Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
10. zář 2010

@marketa137, tak to známe dobře. Mám koupené nosítko. Je to možné používat od novorozence, ale ještě jsem to moc nevyužila... Jen jednou, když jsem šla na II. polikliniku na krev. Mě tam Matýsek přišel takový zapadlý a zkroucený... Bude lepší až se bude moc dívat ven před sebe.

marketa137
10. zář 2010

@l.u.c.i.e jaký máš nosítko? Pokud je ergonomické tak ho tam klidně dávej, ono se jim tam líbí. tomík se mě vždycky drží a je spokojenej 🙂 . kočár už taky prodávam skoro nepoužitý:(((. jen jsme říkala že do října si musí zvyknout na golfky protože v nosítku chodit v zimě se nedá a naštěstí už je v golfkách spokojenej. Včera jsme šly s kamarádkou od nás až na náměstí a zase pak zpět pěšky 😀 a malej naprosto ok bez řevu. Možná chce matýsek být v kontaktu a třeba by nosítko pomohlo 😉

l.u.c.i.e
10. zář 2010

@marketa137, myslím, že ergonomické nosítko nemáme... Máme baby relax a je jen do 9 měsíce. Bylo levné.

marketa137
10. zář 2010

@l.u.c.i.e tak to je blbý 😒 , jestli nebude mít moc rád kočár tak koukni na beco, manducu nebo ergo 😉 . Já mam beco, sice drahý ale ani necítim malýho váhu a on je v něm spokojenej a je až do 18kg 🙂

adenka84
12. zář 2010

Ahoj holky,
přeji vám krásnou sluneční neděli..
Užívejte si ji, prý už moc pěkné počasí být nemá....tak honem šupky,dupky ven... 😀 😎 .

ilca1
12. zář 2010

ahojky taky přeji krásnou neděli 🙂
adenko myslím že všichni už venku dávno jsou a jsme tady samotinký 😅 ale taky vyrazíme ne 😎
Já byla v pátek v poradně na posledních náběrech, tak mě bylo řečeno že rodit tedy určitě na lochotíně a ve 38 týdnu, že dostanu termín a vyvolají mě to,...nu ale aspoň mě odpadají ty obavy aby mě to nechytlo najednou a stačili jsme dojet 😅 Elinka má 2 kg a je hlavičkou dolů tak aspoń něco mam v pořádku 😵 ale mele se tedy fest že si kolikrát říkam že se určitě ještě otočila 🙂 ve čtvrtek mě čeká ta rizikovka, jakej je tam holky doktor je milej?Už jsem se na to ptala ale nikdo mě na to neodepsal,asi ho ale zažila jen sabča a Market.
Co asi Lucinda,ta už by měla mít termín ne? 😉 musim se podívat už se dlouho neukázala
Douda co malej už jste doma ne?Tak snad jste to přežili bez komplikací a vše je OK 😉

ilca1
12. zář 2010

Tak už jsem to našla Lucinda má termín 6 října tak to má ještě chvilinku čas 🙂 🙂

m.evzenie
12. zář 2010

Ahoj holky,
vy se máte, že jste venku, takhle nádherně, já mám bohužel odpolední a vůbec se mi nechtělo. ☹ do práce. Pěkně si to užijte.
Gamb. dík, asi zkusím ten gynex.
Lucko, doufám, že se Matýskovi už v kočárku líbí, bylo by to složitější jako u Market.
sab, co prababi?
Ilčo,Elinka pěkně přibývá, to je dobře.
Krásný slunečný den.

adenka84
12. zář 2010

Ili, je vlastně úplně jedno kde porrodíš, hlavně, že budete oba v pořádku a vše proběhne OK..
Douda jak zvládl Matynka operaci? Určitě lépe než ty..Děti vše berou mnohem lépe než rodiče...
Sabvac jak je na tom babička, doufám, že je vše v pořádku?
Evženi, dnešní odpolední ti tedy nezávidím, nu ale co naděláš, práce je práce!!!Ať ti to rychle uteče...Já mám odpolední celý příští týden..Doufám, že nebudou už takové hyce..To by mě vážně naštvalo..

adenka84
12. zář 2010

Dnes jsem byla nakupovat v Tescu a nakoupila jsem si strašně moc věcí..manžel mi dopřával, že když pojdeu do lázní, tak ať si koupím něco nového..Nakonec z něco bylo hafo...Byl nějaký rozdavačný...Jsem, ale ráda...Ještě potřebuji alespoň 2 nové podprdy a tepláky...a můžu frčet busu nová od hlavy až k patě... 🙂

pantomima
12. zář 2010

Pěkný podvečer!

včera jsmr byli v Mariánkách a dneska u našeho táty na chatě...jen tak na kraji lesa na procházce a já nevim, co s houbama

http://pantomima.rajce.idnes.cz/Marianske_Lazne...

haaninaa
12. zář 2010

Ahojky holky,
Gambrinisko, druhé IVF určitě zkusíme, ale teď ještě ne. Stojí to dost peněz a teď jsme měli nějaké větší výdaje, takže až příští rok.
Sabcav - co prababička? Držím palečky, aby bylo vše OK.
Adenka - já v tescu taky docela ráda nakupuju. Nevím, čím to je, ale třeba kalhoty z tesca jako jediný nemusím vůbec upravovat... 🙂 🙂 🙂
Evženie - co je to ten gynex?

Ostatní holky zdravím....

m.evzenie
12. zář 2010

Pant, krásné fotečky. Počasí jste měli krásné, akorát na výlet a procházku. Ještě rostou houby, budeme muset na ně ještě vyrazit.
Adenko,nakoupeno, tak jen termín a můžeš vyrazit za odpočinkem do lázní, moc ti přeju, aby ti pomohli.
Hani, ten gynex jsem četla, že podporuje plodnost, je to bylinné, tak určitě není co zkazit.

adenka84
12. zář 2010

Pant, pěkné fotečky...Máš už krásné bříško, už se ti to také blíží...
Hani, já tam také ráda nakupuji a stejně tak v Taku...Mají věci i pro nás plnoštíhlí a to se mi líbí..
Evženi, děkuji,,snad to k ničemu bude a když ne, atk si alespoň užiji a odpočinu..
Tabě také drží palce,a by vaše domácí snaženíčko bylo brzy úspěšné...

m.evzenie
12. zář 2010

Adenko, moc děkujem.

l.u.c.i.e
13. zář 2010

Dobré ránko, jak jste si užily krásný slunečný víkend? My báječně 🙂

@ilca1, Eliška už má pěknou váhu. Takže nakonec budete rodit dříve. No, aspoň jí budeš mít dřív u sebe. Jistě se už těšíš... Snad se ti ve FN Lochotín bude líbit jako nám. Snad narazíš na ochotné i milý personál...

@m.evzenie, v sobotu nám malej v kočárku ze začátku brečel, pak koukal, na chvíli usnul a zase řval... V neděli to bylo ukázkové. Bez breku. Půlku prokoukal a půlku prospal 🙂 Kéž by to bylo takové pořád.

@adenka84, to je super, že ti manžel dopřál nákupy. To byl s tebou nakupovat? Toho svýho bych na nákupy nedonutila. Z duše je nenávidí. Když si má jít koupit něco nového, tak to je horor 😀

@pantomima, fotky pěkné jako vždy. Máte jistě krásné záážitky a fotečky na památku... Už máš pěkné bříško.

Všem přeju pěkný týden...

ilca1
13. zář 2010

hezké ráno 🙂 u nás zatim svítí sluníčko
Lucko kdy jste začali sestavovat postýlku?já už bych se do toho nejradši vrhla všude mam krabice tak už bych to dala dohromady, každej říká ....ještě počkej, ale stejně mam už všechno ostatní taky připravený tak si maslím že je to jedno 🙂
jinak děvčata já už včera objednala první dárky na vánoce 😅 😅 😅 samozřejmě ale pro mě 😀 v tchibu mají akci na kávovar na kapsle a já miluju capucino late atd tak jsem neodolala , každý rok o něm mluvim že si ho koupíme tak jsem to konečně udělala a naši vždycky neví co nám dát ať si něco koupíme tak pro nás budou mít dárek.Náš Filda se mě taky už ptal kdy může začít psát Ježíškova 🙂 vždycky jsem si myslela že už v první třídě na něj nebude věřit , že mu to ve škole někdo řekne a ono pořád nic a je ve 4 třídě, ale myslím, že letos už to praskne, je to škoda . dokud věří jsou ty vánoce o moc hezčí 🙂 ......a hlavně.....teď když něco nedostal tak mu to nepřines ježíšek teď už to bude....."vy jste mě to nekoupili" 😠

l.u.c.i.e
13. zář 2010

@ilca1, mám pocit, že jsme postýlku sestavili asi 6 týdnů před porodem. Vím, že jsme jí kupovali dříve, ale přesné sestavený už fakt nevím...
Tady se už nakupuje na Vánoce... Ani se nenaděje a budou tu. Jak se znám, tak nakuovat žačnu až někdy v listopadu...

adenka84
13. zář 2010

Ahoj holky,
tak koukám, že tady se už probírají Vánoce...Uteče to jako vodaa budou tu...Už se těším až budu poprvé v novém bytečku péct cukroví...Vánoce to budou už druhé, ale loni jsme neměli ještě kuchyň komlrtní, takže si to letos užiji...Peču toho kvantum, peču totiž pro maminku a tchyňku, ale nevadí mě to ...moc mě to baví...
Jinak dárky, už také začnu kupovat..Nevím, kdy pojedu do těch Lázní, tak ať mám už něco doma, nerada bych to pak scháněla na poslední chvíli, to nemám ráda..

@l.u.c.i.e manžel se mnou chodí po nákupech normálně...Nikdy mu to nevadilo, je trpělivý..Už mi to říkalo spousta žen, že ten jejich by s nimi nešel...Dokonce mi pomáhá vybírat, co by se mu na mě líbylo..Včera mi vybral krásynou kostkovanou sukénku a krásný kostkovaný flaoušový kabát. Je to šikula.
@ilca1 myslím, že si můžeš postýlku klidně sestavit, máš to už za pár..budeš to mít z krku a budeš se víc na Elišku těšit...

l.u.c.i.e
13. zář 2010

@adenka84, tak to máš milionového manžela... Ten můj na to nemá trpělivost. Ví co se mu na tobě líbí 🙂 To je krása...
Cukroví letos taky chci péct, ale budu dělat jen 5 druhů... 🙂

adenka84
13. zář 2010

@l.u.c.i.e určitě máš také bezvadného manžela..ten můj je jen trpělivý, za což jsem ráda...

Holky, mějte se hezky, jdu připravit oběd máme ptáčky od včera..,
a ve 14:00 vyrážíme do práce, dnes děláme přesčas do 24:00 moc se mi nechce, ale peníze potřebujeme...

ilca1
13. zář 2010

Jéé já bych taky chtěla trpělivého manžela , ten můj se mnou na nákup taky jezdí a rád, ale já bych ho potom zabila 😅 jak si nevyberu první věc tak už kroutí očima i když jsme jeli kupovat Elišce oblečení a já si užívala tak on byl pomalu na prášky 😎 ten by naházel do košíku první co mu přijde pod ruku ale jen když by měl kupovat něco sobě třeba na fotbal...to by to hodinu prohlížel 😎
Já nevím jestli letos budu pect uvidim jak mě malá nechá, ale chtěla bych aspoň pár kousků, nikdo to tady moc nejí ale já miluju jak potom voní celej barák po vanilkových rohlíčkách a pracnách na to se fakt těšim
Tak já taky už tu postýlku připravim a hodim přes ní prostěradlo aby se nezaprášila.

michamicha
13. zář 2010

ahoj holky,
já mam dneska zase rušný den, malej mi furt ublinkává, takže už jsem mu navlíkla bryndák, protože ho nemám pomalu do čeho převlíct 😅 tak teď si hoví v lehátku s bryndákem na krku a spí, čuchala jsem k němu a je asi pěkně posrajděnej, ale usmívá se ze spánku a očividně mu to nevadí 😅 😀 😀 budit ho nebudu, aspoň mám čas na vaření když spí 😉

l.u.c.i.e
13. zář 2010

@ilca1, tak jsem to měla taky. Přehozené prostěradlo přes postýlku. Když jsme přišli z porodnice doma, jen jsem ho sundala 🙂

@adenka84, to víš, že mám bezvadného manžela, jen není trpělivý 🙂

@michamicha, naštěstí náš malej tolik neblinkal, takže jsem nemusela pořád převlíkat. Vždy mi po jídle krknul... Pamatuju si, že jako novorozeně mi 2x hodil šavli obloukem... Teď už neee... Takže musíš ještě vydržet...

michamicha
13. zář 2010

@l.u.c.i.e kdyby jenom ublinkával, ale on toho většinou vyhodí dost když ne všechno ☹

ilca1
13. zář 2010

michamicha to si úplně živě pamatuju u Fildy když jsem si ho přivezla z porodnice hned ten den když jsem ho nakojila a chovala ho aby si krknul tak to z něj všechno vylítlo a já vůbec nevěděla jestli mu mam dát znova nebo počkat 2 hoďky...pak ještě několikrát takhle ublinkával a doktorka říkala že je to když se přepije.U kojení to je těžký mě teklo mlíko jako blázen tak jsem nevěděla kolik toho pořádně vypil to u flaštiček už je to sranda, to má odměřenou dávku a hotovo

sabcav
13. zář 2010

Ahoj holky 🙂 , máme se fajn 😎 , včera jsme byli v zoo v Plzni 😵 . Babi měla mrtvici ☹ 😒 , teď minimálně do konce měsíce v nemocnici, pak prý 2 měsíce ldn a pak se uvidí, jestli domů nebo domov důchodců nebo co...no jen doufám, že mi naši vzhledem k mému stavu nekecají )že na tom babi není hůř, než říkají a bojí se mi to kvůli těhu říct popravdě😉 .

sabcav
13. zář 2010

Ze včerejška ze zoo 🙂 😉

sabcav
13. zář 2010

@michamicha zkus se poradit s dr. 😉 , A. taky ublinkávala, ale jen trošku 🙂, známý kluk to taky tak měl, jako hodně, a byl to reflux ☹ 😒 , dávali mu před jídlem nutriTon (né nutrilon, NUTRITON), rozmíchá se to ve vodě a udělá se z toho taková kaše, spíš gel a pak se nakojí 😉

sabcav
13. zář 2010

@l.u.c.i.e manžel je dobrej s tím nakupováním 🙂 😎