Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

marketa137
30. kvě 2009

Ahoj, tak už jsem začla špinit tak snad se to rozjede 😠, takže dnes 31Dc, v pondělí volam a uvidim jestli dostaniu doporučení, ale ve výsledku je to jedno🙂). No tak to by manžel asi nedal, to spíš půjdu do toho pera a do břicha. v těhu jsem zvládala píchat jednorázovky do stehna při cukrovce 4x denně asi 4 měsíce tak tohle taky snad nějak zvládnu. Spíš se děsim když tady píšete kolik čeho a každou chvíli jiný dávkování abych něco nespletla 🙂. Ale už nemá cenu na co čekat, jen doufam že nás vezmou v tom červenci a´t se to hne. jsem zvědavá co bude říkat doktor až uvidí můj kalendář 🙂 . tak si užijte víkend, i když deštivý 😒

rakel
30. kvě 2009

Ahoj holky. Je to možné aby mi řekli že jsem v pořádku ale přesto se mi nedaří otehotnet. Skoušela jsem 4X insiminaci bez úspěchu pak umělí s IVF taky bez úspěchu a ted jsem po ICSI a ve čtvrtek du na odběr krve ale dnes jsem to dostala. Proč se mi to nedarí?????? ☹ Jenom pláču a už nemám sílu je mi na nic. Je tady někdo komu se ani napotřetí nepovedlo? Protože já jsem už zoufalá co mám dělat? Poradte.

bubulienka
autor
31. kvě 2009

Ahoj holky dlouho jsem tady nebyla,ale čtu vas pořad. Ja čekam na mrchu a ne a ne prijít naposledy jsem ji mela toho 12.4 potom transferu a odvtedy pořad nic a nevím co se děje,ale určite to budou ty hormony protože jsem si dělala minuly tyden test a nic. Myslíte,že bych byla i přesto těhotna i když na testu nebylo nic a Renap říkala,že taky byla těhotna a test ji stejně nic neukazal.Potřebovala jsem se v květnu objednat na tu průchodnost toho vejcovodu k Boušemu a ted nevím co mam dělat hold budu čekat.
Rakel mně taky pořad říkaji,že je vše v pořadku a i přesto se mi nedaří otehotnet a taky jsem podstoupila 2 IVF a taky bez uspechu taky bych potřebovala radu akorat nikdo neumí poradit proč?

marketa137
1. čer 2009

te´d na jiné diskuzi mě holky říkají že v Praze se přes prázdniny IVF nedělá ☹. Nevíte jak je to u nás, je mě jasný že než se udělá vyšetření tak to trvá takže do konce srpna máme vystaráno 100%. Spíš jestli vůbec objednávají během prázdnin 😢 . A ještě otázka jestli je někde přehled všech center jakou mají úspěšnost. Zajímalo by mě jestli jsem vybrala správný centrum 😉. V pondělí jdu k doktoru takže během příštího týdne volam i do centra 😠 , tak snad mě neobjednají až na září 😖

terka82
1. čer 2009

Markét tak co mrcha? Už dorazila?
U mě to bylo tentokrát extra silný. Takový jsem to měla naposledy ještě před HA. 😠
Nevim, jak to tady funguje přes léto. Vloni jsem tam byla někdy cca v srpnu a domlouvali jsme se na stimulku na IUI, ale ta byla až v září. Třeba překvapí a půjde to hopem. Co musíš podstoupit za vyšetření?
S tou úspěšností nevim. Zkus projít stránky různých center. Tam asi něco objevíš. Ale že by to bylo někde pohromadě, to asi ne. Stejně bych řekla, že to bude plus mínus všude stejný. Nějaký výrazný rozdíly bych nečekala.
Takhle dlouho tě určitě neobjednají. Tipla bych tak měsíc.

Rakel to mi mrzí, že se nedaří. Nevím co poradit. Ale přeju hodně sil do dalšího boje. Vydrž. 😉

Bubu super že ses zase ukázala.Třeba byla ovulka dýl a nebo máš po minulém IVF ještě rozhozené hormony. Těžko říct. Ale moc bych ti přála tu první variantu. 🙂 Tak zkus testnout ještě jednou.

marketa137
3. čer 2009

Ahoj, jo MS dorazila v sobotu 😉. A docela slabá takže pohodička, dneska beru 1 clostík a už 7 cyklus. V pondělí jdu k doktoru a hlavně pro doporučení, myslim že se mnou ani nic dělat nebude. Dneska jsem volala do natalu a hned podle jména že mam přijít na odběry, tak jsem musela vysvětlitže chci teprve 1 konzultaci, že jsme tam byli před 4 lety 🙂. Takže jdeme 9.7. v 9h 🙂 🙂 🙂. Takže si od doktora vezmu už jen 1 balení clostíku, utroše mam ještě dost 🙂. Takže už nějaký pokrok tu je. No nevim ani co mě budou dělat, určitě hormonální profil a manželovi spermio a dál fakt nevim. Snad neobjeví další problémy 😒 a i kdyby tak se to alespoň hne a budem vědět kde je problém 🙂

gab123
3. čer 2009

Ahoj holky!
teri hlavně,že došla tělo se s tím vším pěkně vyrovnává mohlo by to být dobrý!
rakel já takovou skušenost nemám měla jsem jiný problém,ale dělali tě třeba imunologii?
Markét kdyby jsi chtěla mam doma 2 balení glostíku je mi k ničemu klído ti ho zašlu jen za poštovný.Koukám,že je docela měsíc objednací doba.
bubu já vůbec nevím jak ti pomoct,ale spíš jsou možná rozhozené hormony skus bylinky at se ti rozjede ms!

já jdu do natalartu v pátek a za týden na plodovku začínám být zvědavá co to bude!

rakel
4. čer 2009

🙂 Ahoj holky. Dnes jsem se dostala k počítači. Minule jsem si myslela že krvácím ale bylo to jenom špinění a to hned přešlo. Dnes jsem byla v natalu a hcg mám 152 takže doktor řek že je to pozitivní ale za 14 dní to bude jistější. Doufám že to vydrží. Doktor řek že se asi chytlo jenom jedno. Držte mi palečky.
Gab na imunologii jsem ješte nebyla. Pak ještě napíšu.

marketa137
4. čer 2009

ahoj, Gab díky za nabídku, ale na te´d clostík mam a v pondělí jdu k doktoru pro doporučení 🙂, bude koukat že už jsem objednaná a tak mu řeknu aby mě napsal jen 1 balení na ten červenec.
Rakel tak to je super zprávička, gratuluji a hlavně aby se mimčo drželo a pustilo až za 9 měsíců 🙂.

terka82
4. čer 2009

Markét tak super, za měsíc už se ti ten kolotoč pořádně roztočí a pak už to půjde jako po másle.

Gab mrcha došla, ale zatim nějak nechce odejít. Dneska už je to 6. den. To je něco, nejdřív ne a ne začít, pak zas neví kdy přestat.. Se z toho po***. 😀
Jak dlouho trvají výsledky z plodovky?

Rakel to je super. Moc ti to přeju a palečky samo držim. 😵

renap
4. čer 2009

Ahoj,tak mam zase špatný novinky,dneska jsme byli na tý diabetologii tak mi dali domů glukometr a zatim dietu,ale na UTZ zjistili že mam moc plodový vody,proto mam tak strašný břicho,vypadam prý jako v termínu. Tak nevim co to znamená,že prý to může dělat ta cukrovka,ale spíš ne,že tak zvýšený to nemam anebo vrozený vady,ale na UTZ nic nenašel,tak nevim,za týden musim znovu na kontrolu. Už jsem z toho na nervy,nemam náladu na nic,tak se aspon" vy mějte hezky 😔

terka82
4. čer 2009

Renap zrovna dneska jsem na tebe myslela. Jsem si řikala, jak se asi máš, že už ses pár dní neukázala. Holka ty si to těhu fakt užíváš od začátku.. ☹ Moc plodový vody? To jsem ještě neslyšela. Málo to jo, ale moc? 😕 Věřim že to musí být stres jako blázen. Drž se, určitě to bude dobrý. Moc ti držim palce. Dietu i glukometr určitě zvládneš levou zadní.

marketa137
4. čer 2009

Ahoj Renap tak já měla taky těhu cukrovku a byla jsem na inzulínu 😒 a co si pamatuju tak jsem taky měla víc plodový vody, ale nikdo nic neříkal. Ale chodila jsem na UTZ každé 3 týdny do rizikové poradny. Hlavně klid, když řekli že na UTZ nic nevidí tak to bude asi souviset s tou cukrovkou 😖 .
Terko, jo je to fajn. Alespoň budeme vědět kde je problém 😒, takhle ani nevim jestli se za ty 4 roky něco nezměnilo a třeba je problémů víc ☹, ale snad to budou pořád jen ty hormony a uvidim co sami navrhnou. Jo manžel říkal že by injekce klidně píchal 🙂, tak uvidim jestli bude hrdina i před doktorem až se nás budou ptát jaký budu chtít léky. Jen si říkám že pokud v testech vyjde že mam málo hormonů tak se asi těm dražšim nevyhnem 😉

gab123
6. čer 2009

zdravím ženy 🙂
rakel moc gratuluji at se prdousovy u tebe líbí šetři se! 🙂
renap moje švagrová měla cukrovku a taky jí řekli,že má šíleně plodové vody taky nabralala 25kg a z porodnice šla jen ze 4kg nahoře! 😉 neboj to je ta plodovka utz by něco ukázal!nebo si nmůžeš ješte nechat udělat plodovku to myslím jde!
teri výsledky nám řeknou tak za 3tt.To bude šílený.Byla bych ráda za kluka to by bylo o.k!
Markét to neva lepší by bylo kdybys je nepotřebovala 🙂

já byla včera v natalartu na kontrole zatím vše je o.k.utz nám nedělal.Přišli mi výsledky ze stěrů tak tam jsem měla nějakého streptokoka ten se zaléčí až před porodem a stopu býlkoviny v moči to prý nic není!
za týden ta plodovka nejhorší snad bude to ležení 24h ☹

terka82
8. čer 2009

Markét určitě to nebude nic závažnýho a Viki bude mít brzo sourozence. Teda to je manža hrdina, no snad mu to vydrží. 😀

Gab teda ta plodovka, to je něco.. 😖 No ale co by člověk pro zdravé mimčo neudělal.

marketa137
8. čer 2009

Ahoj, tak mam doporučení a prý mam hodně mužských hormonů ☹ , ale to je z krve z roku 2003, takže jsem zvědavá co zjistí v natalu. manžel je hrdina, ale jsem zvědavá co bude říkat až se ho zeptá doktor až to bude aktuální 🙂. další clostík už mě doktor nedal, prý aby si tělo odpočalo, chtěl mě do centra poslat až v září tak jsem ho trochu předběhla 🙂 . Takže od středy do neděle máme poslední kolo snažení a nevěřim že se to opět povede před narozkama, to by byl skoro stejnej zázrak jako Viki 🙂

gab123
8. čer 2009

markét nebud smutná hlavu vzhuru.Jedno dítko máte tak se tolik nenervuj!Já otěh po vysazení clostíku!

marketa137
8. čer 2009

Já smutná nejsem víš, jen mě to vůbec nebaví 😒. Právě že už jedno dítě máme tak vim že 2 dítě sice chci ale ne za každou cenu. No že bych otěhotněla bez léků tomu fakt nevěřim, minule jsme vlastně než jsem šla k doktoru zkoušeli skoro 3 roky takže to asi ne. A já teda jsem asi i ráda že mam poslední měsíc na hormonech a chvíli budu mít klid, až mna MS to už vidim jak budu krvácet i mimo cyklus 😒 . Zeptam se v natalu jestli třeba od toho 16Dc nemam brát ten utroš, ten mě zbyde abych teda alespoň MS dostala v termínu 😉. Navíc mě teda doktor taky dodal, prý je lepší že tam jdu že si mě alespoň pohlídaj a že prý ať počítam že 2 těhu bude stejně rozikový jako 1, tak snad ne horší 😉. Ale teď mam docela ok období, vím že jdeme do Natalu a tak to víceméně neřeší, teď to řeší spíš manžel. Má poslední šanci aby se vyhnul spermiogramu tak se prý budem radši snažit víc 🙂

terka82
9. čer 2009

Markét tak z výsledků 6 let starých bych si hlavu nedělala. To už může být vše 100x jinak. A s tim clostíkem, snad dr. ví co dělá. Třeba je to tak opravdu správně. Aspoň budeš mít "čistou" krev na nové vyšetření. Ono když bude třeba, tak ti v Natalu zase něco nasadí.
Jak píše Gab, hlavu vzůru a hurá do boje. 🙂

Mě to taky nebaví. Mam za sebou další měsíc čekání a ještě minimálně 3 před sebou. To ty už v té době budeš dávno těhu.

Gab tobě už svítí 16tt to je krásný. 🙂

Renap jak je? 😕

gab123
9. čer 2009

markét to ti věřím,že tě to nebaví já měla taky takový pocity a je fakt,že to nešlo tělo je určitě bloklý.To může i vyzařovat z manžela,že se něčeho bojí hlavně to ho spermiog.Můj manža mu vzkazuje že to nic není taky měl obavy a zvládnul to dvakrát na výbornou!Pokud jsi přímo z plzně nebo poblíž tak vám dají kelímek domů a přivezeš ho z domova.Jen je tam podmínka do 1h a mušíš udržet těl.teplotu strčíš kelímek do podpaždí! 😀
Po druhé dával na imunolog. a to šel sám!zvládnul to!Ted se tomu směje a říká,že je to nejměnší co může pro to udělat! 😀
být tebou nic bych nebrala odpočinsi.Pij bylinky na ms užívej léta a pakse do toho pust s novou energií!Uvidíš zadaří se!Věř tomu a hlavně dej špatné myšlenky na dovolenou!

teri jak nebaví!všechno špatný je k něčemu dobrý!Neboj uvidíš,že vše bude o.k.
já jdu taky na plodovku s tím,že bude vše o.k.Vůbec nad tím nepřemýšlím,že by bylo něco špatně 😉

renap kde pak jsi?jsi v pohodě?

renap
10. čer 2009

Ahoj,tak jsem nakoukla jak se máte, Gab,ty chodíš pořád do Natalartu? Mě vyšoupli v 9.týdnu k mojí dr. to máš nějakou protekci,ne? Já se mam furt stejně,měřim glykemie a myslim že žádnou cukrovku nemam,pořád to mam nízký,tak jsem včera sežrala 3 palačinky s džemem a k tomu preso se sladkým mlíkem a nic za dvě hodiny 6,6 😀 . Ale ta jejich dieta je teda šílená,kdyby se to fakt mělo dodržovat,to počítání a vážení jídla,to Tě Market obdivuju,že jsi to dokázala. Jinak se mi zdá že mi to břicho přestalo růst i mi jakoby splasklo dokonce si i nahmatam žebra,což předtím teda nešlo,tak tam snad ta plodovka nepřibývá,jsemzvědavá co mi řeknou ve čtvrtek na UTZ. A už jsem měsíc nic nepřibrala,pořád 7 kilo.
Gab,kdy jdeš na tu amniocentézu? držim Ti palce a at´je to kluk
Terko,na srovnání cyklu je Femigard,je to výtažek z bylinek,já jsem to před tim brala taky před IVF a hodně jsem slyšela že to pomáhá i k ovulaci,tak nevim,ale uškodit to nemůže,ani to není tak drahý.

gab123
10. čer 2009

renap jdu v pátek v 1Oh ze zákroku nemám ani strach jen aby pak nedošlo k potratu! ☹
jinak pořád chodím do natalartu já se taky divím,ale pořád mě kontrolujou pipku nebo utz.Mezi nohy mi lezou každou kontrolu tak nevím!nejlepšíje že bouše vůbec nemluví nic neřiká tak je asi vše o.k!
to víš renap jen si dej to jídlo je stejně bezva 😀
já mám zatím nahoře jen 1KG tak doufám,že rostem!

bubulienka
autor
10. čer 2009

Ahoj holky koukam jak se vam dari neboj gab dopadne to vsechno o.k. ja jsem dneska byla na ty pruchodnosti vejcovodu a zaplat panbuh v poradku delali to ultrazvukem a nejakou tekutinou to propousteli nebylo to moc prijemny asi tak jak velke ale opravdu silne mens.bolesti a hura do UIU nez bude imuno doufam ze uz v pondeli nebo utery jestli bude vse ok.

gab123
12. čer 2009

Ahoj holkytak už to mám za sebou není to nic příjemného,ale porod bude určitě horší 😀
Vše zatím odpovídá už jsme velcí 17cm a budeme mít kluka!Manža byl úplně vyřízenej štastnej já taky uronila slzu!
jen jsem si říkala,že když tu vadu maj jen holky tak jsem naní ani nemusela,ale zas bude jistota,že budeme zdraví!
Bubu taky ě moc gratuluju hup dupky do snažení at nás dohoníš!

marketa137
12. čer 2009

Ahoj holky, gab moc gratuluju 🙂, asi bych do plodovky šla pokud bych měla nějaký riziko, alespoň budeš v klidu a těhu si budeš užívat s tím že je brouček ok.
Od včera mam šílený bolesti na pravé straně, asi si mam ten poslední měsíc s clostíkem užít 🙂, ale včera v noci při sexu jsem myslela že chcípnu 🙂. A včera jsem byla 13Dc takže to asi je fakt ovu. manžel odjíždí zítra na oslavu a tak říkal že zítra než odjede tak to musíme stihnout ať nepromarníme poslední pokus 🙂. Náhoda je blbec, minule se taky povedlo až ten poslední měsíc. manžel říkal že to bude asi finanční stratég 🙂 🙂. jinak nic moc novýho jen fena má nějaký zpoždění 🙂, čekala jsem že začne hárat začátkem května. manžel říká že jsme teda 2, naštěstí neni chovná, jinak manžel říkal že teda IVF stačí že budeme mít my, natož pes 🙂 🙂

michamicha
12. čer 2009

renap, mě femigard nepomohl, ale já jsem zvláštní případ 😀

terka82
15. čer 2009

Ahoj holky.

Gab no prostě nebaví. Vždyť od února furt jen čekam a ještě chvíli budu. No ale mam kupu práce a tak to aspoň utíká.

Renap to s tou cukrovkou asi nebude tak horký. 🙂 Půjdeš ještě na nějaký opakovaný vyšetření? Jako že by si to třeba pak rozmysleli a dali ti s měřením pokoj. A jak jsi pochodila na UTZ? To je dobře, že už ti břicho lehce splasklo. Už to snad bude všechno konečně v pořádku. Holka co ty všechno musíš zvládnout. 😖
Femigard jsem taky užívala, ale nijak zvlášť mě nenadchl, ale je teda fakt že jsem měla jen jednu lahvičku 😅 ... No uvidíme. Zatim bylinky pomáhaj, jsem zvědavá kdy dorazí mrcha tenhle cyklus. Snad to nebyl posledně jen úlet. 🙄

Bubu super, že jsou vejcovody OK a teď honem do IUI. Třeba teď když to máš profouknutý, tak se zrovna povede. 😉

Gab tak přece jen kluk, hurá. Tak už se můžete konečně radovat. 🙂

Markét že by... držim palce. 🙂
S fenou dobrý 😀

Jé Micha, já si řikala kdo nám tu přibyl a ty máš nové foto. 🙂
A koukam, že s fem. máš podobné zkušenosti. Tak jsme exoti obě. 😀

gab123
15. čer 2009

Ahoj holky vůbec mi nefungoval od soboty koník nevím proč.Jinak probíhá vše o.k.Zítra po 15H budu vědět nějaké výsledky tak uvidím...
zatím pa

michamicha
15. čer 2009

nazdárek, teď jsem dorazila z práce, tak jsem ještě nakoukla 😉
gab, gratuluju k chlapečkovi 😵

holky, já to ještě pořád nedostala, zítra už budu 40DC a nic 😖

renap
16. čer 2009

Ahoj,kobyla furt nefungovala,tak jsem to ani nezapínala. S tou mojí cukrovkou nevim,na UTZ dr. říkal že je to dobrý,vody hodně ale nepřibývá,malá roste rovnoměrně,už má 1300 g,tak že by to neřešil a jenom kontroloval tu vodu. No a pak jsme šli na amb. kde seděl takovej kretén mladej,vypadal jak zřízenec,napřed psal půl hodiny papír,pak se zamyslel a pravil,že by rozhodně nasadil inzulín,když se neví z čeho se ta voda udělala a hned zavolall tý dr. na diabetologii. Tý se to moc nezdálo,abych zase neměla hypoglykemii,tak mi dala nízkou dávku. Takže si pícham 3krát denně inzulín a je to horší než na dietě,heozně mi ty hodnoty skáčou,nevim co s tím. Ještě navíc jsem zhubla,no už aby byl srpen,jestli se mi to povede vydržet 2v1.Příští týden tam jedem znova,tak už seděsim co zase objeví.Jediný co mě na tom fakt těší je že jsem byla na tý redukce,ted mi řekli,že s těmahle všema komplikacema,a hlavně s tou vodou už bych dávno těhotná nebyla,asi jsem fakt měla nějakou předtuchu.
Gab držim palce,ale když je to kluk,tak to bude OK
Market,ty už jsi těma hormonama taky nacpaná až po uši,co,ale třeba poslední pokus vyjde
🙂