Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jitikyti
15. srp 2010

Ahojky holky,zlobil mě net,ale už je to v pohodě.
sabcav-miminko je krááásné 😀 To naše bylo v pondělí ještě úplně maličkaté,tak snad bude zítra vidět lépe.
jana8-je lepší,že nakonec změníš práci.Myslele jsem si,že pro Tebe bude lepší jiný rytmus.Určitě se mimi podaří lépe 😉

marketa137
15. srp 2010

Holky kam všechny na ty houby jezdíte 😉 , prý je letos po hodně dlouhý době veliká úroda 🙂

pantomima
16. srp 2010

pěkné ráno!!
celý víkend jsme byli na Šumavě..bolí mi celý tělo, ale bylo krásně, houby mám úplně všude, suším, přecpanej mrazák a dneska budu celý odpoledne smažit řízky 😀

pantomima
16. srp 2010

😵 😵 😵 Gratulujeme Míše K Vojtíškovi!!!!

roby
16. srp 2010

Micha, obrovská gratulace k Vojtíškovi, je to pořádný kus chlapa 🙂 Přeju hodně zdraví, štěstí a elánu do života 😉

Ostatní holky zdravím.

adenka84
16. srp 2010

¨Pant, fotečky jsou pěkné...Ty houby vám závidím...My jsme se letos do lesa ještě pořádně nevydali...
Na Antýglu jsme byli loni, je to tam fajn...Byli jsme také u toho hotelu Rankl..ten je moc krásný...

l.u.c.i.e
16. srp 2010

Ahoj ženy,

tak už nemůžu houby ani vidět... Včera nám přinesl strejda další várku hub. Opět sušíme 🙂 Už je nemůžu ani vidět 🙂

Pant, fotečky jsou moc hezké...

jana8
16. srp 2010

Ahoj holky,
Jitikyti,s tou prací to bude asi nejlepší,mám už bordel i v ms,když se mi to konečně ustálí,tak jsem začínám špinit,krvácet,když nemám....teď taky,tak nevím,nevím.....jen doufám,že to s tou prací klapne,uvidíme,ještě neni nic jisté.....jak dopadla dnešní kontrola?
Lucko,neboj budeš ráda,že máš pak sušené houby,ty se hodí vždy....já houby miluji 🙂 ,půjdeme na ně někdy v týdnu,dnes jsme o tom mluvili,tak uvidíme,už se těším 😉
Micha,blahopřeji k narození Vojtíška a přeji Vám hlavně hodně zdravíčka 😵
Haaninaa,už jsi zkoušela test?Nemáš nutkání? 🙂
Vendulák,kdepak jsi ? Taky jste měli v srpnu zavítat do Nat.
A co naše Terka? Kdepak se nám toulá?
Všechny ostatní zdravím a přeji hezký den

douda
16. srp 2010

Ahoj
Jsme doma z dovči bylo tam nádherně a hned jsem dneska dostala ledovou sprchu , nevím ještě přesně hodnoty ty se dozvím zítra ale mám těhu cukrovku ☹ , proč já toto těhu vyžeru úplně vše ☹ , mám úplný strach co my zítra řeknou a to mě ještě za týden čeká kardiologie 😝

ilca1
16. srp 2010

Douda tak to jsme na tom stejně ☹ taky mam všechno co jde včetně těhu cukrovky. ☹
Sabčo tak myslíš že mě nenechají do 40 týdne?ani by mě to nevadlo, mam i tu špatnou srážlivost tak bych byla i klidnější jen jestli se bude chtít Jůlince 😉 ,Já mam zatim dietu a ve středu se uvidí co dál mam hodnoty po jídle do 8,1
mišce moc moc gratuluju 😵

sabcav
16. srp 2010

@ilca1 ilčo, to tě do porodu určitě nenechají, kam budeš chodit na dia? jestli na loch, tak se tam můžeme scházet
😀 😉 . Já jdu teď ve čt 😉 . 8,1 😨 ? po hodině nebo po dvou? no stejně je to moc, nalačno máš mít do 5,5, po hodině máš mít do 7,2, po 2 do 6,6 😉 . Uá, nechci tě strašit, ale to vypadá na inzulín... 😕 ☹ 😢 . A pokud budeš chodit na dia na Lochotín, tak tě nejspíš hned pošlou do jejich rizikovky a rodit budeš tam, jinde (ještě navíc s tím ředěním krve) tě nepřijmou ☹. Já chtěla původně do Mulačovky (měla jsem tam dobré zkušenosti z laparky), tak jsem se tam byla zkusmo ptát, jestli se registruje a jak a co, a když viděla ivf, tromb. mutace a cukrovku, tak mi na rovinu řekli, že kdybych k nim přijela urgentně rodit, tak mě sanitou stejně přepošlou na Lochotín...

@vítej z dovči 🙂 , s cukrovkou mě to mrzí ☹

@jana8 špinění i mezi cykly ☹ ? Další důvod proč práci změnit 😉 . Držím palce 🙂 .

@jitikyti držím na zítra palce 😵 . Já jdu ve čt na dia a do rizikovky 😉 .

Jinak jsem dneska měla premiéru, přebalovala jsem spící pokakanou Andrejku 😀 😝 😖 . když usínala, zdálo se mi, že nějak heká a když tam bylo ticho - usnula, tak jsem tam šla a málem padla smrady a vrhla 😀 😖 . Ještě ležela na břiše, takže to přebalování byla fakt lahůdka, ale zvládly jsme to a nevzbudila se 😵 . Kdyby se vzbudila, tak to je vražda, ta by už asi nejspíš nezabrala večer by byla orvaná jako borůvka 🙄 . Ráno jí zase lezl zuby, takže uřvané dopoledne, ale upekly jsme řezy a po sváče pojedeme na návštěvu k prababi 😎 . Krásný den všem 🙂 .

sabcav
16. srp 2010

@sabcav mi tam vypadlo: DOUDO, vítej z dovči 😉

ilca1
16. srp 2010

sabčo já byla ted poprvé u nějaký doktorky co má ordinaci doma v baráku na slovanech kousek od genetiky,ale říkala že mě objedná na lochotín na nějaký ultrazvuk že se to při cukrovce musí tak nevim co pak , ale jak píšeš tak to vypadá že asi taky budu muset rodit tam. Já mam ráno na lačno 4,6 hodinu po jídle kolem 6 ale předevčírem jsem měla po večeři 8,1 tak snad mě to bude klesat když už nic sladkýho nejim, Ty máš taky trombofilii?

ilca1
16. srp 2010

sabčo a na tu rizikovku tě musí doporučit gynekolog nebo jsi tam byla sama?

haaninaa
16. srp 2010

Ahojky holky, jo jo, hub už letos bylo opravdu dost, ale čeho bylo u nás ještě víc, je kukuřice. Místo okurek zavařujeme kukuřice, je to mňamka, ale té práce kolem. Letos máme 99 skleniček. Nejhorší je, že každý rok se nám to zvyšuje a zvyšuje. Zachvilku aby jsme měli špajsku jen na kukuřice. 🙂 🙂
Jinak dneska už jsem to nevydržela a udělala jsem si test. Sněhobílo. Jsem když nepočítám ten čtvrtek, co to dělali, 11 den po a nic. Nevím, jestli je moc brzy, nebo se to nepovedlo. Celý týden mě bolí prsa, přijde mi, že je mám jako nalitý, občas mě píchne v podbřišku, jinak nic. Přemýšlela jsem i o tom, že bych došla k obvoďákovi, aby mi vzal krev, magistra v lékárně říkala, že by to asi šlo, ale musela bych si to zaplatit, stojí to kolem 200 Kč. Ve čtvrtek nebo v pátek bych to měla dostat, ale děsí mě ta představa, že to nakonec opravdu dostanu. Už to nějak psychicky přestávám zvládat. Je mi do breku, když všichni kolem mě jezdí s kočárkama.
Jana8 - na nic nečekej a práci změň.Mimísek za to stojí. Mě dneska v práci vytočili takovým způsobem, že jsem myslela že mě raní. Já taky začínám koukat po něčem jiném.

pantomima
16. srp 2010

@haaninaa vydrž ještěš pár dní, ě tedy prsa taky bolely, hned asi po týdnu...., test jsem dělala až po třech nedělích, den před náběrem v Natu..říkal, že klidně až po třech nedělích, když mám nepravidelný cykly..vydržela jsem avidíš, vyšlo to!!! 😵

haaninaa
16. srp 2010

@pantomima - já mám teď docela pravidelný cykly. Jen se bojím, jak to dopadne. V práci věčně vynervovaná, doma spousta práce. Do toho ty prsa, jsem taková podrážděná. Chvíli mám chuť řvát, pak brečet. Do toho největší potvora ze třídy oznámila na facebooku, že je těhotná. Fakt úžasnej měsíc..... Co už bych ale víc proto měla udělat, aby se to povedlo? Ležela jsem 3 dny, bere Femibion, piju kontryhelový čaj, pokud nejsem v práci, tak jsem v klidu a pořád nic. hrozně moc ti závidím, že se Vám to povedlo takhle poprvý

pantomima
16. srp 2010

Nervy pracujou, to je jasný, vydrž, podle mě nemá smysl nějak extra ležet a odpočívat, pokud se to mělo chytit, tak se to chytlo hned po výkonu, teď už to neovlivníš, já s malou taky nebyla vůbec v klidu, krom toho po souloži buď spíš, to jsi tedy v klidu a neo jdeš něco dělat a když se to má chytit, tak se to chytne, nedělej si zbytečně nějaký starosti navíc, prostě musíš počkat....já vím, mě se to lehce řekne 😖

sabcav
16. srp 2010

@ilca1 jj, mám ☹ , já si taky musím vyžrat všechno 😀 . Ze těch 4 mutací mám 3, nemám Leidena, jinak všechny 😉 . Zatím fraxík nepíchám, uvidíme podle další krve - kontrola někdy koncem září, snad to bude ok a budu píchat až v posledním trimestru 🙂 . Ad rizikovka, tam si mě stáhli rovnou z dia (jak s A., tak i teď), měla jsem na výběr chodit na dia do Chebu (tam opravdu nee 😖 🤐 ), nebo jezdit do Varů (pro mě z ruky, v Plzni jsme po dálnici rychlejš, navíc se dělá ta silnice u Sokolova, takže žůžo 😝 ) nebo přímo na Lochotín, tak jsem zvolila Lochotín a z dia mě rovnou poslali, ať se tam objednám, jak prcek roste - při cukrovce roste rychleji a placenta rychleji stárne 😉 . Aha, když to bylo jen jednou, tak to bylo dietní chyba, tak promiň, nechtěla jsem tě vylekat ☹ , jinak hodnoty máš pěkný 😎 . Jj, s tou cukrovkou tě asi jinde rodit nenechají, jsi pro ně riziková (navíc i ty mutace), ale já si na Lochotín nemůžu stěžovat, teda co se týká péče na oddělení při vyvolávání a při porodu...jako šestinedělí děs a hrůza 😒 a nejlepší je ta ukrajinská uklízečka, co naráží do vozíků se spícími miminky 😠

@haanina držím palce 🙂 , řeba je to fakt brzy, zkus znovu testovat o víkendu 😉.

Jdu spát, chvíli jsem se prospala u tv, naštěstí A. dneska usnula pěkně 🙂 . U prababi bylo taky fajn 🙂 Zítra nám přijde na návštěvu kamarádka, tak pokrafeme a holky si pohrajou 😅 . Má tu pršet. blé 🙄 . Hezký den všem 🙂

sabcav
16. srp 2010

@pantomima nedražilas náhodou na mmb dnes džínečky vel. 92??? 😕 😉 . Jsem si tě (jestli jsi to ty) dala do sledovaných aukcí a pak jsem to zaspala 😀 ☹ .

pantomima
17. srp 2010

Pěkné ráno!

Ano, byla jsem to já 😉 , prodávám holčičí oblečky jako divá 😀

l.u.c.i.e
17. srp 2010

Ahoj ženy 🙂

@jana8, určitě se houby hodí 🙂 Taky je máme moc rádi. V zimě za ně budeme rádi 🙂

@douda, tak to mě mrzí, že máš těhu cukrovku. Na to musí být asi nějaká dieta, co?

@ilca1, taky to nemáš lehké... Trombofílii mám taky. Ale zjistili mi jí až ke konci těhu, takže jsem žádné injekce nebrala. No a v porodnici mi píchali injekce na ředění krve. Ve FN Lochotím jsou profíci. Byla jsem tam se všemi velmi spokojená... Nikam jinam bych znovu rodit nešla než tam. Všechno ti vysvětlí, ukážou a tak...

@haaninaa, vydrž ještě. Někomu se to ukže až týden po vynechání MS, někomu hned... Nejhorší na tom je, že začátek těhu je podobný menzesu, takže člověk neví která bije... Moc držím palečky, abys těhu byla 🙂

@sabcav, ukrajinská uklízečka ve FN Lochotín je stále, ale už nenaráží do miminek. Vždy je pomalu odšoupne stranou a po vytření opět vrátí 🙂 Jinak ale bouchá úplně do všeho a lítá s tím koštětem jako pomatená 🙂

sabcav
17. srp 2010

@pantomima no jo, to je pravda, Oskárek holčičí věcičky fakt nosit nebude 😀 .

@l.u.c.i.e tak to je dobře, že už není taková neurvalá 🙂

Jdu zadělat v rychlosti na langoše na večeři, mňam 😎 . Akorát jich pak nesmím sníst moct, abych se vešla do glykemie 😢 😒 . Za chvíli dorazí kamarádka, hezký den všem 🙂

petra177
17. srp 2010

Ahoj holky,

hlásím se dnes z první těhu poradny, vše je tak jak má být, tak doufám, že to vydrží pěkně dlouho.Dneska jsem slyšela srdíčka mimísků a bylo to naprosto super, už se pěkně mleli 😀 Jinak další kontrola za tři neděle, 7.9. Nevolnosti pokračují, ale co člověk nadělá ☹
Haaninaa, zázvorový lízátka jsem vyzkoušela a moc nepomohly, ani kola, prostě nic.Musí se to nějak přežít, ale co by jsme pro mimísky neudělaly,že? 😀
Douda, tak to je mi líto, že máš těhu cukrovku. A v rodině cukrovku máte? Já se jí docela bojím, protože mi máme normální cukrovku v rodě.Třeba to zvládneš jen dietou a bude to o.k.

Ostatním hezký i když podmračený den...

jana8
17. srp 2010

Ahojky,
Haaninaa,ještě nestrácej naději,držím palce ať ms nedorazí a ty se můžeš těšit z // 😉
Petro,blahopřeji k první kontrole 😉 , neboj nevolnosti povolí a ty se začneš těšit z těhu 😵
Ilčo,držím palce na zítřejší kontrolu,ať dopadne na výbornou 😉
Všem přeji hezký den...nebojte ten déšť zítra přejde a vykoukne sluníčko 😅

douda
17. srp 2010

Ahoj tak jsem dopadla bledě ☹ hodnota by měla být 7.7a já mám 8.7 ☹ 😢 jinak 2.9 jdu na diabetologii tam mě pak pošlou do rizikový poradny takže je to jasné rodit budu muset ve FN Plzeň 😢

marketa137
17. srp 2010

@douda je mě t líto 😒 , ale zase ve fakultce jsou doktoři a i personál super. A jedno pozitivum to má, uvidíš mimčo každý 3 týdny na UTZ, jen v rizikovce je to na půl dne 😒 . třeba bude stačit jen dieta, mě nakonec cukrovka zůstala a tak jdu na diabetologii 10. září 😒

haaninaa
17. srp 2010

Ahojky holky,
@pantomima - to já si říkám taky, že když se to má chytit, tak je jedno, jestli ležím nebo ne, ale radši pro klid duše jsem ležela. 🙂 Asi na to fakt moc myslí, tak proto se nedaří. 😒.Fotky jsou krásný, včera jsem nějak neměla náladu na ně koukat, ale dneska jsem je zkoukla s "chutí". Terezka je fakt kouzelná, taková malá neposeda. Jinak máte i pěknýho hafušu. Bišonka, že? 🙂
@sabcav - jo jo, testovat zkusím znova, pokud se "mrška" neobjeví
@l.u.c.i.e - to je to, co právě já nevím, jestli jo, nebo ne. Před "mrškou" mě většinou vždycky začnou pobolívat kolena a dneska se mi zdá, že mě trochu bolely. Prsa mě ale taky pobolívají a to při ms není, ani to pobolívání v podbřišku. Při minulé IUI jsem měla slabou čárečku už 10 den, ale pak zmizela. Prý to bylo způsobeno těma lékama, co jsem brala. Teď žádné nemám a sněhobílo.
@jana8 - děkuju moc za podporu. Zatím naději neztrácím, ale ani moc nedoufám 😒
@petra177 - neboj, za chvilku jsou nevolnosti pryč a bude dobře. Je to neuvěřitelný, jak můžeš už takový malý drobečky slyšet, viď?
Koukám, že ukrajinské uklízečky nejsou jen v nemocnici ve Strakonicích a v Prachaticích, že je i v Plzni. Ve Strakách uklízí tak, že kdyby tam byl slalom, tak ho obkrouží a pokračuje ve vytírání celé gynekologie jedním kýblem vody. 🙂 🙂 Evidentně je spořivá 🙂

pantomima
17. srp 2010

@haaninaa bišonek neeee 😠 , je to boloňský psík 😀 , každej si to plete, zvlášť teď, když je tak děsně zarostlá 😀