Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
12. črc 2010

@marketa137 no, já si tak nějak nedokážu představit, že by dítě nechtělo bejt v kočáru a hlavně, jak bych to dělala 😕 , nákupy a podobně, po městě, někam se potřebovat dostat.....

marketa137
12. črc 2010

@pantomima tak ěnkdy přijd a uvidíš 😀 . já ěvděla že to nebude nic moc, viki nikdy v kočáru neusnul ale v golfkách byl rád a tam i spinkal. Tomík se směje i při oblíkání a jakmile ho dam do kočáru, ted do golfek tak do 2minut řev, dneska po 5min se uklidnil a za dalších 5 minut spustil zase ☹ . tak jsem si k narozeninám přála nosítko a tam je spokojenej, do 5 minut spí a klidně 2h venku prospí, ale je vidět že se mě furt drží takže asi chce ten kontakt. ještě chci objednat nějaký hračky na kočár jestli to pomůže, třeba až bude moct sedět a uvidí kolem sebe tak to bude lepší. kamarádka azse musí s malou být někde a to je v klidu, doma se jí moc nelíbí a říkala když viděla Tomíka že tohle taky nezná, on je jenom na mě spokojenej 🙂 . Mě jenom vadí že nemůžeme ani na žádnej výlet protože tohle se fakt nedá 😒

haaninaa
12. črc 2010

Ahojky holky, jak se máte? Tyhle horka jsou fakt šílený... Sice si nedovedu představit, být v tomhle těhotná, ale na druhou stranu bych to pro to miminko nějak přežila. Teď v červenci nebo v sprnu, jak to vyjde zkusíme IUI, pak kdyžtak ještě jednu a pak bych asi šla znova do IVF, už nějak ztrácím nervy tím čekáním.
Gambrinusko - nesmutni, ještě se nic neděje. test můžeš mít prázdný a pak to vyletí závratnou rychlostí, neboj, dobře to dopadne.
Adenko - teda, já bych to nevydržela, já si pokaždé koupila 2 testy a hned po 10-ti dnech jsem to zkoušela, tak asi proto pořád ty neúspěchy. Jsem ti koukala do profilu a zjistila jsem, že jsme obě stejně staré 🙂
Jinak ostatní holky zdravím a v pátek Vám budu moc moc moc moc držet palečky, aby to vyšlo...
Tak zatím papa

m.evzenie
12. črc 2010

Ahoj holky,
Peto, ty nás, ale napínáš, jaká byla krvička?
Gambrinusko, neházej flintu do žita, ještě se duch může objevit a hcg může být vysoké. 😉
Adenko, tak ty testit nebudeš, to bych asi nevydržela, jsem zvědavá. 🙂 Držím vám holky pěsti na úspěch.
Markét, nemáš to lehké, když Tomík nechce do kočáru, moc si to nedovedu představit, máš obrovskou trpělivost.
Hani, držím pěsti na úspěšnou IUI. 🙂
Holky mě se to taky krátí, dnes jsem načala poslední krabičku prášků, tak ještě patnáct dnů, tt letí. 😅
Krásný večer

marketa137
12. črc 2010

@m.evzenie to neni o trpělivosti 😉 , já prostě nemam nervy na to aby tolik řval, i kamarádka říká že je fakt nekočárkovej takže prostě bude v nosítku a pak rovnou bude tapat po svých 🙂 , spíš mě vadí tohle horko protože jsme fakt zpocená 😒 a zítra na 11 máme být ve fakultce na Lochotíně takže přes celý ěmsto a cesta zpět kolem poledne, takže se fakt těšim ☹

jedna11
12. črc 2010

Ahoj holky,
Gambrinusko, a kolikatej den si testila? Kdyz mas jit na krev az ve stredu? Drzim palce at ve stredu vykoukne krasne HCG.ja vubec nevim, asi budu test zkouset ten den rano nez pujdu na krev, pokud tedy mrcha nedorazi driv.
Holky, vy tu pisete o tom jak vas boli bricho, mne tak nejak uz ty vajecniky neboli, dneska mi bylo blbe spis z toho vedra, ale jinak nic necitim, tak nevim jestli to neni blbe/
CO ty Adenko, vecer porad poboliva? A kdy jdes ty na krev?
A co Petra? ani nedala vedet. Urco nekde slavi tu radostnou zpravu, tedy doufam, ze jsem to dobre pochopila, ze dneska byla na krvi.
Evzenie, a co ty? jak to ted s tebou vypada? kdy se bude u vas neco dit? a co maminka, jak je na tom?

petra177
12. črc 2010

Ahoj holky 🙂

omlouvám se všem, že píšu až teď, ale dneska to byla akce, uf. Jak jsem tu psala o mém zvětšeném břichu, tak žádné přifouklé, ale hyperstimulák. ☹ Ráno před krví mě vyšetřil Rokyta a tekutina v břiše. Takže mě chtěl poslat do nemocnice, což já nechtěla. Domluvili jsme se na kapačkách u nich, takže jsme frčeli domů pro noční košili. Cestou jsme v lékárně koupili těhu test. A ten provedli doma. Přifrřeli jsme do natu a zase problém se žílama, napichovala mě chudák sestřička na třikrát, auau 😒 Kapačky kapaly 5 hodin a mezitím dorazila laboratoř a ta vypadá celkem slušně. Ovšem v kapačkách pokračujeme ve středu dál a kanylu mi nechali, takže vypadám jak invalida 😀 A ještě navíc jsem vyfasovala Fragmin.

Ale co nebudu Vás napínat, na testu doma TLUSTÉ // a hodnota hcg 348!!!! Hlásím se mezi těhulky 😀

petra177
12. črc 2010

Jinak holky, všem děkuju, že jste na mě dneska myslely 🙂 Jsem z toho ještě celá vedle, jen doufám, že hodnota hcg bude i nadále stoupat.

Evženko, to to letí, za chvíli pilulky dobaštěný a pak šup domácí snaženíčko. Držím moc palce, ať se zadaří 😉
Sabcav, měla jsi včera pravdu, opravdu tam mimísek je, jen nevím zda jeden nebo dva. Měla by ses dát na věštění 🙂
Adenko, co bříško? Nezvětšuje se? Já taky měla tři dny křeče pak se nafouklo a je z toho balon, asi 5 měsíc ☹ Jinak dneska tam byl Rokyta a dost se divil, že hyperstimulák začal až skoro za 14 dní od OPU, protože říkal, že běžné je to do týdne.
Gambrinusko, nevěš hlavu, i když...Budu Ti moc držet palce na středeční krev. Snad to mimískové nevzdali.
Jedna, pochopila jsi to dobře, dnes byla krev. Já taky netestila až dnes, když nás poslali domů pro noční košili, protože se na mě koukali dost zvláště, že jsem netestovala, všichni se totiž na výsledek testu ptali (sestřička, doktor) asi jsem jim přišla jako exot 😀
Douda, koukám, že se docela naběháš, ale co by jsme neudělaly pro mimísky,viď? Hrůza jsou akorát ty vedra, člověk jen sedí a přesto se potí jak blázen, natož když se někam přesouvá. Držím palce, ať je všechno v pořádku.

Jdu do hajan, musím to nějak vstřebat a modlit se ať je všechno v pořádku a tak jak má být.Přece jen ještě je přede mnou dlouhá cesta 😉

marketa137
12. črc 2010

@petra177 tak to je super 🙂 🙂 🙂 🙂 , moc gratuluju. Hlavně to chce odpočívat a hodně pít a HCG hezky poroste 🙂 Já když měla před rokem hodnutu 490 tak jme tomu ani nemohla uvěřit 😀

sabcav
12. črc 2010

@petra177 velikánská gratulace 😵 , držím palce dál 🙂 . Kdy jsi měla opu? Na internetu jsou tabulky, podle toho by se to dalo poznat. 😉 .Hlavně hodně pít a odpočívat 😉 . Hlavně žádné žehlení a věšení prádla a taky luxování, ono se to nezdá, ale to bříško to pěkně napíná, ale to ti jistě v natu říkali 😉. No s tím "věštěním" nevím nevím, spíš mi to funguje u cizích než u sebe 😀 . Naposled jsem si říkala, zase pms jako blázen a jak to dopadlo 😉 😵 .

Já nemám ranní nevolnosti, já mám celodenní a nejvíc večerní, no aspoň vím, že se hcg zvedá 😔 🙂 . Ve st na gyndu, jestli bude už mimísek v gest. váčku vidět a možná bude už i srdíčko 😔 . Ale nervy zase bude mít celý den před kontrolou 😖 🤐 😝 .

U kámošky super, ještě jsem stihla upéct bábovku, než jsme šly, a vzala jsem jí kus s sebou, tak se děti zabavily a my si daly kafe a pěkně pokecaly 😀 . Teď jsem ještě Andí vydražila na mma 10 triček na doma za 150kč s poštovným, tak mám radost 😉.

Hezký zbytek večera a celý zítřejší den 😎

sabcav
12. črc 2010

@petra177 tak už jsem na to mrkla, podle té hodnoty to vypadá "jen" na 1 😉 , ale hlavně, že to tam je 😵 🙂

pantomima
13. črc 2010

Pěkné ráno!!

@petra177 gratuluju!!! a koukej tu na ostatní prskat těhu bacily!!!!

m.evzenie
13. črc 2010

Krásné ráno holky.
Peto, velká gratulace, to je paráda, 😅 držím palce, aby bylo vše ok, hlavně hodně pij.
Jedna, po dobrání tablet, začne domácí snaženíčko do září a pokud se nezadaří návštěva dr a kontrola spermiogramu.Děkuji za optání mamina stále jezdí na bioléčbu a co byla na kontrole u operujícího dr. tak je vše v pořádku, jen jí malinko natýká ruka. 😒 Jinak s námi denně užívá bazénu a je to super. 😀
Sabcav, tak ať tě nevolnosti rychle opustí, držím pěsti na středu.
Gambrinusko, ještě jsi testila nebo to necháváš na krvičku?
Markét, to máš co dělat v tom vedru, ale dnes je u nás pod mrakem,tak to snad bude o něco lepší.
Adenko a co ty?
Lucka taky dnes už může jít na procházku, když není ten pařák.
Ostatní zdravím.

michamicha
13. črc 2010

Ahojky,
Péťo, moc gratuluju a dávej na sebe a mimi pozor 😉
dneska je to super, když neni pařák, u nás jsou nádherný mraky 😀 kéž by to vydrželo do odpoledne, abych nepřišla do poradny zplavená jak kůň 😀

ilca1
13. črc 2010

Petruš moc gratuluji a vítám tě s otevřenou náručí mezi těhulky 🙂
micha u nás už mraky zase odešli a už je tu zase jasno ☹ ani jsem nestačila zajít nakoupit tak zase pujdu v tom vedru 😠
ostatním přeji hezký den 🙂

l.u.c.i.e
13. črc 2010

Dobré dopoledne,

Petruš, obrovská gratulace. Konečně další těhulka. Super. Opatruj sebe i miminko a snad brzo odezní i ten hyperstimulák.

Micha, to mi povídej. Kéž by to vydrželo do 14hod. Ve 13 hod mám být s Matýskem v poradně... Ale u nás se to už nějak vyjasňuje 😒

Sabcav, určitě už zítra bude vidět i srdíčko. Zvlášť když už ti začíná být špatně.

Market, nezávidím ti, že Tomášek nevydrží v kočárku. To musí být děsná makačka, když někam potřebuješ jít. Snad se to s těmi nosítkami upraví. I kyž to nejde pořád.

Evžen, procházku dneska plánujeme, ale do poradny. Teď mi malej spinká. Včera prospal celý den jaký byl pařák...

adenka84
13. črc 2010

ahoj holky,

Petruško, potichoučku ti moc gratuluji a přeji ti, aby se vše vyvíjelo jak má...Držím palce...

adenka84
13. črc 2010

Jinak u mě vše stejné....Večer se vždy břicho ozve a bolí..Nevím co to je, ještě jsem to neměla...Mám hrozný starch, že se ozývá mrška...Včera jsem to už psychicky nevydržela a začala bulet...Manžel mi uklidňuje, že to bude dobré, že mámé silné děti, které to nevzdají....Já jím také věřím to ano, ale ten strach, že se to opět nepovedlo je mnohem silnější...

petra177
13. črc 2010

Ahoj holky,

všechny moc zdravím 🙂 To je zase pařák a přitom to vypadalo, že zaprší, jak byly ty mraky.Co naděláme, je léto.
Mé břicho jako balon stále přetrvává, asi to bude chvíli trvat než bude normální.Je to opravdu nepříjemné.

Sabcav, tak to jsi mě uklidnila, že to vypadá na 1 mimíska, páč nevím, jak bychom se srovnali v bytě 1+1. 😀 Na středu držím pěsti, ať je vidět srdíčko miminka 🙂

Michamicha, děkuju a budu se snažit opatrovat mimíska. musí to být šílené s bříškem absolvovat poradnu v takovém pařáku. To ti nezávidím. Jen sedím u PC a leje ze mě jako blázen. Hlavně ať je všechno v poradně tak jak má být 😉

Ilčo, dík za přivítání mezi těhulky, hlavně, aby všechno bylo o.k.

Luci, i tobě děkuju za gratulaci. Vypadá to,že máš hodného Matýska, většinou spinká 😉 ale co má taky v takovém pařáku dělat, chudinka maličkatej.

Adenko, já myslím, že to tam je. Věřím tomu!!! Určitě máte silné dětičky, jak to říká manžel. Krev v pátek? To už uteče jako nic. Moc ti držím palečky a posílám těhu bacil, tfuj,tfuj 😉

l.u.c.i.e
13. črc 2010

@adenka84, musíš myslet pozitivně. Taky si myslím, že se aspoň jedno miminko uchytilo... Právě proto se můžeš cítit jinäk. Držím moooc palečky, abys v pátek napsala krásně vysoké hcg.

@petra177, ty odpočívej a hodně pij. Už jsi zodpovědná i za další život. Uvědomuješ si to, že jsi těhu?

gambrinuska
13. črc 2010

Ahojky holky
tal Peto obří gratulka k tak krásně vysokému HCG 🙂 🙂 tak jen at prdola-prdolové rostou
Já si ještě asi počkam, ale snad se taky dočkam 😔 Znova jsem netestila, nějak nemam sílu, a snažim se připravit na zítřek, ale ani to moc nejde 😔
Aden držim palce, určo máte silný mimísky 😉 je hrozně těžký rozeznat PMS a těhu má to děsně podobné příznaky ale vzhledemk tomu že se cítíš jinak 😀 držim ti strašně moc palce 😅

adenka84
13. črc 2010

Holky děkuji vám strašně moc, kéž by jste měli pravdu....Jinak já už fakt nevím, nedovedu si představit, že to opět nevyjde, moje psychika to už nezvládne...to okolí, návrat do práce, každý to ví, i když jsme s to snažili tentokrát tutlat...vždy se najde nikdo kdo to vyslepičí...
zrovna teď o víkednu na mě volala jedna stará paní od nás z vesnice, když jsem vezla kamarádky kočárek, kdy už já budu mít dítě, že jsem už dost dlouho vdaná a že už jsem na mimino dost stará...bylo mi tak ousko, buď babča provokoval a nebo o nás nic neví, ale pochybuji..na vesnici ví káždý všechno...

gambrinusko, budu ti na zítřek držet palce, musí to vyjít, když to vyjde tobě, budu věřit, že to vyjde nám....
přinejhorším, máš nějaké sněhuláčky, že?My už bohužel nic....

pantomima
13. črc 2010

zítra budu držet palce, jdu do natu na desátou na kontrolu s tím mým čípkem, jestli se zase neotevřel víc, no kdyby mi Švábek řekl klidovej ežim na posteli,tak zešílím a hlavně nevím, kdo by se i staral o dítě 😖 když manža chodí dom až večer 😠

sabcav
13. črc 2010

Ahojky 🙂 , u nás byla v noci buřina (prej, já nevím, já v noci spím, narozdíl od manžela 😀 ), po ránu mraky nikde a pařák, ale už tam zase jsou 😎 . Já jsem hotová, Andí vůbec nic v poledne nejedla, ona, takový jedlík 😨 A ještě zase od čt nekakala, tak jsme zkusily rourkovat a stejně nic ☹ . Chudáčka, to jí už asi musí bolet bříško 😢 ☹ . Jenže s tím jak je teplo a ona celkově málo pije, zlepšení nevidím 😔 .

@petra177: to jsem ráda, že jsem tě uklidnila 🙂 . A toho bříška se možná ani nezbavíš, mě nějak plynule přešlo z hyperstimuláku do těhu 😉. Teď taky vypadám jak v 5. měsíci minimálně a ne jako v 7.tt 😨.
@adenka: myslím si taky, že když je ti tentokrát jinak, že to vyšlo 😉. Na babču se vykašli, buď o vás nic neví a jestli jo, tak je blbá 🤐, takhle provokovat 😉.
@michamicha: držím palce na kontrolu 🙂 a jsem zvědavá, jestli se u tebe něco chystá 😉.
@gambrinuska: držím palce na zítra 🙂
@lucie: snad srdíčko bude, chtěla jsem se mrknout do papírů, když jsem čekala Andí, ale nemůžu, to bych toho našeho netopýrka vzbudila 😒, holt musím vydržet, až se sama vzbudí a pak se juknu 😉.

Po sváče půjdeme asi ke tchánům, včera nebo dneska se jim měli narodit malí králíčci, to si Andí nemůže nechat ujít 😀. Oni mají malou "zoo" 😀, králíky, slepice, kočku, býky a občas i krůty 😉.

Nějak mi pobolívá bříško, asi jak jsem kvůli Andí brečela 😢, radši se půjdu na chvíli natáhnout 😎. Tak hezký den všem 🙂. Teď mi ještě napadlo, jestli to nejezení nemůže být reakce na očko??? My měly při různých očkováních žravost, teploty, spavost, zuby, ale tohle ještě nee...no hlavně aby jí v tomhle vedru nevylítla teplota 😕 😔.

sabcav
13. črc 2010

@pantomima držím palce, ať ti kontrola dopadne ok a ať se čípek umoudří 🙂 . S tím není moc radno si zahrávat...a třeba babička nebo nějaká kamarádka, kterou Terka zná, by si jí nemohla vzít přes den (hřiště, zoo, a tak?)

pantomima
13. črc 2010

@sabcav nevim, nevim, nikdy si malou takhle nikdo nebral, moje máti sice s námi ven jde, ale sama s ní nešla nikdy, že prej jsem chtěla dítě, tak ať se starám, že jí taky nikdo nepomáhal a tcháni jsou na druhým konci města na chatě na Valše, pochybuju, že by sem chtěli jezdit nebo já tam malou vozit každej den?no, bylo by to komplikovaný,kdybych nedejbože musela do špitálu, tak by to taky nějak musel manža vymyslet, že jo

sabcav
13. črc 2010

@pantomima koukám, ta tvoje mamka, to je jak naši 😝 🙄 😝. Teď mi přijde, že snad ani z toho prďouska nemají radost 😢. Naštěstí tchýně je super a Andí je u ní zvyklá, tak jí tam občas přes den necháme - když třeba jedeme do Plzně nebo do Ikey 😉. Přes noc tam nebyla, ale tchýně jí zabaví, dá jí jídlo, co jim připravím, uspí po o a pak do véči vždy dorazime 😉. Jj, tak uvidíš zítra po kontrole, ale stejně by nebylo od věci, kdyby se aspoň tcháni naučili občas si malou vzít 😉. Ono až bude Oskárek na světě, tak se to bude určo taky hodit 😉.

pantomima
13. črc 2010

tcháni malou pohlídaj bez problémů, když lítám po doktorech nebo něco potřebujem, jen je to pro mě z ruky,mě by mnohdy pomohlo, kdyby třeba odpoledne na tenb písek místo mě vzali malou naši, já bych v klidu uvařila, uklidila, odpočala si, to naši neumí, řijít, malou vytáhnout ven amě dopřát chvíli relax...bydlí kousek od nás a jsou oba už doma...

sabcav
13. črc 2010

@pantomima na to nemůžu říct nic jinýho, že to přesně dělají naši...bydlí od nás 6km (ve vedlejším městě)...a když přijedou, tak musím jít ven s nima 😕 🙄 😠 ...ani na zahradu na písek s ní nejdou sami , musím s nima jít jak ocásek😝

douda
13. črc 2010

Ahojky
Asi jsem to včera napsala špatně ale tu šelest mám já mimi je v pohodě je horší prý v leže než v sedě na kardiologii mají tuten týden dovču tak v pondělí tam budu volat a objednám se , ale prý se nemám bát že to hrozný nebude když na sobě nic nepociťuji , ale jsou to nervy a ke všemu jsem myslela že s tomu vyhnu a ono ne my začalo tvrdnout břicho ☹
Petruš moc gratuluji , hezky odpočívej a koukej holky poprskat těhu bacili.
Pantomimo držím zítra palečky aby bylo vše v pohodě , u nás naštěstí naši i tchýně bez problému pohlídají celý den a dokonce u našich malej je sám bez nás i přez výkend a teťko si ho berou na 14 dní do Chorvatska , bude my smutno.
Gambrinusko zítra držím palečky .
Adenko určitě to vyjde , moc na tebe myslím .
Ostatní zdravím.