Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

sabcav
5. říj 2010

@ilca1 jak píše @pantomima, myslím si, že ti to vyvolávají dřív, protože malá je docela velká (jak si psala, odhad 3 kg, to odpovídá, že je skoro o 2 týdny napřed kvůli té cukrovce) a koncem těhu mimčo přibírá kolem 200-250g týdně, tak aby jsi nerodila slona a nenastal zbytečný problém 😉 . Osobně bych to asi vzala z opačného konce, pokud mi dr. radí to ukončit, asi bych jim doma něčím pomáhala 😀 😉 , ale každej jsme jinej a hlavně dej na své pocity 🙂 . Jinak na vyvolání nastupuješ normálně na "oddělení patologických těhotenství" (myslím 3. patro 😕 ) a pokud bude mimi ok, což určo bude 😵 , tak si jí možná na noc vezmou (možná taky ne),a le jinak ji budeš mít normálně u sebe...navíc teď mě napadá, že se dr. většinou řídí při "donošení" nebo "nedonošení", tím, jak je veliký mimi podle utz a ne termínem porodem podle měsíčků 😉 . Hlavně nás informuj 😉 .

sabcav
5. říj 2010

@petra177 ať kontrola dopadne ok 🙂

sabcav
5. říj 2010

@l.u.c.i.e fotečky moc hezký 😵

sabcav
5. říj 2010

@gambrinuska ahoj, je mi líto, že ti nesedla ☹ , z hlenu si nic nedělej, taky téměř neovuluju, nabírali jsme to asi 2* a prostě ani ťuk 😀 😝 ☹ , váha na to možná nějaký vliv má, ale třeba znám holky, co mají pcos a mají kvůli tomu nadváhu 😉 a já sama mám taky 20kg navíc 🙄 🤐 a vidíš, těhotná jsem 😵 🙂 😉. Pře dpár lety, co jsme tam byli my, byla ok, možná za tu dobu zestárla...nebo jak se říká, sežrala šalamounovo ho.. a myslí si, že rozumí všemu a vše zachrnání jen imuno...já jsem toho názoru, že ti doktoři by měli spolupracovat 😉. Tak jí přežij a držím palce na výsledky 🙂. Sama jsem taky v práci měla dodavatele, kterého jsem moc nemusela, jenže pokud jsem chtěla mít v optice pěkný brejle, musela jsem být ticho a neprudit a v duchu jsem si o něm myslela svý, ale ve výsledku byl spokojený on, že prodal a já taky, že mám co pěkného zákazníkům nabídnout 🙂. Tak to zkus prosím brát taky tak... 😉

sabcav
5. říj 2010

Jinak zdravím všechny 🙂 , u nás jedou zuby velkém ☹ , ve čt nás čeká už 1,5 roční prohlídka 😲 . Terýs kope 🙂 , ohledně triplů zatím nikdo nevolal, tak snad ok 😔 🙂 . Akorát jsem dost unavená ☹ , jak jí zlobí ty zbuy,t ak nic nepomáhá a včera šla po obědě teprve ve 15,15 🙄 , mě navíc děsně bolela halva a potřebovala jsem si lehnout s ní, jenže když nemohla zabrat, tak to nešlo ☹ , samozřejmě večer nechtěla jít mco spát, když šla spát tak pozdě 😒 . Doufám, že to bude dnes lepší 🙂 . Po sváče jdeme ke tchánům, mají absťák 😀 a já si potřebuju odpočinout 😉 . Krásný den všem 🙂

ilca1
5. říj 2010

tak jsem po obědě 2 hodky spala a myslim že špinění ustává a bolesti oproti včerejšku taky. 🙂 Doktor říkal že je o týden větší , já si tak myslím že by mohla mít příští týden tak 3,5 kg kdy 🙂 ž ted má 3kg tak to by bylo akorát , Filda měl v termínu 3,6 kg a rodil se celkem dobře, Nu .....maluju si to pěkně tak uvidíme 🙂
Já bych vám dala vědět až porodim ale nemam na nikoho kontakt, měla jsem na terku ale ta se tady ukáže jen občas a už ho asi nemam.

sabcav
5. říj 2010

@ilca1 když tak mi písni mobil do ip 😉 , písnu ti ho tam taky 😉

sabcav
5. říj 2010

@ilca1 tak uvidíš, co to udělá nebo neudělá 😉 ...a nástup na vyvolání máš teda kdy? 😕

ilca1
5. říj 2010

v pondělí jdu na kontrolu a asi úterý nástup to budu 37+0. Pošlu ti to číslo 🙂

sabcav
5. říj 2010

@ilca1 díky 🙂

sabcav
5. říj 2010

Hezký den všem 🙂 , já se musím loučit, Andrej vzhůru 😉

haaninaa
5. říj 2010

Ahojky holky, máte některá zkušenosti s Utrogestanem? Musím si ho zavádět a jsem z něj nešťastná.
Nevíte, můžu si nechat zjistit jestli byla IUI úspěšná nebo ne nějak z krve sama? Třeba jestli mi může obvoďák napsat žádanku, s tím, že si to zaplatím?
Lucie - dneska už je mi fakt dobře. Jen mám takový divný pocit když se najím, jinak kašel pryč,huráááá...

Teda, z toho vyvolávanýho porodu mi leze mráz po zádech... 🙂

pantomima
5. říj 2010

@haaninaa vydrž to, pro mimi všechno, ne? já zaváděla 3 měsíce

haaninaa
5. říj 2010

@pantomima - jo jo, pro mimíska všechno 🙂 .Já ale nestačím měnit intimky, připadám si pořád hrozně "mokrá".Proč se to vlastně bere (zavádí)? Pomůže to něčemu?

pantomima
5. říj 2010

utrogestan supluje funkci placenty- hormonální, dokud ještě není placenty vyvinutá, co v prvním trimestru není, podílí se na udržení případnýho těhu, vydrž, nakup zásoby intimek a věř tomu, že to konečně vyjde

adenka84
5. říj 2010

HAni, utrogestan je velmi důležitý jak už ti napsla Pantonima...Mě to také pokaždé vyteklo, nejlepší to bylo večer, to jsem je zavedla před spaním a byl klid...jen vydrž prďka vydrž...

sabcav
5. říj 2010

@haaninaa @pantomima a @adenka84 ti to krásně vysvětlily 🙂 , je to, aby se mimi udrželo 😉 . Tak vydrž, když to dobře dopadne, budeš zavádět 12 týdnů 🙂 . Může se taky polykat, ale to má nižší účinnost a taky navíc to dělá nevolnosti a motání hlavy ☹ . Ad krev...jdi do laborky sama, žádanku od dr. nepotřebuješ, budeš stejně samoplátce (cena jak kde, ale většinou cca 200,-), řekni, že chceš nabrat krev na hcg a jak kde...někde za pár hodin, jinde druhý den máš výsledek a víš, na čem jsi 😉 . Moc držím palce 😵 .

Jinak odpočinek u tchánů super 😀 , manžel čučel na hokej, Andí visela na tchýni a jelikož měla tchýně zaděláno na palačinky a zbytek (tchán a švagr měli hlad), , tak jsem stála hodinu u plotny - ono to plotna není, tch má palačinkovač z tchiba a to je super věc 😵 , no každopádně to byl relax jak blázen 😀 . Večer jsem se vyspala u tv, pak zkoukla Pohlreicha a teď se mi nechce spát 😒 . Jediný moje štěstí, že jdeme dopo ke kamarádce, té zombie vadit nebude a Andí si bude hrát s její holčičkou 🙂 . Krásný den všem 🙂 .

l.u.c.i.e
6. říj 2010

Dobré ránko,

@ilca1, super, že jsi dala kontakt na sebe Sabcav. Budeme mít info co nejdříve 🙂 Jak ti dneska je?

@haaninaa, utrogestan jsem zaváděla do 12tt, když jsem krvácela, tak jsem ho polykala... Krev si můžeš zjistit buď u obvoďáka či u gynekologa, ale platíš si to sama... Holky už ti funkci léku vysvětlily...

Holky, dostávaly vaše děti vitamín K? My jsme ho dostali jen v porodnici a někde jsem četla, že by tento vitamín mělo brát kojené dítě každý měsíc do 6. měsíce... Co je na tom pravdy?

michamicha
6. říj 2010

@l.u.c.i.e Lucko, my ho dostali v porodnici a pak ho kápla dr. v poradně ještě jednou, když neměl Vojtík úplně zahojenej pupíček a trošku mu to krvácelo (když se vztekal 😅 ), ale od tý doby už ho nedostal, jen Déčko dáváme...
a dr. řikala, že to Káčko už prej se nemusí dávat pravidelně jako to Déčko 😉

l.u.c.i.e
6. říj 2010

@michamicha, tak to jsi mě uklidnila, když už se nemusí dávat pravidelně. Navíc malej má po mě tu rychlou srážlivost krve, takže to pravděpodobně ani nepotřebuje. Déčko pravidelně kapeme. Dokonce mu to chutná, jelikož vždy při tom mlaská 😀

michamicha
6. říj 2010

@l.u.c.i.e prej to s tím Káčkem platí od letošního jara

michamicha
6. říj 2010

@l.u.c.i.e tak Vojtíkovi chutnalo ze začátku, ale teď už se ošklíbá 😀 nejradši má sab simplex 🙂

l.u.c.i.e
6. říj 2010

@michamicha, mě totiž zblbnuly kamarádky, že to dětem dávají a jak to, že mi to nemáme... Tak proto se ptám. Pokud to platí od jara, tak to vše vysvětluje. Díky moc. Co Vojtík? Je to lepší?

michamicha
6. říj 2010

@l.u.c.i.e jj, dneska už spal pěkně 😵 asi to bylo bříško, od toho pondělního večera ještě nekakal a včera večer začal prdět, tak čekám nějakou mega nálož 😀 😀 😀

l.u.c.i.e
6. říj 2010

@michamicha, to očekávej... 😀 Známe to moc dobře. Pak nám to teče úplně všude 😀 😀 😀 Hlavně, že se Vojtíškovi ulevilo a už se pěkně vyspinkal...

michamicha
6. říj 2010

jj, dostal baštu v 6 ráno a zase pěkně spinká 😵

ilca1
6. říj 2010

Ahoj Lucko dneska už docela dobrý ,bolesti jsou pryč akorát večer ze mě šel ještě kus toho hlenu a jen malinko špinim jinak už pohoda ,já vim že mě ten chmat udělá určitě v pondělí znova to se po.... už jsem říkala manžovi že bude muset jet se mnou já bych pak domu asi nedojela,
jinak my jsme taky měli jen vitamín D ale to už je 9 let 😅 teď je všechno jinak fakt si připadam kolikrát jak kdyby jsem čekala první dítě 😎

l.u.c.i.e
6. říj 2010

@ilca1, kamarádka taky byla asi 3x na tom hmatu. Při tom posledním už pomalu lezla po čtyřech. Doufám, že ty se tomu vyhneš a začneš rodit spontálně. Držím palečky... Tvé nervy ti nezávidím, když víš dopředu co tě čeká. Osobně jsem byla ráda, že to přišlo takhle nečekaně... Už se těšíme na fotečky Elišky... Mimochodem jí dodatečně přejeme všechno nejlepší k svátku.

ilca1
6. říj 2010

Děkuju Luci taky jsem jí včera přála přes bříško 🙂

sabcav
6. říj 2010

@l.u.c.i.e my chodily často k dr. kvůli vážení...A. ze začátku nechtěla přibírat, tak jí tam co ten měsíc do pusiny K kapali oni, jinak dáváme -ještě doteď, protože ještě pořád nemá fontanelku zacelenou Vigantol - D 😉 .