Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

avant
2. bře 2010

aktualizuji 🙂

terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 26.2. //
avant ................. 1.IVF - OPU 22.2., ET 27.2. zavedeny 2 blastocysty, hcg 12.3.
lucinda3............... UTZ 25.2. 8 tt srdíčko; 10,2mm; 1. poradna 15.3.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
pantomima............IUI 16.2. - krvička 9.3.
m.evzenie.............dlabe hormony
jedna 11...............IUI 15.2. - negativní
gambrinuska..........stimulace clostíkem
janinam................čeká na MS, potom UTZ

jedna11
2. bře 2010

Avant, a co ty? jak je?

avant
2. bře 2010

Ahoj holky,

tak u mě stav pořád stejný, v poledne se břicho začne nafukovat do neskutečných rozměrů, do večera to nějak přečkám, noc většinou zaspím, ráno se probudím "bez břicha" a v poledne celý kolotoč nanovo. Zatím se to nelepší, ale ani nehorší. Je dobré, že pokud je to už hodně nepříjemné, jdu se natáhnout.

Jedna11, na IVF není bezpodmínečně nutné si vzít neschopenku, jsou holky co celou dobu chodily do práce (akorád asi na odběr a transfer si vzali den dva dovolené). Já se ale musím přiznat, že si vůbec nedovedu představit, ve svém stavu chodit do práce. Už po odběru jsem 3 dny sotva chodila, asi to ale bylo všechno tím, že mi odebírali opravdu hodně vajíček a celý cyklus IVF mě provází náběh na hyperstimulák.

avant
2. bře 2010

Lucinda se nám našla ....... to jsem moc ráda, že je všechno v pořádku 🙂, už ti tam krásně svítí 9tt 😀 😀
Spark - moc gratuluju k těhu, jestli jsem to dobře pochopila, tak se IVF povedlo???

Terko, "druhá šance" je tady 🙂 Já když vidím ty nervy s tím testováním, tak já snad ani radši testovat nebudu 😀 😀

jedna11
2. bře 2010

Avant, asi mas pravdu, ze je lepsi si moc kdykoliv odpocnout. No, pristi patek jdu do Natu na utz a mozna druhou IUI , tak se s nim zkusim poradit. tedy jako jestli jit pak uz do IVF nebo jeste pockat.

Terko, tak co. myslim na tebe jak si dopadla s testikem???

ilca1
2. bře 2010

Terko tak vidíš jak je pěkně vidět 😵 😵 😵 mam z tebe radost

gambrinuska
2. bře 2010

Ahojky holky 😉
Koukam Terko jak tě to sílí, třeba ten 1 test byl jen nákej zmetek, hlavně neplaš, bud v klidu a hýčkej mimísky 😵
Avant dík za opravu v tabulce 😉 to nafouknutí je drsný, ty máš asi PCO vid proto ten náběh na hyperstimulák, je to jedno jestli budeš jak balón, hlavně když v tom balonku budou mimískové 😀
Jedno ty jdeš na utz a možná IUI v pátek 12? já jdu ve čtvrtek 11, tak jen doufam, že březen bude stejně plodný jako únor 😉 skusíme IUI ne? 😉 v brožuře jsem se dočetla že s přibývajícíma pokusama IUI se statistická šance zvyšuje 😀

m.evzenie
2. bře 2010

Ahojky holky,
jdu Vás jen pozdravit na chvilku z práce.Koukám jak jste se rozepsali, spisovatelky. 😀
Terko, čárka krásně sílí....jen odpočívej.....zítra už jdeš na krev? jestli se nepletu....hcg určitě bude ok. 🙂
Avant, jen odpočívej.....ale už by se to mohlo lepšit, držím palce....hezky hýčkej avantíky. 😵
Lucinda se nám už ozvala, tak hlavně, že je v pořádku.
Jani,Jedna 11, holky určitě bych zkusila ještě IUI, držím pěsti, aby byla úspěšná.
Gambrinusko, to víš určitě je tady bacilu těhu dost i pro Vás ostatní, ale měli byste ho stále udržovat, aby počkal taky nějaký na mě. 😉
Ilčo, jak se cítíš?

janinam
2. bře 2010

Ahoj holky,
taky vás všechny zdravím 🙂 Nakukuju z práce, tak jenom na chviličku 😉
Terko, koukala jsem na testíky a čárečka sílí, dobrá zpráva 🙂 Zítra bude jistě těhu potvrzeno 😀 a budeš taky patřit mezi ofiko těhulky 🙂
Avant, snad to nafouknuté břicho brzo odezní, odpočívej a opatruj avantíky 🙂 Přeju ať se brzo zařadíš mezi ostatní těhulky.
Ilčo, co ty? Užívej si těhu a opatruj se 🙂
Gambrinusko příští čtvrtek držím palce ať přineseš z Natu jen samé dobré zprávy a jestli bude hned IUI, tak ať je úspěšná 🙂
Jani8, Jedna11 ať je vaše rozhodnutí co nejlepší a ať už je to IUI nebo IVF tak přeju ať vám to přinese //.
Jo holky, to má Evženie pravdu - taky mi tu nechte trochu toho těhu bacilu 😀 Až bude potřeba, tak ho zase pořádně rozprskněte 🙂

lucinda3
2. bře 2010

Dobré ránko!
Terko supééér, zítra bude krvička jen potvrzena 😉
Avant držím palečky, musí to být děs to nafouklé břicho, mně se nafouklo včera večer až se mi z toho chtělo zvracet 😒
Jani, Jedna, Gambrinusko držím palečky na IUI!
Evženko ahoj! Tak co hormony, zvládáš je? 🙂
Ilčo jak je? Já dneska ráno do práce při řízení v autě hledala tašku páč jsem v jednu chvíli myslela že do ní vrhnu ble ble dneska jsem to měla na krajíčku ale zvládla jsem to 😅

adenka84
2. bře 2010

Ahoj holky,

právě jsem dovařila, tak se jdu juknout co je u vás nového.

Tery držím ti na zítra palečky a budu se těšit až nám náhlásíš tvé krásné HCG.

Jedna, já na neschopence při IVF byla, od odběru vajíček až do dne testu. Byla jsem moc ráda, že můžu být doma. Užívala jsem si, chodila po návštěvách a hlavně ty první 4 dny jsem stále cítila břicho a tyk jsem byla ráda, že můžu v klidu ležet.
U nás je problém v mé ovulaci za dobu 3 let se nepodařilo to spravit. Manža měl taky jednou dobrý pak zase horší spermiogram, bylo to na střídačku. a tak nám doporučili IVF - ICSi. Dnes má manžel spermie ukázkové, ale já stále hapruji. Uvidíme třeba ta laparka vše zpraví a já budu konečně menstrulavat jako normální ženská....

Holky mějte se papa za tři hodinky razím na odpolední...Juknu na vás ještě večer papa

lucinda3
2. bře 2010

Janinam ahoj! Neboj, na Tebe, Evženii a spoustu ostatních jich tu zbyde - teď navíc když mám trochu rýmu - myslím hafo 😀 Co pusa dobrý? Já o té své "mrtvolce" už skoro nevím klepu, tak jsem ráda, no 22.3. jdu na vyplnění kanálků a plombu a bude hotovo 😉

m.evzenie
2. bře 2010

Ahojky holky,
Lucindo zdravím Tě,hormony zvládám, ale jsem po nich víc unavená a střídá se u mě návaly horka a pak zas
zima, jsem jak přítelovo mamina v přechodu,ha,ha. 🙂 .....a taky se nějak víc potím, i když je venku ještě chladno, tak uvidíme přes léto. 😒
Koukám, že Tě zlobí těhu zvracení, tak ať to brzy odezní a užívej si pěkně těhu v pohodičce. 😵 😵
Adenko, manžel užívá něco na ukázkové spermie? Uvidíš, že po laparce budeš vědět víc a pak hurá do snaženíčka,moc, moc Ti držím palce, aby bylo vše ok. 😅

ilca1
2. bře 2010

Ahojky, mě tedy zatim nějak špatně není, jednou jsem ráno taky zvracela ale to nebylo z těhu , ale že jsem si vzala vitamínky na prázdnej žaludek a do 5 minut to šlo 😝 Holky mě dneska když jsem přišla z nákupu tak píchlo v břiše pod pupíkem až jsem se lekla ☹ tak snad to nic nebylo ☹ radši jsem si vzala utroš a ležim, A zrovna dneska je tam krásně , šla bych na procházku . Já vás vždycky uklidnuju že bude všechno dobrý a pak píchne někde mě a pomalu bych se zhroutila 😎 Už bych chtěla být aspoň ve 14 týdnu to už je to nejhorší za námi. Holky jestli se nám to všem povede a v roce2010 porodíme tak by jsme se měli jednou s miminkama sejít ať vidíme jaký lumpíci nám dávali zabrat 😅

m.evzenie
2. bře 2010

Lucindo, to je dobře, že Tě zub nebolí, hlavně u zubaře, aby to nebolelo, fuj, fuj. Musím se také objednat, ale
stále to oddaluju.
Tak to je fajn, že zbydou i na nás ty těhu bacily. 😀

adenka84
2. bře 2010

Evženie, užíval asi před rokem Energiman, od té doby má vše v pořádku. Užíval je asi tři měsíce, myslím, že déle to nebylo. Bylo to doplněk stravy a doporučili mu je na Genetice.

lucinda3
2. bře 2010

Evžen to je mi líto, vím jak to u mě bylo na clostíku, taky nic moc, tak vydrž holka, budeš potom královsky odměněna 😵 😎
Ilčo chápu Tě, já třeba když teď každou chvíli pšíkám tak se bojím abych ho nevypšíkla, a taky mě pokaždý šíleně píchně buď v břiše anebo v tříslech, no zrovna před chvílí to bylo jak kdyby mi tam někdo vrazil kudlu do levého třísla 😒 To je furt něco, pozorujeme se před oplodněním, při něm a pak dlouho po něm, nejlépe 9 měsíců 😉 Musíme být v poho mamino, to víš taky bych už se nejradši přehoupla o pár týdnů dopředu! 😉 A ten Tvůj nápad sejít se je bezva, já to teda beru šéfe!! Pěkně někde v parku s kočárkama anebo před kavárničkou, juj už teď se těším!! 😵 😵 😎 😀

janinam
2. bře 2010

Ahoj Lucindo, tak to je fajn, že už o zubu skoro ani nevíš 😀 Zato já - včera jsem šla po páteční dovolené zase do práce a říkala jsem si, máš to ještě trochu nateklý ale už je to lepší, tak proč bys nešla, že jo? No a už to ani nebolelo, jen na pohmat na té spodní kosti bylo něco cítit, ale přešla jsem to 🙂 No a dneska v práci se mě ptá kolegyňka co to mám žlutýho na tváři. A hádejte: modřina jak fík 🙂 Koukala jsem jak blázen 🙂 Mluvila jsem s manželem a dělala si z něho srandu, že bude mít opletačky kvůli domácímů násilí 🙂 protože si budou lidi myslet, že mi někdo dal pěstí 😉 Tak dneska ještě budu ledovat a uvidíme zítra, přinejhorším to budu muset nějak zamaskovat 🙂 To je sranda se zubama 😅
Lucindo, to je něco s těma nevolnostma, tak snad brzo odezní abys nelovila tašku každej den 😉
Evženie, tak snad se to těma práškama za nějakou dobu urovná a návaly přestanou 🙂
Já jsem taky teď pořád unavená, usínám u telky kolem deváté. A to jsem kvůli těm zubům nechodila ani cvičit, tak nevím, čím to je. Že by ještě zimní spánek nebo už jarní únava? Nebo to byl pro tělo šok, tak se teď ještě zpamatovává😨

ilca1
2. bře 2010

Tak o tom pšíkání vím své 😀 pšíkala jsem celou polovinu těhotenství při Fildovi a teď několikrát za den taky, Jsem ráda že taky pšíkáš, protože jinak jsem to od nikoho neslišela 😀 a to píchání v tříslech mam taky , jeden den v jednom druhej v druhým 😀 Tak OK taky se těšim do parku nebo kavárnčky ale budeme rodit a podzim tak to pak asi necháme na jaro 😉 Tak že za rok s kočárkama 😎 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A holky šup šup ať se nás sejde hodně 😵 😵

ilca1
2. bře 2010

Tak o tom pšíkání vím své 😀 pšíkala jsem celou polovinu těhotenství při Fildovi a teď několikrát za den taky, Jsem ráda že taky pšíkáš, protože jinak jsem to od nikoho neslyšela 😀 a to píchání v tříslech mam taky , jeden den v jednom druhej v druhým 😀 Tak OK taky se těšim do parku nebo kavárnčky ale budeme rodit a podzim tak to pak asi necháme na jaro 😉 Tak že za rok s kočárkama 😎 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A holky šup šup ať se nás sejde hodně 😵 😵

ilca1
2. bře 2010

Jééééé 😀 já zase nějak blbnu 😀

lucinda3
2. bře 2010

Janinam tak tomu říkám pěkná práce 😀 Úplně to vidím, auau i chichi najednou! 😉 Zánět by Ti hrozit už snad neměl, takže jde jen o tu kosmetickou úpravu 😎
Ten nával dneska v autě byl fakt mega, jsem si říkala tak to už teda ne, jestli se to bude opakovat riskovat autonehodu teda nebudu! A akorát mi tu přistál libový x stránkový dotazníček, ohledně firemního profilu, v angličtině, no to mám do konce týdne co dělat 😅 Tak se musím snažit abych tu nenechala resty kdyby náhodou, fakt jestli by to šlo takhle dál budu doma a basta 🙂 Jinak jsem za ty nevolnosti svým způsobem vděčná, to je jako při malým, si říkám něco se děje je to v pořádku 😵 😀 To ovšem neznamená že když není těhu zvracení je to špatné, holt každý to má jinak, každopádně to všem dopadne výborně, to vím!! 😎

lucinda3
2. bře 2010

Ilčo šikulka 😀 Fakt bych takovej sedánek ráda, při prvním těhu jsem chodila cvičit do Tveretu, a tam se takové akce pořádaly, myslím, že je to moc fajn! Bude záležet na počasí, tak uvidíme, i na jaře to bude super! Tak vidíš už pšíkáme dvě, to je sranda 😀 Já jsem právě při malým měla podezření na tříselnou kýlu, mám nějakou slabší břišní stěnu, občas se mi vpravo vyvalila boule, a pak zmizela, dávali to za "vinu" tomu jak byl malej velkej, tlačil mi tam, po porodu to ustalo a teď to zase začíná 😅
Janinam jojo, unavená jsem taky šíleně, to samé jako když jsem čekala malýho, si hubu můžu roztrhnout každých 5 minut 😀 A s tím cvíčem, uvažuju že si zase něco těhu najdu, v Tveretu to bylo super, ale stojí to tam dost kaček, tenkrát mi ještě část proplatila pojišťovna, ale letos to pěkně zkrouhli, takže přemýšlím kam, poradíte holky kde se ještě v Plzni cvičí těhu? Anebo těhu plavčo, jóga, cokoliv? 😉

janinam
2. bře 2010

Lucindo, tak to dneska muselo být fakt nepříjemný, brrrrr ☹ Snad se to brzo nějak srovná a budeš mít zase klid a pak už si budeš jen užívat 🙂 No a kdyby ne, tak buď radši doma, lepší než se takhle přemáhat. Jsi asi pěkně vyšťavená viď - takovýhle ranní zážitek ☹
Ilčo, Lucindo přeju vám aby pšíkání, píchání a vše nepříjemné vás brzo opustilo a aby se vám rychle ty týdny přehouply ať se už můžete v klidu jen a jen radovat z nového stavu 🙂
Ostatním přeju hodně úspěchů a hlavně krátkou čekací dobu na ty vytoužené //
Jo Lucindo, tak ať máš ten dotazník brzo hotovej, já musím jít taky už něco dělat, pořád mě to sem láká a nakukuju a pak nic neudělám 😠
Tak zatím pa. Večer ještě nakouknu.

lucinda3
2. bře 2010

Janinam děkuju, tak jako na vodě jsem furt takže ty pracovní výsledky hm...
Tobě moooc držím palce a fandím na // !! Budu na Tebe myslet aby výsledky i UTZ byly na dobré cestě za // 😵
Taky jdu pracovat, ale ještě předtím se posilnit 😀 Vyběhnu si pro něco mňam, aspoň se taky trochu protáhnu. Zatím papa!

ilca1
2. bře 2010

Lucindo a holky co jste těhu, co sex? Praktikujete nebo si radši dáváte teď na začátku pauzu? 😉

lucinda3
2. bře 2010

Ilčo je to bída... 😅 Neustálý žaludek na vodě, únava a vlastně teď i nechuť se na tom podepisujou 😅 Manža je však chápavý, říká že vydrží 🙂 Stejně jako při malým, a pak jsme to sem tam doháněli 😀 Co Ty?

ilca1
2. bře 2010

lucindo já bych chvílema i chuť měla ale strach mě to nedovolí 😀 Když jsem byla těhotná před rokem tak jsem po sexu vždycky špinila a pak potratila tak teď neriskuju, ovšem jak dlouho to vydržim nevim , myslim že až do konce 😀 Láďa říká že máme ruce 😀 tak vydrží 😀

l.u.c.i.e
2. bře 2010

Ahojky holky,

včera jsem byla s manžou na filmu Doktor od jezera hrochů. No a nic moc... Párkrát jsme se zasmáli, já jednou lekla... Čekala jsem, že to bude lepší. Bohužel.

Jani8, nevím jak je to se zubama. Zubařka mi ale říkala, že se více kazí a projistotu, že je chce ještě před porodem vidět, jelikož po porodu už tolik času mít nebudu.

Kyzi, my budeme mít Matěje. David se nám taky líbil, ale nakonec jsme se shodli na Matýskovi. Pěkné fotečky z ultrazvuků. A kdepak máš vyfocené bříško?

Jedna, když jsem byla na IVF já, tak jsem si vzala dovolenou, ale v den ET mi Natalart rovnou vystavil neschopenku.

Douda, tak to je dobře, že se tvoří dost folikulů. Uvidíš, že po zvýšení dávek porostou rychleji 🙂 Kdy máš jít na odběr?

Terko, snad to špinění nic neznamená. Třeba je jen kvůli tomu, že špiníš v den MS. To samo odezní. Zítra budeš vědět více. Doufám, že hcg roste... Pamatuješ, jak mě testy taky nesílíly? Vidíš a podařilo se 🙂 Odpočívej a buď v klidu. Dobře to dopadne.

Ilčo, ohledně sexu. Po ET jsem měla na 3 dny pohlavní styk zakázanej a při krvácení v 6tt úplně. Stejně byl manžel na služební cestě 🙂 Jinak ho máme neomezenej 🙂

Lucindo, nevolnosti nezávidím. Moc dobře si vybavuju jak mě bylo samotné. Přeju ti, aby brzo odezněli...

lucinda3
2. bře 2010

Ilčo přesně, jsou možnosti jiných praktik 😉
Luci ahoj! Tak za kulturou jste byli, super, já byla naposledy v kině loni v létě, pod širým nebem, to bylo krásný 😵
Tak jsem si zavedla a za chvilku jedu, mějte krásný zbytek dne a zítra papa!