Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
9. dub 2010

ahoj holky, přeji krásný doufejme, že opět slueneční den,

Avant, pejska máme bígla, je to taky náš mazel....V domečku se mu líbí, má tady velký prostor na běhání....Je spokojenej, ze začátku celou noc štěkal a vil...se mu stýskal po druhém pejskovi, tojho jsme nechali u našic ať mají taky nějakého hlídače.... 😀

adenka84
9. dub 2010

Tery na Růžovce jsem závislá, je to jediný seriál na který koukám od začátku, Pusáče a Hanáka zbožňuji, nenechám si ujít žádný díl, jak nikam jedem a dávají Růžovku musím si ji nahrát...

Zázraky života jsem viděla, moc mi to nenadchlo, přijde mi to dost uhozený, ve skutečnosti to chodí všechno úplně jinak...

adenka84
9. dub 2010

Holky já bych příště chtěla tu prodlouženou kultivaci vyzkoušet, tedy pokud mi v Natlartu další IVF doporučí, možná nám postačí IUI...I když můj gyndař to tak nevidí...taky by záleželo kolik bych měla vojochů, myslím si, že bych měla větší šanci otěhotnět...Znám holku která na tom byla taky tak jako já a až si zaplatila kultivaci tak otěhotněla... 😅

adenka84
9. dub 2010

Tery , ne že budeš dělat dneska zase co nemáš, pěkně odpočívej..Lehni si k TV pust si nějaký oblíbený film, zkrátka veget, jako to udělám dnes já.. 😀 😀 😀

Tery napadlo mě, že by jsi příště až otěhotníš mohla vyzkoušet udržovací injekce...mě je do zprávy pro natalart napsla Ulčová Glallová...až prý otěhotním mám si je píchtat od začátku těhu a až do 10 týdne těhu...Je to proti potratu...Mám štítku a říkal, že s ní bývají problémy právě s potraty...Tohle prý tomu zabrání a po těch 10 týdnech by mě už nemělo hrozit riziko potratu..
Já vím, že Ulčová gallová je divná, 😀 ale v tomhle ji poslechnu a na těch injekcích budu trvat...Jestli by sji chtěla název tak ti ho písnu a můžeš si o nich něco vyhledta na netu...

adenka84
9. dub 2010

holky nevíte proč mi nejde odeslat delší zpráva?
Jak toho napíši víc, tak mi to zkrátka nejde, musím to posílat po částech... 😒

m.evzenie
9. dub 2010

Ahoj holky,
dnes není tak slunečný den, tak je to akorát na lenošení, tak si to užijte. 😀
Nějak dnes nestíhám.

terka82
9. dub 2010

Aduš ty jsi správnej závislák. 😀
Jo, to jsem si taky myslela, že když na to budu koukat, tak tam akorát budu hledat rozdíly se skutečností. 😉
Určitě do toho jdi, ať víš, že jsi udělala maximum, ale třeba vám opravdu bude stačit IUI.
Zatím fakt nedělam nic a ani už nic nemam v plánu. Chtěla jsem dneska udělat karbanátky, měla je dělat včera, ale pak jsem začala krvácet, tak jsem se na to vybodla a dneska už maso letělo do koše. 😠 Takže k obědu budou hranolky. Ať žije zdravá strava. 😀
Ty injekce mi určitě napiš, proštuduju to. 🙂 Díky.
To je divný, mě se to nikdy nestalo a že já se umim rozepsat... 😅

Evženie, užijem si to i za tebe. 😀 Ať ti práce rychle utíká.

adenka84
9. dub 2010

Ty injekce se jmenují Prednisonem...

pantomima
9. dub 2010

Prednison je kortikoid, fakt se to tak jmenuje?

pantomima
9. dub 2010

teď na to koukám na netu a fakt se asi taky kortikoidy užívají k tomuhle účelu 🙂 , no zase jsem chytřejší 😉

adenka84
9. dub 2010

Opravdu se to jmenuje Prednisonem, tery napsla jsem ti, že se užívají až když si těhu, ale to je špatně mám tu na psáno užívta od dne transferu....

pantomima
9. dub 2010

no, holky, co já vím, tak kortikoidy se vtěhu nedoporučujou, spíš zakazujou, ale možná jsou nějaký indikace v programu umělýho oplodnění, co já neznám

pantomima
9. dub 2010

Kortikoidy těhotenství nevadí?
V malých dávkách ne. Je chybou, které se dopouštěla i některá IVF centra, že „pro jistotu“ aplikovali ženě před přenosem embrya jednorázovou, poměrně velkou dávku kortikoidů. Velká dávka totiž naopak brání implantaci, a to tím, že v děloze při otěhotnění de facto dochází k přirozenému fyziologickému zánětu, který je nutný pro uhnízdění embrya. Když podáme vysokou dávku kortiokoidů - protizánětlivých léků - zánět potlačíme.

je to odtud http://www.anamneza.cz/moduly/clanek.php3?id=67...

pantomima
9. dub 2010

takže bych se na to raději zeptala přímo v natu 😉

jedna11
9. dub 2010

ahoj holky,
Gambrinusko, diky za odkazy. precetla jsem a opravdu zajimave. Na netu se toho da najit opravdu hodne, tak doufam, ze to moje "studium' neprezenu 😀 jinak drzim na zitra palce.

Adenko, brozurku mam taky prectenou a musim rict, ze si mela pravdu, je tam vsechno pekne pro ty pomalejsi a musim rict, ze uz jsem konecne par veci pochopila.

Jani8, my jdeme do Natu 21dc, coz mi hrozne nastvali, protoze ja mivam ms nekdy i 26,27dc a tudiz jsme celej jeden mesic uplne zbytecne ztratili a ja budu zbytecne dalsi mesic premyslet a hrabat a patlat se v tom. nebo jak jste to meli vy? myslis, ze se da stihnout vyridit papiry za tyden?

Avant, to si mi s tou prodlouzenou kultivaci nasadila brouka do hlavy. ted vubec nevim co. ale diky za info a zkusenost.

Jani8, co vy jdete do ty prodlouzeny kultivace nebo ISCI?

adenka84
9. dub 2010

Pant, na ten Prednisom se určutě v natalartu zeptám..Cetla jsem ty diskuse a jsou z toho paf...jedna si je chválí a druhá zas ne!!! 😒

terka82
9. dub 2010

Holky, letmo jsem tu diskuzi projela a taky z toho nejsem moudrá. Aduš jsem zvědavá, co ti na to poví. 😕

adenka84
9. dub 2010

Tery, tak to já taky...

adenka84
9. dub 2010

teď jsem četla diskuzi, kterou sem dala Pnat a tam píšou, že užívají ten Prednisom, ale mě ho Ulčová Gallová napsala v injekcích, já se stý ženský zbláznim, jen mi dělá starosti...Zeptám se na to mého gyndaře a i v Ntalartu...Chci slyšet víc názorů, uvidíme jestli se schodnou...

adenka84
9. dub 2010

Zapoměla jsem napsat, že ho v té diskuzi užívají v tabletách, já je mám napsné v injekcích...vždycky napíšu všechno na půl...Jsem hrozný kopyto..

jana8
9. dub 2010

Ahoj holky,
Terko,ted už si samozřejmě sestra nepíchá žádné injekce,když je malý Jakubko už na světe 😵 ......a mě tam podle mě poslal dokt. pro jistotu kvůli tým modřinkám.....protože při tom IVF je taky riziko vykrvácení a kdyby jsem něco náhodou měla s krví tak kdoví jak by to vše dopadlo.....takže sicher je sicher 🙂 ...ale myslím,že bude vše v pořádku,vždyť za pár dní se to dozvím...

Jedna,papíry by jste mohli stihnout vyřídit.....nám dokt. nabídl,že si je tam můžeme zanést sami,tak jsme tam jeli chvilku počkali a bylo to schválené.....tak na tvém místě bych to taky tak udělala.....a to by jste mohli mít ten krátký protokol a začít hned touto ms,držím palce,kdy jedete do Nat,?....my si budeme dávat ISCI,to už máme podepsané a u dokt........nic jiného jsme nechtěli,ale říkal nám,ať si to rozmyslíme s tím zmrazením embryí,že by to bylo taky dobré,kdyby se to nepovedlo,tak nemusíme vše absolvovat od začátku......ale nenutí nás do ničeho,ale zatím si to můžeme ještě rozmyslet.....tak uvidíme.....ale asi do toho nepůjdeme.....kvůli penízkům,jinak by jsme do toho šli.....

Gambrinusko,jak bylo na noční?Přezkoumala jsi nett? 🙂

Holky,čtu tu od Vás ty injekce Prednison a proto mám otázku nedává se proto i utroš? Taky je na udržení příp. tehu nebo ne?

jana8
9. dub 2010

Adenko, a není to náhodou proto,že v injekcií je třeba lepší účinek? 😒 nevím jen tak tipuji 🙂

adenka84
9. dub 2010

Jani, já nevím, nechám to být a zeptám se na to odborníků

Jani, pokud ti mihu radi, necte si embria zmrazit...Je to přeci jen jistota, nestojí zas až tolik...A kdyby se vám to náhodou nepovdlo tak za KET se platí jen něco málo přes 3000 Kč
Kdyby se vám to nepovedlo aneměli jste žádné sněhuláčky museli ny jste opět vše podstupovat, tzn. stimulace, odběr pod narkozou a samozhřejmě by ste opět platili celou částku IVF - ICSI....což by vás vyšlo mnohem dráž a navíc by to byla mnohem větší zátěž pro tvé tělo....
No ale třeba se vám zadaří hned na poprvé, ale jistota je jistota...

jana8
9. dub 2010

Adenko,to víš,že za rady budu vděčná, taky přemýšlím o tom zamražení,ale fakt uvidíme.....šla bych do toho jen ty penízky pro nás každá kačka navíc je dost..... ☹ .....uvidíme dle výplaty,vše se odvine od toho,už nechci si moc půjčovat,máme co vracet,tak raději to budeme muset nějako zvládnout......ale taky jsem nad tím přemýšlela tak nějak jak to píšeš ty.....ale děkuji ti,že si mi to napsala.....to zmrazení je kolem 2000 nebo 2500kč,že?

terka82
9. dub 2010

Aduš to je fakt chaos. O tabletkách vím, to psala myslím Renap, že je to jediné, co může po vyšetření na imuno předepsat. No tak uvidíme, co ti doktoři poví.

Jani8 to chápu, že už teď sestra nic nepíchá. Na druhou stranu, pokud má něco s krví ona, tak je podle mě dost pravděpodobné, že to budeš mít taky. Tu mutaci krve, co mám já, zjistili nejdřív tátovi a postupně, jak jsme šli na testy, tak to mají zatím asi všichni otestovaní. Ale píchat si injekce je to nejmenší. 🙂
Za pár dní budeš mít jasno.
Nikdy jsem neslyšela, že si můžeš papíry na pojišťovnu odnést sama, to je super, že to jde tahle zrychlit.
To zamražení bych ti taky doporučovala. V poměru s tím vším, je to myslím minimální částka a pokud je co zamrazit, tak se určitě vyplatí. O tomhle bych vůbec nešpekulovala. Komplet celé IVF se stimulkou ti pojišťovna hradí jen třikrát. Když se koukneš na mě, tak jen z té první stimulky díky zamražení embroušků můžeme jít ještě na 2 až 3 pokusy(podle toho, po kolika kouscích se rozhodneme rozmražovat) a jeden už jsme vyčerpali.
Ten prednison je myslim proti těm různým protilátkám, které naše tělo vytváří např. asi proti spermiím nebo uhnízdění ebrýska. Na to utrouš myslim nefunguje.

rena31
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jana8
9. dub 2010

Terko,kdyby to bylo "jen" to píchaní tak by jsme nemuseli snad odsunout už plánované IVF,ale uvidíme co mi řeknou v úterý.....i když já si nevím představit jaké to bude píchaní injekcí na IVF,ale přítel řekl,že mi je nakonec píchat bude,tak doufám,že si to nerozmyslí....já a injekce,to je děs 😖 ,ale pro mimi vše 😉 .....nám to nabídl Rokyta,že jinak by jsme to nestihli,tak jestli chceme tak si to můžeme vyřídit sami a já byla nesmírně šťastná,že se to rychle vyřídí .....a děkuji za tvůj názor,jak jsem už psala Adenke,tak to ještě probereme po výplatě.....protože s výplaty budeme mít dost výdavku,mimo jiného taky to IVF,přítelovo narozeniny - to je asi 30lidí, a příští čtvrtek jedeme na Slovensko,už se těším,ale jenom do nedele,ale jsem ráda i za to,už se těším na Jakubka 😵 .....tak to bude financí až až.....ale uvidíme,ještě nic nezavrhuji 😎

adenka84
9. dub 2010

Jana, injekcí se neboj, to jen to první píchnutí ti přijde proti srst a pak už to bude dobré...to mšá odvážného přítele..můj mažílek u toho byl jen jednou a řekl ať se nezlobím, ale že se už příště na mě dívat nebude. Bylo mu to prostě líto...Jsem mu říkala, že mi to vůbec nebolí a že to nic není, že jsou i malé děti které si musí píchat inzulín a zvládají to...Jde jen o ten první pocit až to vyzkoušíš tak sama uvidíš, že to nic není...Že je holky! A jak říkáš pro mimi všchno na světě...

jana8
9. dub 2010

Adenko,já mám strach i když jedu jen k dokt. na injekci nebo na odběr,tak mi je z toho zle,tak proto....ale uvidíme,jak to nakonec bude,přítel taky nejdřív říkal,že mi to nepíchne,ale nakonec svolil,tak uvidíme......když se bude dát,tak si je budu píchat sama,ale na to je ještě času,tak zatím nad tím nerozmýšlím ...jen tak občas 🙂