Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
13. kvě 2010

Ahojky holky!

tak nakonec s naším psem to dopadlo dobře, dneska měla jít na operaci, nechat odstranit ten hnus, co se jí udělala okolo cecíku, ale sláva od pondělí se to zmenšilo samo, tak jsme se s doktorem domluvili, že to necháme 🙂 , pes je celej a peněženka plná 😀

spark- díky za přání, holky to tu určitě potřebujou, povzbuzení je to nejdůležitější!!!!!!přidej se k nám a občas něco napiš 😉

jana8
13. kvě 2010

Adenko,to je jasný že pro mimi vše 😉děkuji ti 🙂vždyť jak psala Lucka nezáleží na kvantitě ale kvalitě,tak budeme doufat 😵 ....tebe to nejvíce bolelo 3.den? vždyť to mám už transfer....to by nemělo už tak bolet nebo jo? nevadí to?
Gamrinusko,děkuji 🙂 držím palce,ať můžete IUI absolvovat a hlavně úspěšně.....a co sestra,jak pochodila v Nat.?
Spark,vítej 🙂 děkujeme za přání....můžu se zeptat po čem se Vám klučina povedl? 😵 a dodatečně blahopřeji a hlavně hodně zdravíčka 🙂
Pant, tak to je super,že jste ušetřili i peněženku i psíka 🙂 ,tak ať se mu to vytratí ten hnus úplně..... 😉
Doudo,to je super,jen tak dál ať mimísek jen roste a prospívá 🙂
Evženie,jak dopadl kontrolní sperm.?Držím palce na pondělí,ať se dozvíš samé dobré zprávy a budete vědět na čem jste a co Vás dál čeká a hlavně kdy se budete moct pustit do úspěšného boje 😉
Všechny ostatní holky zdravím ......jdu si zas lehnout.....břiško,bříško 😖

l.u.c.i.e
13. kvě 2010

Douda, skvělé zprávičky. Jsem ráda, že jste oba v pořádku. Na váhu kašli.

Jani, 4 oplodněné vajíčka jsou super. V sobotu transfér. To je uvidíš přes UTZ, jak ti je zavedou do dělohy. Moc pěkný zážitek. Jen odpočívej, zasloužíš si to. Břicho ti bude bolet nějakou dobu, ale to vydržíš. 😉 Bříško ti bude trochu bolet ještě trochu i při transferu. Teda mě spíše bolely vaječníky. Je to normální. Hlavně hodně pij a nepřestávej... Je to opravdu důležité.

Gambrinusko, poslední týdny jsou záhul, ale užívám si to. Zrovna jsem si přivezla domů autosedačku pro malého...
Co sestra, jak dopadla v Natu? V čem je u nich problém?

Spark, gratulujeme k těhotenství a jen si ho užívej... Hlavně, ať nadále probíhá bezproblémově 🙂

Pant, ještě, že to s vaším psíkem dopadlo takhle dobře.

lucinda3
13. kvě 2010

Moc vás zdravím holky zlatý!!

Strašně se omlouvám za tu neomluvitelnou pauzu, v rychlosti vysvětlím: až do 18. 4. bylo všechno super, nevolnosti, křečáky no dalo se to co bych to nezvládla že 🙂

Jenže toho 18. jsem po nákupech začala krvácet, no šílenej strach, byli jsme zrovna v Tesco na Borských, takže manzel zavolal rychlíky a ti se mnou šupajdili na Lochotín. Tam příjem, zjistit co a jak, a byl to hematom, 5x3 cm, a navíc placenta dosahovala nad vnitřní branku...Takže jsem si tam poležela do 29.4. a pak rovnou šupajdila do poradny na plánované odběry. Placenta se vytáhla, hematom se z části vyprázdnil z části vstřebal, mimi krásně prosperuje - na utz o týden napřed 😵 Od té doby mám doma klidový režim, genetika v pořádku, další poradna 24. 5., takže do té doby budu poctivý pacient a nevytáhnu paty z baráku! Před týdnem jsem začala hnědě špinit - na to mě upozornili že se ještě může dovyprazdňovat ten hematom. Beru Ascorutin 3x2, a zavádím Utroš 3x1. Dnes už jen malinko špiním, nejvíc toho vyjde ráno když vstanu a přes den to ustane tak věřím, že je to v normálu, je jasné, že mi nikdo s určitostí nepoví jak dlouho se hematom bude vstřebávat a vyprazdňovat, ale byla bych nejradši aby i to špinění už ustalo!
No takže doma vládne mužská ruka, super se o mě starají, a i ten můj pobyt v nemocnici zvládl Tomík skvěle!!

A mimi už se krásně vrtí tak je to pro mě další znamení že vše bude ok 😵

Tak a teď se upravím v tabulce a dočtu vás!!

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5.
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.UIU (23.4) negativní, kontola 20. 5

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 33tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 27tt, dle utz jsme o týden starší, odhad váhy 1030g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 15tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 11tt, poradna a náběry 13.5

pantomima
13. kvě 2010

🙂 Lucindo- vítej!!!to jsi si tedy užila, napadaly nás tu různý scénáře, co ses tebou děje, snad už bude vše ok, Moc držím palečky!"!!!!!

lucinda3
13. kvě 2010

Pant ahoj! Děkuju kočko!!
Ty jako odborník ve zdravotnictví, co si myslíš o té délce vyprazdňování hematomu? Teď jsem se vrátila z WCčka a na vložce zase hnědé kolečko...

lucinda3
13. kvě 2010

A daří se Ti dobře? Co nevolnosti? Já mám pořád ty návaly hladu, takže jím méně víckrát, nahoře mám zatím 2kg.

lucinda3
13. kvě 2010

A jak ostatní?

Luci to to utíká viď? 😉 Prohlídla jsem nové fotečky, záclonka, spztka a cedule úžasný!!

Jani8 Ty máš před sebou transfer, no to je paráda, za chvíli budeš hlásit // !!!

Vendulko je mi líto že to nevyšlo...Ale vidíš funguje to takže do třetice!! 😉

Ilčo těhulko jak se daří, co nevolnosti?

Evženko Ty už to máš taky za pár!!

Terko, Avant, Michalko, Janinam, ostatní staré i nové tváře ahoooj!!

pantomima
13. kvě 2010

lucindo- nejsem sice z gynekologie, ale podle mě je to normální, ten hematom se musí vyčistit, odloučit, po porodu to taky trvá dlouho, kdy špiníš v šestinedělí, než se všechno dostane ven, asi bych byla v klidu

nevolnosti skončily, jen mi pořád pálí žáha, skoro po jakýkoliv jídle, při poslední kontrole jsem měla nahoře 80 deka, ale to bylo chvilku potom, co mi ty nevolnosti skončily, teď už můžu normálně jíst, spíš mám taky pocit, že mám pořád hlad 😀 , tak se snažím jíst ovoce a zeleninu, no a potom mi zase pálí ta žáha...takže kolotoč 😀

pantomima
13. kvě 2010

malá má od odpoledne zánět spojivek, mě šlehne, nejdřív to ucho a teď tohle 😠 😖

lucinda3
13. kvě 2010

Asi to tak budu nuset brát, stejně s tím nic nenadělám krom toho klidu, musím se zpátky hodit do pohody a nebýt tak vystresovaná to nepomáhá. Jen mě mrzí že se teď neubráním strachu při každém píchnutí, pobolívání podbřišku - to mi teď přijde dost časté asi to souvisí s tím vyprazdňováním, no bohužel permanentním obavám...Taky pořádně nevím co si můžu v rámci jklidového režimu dovolit, jasně poslouchat svoje tělo, ale ráda bych se zase už stoprocentně chtěla postarat o maslýho, odvádět do školky apod., ale do příští poradny budu ještě sekat latinu a starat se jen o sebe jak mi doporučovali při propouštění z nemocnice.

Jinak ta žáha je nepříjemná, teď to mám občas, a při malým to bylo až ke konci s velkým pupkem, tak se drž!!

lucinda3
13. kvě 2010

Pant to je pech ☹ My ho měli v rámci celé školky před měsícem, poctivě jsme kapali Ophtalmo a pomohlo to, nebyly zapotřebí žádné antibiotické kapky ani masti, tak držím palec ať je brzo zdravá!!

pantomima
13. kvě 2010

kapem a mažem taky zatím jen septonex, tak snad to bude OK,
s Terkou mi taky pálila žáha až ke konci těhu, ale taky jsem s ní neměla na začátku žádný nevolnosti, alespoň, co si pamatuju, holt každý těhu je úplně jiný 😉

l.u.c.i.e
13. kvě 2010

Lucindo, tys nám dala... Ještě, že všechno dopadlo v pořádku. Hematon se už vstřebává, tak bych byla v klidu. Hnědá krev je v pořádku. nesmí být jasně červená. Tak se jen opatruj a budeme se těšit na nové zprávičky. 😉 Za pár dní tě čeká velký UTZ, tak se budeme těšit na fotečky.

Pant, ach jo, malé je mi líto, že neustále stoná. Snad se z toho brzo dostane.

lucinda3
13. kvě 2010

Holky moje dík za podporu, vy se taky opatrujte a zase brzo papa!!

ilca1
13. kvě 2010

Lucindo zdravim, tak hlavně že je všechno v pořádku 🙂 mě nevolnosti mizí už jim normálně jinak je snad vše OK, to pobolívíní v podbřišku mam taky i to píchání , ale Lucka mě napsala že to je jak mě roste děloha tak tomu věřim a zkoušim si toho moc nevšímat jinak by mě měli každý den na ultrazvuku 😅 pohyby zatim necítim ale už aby to bylo byla bych klidnější kdyby jsem mimi každý den cítila 🙂 ...A pčíkam pořád 😀

michamicha
13. kvě 2010

ahojky 🙂

Lucindo, jsem moc ráda, že jsi se ozvala 😵 hlavně na sebe a mimi dávej pozor a nepřepínej se 😉 uvidíš, že teď už bude všechno v pořádku 😉

Dneska jsem byla znovu na tom 3D UTZ a miláček náš maličkej (zase tak maličkej není, dle MS 27+6 ale dle UTZ 29+0 a odhad váhy 1300g 😵 ) úžasně spolupracoval, takže teď jdu naskenovat fotečky a za chvíli vám je ukážu 😵

michamicha
13. kvě 2010

tak naskenováno 😵

pantomima
13. kvě 2010

Tak ty fotky jsou absolutně boží!!!!

m.evzenie
13. kvě 2010

Ahoj holky,
Lucko, pro výsledky bylpřítel dnes, tak je malilinkaté zlepšení pohyblivosti spermií, ale v závěru zprávy máme doporučení
na asistovanou reprodukci, tak uvidíme co v pondělí řekne dr.
Jani, dík. Ano důležitá je kvalita, moc moc držím palce na transfer. 😉 Jen odpočívej.
Spark, zdravím tě a děkujeme za podporu.Jen si pěkně užívej těhotenství.
🙂
Douda, také samé pěkné zprávy, jen tak dál ať mimís roste.
Micha, tak to máš zlatoučké mimi, když tak pěkně spolupracuje, to sis to užila. 😅
Pant, to je mi malé líto, tak snad se brzy uzdraví.
Lucindo, konečně si opět zavítala mezi nás, moc tě zdravím. To jsem ráda, že je vše v pořádku, ale užila sis dost, tak teď už
jen pohodové těhu. 😉 Odpočívej a šetři se.
Terka, ta jěště asi pracuje?

jana8
13. kvě 2010

Lucindo,konečně jsi se nám ozvala ....ty si nám teda dala,ale hlavně že vše zlé je už za tebou ......teď hezky odpočívej a dodržuj klidový režim a pak po další kontrole,už budeš se moct věnovat i malému Tomíkovi.....hlavně si teď dávej pozor a občas se nám taky ozvi,když budeš moct......ať máme taky nějaké info 🙂 drž se holka 😉
Micha,blahopřeji že utz dopadl na jedničku a malý Vojtíšek úžasně spolupracoval,fakt rozkošné fotky 😵 ,jo a přečetla jsem si v tvém pasu,že Vám už noci dávají zabrat, to mě mrzí,tak se aspoň trošku vyspinkej přes den 😉 ,pak se moc nevyspinkáš při Vojtíškovi,ale to už budou ty krásné starosti 😉
Pant,posílám po hvězdičce Terezce zdravíčko a Tebe klid na duši,nech jej očička zas svítí plamínky rozkoše a ať Vám zas hezky zpívá a tancuje 🙂
Lucko,neboj piji a piji,dnes zatím padly 4litry 😝 .....ale to si mě překvapila,že ten transfer budu vidět přes utz? 😕 tak to už se těším..... 😵 ....zítra si ještě pro jistotu zavolám,jak to vypadá,jestli stále bojují 4vajíčka.....břicho se dá vydržet,vlastně ten podbřišek,odpočívám a nic raději nedělám....jen jsem myslela,že to do transferu přejde,ale když to může bolet i přes transfer a po něm,tak si mě aspoň uklidnila 🙂 ......jen nevím jestli si mám na sobotu dávat řasenku,abych to ustála,když říkaš že je uvidím přes nett,tak aby mi neukápla nějaká slzička,já jsem ciťák 😅 ......

jana8
13. kvě 2010

Evženie,děkuji.....to je super,že máte zlepšení,jsem zvědavá co Vám dokt. řekne v pondělí.....držím palce 🙂

jana8
13. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5.
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.UIU (23.4) negativní, kontola 20. 5

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 33tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 27tt, dle utz jsme o týden starší, odhad váhy 1030g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 15tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 11tt, poradna a náběry 13.5

pantomima
14. kvě 2010

Pěkný deštivý ráno!

Tak s Terkou asi dojdu k tý doktorce, očičko má nateklý, tak nevim, aby jsme zejtra nemuseli někam na pohotovost, tak asi raději zajdu dneska, svoji dr máme tady před barákem, i když do toho deště se mi tedy vůbec nechce, no počkám ještě do desíti, pak by jsme šly

l.u.c.i.e
14. kvě 2010

Dobré ránko všem,

Micha, fotečky Vojtíška jsou naprosto úžasné 🙂 Moc mu to sluší... To byl zážitek, co?

Evženie, aspoň, že je to mírné zlepšení. Uvidíte tedy, co vám řekne doktor v pondělí... Možná vám¨rovnou doporučí IVF.

Jani, psala jsem ti sama za sebe, jak jsem to měla já. Břicho jsem cítila dlouho, ale dalo se to vydržet. Neboj se, transfer se povede, mimísky uvidíš a leda bys brečela štěstím... Sestřička mi vše ukazovala na UTZ, když tam Rokyta zaváděl embryjka. Pak mi je ukázali, jak tam volně plavou v tekutině. No a pak jsem ležela 2 hodiny s nohama nahoře 🙂
Doufám, že se všechny 4 oplodněné vajíčka vyvíjí dále. Moc ti držím palečky.

Pant, opravdu raději s malou dojdi k doktorce, abyste pak o víkendu nemuseli na pohotovost. Dá jí na očíko určitě nějaký kapičky.

l.u.c.i.e
14. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5.
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.UIU (23.4) negativní, kontola 20. 5

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 34tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 29tt, dle utz jsme o týden starší, odhad váhy 1300g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 15tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 11tt, poradna a náběry 13.5

pantomima
14. kvě 2010

lucie kapeme a na noc jsme mazalo Ophtalmo- septonex a ještě jí to obkládám ophtalem, ještě uvidím, jestli to nesplaskne, zatím se jí oproti včerejšku nedělají takový ty hnisavý cucky vkoutku, tak uvidím 😉 , nechce se mi do toho deště, copak já, já vyběhnu a jsem doma hned, ale malou oblíkata a táhnout se, máme to sice kousek, ale mylý někdy i ten kousek dojít trvá třeba hodinu 😉

douda
14. kvě 2010

Ahoj holky
Jsem si včera večer v 10 hodin udělala výlet na lochotín do pohotovostní lékárny , Matyho poštípali komáři a měl hrozný boule , jako na potvoru jsem doma nenašla fenistil ☹ , naštěstí mu pomohl spal celou noca dneska už to má lepší. 🙂 🙂
Mám dotázek kdo jste byl na genetice na Slovanech na co se mám připravit jdeme tam 26 , něco my povídali do telefonu o stromu , ten se týká rodičů a prarodičů nebo jde ještě dál, 🙂.
Pantomimo ať jste brzy zdraví.
Jani moc držím palečky , neboj dobře to dopadne.
Ostatní holky zdravím

douda
14. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5.
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.UIU (23.4) negativní, kontola 20. 5

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 34tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 29tt, dle utz jsme o týden starší, odhad váhy 1300g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 15tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 12tt,genetika 26.5

l.u.c.i.e
14. kvě 2010

Pant, tak uvidíš, jestli přestane pršet a zda se malé uleví. To věřím, že s malou se to může protáhnout na dlouhou dobu. Ale to kdyžtak zvládnete. Hlavně, aby jí bylo lépe.

Douda, zjisti si všechny informace o příbuzných. Kolika se dožili, na co byli umřeli, nebo jakou nemocí trpí. Chtěli vědět na jakou nemoc se léčíte vy, rodiče, sourozenci, strýcové, tety, prarodičové....U toho stromu jsme strávili skoro hodinu 🙂 Pak vám napíšou takový závěr, jakou nemoc by mohlo vaše miminko mít. Nám napsali, že třeba z 50% je možné, aby měl malej alergii a astma atd.
Ještě, že se to Matýskovi zlepšilo.