Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
6. lis 2013

@parisek té doby se neboj.. to tě uteče jako voda.. na stýskání nebude čas.. pokud si společenský člověk budeš tam mít o zábavu postráno každý večer to mě věř....

parisek
8. lis 2013

@adenka84 Ahojky, tak už jsem to zjistila, že od nového roku se jezdi jen na 3 týdny prý to změnili ☹ jinak věřím , že to uteče, společenská jsem, ale chvilku trvá než se vstřebám cizí lidi, ale potom už je to dobrý jsem pro každou srandu 🙂 Jak si dopadla ty dneska?

adenka84
8. lis 2013

@parisek no tak alespoň ty 3. týdny.. dobrý jsou... 🙂
dnešní kontrola dopadla opět špatně.. folikuli nerostou jak by měli a Mudr Bouše to už nevidí příliš optimisticky.. i tak další kontrola bude v pondělí... tak uvidíme buď a nebo..

parisek
9. lis 2013

@adenka84 dobrý je cokoliv co může aspoň trošku přispět k vytouženým // v prosinci začnu zobat antikoncepce a v lednu by mělo být ivf tak doufám že teď to vyjde 🙂

adenka84
9. lis 2013

@parisek držím palečky

amy75
10. lis 2013

@ameliie
@ameliie
@adenka84 ahoj holky, tak pátek jsme měli první utz kontrolu stimulace a tedy nic moc ... docela mě to položilo ... Když jsem viděla paní doktorku, jak kroutí hlavou a netváří se moc optimisticky, tak se mi chtělo začít brečet. Viděla jen tři folikuly a říkala, že to vypadá, že se mi vaječníky nějak nechtějí probudit. Při první i druhém IVF to na první utz kontrole nebyl taky žádný zázrak, tam to bylo okolo pěti folikulů, ale přiznám se, že tentokrát jsem čekala lepší výsledek. Asi jsem se moc upnula na to, že když změníme stimulaci, začnou se dít zázraky ... Paní doktorka mi přes víkend navýšila Puregon na 350 j. a zítra jedeme opět na kontrolu, jak to bude po víkendu vypadat. Uklidňovala mě, ať se nehroutím, že vajíček může být méně, ale zase budou kvalitní. To všechno vím, ale stejně mi to šrotuje v hlavě, proč to tak je .... ale asi to vím, nedá se nic dělat, ten ročník narození v občance, už je znát, no .... Tak mi držte na zítra palce, ať je to lepší 😉

ameliie
10. lis 2013

@amy75 To sem snad ani neměla číst ☹ já jsem na tom stejně, též si myslím, že to ted bude určitě lepší a jak vidím, ono to tak být nemusí, ale nezoufej a věř, že i tak se vše podaří! Když nevyjde kvantita, určitě bude lepší kvalita 🙂)) držim palce a dej vědět, já začala s Puregonem dnes, ko utz mám v pátek.

amy75
11. lis 2013

@ameliie jejda, tak to jsem nechtěla, mrzí mě, že jsem tě vystrašila ☹ Ale neplaš zbytečně předem, třeba ty budeš na dlouhý protokol reagovat lépe než já, každá jsme prostě jiná a ty reakce jsou také u každé z nás jiné. Dnes už to bylo lepší, bylo vidět cca 5 folikulů, ale ještě potřebují dorůst. Takže jsem vyfasovala recept, v lékárně dostala 12 ampulí Merionalu na 4 dny, zaplatila 4.300 Kč (to mě málem porazilo, taková darda ....) a v pátek mám opět kontrolu - třeba se potkáme 😉 Uff, přiznám se, že je na mě ten dlouhý protokol docela náročný 😒

beruskkka
11. lis 2013

@amy75
@ameliie Děvčátka, vy jste mě tedy pěkně předběhly, copak to je tohleto... 🙂 Já budu píchat teprve druhý týden Decapeptyl...nepocituji žádnou reakci, zato mám dojem, že jsem nastydla a bolí mě močák, tak piju urologickej čaj, brusinky atd...Celej rok nic a ted toto, tak doufám, že to za týden bude OK. Jinak já nemám s čím srovnávat, takže zatím nemohu říci, ale je pravda, že dlouhý protokol je náročnější a delší to určitě...Jsem zvědavá jak budu reagovat já, doufám, že dobře 🙂
Amy a měřili Tě v centru AMH? Co jsem tak vyčetla, tak pokud má někdo nízké AMH tak reaguje hůře na stimulace delším protokolem a je vhodnější krátký nebo minimální stimulace, ale pokud jsi předtím reagovala dobře, tak nevím....zkus počíst na diskusi Nízké AMH na E miminu.....Ale vše je individuální a u každého jiné, takže se to nedá použít plošně...Držím palce....

beruskkka
11. lis 2013

Copak je asi s Mufmarfíkem, dlouho se tu neukázala a Lucka ta už nám 🙂 možná porodila.... 🙂

beruskkka
11. lis 2013

Jinak jsem koukala, že Lucka už opravdu porodila a to před týdnem...zbytek nám jistě ráda sdělí sama, až bude mít časí...Lucka, mooooooooooooooooooc gratuluji k Marečkovi.....hlavně zdraví,štěstí a lásku Vám přeji do společného života

l.u.c.i.e
11. lis 2013

Ahojky holky, opravdu jsem už porodila a to 1. 11. 2013 ve 14:33 hod. Porod byl vyvolávaný, tak jsem si ho "užila" I když trval jen 3,5 hodiny, ale zato kontrakce hned po 2 minutách. Mareček po narození měřil 50cm a vážil 3150g. Hned byl odnesen na JIRP a je tam doteď. Deset hodin po porodu mu byla měněna krev kvůli těm mým protilátkám. Střídavě nyní bilirubín stoupá či klesá. Pokud stoupne, jde hned pod světlo. Takže já nyní 2x denně lítám do porodnice s mlíčkem a domů za Matějem. Třetí den po porodu jsem byla totiž propuštěna domů. Pátý den po porodu jsem si konečně malého mohla pochovat a nakojit... Nyní je jeho stav stabilizovaný a snad nám ho brzo propustí domů. Začátek byl pro mě dost psychicky náročný.

Jinak vám všem držím palečky, abyste se brzo dočkaly uzlíčka štěstí! Snad vás někdy dočtu...

beruskkka
11. lis 2013

Lucko,tak to byl teda silenej zacatek,ale malej je fakt nadhernej,jeste jednou gratuluju. Snad uz to bude jen lepsi. Doktori vedi co delaji. Drzim palce!!!

amy75
12. lis 2013

@l.u.c.i.e Luci, přeji moc a moc štěstíčka a malinkého hlavně ať z něj kluk jako buk 🙂 Teď už bude jenom lépe a lépe 🙂 Držím vám oběma palce!!

amy75
12. lis 2013

@beruskkka Nestraš, já myslím, že budeš v pohodě, to víš já už musím počítat s tím, že jsem už starší a ta odezva na stimulaci už nemusí být jako u vás mladších. Krev na horm. profil v průběhu stimulace mi nabírali i v pátek, když jsme byli na první kontrole stimulace. Chtěla jsem se na to včera poptat, ale nebyla tam moje paní doktorka Píclová (nebyla už ani v pátek, asi marodí), byla jsem u dr. Krmíčkové a bylo vidět, že mají fofr, ryhle mi spočítala folíky, sestřička zapisovala, hr hr, dostala jsem recept, sestřička dovysvětlila další píchání a už jsme byli venku na náměstí a teprve pak mi došlo, že jsem se chtěla zeptat na tu krev a probrat jak je možné, že ta reakce je menší než u krátkého protokolu.... Fakt to byl včera fofr. No, ono je to jedno, nechám si ty otázky na pátek. Já ty přesné hodnoty AMH nevím, ale nikdy mi nikdo neřekl, že by výsledky byly špatné. Paní doktorka říkala vše v normě, takže jsem nad tím nějak nepřemýšlela, navíc při 1. a 2. IVF bylo vajíček shodně deset, což bylo podle dr. v Natu zlatá střední cesta, ani moc ani málo ... Tak uvidíme v pátek, teď mám Merional, zase vyšší dávky, 300 j., tak uvidíme, třeba na náš v pátek ještě nějaký folík mrkne 😉

majda21
12. lis 2013

@l.u.c.i.e Luci, moc blahopřeju a přeji hlavně zdraví a štěstí. Mareček je nádherný 🙂 Držím palečky, ať je vše v pořádku a ať už ho máš doma.

beruskkka
12. lis 2013

@amy75 Ahojky,jj,zlata stredni cesta! Kolik jednotek hradi pojistovna? Nekde jsem cetla 2200j,ale nevim to jiste. Proc Te dali jiny lek a ne Puregon to vis? Jo a myslim si,ze by si mel lekar udelat cas a ne honem honem. My jim to platime,takze to alespon nedelat tak okate. drzim palce na patek,pak pisnete info co a jak probehlo!

beruskkka
16. lis 2013

Amy,Amelie tak jak jste v pátek dopadly holky?????? Doufám, že máte pozitivní zprávy tak šup sem s nima...já ted čekám na MS. Dostaly jste MS v termínu po Decapeptylu? Přeji pěkný víkend všem.....

l.u.c.i.e
16. lis 2013

Ahojky holky, tak dnešní noc byla relativně klidná. Malej se už začal chytat na kojení, tak snad je to na dobré cestě. Vždy jsem musela dokrmovat z flašky svým mlíkem. Jinak dle váhy přibral 100g, tak jsem klidnější.
Matěj mi kupodivu pomáhá a když Mareček začne plakat, tak hned za mnou běží, že má hlad 😀 Jsem zvědavá, jestli začne žárlit či nikoliv. Jinak tu byla už i doktorka a opět mě uklidnila, že je vše v pořádku... Pořád jsem řešila kojení, že to moc nejde a že je malej dost spavej a ne a ne ho probudit. Musím říci, že dneska se budil ukázkově cca po 3 hodinách.

ameliie
16. lis 2013

@beruskkka ahoj 🙂 já brala i HA, tak mi přišla MS dá se říct přesně 3 dny po dobrání, podle mého kalendáře o 2 dny dříve než bych obvykle čakala. V pátek kontrola dobrý, počet nevim, nějak sem se zapomněla zeptat, ale vim, že na jedné straně počítal dr. 7 a na druhé pak diktoval velikosti v mm a bylo to též kolem 7 🙂 v úterý jdu na druhý UTZ, tak to už se zeptám, dr. říkal, že to je dle jeho představ, tak snad dobré.

Tak ať mrcha dorazí včas a konečně už to začne zase pořádně začít 🙂))
mějte krásný víkend

amy75
17. lis 2013

@l.u.c.i.e Ahoj, to je fajn, že už je lépe, držím palce, ať to jde dál dobře a ať malinkej pěkně příbývá na váze. Matěj je je dobrá chůva, viď? Tak snad mu to vydrží 🙂

amy75
17. lis 2013

@ameliie no vidíš, jak pěkně reaguješ na stimulaci, a to jsi se bála 😉 U mě je to na počty horší, já měla v pátek na kotrole pět pěkných a tři menší folikuly, takže jsem si ještě musela dokoupit na čtyři dny Merional za necelých 6 tisíc, takže jen léky nás vyšly na 13 tisíc ... fakt bezvadný ... Ve středu ráno mám nástup na OPU, tak už začínám být mírně nervozní, doufám, že dopadneme dobře.

ameliie
18. lis 2013

@amy75 Počet teď je docela dobrý, ale nevim, jestli velikostí budou všechna dobrá, zítra mám druhý utz., tak uvidim co mi dr. řekne a hlavně se zeptám na počet 🙂))
Ceny za ty léky jsou fakt masakr ☹ kdyby měl alespoň člověk jistotu, že to k něčemu bude.

Ať ti to ve středu dobře dopadne a dají ti toho správného šampiona 🙂))) dlouhý protokol mám prvně, tak nevim, kdy to čeká mě, ale tak nějak typuju, že do konce týdne. Pak už se budu snad jen modlit, aby se vajíčka vyvíjela tentokrát správně. Taky mám nervy na pochodu, tak se drž!!!

ameliie
19. lis 2013

@amy75 Ahoj, tak jsem dnes vyfasovala též Merional, takže to z peněženky vyletělo jako nic.
Vypadá to, že folikulů bude dost, ale rostou pomaleji, tak mi přidal ještě stimulaci. V pátek další utz. a v ponděli prý OPU. Jak jsi na tom ty? do kdy budeš stimulovat?

amy75
19. lis 2013

@ameliie No, to mi povídej o doplatcích za léky ... ☹( Já minulé pondělí platila v lékárně 4 tisíce a v pátek po kontrolním utz 6 tisíc .... Celkem jsem stimulovala 15 dnů, včera jsme ďobli poslední včelku. Zítra ráno v 8 mám nástup na OPU, tak jsem zvědavá, jaká a jak kvalitní bude úroda. Už mě z nervozity začíná šimrat v břiše .... Dneska byl trochu hektičtější den, tak jsem nad tím neměla moc čas přemýšlet, ale už jsem doma a pomalu to začíná, nervíky, nervíky ..... 😒

ameliie
19. lis 2013

@amy75 zítra hodně štěstí a hlavně pořádnou, kvalitní úrodičku!

beruskkka
21. lis 2013

@amy75 AHojky,tak jak dopadlo OPU, jak to tam probíhá? A jakej byl nakonec výsledek? Doufám, že to dopadlo dle Tvých představ...Já píchla druhou dávku Puregonu, to pero je báječná věc, ani vpich necítím, rozhodně lepší nez ten Decapeptyl...Já jdu na kontrolu v úterý...cítily jste vaječníky nebo něco...Já pocituju návaly a je mi pořád zima...jinak zatím OK....Tak držím palce holky...

ameliie
22. lis 2013

@amy75 Ahoj, tak jak to u vás vypadá? doufám, že všechno jen dobré. Mě v pondělí čeká OPU, tak sem na to zvědavá, víkend uteče jako nic 🙂 jen nezapomenout do sebe narvat všechny ty léky, to je zase nálož 😀

@beruskkka Puregon mi přijde taky ok, ta jehlička je fakt slabá, ale s Dec. je občas nepříjemný. Vaječníky mě moc nebolí, tak doufám, že už se to nezmění, mám už jen poslední dvě injekce, konečně. Ani jiné nepříjemné vedlejší účinky nemám, alespoň tak, že to snášim v poho.

adenka84
23. lis 2013

Ahoj holky
po delší době nakukuji co je tu nového..
všem vám moc držím plaečky... 🙂 🙂 🙂 a všechny vás moc zdravím.... mějte se krásně a nebojte už to určitě vyjde.. musí.... .)

amy75
24. lis 2013

@ameliie
@beruskkka Ahoj, tak bohužel nic moc, získání bylo pouze 5 vajíček... takový výsledek nečekala ani paní doktorka ... musela jsem se ovládat, abych se nerozbrečela, fakt jsem doufala, že to bude jako minule a bude jich krásných deset, no bohužel. Ve čtvrtek volala Dr. jak to vypadá s oplodňováním, oplodnilo se všech 5, ale jedno se už ve čtvrtek začalo opožďovat, takže bylo vyřazeno a pokračovala 4 embrya. Zítra máme naplánovaný ET, už přes víkend jsme se nic moc nevyspala, pořád na embroušky musí myslet a dneska už mám fakt nervy .... Hrozně se bojím, že přijedeme a budou mít pro nás špatnou zprávu .... Moc, moc doufám, že bude alespoň jedno kvalitní embryjko na zavedení. Jsou to hrozný nervy 😒