Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

sabcav
7. říj 2010

@douda tak co, glykemie dobrá? určitě jo 🙂

sabcav
7. říj 2010

@pantomima 😲 , to máš stejný tp jako s Terkou? Tak uvidíš, kdy se bude chtít Oskárkovi na svět 😉

sabcav
7. říj 2010

@haaninaa držím palce, ať tě obvoďák nechá do neděle doma a hlavně ať na tebe vykouknou // 🙂 . My kočky nemáme ☹ , domů je nechci a na zahradě nemáme žádný zahradní domek, kde by mohly být v zimě a navíc taky máme psa, co si hraje se zvířátky, jenže ten náš je zlatý retriver, kolikrát nosí u tchánů kočky v tlamě a drží je za krkem 🙂 , jako nic jim neudělá, ale že by z toho byly kočky nadšený, tak to rozhodně ne 😀

sabcav
7. říj 2010

@ilca1 to jsem nikdy neslyšela 😕 . Spíš bych si to selským rozumem odůvodnila tak, že zátka odchází na konci těhu a voda se může zkazit taky na konci těhu, tak z toho to možná vzniklo 😕 😉 . Neboj, dr. si tě a Elišku pohlídají a vše bude ok 🙂

sabcav
7. říj 2010

My nakonec sjeli na gyndu, pže mě začalo hnusně tvrdnout břicho a malá se fakt nechtěla hejbat, stejně jsem měla mít v pondělí kontrolu, pohlaví nevím, udělal jen rychlý utz, jak drží čípek a jestli je placenta ok 😉 , ale hlavně triply mám negativní 😵 . Taky jsem nafasovala magnézium, mám brát 6 tablet denně a co nejvíc ležet...haha, tak to asi neprojde 😀 😉 . Musím doufat, že bude vše ok a holt budu ležet, když to půjde 🙂 . Hezký den všem 🙂

l.u.c.i.e
8. říj 2010

Dobré ránko,

@michamicha, gratulujeme 🙂 Je to krása. Až se všichni sejdete, bude veselo... To Vojtíšek už bude velký oproti Klárce 🙂

@douda, mrzí mi, že nakonec musíš píchat, ale na druhou stranu, co bysme neudělali pro naše dítka 🙂

@haaninaa, snad se s obvoďákem domluvíš a nechá tě doma... Snad na tebe brzo vyjuknou // 🙂 Moc ti to přeju...

@ilca1, taky jsem nic o tom, že když odchází hlenová zátka, že se kazí voda... Spíše se jen tělo připravuje na porod...

@sabcav, tvrdnutí břicha známe moc dobře. Magnesko jsem měla taky, ale v pytlíčkách... Je mi jasné, že s malou si moc neodpočineš... Určitě vše bude v pořádku.

No, my jsme dnes vzhůru od 5hod od rána. V 7hod usnul se mnou na 40minut a teď tu kope s nožičkama a povídá si... To dnes bude den. Já jsem jako praštěná, že nevím jak se nastartovat po necelých 5 hodinách spánku a to ještě přerušovaně...
V poledne jdeme do poradny, tak jsem na nás zvědavá. Asi dostaneme i očkování.
Pěkný den

ilca1
8. říj 2010

Ahoj taky přeji hezké ráno 🙂 Holky díky už jsem se pro jistotu ptala i doktorky na tu vodu aby jsem něco nezanedbala a je to fakt jen kec 🙂 naštěstí jinak už bych zase plašila. 😅
Já jsem myslela v noci že asi pojedu,večer mě kolem 9 začalo pobolívat v podbřišku a sem tam kontrakce tak jsem si šla lehnout s tim že to zaspim, navíc jsme se s manžou drobátko štěkli tak jsem mu nic neřekla a šla , ale a voci mě to chytlo znova kolem 2 hodiny , seděla jsem na posteli , chodila, a přemýšlela jestli ho mam vzbudit, nakonec jsem ulehla a usnula , teď už je to zase dobrý, A le musim říct, že jak jsem v noci chodila aby jsem to rozchodila tak jsem si říkala , že bude lepší když mě to vyvolají, než by jsem se oblíkla a dojela do Plzně tak bych měla strach že porodim a mě musí dát hned jak mě odteče plodovka ještě kapačky s antibiotikama na toho streptokoka, Ach jo,........Na druhou stranu...možná kdyby jsem v noci jela už to mam za sebou , určitě by mě k tomu dopomohl ten strach 🙂
Včera jsem připravila Eli druhou postýlku co bude mít u nás v obýváku ,máme patrovej barák tak jednu má v ložnici a tu cestovní tady dole aby jsem jí měla na očích , pak přidam fotečku.
přeji hezký den 🙂

douda
8. říj 2010

Holky co způsobuje to prosáknutí , hraniční glykémie , nebo občas ketolátky v moči jsemm z toho jelen , jinak po snídani glymča 4,7 🙂 .

ilca1
8. říj 2010

Douda já taky vůbec nevim,hledala jsem to na netu ale marně, já z toho mam taky blbej pocit když to mam na hranici ,asi ta glykemie.A ty máš v moči ketolátky? Já tedy jednou za čas slabě jo,

ilca1
8. říj 2010

Douda napsala jsem dotaz na doktorku z gynekologie na netu, je fajn odpoledne by měla být odpověď tak já ti to pak napíšu ona nám to vysvětlí 😉

pantomima
8. říj 2010

@ilca1 tak mi to pak taky dej vědět, docela mě to zajímá 😉

pantomima
8. říj 2010

podle mě to tedy vzniká při dekompenzovaný cukrovce, je to řada fyziologických procesů, kdy se prostě tekutina nevstřebává, tak jak má, probíhá to na buněčný úrovni aproces je složitej, uplatňuje se vysoká hladina cukru v krvi......, pro mě je to složitý to vysvětlit a taky princip vzniku přesně neznám, hlavně musíte mát cukr pod kontrolou, jinak dochází k horším a velkým vývojovým vadám....no, není to nic hezkýho a nezatěžujte se tim....

l.u.c.i.e
8. říj 2010

Jsme zpět z poradny. Máme ve 3 měsících 6430g a 63cm 🙂 Taky jsme dostali 2 očkování. První
hexavakcínu a druhou provenar 13. Jsem zvědavá jaká bude reakce. Snad to zvládneme bez teplot. Jinak je vše v pořádku

l.u.c.i.e
8. říj 2010

SNAŽILKY:
avant ...................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, říjen 2010 - konzultace 2.IVF
m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab.,další návštěva Natu v září UTZ 12.-13.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 5.10.2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 1xIVF - neúspěšné, 3x IUI - vše bez úspěchu; 1.10. 4.IUI (folikul nám narostl na 22 mm, tak to prý zkusíme znova)

TĚHULKY :
lucinda3.............. 3. IUI (1.stimulované Clostilbegyt - 19.1.2010) 40tt, odhad váhy 3,7kg, 7.10. poradna + 4. monitor
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 32tt, čekáme holčičku další poradna 10.9
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 35tt, poradna 14.10., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 35tt, 24.9. nástup na MD , poradna + monitor 13.10.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 31tt, poradna 14.10 diabetologie + rizikovka 7.10
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt negativní, na 70% je to holčička-Terezka, 30.9. hematologie Martínková , gyndr. 11.10, dia+riziková poradna Lochotín 14.10., čekáme na výsledky tripplů, snad to bude ok

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), 14 týden (63cm, 6430g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g) , v 6 týdnech (56cm, 5010g)

marketa137
8. říj 2010

@l.u.c.i.e tak to gratuluju, to bude pěknej obřík vi´d. my byli na 8m a Tomík prostě mlíko nechce 😖 , tak to nemam řešit a že stačí aby měl 3 mléčné dávky za den. naštěstí kaši jí tak jí má k snídani a k večeři a odpoledne ještě jogurt 😉 . jinak prý bude celkově drobnější a v roce asi nebude mít víc jak 8,5kg což mě přijde strašně málo když Viki měl v roce 10,4 kg 🙂 . Ale na rehabilitacích ho chválila že je vidět jak hezky cvičíme 😀 a vojtovku už nemá jen balanční cvičení na míči který ho teda baví 😉

Jiank to proskáknutí měl jak Viki tak i Tomík 😒 , je to špatná kompenzace cukrovky ale je zvláštní že Viki žut o měl od 32tt a Tomík až v 35tt ale tomu s ety hodnoty rychle zvyšovali takže tomík an tom byl daleko hůř. U Tomíka ještě v 32tt vše ok a ve 35tt už to prý bylo hodně znát a v 36tt už byl naštěstí venku a Viki to měl od 32tt mírnýa stoupalo to pomalinku takže s enarodil až v 37+0tt a byl na JIP jen na sledování 😉

douda
8. říj 2010

Ahojky
Moc všem děkuji , jinak mám radost dneska glykémie 4,7 , 4,8 , 5,3 a 5,1 , tak snad budou výsledky za 14 dní dobrý , jinak jsem objednala monitor dechu radši pro naší cácorku 🙂

sabcav
8. říj 2010

@douda super výsledky 😵 . Na Matýska jste monitor neměli nebo ho mezitím prodali??? Já bych měla taky dát do kupy nějaký seznam, co je třeba dokoupit, moc věcí nepotřebujeme, ale něco přece jen jo, tak abychom na nic nezapomněli 😉

sabcav
8. říj 2010

@marketa137 no pěkně vás na rhb pochválila, ještě když jste tomu cvičení moc nedali 😀 😉 . Jo cvičení na míči, to taky A. moc bavilo 🙂 . To mi uniklo s tím T. mlíkem, já měla za to, že kojíš... 😕

sabcav
8. říj 2010

@l.u.c.i.e to je Matýska pěkný kousek 😵 . Ať jste bez reakce 🙂

sabcav
8. říj 2010

@ilca1 koukám, že Eliška už se asi pomalinku začíná chystat, když tě v noci takhle prohání 😉 . Mě takhle malá prohnala 2* a poslední noc byl klid (před bouří 😀 😝 ), asi aby mě nechala odpočinout a pak už jsme na to šly doopravdy 🙂

sabcav
8. říj 2010

Jinak u nás docela dobrý den, až na to, že Andrej ráno neví, kdy vstávat a po o bědě aby jí člověk do postýlky tahal heverem 😀 😝 😠 . Jenže bez spánku to ještě (naštěstí 😉 🙂 ) neuzvládne, takže když jde spát po obědě pozdě, nikam po spaní a svačině většinou nestíháme jít ☹ . Dneska jsme byli teda u tch 🙂 , tak tam jedla maliny 😲 (ona, které ovoce nee) a pomáhala tchánům vybírat mrkev a natí krmila králíky 😎 . Zítra chce manžel tapetovat, to jsem zvědavá, jak mu to půjde, snad ok 😅 . Hezký víkend všem 🙂

l.u.c.i.e
9. říj 2010

Dobré ránko,

malej je teď u mě na lehátku a kouká, jak koníkuju Dnešní noc celkem šla. Byl sice strašně ukňouraný a často se probouzel, ale jinak jsme byli bez teplot. Snad se ani nedostaví. Jak dlouho trvá reakce po očkování? Myslíte, že dnes už to bude ok?

@marketa137, však se ti děti rozpapají... Všechno doženou... Buď nadruhou stranu raději, že je Tomík menší. Víš jak mě bolí záda od zvedání. Hrůza. 🙂

@douda, moc pěkné hodnoty. Jojo, monitor dechu doporučuju. Budeš pak klidnější.

@sabcav, pěkné tapetování. Ať se manžel u toho moc nerozčiluje 🙂 Vy holky, odpočívejte a jděte na prochajdu 🙂 Má být hezky...

marketa137
9. říj 2010

@sabcav no prý je hned vidět když se pravidelně cvičí 😀 😀 , já teda u Tomíka věděla že jen potřebuje čas takže jsem to cvičení zase tak neřešila, ale má válec na lezení a ten se mu taky líbí. J8 mlíko neměla ani u Vikína a ted se to opakovalo 😒 , Viki taky zlobil a pak zabral Sunar banánovej ale tomík prostě lahev trhá z pusy a včera měl čaj a ten pil dobře takže mu asi jen to mlíko vadí, ještě zkusim ten sunar a uvidíme 🙂

@l.u.c.i.e on jí všechno a rád, jen to mlíko nechce 😝 , ona i rehabilitační říkala že je dobře je je drobnější, kvůli posílení svalů je to lepší než kdyby byl moc velkej. Jen proti vikimu je to rozdíl a je fakt že i když měl přes 4kg tak byl takovej drobek 😀

@douda to jsou super hodnoty, ty jsme nikdy neměla ani při vysokých dávkách inzulínu 😒 , tak mylsim že za 14 dní to bude ok, nebo beze změny 😉

ilca1
9. říj 2010

Hezké ráno všem 🙂 tedy už poledne 🙂
Tak doktorka mě napsala že je to zadržování vody v organismu plodu a způsobuje to cukrovka infekce nebo rozdíl v krevních skupinách. Tak proti tomu stejně nemůžeme nic moc dělat.Snad bude po porodu vše OK ale mam z toho strach, já nevěděla že hranice je 2 to až když napsala douda mě jen řekli 1,95 je ok ale určitě mě to ještě stoupne.
Jinak Douda ten monitor je super věc fakt budeš klidnější.A hodnoty máš ukázkový,
Sabcav tak u nás je klid dokonce jsem poslechla doktora a ráno měla s manželem sex 😅 ale jen takovej ..... 😎 já mam strach aby jsme něco neudělali a on taky tak to tak potom vypadá 😀

adenka84
9. říj 2010

Ahoh holky,
koukám, že Ilonka je ještě celá, čekala jsem, že do pátku porodíš svého andílka a ty jsi stále 2 in 1....přeji ti krásný, rychlý a hlavně pohodový porod...

Micha, gratuluji k neteřince, dnes jsem je viděla v Plzeňském deníku, moc to tam všem čtyřem lsuší

Dnes jedu s manželem, s kamarádkou a jejím přítelem do Kina na Habrmanův mlýn..Jsem zvědavá jaké to bude, říkají, že je to docela maskr..Doufám, že tam celý film neprochrchlám, jinak mě asi vyvedou z kina za límec...Vůbec se toho nemůžu zabvit, stále se mi to drží a už mě to leze krkem...

Mějte se holky krásně, užívejte si dnešního slunečního, i když studeného dne, ale i tak je to příjemné...

sabcav
9. říj 2010

@l.u.c.i.e děkujeme, má hotovo ze 3/4 - víc nestihl, Andí by to při spaní rušilo a navíc mu došlo lepidlo 😲 . Ale vypadá to dobře 😎 a ani jsme se při tom nezabili 😀 . Dělal to sám, bohužel nikdo neměl čas jít mu pomoct, a já mu pomoci nemůžu, navíc co s A., že 😕 😉

sabcav
9. říj 2010

@l.u.c.i.e ještě jsem zapomněla k tomu očku - tyhle mají reakci do 48 hodin 😉 , tak to ještě den zvládněte 🙂

sabcav
9. říj 2010

@marketa137 aha, no já měla při Andrej mlíko už od 16.tt těhu, teď jsem tam tuhle trošku měla a teď zase nic ☹´, tak uvidíme, snad to neznamená nekojení 😢 😔 ☹, času je ještě dost 😉, ale zase když mlíčko nebude od maminky, tak bude od medvídka 😀 (Andí pije jen Nutrilon 😉).

sabcav
9. říj 2010

@ilca1 jo to znám, člověk je opatrnej a pak to není ono 😖 😉 . Ale třeba to Elišku popostrčí 😉 . Hlavní je ,jestli byl manžel (ehm) uvnitř 😉 (škoda, že tu není stydící smajlík 😀 😉) , ty spermoni tomu moooooooc pomáhají 😵 😉 . Obsahují totiž stejné látky jako ty vyvolávací gelíky a tablety 🙂 😉 .

sabcav
9. říj 2010

@adenka84 užijte si kino 🙂 , já jsem teď našla, že u nás v Chebu dávají od 22,30 Román pro muže 😎 , tak přemýšlím, že znásilním tchýni ke hlídání a půjdeme 😉 . Když tak dám vědět, jaké to bylo 🙂 😉 .