Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

sabcav
13. lis 2010

@roby moc hezké fotky 🙂

sabcav
13. lis 2010

@terka82 moc držím palečky na ketík 😵

sabcav
13. lis 2010

@douda ty jo, tak to už máš fakt za pár 😅 . Snad to bude rychlovka 🙂 , budu na tebe myslet 🙂 . Jo o otesánkovi mi něco povídej, jedl sem, snědl sem, teda já ne, ale Andy 😀. Jogurty kupujeme celé plato a pribiňáčky taky celé plato (na svačinu sní 2* po 80g a ještě kouká, co dostane 😅). Te´d jsme zjistili, že je ve stříbře podniková prodejna, tak když jedeme do Plzně (nebo spíš teda z Plzně na zpáteční cestě), tak se tam stavíme, Andí chutnají a ovocný jogurt vyjde na nějakých 3,50, což je super, při naší spotřebě - denně sníme minimálně 3 - jeden Andy, jeden manžel a jeden já 😉 .

sabcav
13. lis 2010

@pantomima fotky hezké 🙂 . Zdá se mi to, nebo se mu to moc nelíbilo 😕 😀 ?

sabcav
13. lis 2010

Krásnou neděli všem 🙂

pantomima
14. lis 2010

pěknou neděli

no, nadšenej z toho moc není 😀 , ale museli jsme ještě udělat jednu léčivou koupel, měl suchou kůži a naordinovali nám olejovou koupel, 3x a je vyloupnutej a jemňoučkej 😀

noc byla celkem ok, vzbudil se jen třikrát, jednou tedy na hodinu, ale dalo se to

Terka má rýmu, tak celou noc frkala, smrkala.....ale zvládla to bez dudu, ani si nevzpomněla a celej den taky nic....asi je fakt už velká ségra 😀

douda
14. lis 2010

Ahoj
Vše připraveno tak zítra si jedu pro tu naší cácorku 🙂 .

marketa137
14. lis 2010

@douda to to teda uteklo 🙂 tak hlavně at to máš rychlý a brzo malou u sebe 😉

@pantomima dodatečně vše nej k malému, nějak se to tady rozrodilo 😀

pantomima
14. lis 2010

tak jsme absolvovali první prochajdu, foto v albu 😵

l.u.c.i.e
15. lis 2010

Dobré ránko,

@terka82, taky držím palečky, aby se KET povedl a miminko se vyvíjelo jak má.

@roby, krásné fotečky Štěpánka.

@douda, za pár hodin budeš mít malou u sebe 🙂 To je krása. Co nejkratší porod 🙂

@pantomima, moooc pěkné fotečky...

Holky, tak jsem zjistila, že jsem si s tou kaší moc nepomohla, jelikož sice nevstávám ke kojení, ale na bolesti bříška... Strašně se kroutí... Máte nějakou radu?

pantomima
15. lis 2010

@l.u.c.i.e já vstávám taky celou noc, malej byl zase vzhůru každou půlhodinu, jsem vyřízená, má to naruby, přes den chrní jak andělíček

dávej ho pořádně odkrknout a na bříško, když ho máš pod dozorem, pak masáře bříška ve směru hodinových ručiček a cvičení s nožičkama......kapičky, třeba Sab simplex, teplé obklady na bříško- nahřát plenu nebi peckovej polštář z DM, retální rourka- ta byla jediná, co nám s malou pomohla, ale pokud na to má trpět, tak se to stejně nedá moc ovlivnit

l.u.c.i.e
15. lis 2010

@pantomima, tak to je mi líto, že musíš tak často vstávat. To mi jsme od narození v noci dobře spali, jen chtěl max 3x nakrmit a chrněl dál... Snad se to spraví. Stačí pevný režim 🙂

To jsem všechno dělala... Dávala jsem ho na bříško, jak ho bolelo nechtěl na něm být... Přitom vždy mi spal na bříšku. Sab simplex jsem dávala taky. Zabral až včera kdy se 2x vykadil... Před tím 2 dny nebyl. V noci jsem mu i masírovala bříško a to se taky kroutil... No, asi ten přechod na kašičku byl moc brzy. 😔 Sice neměl hlad, ale to bolení bříška... ach jo. No jeden dobrý skutek to má. Nalila se mi opět prsa 🙂 I když po nočním kojení už je zase tolik nalitá nemám 😔 Je to začarovaný kruh.

ilca1
15. lis 2010

hezké ráno 🙂
Doudě drzim palce ať to má rychle za sebou 😉
Eliška spinká tak koukám co je nového. Eli je vzhůru jen jednou za noc papá večer v 9 hodin pak se probudí kolem 1-1.30 a pak až ráno kolem 7 hodiny 🙂 jinak přes den papá po 3 hodinách.Je zlatíčko 🙂

pantomima
15. lis 2010

já mám prsa jako šutr, ale je pravda, že po nočním kojení trochu úleva

malej chytil rýmu od Terky, tak jsem ho teď prvně odsávala ☹ , chuděra malej 😖

l.u.c.i.e
15. lis 2010

@ilca1, moc vám přeju, aby vám to vydrželo 🙂 Je neuvěřitelné, že už je Elišce měsíc. Toto letí.

l.u.c.i.e
15. lis 2010

@pantomima, my jsme prvně malého vysávali když mu nebyli ještě ani 2 týdny... Je to ale pro ně úleva 🙂

pantomima
15. lis 2010

@l.u.c.i.e dneska před půlnocí mu bude tejden 😵

ilca1
15. lis 2010

Jo jo dneska je Eli měsíc 🙂 hrozně to letí.včera jsme konečně napsali děkovný dopis do Natalu tak to dneska pošlu.přidala jsem tam i fotku.uvidíme,jestli ještě budeme potřebovat jejich pomoc 😎
odsávání už taky máme za sebou, máme tu odsávačku na vysavač,vypadá to hrozivě ale asi nejhorší na tom je jak řve ten vysavač jinak jim to asi hodně pmůže

l.u.c.i.e
15. lis 2010

@ilca1, taky jsme do Natalu posílali děkovný dopis 🙂 Hrozně ráda na centrum v vzpomínám. Zvlášť na pana doktora Švábka, toho jsem měla nejraději...

sabcav
15. lis 2010

Ahoj , 🙂 zdraví marod , ☹ leze na mě nějaká chřipka :-/ a Andí už má taky zelenou rýmu 🙄. Tak snad se nám to nerozjede a úspěšně se toho zbavíme 🙂 . Mám jediný štěstí, že mi došli papírky do glukoměru (jsem si myslela, že tu ještě jedny mám a ono nic , =- 😅 ) a ty poslední, co mi ve čt napsali, musí jít přes revizního lékaře a potvrzenej poukaz mi pošlou poštou, za svoje je fakt kupovat nebudu, jedno balení se 100ks - to je na necelý měsíc stojí 1400 a tak nějak vím, kolik čeho jíst, aby mi to vyšlo 😉 ), jinak nevím, to by asi byly hodnoty po těch hektolitrech čaje s citrónem a vanilkovým cukrem 😀

sabcav
15. lis 2010

@pantomima hezké fotky z prochajdy 😵 . Ať se brzy uzdravíte, ta rýma je fakt nepříjemná ☹ , ale taky máme odsávačku na vysavač a je to super 😵 . Používám jí občas i já 😀 . To my si na dudlíka pravidelně vzpomeneme, když jí ukládám (mamí posím dudíček), nicméně furt dokola opakuju pohádku a zatím zabírá 🙂 . Akorát místo obvyklého usínání na 5 imnut je z toho 30 minut jak nic 😒 . Ale usne 😔 🙂 .

sabcav
15. lis 2010

@ilca1 Eliška je se spaním šikulka 😵

sabcav
15. lis 2010

@l.u.c.i.e to je mi Matýska líto, že ho bolí bříško ☹ , snad se to brzy zlepší 🙂 . My začínaly v 6 měsících mrkvičkou, kaši až pak, ale Andí chrněla celou noc od 3 měsíců - ač byla kojená). A bolení bříška přešlo kolem 7 měsíců, když se rozplazila ☹ . Teď je A. 1,5 roku a stejně musím přemejšlet, co vařit, když třeba 3 dny nekakala, jako dát jí ten poslední den něco nadýmavýho (květák, brokolice) by byla sebevražda 😖 . Co zkusit jinou kaši?

pantomima
16. lis 2010

Pěkné ráno

tak dnešní noc docela šla, malej se budil cca po 2-3 hodinách, najedl se a hned zase usnul, ale má děsnou hnusnou hustou rýmu ☹ , tak odsávám a kapu
až se probere, musíme zpátky dop porodky, včera mi volali z neonatologie, že mu neudělali vyšetření očiček na zelenej zákal, tak že se máme přijet ukázat, tak tam s nima hned tu rýmu zkonzultuju

l.u.c.i.e
16. lis 2010

Dobré ránko,

@sabcav, přeju brzké uzdravení... Snad to zůstane jen u toho nachlazení.
Asi změním značku či přestanu kašičku dávat. Pro mě to stejně žádnou změnu nepřineslo a vstávat za noc stejně několikrát. Buď na kojení či na bolení bříška... Tak to raději, ať nemá bolesti bříška. Sab simplex nějak nezabírá... 😔 Možná to chce ten čas... Včera jsem mu dala kašičku a v noci 5x vzhůru. Kroutil se a od 3hod už chtěl papat. Aspoň se mi trochu prsa nalila...

@pantomima, hlavně že papá. Rýma snad přejde. Hlavně prokapávat a odsávat. Ale však to znáš sama. Už jsi zkušená mamina 🙂 To je fakt, aspoň se na něj v porodnici mrknou...

l.u.c.i.e
16. lis 2010

Musím se pochlubit, co dostane Matýsek pod stromeček 🙂 Včera jsme jí objednala 😀

michamicha
16. lis 2010

@terka82 Terko, moc držím palce 😉 16.11. byl pro nás vloni úspěšný den, tak ať to vyjde i vám 😉

ilca1
16. lis 2010

ahoj holky přeji hezký den-v rámci možností 😎
Eli se dneska byla vážit tak máme v 1 měsíci 4125g 🙂 když nás propouštěli tak měla 3050 tak přibíráme pěkně 😎
Kdy jste dostali po porodu první MS?mě už dva dny nějak pobolívá břicho tak nevim jestli to není od toho.
Luci taky jsme koupili Elišce jídelní židličku pod stromeček,sice na ní má čas, ale něco tam mít musí kvuli Fildovi a než kupovat samé hračky(těch už taky máme dost)tak ať tam má něco užitečnýho stejně by jsme jí koupit museli,ale my máme pastoou ,taky jde rozložit a je s medvídkem.

terka82
16. lis 2010

Ahoj holky. Jen v rychlosti hlásím. Minule to byla dvě čtyřbuněčná vajucha se 7 a 15% morfologií, teď to je jedno 3 buněčné, ale v každé buňce má něco špatně, nějaké nukleární jádro či co. Když jsem se ptala, co to znamená, tak mi bylo řečeno, že by to tam nemělo být... A to druhé je pětibuněčné s 20 % morfologií, což je prý na kvalitu B OK. K transferu byla vhodná obě, tak už jsou v teple. Na krev jdu 30.11. Teď se jdu zase válet. 😀 Večer Vás ještě zkouknu.

Všem děkuju za podporu. 🙂

gambrinuska
16. lis 2010

@terka82 TAK TFUJ TFUJ TFUJ, HODNĚ ŠTĚSTÍČKA, AT JE VŠE V NEJLEPŠIM POŘÁDKU, SMŮLY SIS UŽ VYBRALA DOST 😔 😉 takk ted už jen vše nej 😵
pěkně je hýčkej a sebe taky 😉
jen jsem se chtěla zeptat, mně říkali že zamražují od 6-ti buněčných vejš?? 😕 tak nám zbytek vyhodili ☹ nechápu to