Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
6. únor 2013

@rajcatko2013 Pokud máte vyšetření hotová nedávno, nic moc asi nebudou chtít opakovat, možná vám vezmou oběma hned krev a možná ti udělají ultrazvuk, jestli jsi před MS. A uvidíš, že až odsud půjdete, budeš úplně v klidu 🙂 . Proberou to tam s váma a domluvíte se dál, po první konzultaci to už pak jde všechno rychle.
V pátek dej vědět, jakej jsi z toho všeho měla pocit, jsme zvědavé 🙂.

mufmartik
6. únor 2013

@l.u.c.i.e tak už za týden začínáš se stimulací, jo? Budeš teď první z nás, komu budeme mačkat palce 😎 . Snad budeš na stimulku díky té kombinaci hormonů reagovat lépe a vajíček bude dost. Pak PICSI vybere správnou spermii, embryjko se zakousne a my pomalu začneme gratulovat k úspěchu 🙂 .

l.u.c.i.e
6. únor 2013

@mufmartik, snad máš pravdu a konečně to vyjde! Musí 🙂 Dávám do toho veškeré své naděje.

ilonaat
9. únor 2013

Ahoj holky, jestli můžu, přidávám se k vám. Jsem třetím dnem od zavedení dvou prcku a nikdo nechápe moji nervozitu, tudíž si myslím, že zde jsem ka správné adrese. 😉 . Všechno u nás proběhlo bez komplikací, je to naše první IVF, akorát bylo málo vajíček, jinak důvod, proč nemůžu otěhotnět je nejasný. ....takže teď uz jen doufám, ze se alespoň jeden prcek chytí, ale jsem nervózní, nedockava a mam strach. Holky, kolikátý den je nejlepší se testovat? Původně jsem myslela, že počkám až do testů v Natu, ale to určitě nevydržím. Mějte se a na všechny, o kterých jsem si zde přečetla upřímně myslím. Je to vážně psychicky náročný. Hezký den Ilča

ameliie
9. únor 2013

@ilonaat

Ahoj, tak to je super, držim palce ať máš jen dobré zprávy, to čekání je nejhorší, my teprve na první pokus čekáme, jdemem, začínáme na začátku března ... už aby to bylo.

Buď optimista a užívej si to!!!

l.u.c.i.e
9. únor 2013

@ilonaat, jojo, to čekání je nejhorší. Hlavně se teď rozmazluj a odpočívej! Já jsem testila vždy od 7 dne po ET, ale radím, počkej aspoň na 10 den po ET. Jsi pak zbytečně vystresovaná, jako jsem byla já. Jinak u nás 1. IVF vyšlo. Ze dvou embryjek máme chlapečka. Nic na zamrežení. 2. IVF nevyšlo - biochemické a teď čekám na mrchu, ať můžu začít stimulovat na 3. IVF.
Kolik jsi měla vajíček? S čím jsi stimulovala? Jinak držím palečky, aby to vyšlo!

ilonaat
9. únor 2013

Vajíčka získali jen 4, oplodnili 3, jedno zaostávalo. Nechaliu jsme dát ty dvě, který byly sedmibunecny. Jinak stimulka od druhého dne gonal f a od pátého cetrotide. ....odpocívám, ležím a nic moc nedělám, ale nervy mam. Super ale naděje, ze tobě to při prvním vyšlo.
Ja jsem opravdu na nervy a uvnitř cítím, ze ti nevyšlo, i když na venek zase ne. No v palici zmatky. ještě ke všemu to máme hodně daleko, těch stresů co jsme si užili tím věčným dojizdenim.....no jestli to nevyšlo 😢 ....... Amelie trošku ti závidím, ze to máš zatím před sebou. To mi bylo ok a byla jsem nadšená, ze se něco děje. 🙂 teď jsem ba mašli......

ilonaat
9. únor 2013

A luci, poznalas to na sobě nějak, ze to vyšlo? A svůj máte problém, jestli není drzost se ptát? Na zamrazeni taky nemáme nic, ale stejně.......na zamrazeni a rozmrazeni míč nevěřím.

l.u.c.i.e
9. únor 2013

@ilonaat, neboj, to vyjde. Malej je dokonce jen čtyřbunečnej 🙂 Teď jsem měla osmibunečné, ale jen jedno a to nevyšlo. Poznala jsem to tak, že jsem týden po ET začala být strašně unavená a ospalá. Tak jsem si udělala test a až po zaschnutí jsem tam měla ducha, který začal sílit až od 9 dne po ET.
Jinak mažel má katastrogální spermiogram a mě je nechtějí tvořit moc vajíček. Z 1. IVF 6 vajíček, 3 oplodněny, z 2. IVF jen 2 vajíčka a 1 oplodněno.
Teď budu mít 150 j Gonalu F a 150 j Merionalu, tak jsem zvědavá, zda jich bude aspoň 5 použitelných vajíček. Navíc si připlatíme za PISCI.

ilonaat
9. únor 2013

@l.u.c.i.e Nomy taky s těma vajíčkama nic moc, alé aspon, ze ze tři byly dvě kvalitní. Ja jsem pichala 150 a ke konci 175, protože se mi udělaly jen 4 folikuly ..Určitě vám to teď vyjde. Ja se jen bojím toho zklamání. Člověk prochází takovým stresem a ani to nestačí ke šťastnému konci. Picsi nám ani nenabídl. Začátku jsme chtěli klasiku, díky počtu vajíček jsme šli do icsi, takže abych pravdu řekla, nevím ani, co přesně picsi je a kolik stojí ? A kolik uz je malému? ??

ilonaat
9. únor 2013

@l.u.c.i.e Nomy taky s těma vajíčkama nic moc, alé aspon, ze ze tři byly dvě kvalitní. Ja jsem pichala 150 a ke konci 175, protože se mi udělaly jen 4 molekuly. ..Určitě vám to teď vyjde. Ja se jen bojím toho zklamání. Člověk prochází takovým stresem a ani to nestačí ke šťastnému konci. Picsi nám ani nenabídl. Začátku jsme chtěli klasiku, díky počtu vajíček jsme šli do icsi, takže abych pravdu řekla, nevím ani, co přesně picsi je ? A kolik stojí?

mufmartik
9. únor 2013

@ilonaat ahojky, vítám tě 🙂 . Úplně tě chápu, znám tvé pocity, ostatně jako tady skoro my všechny... To čekání je fakt hrozný, člověk se zkoumá, pozoruje, přemýšlí, doufá, že to vyjde, pak je zase pesimistickej.... A stejně nepoznáš a nevymyslíš teď nic, musíš jen čekat a věřit, že to vyjde. Jestli to vydržíš, zkus netestovat moc brzo, akorát se budeš stresovat ještě víc... Zkus opravdu až někdy ten 10. den po ET.
Jinak já po transferu asi dva dny byla doma, snažila se odpočívat, ale abych pravdu řekla, spíš to bylo horší, protože jsem fakt pořád přemýšlela nad tím jedním, tak jsem pak už šla radši do práce, pokecala jsem s kolegyněmi a přišla trocho na jiný myšlenky. Nám první IVF nevyšlo, měla jsem zavedené jedno embryjko po prodl. kultivaci a nechytilo se... Někdy v březnu, dubnu se chystáme na druhé, tak snad budeme úspěšnější 🙂 .
Tobě moc držím palce!!!

p1etra
10. únor 2013

ahojky ilonaat.já jsem měla 6 vajíček 3 oplodnili a jednoto vzdalo a zdvou embrijek mam 5letetý páreček abylo to moje první ivf-icsi.zkus testovat delé.a vám všem přejí // čárky.držím vám palce.

beruskkka
10. únor 2013

@ameliie Ahojky Amelie,tak jak pokračujete v Natu, co nového, poslali Vás na nějaká vyšetření nebo rovnou navrhli stimulaci?

l.u.c.i.e
10. únor 2013

@ilonaat, PISCI nám nabídli kvůli tomu, že muž má katastrofální spermiogram. Pokud je u vás v normě, tak to ani nenabízí. Stojí to navíc 7000 kč.
Jak se cítíš?

Mě se dneska zdálo, že jsem si dělala test a byl pozitivní 🙂 Výsledek, když jsem vstala a šla si ho udělat, tak negativní ☹ Mrcha se toulá. Já už chci stimulovat!!! Jsem 30 DC

mufmartik
10. únor 2013

@l.u.c.i.e tak já zrovna dnes měla taky zajímavej sen... byla jsem na mateřské s asi tak půl ročním mimčem, který pořád, ale fakt pořád brečelo, do toho jsme měli doma dvě štěňata, který strááášně zlobili, a já z toho úplně hotová, usínala jsem za chůze 😀 . Pak jsem se probudila a chvíli si uvědomovala realitu 😀 .
Snad mrcha už dorazí, jak máš dlouhý cykly normálně? To tak bývá, když už hrozně chceš stimulovat, tak se naschvál toulá... Ale tak jí to dopřej, je to minimálně na rok ta poslední, co přijde 😉 .

ilonaat
10. únor 2013

@p1etra Ahoj, no super, další pozitivní zpráva. Takovéhle mi dávají naději. Tak děkuju a pozdravuj prcky 😉

ilonaat
10. únor 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, no sen nic neznamená, v reálu to bude určitě opačné. Ja mam teď taky zajímavý sny a taky se týkají tématu. Například místo embryí jsem měla v krabici odbot tři kreslený červiky , stejný počet, jako bylo embryí a vyhrál jen jeden. Přežil červik s valeckem na těsto a doktorka říká.....no vidíte, to bude kuchař....hi hiiii.....Jinak secitim ok. Jen me občas picha v podbřišku a začínají me bolet prsa. A neboj, mrcha přijde coby dup
. Jen dě
lá vofuky a nechává te napínat. 😉


ilonaat
10. únor 2013

@l.u.c.i.e Jinak ja jsem měla stimulovat uz před vánoci, ale mrcha se mi zpozdila o tři týdny......naschvál. A pak uz v natu nebyli, takže jsme všechno museli odložit. Taky nervy, takže vím, jak jsi nervózní.

ilonaat
10. únor 2013

@mufmartik Ti závidím, ze jsi byla mezi lidma a nemusela jsi na to pořád myslet. My bydlíme v rakousku, moc známých tu nemám a ještě ke všemu jsme se teď přestěhovali od toho mála zase o něco dál. A aby toho nebylo málo, přítel je teď se mnou doma a nechce me nic nechat dělat. 😉 asi zešílím. Je pravda, ze me picha v podbřišku, tak je lepší odpočívat, ale tímhle stylem budu mít prolezeniny 😉. Dneska si vydupu aspon malou procházku se psem nebo i jemu zakrni nohy 😉 jak poctivě se mnou leží .....hi hi.....budeme mít z pittbulla zaparenej válec pod perinou ......

ilonaat
10. únor 2013

@mufmartik Hele....a březen duben, to uz určitě vyjde. Bude sluníčko, zase pozitivní energie navíc. Uvidíš, ze tentokrát se do tebe mimco zakousne a nepustí se do patnácti 😉

mufmartik
10. únor 2013

@ilonaat no tak to máš doma fakt veškerej servis 🙂 . Na tu procházku vyražte, nevím, jak u vás, ale tady je dneska krásně, sice mrazivo, ale svítí sluníčko. Už jsem domluvená na odpoledne s kámoškama, vyrazíme s naší psicí taky na špacír a cestou zpátky na svařáček 😎 . Myslím, že když se to nepřehání, může se po ET dělat tak nějak všechno, šetřit se, to ano, ale jestli se má embryjko uchytit, tak se uchytí 🙂 .
Tak to máte do Natalartu teda fakt kus cesty z Rakouska... Já si to nějak neumim představit, protože bydlim od Natu tak tři minuty autem nebo tři zastávky tramvají 🙂 . To jsi jezdila i na ultrazvuky sem nebo ti je mohli dělat tam u vás?
Pěknej zbytek víkendu přeju 🙂 ....

mufmartik
10. únor 2013

@ilonaat jo, taky si říkám, že bude jaro, víc energie, přiroda se probouzí, tak by se mohlo začít něco probouzet i ve mně 😀 . No snad nebo mě z toho fakt už hrábne 😀 ....

mufmartik
10. únor 2013

@ilonaat jo a ten sen s tím červíkem s válečkem na těsto.... jsem se musela fakt smát, představila jsem si embryjko, jak v ruce třímá váleček, no bomba 😀 .

ilonaat
10. únor 2013

@mufmartik Jj, to jsem napsala zkráceně, ale smála jsem se taky....ty ostatní dvě taky měly různá náčiní, ale kuchař vyhrál....pral se s vědcem.....Ale vážně, takhle živej-neživej sen jsem neměla dlouho......Jak byly do detailu vykreslený a ta krabice od bot....no fakt sranda. Asi už jsem úplně zblbla.....
Na jaro se taky těším moc. A jestli to nevyjde teď, tak na jaře určitě. Ale doufám, že to opravdu aspoň ten kuchta nevzdá 🙂..... už jen kvůli těm strašným cestám, který kvůli tomu podstupujeme. Temkrát, když jsme si byli v Natu pro léky se nám na ceste zpátky rozbilo auto. Nesel alternátor, tudíž ani motor. Byl večer a my skončili v německu mezi lesama. Venku 6 stupňů, tudíž v autě taky. Do první vesnice to bylo asi 20 km......Znamí přijet nemohli, protože měli popito, tak jsme museli čekat do rána. V autě klesla teplota taky na na 6 stupňů a ja jsem měla jen mikinu. Nejhůř to nesl pes, kterej se mi pod tu mikinu snažl narvat 🙂 🙂 No vydrželi jsme do rána, ale týden jsme rozmrzali 🙂..... Takže jestli i tohle bude pro prcka málo, tak se budu zlobit 🙂 Ale zase máme budoucímu mrňousovi o čem vyprávět. Jaká vůbec byla cesta ke štěstí....No trnitá. Takovýhle přihody se nám dějí denně. Jsme poněkud zvláštní 😝

ilonaat
10. únor 2013

@mufmartik Jj, i na ultrazvuky jsem do Natu jezdila. No my jsme do Natu chodili uz před řema lety, když jsme ještě bydleli v Plzni....potom jsem dostala chřipku, pak jsme se stěhovali a tak všechno najednou, ze jsme si rekli, ze to odlozime a uvidime. No a nakonec jsme se dostali az do rakouska. Takze kdyz jsme to meli u nosu, tak nejak jsme to posunuli a ted, kdyz jsme tak daleko jsme se do toho zase dali. To bysme nebyli my, abysme to meli nejak jednoduche 🙂
Svaracek si dej i za me....ten mam rada....... Ale prochajda bude, i kdyz me picha to bricho. Nepujdeme nikam daleko, jen tady kousek na pole, aby se nas pes vyradil s peškem....... Takze ja se nebudu nejak namahat, ale vyduch uz mi chybi a jemu pohyb. Uplne je mi ho lito, jak kvuli me trpi. Porad v aute na cestach.....zadny pohyb, ktery on miluje, ted porad doma.....no se divím, ze mu jeste nepreskocilo.
A co mas za pejska ?

mufmartik
10. únor 2013

@ilonaat jako ten sen je fakt parádní, zvlášť, když si ho člověk představí trochu živě.... jak embryjka šermujou se svým náčiním, kdo z koho 😀. Už jenom proto se ten kuchtík musí uchytit, když byl ve snu takhle úspěšnej 😀.
Teda to máte fakt zajímavý zážitky s cestama do Natalartu. Né, že bych vám zrovna tenhle záviděla, ale aspoň máte s odstupem času na co vzpomínat a jestli se kuchtík uchytí, budete vzpomínat s hodně velkou radostí 🙂 . Jako vydržet v autě do rána v zimě, to fakt nic moc, brrr! Já takhle jednou ztroskotala s autem asi na dvě hodiny, než pro mě přijeli a stačilo mi to. Od tý doby vozím sebou teplou deku 🙂 .

ilonaat
10. únor 2013

@mufmartik Moje slova. Bez deky uz do auta nechodim. Ted uz se tomu smeju, ale byla jsem zoufala, zmrzla, nikde nikdo, jen les, zadny svetlo, jen z lesa se leskly oči zvirat ☹ fuuuuj, jak z hororu. A když pro nas prijeli ti znami, tak kdybys videla psa, jak byl stastnej, jak se cpal k nim do kufru do toho vyhratyho auta 🙂 🙂 Pak tyden kaslal a kolem auta chodil obloukem. Pro nej taky zazitek na celej zivot 😕
Ale auto uz je ok, Petr ho chtel okamzite po tomhle zazitku prodat, protoze uz ho nesnasi 🙂 ale ja nechtela, tak jsem ho zdedila a Petr si vyhlizi nejaky jiny 😝

l.u.c.i.e
10. únor 2013

@mufmartik, dlouhé cykly po porodu naštěstí nemám. Většinou to dostávám mezi 26 - 32 DC, ale už bych tu mrchu chtěla 🙂

@ilonaat, ty bydlíš v Rakousku? Tak bysme chtěli jet na dovču, ale letos to nevyjde, páč všechny penízky spolknoe IVF. Možná, jestli muž pojede přes prázdniny do Turecka na služebku, tak v září.

ilonaat
10. únor 2013

Když budete chtít, není nic jednoduššího než přijet na víkend. U nás je každý vítán. Bydlíme u Salcburku. Od plzně je to kolem 280-300 km. To není moc, ale cesta přes tu debilni Rudu trvá věcnost. Sníh a serpentyny.....hodně zdržení.