Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

m.evzenie
27. črc 2010

Lucindo, moc děkuji, snad sem holky naprskali hodně bacilů. 😉 No snad se klukům počasí umoudří, aby si užili toho
sluníčka a hlavně koupání. Že by se už Tomíkovi stýskalo?
Micha, poradnu jste zvládli, asi jste se i pobavili. To bude Tomík pěkně divoký, co.

lucinda3
27. črc 2010

Evžen jojo vzpomíná na mě, ale už si koupil první suvenýr autíčko takže je to lepší, zítra mají v plánu návštěvu lunaparku tak bude mít zábavu a nebude čas smutnit 😉 Já si poplakala večer při zalévání zahrádky, vzpomněla jsem si jak vždycky zaléváme spolu...No jo hormony 😅 Jsou to kluci šikovný ať si to užijou zaslouží si to za to jak se o mě a mimíse super starají!! Ale na další a všechny dovči už chci být s nima!!! Všichni čtyři 😵

Zatím ahoj!

l.u.c.i.e
28. črc 2010

Ahoj děvčata. Jdu se na vás mrknout.

@jitikyti, držím palečky, aby čárka jen sílila 🙂 Bylo by to fajn, kdyby to vyšlo přirozeně 🙂

@michamicha, neboj se, ono to na tebe přijde ani nebudeš vědět jak. Taky jsem se neotevírala a na monitorü žádné kontrakce. Pak to šlo během pár hodin velmi rychle 🙂 Už se těšíme na fotečky Vojtíška. Určitě se moooc těšíte.

@lucinda3, kojím bez problému. Doktorka říkala, že na začátku je mlezivo moc tučné a že už bysme tolik přibírat neměli... Tak uvidíme. Malej se nám ale pěkně kulatí...

pantomima
28. črc 2010

Ahoj, frčím do poradny 😵

haaninaa
28. črc 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony, od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-ET 30.6-bez sněhuláků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3.7. transfer 2 embrísků - test 16.7.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 08-09/2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, červen 1.IVF - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/
haaninaa........... 3.8. kontrolní UTZ, pak 3. IUI


TĚHULKY:
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 37tt, poradna a první monitor 13.7.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 30tt, 23.8. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 21tt, poradna 22. 7., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 24tt, , poradna 28.7.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 20tt, poradna 29.7

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 4. 7. 2010, 51cm, 3590g

haaninaa
28. črc 2010

Ahojky holky, jak se máte?
Micha - už se ti to krátí, viď? Vojtík bude pěkný éro 🙂
Evženie - držím palečky, aby se Vám to brzy povedlo
Lucie - hezky rostete, malej musí být sluníčko
Holky, nejdete některá toho 3.8. do Natu?
Tak zatím pa
Ostatí moc zdravím....

pantomima
28. črc 2010

Ahojky
v poradně vše OK, jen jsem zase přibrala....ale Švábek neříkal nic negativního..jen jsem si musela koupoit větší těhu rifle 😀

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony, od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-ET 30.6-bez sněhuláků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3.7. transfer 2 embrísků - test 16.7.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 08-09/2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, červen 1.IVF - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/
haaninaa........... 3.8. kontrolní UTZ, pak 3. IUI


TĚHULKY:
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 37tt, poradna a první monitor 13.7.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 30tt, 23.8. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 21tt, poradna 22. 7., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 26tt, , poradna 25.8.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 20tt, poradna 29.7

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 4. 7. 2010, 51cm, 3590g

michamicha
28. črc 2010

jééé, vy jste zase zkopírovaly nějakou starou tabulku 😅 tak já si to jdu znovu opravit už s aktualizací na zítra....

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-ET 30.6-bez sněhuláků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3.7. transfer 2 embrísků - test 16.7.
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 08-09/2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 2.IUI neprovedeno,domluveno IVF+ICSI, červen 1.IVF - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/
haaninaa........... 3.8. kontrolní UTZ, pak 3. IUI

TĚHULKY:
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 40tt, snad brzy porodíme, poradna a monitor 3.8., pak už předání do porodnice
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 30tt, 23.8. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 21tt, poradna 22. 7., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 26tt, , poradna 25.8.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 20tt, poradna 29.7

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 4. 7. 2010, 51cm, 3590g

haaninaa
28. črc 2010

Pant - hezký fotky, nedavno jsem vzpomínala, kdy jsme byli v Praze v ZOO naposledy, už je to 5 let, budeme se tam muset vypravit znova 🙂 🙂 🙂
Micha - já kopírovala tabulku co tam dávaly holky včera 🙂 🙂

pantomima
28. črc 2010

já jkopírovala tu poslední 😕 😀

jana8
28. črc 2010

Ahoj holky,
jdu Vás pozdravit....u nás nic nového,čekáme na imunologii....už jsem vysadila i kyselinu listovou .....všechno.....ať pak neřekne dokt.,že mi říkali měsíc bez antibiotik a hormonů ,já si to raději přeložila bez všech tablet 😅 .....jistota je jistota...tak jsem zvědavá...co se tam dozvíme 🙂
Jikyti,taky se přidávám k tichý gratulace,ale věřím,že se zadařilo doma a do Natu nebudeš muset 🙂 ....zítra budeš ráno testit,tak budu na tebe myslet,ať se ti objeví silnější // 😉
Micha, myslím i na Tebe,ať Vojtíšek na sebe nenechá dlouho čekat a bude brzo ve Tvém náručí..hlavně ať jste oba zdraví a porod bez komplikací a vy se můžete těšit "zázraku života" 😵
Lucindo,věřím ti,že se ti stýská,ale neboj za pár dní je máš zpátky a ty si teď můžeš najít čas na sebe a relaxovat,pak budeš zas v tom krásném kolotoči 😵
Evženie,tak vidíš půl rok je za Vámi a vy se teď můžete snažit doma 🙂 ....držím palce ať nám pak zahlásíš že domácí snaženíčko bylo úspěšné 😵 ...můžu se tě zeptat kolik je tablet v Femibion a za kolik si ho kupovala ty?....chci si ho koupit taky,když mi ho napsali z Genetiky,ale teď nechci když máme ject na tu imunologii, i když by to možná nevadilo,ale nechci nic skazit.....tak nevím 😖
Ostatní holky zdravím.....já si jdu dát sprchu a ještě uklidit nádobí v kuchyni a pak se připravit na noční 🙂 ...tak zatím pa pa

michamicha
28. črc 2010

@haaninaa , @pantomima 😀 😀 😀 jsem tam rovnou umázla Evžence ty hormony, když už je dobaštila 😉

michamicha
28. črc 2010

@haaninaa jéé, do zoo do prahy bych taky jela, byli jsme tam naposledy před 3 lety, to strašně letí 😅 ale teď mam slíbenou akorát poslední předporodní večeři v restauraci 😀 dneska manža prohlásil, že bysme si měli vyrazit 🙂

m.evzenie
28. črc 2010

Ahoj holky,
Micha, to asi já zkopírovala špatnou tabulku, 😒 dík za opravu. Užij si večeři. 😉
Jani, já ten femibion brala při Ivf a nějaké tablety mě zbyly, nevím přesně jestli je tam 30tabl. a stál kolem tří stovek,
ale v pátek si půjdu koupit nový, tak podám lepší info.Kdy jdete na tu imunologii?Ať ti noční rychle uteče, já mám
odpolední a nějak se to dnes vleče, ale hoďku to musím ještě vydržet.
Hani, dík.
Pant, krásné fotečky.

sabcav
28. črc 2010

Ahoj 🙂 , kontrola ok, mimísek už má 2 cm a pěkně jsme se srovnaly (nebo srovnali 😀 ), odpovídá přesně podle ms 8+5, minule byl o 5 dní menší 😉 . Máme průkazku a žádanku na genetiku 😵 , tak hned zítra tam zkusím brnkout a objednat se 🙂 .
@jitikyti no to je bomba 😵 , držím moc palce 🙂

@michamicha užijte si večeři 🙂

@pantomima tak to je snad dobře, že jsi přibrala 😅 . Fotky zkouknu až zítra😉, jsem ko a to jsem se už částečně vyspala na gauči u tv 😲, manžel říkal, že jsem prý usnula dřív než Andrejka 😀. No to už vidím, jak tu budu ronit slzy jak minule přes plot na žirafky 😀.

Ta chilli omáčka je sladká chilli omáčka na kuře, výrobce exotic food, mají jí v tesku, hypernově, menší okolo 35,-, větší asi 70,- 😉 (tahle: http://www.gastroklub.cz/detail/sladka-chilli-o...).

Prosím taky dopsat do tabulky 🙂, díky moc 😉, nerada bych to zkonila 😀 😝.
4*iui, 2*ket, 3* ivf, ze 3.ivf * 7.4.09 Andrejka (3030g/48cm), nyní přirozeně, 8+6, tp 3/3/11, kontrola gyndr. 11/8, dia+rizikovka 19/8

Hezký den všem 😎

jitikyti
29. črc 2010

Ahoj všem Snažilkám,těhulkám.Prostě ahojky všem bezva ženským,co se tady navzájem bezvadně podporují. 🙂 😉 Tak jsem si dělala celkem tři testy.Každý den jeden.Dnes ráno naposledy a ta čárka tam pořád je.Sice úplně nebije do očí,ale je tam. 🙂 Dnes jsem musela po dvou hoďkách odejít z práce.Bolí mě v podbřišku a mám nafouklé břicho.Zítra ráno jdu do Natalartu na krev a na ultrazvuk.

adenka84
29. črc 2010

Ahoj děvčátka, konečně se po delší pauze hlásím..Dnes jsem si vyzvedla mazlíka z opravny, doufám, že bude šlapat jak má....

Koukám, že o mém neúspěchu už víte, nic nového jinak u mě není..Jsem v pohodě, tentokrát jsem se ani nesložila a dokonce ani jednu slzičku neuronila...kašlu zkrátka na to nebudu se tím užírat..bolí to to ano, ale nebudu se kvůli tomu ještě víc trápit...
S manželem jsme se rozhodli, že to ještě jednou zkusíme a když to opět nevyjde jdeme do adopce...V Natalartu nám řekli, že další IVF může být v říjnu...Nevím zdá se nám to docela dost brzy...Sehnali jsem si léčitele a zkusíme ještě jeho...V neděli mu budu volat, říkají, že je dobrý..
Tak bych se chtěla zeptat mého gyndaře jestli bych měla nárok na lázeňskou léčbu, pokud ano atk bych s radostí jela a pak bych třeba zkusila poslední IVF, v srpnu jdu na prevenci tak se ho zeptám...Do Natalartu mám volat v srpnu, ale nevím asi to o nějakou dobu posuneme...

adenka84
29. črc 2010

Jian vás všechny moc zdravím, Petruš gratuluji k dvojčátkům, jsi první, které se to tady povedlo, tedy kromě Renap, ale ta byla na redukci...
Co je s Gambrinuskou nevím? Potkala jsem ji 16.7. v Natalartu byla na krvi...Říkal, že má biochemické těhotenství, malé HCG...Říkal, že nejlepší by bylo kdyby to samo odeznělo, jinak by musel jít asi napotat, tak jsem ji alespoň pochopila..Myslela jsem, že se tu o ní dozvím více, ale tady vůbec nebyla...a o telefon jsem ji zapoměla říct...

Evženie, přeji ti, aby vaše domácí snaženíčko bylo úspěšné..držím palce, třeba se vám brzy zadaří...

marketa137
29. črc 2010

@adenka84 moc mě mrzí že to nevyšlo ☹ ☹ . nezbývá než věřit že třetí pokus vyjde. taky jsme měla v plánu jít max do ětch 3 pokusů a je fakt že hradit to celé sami by jsme asi nezvládli 😒 , jsou to šílený pálky a ani ta jistota že to vyjde neni. znam holčinu co se snaží 10 let a má za sebou 8x IVF a nic 😒 . ty lázně by byli fajn, odpočala by sis a tělo taky. pro nás by adopce enbyla, na ní mam osobní názor takže do tý jsme věděla že bych nešla ale na druhou stranu proč ne. jen teda co je kolem toho je taky síla ☹ ☹ , škoda že jste neměli víc mrazáčků 😒 . třeba budete mít bohatýho ježíška 😀

m.evzenie
29. črc 2010

Ahoj holky,
Adenko, je mi líto, že vám to nevyšlo ☹ i když to bolí, tak to bereš vidím sportovně, ono to asi jinak nejde. Možná, že
ti léčitel pomůže, odkud je? A lázně by určitě taky nebyly na škodu, musíme vyzkoušet všechno a určitě se všechny
dočkáme vytouženého mimi. 😉 Dík za palečky, byla bych ráda,kdyby to vyšlo.......uvidíme do konce září......
Jitikyti, na zítra držím pěsti na vysokou hladinu hcg a utz. 🙂 dej nám pak vědět.
Sabcav, gratulka k průkajdě. Prosím tě tu chilli omáčku máme doma a kolikrát jsi jí baštila, že bych jí taky zkusila.
krásný večer. 😅

jedna11
29. črc 2010

Ahoj holky,
Adenko, jsem rada, ze jsi v pohode. Ja to taky vzala ze zacatku dobre, ale ted nejak zjistuju, ze cim dyl to je a ja si uvedomuju, ze ani IVF nevyslo, tak je mi do breku. Tolik jsem tomu verila a tolik si prala aby to vyslo. Je to hrozny zkalamani. Taky by mi zajimal ten lecitel. Ja jedu 10.8. do PRahy na kineziologie, dobporucila mi to kamaradka. Citim se hrozne psychicky unavena a tak bych se toho chtela nejak zbavit. Byla jsem celou dobu po ET docela v klidu, vubec jsem si to nejak nepripoustela, ale ted vim, ze jsem asi vnitrne uplne znicena. Bylo toho posledni dobou dost. Malej byl marod, stresovali nas s meningokokem, pak nase fenka nemohla porodit, tak jsme jeli na cisare, na posledni chvilku......... do toho nase beznadejne snazeni. Ja vim, ze jsem hotova. Adenko, obdivuju te, ze si se s tim tak smirila. Ja uvidim co mi rekne v utery na te kineyiologii, pak chci zavolat do Natu jestli mi udelaji kultivaci a pokud se budu citit lip, tak bych zkusila v zari nebo rijnu KET. ale mam strach, moc velkej..........
Sebcav, diky za tip na omajdu. Urcite zkusim. Ztratit nemohu vubec nic. Jinak gratulu k prcikovi a drzim palce at je i na dale vse v poradku.
Mich, mas to uz taky za par. Preju aby byl porod rychly a hlavne bez komplikaci. a ty si mohla uz co nejdriv Vojtiska pochovat.
Evzenie, a co vy? jak dlouho ted bude zkouset domaci snazenicko?

adenka84
29. črc 2010

Od kud je ten lečitel nevím? Ale vím, že dojíždí do Plzně a do Klatov....Budu se k němu objednávat v neděli, jindy objednávky nepříjmá, tak jsem zvědavá, jak pochodíme...Známa u něj byla, našli ji něco na čípku a chtěli ji kus odebrat, staršili jí, že nebude mít mo děti...začala k němu chodit a on ji z toho dostal, na žádnou operaci nemusel a primář se děsně divili, že se vyléčila...neřekla mu, ale že byla u léčitele...

Markét, my bychom se adopci vůbec nebránili...Jen jsme rozhodnuti, že bychom nechtěli v žádném případě romské mimi...ne kvuli rasismu, ale kvůli okolí a ostatním dětem...Uvidíme...Mje kamarádka si také nedavno adaptovala mimi, netrvalo dlouho, přesně půl roku a aodvážela si domů krásnou, zdravou šestinedělní holčičku....

adenka84
29. črc 2010

Jedna, nezbývá nic jiného, než se stím co nejdříve vyrovnat...Bolí to hrozně moc, ale život jde dál...Šance stále jsou, jsem se ptala doktora, jestli máme vůbec nějakou šanci...a on říkal, že kdybychom ji neměli tak nám to řeknou na rovinu a nebudou nás zatěžovat zbytečnými pokusy, pouze kdybychom my sami na tom trvali...Půjdeme určitě do dalšího, už opravdu poslední pokusu, tedy pokud nebudeme mít nějaké sněhuláčky...Chtěly bych změnit stimulaci, uvidíme...
Také jsem se ptala nakolik by nás vyšlo 4 IVF...Rokyta říkal, že to nejzákladnější na minimálně 50 000Kč..Je to šílený, co hoky?

m.evzenie
29. črc 2010

Jedna ahoj, určitě je toho na tebe moc, potřebuješ odpočinek, ale spíš někam odjet na dovču nebo tak, abys přišla na
jiné myšlenky. Moc na tebe myslím, abys to špatné období překonala a byla zase v pohodě.
Jsem domluvená s dr. Kestřánkem, že do konce září pokud se nepovede přirozeně, tak by přítel šel na kontrolní spermiogram a ještě bychom měli jít na imunologii a podle výsledků by se vidělo co bude dál.

jitikyti
29. črc 2010

adenka84To je opravdu hrozné na kolik to vyjde.Jedna moje známá do početí vrazila 150tis a nepodařilo se.Už to vzdali ☹ Museli by si vzít na další pokus půjčku.Ale to určitě nebude Tvůj případ.Vám se to určitě podaří 🙂

jedna11
29. črc 2010

Adenko, a vy nemate ted zadny snehulacky?
Reknu ti, ze teda 50tis je docela dost. Kdyby clovek vedel, ze se povede, tak by do toho i zainvestoval, ale takhle......
Adenko, moc bych ti prala aby lecitel pomohol.Ja jsem taky docela na takove veci, tak budu rada kdyz bude informovat jak si dopadla a jak se ti zamlouva a potom jeslti by si mi dala kontakt. Pokud by ti to nevadilo.
Evzenie, moc dekuji. Jsi hodna. Snazim se ted co nejvic venovat malymu abych nemyslela na ten nezdar. Ale boli to porad a nemam se za co schovat. Muzu se zeptat co vy mate za sebou? vy vite o nejakym problemu proc to nejde?

adenka84
29. črc 2010

Jedna, právě, že nemáme...při prvním IVF jsme měli pouze 2 a tentokrát vůbec žádné, dobrá vajíčka byli pouze dvě a ty se zavedli...bohužel...právě prto bych chtěla na po třetí zkusit jinou stimulaci...
Kontakt ti klidně potom dám, uvidíme jak se bude zamlouvat a co s námi provede... 🙂

m.evzenie
29. črc 2010

Jedna, nám se nedařilo, tak mě moje gyndařka předepisovala clostylbegyt a pak mi dopor. Natalart, tam měl přítel
horší spermiogram, jinak u mě nic nezjistili. Třikrát jsme byli na IUI a jednou IVF a dvakrát Ket a bez úspěchu, dostala
jsem doporučení na dr Kestřánka v Plzni, ten se divil, že mě moje gyndařka neposlala na laparoskopii a hysteroskopii,na které jsem byla letos v lednu a zjistili mi ložiska endometriozy, tak jsem půl roku brala hormony na
zaléčení, tak snad bych měla být v pořádku a přítele poslal na spermiogram, kde mu dr. řekl, že je to v normě a ať
užívá vitamíny, tak uvidíme jestli se povede, moc bychom si to přáli.
😔 jako každá snažilka.

adenka84
29. črc 2010

Evženie, věří, že se vám zadaří.... 🙂