Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

beruskkka
3. lis 2014

@jittak KET je kryoembryotransfer tj.zavedou Tě mrazáčka...Když už to v Natu tolikrát nevyšlo, šla bych zkusit štěstí jinam...Je to také o štěstí a náhodě, mě nevyhovoval přístup Dr.a sester v Natu plus zastaralé metody...Ale někdo má zkušenosti jiné....Nicméně IMSI v Natu nedělají, je to mnohonásobné zvětšení spermie na PC, takže mohou snáze určit spermii, která je morfologicky v pořádku....stojí to 5 000 Kč a vyplatí se to u hodně špatného spg, který jsme měli my.....Držím palce 😉

beruskkka
3. lis 2014

@amy75 Ahoj Amy, jsem ráda, že jsi se ozvala, děkuji Ti moc za gratulace, to víš, jsme moooc rádi, doufám, že už je kritické období za mnou, jsem ve 12tt a že se vše bude tak krásně vyvíjet jako dosud...Zároven je mi moc líto, že Tě postihla v těhotenství tak smutná událost a vyjadřuji Ti upřímnou soustrast, je to smutné, ale malá Tě to ted jistě vynahrazuje, je moc krásná, roztomiloučká, prostě princeznička, moc Ti to přeji, jen tak dále 🙂
Jinak jsem na PN, mam celodenní nevolnosti, ale naštěstí nezvracím, takže zatím si to fyzicky až tak neužívám, ale určitě to přejde a bude vše v poklidu...Na zácpu mě naštěstí zabral Magnosolv, takže alespon to se upravilo...Příští týden jdu na první NT screening ke svému gynekologovi....A snad už mě dají konečně průkazku 🙂 Budu ráda, když si zase napíšeme....Měj se krásně a zdravím maličkou Sofinku 🙂

hanule80
3. lis 2014

@beruskkka to mi dr. taky říkal, že hodnota může ukazovat na 2, ale pak na utz je to jinak 🙂 ale ten týden před utz je ted dobrý se oklepat, tak trochu s tím počítat, připravit se atd.

hanule80
3. lis 2014

@majda21 tak to jsi měla o dost vyšší hcg a nabrané o den dřív než já...tak uvidíme, kolik jich v pondělí uvidíme 😀
A jak se cítíš, těhu probíhá dobře?

majda21
3. lis 2014

@hanule80 Děkuju za optání. No musím přiznat, že s jedním mimi je těhu jednodušší. Miminka jsou v pořádku i screening dopadl dobře. Ale já jsem unavená a dost polehávám 😒 Ještě je před námi dlouhá cesta.
Budu na tebe myslet a určitě dej vědět, jak jste dopadli a kolik vás je 😉

wendulinda
4. lis 2014

@majda21 opravdu se to začíná krátit. Nu ráda bych tam rodila, mám to přeci o hodně blíž než do Plzně, ale právě nevím jak je to s porodem když je těhu.cukrovka.hodně lidí mi říkalo, že maminky s cukrovkou rodí jen v Plzni na Lochotíně. V pondělí jdu na kontrolu tak vyzpovídám pana primáře 🙂

gambrinuska
4. lis 2014

@jittak jinak za mě také doporučuji Smetanku, přijdou mi tam technicky vyspělejší a odbornější, měli jsme 2 IVF neúspěšná v Natu a pak z 3.IVF ze Smetanky máme Marečka a Adámek je dokonce domácí nehoda 😉 ,mam vše co jsme prodělali popsáno ve fotoblogu snažení

majda21
4. lis 2014

@wendulinda Ty jo, teď jsem se dočetla, že jsi z Domažlic. Takové krásné město 😉 Narodila jsem se tam. Zkus se zeptat, ale myslím, že to normálně půjde rodit v Kt. První jsem rodila v Plzni a byla jsem nešťastná, že za mnou moc nejezdili a péči jsem čekala mnohem lepší na to, že jsem byla hodně riziková 😒 I když teď to tam hodně chválí, tak těžko říct...

jittak
4. lis 2014

@beruskkka tak to já mrazáčky neměla vůbec a ani prodloužení. Vždy mi řekli, že musí dojít k embryotransféru, že kdyby se to prodlužovalo, tak by ta oplodněná vajíčka zanikla. K embryotransféru bylo vždy jedno a ostatní vůbec použitelná - žádné mrazáčky.

beruskkka
5. lis 2014

@jittak Právě, že v Natu nemají moc dobrou laborku, záleží na laborce, jak je dokážou vykultivovat...Takže já měla z druhého IVF sedm blastocyst z deseti oplodněných na zamražení, což považuji za úspěch...a spg byl 12milionů, takže žádná hitparáda a použili právě tu metodu IMSI, aby vybrali ty nej,nej spermie, což se u špatného spg určitě vyplatí...Jinak muž bral tři měsíce před IVF Fertilan a ty spermie byli fakt nejlepší za celou dobu, mívali jsme i půl milionu atpod. Nevim zda to byla náhoda, ale vzhledem k tomu, že během tří let měl ten spg fakt hodněkrát a pak po třech měsících braní Fertilanu takové zlepšení, tak si myslím, že nějakej efekt to mělo... 🙂

parisek
9. lis 2014

@jittak ahojky, taky jsem chodila do natalu a měla jsem u nich 3 ivf a 1 nativ a vždy jsem dopadla jako ty, hodně vajíček ale na zavedeni vždy 3 den nic moc embrya která se neuchytili. Ve smetance při prvním ivf u nich jsem měla 3 blastocysty, zavedli dvě a už máme doma skoro 3 týdny dvojčátka páreček 😀 takže za mě doporučuji vzít nohy na ramena 🙂

parisek
9. lis 2014

Holky seznámím vás s našimi miláčky Karolínka a Kristiánek :-* :-*

jittak
9. lis 2014

Děkuji všem za podporu a hlavně za názory. Teď jen získat ještě nové nervíky pro toho mého chlapa a zkusit to.

beruskkka
10. lis 2014

@parisek Ahoj zdravím Tě Parisku, to jsou pupíčci, krásní,určitě dělají jen radost,vid...Tak jak to zvládáš, jak to stíháš, jde to??? Moc Tě zravím a držím palcečky ...Tinkka

hanule80
10. lis 2014

Ahojky, já byla dnes na prvním utz, tak byly vidět dva gest.váčky, jeden ukázkový s krásně zřetleným žl.váčkem, ten druhý že má nepravidelný tvar a zatím jen náznak žl.váčku, takže uvidíme jak se jim bude dařit dál. Příští kontrola na srdíčka za 14 dní. To bude doba emoticon Ale nenudím se, syna mám doma, je nemocný, nějaká viroza či co, má zarudlý krk, tak mu dělali výtěry na streptokoka, výsledky budou ve středu...zrovna ted se mi fakt marodění nehodí...mám si často mýt ruce, nepusinkovat ho a snažit se držet dál...se to řekne, prdolka malej, když mu není dobře a chce pošmudlat od maminky...Snad to zvládnem bez velké úhony...

hanule80
10. lis 2014

@parisek to jsou šmudlící krásní! 🙂

parisek
11. lis 2014

@beruskkka ahojky, děkujeme. Dětičky jsou většinou hodný, občas pokňourají, zvládáme to tak, že spím denně tak 4-5h. a to ani ne v kuse, ale myslím že to je ještě dobrý, občas si odpočinu i přes den. Když není v práci manžel tak nám hodně pomáhá. A jinak je to velká radost, jsou to takové malý šmudlici, však to brzy poznáš sama 😀 ten čas tak rychle uteče a budeš mít taky doma svoje štěstíčko.

amy75
13. lis 2014

@parisek Nádherná miminka, moc gratuluji 🙂

adenka84
15. lis 2014

@parisek jsou užasní mocinky gratuluji 🙂

ggabb
16. lis 2014

ahoj holky,moc gratuluju miminka jsou krasny ja jsem 12 den po transferu,delala jsem si tri testy a vsechny byli pozitivni,na krev jdu ve stredu ale nervy porad pracujou

ggabb
16. lis 2014

budu rada kdyz mi reknete nejaky vlastni zkusenosti a pribehy

beruskkka
18. lis 2014

@ggabb zkus si přečíst stránky nazpět na tého diskuzi, tam určitě toho najdeš dost

adenka84
25. lis 2014

@ggabb jukno ke mě do alba..mám tam článek o tom jak jsme čekali první dcerušku..

wendulinda
16. pro 2014

ahojky tak jak se vám všem vede? u mne je ted trochu divočejší období.už jsem si zas poležele 2x v nemocnici. Jednou jsem začala krvácet, zjistili, že to je z polypu, který s emi vytvořil, tak mi jej hned odstranili.a ted jsem si v nemocnci ustlala zas v pátek.Velké bolesti v břiše občasné tvrdnutí, takže okamžitě antibiotika v kapačce, hořčík a jen ležet.Měla jsem staršný strach, jestli s emalému už nechce ven, přeci jen máme termín až 17ledna.po 3dnech se vše upravilo a už jsem zas doma.ted jen doufám, že se do nemocnice podívám až n aporod 🙂

adenka84
17. pro 2014

@wendulinda tak se opatruj a už jen odpočívej... hlavně, že jste už v pořádku... a že budeet na Vánoce v klídečku doma... hrozně to letí.. za chvíli máš TP... šíleně to uteklo co?

wendulinda
18. pro 2014

@adenka84 nu letí to opravdu šíleně, nemí to dlouho co jsem tomu nemohla uvěřit, že s e nám to povedlo a ted už pomalu myslet, že budeme 3 🙂 Ted si opravdu užít v klidu Vánoce a pak se jen těšit 🙂

adenka84
18. pro 2014

@wendulinda jojo máš pravdu to těhotenství hrozně rychle utíká... a počkej až budeš těhotná podruhé.. to uteče ještě rychleji...a kde se chystáš nakonec rodit? užívej si poslední týdny 2 in 1
přeji vám krásné Vánoce

beruskkka
22. pro 2014

@wendulinda Ahojky, tak hlavně, že je vše OK. I kdyby šel malej ven tak to už je naprosto v pohodě, koukám, že už jsi 37tt, takže to už je mimi dopečené...držím palce, at si užijete Vánoce a at prožiješ co možná nejvíce pohodový porod a malej je v pořádku...Mě čeká po Vánocích druhej UTZ, zatím to vypadá na holčičku, nevolnosti mě ustaly, takže ted si to docela užívám...

Holky všem přeji pohodové Vánoce a štastný Nový rok 2015 🙂

amy75
23. pro 2014

@beruskkka Ahoj, moc gratuluji k očekávané holčičce a držím palce ať je i nadále vše v pořádku 🙂 Užívej si těhotenství, pro mě to bylo nádherné období. Přeji nádherné Vánoce a šťastný vstup do Nového roku 2015 🙂

amy75
23. pro 2014

Přeji všem krásné, klidné a pohodové vánoční svátky a šťastný Nový rok 2015.
Všem přeji splnění jejich přání 🙂