Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
23. črc 2013

@mufmartik, je opravdu vidět, že se miminko zahnízdilo a zase to hned vzdalo. Je to ale na dobré cestě. Teď si užij dovolenou, odpočiň si. Uvidíš, že podzim tu bude plodný 🙂 To si piš, že to zase s tebou budu prožívat, protože já tu snad prožívám každé oplodnění. Všem to přeji, aby se toho zázraku dočkaly!
Být tebou bych zatím dávala po jednom a pokud by se nezadařilo, pak po dvou. Já jsem ani neměla na výběr, když jsme nikdy neměli mrazáčky.

jittak
23. črc 2013

@mufmartik nu možná podzim uteče a najedeme na to v zimě. Dneska jsem volala na imunologii a objednala se hned na začátek září - nějakou dobu bude trvat, než dojdou nějaké výsledky, tak asi zase přijde na období sněhuláků 🙂 Musím se přiznat, že po telefonátu na imunologii mě bylo tak špatně, že jsem musela ven a něco dělat. Sestřička strašně hodná, všechno v pohodě domluveno, ale zase se mi připomělo to období veškerého úsilí a ty konce .......... Ještě měsíc budu relaxovat a potom hurá 🙂 Ještě jsem uvažovala o cvičení dle Mojžíšové - mám už doporučení, jen zavolat a objednat se. Uvidíme 🙂 Užívej také léta a naber síly, ty jsou hodně důležitý 🙂

jittak
23. črc 2013

@l.u.c.i.e ahojky, v září imunologie a po výsledkach do centra - nic měnit nebudem, ale bojovat budeme nanovo 🙂 Rok utekl jako voda a člověk se z toho posledního šoku dostal - oba jsme se z něj dostali. Dnešní telefonát na imunologii mě připoměl ty návaly vyšetření a různých konců, ale musíme se nadechnout a bojovat dál 🙂

jittak
23. črc 2013

@beruskkka ahojky, jojo opět do Natu - nic měnit nebudeme. V plánu je už třetí IVF, tak roční pauza byla dobrá 🙂 Po výsledcích z imunologie se opět objednáme u "příjemné" sestřičky - nebo už jí vyměnili 🙂 ?

mufmartik
23. črc 2013

@l.u.c.i.e No jsem za ty naše embrouše v mrazáku fakt ráda, přece jen je to dalších pět možností v rámci jednoho pokusu. Asi dáme teď opravdu zas jen jednoho, nějak nejsem vnitřně přesvědčená o těch dvou a to myslím, že je rozhodnující, dát na ten první pocit. Doktor mě chtěl asi trochu uklidnit a říkal, že ty KETy bývají kolikrát i úspěšnější než ET s čerstvými, tak budu těm našim věřit, že to dají 🙂 . Přítel říkal, že třeba se nám tenhle měsíc povede normálně, když jedeme na dovču a prý, když má ten lepší spermiogram 😀 . Vtipálek, tomu bych pak fakt řekla, že se stal zázrak 🙂 .
Teď jsem si vymyslela prima zábavu, když nejsem teda těhotná, tak vymalujeme kuchyni. Zítra jedu pro barvu a už se na to docela i těším. Zato přítel a pes asi dvakrát moje nadšení sdílet nebudou 😀.
Já vím, že to tady zas se mnou budeš pak prožívat a jsem moc ráda, je to neuvěřitelná podpora od někoho, kdo přesně ví, jak moc to je těžký... 🙂 .

ilonaat
23. črc 2013

@mufmartik Ahoj kočko....no tééééda, tak to jsem teda úplně zklamaná!!!!! Šíleně mě to mrzí, ale věřím, že sněhulák v září bude ta lepší volba. Věř nebo ne, co jsem si to tu přečetla, tak mi i slza ukápla....holt jsem cíťa a vím jak ti je. Vážně jsem smutná, ale jedeme dál. U nás už se situace uklidnila, ale IVF jsem odložila minimálně o půl roku. Půjdu teď do práce a bude to!!!!!
Jinak se tu všichni držte, je krásné počasí, tak si ho užívejte. Jak víme, zima je pak mooooc dlouhá ☹
A ještě k tomu Boušemu. Nemám slov!!!!!! Jen mě ty příspěvky tady utvrzují v tom, že je tak nějak na prd!!!!! A já neměla snad nikoho jinýho, bože!!!!! A s tím, jak mě zazdil jeden pokus se nevyrovnám nikdy a nedej bože, že nám to nevyjde tedď ještě dvakrát a čtvrtý pokus mít nebudu, tak ho snad zažaluju !!!!! 😀
Tak pááá, ja se jdu namazat nečím, aby mě přestaly pálit špeky 🙂 Jsem se trošku přismahla dneska na koupáku 🙂)))

l.u.c.i.e
23. črc 2013

@jittak, je to boj, ale to vyšetření a všechna injekce za to stojí. Jen vydržet a neztratit naději. Uvidíš, že to vše dobře dopadne. Někomu to trvá déle, ale dočká se.

@mufmartik, jojo, to má doktor pravdu. Někomu se podaří až KET. Naštěstí máš sněhuláčky a věřím, že tam je bojovníček, který to vybojuje a ještě zbyde na sourozence.

Holky, ani nevíte, jak vám to všem přeji. Pořád si říkám, jaké jsem měla štěstí, že se mi to 2x podařilo hned a bez mrazáčků. Kéž i vy byste to měly trochu snažší a brzo se dočkaly!

mufmartik
24. črc 2013

@jittak No jo, tak si teď užívej léta a na podzim vzhůru do dalšího boje! Už to musí vyjít, přece se tě ta smůla taky nemůže držet věčně, neboj 😉 . Já si to pořád říkám taky... Doktor mně ve Smetance jednou říkal, že dneska se málokterá ženská dítěte nedočká a když, tak je to spíš tím, že to vzdá už třeba po dvou třech nepovedených transferech. Je pravda, že je to taky hodně o penězích, protože jsou to docela pálky, co si budeme povídat a zdaleka ne každej na to v dnešní době má...
Takže v září máte imuno, to budou tak do měsíce výsledky a pak už to půjde jak po másle 🙂. Jestli si dobře pamatuju, tak máš ještě dva pokusy s pojišťovnou? Každopádně budu držet moc palce, teď už to dopadne, uvidíš 🙂.

mufmartik
24. črc 2013

@ilonaat Jé Ilčo, ty jsi zlatíčko 🙂 . V neděli, když jsem to zjistila, tak jsem si pořvala, pak jsem se nějak uklidnila a ikdyž mi to ještě pořád mrzí, už vyhlížím ten KET. Dnes jsem dostala ms, takže hned za měsíc začínám brát prášky na sliznici a šupky pro sněhuldu 🙂. Kdybych tak uměla být pak víc v klidu a v pohodě, můžu si říkat, že i když to nevyjde, ještě máme v mrazáku další, ale vím, že to budu řešit stejně jako teď. Každopádně jsem ráda, že jsme do tý Smetanky šli, 6 blastocyst z 12 oplodněných vajuch je hodně dobrej výsledek....
To jsem ráda, že už je to u vás klidnější a myslím, že nápad jít do práce je super 🙂. Já bejt doma, tak už je ze mě z toho všeho asi magor 😀 .
Bouše zase boduje, co? Ale neboj, vy čtvrtý pokus nebudete potřebovat, vyjde už ten druhej a ještě budou sourozenci v mrazáčku 😎 .

mufmartik
24. črc 2013

@l.u.c.i.e Luci, měla jsi štěstí, že se vám to takhle hezky dvakrát povedlo, o tom žádná 🙂 . Ale taky jsi to tak jednoduchý neměla a ty svoje dva rošťáky jsi si vybojovala! Nám ostatním se to povede taky, jen je někdy těžký najít v sobě sílu do dalšího boje, ale to ty sama víš moc dobře 🙂 .

jittak
24. črc 2013

@mufmartik ahojky, nu byla jsem na dvou pokusech, tak teď snad ještě ty dva. Už mi to nějak nebere pamatovák, jak mi to doktor říkal. Sestřička na imuno mi taky dodala 🙂 , když mě upozornila na hranici věku ☹ - nevím, co tím přesně myslela, ale snad 35 let není nic strašnýho, co????

mufmartik
24. črc 2013

@jittak no myslím, že jsi minule psala, že ti dávali u obou pokusů jen jedno embryo, takže budeš mít určitě ještě pokusy dva 🙂. Já to mám taky tak....
S tím věkem... tak mně je ještě o rok víc a je jasný, že nemládneme my ani naše reprodukční orgány, ale na druhou stranu i o dost starší ženský maj v pohodě děti, tak nám se to musí přece povést, proč by ne 🙂. Spíš si říkám, jestli už nejsem až moc zvyklá na ten svůj klídek a pak s dítětem to bude úplně všechno jinak... Ale zase, většinou dám na takovej ten svůj prvotní pocit, kterej mi velí, že aspoň jedno dítě bych chtěla a nějak to zvládnu, vždyť mám super chlapa a fajn rodinu 🙂 .

l.u.c.i.e
24. črc 2013

Jinak dneska mi přišel výpis z VZP. Byla jsem zvědavá kolik za mě zaplatili za IVF a je to celkem 96 000 kč + nějaké drobná vydání za úkony jako odběr krve atd.

mufmartik
24. črc 2013

@l.u.c.i.e no, pěkná částka... Já si říkám, mít takový CAR, vůbec bych se asi neměla špatně 😀 . No ještě, že to pojištění vůbec je, vem si, že bysme si to všechno platily samy, to by ani nešlo... Kolik by bylo párů bez dětí ☹ .

l.u.c.i.e
24. črc 2013

@mufmartik, to je fakt, když si to vynásobím 3x, tak mám na bezva chatu i s pozemkem 🙂

adenka84
24. črc 2013

@mufmartik mrzí mě, že vám to nevyšlo.. ale moc se mě líbí jak to vše dobře zvládáš.. to je dobrý krok k úspěchu... pozitivní naladění a především myšlení.. to je moc důležité.. držím palečky na další pokus ♥

midisek
25. črc 2013

@mufmartik ty jo, mě to taky tak mrzí ☹ Ale ona to určitě vyjde! Moc ti to přeji.

Já si byla dneska pro krátkej protokol a příští týden začnu. Tak jsem na to zvědavá.
Jinak vypadá to, že Bouše má dovolenou, viděla jsem tam Švábka a Rokytu a Bouše nikde. Tak teď je vhodná příležitost navštěvovat Natalart 😀

mufmartik
25. črc 2013

@adenka84 ahojky, díky, no snažím se zůstat pozitivně naladěná, chvíli to jde, chvíli to moc nejde, vždyť to dobře znáš... Ale příští měsíc už bych měla jít zas na KET, tak to naštěstí taková doba není 🙂. Já doufám, že některý z těch zbývajících embryjek u mě už bude chtít zůstat a konečně se tady někdy pochlubím pěkným dvoučárkovým testíkem 🙂.
Koukám, že Maruška už je opravdu velká slečna, to hrozně utíká, vždyť nedávno jsem koukala na fotky, jak byla malinký miminko v kočárku. Užívejte léta holky 😎 .
@midisek děkuju, já taky věřím, že to vyjde, nám všem tady 😉 .
Jé, tak to už máš za pár, když máš krátkej protokol. No vida, snad bude všechno probíhat, jak má a už se těším na dvě čárky! 🙂 Bouše má dovču, tak to měla beruskkka fakt smůlu, že tam byla zrovna v pátek a ještě měla jeho. Jinak už mohla teď být po nativu a mít v břiše embrouše. Ach jo....

mufmartik
25. črc 2013

@l.u.c.i.e Luci a jak zvládáš teď ta horka s malým v bříšku? Kamarádka je asi ve 20. tt a zrovna říkala, jak jí strašně otíkají nohy, bez zdravotních punčoch nedá ani ránu, to by se prej nehnula... Ona chodí do práce, takže si ani nemůže nějak extra ulevit.

l.u.c.i.e
25. črc 2013

@mufmartik, no jak vidíš přes poledne jsem doma a ven chodím až k večeru. Nohy mám taky dost oteklé, ale zatím to nějak zvládám. Musím! Za chvíli půjdu s malým do Dinoparku, tak jsem zvědavá, jestli se mu tam bude líbit.

majda21
25. črc 2013

Ahoj holky, jsem tady nová, tak doufám, že mě přijmete do klubu snažilek 🙂
Upřímně řečeno, nemám velké zkušenosti, zatím teprve vše poznávám. Jsem 10.den po ET 1.IVF. Pročítám jak a kdy která testujete a nejraději bych už testovala také, ale si je ještě brzy 🙂

mufmartik prosím, jak jsi myslela větu - přece jen je to dalších pět možností v rámci jednoho pokusu - Znamená to, že když se povedlo zamrazit, bere se to stále jako první pokus IVT?

Děkuji. A přeji všem hodně štěstí.

l.u.c.i.e
25. črc 2013

@majda21, já jsem testla už dřív než ty a měla jsem na testu slabší druhou čárku. Zkus ještě den, dva vydržet.
Pokud máš mrazáčky, jako mufmarik, má je v 5ti dávkách zamraženo, tak se KET počítá v rámci jednoho IVF. Navíc KET si celé platíš sama. Je pak jedno jestli si dáš jednoho nebo dva mrazáčky.
Držím palečky, abys na testu našla //. Dej pak vědět.

majda21
25. črc 2013

@l.u.c.i.e Luci, dekuji za odpoved, mam 6 mrazacku, ale tuhle informaci (že je to v ramci 1IVF) slysim poprve. Nektere jsou zamrazene zvlast a jednou po dvou - vse jsou blastocysty.
No uvidime, nejdriv pockam na test a pak zacneme resit KET. Poprve je stejne mala sance, aby se to povedlo ...

adenka84
25. črc 2013

@majda21 držím palečky ať se ti hned na první IVF zadaří.. hodně štěstíčka respektive celý kopec štětsí.. 🙂
já na testování byla poseroutka.. já vždy testila až 14 den po ET a to vždy ráno před odjezdem do Natalartu..
@mufmartik mockrát děkuji za Marušku .)
držím pěstička na další KETÍK... je super, že máš tolik zamražených embrií..to člověk je pak hned plný naděje... to je paráda... věřím, že to brzy vyjde.. 🙂

adenka84
25. črc 2013

@majda21 znám spoustu holek, kterým se zadařilo na první IVF... a třeba budeš brzy ně patřit i ty..máš též dost mrazáčků..což je dobrá zpráva a ještě lepší je ta, že máš embria ve fázi blastocysty... to je moc dobrá zprávička..

majda21
25. črc 2013

Adenko, děkuji moc, puvodne jsem ani nevedela, co to blastoscysta znamena. Vsechny terminy a zkratky jsou pro me nove. Obduvuji, že jsi to vydržela 14 dni netestit. Mam totiz v planu, zitra testik udelat 🙂 V pondeli pujdu na krev, neda se to vydrzet...

mufmartik
25. črc 2013

@majda21 Ahojky, no tak to moc držím palce na testování 🙂 . Kéž by jsi přišla s dvěma čárkama! S těma mraženýma to máme fakt asi stejně, taky mám po jedné a pak jednou dvě dohromady. A taky blastičky 🙂. KETy si platíš sama, jak psala Lucka, ale zase to není taková částka a hlavně jich můžeš mít kolik chceš a nepočítá se to do dalších pokusů. Takže když jsou mrazáčči, je určitě víc šancí. Ale věřím, že to ty teď nebudeš potřebovat a bude pěkně pozitivní testík 🙂.

majda21
25. črc 2013

@mufmartik dekuju, jste tady moc fajn 🙂 Nemam si o tom s kym pokecat, tak jste takova moje podpora a ja budu snad vase. To je super, ze mas taky tolik blastocisticek a kolik pokusu uz mas za sebou?

beruskkka
25. črc 2013

@mufmartik No měla jsem na Boušeho fakt velkou smůlu, tak doufám, že už jsem si jí vybrala a příště bude Rokyta...Jinak samozřejmně odebrat vejce je jedna věc, další je, aby tam vejce vůbec bylo a bylo zralé a další věc je, aby se vůbec oplodnilo atd....Takže těch věcí je....když si vezmu, že se tu zatím dva pokusy plácám aniž by vůbec došlo k odběru, když je tolik dalších věcí, které musí klapnout....Tak je to faaaaaakt ftipnéééééé 😎 Jinak ted už to neřeším, chci mít v srpnu klid...Co se týká toho věku, tak jsem na tom podobně, bude mě v listopadu 33, takže také žádná velká hitparáda, ale vemte si kolik žen z řad celebrit má v tomto a vyšším věku děti...tak se musíme snažit být mladé duchem a snažit se pečovat o své tělo......a bude to v pohodě.... 😎

l.u.c.i.e
25. črc 2013

@majda21, já mám z 1. IVF syna a ze 3. IVF čekám další miminko. Nikdy jsem mrazáčky neměla. Takže kdo ví a KET použijete až si půjdete pro sourozenečka. Zítra se přijď pochlubit, jak vyšel testík. Snad najdeš //. Držím palečky.