Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
16. lis 2010

@terka82 držím pěsti i na nohou!!!!!!

marketa137
16. lis 2010

@terka82 moc držim palce at tentokrát vše dopadne dobře a hlavně aby se mimča zabydleli min na 8m 😉

@ilca1 já nekojila a 1 MS až 6m po porodu ale někdo kojí a dostane hned po šestinedělí 😒

terka82
16. lis 2010

Gambrinuska tohle jsou zamražená prvojádra nebo jak tomu říkají. Jeden den je oplodnili a druhý den jich 6 rovnou zamrazili(protože se jich oplodnilo hodně) a zbytek nechali kultivovat dál. Další tři pak zamražovali až po ET. To už byla ty vícebuněčná. Ty co měli ten třetí den buněk méně, tak ty taky nezamražovali.

Holky všem moc děkuju. 🙂

pantomima
16. lis 2010

já kojila a první ms přišla cca po roce a kus 😉

petra177
16. lis 2010

Ahoj holky,

Pant, dodatečně gratuluju k Oskárkovi, je nádherný🙂)

Terko, moc a moc držím palečky, ať to vyjde a za 9 měsíců je z tebe mamina 😉

Ostatní zdravím

michamicha
16. lis 2010

@ilca1 já zatim bez MS 🙂 a to už skoro 3 týdny nekojím ...

jedna11
16. lis 2010

Ahoj holky,
Pant, gratulu k Oskarkovi je kouzelnej. Ani neni mozny, ze to tak rychle uteklo. Byla jsem na IUI v dobe jako, akorat, ze nam to nevyslo ☹ . Jeste jednou moc, moc gratuluju.

Terko, tobe moc drzim palce. Tentokrat to musi vyjit. Chtela bych se te na neco zeptat. Premyslim, ze pristi mesic zkusime taky KET. Mame 4mrazacky. Jen nevim, jak to probiha. Kdy se mam objednat a taky nevim zda pracuji treba i 20.12. Nevim kolikatej den se chodi na KET . Pocitala jsem, ze 15dc tak najek pulku i kdyz ovu mivam driv, ale to asi neni u Ketu podstatne, bude prave kolem 20.12. tak nevim zda jeste budou pracovat.
Poradite mi nekdo jak to chodi? staci zavolat az dostanu MS?

m.evzenie
17. lis 2010

Hezké dopoledne,
jak si užíváte dnes volna?
Přidali jsme dnes s manžou fotečku z utz.
Terko, moc moc držím pěsti, aby tentokrát to vyšlo, jen odpočívej.
Já pro samé spaní nestíhám holky ani reagovat, vždy vás přečtu a padne šestá a už usínám u tv a kolem sedmé
už odpadám do postele.
Luci, to mě mrzí, že malého bolí bříško, možná po změně mu bude líp.
Pant, krásné fotečky.
Krásný den.Jedeme ke švagrovi, tak pak na vás juknu.

marketa137
17. lis 2010

Ahoj, tak hlásím další miminko 😉 . Dnes ráno mě přišla sms od Lucky (Douda) Troubím troubím na trumpetu, že jsem tady hlásím světu. jmenuji se Sárinka, vážím 3090gr a měřím 48cm a vykoukla jsem v 5:58 🙂 . Na cukrovku super váha 🙂 🙂 🙂

@m.evzenie já byla v těhu s Tomíkem taky pořád unavená 🙂

terka82
17. lis 2010

Ahoj holky. Tak dneska 1DPKET, už aby za tou jedničkou byla alespoň nula. 😀

Jedna11 já se objednávala někdy na říjen, to mi udělali kultivaci a UTZ, Po výsledcích jsem vyfasovala léky, které jsem začala brát od prvního DC, na 14-15DC(minulý pátek) jsem měla UTZ, kvůli sliznici, ale protože ještě nebyla úplně OK, tak jsem ještě do zobala dál a KET byl včera. Minule jsem byla 14DC na UTZ a protože byla sliznice OK, tak 16DC byl KET. Ovulka u KETu podstatná je. Transfer bys měla mít po ovulce podle toho, jak stará máš embrya. Aby to jako odpovídalo skutečnému oplodnění. Alespoň si to myslim. Tak se zkus co nejdříve objednat(nečekej na MS) a zkus se domluvit se sestrou co a jak. 😉

Evženie jen odpočívej, když si to tělo žádá. Taky jsem mohla spát furt. Kdy si změníš snažilku v profilu?

Markét děkujeme za info a Doudě moc gratulujeme k Sárince. 😵

marketa137
17. lis 2010

@terka82 kdy bude testovat 😉 nebo počkáš až na krev 🙂

pantomima
17. lis 2010

@douda obrovská gratulace!!!!hodně štěstí!!!! 😵 😵 😵

l.u.c.i.e
17. lis 2010

Ahoooj děvčata,

@ilca1, pěkně Eliška prospívá. To je vidět, že jí chutná 🙂 Jinak menzes ještě nemám a doufám, že to mít ještě dlouho nebudu 🙂

@terka82, moooooocinky ti držím palečky, aby už tentokrát bylo všechno v pořádku. Opatruj se!
Už tu potřebujeme další těhulky. Ty co jsou se pomalu stávají maminkami 🙂

@m.evzenie, únava je v těhu normálně. Jen hodně odpočívej a ber vitamínky. Super fotečka. Užijte si to u šváry.

@marketa137, děkujeme za info od Lucky 🙂

@douda, obrovská gratulace k Sárince. Váha naprosto super 🙂 Užívej si to. Strašně rychle to utíká, ale to znáš koneckonců sama 🙂 Ještě hodně zdravíčka přejeme 🙂

gambrinuska
17. lis 2010

@terka82 aha to jsem netušila, mě to mrzelo že ty naši párbuněční přišli na zmar ☹ tak jsem ani nevěděla že se to dělá i takle, ale přijde mi to škoda, když třeba lucka má malého asi jen ze 4 buněk 😔
doudě velká gratulace 😵 😵
já jsem chtěla jí do dalšího pokusu na jaře, ale vyhlídli jsme si dovču na květen 😅 a kdyby to náhodou vyšlo tak by mě ject nenechali??? 😕 , tak to asi odložíme až po dovče, aspon budem odpočinutí a ségruša chce jít taky, tak v tom budem spolu 😉

terka82
17. lis 2010

Markét s tim testováním je to se mnou těžký... 😅 Vždycky jsem testovala po týdnu, dýl jsem nevydržela. Ale tentokrát mam zatím koupený jen jeden test a jeden tu mam možná ještě nějakej starší, tak uvidíme, jak dlouho to vydržim. Ale do krve to určo nevydržim. 😀

Lucko dělam co můžu... 🙂 Ale jak všechny víme, tohle je někde mezi nebem a zemí a ovlivnit to nemůžem. Teď by se mi tady hodila Renap, aby mi vysvětlila ty jádra. Jsem z toho volaká zmetená. 😕

Gambrinuska u mě to tak bylo, protože se mi oplodnilo 18 vajuch, takže 6 jich zamrazili rovnou a zbytek nechávali kultivovat. Po včerejšku asi chápu, proč nezamražují vajucha s menším počtem buněk. Byla tam se mnou paní a té zamražovali asi 8buněčná a včera měli asi 6 buněk, takže po tom rozmražení zřejmě ještě nějaké buňky odumřou. Takže asi proto nezamražují vajucha, která se nevyvíjejí optimálně.
S tou dovolenou to asi záleží na destinaci, dopravě a momentálním stavu. Dala bych dovolenou a pak plná síly bych se vrhla na IVF. 😉

ilca1
17. lis 2010

doudě moc gratuluju k Sárince a přeji moc moc štěstíčka a zdravíčka 🙂
Terezko tobě držim moc a moc palečky ,každý tady si zaslouží aby se to povedlo...ale ty po tom všem už nějak víc.Smůlu už sis vybrala až až tak ted už jeno to štěstíčko 🙂 moc na tebe myslim 😉
tak to já mam určitě nějakou cistu nebo dostávám zánět ☹ ach jo.....snad z toho ještě vykoukne ms.....ještě abych tak byla těhotná 😀 jednou jsme s manžou nevydrželi když jsem přestala krvácet....to by byl gol, ale dávali jsme si pozor 😎

sabcav
17. lis 2010

Ahoj, hezký sváteční den všem 🙂 . My byli dopo na výletě v první německé vesnici za rozvadovem, manžel se švagrem se jeli podívat na nějaký stroj za traktor pro tchána. Snad i něco vybrali 🙂 , Pán tam má bazar s takovými věcmi a taky farmu, tak byla Andy ve svém živlu 😀 , hladila si krávy a vůbec se jich nebála 😅 . Cestou byla hodná tam i zpátky, ale po o se přetáhla a pak nemohla zabrat 😒 , usnula až v 14,30, jsem myslela, že jí přetrhnu jak hada 😠 . V 16,30 mají dorazit naši na návštěvu, tak jí snad budu muset vzbudit 😖 .

sabcav
17. lis 2010

@marketa137 díky moc za zprávu, Doudě i Sárince do života vše nej nej 😵. Bože, to snad znamená, že už jsem na řadě 😲 😀 . Ale my rodíme (dofuám) za 13 týdnů 🙂 , zítra už končím 25.tt 😕 .

sabcav
17. lis 2010

@terka82 držím palečky 😵 , ať se mimi chytne a nepustí až za 9 měsíců a hlavně ať je vše ok 🙂 . To jsem zvědavá, kdy teda testneš 😀 😉 .

sabcav
17. lis 2010

@m.evzenie hezká fotečka 😵 . Já jsem byla unavená jak s A, tak i teď s T 😉 , tak odpočívej, když můžeš 🙂 . Mě to dnes Andí skoro nedovolila 😒 , ale nakonec teda usnula a já si taky na chvíli dáchla 🙂

sabcav
17. lis 2010

@gambrinuska tak když na to budete se ségrou 2, to by bylo, aby to nebylo 🙂 😉 . Kam chcete jet na dovču?

sabcav
17. lis 2010

@jedna11 až dorazí ms, tak se hnedka objednej a domluv 🙂 , držím palce, ať ti to nezvedne sestra Blá 😝 😉 . Jinak na ket kolem půlky cyklu, po ovu, záleží, jestli jestli ovuluješ bez hormonů, tak to možná bude bez ničeho nebo ti nasadí estrofem nebo divinu na růst sliznice 😉 .

haaninaa
17. lis 2010

Ahojky holky,
@pantomima - ještě jednou gratuluju k Oskárkovi. Fotečky jsou hezký... Terezka už je opravdu velká ségra...a u kočárku Vám to oboum moc sluší...

@terka82 - držím palečky, aby KETík byl úspěsný, a za devět měsíců jsi měla píďátko u sebe... My měli při IVF 7 oplodněných, z toho jedno bylo osmibuněčné, a šest sedmibuněčných, to osmi a jedno sedmi my dali do bříška a zbytek se nám ztratit... Ty bysme si nechali zmrazit, ale bohužel...

@m.evzenie - krásná fotečka, miminko hezky roste... Opatruj se... 😀

@douda - gratuluju k Sárince... ať Vám dělá radost...

Holky, myslíte, že by ty naše neúspěchy v IUI mohly být tím, že MS mám jen dva dny a další dva dny jen maličko špiním? Omlouvám se, že to takhle popisuju.... Prohlížela jsem zpětně MS kalendáře a mám to takhle skoro pokaždé....

Jinak u nás nic nového, do Vánoc musím udělat zkoušky, v práci blázinec a letos nějak nemá Ježíšek inspiraci, co komu má koupit.... Tak jestli máte některá nějaký tip co mamce, tchýni a švagrový, koupit, budu za něj ráda....

Mějte se hezky, pa pa

marketa137
17. lis 2010

@sabcav ted koukam že máš skoro stejný termín jako jsem měla já 🙂 . Tomík měl termín 6.3. takže možná budeš mít březnátko 😉

@haaninaa spíš si ymlsim že záleží kdy je ovu, někdo má MS krátkou a někdo zase dlouhou 😉 . Spíš záleží jestli ta druhá fáze je dostatečně dlouhá 😉

jedna11
17. lis 2010

Holky, moc diky za rady. Mozna bych byla rada kdyby mi udelali kultivaci kdyz mam problem s tema chlamydiema. asi bych byla klidnejsi. Tak tam zitra zkusim zavolat a domluvit se s nima.
Jinak gratulace Doude k Sarince. At vam mala dela jenom radost.

m.evzenie
18. lis 2010

Krásné ráno,
Markét, děkujeme za krásnou zprávičku.
Douda, hodně zdravíčka a štěstíčka, ať vám Sárinka dělá jen samou radost a pěkně roste.
Lucko, odpočívám a vitamínky beru. U švagra manža pomáhal dělat podlahu na půdě a já si od švagrový půjčila
dvě knížky o těhotenství.Po o jsem si jela domů zdřímnout, abych vydržela, poněvadž k večeru jsme jeli k mamině
a koupit pomeranče, mandarinky atd.

l.u.c.i.e
18. lis 2010

Ahojky,

@gambrinuska, jojo, Matýsek byl čtyřbuněčný miminko při zavádění 🙂

@terka82, co zkusit napsat Renap do IP... Možná na nás občas koukne... Malý už musí být rok, že?

@ilca1, to můžou být ještě očistky... Do šestineděl jsem krvácela nepravidelně.

@haaninaa, na cyklu to nezáleží, ale na ovulaci...

@m.evzenie, kdy máš termín porodu? Víš, že máš ještě v pasu uživatele snažíme se otěhotnět? Můžeš si to už změnit 🙂

pantomima
18. lis 2010

Pěkné ráno, stále zápasíme s rýmou, ale snad už se to bude lepšit, teď chci jít s malou na cvičení, ale musím se domluvit, jestli k našim můžu zaparkovat kočár s malým, jinak ho budu muset vtašce vzít sebou...což bych raději nedělala, když má tu rýmu a je ještě takovej mrňous 😠

adenka84
18. lis 2010

Ahoj holky, hlásím se, jsem v pořádku, už mám za sebou polovinu..ještě 12 dní a jsem doma, utíká to jako voda....

Pantonima Oskárek je rozkošný....
Terezko, drží pěsti, aby jsi se mohla konečně radovat ..hlavně, aby vše bylo OK...výsledky se dozvíš zrovna v den kdy pojedu domů.....takže pfuj, pfuj, pfuj....
Dnes jdu k Mudrovi na kontrlu, chci se zeptat, jestli mi doporučuji po lázních přirozené snaženíčko a nebo další IVF...

Mějte se krásně zase se někdy ozvu...

gambrinuska
18. lis 2010

jéé Aden to to utíká 😀 pořádně se na všechno zeptej at to vim taky 😉

@pantomima malej je nádhernej, hned bych si ho vzala 😅