Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
1. črc 2010

@jedna11 oni ty použitý dají k likvidaci 😉 aspoň nemusíš řešit co s nima, já měla strach házet je do odpadků, přišlo mi to blbý jako když feťák odhodí stříkačku i s jehlou 😖

@adenka84 my máme Vojtíška od Švábka 😉 😵

@ferrari na sál ho asi nepustí kvůli tomu sterilnímu prostředí, jestli ti budou dělat IUI v ordinaci, tak možná jo, ale já osobně jsem tam manžu nechtěla, je to fakt jak klasický gyn. vyšetření a zastávám názor, že u všeho chlap bejt nemusí 😅 u porodu manža bude, ale to je trochu jiná situace 😉

jinak dneska jsme se byli nahlásit u dětské dr., byla super 😵

jedna11
1. črc 2010

Mich, diky , to mi docela uklidnilo, docela par dni jsem porad musela premyselet jestli jsem to preslechla nebo co jako s tim.
Jinak kam jste se nahlasili k dr.? Tedy doufam, ze si nepletu, ze jsi taky Lochotinska.

Ferrari, souhlasim s Mich, taky bych manzu u IUI nechtela.

michamicha
1. črc 2010

@jedna11 budem s malym chodit k paní doktorce Nové, má ordinaci v tom středisku vedle Orlíku 😉

pantomima
1. črc 2010

my s malou chodíme k Benediktový do foniatrie, máme to kousek...už jsem k ní jako malá chodila i já...no, snad nám ještě nějakou dobu vydrží 😀

jedna11
1. črc 2010

Ja chodila s malym k Rezacovy vedle UMO1, ale nebyla jsem s ni spokojena, tak ted jezdime na Slovany, coz je trochu z ruky, ale s dr. jsem strasne spokojena.
Pant, dost mojich kamaradek chodi taky do Foniatrie a moc si to dr. chvali.

michamicha
1. črc 2010

já taky chodila do foniatrie, ale pak nás naši převedli do vojenský nemocnice k rodinnej známej a ta byla taky super 😉

haaninaa
1. črc 2010

Ahojky holky, děkuju za informace ohledně IUI. Kdyby mi to dělali na sále, tak pak ležím na sále? Ještě jsem nezačala brát ty léky, protože mrška pořád nedorazila, a nevím, kdy se uráčí, protože se ty tablety na zavádění nesmějí zavádět při MS, tak snad už brzo dorazí. Listovku beru, tak uvidím, jaký to bude mít účinek, hrozně moc už bych chtěla, aby to vyšlo. Jen nevím, co pro to mám udělat... ☹ ☹
Adenka84 - neboj, ty zbylí embrýsci to už zvládnou. Známá měla jen dvě, ještě ne natolik kvalitní a vyšli obě dvě. Držím Ti moc palečky...

sabcav
1. črc 2010

Ahoj 🙂 , po maratonu v Plzni konečně doma, mám dobrý zprávy, na dia jsem vyfásla "jen" glukoměr a měřit se musím jen 1* denně (což se dá 😉 , není to tak děsný jako s Andí, 4* denně 😝 😖 ), byli jsme s manžou na dobrým obídku v Simsalabimu (naproti Alfě 😉 ) a bylo to moc dobrý 😎 . No a večer na gyndr., a asi už jsme s dr. zahlédli bobíska, zatím taková pididutinka 2,5 mm, ale je tam 😵 . Fotku mi zatím nedal, až za týden, až bude prďolka větší. Tak snad i nadále bude vše ok 😔 🙂 😵 .

ADENKO, držím palce, ať máte bojovníčky jak na et 🙂 , tak i na (případný) ket , ale držím palce, ať ten ket nepotřebujete😉 . Ta úmrtnost je normální ☹ 😉 . Nám zbylo naposled z 10 embryí 3 kousky a ty jsme všechny transferovali, to jedno se nám nechtělo mrazit a byl to poslední hrazenej pokus, tak jsme to riskli 😉 .
JEDNA, držím palce na sobotní kontrolu 🙂 . Jj, oni ty použitý jehly zlikviduj a nebo to berou v některých lékárnách taky 😉 .

MICHA, to je dobře, že jste si sedly s dětskou dr.🙂

Někdo se tu ptal na tu kyselinu listovou, omlouvám se, nepamatuju si kdo...já beru taky Femibion 800 a lékárnice říkala, že brát k tomu obyč. listovku je zbytečný 😉 .

Jdu chrnět, už je moooc a mooooc hodin. Manžela budu mít doma od zítřka i přes celý příští týden, ale s Andí mi asi moc nepomůže, tchán chce pomoct se senem a manžel zasypává tu kanalizaci ☹ . Zítra něco spáchám z jahod, máme jich tu plnou mísu a vařit marmeládu se mi fakt nechce, jestli knedlíky nebo lívance nebo palačinky...ještě nevím, uvidím, na co budeme mít s bobískem největší chuť 😀 . Hezký den všem 😎

l.u.c.i.e
2. črc 2010

Dobré dopoledne. už jsem z města doma. Ufff, tam je pařák, děsný... V noci ani z horka nemůžu spát a když usnu, tak mě zase malej probudí s bolestivými kopanci do močáku... Naspala jsem ani ne 4 hod.

Adenko, my máme Matýska od Rokyty 🙂 I když nám je spojovala embryoložka, ale jméno si už nepamatuju...

Micha, jak zvládáš předporodní kurzy v takovém vedru? Je v porodnici klimožka? Copak jses naučila či dozvěděla nového? Super, že už mám doktorku pro Vojtíška.

Sabcav, gratuluju k bublince. Teď ještě i srdíčko... Určitě bude i nadale vše ok, neboj.

Terka je asi na dovče, že se neozývá...

gambrinuska
2. črc 2010

Ahojky holky zdravim 😉
KOukam Lucík je stále v celku, ty fakt čekáš na Michu jako já na Aden 😉 a v tom horku taky nemůžu spát 😝
Aden jakpa asi bojujou ebryjka 😉 držim jim pěsti
Seb gratulka ke kontrole, jsou to krásný zprávy 🙂
Musim furt polehávat-všichni mě buzerujou, tak už mam proleženiny a už mě to fakt neba 😝 , hlavně aby to k něčemu bylo 😔
Luci kdy sis dělala test a poznala jsi už dřív jestli se něco děje? 😅 jsem celá nedočkavá

l.u.c.i.e
2. črc 2010

Gam, první test jsem dělala týden po ET a měla jsem tam po limutu slabého ducha... Mrkni se mi do albíčka, mám tam všechny testy vyfocené...
Myslím, že už ani polehávat nemusíš, že už jsou miminka řádně zavrtané v tvém bříšku... 🙂

gambrinuska
2. črc 2010

@l.u.c.i.e já si to taky myslim že už je to rozhodnutý, ale vysvětli to manžovi a zbytku rodiny, no praštěný 😅
no takhle brzo asi testit nebudu, možná nevědomost je někdy lepší 😔

l.u.c.i.e
2. črc 2010

To víš, byla jsem nedočkavá. Doporučuje se testit ten 12 den od ET, tam už ta čárečka bude zřetelná... 🙂 Čím déle vydržíš, tím lépe... Jojo, ta rodina a zvlášť manžel... Je to ale od nich hezké, že na tebe tak myslí. 🙂

gambrinuska
2. črc 2010

Jo je to od nich hezký, ale nejradši bych už zas existovala normálně, s tim tetsem chci vydržet co nejdýl, tak snad vydržim, 14 jdu dyžtak na krev 😔

l.u.c.i.e
2. črc 2010

Určitě se to podařilo. Měla jsi krásný jedno embryjko a druhé sice horší, ale zase byly dál než ty moje. Stačí když se uchytí aspoň jedno.

gambrinuska
2. črc 2010

luci beru cokoliv a hlavně jakýhokoliv počtu 😀 , hlavně aspon něco 😔

adenka84
2. črc 2010

Ahoj holky,
právě jsem se vrátila od lékaře, byla jsem na včeličce...pan primář se mi ptal, kdy už se vrátím zpátky do jeho péče...slíbyla ksem mu, že už snad brzy..popřál mi hodně štěstíčka, prý už si to zasloužím..je hodný a už se těším až budu k němu opět chodit....

Jinak PK se u nás stejně jako u petrušky a Gambrinusky nekoná...jedno embryo to vzado...zbylých 5 je prý pěkné kvality...Doufám, že budou alespoň jako minuále devitbuněčné..to bych měla moc radost... a snad nám zbytou pro sychr nějaké marázáčky...takže zítra ráno směr Natalart...

Lucie, malej se ti drží jako klíště.je mi líto, že tě nenechá v klidu spát..ty mu to, ale určitě vždy ráda odpustíš....Třeba až se narodí bude hodné miminko a ten spánek tě vynahradí anebo také naopak... 😀

sabvac, dobré zprávy...to ráda slyšíš, ten glukometr jendou denně harvě zvládneš, hlavně, že je bobísek v pořádku...

Haninam, když ti budou dělat IUI na sálku, tak tam budeš opravdu celých 20 min ležet..ale neboj uteče ti to rychle, přesně před koncem tam přijde za tebou lékař apodá tě instrukce..navíc budeš mít před sebou hodiny takže čas si můžeš ohlídat..neboj prostředí tam není vůbec hrozivé, prakticky tam nic neuvidíš...

gambrinusko, jen pěkně odpočívej..také budu od zítřka pár dní odpočívat, aby se ti naše zlaté děti řádně zavrtali..práce nám neuteče, kdyžtak manželé za nás zaskočí, ne?

dnes chci ještě vyprat, vyžehlit, vytřít a uvařit na zítra..Udělám bramborovou kaši,holandský řízeček a okurkový salát..snad nám zbyde i na něděli...Chci mít pár dní klídek aužíavt si pohodu...

Holky mějte se krásně papa...A zítra mi držte palce ať má paní embrioložka pan doktor šťastnou ruku...

adenka84
2. črc 2010

Gmbrinusko, také nechám testování až na poslední chvíli...Myslím, že když se embrískové uchytí, že to na sobě poznám..vím jaké to je když se nechytí, necítila jsem na sobě vůbec nic..žádné bolení, žádná únava, zkrátka nic..myslím, že když se zadaří, že se naše tělo ozve..

Jak jsi to Lucie měla ty? Cítila jsi to na sobě? Pokud si ještě vzpomeneš?

l.u.c.i.e
2. črc 2010

Adenko, vzpomínám si, že když mi embrya vrátila do těla a ležela jsem na pokoji, tak se mě manžel ptal, jaký mám z toho pocit. Automaticky jsem mu řekla, že se jedno alespoň uchytí... Pak jsem 2 dny odpočívala a domlouvala miminkům. No a po týdnu mě pořád pobolívalo břicho, lítala jsem na záchod a kontrolovala jsem zda se mi nespustila menstruace... Byla to dlouhé čekání. Jednou jsem si byla jistá, že to vyšlo a pak zase ne a brečela jsem. Zkrátka hormony působily... Později mě začaly bolet prsa, ale to už jsem na testu měla, sice po limitu, ducha. Někdy kolem 10 dne od ET už se čárečka ukázala v limitu... Stejně jsem nebyla klidná až do krve... No a pak čekání na bublinku, srdíčko, veškeré testy a teď na porod 🙂

Holky, však vám to všem vyjde. Věřím tomu. Hodně síly a trpělivosti při čekání. Ať vám to rychle utíká 🙂

sabcav
2. črc 2010

@adenka84 to je mi líto, že pk nemáte, ale jestli se to má povést, tak i bez toho 😉 . Jj, jednou denně to je super, to se mi stačí hojit prsty 😀. Na zítřejší et držím palce 🙂 . A nechceš s tím jídlem zajet i k nám 😀 ? Zní to tak lákavě a mě se tak nechce vařit...

@lucie to tě lituju, taková horka a být těsně před porodem ☹ , já jsem ráda, že mi to vyšlo jak u Andí i teď, že v těch největších hicech jsem na začátku, mít to obráceně, abych bych zdechla 🤐 😖 , ale kdybych musela, tak bych to nějak zvládla 😉 . I když tahat v zimě sáňky s obr břichem bude taky zajímavý 😀 . Jo to mám taky, že chodím pořád čůrat a kontrolovat 😉 . Koukám, že Matýsek asi čeká, až se ochladí 🙂 .

Andís spí a já si jdu na chvíli natáhnout nohy, po sváče asi půjdeme ven, celé dopo jsme byly na zahradě a slečnu to tam už v poledne nebavilo, tak asi půjdeme ke kamarádce 🙂 .

jedna11
2. črc 2010

Ahoj holky,
Adenko, ja jdu taky zitra do Natu, ale az v 10.15hod na utz. Tak to se asi neuvidime.
Holky, taky vas pred OPU bolelo bricho. Ja mam pocit, ze mi praskne, pritom na posledni kontrole nehlasil nejaky hrozny pocty, sice neco dorostlo, ale necekala jsem, ze mi bude tolik bricho bolet.
Lucie, Matysek si opravdu dava na cas. Asi opravdu ceka na lepsi pocasi. Drzim palce.
Gam , je dobre, ze takhle odpocivas. Ja s toho s malym asi moc nenalezim a asi si vemu opravdu jen dovcu par dni po transferu, jinak budu chodit do kanclu.

adenka84
2. črc 2010

Ahoj Jedna,

možná se tam přeci jen ukážem...Já mám být v Ntalartu sice v 8.30..Na tarnsfer půjdu, ale až kolem 10.30, protože až přijud dostanu včeliku a až teprve 2 hodinyk po včeličce mohu jít na transfer...
Škoda jen, že nevím jak vypadáš...pantonimu, jsem včekárně poznala hned, protože vypadá úplně stejně jako na fotce....nechceš si sem přidat fotečku, a´t víme jak vypadaáš?

Jedna, to že ti bolí bříško je jen ajen dobře..je vidět, že folikulící dobře reagují..To buď jen ráda...Neboj ona ta bolest rychle vymizí..Já byla na transferu ve středu a dne suž bříško skoro vůbec necitím....

petra177
2. črc 2010

Ahoj holky,

jdu Vás všechny pozdravit. To jsou vedra, že by člověk umřel. Zítra jdu na svatbu svědčit kamarádce a už teď se toho bojím.Mají to ve tři a venku a já blbec si koupila černo-bíle šaty, se normálně upeču 😠 Kdo to, ale mohl vědět, že?

Holky nevím, jak vy, ale já mám chvíli pocit, že se to povedlo a vzápětí, že se to nepovedlo, ach jo.
Luci, ona může dorazit mrška?Já myslela, až po vysazení utrogestanu, teda pokud by se to nepovedlo.Teď jsi mi dala brouka do hlavy.
Adenko, tak jsme na tom stejně, žádná PK, ale to vůbec neva. Na zítra moc držím palce, ať se u tebe mimískové na devět měsíců zabydlí.
Gamb,jak je? Už tě rodina pustila z pelíšku? 😉

adenka84
2. črc 2010

Petruš, děkuji za přání...

Zítřejší den si pěně užij, a vyvaruj se pokud možno sluníčku...Je fakt zákeřný... 😎

haaninaa
2. črc 2010

Ahojky holky, teda, to horko je fakt hrozný. Dělám v hale pod plechovou střechou a nedočkavě odpočítávám dny, kdy začnu brát ty léky. Mrška už dorazila, tak konečně a pak rychle do Natalu taky pro nějaký malý mrňousky nebo jen mrňouska, to je jedno, jen aby už to bylo.
Adenka - co ti píchají v Natalu za včeličku před transferem? Má to nějaký vliv na udržení miminek? 🙂
Sab - gratuluju k "bublince", povedlo se Vám to rychle, tak držím palečky, aby mimísek rostl a byl zdraví... 🙂. Na tu listovku jsem se ptala já, já beru jen kyselinu listovou v zelené krabičce a nevím, jestli ta dávka těch miligramů na to stačí. Prodali mi ji v lékárně Eliška. Kolik stojí to co bereš ty?
Luci - maličkýmu se asi moc nechce do takových teplot, tak čeká a nudí se, tak kope a nemůžeš v klidu spát 🙂 🙂
Gambrinuska - mě při prvním IVF říkali, že nejdůležitější je prvních 48 hodin po transferu, pak už jen čekat a být v klidu.... 🙂
Držím všem holčinám, co čekají na výsledky palečky, aby to vyšlo.
Tak pa pa jdu spinkat, mám za sebou náročný den...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gambrinuska
2. črc 2010

Aden na zítra ti držim moc palečky 😉 😅 hlavně nevstávat 😀 doufejme že se tělo ozve včas než zblbnem 😔 😅
Peto koukam, že jsme na tom stejně taky se střídá naděje s beznadějí 🙂 🙄 , snažim se to nějak zapudit a nepřemýšlet o tom všem 😅 ale moc to nejde
Holky musíme ty embrouše udržet 😉
to vedro je fakt příšerný, zítra už mi končí přísný klidvý režim 😉 budu moct se projít 😀 😀

gambrinuska
2. črc 2010

@haaninaa tak at ti to uteče a jsi nám v patách 😉
@petra177 já po IUI začla krvácet i přes utroš ☹

adenka84
2. črc 2010

Holky, děkuji za podporu,

Gambrinusko, neboj bude to dobré, teyd musí...
Haninam, píchají mi Dexamend, dotsal jsem doporučení od Ulčový Gallový z imunologie, je to na udržení embrísků...Snad to pomůže...
Listovku užívám Femibion 800, doporučol mi ho už před rokem Švábek...je tma 30 tablet astojí 297 K4...Dnes jsem ho dostala od mého gynekologa na celý měsíc zadarmo, prý až mi dojde mám si pro něj zase přijít a neutrácet za něj v lékarně..Měla jsem z něj radost...
Také jsem po IUI začala krvácet po utroši, dokonce i po mém první IVF....

haaninaa
2. črc 2010

Petra177 - já jsem utrogestan brala při IVF a taky jsem začala krvácet. Při IUI jsem brala Duphaston a bylo to to samý. Někdo tu ale psal něco o nějakých injekcích na udržení mimísků, nebo jsem to zpletla?
Gambrinuska - bereš kromě kyseliny listové i něco jiného? Nějaké další vitamíny? Holky tu psaly něco o kontryhelu...

sabcav
2. črc 2010

@haaninaa děkuju moc, no byl to šok, ale příjemný šok 😵 , no vyhráno ještě není, ale snad když se to povedlo takhle přirozeně, tak to bude ok 😔 , Andí přišla po 8 letech a teď stačili 3 nebo 4 cykly a bylo to...no ona ta psychika dělá dost, teď jsem neměla čas přemejšlet, jestli ms přijde nebo ne nebo nějaký příznaky, Andí mě dokonale zaměstná 🙂 .jj, ty injekce na udržení mimísku existují, je to normální agolutin - vyvolávačka (pokud jsi těhotná, tak jim neublíží, a pokud ne, tak přijde ms 😉 ). Ale pokud vím, tak ten v artu nedávají, jen utrogestan nebo duphaston.
Ad kontryhel: já ho po zjištění těhu piju, lékarnice u nás v zelené lekárně mi doporučila pít nejen v 1. půlce cyklu na sliznici, ale i dál po zjištění těhu 😉 . Je to sice blivajs 😖 😝 , ale pro mimíska vše 🙂 . S tím femibionem ti už odpověděla Adenka, ten první, do 13.tt +-300,- na měsíc, pak ten pokračovací (a zároveń kojící) 500,- na měsíc.

Někdo nám asi vyměnil dítě, Andí, která nejí čerstvou zeleninu ani ovoce, včera snědla 2 jahody a dneska viděla u kamarádky děti, jak jedí salátovou okurku a snědla taky 2 kolečka 😲 😵 . Asi tam budeme muset chodit častěji, je to prostě opice 😀 . Jak manžel trefně poznamenal, asi to těhu prožívá se mnou, pže měla v jedné ruce tu okurku a ve druhé piškot a jedla to na střídačku 😖 , nějak si nedokážu představit, jak to dohromady chutná 😕 , ale zkoušet to rozhodně nebudu 😀 😝 .

Zítra se jedeme podívat na fijo, půjde průvod, tak jsem zvědavá, jestli bude Andí dělat tany tany nebo se radši ponese na taťkovi, aby dobře viděla 😉 . A večer grilovačka 😎 . Hezký víkend všem 🙂