ahoj, jak jsi na tom dnes, podle testu to vypadá nadějně, tak držím palce 😉

majda21
3. lis 2014

@amy75 Blahopřeji, krásná holčička 🙂

@beruskkka Ve 12tt? To máš snad už nejhorší období za sebou. Držím palce 😉

@jittak Byli jsme v Natu moc spokojení. A i když jme na to čekali hodně dlouho a máme za sebou 6transferů, konečně jsme se dočkali a čekáme dvojčátka. Jsem ve 20tt. A vděčíme za to jen a jen Natalartu. Takže každý na to má asi jiný názor, jiné zkušenosti a rozhodnutí je jen na vás. Přeji hodně štěstí 😉

@wendulinda Tak to už to máš za pár 😀 Co se týče klatovské nemocnice, byla jsem tam nedávno a moc mě překvapil milý a vstřícný personál i krásné prostředí. Budeš tam rodit?

l.u.c.i.e
3. lis 2014

@amy75, malá je nádherná. Užívej si to miminkovství. Strašně rychle to utíká. Předevčírem jsme oslavili Marečkovo 1. rok. Jinak kluci jsou super. Hrají si spolu, řádí atd. Je to nádherné být mámou.

hanule80
3. lis 2014

@majda21 Ahojky,
jsem z kontroly doma. HCG 15.den po ET 1423 😀 nemusím asi psát co to asi znamená 😀 ono tedy to ukazuje, že se chytly obě embryjka, ale je to začátek a za týden na ultrazvuku už to bude třeba jiné...Manžel neomdlel a už vtipkoval, že budem muset vybírat jiné auto, že 3 děti a psa do toho současného nenacpem 😀

majda21
3. lis 2014

@hanule80 Ty jo, to moc blahopřeji k takovému výsledku... 😀 Tak to je fakt krásný. Našla jsem diář a měla jsem 14.den po ET 2300hcg a taky mi rovnou řekli, že to budou dvě, pak z utz už jen potvrdili 😉 Tvá hodnota vypadá taky na dvě 😉
Jinak taky jsem si objednala nové autí a teď když ho mám a jsem z něj nadšená jsem zjistila, že se mi na zadní sedačky nevejdou 3 autosedačky. Jen když je syn na podsedáku 😀 😀

l.u.c.i.e
3. lis 2014

@hanule80, krása, gratuluji 🙂 Užívej si to!

beruskkka
3. lis 2014

@hanule80 Gratuluji...Nemusí to být dvojčata, já měla 17den po KET HCG 6500 a nakonec to bylo jedno, takže to uvidíš na UTZ...Držím palce....

beruskkka
3. lis 2014

@majda21 Děkuji a Tobě také gratuluji k dvojčátkům, je to krásné neni nakonec důležíté kde, ale hlavně, že se zadařilo 🙂