Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

haaninaa
3. říj 2010

@pantomima - já jsem byla u Švábka jen poprvé a od té doby už jsem ho tam pak neviděla, jen Rokytu a Boušeho, tak jsem nevěděla, jestli tam není třeba jen určitý den. 🙂 🙂 Ještě je tam MUDr. Křižanovská, ta dělá co? Díky, snad už to vyjde, když jsme byli tak velký 🙂

@gambrinuska - jsem ani nevěděla, že může narůst tak velký, jsem myslela, jen 20 mm a je konečná a on až takhle... 🙂. Jen mi bylo divný, že mě ve čtvrtek bolí na pravé straně břicho, ještě jsem si říkala, aby mě tak vzal slepák, nebo že bych byla nastydlá od ledvin a on to folík.... 🙂

@sabcav - tak to jsem ráda, že "to" nemůžu vyprsknout, mám fakt hrozný kašel a nechce ustoupit. 🙂. Překvápko to bylo, o to víc, že si mi na pravé straně nevytvářeli a najednou tak velký 🙂 . Měla jsem sebou od kamarádky rybičku, a ta mi prý splní tři přání....

@l.u.c.i.e - taky doufáme, že se to povedlo. Cítím občas takové píchnutí na pravé straně, možná je to z toho výkonu... Mantinel je krásný, aspoň se Matýsek zabaví a bude ležet na zádíčkách, má co pozorovat 🙂

@adenka84 - popravdě, jsem to nečekala. Dvanáctý den a takhle veliký? Rokyta říkal, že je těsně před prasknutím. Akorát nevím, jak se jmenovala ta injekce na protilátky, ale bolela, potvora jedna. Snad ještě víc, než tetanovka. 🙂 Uvidíme, jsem teď docela ráda, že nakonec marodím, aspoň jsem doma v klidu, bez nervů a vím, že jsem proto udělala maximum. Ještě pořád tě nemoc neopustila? Tak ještě zůstaň zítra doma a odpočívej, ať jsi do lázní fit. 🙂

@lucinda3 - děkuju, teď už taky tak nějak věřím, že se to povede, teda snad 🙂. Necháváte se překvapit co se Vám narodí? Koukám na tabulku a nevidím pohlaví 🙂 . Držím palečky, aby jsi to měla rychle za sebou a měla broučka už u sebe 🙂

adenka84
3. říj 2010

Hani Křížanovská dělá v labaratoři...s tou se prakticky skoro nepotkáš, jen když jdeš na IVF, to tě pak ještě s jednou Mudr. chodí informovat o stavu vajíček..
Ta injekce na protilátky se jmenuje Dexamed...
Ráda bych ještě doma zůstla, ale už nemám moc dovolené...Hned jak přijdu z práce tak opět zalehnu..Snad už to bude zítra lepší..Dnes už vydržím u PC mnohem déle, tak věřím, že bude lépe..

Evženie, držím palečky, aby maminka chemoterapii zvládla co nejlépe..Přeji jí mnoho sil a spoustu zdravíčka a štěstíčka..

adenka84
3. říj 2010

Gambrinusko - na borech má Ulčová Gallová pouze labaratoř..ordinaci má na Lochotíně, oni ti v Natalartu neřekli, kde to je? Na Bory vás pak pošle také, respektive manžela na spermiograam..tebe vyšetří zítra na Lochotíně, tedy pokud budeš v období ovulace, potřebuje získat ovulační hlen, aby zjistila jestli nemáš protilátky proti spermiím, jestli se sppolu snesete atd..Taky vám oběma nabere krev..

adenka84
3. říj 2010

Lucinda, přeji ti mnoho štěstíčka ať máš pohodový porod na který budeš ráda vzpomínat..

adenka84
3. říj 2010

Lucinda, omlouvám se za chyby snad to přelouskáš..Jsem hrozná, ¨nikdy si to po sobě neopravím..napíši a hned pošlu, pak to tak vypadá... 😀

haaninaa
3. říj 2010

@adenka84 - a není to taková mladá holčina, tak kolek třiceti let? Tak se zítra nadopuj nějakýma vitamínama, ať más imunitu a vydržíš až domů 🙂 a tam klidu zalehneš zpátky do peřin 🙂

haaninaa
3. říj 2010

adenka84- já mám takový pocit, že Rokyta říkal něco jinýho, ale nevím. Ta jedna byla Pregnyl a ta druhá nevím, ani v papírech to není. Taky chodíš v práci na směny?

gambrinuska
3. říj 2010

Ne Aden neřekli a jáse blbec ani nezeptala 😅 no vošouch jsem ted nějaká celá roztěkaná 😅 Aden asi nám budou brát jen krev, nevim kde chtěj sebratv ovu hlen když neovuluju 🙄 to je jedno, ale dík moc za rady 😉
v práci to přežij, já skončila dnerska ráno a naštěstí jdu zas až ve čtvrtek 😔
@haaninaa můžou být až kolem 25mm, ale myslim že u tebe těch 22 je dieál, je úžasný celkově že máš samovolně folík 😀 😀 y, co bych za to dala 😅 😉 teda pokud se nepletu

adenka84
3. říj 2010

Jo, hani je to ona...
Gambrinusko, já mám také problémy s ovulací, už jsem podle mého propočtu v té době měla mít po ovulaci a nebylo tomu tak...Zrovna jsem ji měla...Ty ji nemáš vůbec nebo občas ano? Nu uvidíš, zítra jak pochodíš...

haaninaa
3. říj 2010

@adenka84 - tak tu znám, jen jsem nevěděla, že je to ona. Je hrozně moc příjemná, minule jsem se tam s ní bavila a byla fajn. 🙂

@gambrinuska - já mám folíky vytvořený samo o sobě, ale asi potvůrky po každé nedorostou jak mají 🙂 🙂

lucinda3
3. říj 2010

Haaninaa děkuju za palečky 😉 Pohlaví víme, v profilu je to určo taky, chlapeček, Lukášek 😵 Tentokrát jsme si to říct nechali, u Tomíka to bylo překvápko 🙂 Věř tomu že se to povede a ono to opravdu vyjde, pozitivní myšlení udělá hodně, já to přesně tak měla, od začátku optimista, moc držím palce!!

Aduš díky za palečky všemu jsem rozumněla 😉 Tobě moc přeju ať lázně zaberou!!

Holky zatím pa ozvu se dle možností 😉 😵

pantomima
3. říj 2010

@lucinda3 drž se a přeju klidnej porod, kdyby to už přišlo!!!!

l.u.c.i.e
4. říj 2010

Dobré ránko,

@lucinda3, jojo, mám ráda jednoduché věci. Když je to moc přeplácané, tak se mi to nelíbí... Ale to mám se vším 🙂 Odkaz na mantinel je moc hezký. Určitě se to Lukáškovi bude líbit. To bude mít i ve stejné barvě povlečení?
Jinak samozřejmně přeju co nejkratší a málo bolestivý porod 🙂 Už jen pár dní či hodin do příchodu Lukáška. Určitě se moooc těšíte. Užívej si miminka. Strašně rychle děti rostou. Ale to víš již sama 🙂

@haaninaa, přejeme brzké uzdravení a věřím, že se velmi zdatná a zdravá spermijka již zavrtala do vajíčka a už se dávno dělí 😉

l.u.c.i.e
4. říj 2010

Jo a včera u nás byla kamarádka, tak nám udělala pár fotek na památku. Mrkněte do alba. Přidala jsem tam 2 fotečky. Máme jich více, ale nebudu je sem všechny dávat 🙂

gambrinuska
4. říj 2010

@l.u.c.i.e moc pěkný fotky 😉 malej mi hodně připomíná manžela 😅 krásná rodinka
já mam za sebou tu imunologii a jsem z paní doktorky docela dost v rozpacích 🙄 ☹ naznačila mi že s mou váhou a zaměstnáním jak se vůbec opovažuju chtít mít děti 🙄 no nevim, ale nějak jsme jí nepobrala

l.u.c.i.e
4. říj 2010

@gambrinuska díky. Co to má společné s tvou váhou, že nemůžeš otěhotnět. To byla paní doktorka nějak chytrá... Taky nejsem hubená, no a co... Když zkrátka neví, tak asi dělají jen důležité... A to je vše, co ti řekla? Jen, že je problém u váhy a tvém zaměstnání?

gambrinuska
4. říj 2010

@l.u.c.i.e ve své podstatě jo, hlavně prý je problém že dělam na směny-potřebuju pravidelnost abych měla prý ovulaci a pravidelnou MS, ale já jí neměla nikdy 😖 ani když jsem chodila do školy 🙄
Nabrali nám krev a že zbytek se uvidí až si půjdem pro výsledky, ale nahrábla mě dost i tim jak zbrojila proti reprodukčnímu centru, já jsem ráda že vůbec existuje

l.u.c.i.e
4. říj 2010

@gambrinuska, taky jsem nikdy neměla pravidelnou menstruaci a ani ovulaci a to jsem na směny nikdy nedělala... Zajímavý názor. Nedivím se, že tě namíchla. Mě by to naštvalo taky. Jsem tedy zvědavá, co ti řeknou až budeš mít výsledky... Holka, drž se.

gambrinuska
4. říj 2010

@l.u.c.i.e dík, její všeználský postoj mě opravdu nahráb 🙄 no mysalim že sem opravdu chodit nebudem, to si radši rovnou půjdu pro ty papíry k adopci

petra177
4. říj 2010

Ahoj holky,

opět jsem tu dlouho nebyla, ale řešili jsme prodej bytu, shánění většího a toho běhání kolem no hrůza. Jinak nevolnosti už nejsou, hurá, docela mě dlouho trápily.Teď jsme nazpátek u rodičů,náš nový byt bude až 1. prosince a to toho moc už neudělám, bude ze mě kulička. Zatím mě těší, že spíš hubnu a nepřibírám. Na genetice jsme dopadli dobře, jen jsme trochu zklamaní z 3D ultrazvuku, moc se fotečky nepovedly. Zítra opět do poradny, tak jsem zvědavá,jak kluci rostou a jak se tam mají 😀
Gambrinusko- z dr. bych si nic nedělala, váha ani směny to neřeší. Já hubená taky nejsem a na směny dělám od dvaceti a cyklus byl pravidelný, takže asi dr. nevěděla jak dál. Moc držím palečky, aby bylo vše o.k.
Hani, tobě držím palečky, ať za 14 dní hlásíš //.
Všechny ostatní zdravím 🙂

adenka84
4. říj 2010

Gambrinusko, tak to je mi moc líto, jak se k tobě ma imunologii zachovala..my jsme si s ní docela rozuměli..dots nám vysvětlila a dodala sílu dál bojovta...že by jsi byla až tak silná, aby se to kvůli tomu nedařilo, mi příjde jako hloupost..vím, že váha hraje svou roli, ale znám mnohem silnější holky než si ty...nelam si stím hlavu, uvidíš co vám řeknou výsledky...pak už k ní jít nemusíš neboj...
Držím palce ať jsou alespoň ty výsledky v pořádku...

haaninaa
4. říj 2010

Ahojky holky,
@lucinda3 - asi jsem si blbě podívala, tak se nezlob 🙂 🙂 . Lukášek je hezké jméno, tak držím palečky, ať máš porod rychle za sebou a Lukáška co nejdřív u sebe a dělá Vám jen radost 🙂. Pozitivně se teď cítím a i myslím, tak snad...

@l.u.c.i.e - děkuju, dneska už to vypadá líp. Už kašlu minimálně, rýma taky pryč, jen mám nějakou nevolnost žaludku, je mi jako na zvracení a nemám chuť. Odpolko se mi chvíli i motala hlava, tak snad už to bude OK. Taky doufáme, že se už dělí, hladím si bříško a domlouvám folíku, aby tam zůstal 🙂

@gambrinuska - to mě mrzí, jak se v dnešní době ještě může někdo z lékařů takhle chovat, ale věř mi, že mě se tohle v ČB stalo taky. V Natalu mi Rokyta říkal, že spíš mají problémy otěhotnět hubený holky, že holkám krev a mlíko to jde líp. Takže nesmutni, lepší být silnější a být v psychickém klidu, než sníst rohlík a mít depresi, kolik přiberu. Já jsem taky silnější, manželovi to nevadí a tchýně říká, že má aspoň co do ruky. Držím palčíky, ať jsou výsledky OK.... 🙂

ilca1
4. říj 2010

Ahojky tak se hlásím po rizikovce, Eli má 3020 g doktor mě udělal nějaký hmat aby tomu pomoh a teď mam každou chvilku bolesti a trochu špinim ale říkal že to můžu čekat.Jinak když neporodim tak v pondělí ještě kontrola a pak nástup.Máme doporučený sex, ale to asi neklapne 😎
Holky když rodim dřív tak budu ležet na tom neonatotogickým oddělení nebo normálně?A dají mě malou k sobě nabo jí budou někde hlídat,To bude asi vědět sabca neb market.
Snad v noci neporodim mam fakt bolesti ale kontrakce ne tak to budou jen poslíčci po tom chmatu.
Lucindo kam ty jdeš rodit?

adenka84
4. říj 2010

Ahoj Ili, myslím, že budeš rodit na normálním oddělení..podle měhé názoru jsou na nenatologickém oddělení děti, které jsou zcela nedonešené..podle váhy co píšeš, že má Elinka, tak myslím, že tam nebudeš, jen ji určitě dají ohřát do inkubátoru, jaako každé miminko...Holky ti o tom napíšou určitě více, to je jen můj názor...Držím palce, ať vše dobře klapne..

pantomima
4. říj 2010

@ilca1 já po tom hmatu rodila odpoledne, udělali mi ho ráno v deset, ale já už tam jela s kontrakcema...
na neonatologii leží jen mimča nedonošený a malý v inkubátorech, jestli tam mají maminy pokoj nevím, já myslím, že pak budeš na odd šestinedělí a za mimčem budeš docházet???

jak to, že chtějí, aby jsi rodila už teď v 36tt?, jsem to tu někde přehlídla? já myslela, že tě nechají do 38tt

l.u.c.i.e
5. říj 2010

Dobré ránko,

@petra177, hlavní je, že jste nový byt sehnali a ty 2 měsíce u rodičů zvládnete. My jsme to taky tak měli, že jsme byli pár měsíců u rodičů než nám zrekonstruovali nový byt...
Jsem ráda, že už nevolnosti nemáš. Teď už si to budeš jen užívat. Těš se na první kopanečky.
Je škoda, že se fotečky z UTZ nepovedly. Snad příště.

@haaninaa, no vidíš, už je ti lépe a bude to jen lepší 🙂 Opatruj se...

@ilca1, podle mě budeš rodit na normálním oddělením a pokud bude vše ok, což určitě bude, tak malou budeš mít i u sebe. Ze začátku asi hned ne. Mě malého zezačátku vozili jen na krmení a na noc mi ho taky brali. Chodil na tu kanylu na protilátky... Ty za ním na to neonatologické oddělení můžeš chodit taky... I já jsem tam občas šla kojit. Malej se tam krásně vyhříval... 🙂 Někdy tam šel se mnou i můj muž... Ničeho se neboj. Ve FN Lochotín je milý personál... Aspoň totak bylo za nás 🙂
Možná už jsi maminka 🙂 Pokud ještě ne, tak ti přeju co nejkratší porod a bolesti co nejmenší 😉

ilca1
5. říj 2010

Ahoj holky tak noc jsem překonala ale teď ráno ze mě odešla ta hlenová zátka úplně krvavá a pořád špinim tak jsem volala do zizikovky prý to může být že odejde dřív a o špinění taky ,tak snad nic nezanedbam. pořád mě bolí břicho jako při MS, dobrej pocit z toho nemam.Myslíte že to je normální?
Pant já začínam 37 tak doktor řek že tomu pomůžeme asi počítal s tim že to bude trvat tk týden než se to zozběhne a to budu 38 jinak nevim proč s tim začal.

sabcav
5. říj 2010

@ilca1 ahoj, te´d nestíhám, ale udělal ti hamiltona (nechápu, proč teda tak brzy 😕 ?)a pravděpodobně začínáš rodit 😉 ...ještě pokud máš ty bolesti na ms...držím palečky 😵 , za pár hodin může bejt po...taky za týden, záleží jak kdo reaguje😉 . myslím na tebe 🙂 , Jinak zdravím všechny 🙂 , zkusím dočíst po o 😉

ilca1
5. říj 2010

Sabcav já ještě rodit nechci,zdá se mě to brzy aspon do toho příštího týdne bych chtěla vydržet. Jsem co nejvíc v klidu aby se nic nerozběhlo 🙂 .....jestli to ovlivnim nevim

pantomima
5. říj 2010

@ilca1 možná že nechtějí, aby malá byla moc velká, jedině proto mi napadá, že to tak honí, aby jsi rodila normálně a nemuseli dělat cvísaře 😒 😖 , no holka drž se, myslím na tebe