Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

ilca1
2. bře 2010

Luci ty jsi tady taková hlavní těhule 😉 taky tě píchalo na začátku v břiše?

l.u.c.i.e
2. bře 2010

Ilčo, neboj se, píchalo. Hlavně na boku. Někdy mě píchá ještě teď. 😉

Micha, kdypak máš poradnu? Nebude to teď někdy?

pantomima
2. bře 2010

jsem doma po prochajdě s malou, se psem, babi a motorkou...a servaná jsem jako kůň 😀

ilca1
2. bře 2010

ach jo holky,jáuž bych chtěla mít za sebou ultrazvuk 🙂 když všichni píšete jak vám bylo na začátku těhu špatně.....a mě nic není, mam strach aby to bylo v pořádku

jedna11
2. bře 2010

Tak porad vyhlizim Terku a ona nikde. Doufam, ze je vse v poradku. Celej den na tebe myslim.

Lucindo, tehu bacil se od tebe docela rozsiril, tehulek uz vas je tady dost, tak ten jeste pantonima a avant a pak snad i my ostatni.

chtela jsem se holky jeste zeptat. asi uz jsem to psala, ale nejak jsem se nedocetla odpovede. Jak je to s tim kolik je lepsi zavadet mimisku. Vsechny co jste ted byly na IVF jste si nechaly dat dva. Je to tedy lepsi? na zacatku diskuze jsem cetla, ze Renap rikala, ze je to riziko a ze to doktori moc nemaji radi. A jak je to s vekem, jako kdyz je mi tedy 33let , tak uz dvojcatka jsou rizikova???? omlouvam se, ze se porad vyptavam, ale opravdu chci do te IVF jit a vim, ze mi v Natu podaji info, ale tak nejak bych rada uz vedela neco dopredu.

jana8
2. bře 2010

Hezký večer holky 🙂
Adenko,to víš,že mi můžeš radit,čím víc rad,tým lepší rozhodnutí pro nás 🙂 spermie máme dobré,tak zatím mě to drží že pujdeme do IUI,ale jak píšu zatím....týden je dlouhá doba 🙂 .....ale snad se nic nezmění... 😉 ....Tobě moc přeji ať se Vám to povede hezky doma v teplíčku a do Natu ať jdeš jen na kontrolu 😉
Terko,čárka je krásná,tak se ničeho už neboj a zítra držím palečky na vysoké hcg 🙂 ....myslím na Tebe 😉
Jedna,vidím,že si na tom jako já...ale teď na to nemyslí,teď máte před sebou 2IUI a ani nevíš a můžeš mít po rozhodování a na tt //.....přeji ti to 🙂
Evženie,díky....asi máš pravdu zatím si myslím na 99% že půjdeme do IUI 😉 a snad posledního s úspěchem 🙂 a neboj ten bacil tady zůstane i pro tebe 🙂
Gambrinusko,máš pravdu s přibývajícími pokusmi se šance zvyšuje.....a to je jasné,nemůžeme to pokazit,ale hezky šírit bacil dál 🙂 ...
Janinam,neboj bacily se budou šířít dál a dál ....na nás všechny 🙂
Lucindo,nevolnosti och och,nic příjemného,ale aspoň se něco děje,tak ať si fit a můžeš si užívat krásný nový stav 🙂 ....taky chci na Váš sedánek 😒

ilca1
2. bře 2010

jendo 11 mě taky zaváděli dvě je to větší šance že se nějaký uchytí, když jsou dvě k dispozici tak je zavedou ,doporučujou to sami,kdyby mě dali jen jedno tak teď možná nejsem vůbec těhotná 😉 A tři se zavádí až po čtyřicítce

michamicha
2. bře 2010

ahojky,
tak jsem vás dočetla a dalo mi to zabrat 😎

gratuluju novým těhulkám a přeju ať // pěkně sílí 😉 😵
snažilkám přeju, aby mohly začít brzy s přípravou na IUI nebo IVF 😉

jedna11 - jestli můžu radit, tak na věk moc nekoukej a když máte dobrý spermio, tak bych určitě zkoušela další IUI 😉 jeden nebo dva měsíce nehrajou takovou roli 😉

Lucko, poradnu jsem měla dneska, ale byla to taková rychlovka 😒 byla jsem hotová za 15 minut včetně náběru 4 zkumavek krve na triply, krevní skupinu a pohlavní choroby, tlak mi sestřička musela měřit 2x, pže poprvý jsem si vyhrnula rukáv a asi přiškrtila ruku, takže mi to vyšlo asi 153/91 😅 no a napodruhý už to bylo lepší o cca 20 čísel míň 😉 pak jsem ještě dostala přednášku o střídmé stravě, protože mám +2,4 kg a vzhledem k mojí nadváze se to sestřičce ani dr. moc nelíbilo ☹ UTZ byl taky jen takovej orientační, mimís spinkal v takové zvláštní poloze, takže dobře byla vidět jen hlavička, tudíž nemám ani fotku 😒 ale dr. mi pustil nahlas srdíčko a to bylo super jak bouchalo 😵 podle MS jsem 17+4 a podle UTZ už 18+2 😕 výsledky triplů budou za 10 dní, když by něco bylo špatně, tak mi bude volat někdo přímo z laborky nejpozději do týdne, tak doufám, že nikdo volat nebude 😉 no a 30.3. nás čeká 3.poradna a velký UTZ, manžel půjde se mnou, tak doufám, že se konečně dozvíme pohlaví 😉 😵

michamicha
2. bře 2010

a čekatelkám přeju, aby brzy našly // na testíku 😉

terka82
2. bře 2010

Ahoj holky.

Tak jsem tady. Ráno jsem se už nedostala.
To byl zase den. 😖 Ale nejdůležitější je, že už je zítra středa, protože ještě pár dní a asi by mi hráblo. Dneska jsem zase trošičku zašpinila. Ono to neni vyloženě špinění. Spíš takovej narůžovělej výtok, teda ten výtok bude utrouš. 😖

Ilčo po IVF se to počítá datum OPU minus 14 dní. Ten den počítáš jako první den poslední MS.
Tý jo, to máš pěkně na houby, že budeš do mateřský bez peněz. No co, se bude muset taťka postarat.😀
Jj, dneska už se ta potvůrka pěkně ukázala, konečně je to čárka a ne duch. Snad to bude zítra OK. 😕
Jsem taky pro sraz, i když to budu mít trochu z ruky, ale když to bude o víkendu, tak se za vámi nějak dopravim.
Sex jsem měla v těhu zakázanej. Jeden zákaz se měnil v další a nakonec z toho byla asi 4 měsíční pauza. 😠 Vidíš, manžel je šikovnej. Si poradí... 😀 Mě pak dávali nejvíc zabrat sny, teda tohle jsem nikdy jindy nezažila. 😅 😀
Já už chci taky UTZ... 😀
A v tříslech mě dneska píchlo prvně a hned se mi vybavilo, jak mě tam píchalo tenkrát. 😅

Lucko, když vidim ty pomalu sílící testy, tak budu moc ráda za jednoho mrňouska.
Takže ani tebe film nenadchl? 🙄
Jj, včera jsem tady koukala, komu jak rychle testy sílili. 😅 😀 Do toho přišel manžel, no zase jsem byla za telátko, který to moc řeší. 😀 😀 😀
Jak už jsem psala, to špinění zatim neni nijak silný, tak snad je všechno v pořádku.

Jani8 mrzí mě, že měla sestra hroznej porod, ale malej za to určitě stojí a na tu hrůzu ségra určitě rychle zapomene.
Už jsem ti to psala, určitě bych zkusila ještě IUI.
Děkuju. 🙂

Micha na Dr. se vyprdni.
Prdís roste jako z vody. 🙂 A z laborky ti nikdo volat nebude! 🙂

Pantomima ty se s tim testováním ale loudáš. Vezmi si příklad ze mě... 😅 😀

Kyzi dočtu a jdu mrknout na fotky. 🙂

Jedna11 když jsem byla na IVF, tak jsem neschopenku měla od odběru a byla jsem za ní fakt ráda. Měla jsem hodně vajuch, hyperstimulák na spadnutí a tak jsem byla ráda, že se nemusim hnout z postele. A pokud bych šla někdy znova, na další cyklus IVF, tak bych si vzala PN znova. Mě vystavovala PN obvodní, takže tam bylo razítko od ní. Jediné co mohlo mzdové napovědět, bylo číslo diagnozy.
Nechali jsme si zavést 2 embrouše. Oba byli čtyřbuněční, béčkové kvality. Jeden měl 15% něčeho(nepamatuju si 😀) - to asi neni nic moc a ten druhej 7% a to bylo asi OK.
U IVF je sice menší pravděpodobnost, ale zvyšuje se s počtem pokusů.
Dnešní testík mam v albu - 13DC. Už jsem tady. Děkuju. 🙂
Myslim, že dva prdíse zavádějí normálně.

O nás to ví hodně lidí, že chodíme do NAT. Bohužel to jde blbě utajit, když jezdíme k doktoru společně a pracujeme v jedné firmě, poslední rok v jedné kanceláři. Ale zatim jsem s tim větší problémy neměla. Jo sem tam se najde blbec, ale zase kdyby to nikdo nevěděl, tak se zase ptají a kdypak už budete mít děti vy?? Takže je to přašť jako bouchni.

Douda držim palce a v pátek se těšim na info, určitě už to bude vypadat mnohem lépe. 😉

Spark gratuluji. 🙂

Avant, nechtěla jsem tě tim mojim šíleným testováním odradit.. ☹ 😀

Gambrinuska ten včerejší test byl fakt nějakej divnej, nebo jsem měla divnou koncentraci v moči. Protože byl opravdu světlější, než předchozí den.

Evženie jojo, zítra už jdu konečně na krev. Ještě že tak, jinak by se ze mě asi manža zbláznil. 😀

Lucinda jéžiš, zvracení v autě, to je prekérka. 😖 Ještě že jsi to ustála.
To je dobře, že už a zubu nevíš, už se projevil dost, ne? 😠

Aduš, manžel už je "srovnanej" 😀, tak teď jsi na řadě ty a to by bylo... 🙂

Janinam jestli se nám to povedlo, tak tu na vás budu prskat denně, slibuju. 🙂
Bože, vy jste si s Lucindou ty zuby vyměnily, co?
Jo a ať tě manžel už nemlátí, nebo ho udam. 😀

Tý bláho, já už tady půl hodiny píšu a při každé stránce si řikam, tahle už bude poslední a ona další... To zase bude příspěvek na půl stránky. Se předem omlouvam. 😅 😀

Holky všem děkuju za podporu, snad to zítra dopadne dobře. 🙂 Ty hrozné bolesti břicha mě přešly, teda radši to zaklepu, zůstala jen bolest prsou a to lehnounké (ne)špinění.

Tak a jestli se mi to teď neodešle, tak si to hodim. 😠

terka82
2. bře 2010

Hurá, podařilo se.
Ale teda stydim se a odcházim. Ať vám tu necham taky trochu místa. 😀 😀 😀

jana8
2. bře 2010

Terko,
děkuji,asi se fakt pustíme do IUI a nic měnit nebudu.... 🙂 ......držím ti na zítra palce ať hcg je vysoké 😉 ....já teď pádím jedu na noční...pa pa

renap
2. bře 2010

Ahoj,byla jsem pár dní bez netu a nemůžu se dočkat co Terka a koukam-asi bych vyhrála kdybysme se vsadily 😀 To je skvělý,zítra jdeš na krev? budu držet palce.A UTZ ještě nebude?
Adenko,já myslim,že kvůli tý laparoskopii bys měla být naštvaná spíš na svýho dr. a ne na Natalart,že Ti neudělali všechny vyš. než Tě poslal do Caru. Já měla hotový horm. profil,št.žlázu,spermiogram,laparku, 3 měsíce Clostilbegyt a pak teprvě dr. řekla,že už víc udělat nemůže a poslala mě do Caru. A Bouše řekl,že takhle by si to představoval,kdyby takhle přišla každá.A že se nepovedla IVF s tim vůbec nesouvisí,na to nepotřebuješ průchodný vejcovody. Já bych si od tý laparoskopie moc neslibovala,pokud jsi neprodělala nějaký zánět v břiše,tak nejspíš bude v pořádku.A kdy jkdeš?

terka82
2. bře 2010

Ahoj Renap 🙂
Už jsem si říkala, kde se touláš... 😀 No, nechci nic zakřiknout, ale... 🤐 😅
Jj, zítra krev a pak se uvidí. Už aby to bylo, se stejně pořád nemůžu zbavit strachu, že bude něco špatně. Nemůžu nějak uvěřit tomu, že bych měla naráz takovou kliku, ale bylo by to krásný... 😵

Jdu do vany a chrnět, ať se na ten zítřek dobře vyspim. Tak držte ještě chvilku palečky, prosím. 🙂

terka82
2. bře 2010

Jó a velká gratulace Anežce k dnešnímu prvnímu svátku. Přeju hlavně hodně zdraví, štěstí, milující rodiče a sestřičku a prostě všechno nej nej nej. 🙂

adenka84
2. bře 2010

Ahoj holky,

Renap - já se nezlobím na dr z Natalartu, jen mě hrozně štve, že mi tu laparku nedoporučili sami, před tím než jsme šli na IVF.Já přeci tomu nerozumím a tak jsem s nimi ve všem souhlasila. IUI jsem už nevěřila a tak jsem byla ráda, že jsme šli na IVF. Na imunologii nám, ale řekli, že ji udělat měli před IVF. A že zbytečně z nás tahali peníze. Takle doslova to dr. řekla.
Před 8 lety jsem měla akutní slepák a prý by tam mohlo neco být. Na laparku jdu 18.3. ještě jednou zdůrazňuji, že na Natalar se nezlobím, zaplať pán bůch, že tu takové centrum máme. jen mě zkrátka štvala ta zbytečná ztráta času.Ale teď už jsem se z toho vyhrabala, už mám opět pozitivní hlavu. Jinak Anežce přeji také vše nej k jejímu svátku, hlavně zdraví. Koukala jsem na fotky je užasně roztomilá.

roby
3. bře 2010

Ahoj holky, dlouho jsem nic nepsala, ale poctivě jsem vás četla. Všem těhulkám gratuluju a přeju jim ať vše jde tak, jak má. Čekatelkám přeju ať se brzy dočkají vytoužených //.
Já jsem dneska zažila snad to nejkrásnější ráno v životě 🙂 Na testíku jsem našla krásné //. 16.2. jsem absolvovala svou 2.IUI, na kterou jsem stimulovala puregonem, když jsem byla 14.2. na UTZ tak tam byly dva folíky, jeden 18 a druhý 21 mm, sliznice byla 8,3 mm, no a zdá se, že se zadařilo. Jen aby vše bylo vpořádku a pokračovalo tak, jak má, pořád mi malinko pobolívá břicho.

janinam
3. bře 2010

Dobré ránko,
Roby, tak to je senzační zpráva 🙂 Moc gratuluju k nalezeným // a přeju aby bylo vše v pořádku a šlo vše tak jak má i dál 🙂
Holky, já z vás mám takovou radooost 😀. Poslední dobou tu čtu jen a jen samé úspěchy, tak mě to vždycky udělá radost a povzbudí že začínám víc a víc věřit, že se jednou zadaří i mě (a samozřejmě i všem ostatním snažilkám tady) 🙂
Terko, teď jsi možná někde na cestě do Natu nebo už v Natu, tak na tebe myslím 🙂 Uvidíš, že ti krev tvé těhu potvrdí a tvoje obavy jsou zbytečné 🙂 Už jsi si toho užila dost, tak teď tě už čeká jenom to pěkný 🙂. Musí 🙂
Renap, Anežce taky přeju dodatečně jen vše nej nej k svátku. Ať vám dělá jen samou radost 🙂
Micha, s těma doktorama je to něco, se jim nezavděčíš. Místo aby byl dr rád, že oba tak hezky prospíváte, tak tě bude vyčítat +2 kg. ☹ Přeju aby vám to do 30.3 rychle uteklo a vy zjistili co čekáte 🙂
Adenko, chápu že tě štve ten ztracený čas. Přeju aby vám laparka pomohla k vytouženému miminku 🙂
Ostatní těhulky, maminy, čekatelky a snažilky zdravím 😉

ilca1
3. bře 2010

roby tak véééééliká gratulace 😵 😵 😵 tenhle rok asi fakt bude kouzelný 🙂
Terez moc na tebe myslím až budeš doma tak hned napiš 🙂
Jinak všem přeji krýsný den , vipadá to tam nadějně 🙂

avant
3. bře 2010

Holky vy mi dáváte, takovýho dočítání 🙂

avant
3. bře 2010

Gambrinuska, ano mám PCO, tak proto asi taková odezva vaječníků na stimulaci. Ale přesně jak píšeš, klidně budu jako balon, když to všechno dobře dopadne 🙂
Tobě držím na čtvrtek palce, ať je na IUI ten správný čas 🙂

To jsem se tě chtěla Ilčo zeptat, byla jsi bezmezně přesvědčená, že to IVF vyjde, nebo jsi taky někdy měla pocit, že je to blbý, že to nevyjde? Všichni říkají pozitivně myslet, ale mě přijde, že to prostě celou dobu nejde.
Jinak tě úplně chápu, že by jsi byla asi radši, kdyby jsi třeba zvracela, aby jsi věděla, že se něco děje, viď. Ale neboj, máš jen prostě štěstí, že ti v těhu nic není 🙂 🙂

jedna 11 - při IVF asi obecně doporučují zavést miminka dvě, je větší úspěšnost, že se alespoň jedno z nich chytne. Vím že se mnou byla na transferu paní, která byla zrovna na OPU a ta nevěděla jestli jedno nebo dvě, nakonec se rozhodla taky pro dvě.

Terka už konečně dneska bude vědět na čem je, držím jí moc palce 🙂 a těším se večer na krásné zprávičky.

Roby ........... další těhule, no to je fakt super 🙂

m.evzenie
3. bře 2010

Krásné slunečné dopoledne,
Roby, tak to je super zprávička, 🙂 opatruj se a odpočívej, ať je vše v pořádku. Kdy jdeš na krev?
Terko, na Tebe dnes od rána myslím, tak večer hlaš vysokou hladinu hcg, určitě je vše ok. 😅
Renap, Anežka je kouzelná, taky vše nej k včerejšímu svátku, ať Vám dělá jen a jen radost.
Avant, držím moc, moc palce, aby jsi za nedlouho hlásila // čárky.
Vás ostatní snažilky, těhulky a maminy zdravím. 😵
Snad tento rok bude úspěšný pro nás všechny, vypadá to nadějně. 😵 😵

ilca1
3. bře 2010

avant, když jsem na IVF šla tak jsem počítala spíš s tím , že se to nepovede, říkala jsem si že bych měla velké štěstí kdyby se zrovna mě chytlo hned to první, pak jsem měla hrozný strach aby se nám oplodnili vajíčka a když mi mimísky zavedli a říkali že jsou pěkný že mají 6 a 8 buněk tak jsem nějak hned od začátku tušilila a věřila že to vyjde 🙂 spíš jsem ještě počítala s těma dvojčátkama 😎 , ale jsem šťastná i za to jedno 😵 😵 😵 teď mam zase strach z ultrazvuku aby se miminko ukázalo. Prostě pořád něco , na druhou stranu....tohle už jsou ty hezký starosti

roby
3. bře 2010

m.evzenie dneska jsem volala do Natu a na krev mám přijet zítra dopoledne.

adenka84
3. bře 2010

Přeji všem krásný den,

Roby moc gratuluji k tvým vytouženým čárkám a přeji, aby vše bylo v pořádku. Pěkně si to užívej a hlavně se opatruj.

renap
3. bře 2010

Díky za přání, Anežce jsem to vyřídila,včera si ten první svátek teda užila,vstávala ve 4,asi se nemohla dočkat dárečků,pak se asi přepila nebo co,tak se dvakrát celá pozvracela,no nic moc,příště to snad bude lepší.
Adenko,já jsem taky měla asi před 10lety hnusnej slepák,a od tý doby mi pořád bolelo břicho,tak jsem si taky říkala,že tam třeba něco najdou a našli-hrozný srůsty,ale vejcovody byly průchodný,takže to nepomohlo.A k tý imunoligii-já jsem zase slyšela i od doktorů,že paní dr. Ulčová si na tý reprodukční imunologii akorát buduje karieru a ty její vyš. jsou k ničemu,protože imunita je promněnlivá a stejně se to všechno řeší nízkýma dávkama Prednisonu,a ten dávají v každým Caru po prvním nepovedeným IVF,já jsem ho začala brát hned před 2.transferem a povedlo se.Takže každý má na všechno jiný názor,no co,hlavně aby byl ten správný výsledek,ne? Tady je teď tolik nových těhulí,že už se v tom vůbec nevyznam,kdo jak otěhotněl,jakpak asi Terka a její HCG???

l.u.c.i.e
3. bře 2010

Ahoj holky,

Ilčo, mě nebylo špatně hned od začátku. Začalo to kolem 6-7tt a trvalo to zhruba tak do 13tt. Navíc buď ráda, že ti není špatně. Není o co stát 🙂

Jedna11, nelam si s tím hlavu, protože sami v Natu ti doporučí počet. Většinou zavádějí 2. Vidíš, i mě zavedli 2 a čekám jedno mimčo.

Micha, hlavně, že je vše v pořádku. Určitě se už těšíš na velký UTZ. Je to opravdu moc krásné, máš se s manželem na co těšit 🙂 Ohledně váhy si nedělej hlavu. Já zase vůbec nepřibírám a to se doktorovi taky nelíbí. Takže vůbec nevím jak je to... Hlavně, že je mimís v pořádku 🙂

Terko, krásně tě roste čárečka. Co dnešní krev? Vypadá to na jedno či na dvě? Jsem hrozně zvědavá. Moc na tebe myslím.

Renap, jak se vede? Jaké jsou pokroky malé. Je úžasná. Dodatečně taky přeju malé vše nejlepší k prvnímu svátku.

Avant, jak se vede? Kdypak budeš testit?

Jdu teď vařit, tak doufám, že se tu brzo úkáže Terka...

Roby, obrovská gratulace. Mám z tebe moooc velkou radsot. HCG bacil zabral 😵

lucinda3
3. bře 2010

Dobré dopolko!
Mám tu frmol, jdu vás dočíst 😉
Roby paráda, gratulace obrovská!! 😵 😵 😎
Terko držím co můžu a netrpělivě čekám 😉
Renap ahoj, to jste to ale pěkně oslavili, jen co je pravda 😀 Šikulka, dodatečně gratulace k svátku 😵
Ilčo ahoj, neboj, to neznamená když Ti nic není že je něco špatně, neboj ony ty nevolnosti ještě můžou klíďo začít 😀
Micha zdravím! Netrap se zbytečně kilama, pokud je to v normě což si myslím že je, naopak kdybys nepřibívala tak by určo taky hudrovali...Srdíčko zní krásně to jo 😵
Avant, Janinam, Adenko, Jani8, Jedna, Gambrinuska a ostatní, přeju krásný slunečný den! 😵
Dnes jsem si do auta vzala preventivně igelitku 😀 Vypadalo to přibližně jako včera, jenže tentokrát mi bylo šíleně když jsem vyběhla ze školky, takže jsem si dala menší zdravotní procházku na čerstvém vzduchu, jakž takž to rozdýchala a jela do práce. Nejhorší je to, že je mi děsně blbě, a během minuty mám šílenej hlad, takže se ten moment nesmí propásnout a rychle si něco malýho dát, než mi bude zase špatně 😀 Takže jsem z tašky lovila banán, při jízdě ho loupala a v těch klidných minutách hladu ožvejkávala 😀 😎 Je to sranda 😵

ilca1
3. bře 2010

tak jsem pověsila prádlo a jsem zase u vás 🙂
lucindo já vim že to nic neznamená že mi ještě není špatně kamarádce taky nebylo celé těhotenství. Ale radši bych zvracela 😀 😀 😀
Copak asi terka už jsem na ní zvědavá 🙂
berete holky nějaký vitamínky? já mam centrum materna , ale teď jsou i nejaké nové centrum materna DHA.
Přemýšlím co vařit na zítra ,ale nemam nějak na nic chuť, tak mě nic nenapadá 😎

gambrinuska
3. bře 2010

Roby to je super, další těhulka z IUI 😀 , taky do něj vkládám naději 😔 zajímalo ´by mějaký to je s procentuální úspěšností 😅
Zítra začínam dlabat Clostík, no už se mi na něj sbíhají sliny 😉
Ilčo taky peru jak divá, pověsila jsem to ven, tak snad mi to dneska uschne a večer budu žehlit 😖
Taky vyhlížim Terku a její hodnotu HCG 😉
Těhulky, krásně vám přibývaj týdny 😀 , koukejte sem pořádně naprskat at jsou v Natu bez práce 😀
renap, krásný jsméno, taky ho mam vybraný 😉
Avant kdy to nevydržíš a budeš čůrat na papírek? 😉