Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
18. říj 2009

Jani nemáš vůbec zač. Musíme se tu podporovat. 🙂
Dík za palečky, budem je potřebovat. 🙂 Už začínam chytat nervíky, snad ty výsledky dorazí co nejdříve.😕

l.u.c.i.e
18. říj 2009

Terko, snad ty výsledky dorazí v novém týdnu. Už by měli, ne? Za chvilku jdeš na kontrolu... a konečně se něco začne dít... 🙂
Zkusím tedy zítra testnout. Uvidíme, jestli na mě vykouknou //. 😵

terka82
18. říj 2009

Luci tenhle týden nejpozději mi Dr. slíbila, že budou. Kdyby ne, tak v pátek volam. Taky doufam... 😅
Moc bych ti to přála, aby tam zítra byly. 😵 Tak já si necham zapnutý PC a ráno ještě nakouknu, v práci nemůžu. 😒

terka82
18. říj 2009

Teď už mažu chrnět, nebo ráno nevstanu. Tak dobrou 🙂

michamicha
18. říj 2009

terko, víš co si myslim, že to špinění je kvůli tomu, že jsem tenhle cyklus zase nebrala žádný pilule 😠 úplně stejný to totiž bylo po té nevydařené IUI, celý ten cyklus bez léků jsem taky špinila ☹ no už se těšim na úterý na ten UTZ a až se s dr. pobavím o možných příčinách toho špinění...

tak a teď se jdu připravit do pelechu, zítra vstávám v půl 5 😝

l.u.c.i.e
19. říj 2009

Ahojky holky.
Ráno jsem zkusila testovat...Měla jsem hrozný strach, že tam bude jen /, ale jsou tam//. Je ještě slabá, ale je tam... Doufám, že bude sílit. Zkusila jsem to vyfotit, ale moc dobře to ještě není vidět.

roby
19. říj 2009

Lucie, tak to je báječné🙂))))) Budu držet palečky, aby čárka sílila a vše bylo vpořádku a za 9 měsíců byli drobečci nebo drobeček na světě🙂

Jani, díky za info.

Teri, dodatečně všechno nej nej a splnění toho největšího přání.

kyzi
19. říj 2009

Ahoj holky.Vy jste se včera rozjeli 😉 .Lucie ted dočítám a nevěřím svým očím,no to je super!Držim palečky at sílí,uřitě bude-musí!!Udělala jsi mi radost,tyhle zprávy mě vždycky nakopnou a dodaj sílu bojovat!Holky ted v tom mam teda zmatek takže od kdy se to teda počítá kdy testovat?Od 1 dne kdy byl ET nebo jako že už je 1 den když byla OPU?
Tery i já přeji dodotečně všechno nejlepší a splnění největšího snu,omlouvám se vůbec mi to nedošlo a to mam doma Terezku.Na tu jsem samozdřejmě nezapoměla 😉 .
Jani tu IUI zkuste když vám to takhle řekl,my jí tenkrát také zkoušeli 3 krát,u nás to sice nevyšlo,ale přeci jen šance tam jsou a proto myslim že za pokus to stojí.A holky maj pravdu že holek je hromadu,kterým to po IUI vyšlo 🙂 .
Lucie to jsem ráda že nemám sama ty pocity abych neudělala něco špatně atd.už jsem si říkala že mi to asi už leze na mozek 😕 .Ale při tom 1.IVF je asi každej vyplašenej a neví co a jak.

l.u.c.i.e
19. říj 2009

Kyzi, jak vidíš tak v tom mám zmatek i já. Ale asi se to počítá od početí. Tudíš jsem 12 DPO a 9 den po ET. I když mě se to lépe počítá od té doby, co je mám v bříšku.

kyzi
19. říj 2009

Já právě myslela že je to až po ET.Ale zase takhle když by to bylo od DPO tak by to víc utíkalo a měli by jsme už víc dní za sebou 😀 .

l.u.c.i.e
19. říj 2009

Kyzi, jak se cítíš? Ještě tě bolí břicho, nebo už to přestalo?
Holky, jak se počítají týdny v těhotnství? Od DPO nebo od poslední ms?

kyzi
19. říj 2009

Ještě chvilkama cítim vaječník,ale dnes bych řekla že už je to lepší.Včera večer mě bolelo chvilkama vždycky tak jemně břicho jako na MS,tak jsem z toho byla trochu vykulená,a radči to zaspala.Nevím jak se to počítá při IVF,ale normál se to počítá od poslední ms,myslim teda u malý jsem to tak měla.Ale asi to bude určitě stejný i u IVF.

michamicha
19. říj 2009

ahoj

Lucko moc gratulu a přeju ti, aby krásně sílily 😉 týdny v těhu se počítají od 1.dne poslední MS 😉

vendulak
19. říj 2009

Ahojte holky!
Lucie moc a moc gratuluju ke // 😉 .
Jinak musím říct že tak jako n´po první návštěvě v Natalartu mi tam přišli všichni milý, tak dneska po telefonu mě nějaká paní moc zklamala. Po rozhovoru s kámoškou snažilkou co má taktéž PCO a menzes se jí občas nedostavuje, mě přesvědčila že nemám dál čekat a mám do CAR zavolat. Takže jsem sebrala všechnu odvahu a volala. Paní mě rozhodně nesojila s doktorem a ani v podstatě nechtěla vědět co jí povídám, o tom že se mi prostě občas ms nedostavuje a že je teď jeden z tich cyklů. Jen se mě zeptala kolikátý DC jsem, řekla jsem že 30. Ona kdy mi to tak chodí tak říkám 33.DC - 35.DC ale že to mi vždycky 14 dní předtím musí stounout teploty, a až potom přijde ms, že když nestoupnou tak nedorazí. A že teď sou pořád dole v rovině...ale to ona prostě poslouchat nechtěla, odbyla mě že si mam zavolat koncem týdne pokud ms nedojde. Byla fakt nepříjemná ☹ . Takže sem se nikam nepohnula, jen jsem dál ve stejných nervech 😢 .

michamicha
19. říj 2009

vendulak: koukám, že jsi narazila na tu blbou sestru, taky mě jednou odbyla, jenže když MS nepřišla ani za 3 dny, tak jsem tam naklusala osobně a nakonec mě ta nepříjemná protlačila do ordinace k dr, který mi stejně řekl, že mám ještě počkat pár dnů... Ona se tváří pokaždý jak kakabus a je trošku ranařka, ale tenkrát mě překvapila, že mě nakonec neposlala domů...
zkus počkat do toho 35dc a pak zavolej znovu, že jsi to nedostala a když bude těhu test negativní, tak tě rovnou objednají 😉 mě se to takhle stalo už 2x, z toho jednou jsem tam volala v pátek, že meškám a měla jsem přijít v pondělí na injekci a MS nakonec došla v sobotu... no a podruhý mě objednali hned na druhý den a dostala jsem injekci na vyvolání 😉

vendulak
19. říj 2009

Míšo díky za odpověď 😉 . To jsem ráda, že nebyla tak nepříjemná jen na mě 😀 . No počkám ještě pár dní, i když vím že to smysl nemá, ale stejně nic jiného nezbývá.
A TT nemá ani cenu dělat, negativní by byl, mám teploty v jedné rovině, stále nízko na 36,2 prostě se nic neděje a tělo nějak stávkuje ☹ .

michamicha
19. říj 2009

to znam, já teď tak nevim co to se mnou je, včera jsem špinila dost a dneska je to slabší, tak snad to bude zítra ok, když jdu na ten utz, ale co jsem tak pročítala různý diskuze, tak se to stává hodně často při stimulaci, že v cyklu bez léků holky hodně špiní, jak je to tělo zblblý z těch hormonů... no doufam, že zítra dopadne utz dobře a dostanu ten puregon a zkusíme další IUI, už se zase těšim a jsem plná optimismu 😀

vendulak
19. říj 2009

Míšo tak to že jdete už do IUI ti závidím 😔 , taky už bych si přála být u něj a plná očekávání 🙂 . Moc a moc ti držím palce! 😉

marketa137
19. říj 2009

Tak Lucko to je super, zase někomu komu se zadařilo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . je jasný že je čárka slabá ale ona bude sílita jsem zvědavá kolik mimísů tam máš 🙂

michamicha
19. říj 2009

vendul, já už mám jedno IUI za sebou, ale nevyšlo to ☹ tak snad teď, uvidíme 😉

tý jo markét, tobě ty tt naskakujou 😉

terka82
19. říj 2009

Ahoj holky.

Jen v rychlosti mooooc gratuluju Lucce ke // a přeju ať krásně sílí. Mam z tebe fakt radost. 😵 😵 😵
Jinak týdny se u IVF počítají 14 dní zpět ode dne odběru/oplodnění, alespoň doufam, že si to pamatuju správně.

Kyzi jsi na řadě... 🙂

Teď jdu udělat véču a pak si vás v klídku dočtu. 🙂

marketa137
19. říj 2009

micha to máš pravdu, přijde mě že až moc rychle. v době snažení se ten měsíc tak táhnul a te´d jak mam furt kontroly tak akorát přehazuju týdny 😀 . za chvíli budou vánoce a pak to uteče ještě víc 😒

terka82
19. říj 2009

Vendulak to mi mrzí, že jsi dneska takhle narazila na nepříjemnou sestru... 🙄
Neboj, i vy se dočkáte. 😉

Micha zítra držim palce, ať vyfasuješ puregon. Snad to je fakt jen z těch chybějících hormonů. Je fakt, že když jsem vysadila HA, tak mi to taky takkhle zlobilo. 😠

No jo, Markét už má půlku za sebou... 😲 🙂

Jinak dík holky za přání, ale fakt jsem to nenapsala proto, aby jste mi tu blahopřály. 😀

Terka se vůbec neukázala, dneska myslim měla nastupovat do nemocnice na tu laparku, tak tfuj, tfuj, tfuj, ať ti to dobře dopadne. 😉

gambrinuska
19. říj 2009

Tak luci, taktéž gratuliji k //, jen jsem zvědavá kolik mimísků tam máš.
Holky já nevím, mně se ten čas nějak šíleně vleče. 4ekám na MS, abych mohla jít na krev a konečně jsem se dozvěděli něco, proč nám to nejde a stále se nic neděje. Holky máte také nějaká tak od půlky cyklu bolesti bradavek? Mně se to ted projevilo po 3 a je to opravdu nepříjemné, předtím jsem to nikdy neměla. 🙄

Terko82: Já nechci jít hned na IVF, ale Rokyta nemluvil o něčem jiným, proto jsem se zděsila, že by to bylo tak rychlé a začala hledat nějaké info. Možná jsem jen špatně poslouchala, nějak nás rozhodilo, to, že jsem si původně mysleli, že jdem na gyndu a ne do caru

l.u.c.i.e
19. říj 2009

Holky, děkuju za gratulace... Snad sílit bude a miminka donosím... Mám tam 2, tak snad se uchytili obě. Uvidíme v pátek. Z krve se to asi nepozná, co? Na ultrazvuk je asi ještě brzo.

Vendulák, to byla ta nepříjemná sestra. Z ní si nic nedělej. Zkus to ještě vydržet. Taky jsem jednou musela čekat skoro 60 dní než jsem to dostala. Chtěli hormonální profil bez podání léku. Taky jsem to musela vydržet. Já vím to neustálé čekání. Je to těžké.

Micha, zítra držím palce, aby vše dopadlo ok a mohla jsi stimulovat na IUI. Hned písni, jak budeš moct.

Market, jak se máš? Jak si užíváš těhu?

Gambrinuska, proč si myslíš, že by jsi měla jít hned na IVF? Máte špatný spermio? Pokud jo, tak do toho jděte. Zbytečně byste ztratili čas. Manžel má taky špatný spermiogram. Udělali nám jen jedno IUI a rovnou nám doktor řekl, že s tím nemáme počítat, že se to nepodaří a rovnou jsme měli konzultaci na IVF. Pak už to šlo celkem rychle až na objevení cysty. Museli jsme počkat, jestli díky práškům praskne a praskla. 🙂 Neboj se, oni ví co dělají.

jana8
19. říj 2009

Ahojte 🙂
Lucko, blahopřeji 😉 a hlavně přeji ať čárka sílí a sílí a ty si si to užívala celých 9mes. a pak si dostala ten nejkrásnější dárek v živote 😅 ......opatruj se.....jsem z tebe nadšená .....aspoň vidím,že je šance že se taky něco povede celkem rychle 😝
Micha, držím palce, ať se přiblížiš k IVI.... 😉 ...můžu vědět po kolikáté už jdeš na IVI ? ....jak si na tom?....
Vendulák, chápu Tě taky se nemůžu dočkat až dorazí MS a pak odběr, a když bude vše Ok,tak IVI.....už aby jsme to měli taky za sebou.....drž se....neboj ono to uteče 😉
Kyzi,tak doufám,že za pár dní nám oznámíš tú radostnou novinu co Lucka.... 😉 ....držím palce 🙂

michamicha
19. říj 2009

jana: tohle by byl můj 4 cyklus ve kterém stimuluji a 2.IUI, tak uvidíme, zítra písnu jak jsem dopadla, jdu tam na jedenáctou a pak ještě k zubaři, takže tak kolem 13.hodiny už budu doma 😉

jana8
19. říj 2009

Micha,tak doufám,že zítra budou mít pro tebe jen dobré zprávy....jo a ten puregon se dává když nejsou ty folikuly velké...nebo proč?....mám v tom chaoz.....snažím se zorientovat... 😖

gambrinuska
19. říj 2009

Vendulák, já jsem s tou menstruací na tom podobně nikdy nevim kdy přijde 😠 , ale pan doktor mi řekl, že si mam přijít k nim nebo ke svojí gyndařce pro agolutin(snad se to tak píše), tak mi ho mamina včera píchla a čekam, ale jak jsem už psala strašně se to vleče. Už aby mi alespon nabrali ten horm.profil a manža už aby přijel ze služebky a šel na spermiogram. Našel si podle brožurky nějakou nemoc varlat, tak doufám, že se to nepotrvdí.

michamicha
19. říj 2009

jana: já budu mít puregon místo clostilbegytu, protože jsem na něj reagovala špatně 🙂