Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

ilca1
1. říj 2010

Lucko poradila bych ti to samé co Adenka ten čaj s majoránky fakt pomáhá ale není nic moc a s medem a nebo cibuli na drobno posypat cukrem a ona pustí šťávu a tu po lžičkách,je to hnus ale osvědčenej 😉

marketa137
1. říj 2010

@l.u.c.i.e ten mantinel je nádherný 😉 , kolik stál a od kud ho máš 😉

my byli dneska na kyčlích a byli tam samý 6 týdenní a tak jsme si říkala že to neni možný že i tak malinkej byl Tomík 🙂 . bylo tam docela narván a pak sis estra vybírala kartičky a tak nějak jsme předběhli asi 6 maminek 🙂 . byla sjem tam s kamarádkou a tu vzali hned po nás takže jsme tam čekali cca 5 minut ale hlavně už tam nemusíme 🙂

ilca1
2. říj 2010

Ahoj holky přeji hezkou sobotu 🙂
lucko ten mantinel je fakt krásnej 🙂
holky mam dotaz pijete v těhotenství kafčo nebo capucíno?Všude píšou že se to v těhu ńemá ale že by vadilo jedno za den?
Já si dneska jedu udělat s kamarádkou ještě výlet do Plzně dokud můžu 🙂
Market tak to je fajn že vás vzali tak rychle, já to čekání strašně nesnášim,tak to se vám povedlo to bych tě asi kopla kdyby jsi mě předběhla 😀 ale to víš že kdyby takhle zavolali mě tak se tam narvu ani se neotočim 😀

sabcav
2. říj 2010

@ilca1 ahoj, s Andí jsem pila jen Caro, po kafi mi bylo zle 😖 , teď naopak, když si ráno to svoje kafe nedám, chodím tu jak mrtvola...prý jedno slabé kafe denně neublíží 😉 . Já si dělám fakt slabé: rovnou lžičku nescafé, 1/4l vody a 1/4 mlíka (a momentálně bez cukru, jinak s 😀 😉 ). Říkám si, že to asi to tělo ví, co dělá, že Terce to pidi množství neublíží a já mám energii obstarat Andy 🙂 .

sabcav
2. říj 2010

@marketa137 gratulka k vyřazení k kyčlů 😵 , no to jste všechny pěkně předběhly 🙂 , takhle je to super, ale stát v té frontě za váma, asi bych se ozvala 😀

sabcav
2. říj 2010

@adenka84 já vím, že sis vzala dovču 😉 , kvůli těm lázním 😉 , ale zajímalo mě, jestli se teď vůbec dostávají nějaké peníze za krátkodobé marodění 🙂

sabcav
2. říj 2010

Jinak u nás pro změnu zubáky ☹ 😢 😖 , takže se na celé dopo z Andrejky stala vakoveverka, furt na mě visela 😀 , no guláš jsem udělala, knedlíky vyjímečně koupila, ale bylo to dobrý 🙂 , ale nervy mám v kýblu ☹ 😒 . Odpo asi vytáhnu manžela a prďolu do Mariánek, máme to 15 minut autem, na kolonádu na fontánu (dokud jde, koncem října ukončují sezónu 😉 ) a na oplatku 😵. Včera jsme byli pro ty zimnív ěci pro Andy, našli jsme to dobře, ač jsme tam byli poprvé,věci super, jsem spokojená 😵. Krásný den všem 🙂

marketa137
2. říj 2010

@sabcav my s kamarádkou taky čuměli, navíc jsem musela ještě tomíka spícího svlíkat v ordinaci 😝 . Asi ty co přišli a měli tam karty tak čekali a pak sestra ty naše karty dala na to 🙂 . Hlavně že už nás vidět nechtějí 😀

sabcav
2. říj 2010

@marketa137 😀 ještě spícího svlíkat, jo? Tak to musel pěkně asi vyvádět, když se probral, nebo ne? 😕 . Andí když se nevzbudí sama, tak je od malinka pěkně načuřená ☹ . Já měla největší radost, když nás vyřadiliz rhb 🙂 (a to jsme tam chodily naštěstí jen 2 měsíce - od 10.měsíce do roka 😉 )

marketa137
2. říj 2010

@sabcav no Viki kdybych ho vzbudila tak by taky řval, ale Tomík je jinej, probudil se pry ryclém svlékání a hned se smál 😀 : Na rehabilitace jdeme ve středu, prý nás vyřadí až se začne stavět a chodit takže to máme ještě na dlouho 😒 . jen doma moc necvičíme, protože on chce být jen na břiše a ten cvik je na boku tak bych potřebovala ještě nějaký ruce navíc 🙂 , tak jsem zvědavá co řekne na rehabilitaci 😒

sabcav
2. říj 2010

@marketa137 aha, tak to jo 🙂 . Ono dost záelží na povaze dítěte, Andy je vztekavej choler, ale miluju jí moc 😵 a druhá prďola bude doufám větší pohodářka 😔 🙂 . Hm, tak to máte ještě nadlouho ☹ , ale držím palce, ať to máte co nejrychlej z krku. My jsme začaly chodit, když chodila kolem nábytku, ale nelezla, neseděla a propustily nás, když uměla sedět a chodila navolno 🙂 . Cvičily jsme fakt pravidelně a kolik jsme měli nařízeno, možná i proto jsme se té rhb zbavily za 2měsíce, pže všechno rychle dohnala 🙂 . Hele, to jsme měly taky na tom boku a výdycky jsme to nějak zvládly, musela jsem využít moment překvapení 😀 a honem zafixovat 😉 a už jsem hypnotizovala hodinky, ať ta předepsaná minuta uběhne 😉 . Taky pomáhalo, když jsme cvičily před puštěnou televizí 😀 🤐 .

marketa137
2. říj 2010

@sabcav Viki je taky cholerik, furt ted říká že je rozzuřenej 😀 😀 . No on má ze cvičenía si srandu jenže nějak nezvládam aby v klidu ležel na boku a aby nehýbal nohama 😉 . na druhou stranu rpý je víceméně ok když odečtou ten 1 měsíc a hlavní je aby byl posun ve vývoji což asi je, protože dneska byl na dece, šla sjem na záchod a kdžy sjme přišla tak byl až u postýlky 😀 . Říkala že bude lepší když bude arději pomalejší a projde si všim. Viki se neplazil, nelez a v 9m si sednul a v 10m si začal stpupat v postýlce. Tomík už je pořád na kolenou a péruje tak si ymlsim že do 9m se možná rozleze 😉 . na něj zatim ted anepomáhá nic, já ho i na boku udržim ale tu nataženou nohu teda nějak neudržim 😝 , sama mě vždycky pokaždé dá jiný cvik prtože sama vidí že on v určitý poloze nebude 😒 a prý to máme teda zkoušet 😀 , takže jsme ve středu zvědavá co dá za jiný cvik, na zádech nebude vůbec a na boku se točí dokola 😀

sabcav
2. říj 2010

@marketa137 no tak to je super, že z toho má srandu 😀 , my to vždycky prořvaly 😢 ☹ 😒 . Když se to sečte, tak jsme cvičily tak 30 minut denně, to jsem pak byla zralá na pańáka 😝 . Já to dělala tak, na tom boku, že jsem jí jednu nohu držela jednou rukou, druhou skrčenou druhou rukou, a aby se nehejbala, tak jsem jí ten bok nahoře držela mým břichem, jakoby jsem jí mírně zalehla 😀 😉 . No tak to už vypadá nadějně, když je na kolínkách, tak moc držím palce, ať se toho brzy zbavíte 🙂

marketa137
2. říj 2010

@sabcav on se směje pořád 🙂 , tohle u Vikína neznam, ten se nikdy moc nesmál takže každý je úplně jinej 😉 . Ona i rehabilitační říkala že je tak na hraně a teda my cvičíme jen 3x denně. 1 cvik na každé straně opakujeme 3x , takže to jde ale spíš ho udržet v nehybném stavu. I včera na kyčlích když mu dělal doktor UTZ kyčlí tak s efurt přetáčel na břicho 😀 . On taky ted začal lumpačit, má kamarádku co je stejěn stará a už začíná chodit takže s ní vždycky nějak ožívá 😀 a hlavně blbosti se učí hned 😉 . malá kašle když se jí nikdo chvilku envšímá a Tomík to ted začal dělat taky 😀 , manžel to včera slyšel a prý jestli nepojedeme na pohotovost když má takovej velkej kašel 😀 😀 . A to v pondělí se uvidí zase tak jsme zvědavá co se zase naučí 😀 😀 . my na tu rehabilitaci chodíme 1y za měsíc takže to docela je ok, jen ta cesta přes celý ěmsto neni nic moc, navíc ve středu musíme jít dřív, protože s ejdu ještě zeptat na diabetologii jak dopadli ještě nějaký testy na štítnou žlázu.

haaninaa
2. říj 2010

Ahojky holky,
tak v Plzni jsme dopadla takhle: žádný váček se žloutkem u mě neobjevili. Zato se mi vytvořil na pravé straně folikul o velikosti 22 mm, z čehož Rokyta žasnul. Při každé návštěvě jsem měla folikul jen na levé straně a vždy tak 15-16 mm, nikdy víc. Včera jsem to byl dvanáctý den cyklu a hned takhle velký. Takže mi hned píchli Puregon a ještě jednu injekci na protilátky a v jedenáct hodin jsem šla na 4. IUI. Při výkonu jsem cítila divný tlak v břiše, když jsme přijeli domů, tak jsem špinila a neskutečně mě bolelo břicho, takže jsem až do rána spala.Teda, v půl osmé večer jsem byla čurat, vydržela jsem to od jedenácti hodin, tak doufám, že jsem ty mršky nevyčurala. 🙂 🙂 Když jsem mu říkala, že mrška nedorazila, tak říkal, že se to občas stane a výsledkem je asi právě tenhle velký folikul. Jinak jsem ještě dostala na zavádění Utrogestan, který nesnáším, vadí mi to zavádění a za 14 dní mám utělat těhu test.
Jinak na radu Adenky jsme byli v Globusu, manžel byl na mě tak hodný, že mám novou krásnou zimní bundičku, bílé barvy, jsem zvědavá, jak dlouho bude bílá, já jsem totiž děsný prasátko, botičky a kabelku. Úžasný nákup... 🙂 🙂
Pant - který den bývá v Natu Švábek?

Celý den ležím, ještě pořád mě neopustila nemoc a snažím se odpočívat, aby se to povedlo, tak uvidíme.

Sabcav - teď se narození počítá tak, že první tři dny jsi doma zadarmo, a pak myslím, že je 40 nebo 60% z platu, ale to si nejsem tak jistá. Mají to udělaný tak, aby lidi zkrátka marodili jen v nezbytných případech. A teď ještě prvních 12 dní platí zaměstnavatel a pak až stát, takže musíš mít lístek na peníze na konci měsíci a i po dvanáctém dni, ten je teď pro státní sociální zprávu.

Zdravím všechny....

haaninaa
2. říj 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, říjen 2010 - konzultace 2.IVF
m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 5.10.2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu; 1.10. 4.IUI (folikul nám narostl na 22 mm, tak to prý zkusíme znova🙂)

TĚHULKY :
lucinda3.............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 39tt, odhad váhy 3,5kg, 1.10. poradna + 3. monitor
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 32tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 35tt, poradna 14.10., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 35tt, 24.9. nástup na MD , poradna + monitor 13.10.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 31tt, poradna 14.10 diabetologie + rizikovka 7.10
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt negativní, na 70% je to holčička-Terezka, 30.9. hematologie Martínková , gyndr. 11.10, dia+riziková poradna Lochotín 14.10., čekáme na výsledky tripplů, snad to bude ok

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 7týdnu (64cm, 5620g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g) , v 6 týdnech (56cm, 5010g)

pantomima
2. říj 2010

@haaninaa držím moc moc palce a věřím, že teď to vyjde!!!Musí!!!

Švábek je tam snad každý den, jen myslím, že má teď ještě dovolenou 😉 možná už od pondělí tam bude, minulej tejden byl na dovče

m.evzenie
3. říj 2010

Krásnou neděli,
Lucko, to má Matýsek krásný mantinel, to se mu to hajá a spinká.
Hani, moc držím palce, aby IUI byla úspěšná a ty jsi za nedlouho hlásila // a pěkně si tu rozjela těhu.
Sab., jak bylo na výletě, oplatku bych si taky dala.
Ilčo, to to letí, hlavně aby jsi měla rychlý porod a oba jste byli v pořádku. Jen si ještě užij výlet a nákupy v Plzni.
Včera jsme byli v Dlažově na Walda Gengu, tak jsme si pospali, bylo to super. Teď vařím, dělám špenát. A odpoledne
jedu k mamině, trochu ji obveselit a připravit věci na zítra, jede na chemoterapii.
Užijte si neděli.

haaninaa
3. říj 2010

Ahojky holky,

@m.evzenie - držím mamince palce, aby chemoterapii dobře snášela a byla úspěšná.

Holky, když by se to povedlo, nemůžu to vykašlat? Mám docela kašel a každou chvíli prskám.... 🙂 🙂

Já dneska nevařím, vaří tchýně, houbovku s knedlíkem, mňam mňam....

Lucko, zkus cibulový čaj a jitrocelový sirup, dělá divy a stojí okolo 40 Kč, a není špatný, jen je dost sladký....

gambrinuska
3. říj 2010

@haaninaa tak to je krásná zpráva, ten folík byl pěknej 😀 tak jen za 14 dní něco zahlásit a je to ještě lepší 😅
jinak holky SOS kde sídlí ta Ulčová?? máme tam jít zítra a zapomněla jsem na to jak na smrt, nějaké rady ohledně toho co nás čeká??? jo a hned v úterý jdu na tu hematologii, tak to nějak utíká a já furt něco nestíham 😅 aspon nemam čas myslet na blbosti 😵
jinak všechny moc zdravim

sabcav
3. říj 2010

@gambrinuska na Lochotíně 🙂 , počkej, zkusím ti to najít 😉 . A na hema jdeš kam 😕 ? Jj, aspoň není čas myslet na blbosti, u Andrejky jsem taky řešila každé píchnutí v břiše a teď jsem ráda, když mám chvíli po o klid a večer při tv klid a malá se zahejboší 😀 😉

sabcav
3. říj 2010

@haaninaa neboj, nevyprskáš 🙂 , ať se brzy uzdravíš 🙂

sabcav
3. říj 2010

@m.evzenie mamince držím palce 🙂 . Jak bylo? 😕 Nebylo 😀 😝 . Zvíře spalo do 16,30 )3,5 hodiny), tak nemělo cenu nikam jet, tak jsme šli ke tch. Alespoň tam měli teplo a né jak minule 😠 .

sabcav
3. říj 2010

@haaninaa no ten folík je teda pěkné překvápko 😵 , tak moc moc držím palečky 🙂

l.u.c.i.e
3. říj 2010

Ahoj holky,

malému i mě už je lépe. Brala jsem paralen 3x denně a koupila jsem si jitrocelový sirup. Myslím, že obojí pomohlo. Malej byl i hodně spací. Asi potom paralenu 🙂 Kapky do nosu pomohli, už se mu volněji dýchá 🙂 Dneska už je zase veselej a ukecanej svojí žvatlaninou 🙂

@marketa137, mantinel jsem si nechala šít od jedné dívčiny z druhé diskuze kam chodím. Jestli budeš mít zájem, tak jí písni do IP na lucia.kl. Stál 523kč i s dopravou... Chtěla jsem dražší látku a posílalo se to ze Slovenska.
Jak dlouho se chodí na kontrolu kyčlí: Za měsíc jdeme na druhou kontrolu...

@ilca1, v těhu jsem běžně pila kávu. Slabší a s mlíčkem. Piju to i teď při kojení.

@haaninaa, to je skvělé, že ti rovnou udělali IUI. Tak doufám, že se vajíčko oplodnilo. Držím pěstě.

adenka84
3. říj 2010

Ahoj holky,

já jsem stále drogy, a to už musím zítra do práce, vůbec si to nekožu představit ajk tam celý den vydržím..nu budu muset..

Hani, tak to je skvělá zpráva, asi jsi to vůbec nečekala co? Možná tě za 14 dní čeká velké překvapení, držím palečky...
Gambrinusko, Ullčová je na Lochotíně...Je to pavilonek hned naproti pavilonu gynekologie a porodnice...je tam recepce na té se nahlásíš, něco málo s vámi sepíši, dostanete čísílko a počkáte až vás vyhlásí...Pokud mohu radit, jdětě brzy ráno..třeba už od 1 hod dříve než tammáte být...Nám to tak řekla hned při objednávání, že lepší počakt 1 hodinku než pak třeba 3 hod..Udělali jsme to tak a byli jsme opravdu brzy na řadě asi do 15 min...

marketa137
3. říj 2010

@l.u.c.i.e mantinel je krásnej ale já už mam 3 😉 a Tomík každou chvíli ten mantinel sundavá 😀 ,a le je fakt super. na kyčle se chodí dle doktora. S Vikínem jsme byla v 6 týdnecha pak už jen ve 4m a s Tomíkem jsme byla v 6 týdnech, ve 4m a ještě doktor řek že at přijdeme pro jistotu za 4m. neměl ještě úplně dozrálá jadýrka. jsou ale děti co chodí i v roce. Ale mylsim že v 6 týdnecch a 4m chodí všichni 😉

l.u.c.i.e
3. říj 2010

@marketa137, nevím právě kolikrát se na kyčle chodí, tak jsem zvědavá. Uvidíme za měsíc co a jak. Snad bude vše ok.

gambrinuska
3. říj 2010

@adenka84 díky, nevim že jsem se blbec nezeptala kde to je, hledala jsem na netu a našla jsem že je na borech-no snad jí zítra najdem 😕 😅

lucinda3
3. říj 2010

Zdravím vás!

Ještě se hlásím 2v1 😉

V pátek poradna i monitor ok - tentokrát nás nemuseli budit 😀 , Odhad váhy 3,7kg, další poradna den po 1. termínu tj. 7. 10. Všichni už jsou napnutí, když posílám smsku čekají už na novinku z porodnice 😎 Ještě jsme si s mužíkem udělali poo nákupní odpoledne v Olympii, velice úspěšné, oblékli jsme ho doslova od hlavy k patě, v Hervisu, Hannahu a CaA, tak jsem spokojená a můžu jít rodit 😉 Malýmu jsme v týdnu koupili čepici a svetr co potřeboval, na mimi ještě bundičku, no a já mám slíbeno po porodu komplet oblečení, ať si prý vezmu 1/3 z porodného a koupím si co chci 😵

Malýho jsme nechali babi a dědovi, jeli na prohlídku pivovaru tak jsem zvědavá s čím přijedou 🙂

Luci mantinel úžasný, já mám takový obyč froté hráškově zelený a chtěla bych nějaký krásný barevný, ale okolo celé postýlky, objevila jsem v Plzni tudíž bez dopravy různé vzory tak ho asi objednám http://www.janperi.cz/eshop/detske-postylky/man...

Haaninaa s IUI super, budu moc držet palce!! Já měla první dvě IUI z levého a nic a třetí z pravého - nebo to bylo obráceně ale to je jedno 😅 - no a povedlo se takže Tobě se taky zadaří!!

Evžen mamince moc držím palečky...!!

Ostatní moc zdravím a přeju krásný zbytek neděle 🙂

SNAŽILKY:
avant ...................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, říjen 2010 - konzultace 2.IVF
m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 5.10.2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu; 1.10. 4.IUI (folikul nám narostl na 22 mm, tak to prý zkusíme znova)

TĚHULKY :
lucinda3.............. 3. IUI (1.stimulované Clostilbegyt - 19.1.2010) 40tt, odhad váhy 3,7kg, 7.10. poradna + 4. monitor
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 32tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 35tt, poradna 14.10., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 35tt, 24.9. nástup na MD , poradna + monitor 13.10.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 31tt, poradna 14.10 diabetologie + rizikovka 7.10
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt negativní, na 70% je to holčička-Terezka, 30.9. hematologie Martínková , gyndr. 11.10, dia+riziková poradna Lochotín 14.10., čekáme na výsledky tripplů, snad to bude ok

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 7týdnu (64cm, 5620g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g) , v 6 týdnech (56cm, 5010g)