Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

m.evzenie
19. kvě 2010

Ahoj holky,
Lucko, tt utíká, dnes poradna, určitě je vše v pořádku a co fotečka bude? 😉
Douda,kočárek je krásný, tak šup starý prodat. 🙂
Adenko, to je fajn, že si se ms dočkala a stimulka se nemusí posouvat, takže zachvilku hurá do dalšího, teď už úspěšného
pokusu, moc ti to přeju 🙂 samozřejmně nám všem 🙂
Petruš, na zítra držím moc pěsti, aby jste byli úspěšný. 😅
Gambrinusko, tak nám dej vědět, co se bude dít dál?
Jani, jak se cítíš?
Terko, uteklo to viď. To tě omlouvá,že už máš po šestinedělí. 😅 , tak jste si to museli řádně užít a Žeryk ve čtvrtek, jo. 😅
Ostatní holky zdravím.

vendulak
19. kvě 2010

Ahojte holky, omlouvám se, že vás tak zanedbávám, ale vy toho tady píšete tólik a já se v tom vždycky ztrácím 😔.

Ale potřebovala bych asi poradit. Kdy mám tak zavolat do Natalartu? Naposled jsem u nich byla 20.4. a to mě odeslali do nemocnice s tím že těhu neprospívá. Pak jsem byla na revizi 23.4. A pak 7.5. v nemocnici na kontrole, kde mi řekli že je snad vše O.K. A co dál s otěhotněním se mám domluvit "v tom IVF centru" 😒. Ale hned jsem tam nevolala, protože mi to přošlo zbytečný. A teď vůbec nevím kdy tam zavolat a ani vlastně co říct... ☹.

l.u.c.i.e
19. kvě 2010

Jsem zpět z poradny. Máme všechno v pořádku. Krátce poslechnut tlukot srdíčka, prohmatané bříško, máme polohu podélnou a naotevíráme se. Kontrola 2. 6., kdy se bude již natáčet první monitor. Jinak mě ukončili už neschopenku a mám nástup na mateřskou.
Taky mám opět předepsán Magnolsolv na křeče. Ty jsou ale hnusné, když chytnou v noci. To mě musí manžel i zvedat, jelikož se sama v rychlosti nezvednu a nenatáhnu nohu 🙂 Má vždy šoky, zda nerodím... 😀

Evženko, fotečky malého již nebudou, je už velký a nevejde se celý na obrazovku UTZ. Je to škoda, ale za pár týdnu už ho uvidím v celé své kráse 🙂 Těšíme se a zároveň bojíme.

Vendul, neboj se zavolat do centra. Určitě si vás pozvou a budou si chtít založit papíry z nemocnice a rovnou se domluvíte co dále. Třeba vám předepíší nějaké vitamínky a tak. Za zavolání nic nedáš. Jak se cítíš? Už je to lepší? Moc na tebe myslíme.

l.u.c.i.e
19. kvě 2010

Není super, že zvýšili opět mateřskou? 🙂
http://ekonomika.idnes.cz/materska-se-zvysi-na-...

vendulak
19. kvě 2010

Luci super že jste s mimískem krásně v pořádku! 😉 Ale škoda že už nebudou fotečky, já je pak snad někdy jestli to bude budu chtít snad pořád 😀.
A manža...ani se nedivím, když si představím nás ve vaší situaci, můj by měl taky šoky, kdybych ho v noci budila 😀. Ty máš křeče v nohou v noci? Já to někdy měla, když sem brala HA a bylo to fakt peklo, to si pamatuju 😒.
A jó! už je lépe. On je čas asi opravdu ten nejlepší lékař 🙂. Prostě nějak musíme jít dál a tajně doufám, že teď už otěhotníme mnooooohem rychlejš než napoprvé 😀 😀 😀. Prostě musíme mít optimistické vidění do budoucna, jinak by se dál šlo asi víc těžko. No snažím se teď soustředit hlavně na hubnutí 😀 potřebuju to jako sůl 😀. A těším se vždycky moc na každej další víkend, kdy jezdíme na chatičku a dost tam teď opravujeme a předěláváme, tak si maluju jaký to tam budeme mít pak hezký a pak tam s bříškem už budu jen odpočívat a užívat si tu krásu 😀.
Ale včera zrovna jsem měla docela děs den s naším hafanem. Pořídili jsme ho o trošku dřív než jsme se začali snažit a já ho mám prostě jako miminko, je to taková moje malá láska, jsem na něm fakt závislá, taky je se nou pořád. A včera najednou na něj koukám na posteli, protože se tam ozvala rána a on měl nějakej záchvat děsnej křečovitej 😕, pacičky úplně zatnutý a nemohl s nimi hýbat pořád chtěl vstát a padal na hlavu, pořád sem mu říkala:"Jesse! Jesse! Jesse broučku co ti je?!" a on na mě jen valil oči a tekly mu sliny, no byla sem děsně vyděšená a nevěděla co dělat, jak mu pomoct. Tak sem volala příťovi, jen na sebe něco hodila a jeli jsme rychle na veterinu. No a tedy má pejsek zřejmně epilepsii ☹. Tak se teď bojím hlavně o něj. A doufám, že to spolu budeme nějak zvládat, protože já bych fakt snad nepřežila kdyby se mu něco stalo ☹.
No a s tím Natalem já právě nevím, vůbec nevím co mám říct, vůbec nevím co čekat a mám strach že ta děsně nepříjemná sestra co to většinou zvedá mi to zrovna neusnadní 😒 .

l.u.c.i.e
19. kvě 2010

Vendulko, ty křeče mám jen v noci a prý je to z nedostaku hořčíku. Doufám, že si to nepletu s něčím jiným. Jsem teď i tak trochu zapomětlivá 🙂
Neboj se, vytoužené miminka se dočkáte. Čerpej sílu z Terky, čím vším si musela taky projít. Správně, jen mějte optimistické vidění do budoucna. Vím, že se to snadno píše, ale hůře provádí. Znám to od sebe, když jsme se přes rok snažili a nic... Ale taky jsme se díky Natu dočkali. Nesmíš se bát nepříjemné sestry. Tak kdyžtak zavolej nějakému doktorovi. Vím, že jsem měla ve zprávě napsaný telefon na Rokytu, kdyby se něco dělo... Neodkládejte to a zkuste dál bojovat. Aby jsis pak nevyčítala, že jsi přišla o nějaký ten čas. No a pak si budeš o to více užívat na chatičce s bříškem a pak s miminkem 🙂
Jesse je mi líto. Asi měl opravdu epileptický záchvat. Věřím, že jsi byla děsně vyděšená. Taky bych byla. Doufám, že už je v pořádku. To mu veterinář napsal nějaké léky?

vendulak
19. kvě 2010

Luci tak snad když budeš hořčík doplňovat bude too lepší a manžu budeš pak probouzet opravdu jen v hodidě H 😀.
Jo, zavolám tam. Já chci, rozhodně nechci nějak snažení zdržovat to naopak, dala bych cokoliv aby jsme se mohli snažit už teď hned a měli alespoň tu naději, šanci....ale myslím, že mi stejně řeknou že si máme dát nějaký čas pauzu 😒.
No v pořádku nevím, pejsek se tváří a dál rošťačí jakoby se nic nestalo 🙂. Doktor říkal, že když se to projeví takhle do tří let tak to má pravděpodobně vrozený 😒. A předepsal nám nějaký rektální léky co mu máme dát, kdyby jsme viděli že se schyluje k záchvatu nebo potom i při záchvatu. A potom kdyby se záchvaty zpravidelňovali tak mu napíšou stálou léčbu. Tak nevím. Docela se toho bojím, ale prostě pro pejska too nějak zvládneme 🙂. Určitě. Teď zrovna jsem s ním sváděla boj při česání a jdeme se střihat 🙂. Tak se zatím rozloučím 😉.

m.evzenie
19. kvě 2010

Lucko, to je škoda, že fotečka není, ale za pár týdnů budeš mít malého už u sebe v náručí, 🙂 určitě to bude nezapomenutelný
zážitek. S tou vyšší mateřskou je to fajn, alespoň něco dělaj pro rodiny.
Vendulák zdravím tě, jen volání do Nat. neodkládej. Pejska je mi líto, to je strašný když nevíš co dělat, abys mu pomohla.
Co máte za rasu?

vendulak
19. kvě 2010

Tak už jsem zpět s pejskem krásně ostříhaným a vyfasovanýma lékama z lékárny na ty záchvaty.
evžen máme pudlíčka, hodím foto 😉
A jinak jsem měla volat dneska na výsledky pejskovo krve (ty byli díky Bohu v pořádku 🙂) tak sem hned zavolala i do Natalu. Měla jsem štěstí a zvedla to ta hodná paní, jak mi vždycky v laboratoři nabírala krev. A byla hodná, milá v pohodě. Sama taky nevěděla co teď tak se tam někoho ještě vedle ptala a nakonec tedy prostě že bych měla asi přijít na kontrolu někdy po šestinedělí a obědnala mě tedy hned myslím na 7.6. 🙂 Tak jsem ráda že i tohle jsem zvládla nakonec 😀.

vendulak
19. kvě 2010

tak foto, jedno je když byl malinký a druhý je už taková současnější podoba 😀 (i když od ní nám ještě malinko zesvětlal)

gambrinuska
19. kvě 2010

Ahojky holky, zítra dám vědět jak jsme dopadli 😅 sama jsem zvědavá, ale jsme rozhodnutý jít do IVF, ještě co řeknou doktoři 😔
Vendul já tam taky byla prvně po 6ti nedělí a řekli mii že to chce ty 3měsíce pauzu a už je to zas skoro 7 a furt prd 😝

vendulak
19. kvě 2010

Gam já budu zítra číhat jaké dáš info 🙂. Jsem na vás zvědavá, pořád vám držím moc palce! 😵
A jít do IVF, chápu vás, pokud by u nás taky ovulka nešla jinak než s injekcema a ty penízky na IVF jsme měli tak určitě se budu rozhodovat taky tak 😉.
Já vím, že už čekáte po revizi taky dlouho ☹ a po pravdě se toho taky děsně moc bojím. Že teď po tom co se stalo, už bych znovu nevydržela čekat tak dlouho ☹. No zatím na to radši myslet nechci a budu si namlouvat že najednou budeme ti šťastní co otěhotní hned 😀.

adenka84
19. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5.
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF. 6.7. UTZ
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.UIU (23.4) negativní, kontola 20. 5

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 34tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 29tt, dle utz jsme stále o týden starší, odhad váhy 1300g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 15tt, poradna 27. 5.
pantomima.........IUI 16.2. - 15tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 12tt, genetika 26.5

jedna11
19. kvě 2010

Ahoj holky,
Adenko, tak mrška taky včera dorazila přesně na den. Zítra volám na výsledky kultivace jestli chlamydie zmizely a pokud negativní tak hned volam do Natu. Prosimtě kolikátý den se obejdnavá na ten utz? ty říkáš 20dc? ja myslela 22dc? tak jsem nějaká zmatená. A ty tedy vubec nevíš co ti našli v te kultivaci? To by ti přece měli říct, né?

Terko, tak at vám to s pejskem vyjde. My čekáme ještě 14dní a budeme snad vědět jestli se povedlo aspon naší hafeně.

vendulak
19. kvě 2010

Jééé holky vy budete krýt hafany? 😅 My jsme taky chtěli, už jsme měli i nevěstu domluvenou. Ale teď už to necháme být. Kdyže je ta epilepsie dědičná... ☹

jedna11
19. kvě 2010

Vendul, to je mi lito, ze mate pejska nemocnyho. Ale znam pejska, ktery mel epilepsii od 3let a dozil se 13let (byl to krizenec vlcaka a nevim ceho), celej zivot jedl leky, ale mel normalni zivot i s tema zachvatama. Takze drzim tomu vasemu palce, at je v pohode a ta nemoc mu nejak nekomplikuje zivot.
jinak my mame nakryto, ted cekame jestli se povedlo 🙂

m.evzenie
20. kvě 2010

Ahoj holky,
Vendulák, máte pěkného pejska, je roztomilý. 🙂 Moc mu přeju, aby se ta epilepsie neopakovala často. No vidíšmi tobě
to uteče a zachvilku jdeš do Nat.
Gambrinusko, co Vám dr. řekli? Držím palce, aby to byli samé pozitivní zprávy. 😉
Jedna, držím pěsti na dobré výsledky a hurá do IVF.
Ostatní zdravím. 😀

pantomima
20. kvě 2010

Pěkné ráno!

všem, co dneska něco čeká, držím palkce!!!

my půjdem s malou na cvičení, tak se snad vyřádí, včerejší odpoledne doma v tom dešti bylo dost vyčerpávající, když jsme nemohly ven

kdyby jste někdo věděl o nějakým pěkným pejskovi, rasa- Boloňský psík, tak dejte vědět, my musíme nakrýt naší slečnu, jinak nám dr doporučil kastraci ☹

l.u.c.i.e
20. kvě 2010

Dobré ránko,

Vendul, Jess je moc hezký pejsek. A jako štěnátko byl roztomilý 🙂 Vidíš, krvička je v pořádku a snad se záchvaty epilepsie nebudou často opakovat, když bude brát pravidelně léky.
Super, že jsi zvládla zavolat i do Natalu. Aspoň si tě zkontrolujou a budeš vědět co dál. Šestinedělí už máš za sebou a pak se uvidí. Moje kamarádka taky otěhotněla hned po potratu. Musíš věřit...

Gambrinusko, jsem zvědavá s jakými zprávičkami z Natu přijdeš. To by to IVF byla asi až v dalším cyklu, co?

Pant, užij si s malou cvičení. Bohužel o žádném Boloňským psíkovi v mém okolí nevím. Snad seženete.

Jinak já dneska půjdu se naposled podívat do práce, rozloučit se s nimi, odevzdat ukončenou nemocenskou a přinesu jim žádost na mateřskou 🙂

adenka84
20. kvě 2010

Ahoj holky,
Jedna, na jaký den cyklu se máš objednat by tě měl říct doktor..nám řekl na 20 DC vycházelo mi to, ale na neděli atak jsem se objednala na 21DC, myslím, že v tom jeden den nehraje vůbec roli....Jinak co mi našli v kultivaci opravdu nevím, mluvila jsem jen se sestřičkou.Zeptám se pak doktora, myslím si, že to bude určitě zase ten steptokok, protože ten nikdy nemizí...Taky jsem měla před týdnem pálení při močení, kultiavci mi nabírali před 1ě dyn, tak možná že tam mohl být nějaký menší zánět....Opravdu nevím?
Dnes jdu na kontrol ke štítňákovy tak jsem zvědavá jak pochodím..
mějte se hezky holky všechn yzdarvím papa..

roby
20. kvě 2010

Ahoj holky, koukám, že tady všechny pejskaříme🙂 My máme fenku labradorského retrívra a příští týden jí bude 5, tak bude mít takové malé kulatiny. Holky všem vám držím palečky, ať všechno vyjde tak, jak má a jak si přejete. Já jsem dneska volala na výsledky druhých náběrů na genetiku a hurá, jsou vpořádku. Takže příští týden do poradny, kouknout na UTZ jak nám prcek vyrostl🙂 Jak tady jednou pantomima a ilca psaly o té zácpě, tak ta mě teda vůbec netrápí, teď mě druhý den jako pobolívá podbřišek, vždycky chvilku, ale není to žádná velká bolest, spíš mi připadá jakoby se to tam nějak napínalo nebo roztahovalo či co. Máte stím některá zkušenost?

petra177
20. kvě 2010

Ahoj holky 🙂
tak dnešní návštěva natu nedopadla nejlíp, i když...Máme velmi kolísavý spermiogram, takže IUI neprovedena. Takže jsme se domluvili na IVF+ICSI. Čeká mě dlouhý protokol a začneme ještě tenhle cyklus, to stihneme, tak alespoň je tohle to pozitivní. Příští týden ve čtvrtek mě čeká ultrazvuk - 21 DC - a pokud bude vše o.k. tak první injekce 😉 Pak za 14 dní krev a ultrazvuk a pak už si budu píchat?Dostali jsme tolik informací, že z toho mám maglajs. Zapamatovala jsem si jen tohle a manžel ještě míň, chudáček byl vyřízen ze svého kolísavého spermiogramu.
Holky, byla jsem z toho tak překvapená, že jsem se ani nezeptala, kdy budeme vše platit.Řekla jsem si o pero, s tím bude jednoduchá práce. 🙂 Žádost na pojišťovnu pošle doktor, s tím já asi nemám co dočinění, ne?

petra177
20. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5.
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF. 6.7. UTZ
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 20. 5. - 2.IUI neprovedeno (kolísavý spermiogram),domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol, 27.4. UTZ

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 34tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 29tt, dle utz jsme stále o týden starší, odhad váhy 1300g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 15tt, poradna 27. 5.
pantomima.........IUI 16.2. - 15tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 12tt, genetika 26.5

michamicha
20. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5.
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF. 6.7. UTZ
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 20. 5. - 2.IUI neprovedeno (kolísavý spermiogram),domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol, 27.5. UTZ

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 34tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 30tt, dle utz jsme stále o týden starší, odhad váhy 1300g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 15tt, poradna 27. 5.
pantomima.........IUI 16.2. - 15tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 12tt, genetika 26.5

l.u.c.i.e
20. kvě 2010

Adenko, jak jsi pochodila u doktorky štítňákové 🙂 Doufám, že je vše ok.

Roby, skvělé zprávičky, že i II. sreaning dopadl dobře. Už se těšíme na fotečky z UTZ. Musíme tedy ještě vydržet týden 🙂
Ta bolest znamená, že se ti rostahuje děloha na rostoucí miminko. Jestlipak už ti roste bříško?

Petruš, mrzí mě, že má manžel kolísavý spermiogram, ale IVF+ICSI určitě vyjde. Jako nám 🙂 Jen s dlouhým protokolem nemám zkušenosti... Pero jsem měla a je s ním snadná manipulace. Máš Puregon? Za pero s hormony se platí vždy předem a za ICSI až den transferu oplodněných vajíček + případné zamražení embryí. Držím palečky, aby IVF vyšlo hned napoprvé 🙂 Ničeho se neboj. Není to tak hrozné 😉

Micha, mrkla jsem do tvého alba a moc se mi líbí výbavička pro Vojtíška. Máš moc hezké úlovky.

gambrinuska
20. kvě 2010

Ahojky holky, tak jsem konečně zpátky, jen v rychlosti píšu,musim vařit, že jsme poslali žádost na pojištovnu a po MS(někdy kolem 1.6) začíname stimulovat na IVF, tak snad bude červen plodnej 😀 😔 jinak opu kolem půlky června a pak ET, docela rychlost jsem celá zmatená 😀 ☹ jsem ráda že to jde tak rychle, ale zároveň 😅 jsem vykulená

petra177
20. kvě 2010

Gambrinusko, tak to jsme na tom podobně, MS má přijít 3.6. a pak stimulujem.To je paráda, mám spolubojovnici 😉 🙂 Musíme doufat, že červen bude hodně moc plodnej. 😉
Luci - to se holt nedá nic dělat, s těma chlapama je potíž 😠 🙂 Co budu mít za přípravek nevím, jen jsem si řekla o pero, je to na Rokytovi 😉 Děkuju za info ohledně co a kdy budu platit. Doufám, že nám naše první IVF vyjde, to bych si dala parádní dárek ke třicetinám v červenci 🙂 , ale radši na to nebudu myslet, abych nebyla zklamaná 😒

vendulak
20. kvě 2010

Gam to je tedy rychlost!!! 😕 Budu vám moc držet palce!!! 😉

gambrinuska
20. kvě 2010

pěto to je faj, tak to budeme fakt na stejno 😉
vendul neboj za chvilůi máš po 6nedělí a už nám budeš v patách 😅

vendulak
20. kvě 2010

Gam no nevím 😒, tohle otěhotnění nám trvalo 2 roky 😒. Navíc co se to stalo nám i dost skřípe vztah, ze začátku to byl fakt děs a myslela sem v jednu chvíli že už to fakt neustojíme. Pak to bylo lepší, ale teď zase... 😢 mám už toho všeho tak hrozně dost 😢 😢 😢