Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
12. dub 2013

@mufmartik, unavená jsem furt. To je tím, že přes den si nemůžu zdřímnout. malej už mi po obědě nespí. Jinak si připadám strašně líná. Nechutenství mám po ránu, když už se donutím najíst, tak je mi zase špatně od žaludku. naštěstí nezvracím. Pomáhá mi Rennie.

@alba1, den před očekávanou menstruací jsem začala krvácet. Sama víš, jak jsem šílela. Ořvala jsem to. zvýšila jsem si utrouš a ještě druhý den jsem trochu krvácela. Pak vše ustalo a od té doby nic. Musela jsem to zaklepat 🙂 Držím palečky, ať je vše na dobré cestě.

alba1
13. dub 2013

Holky to čekání se fakt vleče...teprve 5 dní od transferu...trošku mi hrabe i z toho, co se člověk kde dočte...vím každá je jiná, takže i průběh může být jiný...ale člověk se asi fakt chytá každé informace...
Tak držím pěsti ať vám to utíká a těším se na pozitivní zprávy 😀

l.u.c.i.e
14. dub 2013

@alba1, to čekání je nejhorší 🙂 Vydrž a určitě se dočkáš 🙂

zirafka31
16. dub 2013

@l.u.c.i.e
Ahoj Luci, tak hlásím, že jsem včera byla na UTZ, mám jednoho skřítka v bříšku a měla jsem náznak srdeční akce.... 🙂 za týden jdu na další UTZ a když bude vše ok, tak už mi pošle k mýmu MUDříkovi 🙂 Jak ty, jak se daří tobě a tvému pokladu?

l.u.c.i.e
16. dub 2013

@zirafka31, to jsou skvělé zprávičky. Gratuluji 🙂 Příští týden se už s tebou rozloučí. Zítra jdu prvně do poradny, tak budu vědět víc a dám info, ju? Pěkně se opatruj a miminko v bříšku rozmazluj 🙂

@alba1, co ty? Jak se vede? Moc mačkám palečky!

alba1
16. dub 2013

@l.u.c.i.e začínám mít nutkání testovat...dnes jsem 8 den po ET(den ET nepočítám)....vím...bud to tam je a nebo ne...už mě nic nebolí...jo cítím se víc unavená,ale jinak vše oki...tak nevím je to dobře je to špatně? Nikdy jsem těhotná nebyla tak nevím...

l.u.c.i.e
16. dub 2013

@alba1, já už jsem v 8 den po ET testla a vyšlo to. Tobě držím palečky, abys tam taky našla //.

alba1
16. dub 2013

@l.u.c.i.e tak jsem to zkusila a zatím nic...furt si říkám, že je brzo...ale měla jsem vydržet... 😒

l.u.c.i.e
16. dub 2013

@alba1, klid, ještě může být brzo. Každému hcg roste jinak a někomu se // se ukáže z ranní moče a někomu až z odpolední moče. Hlavně se nestresuj 🙂 Držím palečky dál a věřím, že tam brzo // objevíš.

alba1
16. dub 2013

@l.u.c.i.e díky...no tak to zkusím ráno...a uvidíme Bouše mi řekl testovat až v pátek...tak se furt utěšuji, že to je brzo...

l.u.c.i.e
17. dub 2013

Ahojky holky, jsem zpět z poradny. Dle doktora vše ok, i když je miminko o víc jak týden pozadu. Mám být 9+1, ale dle UTZ jen 7+6. Více mi řekne za měsíc na sreaningu, kdy už bude moci pořádně změřit hlavičku ke kostrči. Pak mi stanoví i termín porodu. Měsíc se zase budu nervit. Ach jo. Jinak na genetiku mi pošle hned po prvním sreaningu, který udělá u sebe a pošle to na genetiku. Ale to budu už ve 14tt, tak snad nebude pozdě. Proč jsem jen neřekla, aby mě objednal dříve. Snad ví, co dělá.

alba1
17. dub 2013

@l.u.c.i.e nenervuj se prcek roste a vše bude oki...ty musíš být hlavně v klidu...určitě ví, co dělá... 🙂 neboj všechno bude gut 🙂
dneska jsem testla a zase nic...9 den po ET(počítám bez dne ET) ale MS ještě nedorazila, tak naděje žije...

l.u.c.i.e
17. dub 2013

@alba1, naděje je vždycky. Jsou i takové případy, že testy vychází negativně a krev je pozitivní. jaký používáš testy s citlivostí? Udělej si mamatest s citlivostí 10, jestli máš 25, tak ti to neukáže tak brzy, ale až déle.
Jojo, to doktor taky říkal, že důležité je, že miminko roste a tluče srdíčko.

l.u.c.i.e
19. dub 2013

@alba1, palečky pořád mačkám a čekám na krásnou zprávičku.

alba1
19. dub 2013

@l.u.c.i.e bohužel ani dnes žádný náznak ducha... ☹ pořád mám pocit, že to mám dostat, ale pořád nic...myslím, že to drží utrouš....mám depku...no co ještě máme 3 sněhuláky, tak uvidíme...
hlavně ty se drž, odpočivej a dávej na vás pozor 🙂

l.u.c.i.e
19. dub 2013

@alba1, to je mi moc líto, ale krev je rozhodujicí, takže ještě naděje být může. Kdy jdeš vůbec na krev? No a kdyby to náhodou nevyšlo, tak máte opravdu ještě 3 sněhuláčky, tak vyjde KET.

alba1
19. dub 2013

@l.u.c.i.e jo krev máme v pondělí....tak uvidíme už jsem zabalila, ale uvidíme jestli ze sněhuláčka něco bude...ani nevím,kdy můžeme na ket...

l.u.c.i.e
19. dub 2013

@alba1, na Ket můžeš jít hned, když bude vše ok. Myslela jsem, že u vás je to tutavka, když bylo embryjko tak hezké kvality. Mačkám palečky dál.

alba1
19. dub 2013

@l.u.c.i.e to jsem si taky tak nějak myslela...proto to zklamání...ve stejné kvalité blastocytky máme i 3 sněhuláky, tak snad se podaří rozmražení....bohužel pokud nevyjde ani jeden sněhulák nemáme už šanci mít manželovo prcka 😖

amy75
19. dub 2013

@alba1 ahoj, tak to mě moc mrzí ☹ Před měsícem jsi utěšovala ty mě a teď budu já tebe... Poprvé jsem dostala ms i přes utrogestan a podruhé mi ji držel, hned druhý den po vysazení ta fuj ms přišla 😒 Ale máš naději, máte tři krásné sněhuláčky, určitě jeden z nich bude ten pravý 😉

alba1
19. dub 2013

@amy75 jo to máš pravdu...a kdy jdete vy do dalšího pokusu ?

gambrinuska
19. dub 2013

@alba1 😔 mrzí mě to,ale třeba příště bude líp 😅 , je to něci mezi nebem a zemí,nikdy nevíš kdy a jaké kvality se chytí pro příště budem zas držet palce,ted si odfrkni a naber síly do dlašího pokusu 😉

alba1
19. dub 2013

@gambrinuska děkuju...jsem si říkala o nic přece nejde..ale v závěru zjistíš, že jde asi o víc než si chceš připustit...ale tak to asi mělo být...právě, že jsem četla, že můžeš jít po IVF až za 3 měsíce na Ket....tak ted nevím...

mufmartik
19. dub 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, tak to jsem ráda, že je mimčo ok. Neboj, že ti řekl doktor, že je o trochu pozadu, vůbec nic neznamená, hlavně, že roste a vyvíjí se. Je mi jasný, jakej máš pořád strach, aby to bylo v pořádku, snad pak po genetice už budeš zas trochu klidnější. Užívej si to, dvojnásobná mamčo 😎 .

l.u.c.i.e
19. dub 2013

@alba1, Po IVF můžeš jít do dalšího pokusu za 3 měsíce jako jsem to měla já. Na Ket můžeš jít hned v dalším cyklu, pokud je vše ok. Máte imuno a genetiku?

l.u.c.i.e
19. dub 2013

@mufmartik, děkuju. Jsou to a budou to stále nervíky. Nikdy nic není jisté a proto se asi nedokážu tak z těhotenství radovat. Mám strach, abych něco nezakřikla. Je to další takový zázrak, že jsem otěhotněla už podruhé při morfologii 0. Asi si trochu oddychnu až fakt budeme mít po genetice. I když úplně až po porodu 🙂

mufmartik
19. dub 2013

@alba1 ahoj, je mi to líto, že testík nevyšel, ale uvidíš ještě z krve... No jo, je to všechno o náhodě a štěstí, někdy je embryjko přímo ideální a stejně se nepodaří, někdy zas nic moc, nikdo mu příliš nadějí nedává a ejhle, překvapí. Nicméně máš pořád ještě ty tři mrazáčky, takže šance je hodně vysoká! Vím, jak jsi asi teď zklamaná, ale přejde to a brzy se s chutí pustíš do KETu. Myslím, že můžeš jít klidně další cyklus, určitě 3 měsíce čekat nemusíš, to se čeká do dalšího IVF, u KET nemusíš. Hodně síly do dalšího boje!

mufmartik
19. dub 2013

@l.u.c.i.e Je mi to jasný, že strach budeš mít pořád. Já vím, že jestli budu jednou taky těhotná, asi si to vůbec neužiju, protože budu nervit, co jak je, proč to tak je... Navíc si pak něco přečteš na netu, jak by to mělo být a znervozníš ještě víc, pořád dokola. Ale vidíš, jednou ti bylo dáno, že budeš dvojnásobná mamina, tak budeš, i přes nějakou špatnou morfologii a kdoví co ještě 🙂 .

alba1
19. dub 2013

@l.u.c.i.e
@mufmartik
@gambrinuska
@amy75 holky moc vám děkuju...imuno ani genetiku nám nedělali..no v pondělí se na vše zeptám...doufám, že tam bude Rokyta...