Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

marketa137
23. zář 2009

ahoj holky, tak doporučení mam a ani neříkal proč jsem nešla na bory lae chci k lošanovi 🙂 . V pondělí budou trippl testy tak alespoň budu vědět než půjdu na genetiku. ptala jsem se na riziko při 1 screeningu a vše bylo ok a riziko je 1:4100 což je prý taky ok 🙂 . Jinak nic nevim, pak jdu až za 3tt ve 20tt na UTZ.
terko tak to mě mrzí, to by mě zajímalo v čem je problém, přece jenom už čekáte dlouho 😒 , snad se to brzo vyřeší. na jednu stranu je jasný že je lepší počkat až to bude ok ale zase to čekání je hrozný 😒. Já sice o neplodnosti toho vím dost ale tohle je pro mě novinka a vždycky jsem si říkala kdo ví co nemam že nemůžu otěhotnět a pak když to všude čtu tak to že nemam "jen" ovu vlastně není nic hroznýho 😉 . držim palce ať se to vyřeší co nejdřív, ale přijde mě že je divný taky jen čekat, nevim jestli to nějak léčí ale smo to asi nezmizí ne?

gab123
24. zář 2009

Ahoj teri to je mi líto,že zas tu to!Holka nemáš to lehký nevím jak ti pomoct jen vyčkat a vydržet!Nestrácej sílu!!!!

adenka84
24. zář 2009

Ahoj holky, jak jste se dnes měli.
Terezko to opravdu nemá jednoduché, ale o na to zvládne je to silná holka, viď Tery. Nic jiného nám nezbývá, než čekat, věřit a být silné bojovnice....

terka82
24. zář 2009

Ahoj holky. Dík za podporu, fakt moc. 🙂
Slibuju, že se z toho nějak vylížu a budu zase fit. Jen mě prostě to čekání ubíjí. Navíc máme teď v kanclu novou těhulku. Mam ji ráda a moc jí to přeju, ale na klidu mi to zrovna nepřidává, poslouchat každou chvíli co a jak...Však to všechny znáte.

Markét oni právě musí zjistit, proti čemu ty protilátky mam a pak se rozhodnout jestli je třeba to nějak zaléčit. Doufam, že z toho nebude půlroční léčba vitaminem C jako posledně. 😖

Jsem fakt ráda, že už je zítra pátek a prodloužený víkend před námi. Co máte v plánu?

marketa137
24. zář 2009

Terko tak se drž, nejhorší je to čekání 😒, ale čekání se vyplatí i když už ses načekala dost dlouho 😒. na jinou diskuzi kam jsem chodila do snažilek tak chodila, te´d už moc nechodí protože všechny jsme buď těhotný a nebo už mají mimča a ta se chudák snaží víc jak 10 let, 7x IVF a nic jim nenašli tak jen zkouší a teď jde v říjnu a neví kolikrát do toho půjde. 1 pokus je stojí 80 000,- a výsledek žádný. Je mě líto všech co se nedaří protože vim jak to je hrozný ale tohle bych asi nezvládla ani já. Taky jsme si vždycky říkali 3 pokusy a víc ne, ani by jsme na to asi neměli 😒 . Když vidim kolik do toho vrazili peněz a doktoři nad nima kroutí hlavou že enví jak jim pomoct. Taky říkala že by dala kdo ví co za to kdyby problém našli 😉 . tak se drž, jsem zvědavá co tě teda vůbec je, tohle fakt ani neznam.

l.u.c.i.e
25. zář 2009

Ahojky, dnes je to třetí den, co si večer píchnu 175j Puregonu. V neděli jdu na ultrazvuk do Natalartu. Vůbec jsem nevěděla, že tam jsou i o víkendu. Kolik jste si píchali vy? Jsem zvědavá, zda budou růst vajíčka. Ale mám obavy, že budu ještě trochu špinit, jelikož mám menzes vždy tak 7-8 dní. Snad to vadit nebude. Docela mám strach. Nevíte co mě bude čekat dál? Chodili jste po OPU do práce, nebo jste byli doma? Mějte se.

adenka84
25. zář 2009

Ahoj holky,
Lucie nemusíš se ničeho obávat, nic to není, nečeká tě nih hrozného. Po OPU jsem do práce nechodila vystaví tě neschopenku pokud budeš chtít. Byla jsem doma do testu a po 14 dnech jsem šla opět do práce. Možná, že ty už do práce nepůjdeš vůbec. Třeba budeš mít štěstí a povede se to hned na poprvé. Držím palce.
Já si píchala 150 jednotek. PAk jsem ještě dostala Cetrotide, Ovitrelle a DIprophos.To už byli,ale klasické injekce ve stříkačce. Trochu jsem se jich bála, ale šlo to hladce. Ničeho se neboj zvádli jsme to všechny zvládneš to i ty. Můžeš mít úplně jinou léčbu než já. Každá jsme jiná a každá jinak reagujem.
Měj se hlavně klid a drž se....Papapa.

l.u.c.i.e
25. zář 2009

Ahoj Adenko, děkuju za povzbuzení. Jsem na neděli zvědavá co se dozvím nového. Jak jsi měla dlouhou stimulaci? Mrzí mě, že ti to nevyšlo. Taky se toho bojím, že budu opět zklamaná, pokud to nevyjde. My musíme jít na IVF s ISCI. Máme málo živých spermií a navíc já mám syndrom PCO. Jen jednou nám udělali IUI a to rovnou řekli, že to nevyjde.
Na kolik vám vyšlo IVF? Držím ti taky palečky, ať ti ten měsíc uteče a můžeš jít na další zavedení. Snad se ti tam už mimísci zahnízdi. 🙂

adenka84
26. zář 2009

Ahoj Lucie, také jsme měli IVF - ICSI. Manžel měl kolísavé výsledky spermiogramu a tak jsme raději zvolili tutu cestu. Vyšlo nás to i s injekcemi přesně na 14 500 Kč.
Stimulovala jsem 11 dní. Celkem jsem si píchla 19 injekcí + 1 do zatku.
Držím ti palce ať se zítra dozvíš jen ajen dobré zprávy. Uvidíš bude to v pořádku. Měj se papa.

l.u.c.i.e
27. zář 2009

Dobré dopoledne, jsem zpět z ultrazvuku. Doktor moc nadšený nebyl. Říkal, že mám moc vajíček a malých. Prý by raději uvítal opak. Takhle nemusí být právě kvalitní. Zvýšil mi dávky a v úterý musím na kontrolu, pak se rozhodbe co dál.
Adenko, díky za informace. Nám doktor říkal, že do těch 16 000kč bysme se vejít měli, tak uvidíme. Co by člověk pro mimi neudělal, že? 🙂
Mám ještě jeden dotaz. Je nutná prodloužená kultivace? Díky, pěknou neděli. 😉

adenka84
27. zář 2009

Ahoj Lucie, nebuď smutná hlavu vzhůru třeba se to do příští kontroly zlepší.
Prodloužená kultivace nutná nění, ale je rozhodně lepší. Musí se opět za ni zaplatit, ptala jsem se holek a ty psali, že¨za ni platili 3 500 Kč. Je po ní větší šance na úspěch. Pokud ti ji doktor doporučí tak si ji určitě zaplaťte. Nám ji nenabídl, ani jsem nevěděla, že něco takového existuje. Kdyby nám teď nevyšel KET. Tak až bych šla na další pokus tak bychom ji určitě zvolili také. Tak držím palce..

l.u.c.i.e
27. zář 2009

To víš, jsem z toho všeho vždycky tak trochu vykolejená. Jdu na to poprvé a přála bych si, aby to vyšlo. Ale to si asi z nás přála každá. Ta beznaděj děsná...
Neboj, KET už ti vyjde, musí. Uvidíš, že ti to uteče. 🙂

adenka84
28. zář 2009

Děkuji i tobě přeji, aby ti to vyšlo.Jednou se určitě všechny tady dočkáme, alespoň jednou. I když mým snem je mít 3 děti. Myslím, že ale budu ráda i za jedno. Hlavně když bude zdraví a šťastný, pak budeme spokojeni všichni tří..... 😀

l.u.c.i.e
29. zář 2009

Adenko, uvidíš, že nakonec ty 3 děti mít budeš. Třeba budou vydřený, ale budou. Musíš věřit. Naděje umírá poslední.
Jinak z dnešního ultrazvuku nejsem moc moudrá. Bylo mi řečeno, že na jednom vaječníků mám plno folikulů, ale nerostou a na tom druhém jsou jen 2, co souhlasí velikostně. Ostatní jsou stále malé. Stimulaci mi ještě prodlouží o 2 dny. Opět mi zvýšil dávky Puregonu a začínám i s injekcemi Orgulatran. V pátek mě čeká další ultrazvuk + mě budou brát krev. Ach jo, jsou to nervy.

jana8
29. zář 2009

Ahoj holky, jsem tady poprvé.Mám jít s přítelem do Natalartu - taky poprvé....mám trochu strach i když na druhou stranu jsem ráda,že se aspoň dozvím co je v nepořádku. Chtěla bych se zeptat jak to tam u takové první návštěvě probíhá. A taky jak je to s placením - platí se když se vyjde od doktora u sestřičky nebo přímo u dokt.? A jak víte kolik máte zaplatit? On Vám to doktor řekne nebo vy se ho ptáte. Já vím ptám se hloupě,ale cítím se lépe když to aspoň trochu vím a nejsem tam tak úplně ztracená.
A taky bych se chtěla zeptat,co máme očekávat u první návštěvy? Děkuji Vám za odpověď a držím Vám všem palce ať se Vám to konečně podaří a těšíte se z dětského smíchu.

l.u.c.i.e
29. zář 2009

Ahojky Jani, první řadě se musíš do Natalartu objednat. Už při první telefonátu ti koordinátorka řekne, jaké papíry si máš vzít sebou. Většinou je to žádanka a výsledky vyšetření od gyndaře. Pak tam přijdeš a ujme si ti doktor, který se vás na všechno vyptá a domluvíte se na postupu. My jsme platili jen poprvé poplatek 30kč a pak už vůbec. Většina léků se platí přes pojišťovnu nebo je tam jen nějaká spoluúčast. Snad nebudete muset podstoupit IVF, pak už je dobré, když si připlatíte. Ale jak jsem říkala, je to jen o domluvě. Vůbec ničeho se neboj. Jsou tam moc hodní. Nemůžu si na ně stěžovat.

jana8
29. zář 2009

Děkuji Ti, Lucie,za tak rychlou odpověď. My jsme tam už objednaní na 13.10. Jen jsem chtěla vědět co nás tam asi bude čekat. Když vidím všude ty ceny,tak mám docela strach. Jasné že bych zaplatila nevím jakou cenu,jen aby jsme měli dítě, ale nevím kde by jsme ty peníze vzali. Já vás vůbec holky obdivuji,že podstupujete už tolik vyšetření a tolik peněz jste do toho už dali a stále nic.Ale my bohužel nejsme na tom tak,že máme peníze navíc.Tak nevím jak to dopadne. Zůstává mi už jen věřit,že to nějak zvládneme. Jo a platí se tomu dokt. nebo sestřičke na začátku vyšetření nebo při odchode?

l.u.c.i.e
29. zář 2009

Možná se ani tak daleko nedostaneš. Za IUI se vůbec neplatí. Myslím jen 50kč za Pregnyl. A kdybys měla jít na IVF, tak ti to základní pokryje pojišťovna. Ale pokud budeš chtít lepší hormony, tak je lepší když si připlatíš. Samozřejmě co pojišťovna neproplací je IVF - ICSI, prodloužená kultivace. Ale to možná nebudeš muset ani potřebovat. Neboj, všechno se předem dozvíte a budete si to moc i promyslet. My jsme vždycky platili u doktora. Nevím, jak ostatní holky.

jana8
29. zář 2009

Prosím Tě a co je to ten Pregnyl? Nejsou to tabletky?

l.u.c.i.e
29. zář 2009

Pregnyl jsem dostala když jsem šla na první a zároveň na poslední IUI. Je to injekce a dává ho sestřička do zadku.

jana8
30. zář 2009

Děkuji za info.Přeji Vám všem hezký den 🙂

adenka84
30. zář 2009

Ahoj jana, vítáme ti mezi námi. Ničeho se neboj nečeká ti tam nic hrozného. Jsou tam fajn doktoři i sestřičky všichni si je tady chválíme. Platit zatím opravdu nic nebudeš jen 30 k4 za vstupní prohlídku. Pokud nemáš nějak velké problémy a partner má spermie v pořádku.Tak vás s nějvětší pravděpodobností čeká IUI (inseminace). A za tu se opravdu neplatí nic. Jen pár korunek za hormony,ale není to vůbec velká suma. Neboj bude to v pohodě...

Lucie, ty se taky ničeho neboj, pokud ti prodloužili stimulaci znamená to, že se dá stále něco dělat. Určitě tě čeká v nejbližší době odběr vajochů. Bude to v pořádku neboj. Držím palce ahoj všem.

l.u.c.i.e
30. zář 2009

Ahojky Adenko, děkuju za podporu. Stejně nic jiného nezbývá než věřit doktorům. A já jim věřím. OPU měla být v neděli a teď asi bude až v pondělí. Nevím, uvidíme v pátek. 🙂 Papa

jana8
30. zář 2009

Ahoj Adenko, děkuji ti za informace i za povzbuzení. Pokud víme,tak partner je v pořádku. Jen se obávám jestli já jsem ok,když se to nedaří. Přemýšlím jestli vůbec mám ovulaci. Měřit teplotu si nemůžu,protože chodím na 3šichty do práce. Ale počítám vždy plodné dny...bohužel bez úspěchu.Teď naposled jsem si dokonce koupila ovulační testy,ale jen jedno balení a tam byly jenom tři....tak mi to bohužel nevyšlo ...když jsem měla ještě testovat,tak jsem neměla už testy....to je zákon schválnosti 🙂 ....tak aspoň příště nakoupím více testu. 😉
Už se tam dokonce - do Natalartu začínám i těšit aspoň budu vědět na čem jsme.
Mějte se krásně a hlavně bez stresu pa pa 😎

terka82
30. zář 2009

Ahoj holky.

Jdu vás konečně zkontrolovat. 🙂

Vítam nové duše. Natalartu se nebojte, jsou tam moc fajn. 🙂
Lucko stimulaci mi prodlužovali při IUI, jsem taky reagovala pomaleji. Určitě se vyplatí pár dní počkat, aby bylo folíků co nejvíc. Držim palce, ať do pátku dorostou. 😉

Aduš ty 3 děti klidně můžou být. Hele to máš teď z KETu dvojčátka a pak ještě jedno. To vyjde. 🙂

Markét dík. Třeba to nakonec opravdu budou protilátky proti HSV, ale jen doufam, že nebudou chtít zase půlroční léčbu. 😕

Terko tobě už to uteklo a v pátek jdeš na KO do FN, viď? Snad tě vezmou na laparku co nejdříve. Anebo MS ještě nedorazila??? 😅

jana8
30. zář 2009

Ahoj Terko, děkuji za přivítaní a povzbuzení.
Vím,že si statečná holka a máš toho už hodně za sebou,tak ti přeji ať se konečně na Tebe usměje sluníčko 🙂

l.u.c.i.e
30. zář 2009

Holky, nebojte, však my se všechny dočkáme a budeme maminkami. Musíme věřit. Jen to čekání je strašně ubíjející. 😒

vendulak
1. říj 2009

Ahojte holky, už jednou jsem se tady na vás byla podívat 🙂 . Jani koukám že jsme na tom podobně, my se taky chystáme poprvé do Natalartu, a to za týden 7.10. Taky se docela bojím. A po pravdě i toho že miminko si tak moc přejeme a dali by jsme za něj cokoliv na světě, ale s penězma si teď vyskakovat nemůžeme 😢 , je hrozný jak tohle dvojí spolu souvisí ☹ .

adenka84
1. říj 2009

Ahoj vendulák, s těmi ppe nězi tě chápu. Ale nezoufej třeba vám postačí jen IUI a nebo IVF. IUI máte zadarmo tolik pokusů kolik budeš chtít podstoupit, ale musíte mít v pořádku spermiogram.
Kdyby jste museli na IVF tak za něj taky neplatíš, máte 3 pokusy hrazené pojišťovnou. Hradíš si pouze injekce a léky potřebné pro stimulaci.
Jiné to je u IVF - ICSI tam už si připlatit musíš. Kultivace se taky připlácím. My jsme se bohužel ICSI nevyhnuli. Ale co by jsme pro toho drobečka neudělali. Nebylo to sice úspěšné, ale mi to nevzdáme tenhle měsíc jdem na KET. S manžele jsem se domluvili, že kdyby nám nevyšel KET tak do toho půjdem ještě dvakrát. A potom bychom si dali pauzu. Až bychom našetřili tak by jsme to potom opět zkusili. Doufáme, ale že nám výjde už tenhle KET. A Vánoce budou u nás těmi nejveselejšími...
Tobě držím moc palce ať dobře pořídíte stejně tak i Janině a Lucce. 🙂

jana8
1. říj 2009

Ahoj Vendulák, fakt jsme na tom podobně......taky bych dala za miminko cokoliv jenže kde na to vzít....my máme spermiogram v pořádku,aspoň naposledy bol....tak doufám,že to tak zůstalo.....do Natalartu jedeme 13.10.....už aby to bylo....nemůžu se dočkat a to jsem se tam bála jít....ale teď mám fakt tak smíchané pocity.....těším se tam a zároveň se bojím,co nám tam řeknou....ale hlavně si říkám nestresovat se je taky hodně duležite ....tak se snažím odreagovat jak můžu...
Adenko, ty si si taky už prošla vším možným....to chce pevné nervy...si statečná......držím ti palce aby ti Vánoce byli nejúžasnějšími .....
Věřím, že se to podaří nám všem.......to by bylo úžasné....všechny na Vánoce takové nádherné překvapení ... 😉 .......samozřejmě letošní Vánoce 🙂
Držím palečky.......