Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
27. črc 2013

@majda21, každé miminko má své tempo. Takže jsem ráda, že se snažíš být v pohodě a nemyslet na to. V pondělí budu na tebe moooc myslet a doufám, že se číslo ztrojnásobí.

majda21
27. črc 2013

Děkuju, jsi zlatá 😉 Kdo tohle neprožije, neví, jaká to je hra na nervy ☹

adenka84
27. črc 2013

@majda21 věřím, že to dobře dopadlo.. dle mě by HCG nebylo vůbec žádné... já měla HCG dle Mudra na 14 den po ET v normě.. ale dle tabulek to byla spíše spodní hranice.. nic méně.. vše bylo ok a daldší kontrola HCG byla už úplně normální mega yvsoký... přes 20 000 IU..

adenka84
27. črc 2013

@beruskkka prosím o radu.. i když bych asi měla být více zkušenější já 😀 ale moc dobře nevím jak fungují ty nativy? to se počítá jako další IVF? nevíš kolik se za to platí? my byli na IVF - ICSI už 3x takže máme od pojišťovny šmitec.. ☹ ty nativy jsou levnější? to se stimuluje jen glostybelgitem, ten sjem užívla před IUI.. celkem jsme IUI zkoušeli 3x, ale nezadařilo se ani jendou a paku už jsme šli rovnou do IVF - ICSI... víš o tom něco více? mockrát děkuji..

beruskkka
28. črc 2013

@adenka84 Ahojky,tak o tom vim dost! Nativ je v prirozenem cyklu,nestimuluju nicim,pouze se sleduje velikost folikulu a pri cca 17mm se naplanuje odber vajucha. Pokud nedojde k odberu,nic neplatis,pak platis odber a isci cca 10tis.pak treba asi take narkozu a dalsi. Ja to chci bez narkozy. Jinak si muzes pichat Cetrotide,aby nedoslo k predcasnemu prasknuti,1inj.1000kc,ja mela 4inj.a bylo me to uplne k prdu,ovu byla 18dc stejne jako v cyklu bez injekci,takze u me zbytecny! Jsi brana jako samoplatce. Pak ovitrelle za 500kc. Takze zalezi co budes mit,dle toho je cena. Ma to sva uskali,ale za pokusy to stoji,alespon me!!!

l.u.c.i.e
28. črc 2013

@adenka84, tak koukám, že už jses ptala 🙂

@beruskkka, stejně je to pálka. Když si vezmu, že získáš jen jedno vajíčko a zaplatíš přes 10 tisíc... No, ale stojí to za to!

Však vy to holky dáte!!!

adenka84
28. črc 2013

@beruskkka aha tak to už chápu, proč mě to nebylo nikd ynabídnuto.. to je totiž podle mě u mě zbytečné... i když náhoda je blebec.. minulý měsíc sjem se o tom přesvědčiall.. ale u mě je práěv problém toho, že falikuli nemám dostatečně veliké.. ani po glostibelgitu.. no nevím.. zkusíme pár IUI.a uvidíme..

ninahlav
29. črc 2013

Ahoj, holky, můžu se k Vám přidat?Konečně jsem se dozvěděla výsledky z genetiky, tak se na to můžeme vrhnout 😀 Ale asi budeme potřebovat PDG, nevíte někdo jestli ho v Natarartu dělají? Děkuji 😉

mufmartik
29. črc 2013

@adenka84 No zkus se v Natu zeptat i na ten nativ nebo minimální stimulaci, uvidíš, co ti řeknou, třeba by tě mohli dát něco, po čem ti folikuly porostou líp, dnes je různých možností... Určitě zkuste i tu inseminaci, třeba teď budete mít víc štěstí než tenkrát. No je to boj, ale musíme vytrvat 🙂 .

mufmartik
29. črc 2013

@ninahlav Vítej 😉 . Ohledně toho PDG v Natalartu teď úplně nevím, myslím, že ho tam nedělají nebo určitě ne nějak moc často. Ale holky snad budou vědět víc. Tak hodně štěstí a vzhůru do boje 🙂.

l.u.c.i.e
29. črc 2013

@majda21, dneska na tebe od rána myslím a moooc mačkám palečky, aby hcg narostlo do správných čísel.

@ninahlav, PGD v Natu nedělají. Leda, že by to bylo od nového roku novinka. Zavolej si tam a poptej se. Vím, že terka82, jela kvůli PDg až do Brna.

@adenka84, zkusila bych několik IUI, protože IVF cyklud bude asi pálka. Nativ by ještě šel, ale kvůli 1-2 vajíčkům to asi cenu nemá. I když kdo ví!

majda21
29. črc 2013

@l.u.c.i.e Luci, tak je to špatný. Nechápu to, ale dnes jen 5,5 ☹ ☹ Včera jsem ještě zkoušela test a čárka byla mnohem slabší, tak už jsem na to byla docela připravená. Jen nerozumím tomu, co se mohlo stát...nejdřív to roste a najednou nic... Mám počkat až dorazí MS, léky vysadit.

beruskkka
29. črc 2013

@majda21 tak to zamrzi,vid. Tak se embryjko chytlo a pak se neudrzelo a odejde s ms. Takzvane biochemicke tehu. Tak priste to urcite vyjde,neboj. Jakou mate pricinu? A jaka vysetreni za sebou? Drz se!

l.u.c.i.e
29. črc 2013

@majda21, jejda, toto jsem nechtěla číst. Měla jsem toto samé u 2. IVF, což znamená, že se embryjko zahnízdilo, ale hned to zase vzdalo. Důležité je, že víš, že se zavrtalo. Půjdeš hned do KETu pokud jsi stále nahormonovaná? Většinou se říká, že KETy jsou úspěšnější. ěřím, že tam bojovníček bude. Jojo, léky jsem hned vysadila a do dvou dnů dorazila docela dost bolestivá a silná menstruace, ale je to nejlepší než jít na čištění dělohy, kdyby hcg rostlo moc pomalu.
Drž se a věř, že to příště vyjde. Ze svých zkušeností se mi vyplatilo dát vždy 2 embryjka a jedno se vždy úspěšně zavrtalo. U 2. IVF jsem měla jen jedno oplodněné vajíčko, tak jsme neměli na výběr.
Odpočiň si a hlavně moc nesmutni, ještě máte mrazáčky, pokud si dobře pamatuji.

clarinula
29. črc 2013

Dobrý den,
jmenuji se Klára Tomešová a studuji v Praze porodní asistenci. Tento rok mě čekají státní zkoušky a také psaní bakalářské práce. Jako téma mám vývoj asistované reprodukce. Proto bych se chtěla obrátit na Vás a poprosit o pomoc s vyplněním dotazníku. Je jedno, kdy jste podstoupily IVF. Dotazník ještě nemám úplně připravený, ale byla bych ráda, kdyby se některé z Vás ozvaly a můj mail a dohodli se na případné spolupráci. Děkuji předem za pomoc Klara.Tomesova@seznam.cz

mufmartik
29. črc 2013

@majda21 jéjej, to mě mrzí ☹ . Já bych si tak přála, aby konečně zas přišel někdo s dvěma čárkama! A u tebe to vypadalo tak nadějně, ách jo ☹ .
Já to teď možná měla taky nějak podobně jako ty, sice jsem nevěděla hcg, ale cítila jsem, že se embryjko asi zavrtalo, no a pak jako když utne a 16. den po ET hcg jen 3, test den předem bílej.
Bolí to, ale budeme bojovat dál... Buďme rády, že máme obě ještě mrazáčky a minimálně jeden z nich se chytí a už zůstane, uvidíš 🙂.

midisek
29. črc 2013

Holky, to snad není možný, jakto že to tak nevychází ☹(
To abych se modlila za to, abychom pak z toho odběru měli taky alespoň nějaký mrazáčky. :-/

l.u.c.i.e
29. črc 2013

@midisek, já jsem u žádného IVF mrazáčky neměla. I když bych asi byla klidnější. Neboj se. Však to dobře dopadne. Každá se dočká. Jen někomu to trvá déle!

mufmartik
29. črc 2013

@midisek no jo, bohužel je to taky hodně o štěstí 😖 . Může být všechno perfektní a stejně to nevyjde. Proč, na to ti většinou stejně nikdo nedá odpověď, prostě se stane... Ale na to ty teď vůbec nemysli, věř, že zrovna u tebe to dopadne tak, jak má a mrazáčky budeš mít pak pro sourozence 😎 .

adenka84
29. črc 2013

@majda21 to mě moc mrzí.. tak jsem věřila, že ti to vyjde.. bylo to vážně nadějné...
vím jak se cítíš, ani nevíš jak.. tohle jsou moc smutné a bolestivé chvíle... mě vždy postavilo na nohy to, že naděje stále je, nic není ztracené..a hlavně to, že spousta lidiček je na tom mnohem hůře než právě já...oplakala jsem to a za pár dní bylo lépe a člověk měl chuť bojovat dál..
držím palečky a přeji mnoho štěstíčka

midisek
30. črc 2013

@l.u.c.i.e @mufmartik Díky holky 🙂 Já si dřív myslela, že se z toho všeho "hroutím" sama, ale díky téhle diskuzi vím, že v tom zdaleka nejsem sama.

l.u.c.i.e
30. črc 2013

@midisek, právě proto se tu podporujeme, jinak bysme se zbláznily...

mufmartik
30. črc 2013

@midisek Neboj, nejsi zdaleka sama, kdo se "hroutí". Známe to tu fakt všechny a některé už po několikáté. Ty pocity jsou hrozný, já to první den ořvu, pak přijde ta nová naděje, že třeba příště už to fakt vyjde, myslím si, že už jsem celkem ok, ale stejně nějaký čas trvá, než se s tím srovnám. Ten čas pomůže vždycky... Taky někdy nemám chuť vůbec do ničeho, věci dělám tak nějak jen automaticky, bez radosti. Ale to přejde 🙂 . A třeba příště si tu budeme už porovnávat těhu testíky, co ty víš 😉 .

majda21
30. črc 2013

Holky,dekuju za podporu. Uz je to trochu lepsi. Chtela bych zkusit hned KET, ale dr.Bouse mi rekl az v zarí. Nevite,kdy nejdriv muzu zacít?

Verím,ze jednou se to povede nam vsem !

majda21
30. črc 2013

@beruskkka Problem je spermiogram a u me srusty po operacich. No a prítelovi je uz 45 let.

adenka84
30. črc 2013

@majda21 kočko a co to, že když víš, že máš srůsty tě je tvůj gynekolog neodstraní? a spermiogramu se neboj... na IVF stačí i horší kavilta.. oni si vyberou ten nejlepší byčík jaký jen můžou.. jo a mému manželovi je právě dnes 41 let.. takže taky žádný mladík..
hlavu vzhůru a hurá do dalšího pokusu ono to dobře dopadne neboj...
oni mají raději když po nevydařeném IVF je měsíc pauza.. jsou raději když přijde přirozená menses dělají to tak asi všude...

l.u.c.i.e
30. črc 2013

@majda21, proč čekat až na září, když jsi nahormonovaná? Vždyť Ket může být hned v dalím cyklu. Napadá mě jediný důvod a to, že jsou dovolené!
Jinak manžel měl morfologii vždy 0 a čekáme druhé dítko, takže klid. Máte krásné mrazáčky. Ty jsme nikdy neměli! Takže věřím, že to vyjde.

@adenka84, srůsty ve vejcovodu se nemusí odstraňovat, když jdeš rovnou na IVF. Odstranění má smysl jen když se dělá IUI, aby byly průchozí vejcovody. Na to potřebuješ mít i celkem přijatelný spermiogram.

adenka84
30. črc 2013

@l.u.c.i.e no jasně to chápu, že při IVF to není potřeba..a letřeba by jim to tak pak šlo i přirozeně..chápeš mě? a s tím KET pokud vím tak rádi mají mezi IVF a dalším pokusem když přijde menstrulace sama i kdžy u KET tomu může být jinak??? už si nevzpomínám jak jsem to měla já.. an KET jsme byla jen jednou..

l.u.c.i.e
30. črc 2013

@adenka84, jojo chápu tě. Třeba by to šlo přirozeně, ale záleží i na stavu, jaké jsou srůsty a spermiogram. Nejsme doktoři a ty snad ví, co dělají, že rovnou poslali na IVF.
Na KET jsen nikdy osobně nebyla, takže nevím zvlastní zkušenosti, ale jsem na diskuzi IVF v únoru a tam holky šly právě hned po neúspěšném ET na KET bez pauzy dokud byly nahormonované, ale je možné, že každý car si to dělá jinak.

mufmartik
31. črc 2013

@majda21 ahojky, mně taky ve Smetance doporučili KET až další cyklus, když přijde přirozená menstruace, ne ta první umělá po IVF. Ale je to fakt věc názoru a každé CAR si to dělá po svém, takže někde jdou klidně holky na KET hned. Já budu brát od prvního dne příští ms estrofem na sliznici, pak bude utz a podle toho, jak bude sliznice vypadat, se naplánuje transfer. Taky mi ti vychází někdy v září, snad se nebude ms někde dlouho toulat.
Neboj, ono to uteče hodně rychle, měsíc není vůbec žádná doba 🙂 . Hlavně, že máte ty krásný mrazáčky a nemusíte čekat na další IVF.