Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
25. črc 2013

@adenka84 Maruška je fakt krásná holčička, je vidět, že si to všichni moc užíváte 😎. Vždyť jste si taky užili své, než jste se dočkali... A malá má na fotečkách úplně stejnej úsměv jako ty, mámu nezapře 🙂).
Na KETík se těším, ale zároveň bojím... Zase ty nervy, jak to dopadne. Však to znáš. Zároveň si říkám, že když mám ještě pět pěkných blastocystiček, jedna by se povést snad mohla. Když ne, mám ještě dvě IVF... .Musíme věřit 🙂.

mufmartik
25. črc 2013

@majda21 no já jsem ráda, že je tu další osůbka, která bojuje stejně jako my tady 😉 .
Já byla teď na druhém IVF, na prvním jsem byla na podzim v Natalartu, to nevyšlo, ani nebyly mrazáčci. Teď jsem byla ve Smetance, po transferu to vypadalo, že to možná klapne, ale nakonec to asi embryjko vzdalo. Ale máme ty zamražený, tak jsem ráda za ně.
Kdy bude testík? 🙂

mufmartik
25. črc 2013

@beruskkka Ne, Boušeho už faaakt nebrat 😎 . Mně celé oplodnění přijde vlastně jako strašná věda a zázrak. No a třeba moje kamarádka, která je ještě starší než já, otěhotněla, aniž by vůbec věděla jak, ani s tím chlapcem žádnou budoucnost neplánovala. Tam ta věda a zázrak holt zafungovaly zas úplně jinak 😀.
Ty jsi ještě mladice, oproti mně určitě 🙂. Ale tak doufám, že to nějak dáme a mimčo bude. Já si zatím nic jinýho nepřipouštím 😎.

adenka84
25. črc 2013

@mufmartik jé děkuji moc.. to jsi vážně jedna z mála co říká, že je Maruška podobná také mamince.. většinou slýchám pravý opak..
no užili jsme si dost a bohužel jsme neměli moc štětsí.. zadařilo se až na 3 pokus IVF.. takže máme všechny hrazené pokusy pojišťovnou vybarané a druhé dítko si musí k nám tudíš najít cestu přirozeným těhotenstvím... což bude asi velký problém... už je to opět rok co se o druhátko snažíme a zatím bohužel bezúspěchu.. jak jinak taky... 😢

neboj vám se určitě zadaří...

@beruskkka já tedy sobně zažila jak odběry tak ET od všech tří pánů doktorů a neměla jsem tedy problém ani z jednim z nich.. i když pravda neoptimistější z nich vždy byl Mudr. Rokyta.. Mudr. Švábek byl pravý opak ten mě naopak dost často srážel svým negativním pohledem na kolena... a z Mudra . Boušeho se musí hodně věcí tahat... sám toho moc nenapovídá..nám osobně volal i domů, s tím, že nám zapoměl něco důležitého říct.. když jsem zvedala tenkrát telefon.slyšela jak se představuje . a měla 2 dny před oběrem..myslela jsem, že se složím a že je všechno v trapu... naštětsí to zrovna dobře dopadlo.. ale vyděsil mě tím tedy moc..

@majda21 na zítra moc mačkám palečky a jsem napnutá jak špagát..
já se testovat vždy hrozně bála.. dávala jsem si naději do poslední chvíle.. to sklamání vždy bylo hrozné a vždy jsem celou cestu do Natu probulelo..musela jsem se vždy co nejdříve dát do kupy, abych nezačla bulet před Mudrama.. to jsem se vždycky hodně bála ....

majda21
26. črc 2013

Luci, tak to gratuluju, že už čekáš druhé mimi, to je krásné 🙂

No holky, já zkoušela ten testík nakonec ještě včera večer a myslím, že je tam druhá slaboučká čárka, ale mám hrozný strach, abych to nezakřikla nebo aby to nebyla nějaká reakce na ty hormony... zkusím to dnes ještě jednou až přijdu z práce.
Děkuju za podporu.

l.u.c.i.e
26. črc 2013

@majda21, a co dnešní testík z ranní moči? Uvidíš, že bude postupně sílit. Držím palečky dále!

mufmartik
26. črc 2013

@majda21 Ty jo, určitě to tam je!!! 🙂 Jestli byla večer čárka, vypadá to hodně dobře 🙂. Tak pak dej vědět, až zkusíš další testík, ale myslím, že je to jasný! Ťukám, ať nic nezakřikneme....

@adenka84 Jojo, Maruška je podobná tatínkovi, ale na některých fotkách má podle mě úplně stejnej úsměv jako ty, opravdu 🙂 .
Je to hrozný, že jsou ty pokusy s pojišťovnou takhle omezený, i tak to stojí dost peněz, ale hradit si to celé sami, to moc nejde. Přitom dnes má problémy s početím tolik lidí, ach jo....
Věřím, že si k vám další miminko cestu najde, strašně moc bych vám to přála, už jste si vytrpěli své a určitě si vás štěstí najde i napodruhý 🙂 .

mufmartik
26. črc 2013

@l.u.c.i.e Luci, co v Dinoparku včera, líbilo se vám? 🙂 K nám zítra přijedou známí s malou, tak jsme chtěli vyrazit všichni do ZOO, ale nevím, když má být takový vedro...

adenka84
26. črc 2013

@majda21 stík udělat až zítra ráno.. ranní moč je na testováníčko nejlepší a ještě je lepší tetsovat ob den...hormonami to určitě nebude.. ty co to ovlivňují už jsmeou z těla pryč.. věřím, že to dobře skončí...

beruskkka
26. črc 2013

@adenka84 Ahojky,muzete zkusit iui nebo nativy,to je take dalsi mozna cesta,i kdyz pravda trnita. Ale nevim jakej Vy mate problem? Jinak co se me stalo 2x s Bousem jsem tady jiz vypisovala. A mas pravdu,ze Svabek je desnej pesimista,me to take zpocatku dostavalo. Rekl me napr.ze jsme se teda s manzelem hledali,az jsme se nasli,jestli vubec chceme to dite mit(mam vadu oci) a ze je moznost darce-nic jsme zatim nezkusili a on vyrukuje s darcem! To same Ulcova-Gallova,tam jsem se i rozbrecela. Celkove me to dost otravilo,ale zaroven otupilo vuci takovymhle necitlivym vyrokum!!! Rokyta je nej! Nevite zda i jeho rodice pracuji v oboru gynekologie? Znam dle jmena dva doktory s timto jmenem..

adenka84
26. črc 2013

@beruskkka jo Mudr. Rokyta je dle mého z těch tří také nej... neřešil nic co nemělo zatím smyls řešit...
jo v jeho rodině je více lékařů.. vím, že bratr je 100% lékař a tuším, že i maminka a jeho strýc... 🙂 sbratrem jsou si hoodně podobný 🙂

adenka84
26. črc 2013

@beruskkka http://cs.wikipedia.org/wiki/Richard_Rokyta tady je něco málo o jeho rodině... o něm je hlavně ta poslední řádka.. 🙂

do IUI bych klidně s manželem šla i několikrát.. ale nevím zda to k ničemu bude.. zkoušeli jsme ho před 5 lety 3x a nai jendou to nemělo úspěch..uvidíme... ale nejpozději v listopadu bych Natalart opět požádla o pomoc...moc ráda bych byla těhotná ve stejném období jak s Maruškou... 😉

adenka84
26. črc 2013

@beruskkka no on Mudr. Švábek není špatný Mudr.. to rozhodně ne.. ale jeho pohled na má vyšetření (UTZ) byl vždy dost pesimistický.. když sjem pak za další 2 dny byla na kontrolním UTZ u Boušeho..tak to viděl úplně jinak.. a to sjem měla folikuli téměř stejné.. no já nevím, mě to vždy dost deprimovalo..ale jinak je moc hodný, citlivý a vše krásně vysvětlí v tom vysvětlování je dle mého názoru zase asi nejlepší.. Mudr. Bouše také dost yvsvětlí,a le z toho s eto muselu už tahat.. a Mudr Rokyta jak už sjem psala nerad mluvil o ničem co nebylo důležité.. teřba když sjem se ho na něco zeptali tak řekl jeho oblíbenou větu to je zcestný.. 😀 doma sjem ho začali pak i atk nazývat MUDr. Zcestný... 😀 😀 😀 😀 ale díky Mudr. zcetnýmu teď máme doma nádhernou, zdravou, šikovnou 21. holčičku..

l.u.c.i.e
26. črc 2013

@mufmartik, v Dinoparku úžasné. Skoro všude byl stín, takže se dalo i dýchat 🙂 Malej se vyřádil. Kždopádně doporučuji.

@adenka84, mě před 14 lety na Slovanech operoval tu velikánskou cystu primář Rokyta. I on rozhodl, že do Prahy nepojedu, že to odoperuje s celým týmem a bral si k sobě ještě 2 gynekology. Mám pocit, že nám v Natu Rokyta říkal, že je to jeho strýc, je to možné?

adenka84
26. črc 2013

@l.u.c.i.e myslím, že je... nikde jsem četla, že i jeho strýc je lékař 🙂

my bili v ZOO minulý týden.. byla tam krásně.. počasí nám ten den přálo, bylo sice teplo, ale ne tak jako nyní v posledních pár dnech 🙂

l.u.c.i.e
26. črc 2013

@adenka84, myslím, že se jmenoval Zdeněk Rokyta

adenka84
26. črc 2013

@l.u.c.i.e http://gpk.fnplzen.cz/cs/node/279 čti poslední odstavec 🙂

l.u.c.i.e
26. črc 2013

@adenka84, no, tak to je přesně on 🙂 Měl u sebe u operace i doktora Boudu. Operovali mě přes 4 hod tu 16cm a 1,5 kg cystu. Zachránili mi život.

adenka84
26. črc 2013

@l.u.c.i.e ty bláho.. cože?? takovou mrchu velikou.. to tě musela asi pořádně bolet...hlavně, že to dobře dopadlo..

majda21
26. črc 2013

@l.u.c.i.e Luci, dneska jsem to ráno nestihla, ale když jsem šla z práce, nechala jsem si nabrat krev (kamarádka dělá v laboratoři) a mám hcg 44. Nevíte, kolik by mělo být? MS mám dostat v neděli (po 28dnech).

Jinak děkuju za podporu, stejně nemůžu uvěřit tomu, že by se to na poprvé povedlo....
Moc držím palečky všem ostaním.

l.u.c.i.e
26. črc 2013

@adenka84, jak už jsem tu kdysi psala, tak jsem měla menzes od 9 let a dětská gynekoložka s tím nic nedělala. Stačilo udělat jen UTZ. Pořád říkala, že jsem malá holka a že cyklus je tím pádemnepravidelný. Menstruovala jsem 2x do měsíce a dost silně. Jednou jsem v šesti letech omdlela, odvezli mě do nemocnice a tak zjistili, že mám obrovskou cystu. Do 14 dní po menzesu byla operace.

l.u.c.i.e
26. črc 2013

@majda21, kolikátý den budeš po ET v pondělí? Když máš dnes 44, tak bys v neděli měla mít dvojnásobek. Myslím, že je to na dobré cestě, když to bude stoupat. U malého jsem měla 13 den po ET 226IU a v tomto těhotenství jsem měla 14 den po ET 436IU, každému to roste jinak rychle. Myslím, že @adenka měla 180IU, že?

majda21
26. črc 2013

@l.u.c.i.e Děkuju za tabulku, to je něco, ale ať počítám jak počítám, mám nějak málo...no uvidíme.
Nevím, jestli se počítá i den ET? Jestli ne, tak budu v pondělí 13.den od ET.

l.u.c.i.e
26. črc 2013

@majda21, já jsem den ET nikdy nepočítala. Takže dneska jsi 10 den po ET. Měla jsi 3-denní kultivaci nebo 5-denní? Sice to není vysoké číslo, ale zase není úplně malé. Hlavní je, aby nekleslo. Naopak aby vzrostlo. Moooc držím palečky, aby to miminko nevzdalo.

adenka84
26. črc 2013

@l.u.c.i.e ano já měla 14 den po ET 184,8 IU
@majda21 já si myslím, že to je an dobré cestě... kdyby se to neuchytilo tak by HCG nebylo vůbec žádné... neboj stoupat bude... už i ten test je dobrá zpráva.. mě říkal můj gynekolog, že dnešní testy jsou spolehlivé..

adenka84
26. črc 2013

@l.u.c.i.e ty jsi si tedy Lucko, užila MS už v 9 letech.. já ji dostal poprvé ve 12 letech.. a bylo to pro mě něco tak targického...
každopádně u tebe udělala chybu tvá gynekoložka... já ke gynekologovi chodila od 15 let...bylo to pro mě sice potupný, ale nedalo se nic dělat..

l.u.c.i.e
26. črc 2013

@adenka84, tehdy se to nějak moc neřešilo. Prvně jsem to přesně dostala v 9 letech a 8 měsících... Bylo to nepravidelné, tak se to neřešilo. Kolem 12 let jsem už měla ale silné bolesti a proto jsem tehdy byla poslaná na dětskou gynekologii. Vím, že UTZ mi fakt nikdy nedělala, protože ho v ordinaci neměla a ani mě na něj nikam neposlala. Už je to za mnou!

adenka84
27. črc 2013

@majda21 tak co zkušela jsi dnes testíček znovu?

majda21
27. črc 2013

@adenka84 Adenko, nezkoušela. Včera jsem z toho všeho byla špatná. Nejdřív radost, potom zklamání a strach, jestli je hladina hcg dostatečná. Řekla jsem si, že se pokusím do pondělka být co nejvíce v klidu, myslet jen na hezké věci a netestovat. Nějak to dopadne....
I když tvá hladina 184,8 IU mě docela uklidnila 🙂 Děkuju.

Luci měla jsem 5ti denní kultivaci.