Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

janinam
16. bře 2010

Ahoj holky,
jdu jen na skok, mám tu frmol 😠
Lucindo, krásné fotečky mimíska 🙂 a za 14 dní už velký UTZ to je teda něco, letí to, letí 🙂 Tak ať takhle báječně pokračuje vše dál. A co nevolnosti? Doufám, že už nelovíš v autě igelitky 🙂
Gambrinusko, na zítra přeju hodně štěstíčka, ať tě v Natu čekají samé dobré zprávy a ať jsou folíci krásně vypasený aby mohla být IUI 🙂
Vendulak, taky ti přeju aby IUI vyšlo a ty jsi se brzo radovala ze //. Holky můžu se zeptat, co je to to PCO? Jsem nějak mimo. Jinak já mám taky sníženou funkci štítné žlázy, beru Letrox 50 půl tabletky denně, tak doufám, že v dubnu při kontrole to bude lepší. Vendul, nebyla jsi taky u dr. Wirthové? Mě tu štítku zjistili taky při HP v Natu. U nás měl manžel spermio v normě - říkal doktor normální hodnoty, to spíš u mě je problém s těma cystama a endometriózou. Jsem zvědavá co mi řeknou příští týden v Natu.
Ostatní moc zdravím. Večer ještě nakouknu a všechny pořádně dočtu😉

pantomima
16. bře 2010

l.u.c.i.e.- změním to až po utz, až bude srdíčko, termín a průkajda 😉

l.u.c.i.e
16. bře 2010

Janinam, PCO je syndrom polycystických vaječníků. Tady ti posílám odkaz, kde se dočteš více. http://www.bizy-bee.com/holky/zdravi/99-syndrom...
Díky Letroxu se štítná žláza upraví. A uvidíte, jak se domluvíte příští týden v Natalu. 🙂

adenka84
16. bře 2010

Ahoj holky, tak já se svámi dnes na nějakou dobu loučím.večer už nebudu mít asi čas jsem juknout. Chci jít dne brzy spát, abych byla zítra svěží a vdobré náladě. Až se vrátím tak písnu. Zatím se mějte pkně ať se vám daří papa všechny vás zdravím..

pantomima
16. bře 2010

adenka- držím mooooc palečky!!!!!

janinam
16. bře 2010

Lucie, díky za odkaz. Jak to tak čtu, tak si myslím, že PCO budu mít asi taky (vzhledem k těm cystám a cyklu cca. 35 dní). Zatím se o tom nikdo z doktorů nezmínil, tak nevím.
Lucie, snad máš s tou štítkou pravdu? Ty jí máš taky?
Adenka, přeju ti ať ti to všechno dobře dopadne a ať vám laparka pomůže k těhu. Dali vám šanci na přirozené otěhotnění, tak to je super. Držím palce.

vendulak
16. bře 2010

Gambrinusko, ale ms ti sama chodí, ne? To já bych viděla jako pozitivum 🙂, i když vím že ty šíleně dlouhý cykly jsou taky pěkně na prd 😒. Ale uvidíš teď s pomocí léků to už určitě půjde!
Mimochodem nezmiňovali se ti doktoři v CAR že by ti dali na PCO Metmorfin? On prý PCO léčí zatímco ty statní léky prý udělají ovulku jen v současné době. Mě ho Dr. chtěl dát, ale pak jsem měla zase jiného a ten mi dal jen Clostil, tak ten první to pak příště už nechal taky tak. Jů Takže ty máš taky sníženou fci štítky? A už jí máš nějak stabilizovanou?
Jani nam jo jo chodím také k paní doktorce Wirthové ke které mě odeslali z Natalartu 🙂. A já beru Letrox 50 1tbl. každý den 🙂.
Jinak holky i všem ostatním moc děkuju za povzbuzení a přání 🙂 😉. Taky bych všem snažilkám přála už // a těhulkám bezproblémové těhu 😉.

gambrinuska
16. bře 2010

jo chodí, ale dlouho a ještě po injekci 🙄 , o tom met.... něco doktor říkal, že by to skusil příště pokud zítra nic nebude, nebo po tom náký gonadotropiny??? ani nevim jestli to píšu dobře, ale to už by prý bylo možná IVF, byla jsem u strašně ukecanýho doktora 😉 , ale byl moc milej a příjemnej oproti Rokytovi
štítku mi léčí cca 3 roky, přišli mi na to na gyndě chodim k Hauerový.
vend, tobě po Clostíku, ale něco narostlo ne? a kolikátý den

vendulak
16. bře 2010

Gambrinusko po injekci? Takže normálně taky nic? To je peklo tohle, co? 😒 ☹ Ty brďo ty gonda něco vůbec netuším co je 😀, o tom mě nic říkáno nebylo. Jen o tom Metmorfinu. A ten druhý doktor pak zase nic. No tak nevím. Každopádně já ani nevím co bude dál, pokud se tohle IUI zase nepovede ☹. Do IVF ještě jít nechceme. No hlavně penízky by na to ani teď nebyli ☹. Tak nevím, a doktor při IUI říkal akorát že pokud se IUI nepovede (což se nepovedlo) tak zkusíme to samé ještě jednou a v tom jsem teď. Dál nevím nic.
Jinak mě se ti doktoři pletou. Byli jsme u jednoho když jsme tam byli poprvé a pak od tý doby se mi střídají dva jiní, jedno vím že je Švábek, ten mi přijde moc sympatickej, když sme byli na UTZ tak všechno ukazoval mě i příťovi a říkal co a jak je velký a tak. A dělal mi i IUI a byl taky prima! Ale ten druhý nevím jak se jmenuje, ale u toho když sem tak mám pak vždycky vztek protože to se dozvím úplný prd 😒, ten skoro pořád jen mlčí. A ten právě mi dal původně na to už 1.IUI jen Clost zatímco Švábek sliboval i Metmorfin.
Paní doktorku tvojí tedy neznám, nic mi to neříká. Mě můj gyndr nepřišel skoro na nic 😒. Prostě tomu se asi nechtělo moc řešit a nebylo mu divné že mi ms vůbec nechodí 😒.
Jinak jo jo po Clostilu narostlo. Ale tedy musím se přiznat že jsem trochu podváděla. Dostala jsem v CAR napsáno 1x1tbl Clostilu, ale já už věděla že to mi nezabírá a měla jsem tu Clostil ještě od svého Dr. tak sem brala 2x1tbl. A tedy pak jsem byla na UTZ 13.DC a měla jsem na jednom vaječníku folík 16,5 a druhý vaječník doktor nemohl najít. A tedy říkal že IUI dělají myslím až tak u velikosti 18-20. Tak sem měla přijít znovu za 2 dny. To jsem měla toho mlčenlivýho doktora takže jsem se dozvěděla skoro prd. Aź na to že nebude už třeba píchat pregnyl a hned uděláme IUI. No a na to jsem pak měla Švábka a ten mi říkal, že v tom vaječníku ve kterém byl folík minule už dneska nebyl takže už je pravděpodobně na cestě a ve druhém vaječníku že byl nějakej rozkrabatělej nebo co a že ten se k tomu tedy nejspíš chystal. Takže sumasumárum jsem měla asi na každém vaječníku jeden folík 🙂.

gambrinuska
16. bře 2010

vend, tak to je dobrý, to jsou výborný zprávy, že aspon něco narostlo 😅 , no uvidíme zítra
Jinak všem přeji pohodové těhulení a brzké // nebo pohodové těhu, ale stejně nejvíc myslim na Terku, strašně jim držim palečky 😔

avant
17. bře 2010

terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 26.2. //, 3.3. HCG 178,vyčkává v nemocnici, 15.3. UTZ
avant ................. 1.IVF únor 2010 - neúspěšné (neprospívající těhotenství)
lucinda3............... 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 11tt, 1. poradna 15.3., velký UTZ 29.3.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
pantomima............IUI 16.2. - test 7.3.//, 8.3.//, 9.3. HCG 1825, 23.3. UTZ
m.evzenie.............dlabe hormony
jedna 11...............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska..........stimulace clostíkem,11.3 neuspěšná, kontrolní UTZ 17.3
janinam................čeká na MS, potom UTZ
jana8...................domluva v Nat. 9.3.
roby....................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
Adenka84............18.3. laparaskopie
L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 25tt, poradna 17.3.
michamicha...........2.IUI (16.11.2009), 20tt, poradna a velký UTZ 30.3.

avant
17. bře 2010

Dobré ráno,

svůj aktuální stav jsem přidala do tabulky. Život je boj a třeba bojovat dál!
Chtěla jsem vám napsat už včera, ale nešel nám doma net.

Jedna11 - tak to jsme se ve čtvrtek v Natalu akorát minuly. Jak ráno, tak odpoledne.
Lucinda3 - já chci taky takové fotečky v albumu 🙂
Adenka84 - tak ať tě laparka moc nebolí a jsi brzy fit!

Taky mám holky PCO. Já ten metformin brala asi 3 měsíce a musím říct, že tak prvních 14 dní, než si tělo na to zvykne je děs. Nechutenství, průjem ...... fakt hrůza. Taky mi ho chtěli dát ještě před IVF, ale to jsem řekla, že už to nechci, tak mi dali něco jiného. Už si nepamatuju, jak se to jmenuje, ale vedlejší účinky skoro stejné. Navíc vůbec nevím jestli to k něčemu pomohlo nebo ne.

petluska
17. bře 2010

Ahoj Avant,to je mi lito ☹ Jsi ale uzasna,ze to beres tak sportovne... 🙂
Co vas ceka dal? Mate mrazacky? Ja jsem rano testila a nic...Ale taky se z toho nehroutim...Holt tady neni brezen uspesny 😢
Nevim akorat ,jestli mam jit hned do Ketu (mame jeste dva mrazacky) nebo nejaky cas pockat...Do Natalu jdem v patek...
Adenko drzim palce moc a moc!!! 😅

ilca1
17. bře 2010

ahoj holky přeji hezké ráno, dneska hlavně myslím na Terezku jak dopadne
Avant to mě mrzí ty už jsi na kontrolním hcg byla nebo jsi začala krvácet? ☹
Holky mě čeká zítra to srdíčko a mam nějaký strach ☹
Jestli mě Terka napíše tak vám dam hned vědět

avant
17. bře 2010

Ahoj Petluško,
děkuju za podporu 🙂. Teď už to prostě beru jak to je, ale taky jsem si to obulela (když mi v pátek řekli to nízké hcg, nějak jsem tušila, že je to konec). My bohužel mrazáčky nemáme, ale pokud bychom nějaké měli, tak bych šla do KETU co nejdříve. Uvidíš co ti řeknou v pátek 🙂
Kolikátý den jsi po ET?

avant
17. bře 2010

Ilčo, na kontrolním hcg jsem byla včera, hodnota klesla! Mám teď vysazené všechny léky a čekám na MS. V příštím cyklu jdu někdy v polovině cyklu na utz a pak se uvidí co dál, jestli laparka nebo zkusíme 2.IVF (to by přicházelo v úvahu nejdříve v květnu). Já zatím ještě sama nevím, jak to bude.

petluska
17. bře 2010

Dneska jsem 10 den po ET.Jenze po petidenni kultivaci ☹ U nas to bylo bohuzel uz druhe IVF...
Taky myslim,ze pujdem do KET co nejdriv....a az pred tretim pokusem si dame pauzu 😕

avant
17. bře 2010

My jsme měli taky PK (6 dní) a 8 den od ET jsem našla slaboulinké // na testu, které potom trošinku sílily. Když už nic jinýho, tak už nemůžu říkat, že jsem na testu nikdy nenašla dvě čárky 🙂 🙂
Petluško, třeba bude KET úspěsný.

Na Terku taky moc myslím, tak hned až budeš Ilčo něco vědět, tak nám napiš.

m.evzenie
17. bře 2010

Ahojky holky,
Avant, je mi to moc líto, že to nevyšlo.Škoda, že nemáš mrazáčky. Ale po domluvě v Nat. uvidíš co Ti doporučí.
Petluska, já jsem měsíc vynechávala a šla do ketu, ale bez úspěchu.U tebe to může být dobré, moc přeju, aby
si se brzo dočkala těch // jako nám všem ostatním snažilkám to ze srdce přeju.
Ilčo, neboj určitě bude vše v pořádku. Na Terku moc myslím, aby bylo vše v pořádku, dej vědět.
Já měla holky včera nějakou depku, asi z toho, že dost špiním a budu muset asi brát dvě tabl, byla jsem i sama
sobě protivná. Taky, že přítel jel na hokej a mě nechal u maminy na pokec, tak to bylo lepší.
Adenko, držím pěsti.
Lucindo, kdepak jsi?
ostatní holky zdravím.

katka82
17. bře 2010

Ahoj holky 🙂
Hurááá mam zprávu od Terinky 😵 😵 😵 krev roste,ale pořád né ideálně.a UTZ se objevil žloudkový váček,který tam nebyl a je tam pulsace,která tam taky nebyla,ale u té si nejsou jisti jestli je z plodu nebo z okolí.Díky této změně zatím nic ukončovat nebudou.Dneska mě pustí domů a v pátek přijdu na kontrolu a uvidí se.Já se poseru. 🙂
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ilca1
17. bře 2010

Holky mam zprávy od Terezky 😵 😵 😵 hcg roste i když ne podle tabulek,ale už se objevil žloutkový váček i pulzace 😵 dneska ji pustí domů tak nám sem určitě napíše 😵 ....já z ní mam takovou radost 😵 😵 😵

ilca1
17. bře 2010

Katko to máme ale info viď 😀 😀 😀 psali jsme asi zároveň 😎

avant
17. bře 2010

Holky, díky za info, to jsou skvělé zprávy 🙂, určitě to dopadne všechno u Terky dobře!

katka82
17. bře 2010

Ilco 😀 😀 to se povedlo 🙂

l.u.c.i.e
17. bře 2010

Ahojky holky,

mooooc děkujeme za zprávy od Terky. Mám obrovskou radost, že nic ukončovat nebudou. Hcg poroste, ty jejich věčný tabulky. Hlavně, že je tam žloutkový váček i s pulzací.
Terko, doma jen odpočívej, uvidíš, že vechno dobře dopadne a mimísek to nevzdá 🙂 Moooooooooooc držím palečky a myslíme na vás.

Tak a teď vás jdu dočíst 🙂

m.evzenie
17. bře 2010

Ahojky,
super, že Terka i mímísek je v pořádku, mám takovou radost 😵 😵 😵 Holky dík za výtečné zprávy. 😅

l.u.c.i.e
17. bře 2010

Janinam, štítku nemám, ale má jí moje kamarádka, která kvůli ní potratila první dítě... Tím na to přišli a při druhým těhu už si jí pohlídali. Bohužel po porodu musí nadále Letrox používat dále. Přitom říkali, že jak porodí, tak už bude vše ok, ale není. No co, hlavně, že jí to pomáhá 🙂
PCO asi taky máš, ale doktoři asi přikládájí možná větší váhu té endometrioze.

Avant, upřímně jsem myslela, že se hcg rozroste. Mrzí mě, že to nevyšlo. Ale život je boj a musíme bojovat dále. Příště se zadaří. 😢

Petluš, uvidíš jak dopadne hcg. Ještě nic nevzdávej... Ještě, že máš ještě bojovníčky...

vendulak
17. bře 2010

Ahojte holky!
Avant a petlusko moc mě mrzí že vám IVF nevyšla ☹, věřím že to musí být hodně náročný a přeju vám moc moc sil a štěstí do dalšího boje! 😉 😵
Ilčo ty jsi těhu a jdeš zíra na kontrolu jestli bude srdíčko? 🙂
Jéééé jinak z Terky mám taky velikou radost! Sice jsem tu nějakou dobu nebyla, ale ji si pamatuju moc dobře, je to moooc hodná holka, doufám, že HCG dál poroste a miminko se bude dál krásně vyvíjet 😵. moc jí to přeju! 😵

pantomima
17. bře 2010

Zdravím z práce a hned mám lepší náladu. Terce dále držím pěsti!

Avant, je mi to moc líto, ale vytrvej a příště to určitě vyjde!!! Naprskám tam těhu bacilů zase víc, až půjdu na utz 😉

lucinda3
17. bře 2010

Dobré ránko!

Parádní zprávičky od Terky, Kačko, Ilčo, děkujem!! 😉 Mooooc Ti Terko držím palce, abyste ten zápas spolu vybojovali!!!! 😵 😎

Avant je mi to upřímně líto, moc jsem Ti to přála...Ale jseš taky bojovnice, budu Ti moc fandit v příštím kole!!! A neboj, fotečky v albumu budou 😉 😵

Evžen ahoj, moc na Tebe myslím aby prášky zabraly, a když to bude nutné bohužel i víc prášky, to zvládneš, jseš silná!! Ty slabý chvilky tu máme každá, ono to pomůže se občas vyplakat a pak jít dál...Držím palce ať je líp!!

Petlusko držím pěsti, ještě neházej flintu do žita!! A jestli to teď náhodou nevyjde, máš ještě zmrzlíky 😵

Janinam ahoj! No igelitky v autě už nelovím, pořád je mi šoufl, ta pachuť v puse ble ble 😝 Ale zlatý tyhle příznaky než třeba to co si prožívá Terka ach jo...

Adenko držím silně palce ať je to co nejméně bolestivé a hlavně úspěšné ta Tvoje laparka!!!

Gambrinusko tak jak v Natu, myslím na Tebe!!!

Luci, Jani8, Pantomima, Vendulak ahoj!!

Včera jsem měla frmol a byla vyšťavená, dnes to není o nic lepší, potřebovala bych spáááát 😔 Jinak ve školce stále řádí ten zánět spojivek, tak doufám že si to naše zlato zase nepřinese, navíc to má ještě pořád manža - teď je na služebce - a ráno přišla moje mami - bydlí s námi a druhým manželem v domečku - a úplně oteklý a rudý oči ☹ Tak jsem zvědavá kdy přijdu na řadu já...Anebo se mi to vyhne, no uvidíme, neudělám s tím stejně nic.
A venku teplíčko co, jen by to chtělo ještě trochu sluníčka, ale to bych už toho asi chtěla moc 😀