Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

midisek
26. srp 2013

@l.u.c.i.e testnout jsem se ještě netestla. Dneska je to 9 dní od ET, to mi přijde ještě brzo. Možná zítra ...
Na kontrolu jdu ve čtvrtek - to bude 12.den.

mufmartik
26. srp 2013

@midisek ahoj, jak to vypadá s tím špiněním? Testnout už bys pomalu mohla nebo zkusíš vydržet do toho čtvrtka? Každopádně držím palce!

l.u.c.i.e
26. srp 2013

@midisek, jaké jsi měla embryjko při zavádění? Já jsem 9 den po ET u 7 a 8 bunečných embryjek měla //. Sice slabší, ale byly tam. Moc na tebe myslím, aby jsi už nešpinila.

midisek
26. srp 2013

@l.u.c.i.e @mufmartik Nu, je to špinění fakt malounko, tak doufejme. Embryo bylo ve fázi blastocysty - nevím, kolik to bylo buňek.... Zítra ráno se zkusím testnou, snad tam slabou čárku najdu. Dííík 🙂

gambrinuska
26. srp 2013

@midisek s blastocystou jsem od 7.dne od ET měla vidět //,tak držim palce at je zítra vidíš taky

midisek
26. srp 2013

@gambrinuska Fakt jo? Ty jo, že bych to zkusila ještě i dneska ... 🙂

mufmartik
26. srp 2013

@midisek tak slabé špinění nevadí, to se objevuje hodně často. Myslím, že by testík už opravdu něco mohl ukázat, když jsi měla blastocystu 🙂. Věřím ve dvě čárky! 😉

mufmartik
26. srp 2013

@l.u.c.i.e Ahojky Luci, to je fajn, že jste si výlety užili 🙂. Ani už nebylo takové horko, takže ses určitě cítila líp...
S tím zdražením stimulačních léků je to teda síla ☹ . Už teď to IVF vyjde na hrozný peníze, takhle už si to opravdu spousta lidí nebude moct vůbec dovolit ani při těch třech nebo čtyřech pokusech s pojišťovnou. Ach jo....
Jinak já jdu za týden ve středu na ultrazvuk před KETem, teď zobu estrofem na sliznici, tak snad to bude v pořádku a naplánujeme transfer. Kéž bych nám jeden z těch KETů vyšel a já už další stimulaci nepotřebovala 🙂 .

gambrinuska
26. srp 2013

@mufmartik 🙂 vyjde neboj ,moc vám věřim a držim palce 😉

midisek
27. srp 2013

Ahoj, tak dneska ráno jsem skoro nemohla dospat, abych si udělala test - výsledek? Negativní :-/ Začínám mít špatné tušení ☹

@mufmartik držím palečky!! 🙂

mufmartik
27. srp 2013

@midisek Ahojky, sakra ☹ . No uvidíš ještě ve čtvrtek z krve, třeba se něco ukáže.
Naštěstí máte mrazáčky, jestli si dobře pamatuju? Aspoň jedno embryjko se chytne, uvidíš!

mufmartik
27. srp 2013

@gambrinuska díky, díky 😉 . Já doufám, že to alespoň jeden prcek zmraženej dá a chytne se 🙂 .

l.u.c.i.e
27. srp 2013

@mufmartik, tak to budu držet palečky, aby jste příští středu naplánovali transfér. Já jdu ten den do rizikové poradny do porodnice. Včera mi volal gynekolog, že mi velmi narostly protilátky a že mě posílá pod dohled. Jsem vynervená už teď. Zítra mám normální poradnu, tak se na všechno vyptám. Myslela jsem, že dostanu jen injekci, ale ta se zatím nekoná. proč, nevím... Hlavně, aby Mareček byl v pořádku.

@midisek, to je mi moc líto. Ach jo. Tohle by se nemělo dít. I když kdo ví. Třeba krev bude pozitivní. Držím palečky dál a myslím na tebe.

mufmartik
27. srp 2013

@l.u.c.i.e No ty jo, to věřím, že jsi vynervená 😒 . Ale je dobře, že to zjistili a budeš pod dohledem. Marečka to určitě nijak neohrozí, je a bude v pořádku. Určitě se zítra na všechno zeptej, uklidníš se, když budeš vědět, o co přesně jde a nebudeš tak vynervená až do příštího týdne.

l.u.c.i.e
28. srp 2013

Ahoj, jsem zpět z poradny. Nejprve doktora zarazilo to, že mě nevzali hned do rizikové poradny a že to týden nechávají být. Chtěl už mít v ruce výsledky. Když jsem mu řekla, že mě chtěli objednat až za 3 týdny, tak se přímo zhrozil. Pak mi vysvětlil, co mě tam čeká a ukázal mi to na UTZ. I on si totiž projistotu zkontroloval průtoky pupečníku a průtoky cév na mozku. Prý je to v pořádku, ale druhým dechem dodal, že to za měsíc být nemusí a že mě pak vyvolají porod nebo taky můžu přenášet. Injekci by mi prý dal, kdyby ty protilátky nebyly tak vysoké, že by to teď mohlo i ublížit a že to raději nechá na doktorovi v rizikové poradně, jestli mi jí dají či ne. Vzal mi akorát krev, jestli nejsem k tomu ještě chodokrevná.
Z těch informací jsem si zapomněla říci o fotečku, ale důležité je pro mě teď, že je Mareček v pořádku. Sice o týden menší, ale to prý nic neznamená. Má 1100g a je prdelkou dolů 🙂

beruskkka
28. srp 2013

@l.u.c.i.e Ahoj Lucko,držim palce aby vše bylo v pořádku...musí to být nápor na nervy. Jen mě není jasné jaké protilátky máš vysoké? Proti plodu tj.nějaká imunitní reakce těla či co??? Děkuji za dovysvětlení. Budu držet palce, aby to bylo ok až do porodu, přecijen ted by bylo na porod trochu brzy....

l.u.c.i.e
28. srp 2013

@beruskkka, jsem rh faktor - a Matěj je rh faktor +. při porodujsme si předaly protilátky. U prvního těhotenství je vše bezproblému. Komplikace nastávají až při dalším těhotenství jako teď u mě. Kdy se ty faktory navzájem nesnášejí a ohrožuje to plod. Snad to v rizikové poradně trochu zbrzdí. Důležité je, aby malej prospíval. Děkuji za držení palečků.

midisek
29. srp 2013

Ahoj holky, tak jsem po kontrole a je to naprd.
HCG 13,77, což je mírně pozitivní, ale není to očekávaná výše u prosperujícího těhotenství :-/ Očekávaná výše by byla kolem 104 třeba.
Takže v pondělí jdu znovu na krev a uvídí se, jestli to HCG stoupá nebo kleslo.
Ale je to prý známka spíš neprosperujícího těhotenství nebo mimoděložního …

@l.u.c.i.e ty jo, to jsou trable viď, nejen, že si musela řešit umělé oplodnění a ty stresy s tím spojené a ještě navíc k tomu rh faktory ☹ Proč to prostě nemůže proběhnout normálně :-/

mufmartik
29. srp 2013

@midisek Ahojky, sakra, to mě mrzí ☹ . No aspoň, že to nebude mimoděložní, to by tak ještě chybělo... Naposledy jsem to měla tak nějak podobně, zřejmě se embryjko chytlo, ale neprosperovalo. Nic, musíme jít dál, co jiného zbývá. Kéž by ti vyšel příští KET!
@l.u.c.i.e to jsou protivný komplikace 😒 . Nejhorší je, že ti doktoři maj na všechno čas, klidně by tě objednali až nevím kdy. Naštěstí to vypadá, že máš fajn svého doktora, který se fakt stará a zajímá, ještě, že tak.
Myslím na tebe, aby vše probíhalo, jak má a Mareček v pohodě a zdraví vydržel u tebe až do termínu porodu 🙂 .

l.u.c.i.e
30. srp 2013

@midisek, ach jo, to mě neskutečně moc mrzí, že to miminko tak rychle vzdalo, ale na druhou stranu je to dobré znamení, že se miminko zavrtalo. Držím palečky, aby hcg bylo v pondělí nulové, abys nemusela do nemocnice. V pondělí dej vědět a moc nesmutni. KET vyjde! ono se říká, že Kety jsou úspěšnější. Moc na tebe myslím!
Jojo, to máš pravdu, nic neprobíhá normálně. Nejprve máš strach. aby hcg bylo, aby rostlo, aby embryjko bylo v děloze, aby bylo srdíčko, aby dopadl dobře první screaning atd... Ten strach je tu pořád a už se ho nikdy nezbavíme.

@mufmartik, děkuji ti. Jsem za svého gynekologa ráda. To on nás vlastně hned zezačátku rovnou poslal na vyšetření spermiogramu a pak následně do Natalartu, aby nám kdysi dopomohli k Matějovi. Vůbec ho nezajímalo čekání 2 let než se přirozeně snažíš doma. Jsem ráda, že si mě hlídá a oceňuji to. Ve středu budu strašně nervózní a budu mít strach, aby bylo vše ok, ale věřím, že teď si malého pohlídají i v rizikové poradně.

jittak
1. zář 2013

@l.u.c.i.e ahojky mám dotaz. V úterý máme jít na imunologii - je to v tom samém baráku co genetika?

amy75
1. zář 2013

@jittak ahoj, ano, imunologie a genetika nyní sídlí v nové budově u NC Olympie 🙂

amy75
1. zář 2013

@l.u.c.i.e ahoj, tak to mě mrzí, že máš ještě takovéhle starosti ☹ Člověk se vlastně od začátku stresuje, aby IVF vyšlo, aby miminku tlouklo srdíčko, dobře se vyvíjelo, atd, atd .... Přiznám se, že o těch protilátkách čtu až teď od tebe. Naštěstí už jsi předána do rizikové poradny, tak tam si tě už určitě pohlídají, věřím, že bude vše v pořádku a miminko Mareček se narodí v termínu a bude to zdravé krásné miminko. Moc a moc držím palečky.

amy75
1. zář 2013

@midisek tak to je mi moc líto, že to nevyšlo, vím jak se cítíš, je to moc těžké a bolí to ....

jittak
1. zář 2013

@amy75 děkuju za informaci. A máme se nahlásit na recepci, jako když jsme šli na genetiku?

amy75
1. zář 2013

@jittak Jj, jo, hlašte se na recepci. Na genetiku jste čekali v čekárně vpravo, na imunologii se čeká pro změnu vlevo 🙂 Paní profesorka je moc příjemná a milá, i když pomalu každému, kdo má horší spg doporučuje dárce 😒 Přeju hodně štěstí 🙂

amy75
1. zář 2013

@l.u.c.i.e
@mufmartik Jinak dávám na vědomí, že jsme ve středu absolvovali pohovor ve Smetance, prostředí hezké, sestřičky moc milé a paní doktorka Píclová též 🙂 Seděli jsme u ní přes hodinu, probrala s námi všechna vyšetření, výsledky, zprávy, vysvětlila nám, jaké postupy při IVF preferuje jejich centrum, atd., atd. .... Bavili jsme se s paní doktorkou i o tom, že je možné i to, že u nich to také nemusí vyjít a kdybychom zůstali v Natu, byla férová a neslibovala nám "hory doly" a to, že u nich budeme určitě mít úspěch. Měli jsme s přítelem z konzultace dobrý pocit, bylo to takové příjemné nestresující popovídání 🙂 Přítel byl spokojený, probrali jsme to ještě v klidu doma a výsledek je ten, že na naše 3. IVF jdeme do Smetanky. Možná to, že jdou jinou cestou než v Natu nám pomůže, možná nám třeba pomůže jen ta nová naděje, ta změna, kterou očekáváme u dalšího pokusu, kdo ví ..... Ve Smetance bych měla mít dlouhý protokol, asi tak jako to měla @mufmartik 😉 Jo a taky IMSI, paní doktorka říkala, že už tuto metodu doporučují a dělají docela často a u nás určitě má smysl. Jinak se také vyjádřila k výsledkům z imunologie a onomu případnému dárci s tím, že paní profesorka toto doporučuje docela často, pokud je horší spg a na našem místě by si s tím nedělala hlavu. Já jsem z toho všeho měla a mám hlavu jako balon a už ani nejsem moc schopná přemýšlet. Volbu, co dál jsem nechala na přítelovi a jdeme tedy do Smetanky, pokud ani tam nebudeme úspěšní, tak potom (bohužel už jako samoplátci) tedy Brno. Tohle rozhodování, do jakého centra se svěřit, je fakt moc a moc těžké, nikdo vám s tím neporadí a vlastně ani člověk sám toho moc nevymyslí. Můžeme si vybrat Brno a nevyjde to, můžeme si vybrat Smetanku a vyjde to, nemusí to vyjít ve Smetance a třeba by to napotřetí vyšlo v Natu....atd., těch možností je dost, jsou to prostě zvláštní karty ....

midisek
3. zář 2013

@amy75 @l.u.c.i.e @mufmartik Ahoj holky, díky moc. Včera na testech už bylo HCG skoro nula, takže aspoň je dobré to, že to není mimoděložní.
Plánované KET by bylo asi v polovině října. Nevíte, co se potom bere za léky? Řikal Bouše něco o nativním cyklu, tak by se pak bral jen Utrogestan?
Známí letí přelom října/listopadu do Austrálie, tak jsem řikala, že poletíme s nima, abych tady od toho všeho vypadla. Ale teď mám dilema - nechat si dát embryo a odjet ... nebo to nechat až se vrátíme (což se mi samozřejmě nechce)...

mufmartik
3. zář 2013

@amy75 Ahojky, tak to jsem ráda, že to na vás ve Smetance udělalo dobrý dojem a byli jste spokojení 🙂 . Je jasný, že povést se to může všude a nepovést taktéž, tohle nikdo zaručit nemůže. Je to bohužel i hodně o tom štěstí...
Každopádně je fajn, že uděláte změnu, všude mají trochu jiné postupy a třeba tenhle vám bude sedět zas o něco líp.
Budeš to mít pravděpodobně podobné jako já, dlouhý protokol a víc dní stimulace než v Natu. Prý jsou pak kvalitnější vajíčka, když pomaleji rostou. IMSI si nechte stopro, uvidíš, že se pak dočkáte krásných blastocyst na konci kultivace a ještě zbydou do mrazáčku 😉 . Já tomu ani nechtěla věřit, když jsme přišli na ET a doktor řekl, že to dopadlo moc dobře a máme jich šest. To pak i té jedné odpustím, že se u mě neudržela a doufám, že teď ta další bude už lepší držák 😀 .
A už jste se rozhodli, kdy se na to další IVF tedy vrhnete? On ten dlouhej protokol je fakt o dost delší, ale v podstatě si pícháš jen jednu injekci navíc cca dva týdny před tou vlastní stimulací, to je v pohodě 🙂.
Tak věřím, že napotřetí už to opravdu dopadne, smůlu jste si vybrali vrchovatě, teď přijde na řadu úspěch 😎 .

mufmartik
3. zář 2013

@midisek Ahoj, tak to je jen dobře, že hcg už skoro není žádné, to by tak scházelo, aby byly nějaké komplikace.
Jestliže půjdeš na KET v nativu, tak budeš brát asi jen ten Utrogestan. Asi bych měla taky dilema s tou Austrálií, fakt nevím... Taky i podle toho, jak dlouho by ten odjezd pak vycházel po tom transferu. Je fakt, že když se embryo má uchytit, tak se uchytí, spíš, aby sis pak neříkala, žes měla zůstat doma a tak... Na druhou stanu bys přišla na úplně jiný myšlenky , což je taky hodně důležitý 🙂.