Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jana8
12. bře 2010

Ahoj holky,
promiňte že jsem se neozvala,ale v úterý jsem neměla náladu,protože jak jsme jeli do Natu tak mi sestra psala,že má dedko pohřeb 😢 a nakonec v Natu bylo všechno naopak...naše domluva z domova nám nepomohla.....dokt. nám říkal,že buď máme možnost jít do IUI s injekcemi (co nám nedoporučil,když už jsme měli 4,a to jsem se po prvý-krát dozvěděla že má přítel kolísavý sperm. - a vždy při IUI mi tvrdili že je někdy malinko horší,ale ještě dobrý,tak jsem o tom neměla ani potuchy a já jsem měla ovulku vždy tak nám naznačil že už by se to povedlo,kdyby...), pak nám řekl,že můžeme jít na imunol.vyšetření ( ale zase další čekání, to ne 😠 ), a třetí možnost byla IVF. A tak nakonec jsme se domluvili na IVF (a tak jsem se tomu vyhýbala 😒 ) a na tom delším protokolu, takže v pondělí jdu na utz a injekci -holky nevíte jestli se něco platí za tú injekci? zapomněla jsem se zeptat a pak říkal že asi 29.3. tam půjdu zas na utz,krev a podle výsledku by už jsem si začala píchat injekce...... 😖 ....jo, a co se týče pojišťovni,tak dokt. říkal,že by to nestihlo do pondělí přijít,tak jestli chceme tak ať si tam skočíme sami to potvrdit,tak jsme tam byli ve středu a máme to schválené, v pondělí to máme donést spolu s těmi papírmi IVF,co chceme....tak to jsem byla ráda ,že to jde i takto.....no a co se týče bacilu,tak to já jsem chytila jiné,včera už jsem volala přítelovi z práce ať si pro mě přijede....a dneska zůstanu doma,doufám,že to vyležím o víkendu....k dokt. moc nechci,ať mě nenechá doma,nemůžu marodit,vždyť budu na neschopence zachvílu z toho IVF.....ale něco na mě leze,bolí mě v krku, mám příšernou rýmu-chudák můj červený nos,pšíkám asi 30-krát za hodinu, slzí mi oči a je mi totálně slabo .....holky co když mi bude takhle v pond. můžu na utz a tú injekci????....nechci aby se mi to posunulo.....a aby toho nebylo málo,tak včera jak mě vezl přítel domu,tak mi sestra psala,že zemřela babka a v sob. nebo v ned. je pohřeb 😢 ....tak když se to se.. tak se to se.. 😠 .......promiňte,že jsem se tak rozepsala,ale aby jste byli v obraze

jana8
12. bře 2010

Gambrinusko, je mi líto že clostík nezabral....ale u mě to taky nebylo nějako po něm ukázkové....tak věřím že do středy se to změní nebo ty injekce zaberou....držím palce
Pantomima,blahopřeji k svatbě
Terko,moc na tebe myslím a věřím,že vše bude v pořádku a ty si budeš krásný nový stav už jen užívat plnými doušky.....
Jedna,tak jak pak jste se domluvili v Natu? Doufám,že 2IUI bude úspěšná a ty nebudeš muset na IVF....
Janinam,kdepak se ti tá mrška loudá?
Holky,ostatní zdravím,musím si jít lehnout už teď jsem během chvilky pšíkla 20-krát,jdu se napařit a pak se zkusím vypotit....
Jo,ještě jedna otázka,kdy se platí to IVF,když mi budou brát vajíčka,nebo už v pond. když jdu na tu injekci?

ilca1
12. bře 2010

jenda11 já čekám jedno mimi a už je na ultrazvuku vidět dutinka se žloutkem a začínající srdíčko 🙂
jani8 to mě mrzí že máš takové starosti ☹ snad už bude vše špatné za tebou a už to bude jen lepší. IVF budeš mít větší šanci podívej na nás co sem píšeme většině se to povedlo 😉
pantomima přeji krásnou svatbu 🙂

l.u.c.i.e
12. bře 2010

Ahojky holky,

Douda, dneska určitě všechno dobře dopadne a přítel operaci taky zvládne. 🙂 Pak se budete jen těšit na nejkrásnější dárek...

Pantomima, ty máš ale hned po ránu smůlu. Doufám, žes to zvládla.

Adenko, Katko, jak je Terce? Víte nějaké nové zprávičky?

Jani8, upřímnou soustrast. Nedivím se ti, že nemáš na nic náladu. Moc mě to mrzí. Do toho jsi ještě marod. Já jsem taky nějaká nachcíplá. Mám rýmu, tak doufám, že se to už více nerozjede.
Nakonec přece jen bude IVF. Koukám, že vám moc možností nedali...Tak to máš dlouhou stimulaci. S tou bohužel žádné zkušenosti nemám, tak ti nemůžu ani poradit. Myslím si, že asi za tu první injekci nebudeš platit až asi za ty samotné hormony. Ty si nakonec budete doplácet sami, nebo je máte napsané na pojišťovnu?
Já jsem měla krátkou stimulku a platila jsem si hormony. Ty jsem platila vždy předem. Samotné IVF+ICSI jsem platila až když mi zaváděli embryjka.
Hlavně se moooooc drž. Bude zase lépe.

Všechny holky zdravím

adenka84
12. bře 2010

Ahoj holky,
zprávy o Terince dnes nemám zatím ještě žádné. Snad se mi ta holka naše ozve a snad je vše v naprostém pořádku...

Evženie, chtěla jsem se ti zeptat jak dlouho jsi byla v nemocnici když jsi byla na té laparaskopii. mě řekl včera primář, že mě pustí domů až v úterý, to se mi zdá dost dlouho. Když nastupuji už ve středu a laparku mu budou dělat ve četvrtek. myslela jsem, že půjdu hned v pátek domů?

Jana8, je mi líto, tvého dědečka a baabičky,ale takový je koloběh života...neboj bude zase dobře.
je fajn, že jste se nakonec v Natalartu domluvili. Jen mě zarazilo, že jsi odmítla imunologické vyšetření? Obáváš se ztraceného čas. Zdrželo by tě to maximálně 2 měsíce, my jsem měli výsledky za měsíc. Dost nám poradila... Podle mého jsi to měla přijmout, aby se pak nelitovala, kdyby se ti náhodou IVF nezdařilo. Není to lacinná záležitost. Na imunologii by zjsitila zda jste oba v naprostém pořádku.... Mě imunologi doporučili až po jednom IVF a jednom KET. Kdyby mi to nabídli takhle brzy jako tobě tak bych do toho určitě šla.

Nechci ti tím dávat brouka do hlavy, vím že máš spoustu starostí. Jen jsem ti chtěla porsdit. Doufám, že se nebudeš za to na mě zlobit, ale napsat jsem ti to musela.
Tak držím palce, aby jste měli štěstí a brzy se vám zadařilo po čem tak moc toužíte...

gambrinuska
12. bře 2010

Ahoj holky, taky vyhlížim co Terka, dost na ní myslim 😔
Jani tak to se opravdu se... ☹ , upřímnou soustrast 😔
To IVF mi nepřijde jako tak strašný rozhodnutí, koukni kolika holkám to pomohlo 😉 , já taky z toho nejsem nadšená, ale věřim v to 😉 a má to i rychlý obrat, že nic nepromeškáte 😉 Vim, že je problém ve financích, ale ten je asi skoro menší či větší u každýho 🙄 , ale pokud by jsi si vzala ty levnější hormony tak by to taky nevyšlo tak draze ne? 😉 asi Lucka nebo kdo tady psal, že příště mu stačí ty levnější. Taky počítžáme každou korunu 😔
Holky jak jste dneska dopadli? Myslim na Vás a držim palce 😉 chce to tu zas zvednout náladu 😉

jana8
12. bře 2010

Holky,děkuji Vám.....
Adenko,já vím,že mi chceš poradit z vlastní zkušenosti,moc si toho vážím,a jasné,že se nezlobím......ale nevím,my už nechceme čekat....uvidíme buď nám vyjde IVF a když ne,tak pak půjdeme do imun.vyštření....ale doufám,že se to povede....
Ilčo,taky si myslím že je IVF větší šance,ale já se bojím skoro všeho,tak jsem zvědavá a ještě ty finance 😒 a z Vás si beru příklad,že se to může povést hned....tak uvidíme
Lucko,děkuji,hormony máme plně hrazené pojišťovnou, jinak to ani v našem případě nejde....ale budeme si taky dávat to napichnutí ISCI, ale nic jiného.....bohužel se to sype na nás i finančně .....život od výplaty k výplatě už taky moc nevychází.....auto nás taky něco vyšlo,teď to IVF.....jo,a tobě dokt. řekl,kdy budeš platit,nebo si se na to ptala?nebo jen řekl v ten den,že máš zaplatit?....přece jen tolik peněz stále u sebe a taky je musíme nějako sehnat..... 😒
Gambrinusko,penízky moc nejsou a proto budeme platit jen to IVF-ISCI a nic jiného si nedáme....není na to 😒

petluska
12. bře 2010

Ahoj Jani8.Mam to v zive pameti.ICSI budete platit az ten den,kdy vam zavedou deticky 🙂 .Tak snad do ty doby aspon neco malinko nasetrite.Drzim palecky,chapu to...

gambrinuska
12. bře 2010

jani, znam, sice to nemáme od vejplaty k vejplatě tak našponované, ale stále se zařizujem, tak taky nemáme nazbyt 😒
Splácíme 2 hypotéky na můj a Maryho byt, sice to je 6 tis, ale každý výdaj navíc je zásah 😖 ,život je boj, ale o mimíse se klidně servu 😀 do krve a stim tvým rozhodnutím souhlasim, další vyšetření bych taky absolvovala až v případě neúspěchu

adenka84
12. bře 2010

Jana8, jsem ráda, že se na mě nezlobíš. Jinak platit budete až tě budou propouštět po transferu.
Držím palce ať ti to vyjde. třba budete mít štěstí a zadaří se vám hned na poprvé.

Mám info od Teretky, zatím je vše v pořádku. Zítra se dozví více, půjde na UTZ a budou jí brát opět krev. Jinak vám moc děkuje, že na ni myslíte a také vás pozdravuje.

gambrinuska
12. bře 2010

adenko dík za zprávy, je to dobře, že to je zatim 😅

avant
12. bře 2010

Ahojky holky,
tak jsem doma, ale bohužel moc dobré zprávy nemám. V krvi se mi sice nějaká hladina hcg objevila (70), ale není to žádná sláva. Mám se připravit i na nejhorší - neprospívající nebo mimoděložní těhotenství. Je ale taky možné, že mi to prostě jen pomaleji stoupá. V úterý jdu znova a pak se uvidí.
Na víkend jedem pryč, tak snad nebudu mít zase nějaké černé myšlenky, nezbývá než doufat, že si s námi hraje někdo na schovávanou.

Omlouvám se, nestíhám dočítat..... všechny zdravím ....

m.evzenie
12. bře 2010

Ahojky holky,
Adenko, dík za info, to je dobře......musí ještě bojovat......
Já jsem do mulačovky nastupovala v úterý, ve středu byl zákrok a domů jsem šla v sobotu, taky jsem si myslela,
že mě pustí už v pátek. Ale čtu, že ty tam budeš asi o dva dny díl. Jdeš jenom na laparoskopii nebo i hysteroskopii? Moc držím palce, aby bylo vše v pořádku a mohli jste brzy pokračovat ve snažení.
Jani, upřímnou soustrast. Když se to vše na tebe sype, ne a ne to přestat, ale teď už by to mělo brát konce.
Už sis to vybrala a teď jen ty samé radostné zprávy. Držím pěsti na úspěšné IVF.
Už musím zas pracovat.

jana8
12. bře 2010

Petluško,děkuji.....a jak ste na tom vlastně vy?Máš za sebou úspěšné IVF?
Gambrinusko,taky platíme hypotéku a do toho další splátky- ale to má většina z nás,jen kdyby ty výplaty byli lepší.....ale jasné,že pro mimi taky uděláme vše......
Adenko,nemám důvod se na Tebe zlobit,jsem ráda za každý názor a hlavně úpřimný......na Terku moooc myslím a držím jí pěsti,jen tak dál a informuj nás...
Avant,neboj do úterý je ještě času a hcg poroste,držím palce
Evženie,děkuji,doufám,že už to zlé máme vše za sebou a teď když se vyhrabu z nemoci,tak už budou jen a jen dobré zprávy...
A kdepak máme dnes Lucindu? Vím,že je tu vždy jen dopoledne tak do 15hod,ale dnes nás nějako zanedbává....asi má toho v práci dost....

lucinda3
12. bře 2010

Ahoj kočky!
Omlouvám se, mám toho v práci dnes hafo 😨
Jani8 no konečně jsi tu!! Je mi moc líto dědy i babičky, upřímnou soustrast 😢 Drž se holka, hlavu vzhůru a myslet na mimi, oni by to tak určitě chtěli...
Adenko děkujeme za dobré zprávy!!! Nadále držíme palečky!!!
Avant mooooc držím pěsti, si dává načas, neboj, bude to dobré, zkus myslet pozitivně, vím je to těžké...Myslím na Tebe!!!
Luci, Ilčo, Gambrinusko, Evženko a ostatní ahoooj!
Dnes mě od rána bolí hlava, k tomu ten žaludek na vodě, zabalím to ve dvě, mám dost náhradních hodin. Večer nám dorazí manželovo svědek s manželkou - mají měsíc před termínem 😵 Budou u nás spát, tak chci být fit, pošlu mami pro malýho a natáhnu se aspoň na dvě hoďky 🙂

petluska
12. bře 2010

Ja jsem na tom porad stejne....Jsem paty den po ET.Priznaky zadny...nevim,jestli Buhuzel nebo Bohudik 😕

lucinda3
12. bře 2010

Petlusko tak to držím moc palec!! Chodíš do Natu, a máš po prvním IVF?

petluska
12. bře 2010

Dekuju,Lucindo,jsi hodna...Palce opravdu potrebuju...
Jojo,chodim do Natalu,mam za sebou druhe IVF...Bojim-bojim.... 😔

lucinda3
12. bře 2010

Budu pomalu balit, holky přeju krásný a pohodový víkend, Terce mooc držím palečky, Avant Tobě taky, a samozřejmě všem a na všechno!! 😵 A myslete na mě v pondělí, 1. poradna 😵 😎 Pak poreferuju, nevím, jestli se budu vracet do práce, takže se pokusím vám dát vědět odpol-večer z domova anebo až v úterý z práce 😉
Papa

lucinda3
12. bře 2010

Petlusko přidej se k nám, tady Tě povzbudíme, naladíme, někdy i rozesmějeme 😀 Drž se, pozitivní myšlení udělá hodně!!
Zatím pa

m.evzenie
12. bře 2010

Avant, držím pěsti, aby hladina stoupla, do úterka čas, se potvůrka někde toulá......
Petlusko,tobě taky držím všechny palce.Kdy budeš testit, kdy máš jít na krev do Nat.?
Lucindo, ty už se těšíš na pondělí......už se těšíme na fotečku.....

petluska
12. bře 2010

Do Natalu jdu v patek,19.3.Testovat chci taky az ten patek.Jestli me ta mrcha cervena zase nepredbehne!!!Ja ji ale pozenu!!!Za palecky vsem dekuju,potrebuju je ani nevite jak a sama je moc rada podrzim i vam 🙂

l.u.c.i.e
12. bře 2010

Jani8, mě to řekl doktor, kdy mám penízky na ICSI přinést a byl to ten den, kdy mi zaváděli embrya. Ničeho se neboj. Jojo, znám to, když nejsou penízky. Taky máme hypotéku. Proč myslíte, že muž jel na 3 měsíce služebně do zahraničí. Díky tomu, jsme si to mohli vše dovolit 🙂

Adenko, děkujeme za info od Terky. Doufám, že už budou jen samé dobré zprávy. Pozdravuj jí.

Avant, tak to mě mrzí, že je tak nízké hcg. Ale ještě to nic neznamená. Může opravdu jen pomalu růst. Paní, která byla se mnou na ET a pak na krvi, tak jí taky rostlo pomalu hcg a musela jít na krev několikrát. Naštěstí jí rostlo, ale pomalu. Už mysleli na nejhorší a ukázala se bublinka. No a teď čeká holčičku. 🙂

Petlusko, držím palečky, aby tentokrát IVF vyšlo. Musí! 🙂

Lucindo, užij si svou první poradnu a budeme se těšit na obrázek miminka...

pantomima
12. bře 2010

Pěkné odpoledne. zdravím z práce, mám to do desíti ☹ , pak má být člověk v klidu, ještě že alespoň nemám ty noční, ty jsem odmítla. Zatím chci chodit do práce, dokud to půjde 🙂

l.u.c.i.e
12. bře 2010

Pant, ať ti to v práci rychle uteče.

jedna11
12. bře 2010

ahoj holky,

tak mam za sebou 2.IUI. Folik 20mm , sliznice 8,4mm pry to bylo ok. ale zavedeni tedy sila. posledne jsem to ani necitila a dneska mi Bouse muset povytahovat cipek, docelo to bolelo a pekne jsem po tom krvacela 😢 Sice on povidal, ze se to stava, ale mne prekvapilo kolik toho bylo. nez jsem dosla domu, tak jsem mela spinave i kalhoty. Pantonimo, ty si taky posledne krvacela po IUI, bylo to hodne nebo malo? jsem z toho uplne v .......
a jinak jsme se domluvili, ze pokud to dnes nevyslo, ze jdeme do IVF.

jsem rada, ze slysim dobre zpravy od Terky. Snad uz bude vse v poradku.

Avant , to je mi lito, ale snad jeste neni nic ztracene. Drzim palce, at stoupa a stoupa .....

l.u.c.i.e
12. bře 2010

Jedna11, držím palečky, aby IUI vyšlo a nemusela jsi na IVF. To krvácení je normální. Občas se to stává. Dneska raději odpočívej.

jedna11
12. bře 2010

Lucie, diky. odpocivat moc nejde. Malej dneska hrozne zlobi, musela jsem uklidit, tak ted si jdu chvilku sednout a doufam, ze mi malej necha. A co ty? jak se citis, uz se to pomalu ale jiste blizi, co?

douda
12. bře 2010

Ahoj už je to zamnou , celkem to jde máme 4 embrijka moc to teda není ,ale uvidíme , jen pro pořádek na operaci nejde manža ale můj 3 letej šmudlík malej

pantomima
12. bře 2010

jedna11- taky jsem krvácela a byla jsemm z toho vedle, prvně jsem IUI vůbec necítila, teď to bolelo jako čert, asi tio tak je normální, krvácela jsem ten den a pak třetí den odpoledne trochu, no náíladu mi to nezvedlo, ale jak vidíš, tak to vyšlo, tak nezoufej a věř 😉 , i jsem tam volala a mluvila jsem s dr, řekl, že to může být, tak klid!!!

v práci to docela utíká, akorát mě zase trochu klátí ranní nevolnost, pachy mi nedělají dobře 😠