Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
16. dub 2010

Pěkné ráno!

Gambrinusko- držíme palce, ať vše je, jak má být 😵

l.u.c.i.e
16. dub 2010

Dobré ránko, děvčata? Jak jsme se dnes vyspaly? 🙂
Já velmi dobře. Včera jsem usnula už ve 21hod a spala do 6:45hod. To akorát manžel odcházel do práce 🙂

Gambrinusko, hodně štěstí při IUI. Ať se zadaří. Moooc ti držím palečky, abys za několik dní hlásila //. Tentokrát to vyjde, uvidíš.

Terko, ty snad dobře dopadneš na kontrole u lékáře. Jen nám tu budeš chybět přes den, když budeš v práci. Kdopak tu s náma bude tak vtipkovat.

Simpatica, kolikátý den jsi po transféru? Některým holkám se pozitivní test ukáže až 14den. Jinak je tu hodně holek, co otěhotněly po prvním pokusu. Podívej se mi do albíčka. Tam máš vše popsané. Asi ale chodíš do Smetanky, co? Chodila tam moje kamarádka a první pokus jí nevyšel. Dala si rok pauzu, jelikož jí tam strašně vydeptali... No a pak se zadařilo. Porodila teď v únoru holčičku. Pokud máš mrazáčky, tak nezoufej. Při dalším cyklu si nechej zavést 2 embryjka. Je větší šance, že se aspoň jedno uchytí... Je nás tu docela spoustu, co jsme si daly zavést 2 a čekáme 1 miminko. Hodně štěstí.

Roby, tak vy už máte skoro 4 cm. Toto letí. Za chvilku ti končí I. trimestr. Tak to už nevolnosti nebudou... Hlavní je, že je vše v pořádku a uvidíš, že genetika dopadne taky dobře.

Holky, vy jste tu pak zamluvily ten sraz. Bude či ne? Já bych ráda přišla a poznala vás.

m.evzenie
16. dub 2010

Dobré ráno holky,
Terko, nad dm drogerkou je nějaká cukrárna a tam by ty koláče měli mít, kolegyně z práce o tom mluvila, jinak bych to taky
nevěděla a na husáku je to pocinovický a tam je prý maj taky, ale nebyla jsem tam, tak snad to tak je.
Držím palce na kontrolu, dej vědět jak jsi dopadla? ;-
Gambrinusko, tobě taky držím pěsti na úspěšnou IUI. 🙂
Jana, se nám vůbec neozývá? Co se děje? 😒
Roby, to to letí. 😅
Ostatní holky zdravím. Jak se máte při pátku?

ilca1
16. dub 2010

ahoj holky přeji hezký pátek 🙂
budu psát jen malá písmenka páč v druhý ruce mam chleba 😅 tak vy jste ještě včera zmákli jednu stránku,já se z vás picnu 😅 Já včera usnula hned po růžovce a spala jsem taky jako dřevíčko až do 7 hodin. 😵 dneska je mě docela fajn už jsem zdlábla dva chlebíky s rajčátkama a asi si seště jeden dam 😀
Gambrinusko moc moc moc ti držím palečky dneska to vyjde já to vim , klidně se s tebou vsadím 😵 i sluníčko tomu přeje , celí den se usmívej ať si spermie chytne vajíčko ať vidí že na světě je krásně 😉
Lucko já jsem taky pro sraz 😉 tak to musíme nějak domluvit a holky já vam tam ta koláče klidně dovezu 😀
Roby tak mimisek už je taky pěknej 🙂 to je dobře 🙂

gambrinuska
16. dub 2010

holky moje zlatý dík moc za podporu 😉 😅 zatim dobrá nálada a klid 🤐
byla jsem shodit srst a vymydlit 😉 se abych manžu v hadičce přivítala jak se patří 😀 😀
Měla jsem hezký sen, dostala jsem od někoho 2 děti 😅 tak jsem si je vzala 😅
Terko ještě nechod, s kym si tu budem pak psát 😉 😀 😀

pantomima
16. dub 2010

gambrinusko, tak to určitě vyjde!!!

l.u.c.i.e
16. dub 2010

Jojo, to vypadá na dobré znamení. Držím palečky.

Holky, co budete dělat o víkendu?

pantomima
16. dub 2010

Tedy dneska je mi ale blivno.....málem jsem to v krámu hodila mezi regály 😖 ☹

l.u.c.i.e
16. dub 2010

Jsem ráda, že už to mám za sebou... Takhle mě bylo, když jsem cítila uzeniny nebo maso. Vydrž, snad už brzo bude lépe...

pantomima
16. dub 2010

většinou se mi žaludek kolem půl desátý usadí, ale dneska je to tedy síla

ilca1
16. dub 2010

A to mě je zrovna dneska dobře 🙂 pořád něco baštim 🙂
Lucko já jedu zítra na nákupy do olympie 😵 kouknot na nějaký hadříky a s kamarádkou na kafčo 🙂 udělam si pohodovej den 🙂
Pant to mě to zase až tak kolem poledne chytá 😝

pantomima
16. dub 2010

ilčo- neprovokuj, zkusila jsem polívku, ale mám pocit, že co nevidět poletí 😖

marketa137
16. dub 2010

Ahoj tak co tady novýho 😉 . Dneska jdeme s Tomíkem na váhu tak jsem zvědavá kolik přibral. poslední dobou začíná s jídlem docela zlobit, ve stejnym věku to samé dělal i Viki tak to jsou asi geny 🙂 . Teď usnul, vypil ze 120ml jen 20 ml a to za hodinu jedem k doktorce takže asi budu muset udělat mlíko s sebou aby neumřel hladíčkem 🙂 . navíc manžel se chce zastavit na jídlo ve svý oblíbený hospodě, prý pořád otravujou že chtějí vidět Tomíka, viděli mě osobně když jsme tam byli na výroční večeři a prý to moje břicho bylo tak velký že chtějí vidět i jeho obyvatele 🙂

l.u.c.i.e
16. dub 2010

Tak já budu mít pohodový celý víkend... Manžel zmizí na víkend na Šumavu s kamarády a já si budu užívat kamarádky... Taky půjdeme někam na kafčo a tak. Už se těším na pokec 🙂

Market, pak písni, jak jste velcí a kolik vážíte... A užijte si to na obědě a pořádně se jim ukažte. Pak jsem zvědavá na reakci 🙂

adenka84
16. dub 2010

Ahoj hoky,

i já si budu tento víkend užívat a začnu hned dnes.....jedu s kamarádkou za kamarádkou do staňkova, neviděli jsme se od minulých Vánoc, takže se moc těším má holčičku, kterí jsou necelé 2 roky, jsem na ni moc zvědavá..
Zítra jedeme s manželem, tchýní a tchánem do berouna na trhy, cestou se stavíme u tety která bydlí nedaleko Prahy...Už se těším je to výlet na celý dne, nu a v něděli jedeme s manželem nakupovat nějaké to papáníčko a možná už konečně zajdem do kina na ty Ženy v pokušení...V pondělí Natalart a v úterý šupajdim do práce...

m.evzenie
16. dub 2010

Ahoj holky,
koukám jak to máte pěkně o víkendu naplánované, samý výlet a návštěvy a nákupy. Za to my potřebujeme hezké počasí,
budu natírat palubky na novou kolničku. Budeme mít pracovní víkend.
Včera jsem se zas potila a dnes piju zázvorový čaj a už je to lepší.

janinam
16. dub 2010

Ahojky holky,
včera jste mě opravdu pobavily, hned jsem měla veselejší náladu 😀 Doufám že neusnete na vavřínech 😉
Gambrinusko, IUI máš už jistě za sebou, tak přeju ať se spermoníci činí a ty nám za 14 dní nahlásíš //.
Pant, hlavně že to regály neschytaly a ty jsi to ustála, to by se v krámu asi divili 😀 Tak ať ti je brzo líp.
ÁÁÁ Ilče je dneska líp, tak si dopřává něco na zub. To se ví, musí se to dohnat 😉 A zítra kafíčko a nákupy, tak to by se mi taky líbilo.
Lucie a Adenko, další co si budou užívat s kamarádkama? To je fajn, tak si to holky hezky užijte 🙂
Adenko, tak ty už v úterý do rachoty? Tak ti dopadla kontrola asi dobře, co? To je bezva a v pondělí do Natu, tak držím palce.
Markét, tak snad Tomášek nebude u jídla stávkovat a brzo se zase hezky rozpapá😉 Jsem zvědavá kolik bude vážit, už je to chlapák 😀
Evženie, taky doufám, že o víkendu bude lepší počasí, chceme vyrazit někam na výlet nebo provětrat kola, prostě vyčistit hlavu, tak snad jim ta předpověď klapne 😉 Vám přeju ať vám jde práce hezky od ruky ať máte vše hotovo. Super že jsi s bacilama už trochu zatočila 😉
A jakpak asi dopadla dneska Terka?
Všem přeju krásný víkend 🙂

terka82
16. dub 2010

Ahoj holky. 🙂

Jedna11 doma je to veget, ale v práci to bude líp utíkat. 😉

Lucko, ty ses dneska ale krásně vychněla. 🙂
Ke srazu se zatím nikdo nehlásil... Ale taky bych byla ráda, kdybychom se poznaly. 🙂
Víkend mam volnej. Zítra je ještě rally, takže budu slaměnka. Vidim to na generální úklid, pokud se zase nezaseknu u PC.😅 A v neděli odpo jedeme seznamovat pejsky. Snad si padnou do oka. 😀

Evženie tak už jsem chytřejší.

Ilča taky dneska chněla jak miminko. 😀 Jen se krm, když ti chutná. Musíš si vynahradit to včerejší obložené vejce.

Gambrinuska držim palce. Z Natu jsme odjížděli chvíli po 10 hod, takže jsme se asi nepotkaly. Při prvním těhu jsem měla naprosto živý sen o mimču a pak jsem vstala na na testu byly //. 🙂

Pant tebe bych nechtěla jako pravidelnou zákaznici. 😖 😀 Vydrž Prťka, vydrž. 🙂

Markét jak jste dopadli na prohlídce a jak v restauraci? 🙂

Aduš čeká tě krásný víkend, tak si ho užij a načerpej síly na pracovní proces. 😉

A dneska... To byl zase den. 😠
Ve Fn jsme čekali asi 3/4 hodiny, pak jsem přišla na řadu. Dr se mě ptá, jak se mi daří. Tak mu řikam, že mě to břicho sem tam trošku bolí. A on hned, že si mě tam teda nechají. Já na to, že to teda néé a on ať mu teda řeknu, že mě nic nebolí... 😠 Zůstala jsem jako opařená a on se pak začal, že trochu to samozřejmě ještě bolet může... 🙄 No nic, slezla jsem z kozy, dává mi zprávu a říká mi, že v histolce byly nějaké hydropické choriové klky. Jsem se ptala, co to znamená a on, že by to mohla být mola a ať si necham pro sichr nabrat ještě krev na HCG. Odcházela jsem docela vyplašená.

Přijeli jsme do Natu, se strachem lezu dovnitř a děsim se recepce... 🤐 Naštěstí zavřeno, odkaz na sesternu. Milá sestřička, že se domluví s Dr. ohledně náběru krve a ukončení PN. Pak jsem šla do ordinace. Dr. řikal, že mola to určitě nebyla(bylo by to tam přímo napsané), ale mam si nechat pro jistotu krev u své gyn. Domluvili jsme se, že přijdem v půlce července(přes léto jedou normálně, kdyby vás to některou zajímalo), udělají se kultivace a pak bychom to ještě jednou zkusili. Pokud by to dopadlo zase špatně, tak by doporučovat imuno. Do toho dalšího pokusu to prý nestihnem, protože Dr. Ulčová chce na náběry pauzu po těhu a navíc přes léto nedělá. Takže to zkusíme ještě jednou(máme hodně mrazáčků) a pak by se vidělo. Stejně si ale myslí, že problém bude ta moje genetika. Bohužel PGD na mrazáčcích udělat nelze. Na to by byla třeba nová stimulka.

Takže odjezd. Jako bolestné jsme si dali v KFC tortilu. Hmmm, nebylo mi nic, ale bylo mi líp. 😀

V KT mě manžel vyhodil u holiče, takže už zase vypadam jako normální člověk a nemusim se bát jít do práce. 🙂 Neměla jsem drobné, takže jsem šla do města rozměnit a pak jsem se vracela zpět do kadeřnictví. Přišla jsem zpět, platim a holička(znam jí odmalička) mi přeje hodně sil a že to už konečně musí dopadnout. A toho se chytla paní, co jí zrovna dělala hlavu... Povídá mi, vy se snažíte o miminko a ono to nejde? Tak jsem jí to teda přiznala, ale to co následovalo, že jsem jí radši nedala rovnou pěstí... Prý asi před 30 lety byl v TV nějaký tehdejší užasný doktor, který ženským, kterým se nedařilo otěhotnět, radil třeba aby se učily jazyky, když je neuměly nebo zhubly, pokud měly nějaké to kilo navíc, blablabla. prostě aby se odreagovaly. Nechtěla jsem ji poslat do prdele a tak ji říkam, že psychika můj genetický problém nevyřeší. A ona mi řiká, že třeba jo!! Nejsem teda Dr, ale řekla bych, že co je jednou v genetice špatně, tak to se ničim nespraví, ona si holt myslí opak. 😖 Ale to furt ještě nebyl konec její promluvy do mé duše. Následoval dotaz, jestli cvičim mojžíšovku, ta že by mi taky mohla pomoct a holička se mě ptá, jestli to tady někde cvičí. Tak jí řikam, že jo, ale od půl třetí. Já dělam do půl páté... Doma jsem to cvičit zkoušela, ale prostě genetiku mi to nespraví a to je můj největší problém, takže jsem to cvičení vzdala. Ale to pořád ještě nebyl konec... Přišla má nejoblíbenější otázka. A kolik vám je let?? 😠 Začala jsem se smát, protože mi bylo jasné, co bude následovat a nemýlila jsem se. To jste ještě mladá, máte před sebou ještě dalších 10 let a blablabla. To už jsem nevěděla, jestli mam začít brečet nebo tu krávu chytrou poslat do prdele. A tak jsem radši odešla... Doufám, že dnešní dávku debilů už jsem si vybrala. 😠

Nevim, jak někdo, kdo o mě ví hovno(pardon), mě může soudit a pitvat. Opravdu si nemyslim, že bych se psychicky nějak hroutila, protože nemůžu otěhotnět. Vždyť já na své přirozené těhu už hezkou chvíli nevěřim a plně spoléham na doktory. A ona mě tam bude rozebírat... 😠

No nic, dneska jsem si užila tortilu, narazila na zlatou sestřičku a mam novou krásnou hlavu a to mi ke štěstí musí stačit. 😀

Tak a schvalně zkuste napsat delší příspěvek. 😝 😀

pantomima
16. dub 2010

Terko- tebe nikdo nepřekoná, tolik zážitků ani nemám 😀

jsme doma z prochajdy, dítě i pes vyvenčeno, žaludek ustálen, vařím hovězí polívku,tak si dám do nosu 😉

terka82
16. dub 2010

Pant to je dobře, že zaludek se uklidnil a teď se konečně můžeš v klídku najíst. 😉
Některé dnešní zážitky bych si radši odpustila. 😠

terka82
16. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................čekání na výsledky hematologie
Adenka84..........18.3. laparaskopie, čeká na mršku, po té konzulatace v Natalartu, domluva 2.IVF
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 29tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 24tt, 12.4. test na cukrovku, 15.4. 3D/4D UTZ, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - 10tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 2 embrya,test 28.3.//, těhotenství potvrzeno z krve ,UTZ 21.4

jedna11
16. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem vyprala tři pračky , uklidila a uvařila.... uffff...

Terko, teda ty si mela dneska den. Tak snad si to vybrala na hodne , hodne dlouho. Taky bych potřebovala k holiči, ale nějak nemůžu najit čas.Chtěla jsem se zeptat co znamena PGD? A proč to nejde u mrazáčku?

Adenko, tak si zitřejší výlet užij. Taky bych jela, hned. My jdeme zitra s malym na pout a pak asi uklizet do noveho baračku.

terka82
16. dub 2010

Jedna11 ty jsi ale šikovná hospodyňka. 🙂 Já dneska nedělam. 😀

Taky už jsem se k tomu holiči chystala hodně dlouho. Mam to tak vždycky. Jeden den si řeknu, že už by to chtělo ostříhat a k holiči se dostanu tak za měsíc, dva. 😠
PGD je preimplantační genetická diagnostika. Dělá se to před IVF, z čerstvých oplodněných vajuch odeberou jednu buňku a tu otestujou. Takže ti pak jsou schopni říct, že z otestovaných x vajíček, byla u x vajíček objevena vada a nedoporučí je k transferu. Já mam prohozené chromozomy, které můžou způsobit nějaké poškození plodu a tak mam doporučeno PGD nebo pak v těhotenství odběr plodovky. Je tu ale nevýhoda, že otestují jen jednu buňku a vada může být skryta v jiné buňce. Pojišťovna to nehradí, takže bychom si to museli zaplatit sami, cena se pohybuje v desetitisících, někde jsem slyšela 20-30, někde 50. Je to podle počtu vajuch a diagnozy. Po prvním neúspěchu říkali doktoři, že to byla snad jen náhoda. Teď už se to nepovedlo po druhé. Nedá se sice zjistit důvod, ale neúspěch to je. Takže máme ještě jednu šanci.
Jinak ze zamražených vajuch to nejde, prý by museli být od začátku jinak ošetřena.

ilca1
16. dub 2010

tedy Terez,.....nebo by ses místo těch jazyků a cvičení mohla vrhnout na psaní 😀 ...a teď ta blbá otázka ☹ kolik že ti je vlastně let?
já se taky byla holky ostříhat už minulý týden a dost radikálně 😀 a můžu říct že mě to teď pěkně s.... ☹ měla jsem pořád dluhý vlasy tak ráno s tim nebyl problem, udělala jsem culík a bylo. A teď se stim patlam abych aspoň vypadala jako člověk 🙄
Gambrinusko jak jste dopadli? 🙂

terka82
16. dub 2010

Ilčo psaní mi nikdy nešlo. Taková slohová práce pro mě byla vždycky za trest. 😀
Letos mi bude 28 a jestli mi začneš povídat, jak jsem na těhu ještě mladá, tak si pro tebe dojdu. 😠 😀
A kde je to radikální foto? Já nosila vždycky dlouhé vlasy. Jenže to mam jako hřebíky a tam to už několik let na krátko jako na fotce v pase. Ale teď jsem se rozhodla pro mikádo, ale nevim, jestli to necham dorůst. 😀 Je mi jasné, že až mi to konečně doroste, tak se naštvu, protože mě ty delší vlasy nejdou moc upravit a zase to necham ostřihat. No co, aspoň se nenudim. 😅 😀

pantomima
16. dub 2010

ilčo- hoď to na ježka jako já, ráno trochu namočim, pročísnu a je hotovo, jak jsem to měla delší na tu svatbu, tak to byl děs nešlo s tím dělat vůbec nic 😀

pantomima
16. dub 2010

Terko, klid, mě je o 6 víc 😀

terka82
16. dub 2010

Pant a to mě má uklidnit nebo naštvat?! 😠 😀

gambrinuska
16. dub 2010

Jéééé terko, jsme stejně staré 😉 takže akorát, podle toho jak potřebujem 😀 😀
Taky jsem měla radost, že recepce byla zavřená 😢 já jsem tam přišla asi v 3/4 na 11, v 11 mě napíchli manžu a za 20 min jsem šla si vyzvednout utrouš a dom, Rokyta i sestřička byli milí, bylo to trochu nepříjemné, ale šlo to
Cestou dom jsem taky dostala chut na bolestný, ale nevěděla jsem na co dřív tak jsem si vzala chlebíčky s vajíčkem i dort
😀 😀 😀 😀 doma jsem to zbouchla a s klidným svědomím se válela 😀 😀 😀
Tery já taky poprvý měla živej sen, že mam na testu // a pak jsem si ho udělala a byli tam 😅 , dneska to bylo jiné, bylo mi těch dětí líto tak jsem se jich ujala 😅
Jinak holky asi tak po 1/2 hodce mě začlo doma dost bolet břicho ☹ a nějak to nepřestává 😕 máte s tim nějaká zkušenost??? celej podbřišek tak divně jako bych ho měla plnný vody a mělo by prasknou a jsem šíleně nafouklá, nemůžu se ani narovnat a vzhledem k tomu, že jsem v práci tak to neni nic příjemnýho, je za trest vstávat ze židle a zas si sedat ☹ ☹

terka82
16. dub 2010

Gambrinuska fakt? A proč jsem si myslela, že jsi mladší? 😅
Jak dokáže jedna cedule na dveřích potěšit, viď? 😀
Jojo, bolestné je třeba. Jako malý jsme dostávali u doktora obrázek nebo bonbon, tady nedávají nic, tak si to musíme obstarat sami. 😀
Jak to popisuješ, tak mi to připomíná bolest ze stimulky. Při sedání a zvedání mě v břiše hrozně píchalo a sedět jsem mohla jen tak na půl zadku. Ale to bylo při IVF.