Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

haaninaa
27. říj 2010

@adenka84 - uží si lázně a odpočiň si....

adenka84
27. říj 2010

Hani, děkuji...pěkná výzdobička, jsi šikula...
Pant, dnešní den jsi si užila, hlavní je, že jste oba v pořádku...

haaninaa
28. říj 2010

Ahojky holky, jak se máte?
Dneska máme doma i drahé polovičky, tak si užijeme hezký den.... Počasí k tomu je úzasný, od rána svítí sluníčko a je teplo....
Tak zatím ahojky....

adenka84
28. říj 2010

Ahoj Hani, většina z vás je sice doma, ale u nás tomu tak není, jdeme s manželem do práce na odpolední...Jdeme, ale dobrovolně..u nás se totiž svátek hodně vyplatí..zaplacený ho máme 3x, jako svátek, jako přesčas a ještě dostaneme za něj 1 000 Kč + večeře zdarma...takže my se snažíme (tedy pokud nemáme něco lepšího v plánu) chodit na svátek pokaždé...děláme spolu takže se nám to opravdu vyplatí...
Mějte se hezky papa 🙂

terka82
28. říj 2010

Ahoj holky. Tak se zase po pár dnech hlásim do klubu. Nejdřív vás dočtu a pak napíšu, jak si teď "užívam"... 😖
Služebku jsem přežila, nejhorší je těch 10 hodin v autě. 😖 Doufam, že se do PL už hned tak nepodívam. 🙂 Ale pravděpodobně příští týden mě čeká Praha. Tomu se nevyhnu. 🙄

Evženie gratuluju k nejkrásnějšímu svatebnímu daru. Ten se vám opravdu povedl. Opatruj se. 😉
K doktoru jdeš do Natu nebo tady k Dr? Tady u Dr. se myslím musí říkat. V Natu se mě tenkrát sami ptali.

Hani, mrzí mě, že Vám to nevyšlo. ☹ Hlavně to nevzdávej, taky se se mnou osud nemazlí, ale vzdát se nehodlam. I když občas mě to taky pěkně sejme... 😔 Podzimní výzdoba je hezká, jen se zaměstnej. 😉
Tyhle pocity ohledně těhotných kamarádek máme asi všechny stejné...
Jo a Vendulce se koukni do alba... 😉

Ilčo, teda porod fofr. Malá je nádherná. 😵 Moc vám to sluší.

Sabcav teda šmoulovat ze spaní... 😀 To se mi ještě nepovedlo.
Dodatečně všechno nej k svátku. To smutné výročí mě mrzí. 😔

Pant krásný fotky. Jsem zvědavá, jak dlouho na sebe ještě nechá Oskárek čekat. Tomu pupíčku říkáš pupendo?? 😀

Aduš, za pár dní vyrazíš do lázní. Ten relax ti závidim. Koukej si to tam užít. 😉
S řízením jsme na tom stejně, jezdim jen v nejnutnějších případech, jinak to raději nechávam na manželovi. Všichni do mě šijou, že musim jezdit, ale strach je strach.
To máte super, že Vám v práci takhle luxusně platí svátky. Já jsem doma sama. Manžel taky maká.

Holky po novém roce tady bude určitě živo.

terka82
28. říj 2010

Zbytek moc zdravím.

A teď ke mě... Dneska jsem 40DC a MS stále na toulkách. Tentokrát ale vím proč. Někdy koncem min. týdne jsem začala špinit a vypadalo to nadějně, pak jeden večer i krev, tak už jsem začala jásat. Druhý den nic. Pustila jsem to z hlavy, ale po pár dnech se objevily známe příznaky... Bolest prsou, větry, divný pocit v břiše, tak jsem udělala test a byl tam náznak ducha. Jenže to už jsem dvakrát zažila. Vždycky příznaky, duch a po pár dnech "opožděná" MS. Dělala jsem dál jako že nic, ale do včera MS stále nikde a tak jsem ráno zase testla. Duch byl silnější ale stále jen duch. Říkala jsem manželovi, že opravdu nechápu, proč mě mé tělo takhle zkouší. ☹ Dneska MS stále nikde, ale duch už slábne a sem tam i začínam lehounce špinit. Tak doufam, že do konce MS už dorazí. Kdyby byl dnes duch alespoň stejný, tak bych šla asi k Dr na krev, ale takhle na to peču. Radši budu zase dělat, že se nic nestalo. Po 4,5 roce snažení je tedy mé skóre 3 těhotenství, které skončily dříve než mohla pořádně začít a dva těhotenství, která skončila zásahem lékařů. Asi je opravdu něco špatně... 😢 Bez tuny léků jsem bezmocná. 😔

Nevím, jestli na těch fotkách něco uvidíte, blbne nám foťák a tak jsem musela fotit telefonem, takže kvalita nic moc. Proužek je dnešní, kazeta včerejší.

sabcav
28. říj 2010

@terka82 😢 😔 , ach jo, drž se...já nejsem tolik v obraze, já myslela, že máš za sebou "jen" ty 2 revize, o těch biochemických jsem neměla ani tušení ☹ ...hema a imuno vyšetřený máte? Ale asi jo, když už se tak dlouho snažíte ☹ ...moc držím palce, abyste to jednou dotáhli do vítězného konce 😵 a věřím, že se to povede 🙂 😉 . Jinak z veselejšího soudku, koukám, že jsi pěknej špion 😀 a VENDULCE moooooc držím palce, ať je to tentokrát ok 🙂 .

sabcav
28. říj 2010

@adenka84 tak to bych do rpáce taky šla 🙂 , všema deseti 😀 , když máte takové odměny 😵 .

sabcav
28. říj 2010

@haaninaa hezká výzdoba 🙂 , nechceš přijet duělat truhlíky i k nám 😀 ?

sabcav
28. říj 2010

@l.u.c.i.e velká gratulace, že už na kyčle nemusíte 🙂

sabcav
28. říj 2010

Zdravím i všechny ostatní 🙂 , dopo měl manžel práci, tak jsme nikam nejeli - chtěla jsem jet na výlet na výlov rybníka, uvidíme, co podnikneme dopo, svíít sluníčko, Andrej zatím chrní, tak já taky střídavě odpočívám u pc (hledám sourozenecký kočárek) a na gauči 🙂 😉 . Krásný den všem 😎

terka82
28. říj 2010

Sabcav držim se, jdu trochu poklidit, aspoň se zaměstnam a nebudu přemejšlet nad testama. A manžel bude mít radost. 😀 Stejně chceme o víkendu slavit, takže bude fajn, když budu mít o něco míň práce.

Oficiálně mam jen ty dvě revize. O těch testech vim jen já. Minule jsme teda jeli na krev, ale to už byla krev negativní, takže si asi doktoři museli myslet, že už mi hrabe. A tentorát asi také na krev nepůjdu, protože už by bylo zase pozdě, když už na testu neni skoro nic. Ale zeptam se na to v Natu, až půjdu na kontrolu. Výsledky z krve máme, mam mutaci, která by mohla potraty způsobovat. Na druhou stranu tuto mutaci má půl rodiny a nikdo podobné problémy nemá. Imuno zatím nemáme, domluvili jsme se v Natu, že zkusíme ještě jeden pokus a pokud se to bude opakovat, tak imuno a s největší pravděpodobností PGD. Tohle by mohlo měnit situaci, ale teď se mi nechce nahonem něco měnit, takže až dostanu MS, tak začnu zobat Divinu a po pokusu se uvidí.

Na Vendulku jsem narazila náhodou, otevřela jsem album s testíkem a všimla jsem si, že je její. 😵

gambrinuska
28. říj 2010

@terka82 ahojky holky tak koukam Terko, že máme podobný problémy, ted jsem taky měla duchy jako před rokem a při IVF a pak opožděná bolestivá MS, myslíš že za to může ta mutace 😕 ? doufam že máme naději na delší těhu a snad i na miminko 😔 , příští týden si jedm prio výsledky na tu imuno,. tak uvidíme ☹

terka82
28. říj 2010

@gambrinuska ahoj, nevím, jestli za to může ta mutace. Ve FN mi Dr. říkala, že tohle způsobovat může, na druhou stranu u nás v rodině opravdu nikdo nepotratil a to tu mutaci má snad celá strana od táty. Takže těžko říct. Neboj, naděj určitě je. Jsou i mnohem závažnější problémy a i s nimi dokážou doktoři zatočit. Tak co by nezvládli tohle. Když tím trpí velká část populace. 😉

Držim palce, ať jsou výsledky OK.

haaninaa
28. říj 2010

@sabcav - Což o to, udělala bych je ráda, ale musela byses obrnit trpělivostí, když si vzpomenu, jak jsem řádila u toho šípkovýho věnce, když mi to nešlo motat, tak bys mě asi zase vyhodila... 😀 Jsem myslela, že to vyhodím z okna...

Vendulce moc moc držím palečky, ...

haaninaa
28. říj 2010

@gambrinuska
@terka82 - s těma duchama na testech to znám... taky nám dva dny čárka krásně sílila a rostla a najednou byla pryč... Člověk už byl natěšený a pak studená sprcha...

Děvčata, pro mě to v Natalu končí, už tam nepůjdu...Nechci další zklamání...

terka82
28. říj 2010

@haaninaa co blázníš? Nepodléhej tomu tolik. Nebo chceš zkusit jiné centrum? Tak si dejte pauzu, naberte sílu a zkuste to třeba po novém roce. Hlavně to nevzdávej. 😉

terka82
28. říj 2010

@haaninaa já s tou studenou sprchou nějak počítala, tím že to nebylo poprvé. 🙄 Teď jen potřebuju dostat MS, abych mohla začít zobat hormony.

haaninaa
28. říj 2010

@terka82 - ono po třech a kus letech už to fakt ani jinak brát nejde... Ty aspoň víš, že můžeš být těhu, že už se Vám to povedlo, mrzí mě, že jsi pak musela mít zákrok, ale u nás ani náznak, že těhu být můžu... ☹

terka82
28. říj 2010

@haaninaa mam za sebou 4,5 roku a taky to nevzdávam. Ano, vím, že dokážu otěhotnět, ale v přirozeném stavu se to díky anovulaci a jednomu chybějícímu vejcovodu stává zázrakem, navíc to nekodážu udržet. S pomocí doktorů jsem sice dvakrát otěhotněla, ale jak to skončilo to všechny víte. Takže sice vím, že dokážu otěhotnět, ale taky vím, že to vždy skončí ve sr..... a já s tím. 😔

U inseminace není taková úspěšnost a IVF jste myslím zkusili jen jednou, tak to prosím nebal a zkoušej to dál. Kdysi jsem někde četla, že každý pád na hubu je i krokem kupředu. Už jsme těma držkopádama všechny ušly pěknou cestu, tak to přeci někde v půlce nevzdáme,ne?! 🙂

petra177
28. říj 2010

Ahoj holky,

Gambrinusko, pokusím se do albíčka naházet pár fotek,ale momentálně nemám foťák k dispozici, máme ho rozbitý ☹ Pokusím se telefonem,aby jste konečně viděly už můj mega pupek 😉

Lucie, parádička,že máte kyčle v pohodě. Pupík tam ještě nemám, ale určitě doplním.

Hanninaa, nesmíš to vzdát!!! Vím, že to teď určitě není lehké, ale nevzdávej to!!

Koukám, že příští rok tu bude pořádný hukot,nejdřív snaženíčko a pak tu budou samé těhulky 😉

sabcav
28. říj 2010

@haaninaa Vím, asi se mi to lehce říká, teda píše, ale fakt to nevzdávej 😉 vím o čem mluvím,...já jsem taky exot 😝 , Andrejku máme z 3.ivf, narodila se po 8!!!!! letech snažení (, snažili jsme od roku 2001, v natu od roku 2004 - během toho 4*iui, 2*ket+3.ivf a jeden potrat po ivf - jak se po revizi ukázalo, mimčo by bylo tak postižené, že by se ani nedožilo porodu, naštěstí si to příroda vyřešila sama 😢 😔 ), ale nevzdali jsme to, sice jsme si teda hoooooodně moc dlouho počkali, ale nakonec to dobře dopadlo a odnesli jsme si před rokem a půl z mimčo a koukni, úplným zázrakem a přirozeně čekáme ještě Terku 😵 . Zkuste si třebas s manželem od toho odpočinout a pak se do toho zase vrhněte vší silou 😉 🙂 .

sabcav
28. říj 2010

@gambrinuska
@terka82

taky tu trombofilní mutaci mám, navíc ještě i protilátky protilátky proti embryu a pár testovacích duchů s opožděnou ms jsem už taky zažila...nejdřív pididuch, který skoro nebyl vidět, pak strach testovat, jestli sílí, to jsem teda netestovala...a během pár dní došla opožděná silná bolestivá ms - takže biochemické těhu ☹ . Takže já si myslím, že za tohle ty mutace a protilátky můžou ☹ 😉 . Ale pak stačí nasadit injekce na ředění krve a zobat prednison a pak už se mimčo chytí a 9 měsíců nepustí 🙂 😉 . Moc držím palce 🙂

sabcav
28. říj 2010

Jejda, teď si koukám na profil, já už jsem v 23.tt 😅 .

sabcav
28. říj 2010

SNAŽILKY
avant ...................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, 2.IVF leden 2011
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 a 04/10 missed ab., 10/10 3IUI
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, v příštím cyklu 2. KET
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... snaž.: od 7/2007, 1xIVF - neúspěšné, 4x IUI - vše bez úspěchu

TĚHULKY
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 37tt, poradna 21.10., čekáme chlapečka
pantomima.........IUI 16.2. - 39tt, 24.9. nástup na MD , poradna + monitor 3.11. TP +- 6.11.(dle PM)
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 35tt,rizikovka + monitor 8.11 . ,poradna 4.11. čekáme holčičku Sárinku
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt a tripply negativní, velký genetický utz v pořádku 🙂, hema ok, 4.11. gyndr, 10.11. hematologie Martínková , dia+riziková poradna Lochotín 11.11., čekáme holčičku Terezku
m.evzenie..........pozitivní test 18.10, potvrzeno z krve,utz gestační váček se žloutkem,

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), 14 týden (63cm, 6430g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g) , v 8 týdnech (57cm, 5360g)
Lucinda3.............Lukášek, *08. 10. 2010 ve 23:25 (54cm a 4020g)
Ilca1.....Eliška 15.10 2010 v 16.12 (50 cm 3330 g)

jedna11
28. říj 2010

Ahoj holky,
tak jsem dneska po dlouhe dobe nakoukla a vidim, ze jsou tu velke zmeny. Nejdriv moc gratulu Ilce k Elisce a Evzenii k tomu nejkrasnejsimu svatebnimu darku. To je fakt krasny jak vam to vyslo. Moc drzim palecky at je vse v poradku.

Terko, tobe drzim palce at mrcha co nejdrive dorazi a napotreti se to povede. Zaslouzis si to po tom vsem co si uz zazila. Preju at mas ty nejkrasnejsi Vanoce a mimiska v brisku.

Haanioo, moc mi mrzi, ze to nevyslo. Ver, ze vim vsichni tady vime jak se citis. A taky vim, ze i slova typu pochopeni, nadeji jsou proste zbytecny. Dokud samy neuvidime // na vlastnim testu tak to proste bude spatny.

Ja ted uplen vypla a vypustila vsechno snazeni a nejdrive planovany ket na podzim. Na vlastni zadost jsem si nechala udelat znovu kultivaci a bohuzel jsem mela opet pozitivni chlamydie a ureoplazmu. Muj dr. to nejak nechce resit, prijde mi, ze mne kouka jako na neko kdo si za to muze sam, jako kdybych byla nejaka buh vi co a chytla to nekde buh vi kde. Ale uz jsem se z toho oklepala, zasla k dr. ktera se snazi lecit pomoci bicombu, jestli nekdo znate a musim rict, ze se citim mnohem lepe, psychicky i zdravotne. Mela jsem celou dobu problemy s mocovyma cestama a jak se ukazalo, tak to mohlo zpusobovovat tohle a to tak, ze uz to mam v chronickem stavu. ATB. uz na mne nepusobi, takze nemam moc na vyber. Zbavim se toho tak na 3mesice a pak to ma zpet. Uz jsem precetla miliony clanku o lecbe , ruzne diskuze a nic. Tak ted cekam co bude. KDyz si vemu, ze jsme podstoupili IVF a v Natu mi vsichni tvrdili, ze pokud to bylo negativni, i kdyz jsem to mela uz opakovene, ze to je ok a pritom mi ted vsude rikaji, ze tohle se melo resit prave pred IVF, tak je mi smutono. Vyhodili jsme 14tis, jeden pokus v haji a miminko zadne...........
omlouvam se za roman

adenka84
29. říj 2010

Ahoj holky,

Hani, co to slyším...nepropadej tomu, chápu tě je to těžké, mívám často také černé dny, ale vzdát mě to ještě nikdy nenapadlo..vždy říkám, že když se nezadaří, budu si adaptovat, jsme na to už oba připraveni...Nebuuď tak skeptická, musíš bojovat, je pravda, že ty Terka a já, se tu asi snažíme nejdéle a máme za sebou toho už hodně,ale není všem dnům konec..podívej se na Sbavc, Evženii a teď nově Vendulku..neboj hlavu vzhůru šance tu jsou...
Tery tobě bych moc přála, ab ti čárka ještě zesílila, vím, že se ti to už stalo víckrát a nic z toho nebylo, ale zázraky se dějí, třeba to bude tentokrát OK?

Jedna11, tobě přeji ať se tich potvor co nejdříve zbavíš..

haaninaa
29. říj 2010

Ahojky holky, po včerejším rozhovoru s manželem, jsme se rozhodli v Natalu v nejbližším půl roce nepokračovat... mám před státnicema, spoustu zkoušek, takže to necháváme být... nemá to cenu se o něco pokoušet, když budu myšlenkama někde jinde, stejně bysme se teď jen trápili

Copak asi Pant? Připravovala terce párty, nebo už má Oskárka u sebe?

pantomima
29. říj 2010

😀 já jsem tady!!!pořád nic, už to ve stejnej den nestihnem 😠 no nevadí, tak budou pár dní po sobě, to se nedá nic dělat..hlavně, aby bylo vše ok a mrňous zdravej, že jo

@haaninaa dobře děláš a třeba když vypneš, tak se zadaří 😉

ilca1
29. říj 2010

Terezko já tam toho ducha vidim a moc ,strašně moc bych ti přála aby z něho bylo miminko.Moc na tebe myslim a držim palečky 🙂
Naše Eliška už má rýmičku, je slyšet jak jí to v nosíku chrčí když pije, uplně bych si za ní vždycky odkašlala ,chudinka,snad jí to přejde a nebude marodit ☹