Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
7. dub 2010

Ahojky hokly , jen tak nakukuju narychlo z práce 😉
To jsem netušila, že můžou bý s nechopenkoun takové problémy ☹ já bych jí potřebovala už ted 😅 😢 , v práci to je na megapytel a celkově se tu to tak hrotí, jak po stránce psych-vztahy jsou šílenost, tak po fyzické-přidali nám hromadu práce 😖 😠
Jinak gratulka ke kontrolám, krásně vám to utíká
fotečky dětí jsou taky úžasné 😉 taky bych si takový chtěla přinést domů, Anežku mám taky vysněnou ☹
Terko a Evž koukejte odpočívat, práce neuteče nani zajíc 😉
Držte mi na zítra palečky, jdu zítra do natalu na kontrolu folíků 😅 😔 ☹ tak doufam, že tam něco je, začínam být pěkně nafouklá a břicho bolí jako před MS?? 😕
vendul, taky vyhlížim, tak snad je vše v pořádku a jen si užívá dovču

terka82
7. dub 2010

Ilčo, ty lenochu jeden. 😠 😀
Tak třeba už tě nevolnosti opustily navždy. Hezky jim zamávej a užívej si pohodu.
Špekáčky, tak ty bych si taky dala. Dej si i za mě. 🙂

Pant tak sis tu PN nakonec vybojovala. A co v práci? 😀 Těm to přeju, za to jak s tebou jednali.

Douda když už ti jí jednou vystavili, tak ti ji určitě nevezmou. 😉

Gambrinuska držim ti palce, ať folíci správně rostou, abys z té šílené práce vypadla. Myslím, že to nafouknutí je dobré znamení. 😉

pantomima
7. dub 2010

No, v práci děs, skoro jako bych tam nebyla, když jsem tam byla 😠 , tak jsem vyřídila nejdůležitější a vypadla jsem 😠 , oni z toho vyvětraj, ale já chtěla do práce tak nějak chodit pořád, na ten částečnej se mi zdálo, že to zvládnu, minimálně do léta. hlavně zaměstavatel to má bez starosti, protože se nemusí snažit mi vyhovět při mým těhotenství a dodržet zákoník práce 🙄

no, ale vážně, dneska mi fakt není nejlíp. teď jsem byla na prochajdě, ale nijak mi to nepomohlo, jsem jako moucha a začíná mi bolet hlava, je mi pořád zima...jsem utahaná, Švábek říkal, že po Utrouši je to normální, tak ještě dvě balení a bude mi líp 😀

jedna11
7. dub 2010

Ahoj holky,

Doudo, gratuluju k mimiskovi. Tedy cekala jsem, ze tady bude jedna s dvojcatkama, ale jedno mi je stejne krane jako dve. a my co uz doma jedno mame,t ak jedno staci, co?

musim priznat, ze jste mi docela zaskocili s tou neschopenkou. ja to jeste neresila, ale nechci aby v praci vedeli, ze chodime do Natu, tak doufam,ze odber a zavedeni zvladnu v pracovnim procesu. dela v kanclu, takze v pohode, jen delame ve 4patre bez vytahu, tak budu muset asi slapat hezky z prestavkama. pak bych si mozna nechala napsat neschopenku od gyndare, ale jako pant chodim na castecnej uvayek, tak si myslim, ze se to da.

jana8
7. dub 2010

Hezký večer všem 🙂 ,
vy jste se rozepsali.....tak to jdu dočíst 😉
Jedna,na hematologii jsme nemuseli aspoň ne kvůli IVF,ale přesně den před tým jak jsme jeli do Nat.,aby mi píchli první injekci na zahájení dlouhého cyklu před IVF,tak se mi udělala modřinka a tak mě tam pro jistotu dokt. poslal,protože jsem mu taky řekla,že sestra chodí na hematogii,tak proto,abych měli jistotu.....aby se něco nestalo.....ale to jsem nevěděla že budou chtít tolik krve....och och 😒 😒 a taky mě překvapili ty testy....no jo byla jsem tam po prvé .....ale řekli,že by to mělo být ok,tak uvidíme na mé překvapení jsou výsledky rýchle už v úterý příští týden......tak uvidíme

Gambrinusko,na zítra tě držím palce,pak dej vědět jak jsi dopadla 😉

Vendul,dodatečně taky přeji vše nej a hlavně brzo splnění největšího přání 😉

Adenko,tak už jsem to napsala Jedny tak už víš že mě tam poslali z Natu....

Pant,tak to jsi mě překvapila s tou neschopenkou.....já jsem si myslela,že v Nat. by taký problém s neschop. nebyl 😒 ,vždyť sami vědí jak se člověk o dítě snaží a bojuje.....a jakou práci deláš?těhotenství není nemoc,ale ne každá práce se může dělat 😖 .....tak už čtu,že nesch.nakonec máš...to je super 😉 a termín jak s Terinkou,tak to je báječné,aby nakonec nebyli ve stejný den 😵

Douda,blahopřeji ještě jednou k mimi 🙂

Všechny ostatní holky zdravím a přeji dobrou noc.....

Jinak,když pojedu si pro výsledky,tak v ten den jedu i do Natu a když bude vše ok,tak už by mi mohli píchnout tu první injekci na zač. dlouhého cyklu před IVF.....ale řeknu Vám,že jsem to měla jen tak tak,protože mi Dr. říkal,ať se objednám 22-23DC,jenže mě to vychází že výsledky z hemat. budu mít až 24DC,tak jsem se tam šla domluvit jestli by to ještě šlo.....a to se ví,že jsem narazila na neodbytnou sestru a tá mi řekla,že v pc to má napsané jako 21DC,tak mi řekla že až příští cyklus,ale já stále mlela své,jestli by to nešlo 😎 a na mé štěstí šel právě dokt. kolem,tak jsem mu to vysvětlila a on řekl,že ať přijedu 😵,tak jsem ráda,doufám,že se to už vše začne 🙂, i když ještě abych neměla cystu 😖,dnes nějak cítím levý podbřišek a nevím proč....nevíte jestli to může být i z prochladnutí?
Tak ale fakt už končím,vždyť mě tady zabijete ,jak jsem se rozepsala 😀 tak pa pa

pantomima
8. dub 2010

Pěkné ráno!

Včera jsem odpadla, třeštila mi hlava, bylo mi zle, dala jsem si Paralen, ten jsem minulý těhu mohla, tak snad ho můžu zase.
Teď je mi zatím docela fajn 🙂

Jani- opravdu román 😀 , jsem zdravotní sestra ve špitále na interně, docela fyzicky makačka 😉

v jedenáct jdeme na cvičení a v půl čtvrtý k zubaři, nechám prohlídnout i malou, jsem zvědavá, jak se jí to bude líbit 😕

m.evzenie
8. dub 2010

Krásné slunečné dopoledne,
Pantomima, to je fajn, že máš neschopenku, tak odpočívej. Ať tě u zubaře moc netrápí, dej vědět jak se líbilo či ne Terezce.
Já jsem už konečně odhodlala a objednala se k zubařce, jdu tam 28.4.
Jani, jen piš. To jsi měla štestí, že se objevil doktor, ta sestra je hrozná.Držím pěsti, abys měla vše v pořádku a brzo jsi začala
s injekcema. 😉
Gambrinusko, myslím na Tebe, jak folíci narostli, dej pak vědět, jak jsi dopadla?
Holky je tam dnes zas nádherné počasí, jen aby vydrželo. Všechny vás zdravím.
Terko, dnes odpoledne by měl jet přítel k sousedům s tou skříní, jestli to stihnu, tak možná pojedu s ním.

avant
8. dub 2010

Hezké ráno,

vypadá to dneska na krásný den.
Pant – já myslím, že jsi udělala dobře, že jsi si tu neschopenku nechala napsat. Když se necítíš úplně fit a ještě ke všemu řešit problémy v práci. Teď jsem si v klidu prohlédla tvoje fotky ze svatby, nádhera, jsem si hned u toho vybavila tu naší. Brali jsme se taky na radnici. Malá měla krásnou tu háčkovanou čapku. Mě se to na dětech tak líbí 🙂
Vendulak si uměla tu dovolenou vybrat 🙂 Má zatím celý týden krásné počasí. Třeba nám tu až se vrátí nahlásí taky něco krásného.
Renap a Gab – dětičky vám rostou jako z vody. Jak psala Terka, pěkně přidávajte fotky, ať se tu máme čím potěšit 🙂
Douda – tak nakonec jeden hrášek kulihrášek 🙂
Adenko – nejsi ostuda s tím vyspáváním, taky to máš zasloužené.
Gambrinuska – držím palce na dnešní ultrazvuk, je prima že injekce zvládáš. Já s tím ze začátku strašně bojovala, ke konci už to bylo lepší.
Terko, tak jak ti je? Spíš myslím psychicky?
Lucindo, kde jsou nějaké tvoje novinky z vaší rodinky???
Jana8 – testy budou v pořádku a budete se moc hned vrhnout na IVF.
Jedna11 – koukám, co tě teď čeká a v tabulce není nic. Budete se asi domlouvat na IVF, viď?
Evzen, to je srandovní viď, když chodíte za svými přáteli a naproti bydlí Terka, se kterou se znáš přes internet. Fakt je ten svět strašně malej …... Nějakej srazík by byl prima 🙂
Všechny těhulky zdravím 🙂

Holky moc tady o těch špekáčkách nemluvte, i když jsme je měli minulý týden, tak jak to čtu, tak bych si je klidně dala zase. Začne léto, to bude samá grilovačka. Bych potřebovala tak 2 až 3 kila schodit a místo toho už se zase vidím, jak se cpu!
No u nás nového nic, scháním pracovní inzeráty kde se dá. Nějhorší jsou pro mě takové ty motivační dopisy: Proč byste chtěla pracovat právě u nás, co od nové práce očekáváte, co nám můžete nabídnout? To je hrůza, já tohle tak nemám ráda. Já obecně nejsem žádná kariéristka, chci aby mě práce bavila. No to jsem se dneska teda pěkně rozepsala.

l.u.c.i.e
8. dub 2010

Ahojky holky. Venku je nádherně, tak za chvilku půjdu s mamkou někam posedět 🙂

Pant, super, vidíš, že nakonec neschopenku máš. Aspoň si odpočineš. 🙂 Pant, bolest hlavy je hnusná. Hlavně, že dneska je ti lépe a snad to tak i zůstane.

Douda, já mám taky vystavenou neschopenku z Natalu a budu jí mít až dokonce. Mě jí tam vystavili okamžitě. Rokyta se mi zeptal co dělám za práci a rovnou sestřičce nařídil mi jí vystavit a dal mi i pěkné vycházky. Od 8 do 20hod. Takže se neboj, nepřijdeš o ní.

Gambrinusko, tak to bolení břicha je dobré znamení. Vajuchy rostou 🙂 Dneska jdeš na kontrolu, viď? Tak držím palečky.

Jani, tu neodbytnou sestřičku jsem nikdy neměla v lásce... Ještě, že ty doktoři jsou tak tak hodní. Držím palečky, abys dostala první injekci a hurá do zdařilého IVF 🙂

Kdepak se toulá Lucinda?

Terko, jak se máš? Copak máš dnes v plánu? Já jdu za chvíli nakoupit a pak posedět s mamkou 🙂

terka82
8. dub 2010

Ahoj holky. 🙂

Pant to jsou fakt hajzlíci v té tvé práci... 😠
Ty ten utrouš polykáš, že tě tak bolí hlava? Při zavádění jsem žádné problémy neměla, ale jak jsem jich musela pár spolknout, tak to byl konec. 😖
Zubař, fůůj, tak to obě zvládněte. Mě to čeká v červnu.

Jedna11, jj vám musí jedno mimčo stačit, když už doma jedno máte. Ty dvojčátka nechte nám bezdětným, jo? 😀
Odběr bych bez PN určitě nezvládla, to počítej aspoň s dovolenou, když nechceš marodit. Ale mě při tom prvním pokusu psala neschopenku obvodní, z Natalu jí napsali co a jak a ona mi ji vystavila.

Jana8 jsem zvědavá, co na hematolce zjistí. A s čím tam chodí sestra?
To je dobře, že jsi narazila na doktora a jde to o ten den posunout. 😉
Krásně ses rozepsala. 😀

Gambrinuska čekáme na info. 😉

Evženie, že bychom se konečně potkaly? 🙂 Mam teda v plánu jít naproti manželovi do práce, abych se zase trochu vyvětrala, ale to bude asi až později odpo.

Avant to je fakt, Vendul to počasí vyšlo krásně. 🙂
Je mi celkem dobře. Je to snazší než vloni. Tenkrát jsem se šla zbavit miminka, které bylo živé, hýbalo se, srdíčko mu krásně tlouklo, teď to byl jen mrtvej půlmilimetrovej flíček. Jasně, že mě to ještě sem tam rozhodí, třeba předevčírem, když psala kamarádka... Tak jsem si pobrečela no a zase bylo líp. Snažim se na to moc nemyslet.
2-3 kila jo? Já bych brala tak 10, ale nemam vůli ani na jedno. 😅 😀
Tak na tyhle motivační dopisy bych asi nedokázala odpovědět. To je hrůza.
Holky vy se dneska rozepisujete, to nám to ale jde. 😀

Lucko užij si rande s mamčou a dej si něco dobrého i za nás. 😉
Jak jsem psala Evženii, tak asi půjdu manželovi naproti k práci. Jinak budu asi zalezlá doma, chci ještě něco vyprat a vyžehlit a mam v plánu udělat tiramisu. Snad se k tomu dokopu, vařeno mam od včera, takže času dost.

Jj, Lucinda si někde užívá krásnýho počasí a ani se neukáže.

m.evzenie
8. dub 2010

Ahoj holky,
Terko, přítel tam jede kolem půl čtvrté nebo čtvrté hodiny, tak uvidíme jak to stihnu já. V kolik jdeš ty manželovi naproti se
projít?Je krásně tak Ti prádlo pěkně uschne a pak budeš dělat tiramisu a mlsat. 😀
Lucko, užij si pěkně posezení.
Lucindo, kde Tě máme?

gambrinuska
8. dub 2010

Jéé ahojky hoky 😀 , tak jsem doma z kontroly, na levém vaječníku mam 2 folikuly 11 a 12 mm 😀 a na pravém jeden 9mm, zatim to vypadá nedějně, aspon něco roste 😔 , v neděli jdu ještě na kontrolu a uvidíme kdy bude inseminace, snad ty potvory nepřestanou růst ☹ 😔 , jen manža má trochu strach aby se pak náhodou nepovedly trojčata 😅 , já jsem ale ráda že něco narostlo, čim víc tim větší šance 😀 😅
sliznice kolem 5mm, tak snad to bude stačit 😔 .Byla jsem dneska u ukecanýho doktora, tak jsem nabitá dobrou náladpu, holky dík za podporu 😉
douda škoda, že jen jedno 😉 ale je fakt at dvojčátka zbydou pro ostatní 😉 😵

adenka84
8. dub 2010

ahoj holky,

dneska je tak krásnej den...včera bylo taky fajn, byla jsem venku až do večera a dneska to nevidím jinak...Já tak miluji tohle počasí mám úplně báječnou náladu...Až přijede manžel z práce tak už vyndáme na balkon stoleček a židličky a budu si pěkně vekedit....ve 2 hodiny jdu na prochajdu s kamarádkou, má 2 klučinu je užasnej...Trávím s ním spoustu času už od malička, jsme na sebe vzájemně upjatý...Je vidět, že mně má rád..Pořád mě hubičkuje, teď se naučil krásně říkat moje jméno...Je to nádherný...Holky já už chci mít taky miminko...Já už ho fakt staršně moc potřebuji...Už mám vše co jsem si přála, teď už jen to mimi a budu nejšťastnější na světě....Máme velký domek a je tu hrozný ticho, to mimi zkrátka chybí....

No nic...musíme čekat a hlavně věřiiiiiit!

Gambrinusko, to je bezav, že filikuly rostou, určitě to nevzdají a v něděli budou ještě mnohem větší...,

holky zdarvím vás a přeji krásný sluneční den...

terka82
8. dub 2010

Evženie půjdu tak nejdřív kolem půl páté, u nás to není tak jednoduché, musim čekat na povel od manžela.😀
Na balkoně už mam třetí pračku, to je paráda. A mňamka už je v lednici. Snad to bude poživatelný.😅

Gambrinuska to je super, jen ať krásně rostou. Trojčátka snad nebudou, ale jedno nebo dvě krásné mimča by z toho být mohla. 🙂
Na neděli budu držet palce.

Aduš ani nevíš, jak moc bych ti ho přála. Snad bude tohle IVF už konečně úspěšné. 🙂
Užij si odpoledne na sluníčku. Je tam fakt krásně.

terka82
8. dub 2010

Tak jsem místo špinění začala krvácet, že bych to zase s tou akčností přehnala?? 😕 😅 😀 Jdu zalehnout. 😅

m.evzenie
8. dub 2010

Terko, jedu s přítelem, ale koukám, že budeš odpočívat, tak nebudu rušit. Šetři se. 🙂

gambrinuska
8. dub 2010

Terko ty si nedáš pokoj, jen tam evži skoč a naplácej jí na zadek 😉 at konečně odpočívá 😀 Tery mně by stačilo i jedno 😔 , jako každé, hlavně aby konečně něco bylo 😅 další navíc by bylo jako bonus 😵
Holky nevíte kdy by mi mohli dělat IUI??Jestli v neděli nebo kdy?? Budu muset nahlásit volno v práci

terka82
8. dub 2010

Tak už už to vypadalo, že to byla jen nějaká přeháňka, ale jak jsem se zvedla, tak krvácim zase. Není to moc silné, ale stejně z toho nějsem nijak odvázaná. Uvidím, co to udělá do rána a kdyžtak si dojdu na kontrolu tady k Dr. 😠 Minule jsem to měla taky, teda po 14 dnech a Dr. mi nasadila ascorutin. Jen doufam, že to vyndali všechno a že mi tam nic nezůstalo.

Gambrinuska i ty jedna, mlátit bys mě nechala, jo? Já vim, měla bych ležet, ale nedělam nic fyzicky namáhavého. Třeba bych potřebovala vyčistit koberec, ale neudělam to, nejsem blázen. 😀
S tou IUI těžko říct, bude záležet na velikosti folíků. Pokud už by praskli, tak ti ji asi udělají hned, pokud ne, tak si myslím, že dostaneš injekci na prasknutí a přijdeš další den. Ale třeba ti holky, co mají za sebou víc IUI poradí víc.

Jo a taky už znam osobně Evženii. Nakonec znam od vidění ji i jejího přítele. 😀

adenka84
8. dub 2010

terezko, ty jsi zase viváděla nějaké psí kusy viď? Už to krvácení ustalo, koukej ještě odpočívat, není to sranda, přeci je to ještě krátka doba po zákroku, tak se šetři...

Jinak procházka byla skvělá, malej nezavřel pusu, stále mi něco vykládal...pusu mu zavřela až čokoláda..je fakt úžasnej...

adenka84
8. dub 2010

Ahoj Gab, já vždycky dostal před IUI den před tím Pregnyl...Ale při poslední IUI byli při kontrole UTz folikuli, dost velké tak mi píchli injekci oni a za 2 hod jsem přišla na IUI...

jedna11
8. dub 2010

Ahoj holky,
tak mi dneska malyho prijali do skolky, tak mam radost. 🙂 🙂 🙂

Terko, jasne dvojcatka nechavame vam bezdetnym. ja se spokojim s jednou holcickou 😎 😎

Gambrinusko, super..... gratuluju, to je krasna uroda.

Avant, jj, za 14dni se jdeme domluvit na IVF. tak jsem z toho porad takova rozhozena..... ale co by clovek pro mimi neudelal. pred rokem bych si ani nepomyslela,ze jednou pudju do umelyho.....

Jani8, tak drzim palce at vse dopadne dobre a muzete jit do prvni injekce. a proc budes zacinat uz 21dc? ja myslela, ze se zacina v den ms nebo to je u kazde jine???? koukam,z e mam velke mezery asi budu toho 21.4. koukat az to tam na me vsechno vyklopi.

gambrinuska
8. dub 2010

Adenko díkn za radu 😉 , jsem nováček tak moc nevim jak to chodí 😅
jedno já si taky nikdy nemyslela že pořídit si dítě je taková složitost 🙄 ale snad to jaro-léto na nás zapůsobí a zas se tu strhne nějaká hcg lavina a budem všechny spokojené 😉
já mam takovou radost, že aspon něco začíná růst 😵 tak snad se to nepo... vůbec nevim jak a co má růst 😕

gambrinuska
8. dub 2010

😉 Terko, myslim to s tebou dobře 😉 ti nedělí neni jen tak musíš se šetřit mně taky furt bolelo břicho a musela jsem se šetřit
Ty injekce začínaj být horší, začínaj bolet a ta levá(snůšková 😅 ) strana začíná taky bolet, ale pro mimi cokoliv, že 😅

m.evzenie
8. dub 2010

Gambrinusko, držím palce na neděli, ale vypadá to u tebe nadějně, to je fajn. To každá udělá a vydrží pro mimi vše. 😉
Jedna, už se malá těšila do školky? To ti věřím, že jsi ráda, docela je to teď asi problém. Kamarádka taky byla s malým
u zápisu do školky a ze 40 dětí berou jen 25 dětí, ještě neví jak dopadla, ale chtěla by jít už do práce.
Terko, přítel hned věděl od kud tě známe od vidění, ten svět je tak malý...... 😀

jedna11
8. dub 2010

Gambrinusko, a co vubec ted mas za stimulaci? a kdy mas jit na kontrolu? verim, ze u tebe to ted vyjde. uvidis. ty tu lavinu ted rozjedes a doufam, ze my ostatni se s ni svezeme.

jedna11
8. dub 2010

Evzenie, malej do skolky nechce. Ale ja uz chodim do prace, tak proste musi. ted ho do zari hlidaji stridave babicky, ale od zari to snad zvladne. On takovou radost nema. chce byt doma s babickama. JJ, dneska jsou skolky velky problem. je hodne deti a mist malo.....takze je to docela zazrak , ze mi ho vzali.

adenka84
8. dub 2010

Taky doufám..

jedna11
8. dub 2010

Adenko, jasne uvidis. na tebe cekaji ty dvojcatka, dneska jsme se s Terkou domluvily, ze vam bezdetnym ty dvojcata a nam jedno.. 😀

jedna11
8. dub 2010

holky, ted tady ctu nejaky clanek a jsem z toho fakt vedle. podle ceho se rozhoduje jeslti budu mit dlouhej nebo kratkej protokol?

adenka84
8. dub 2010

Jedna11, beru tě za slov, běda tě jestli to tak nebude! 😀 😀 😀