Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jana8
23. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 31tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 24tt, 12.4. test na cukrovku, 15.4. 3D/4D UTZ, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - 10tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 9tt, poradna+ náběry 7.5

avant
23. dub 2010

Ahoj všem,
předně posílám opožděné přání Evžence ke včerejšímu svátku.

Douda, tak to máme (teda vlastně měly jsme) stejného doktora. Já zrovna nedávno na netu četla různé názory na něj, jak pozivitní, tak negativní. Říká se o něm, že je tu v Plzni odborník na NT screenig. Já za sebe můžu jen říct, že co do lékařské péče bych mu nemohla vytknout vůbec nic. Co se týče takové té osobní a lidské stránky, tak se mi zdá hodně náladový - stejně tak i jeho sestřička. Na to jsem si ale už zvykla. Takže chápu, že někomu nemusí tenhle styl jednání vyhovovat. A pokud v někoho nemáš důvěru, tak je dobře, že jsi si našla někoho jiného.
L.u.c.i.e. nenaskakují ti tam ty týdne nějak moc rychle 🙂
Gambrinus, takže v příštím týdnu vypukne testovací horečka 🙂
Terko, tak co se týče tabulky, tak já tam toho taky moc doplňovat nemůžu. S tím dlouhým příspěvkem s mezerou, to mi ani nemluv. Já nejdřív napsala ten dotaz, pak jsem si vzpomněla, že chci napsat i něco jiného před to, pak jsem entrovala, entrovala, odeslala a bylo to. Neboj, tvoje romány se trumfnout nedají.

Hanninka vítej 🙂

l.u.c.i.e
23. dub 2010

Jani8, s mamkou už je to uzavřená kapitola více než 25let. Ale už zanevřela na mužský a nikomu nevěřila... A kamarádky má, ale už ne tak blízské. No prošla si velmi složitou situací, ale myslím si, že to zvládla 🙂 Ano, teď se velmi těší na vnoučka. O ničem jiném nemluví...
Manžel to má přímo po týdnu. Narozky měl minulý víkend, ale to byl pryč, tak slavit budeme teď 🙂
Snad se ti ta mrcha už rozjede. Ach jo, potvora se furt někde loudá...

Avant, sama se divím, jak ty tt rychle naskakují. Jak se blíží pomalu a jistě termín porodu, tak začínám mít strach z porodu, zároveň se těším na malého...

roby
23. dub 2010

Ahoj holky,
přeji krásné slunečné dopoledne, tedy alespoň u nás je, doufám, že o víkendu bude krásně tak, jak to hlásí v předpovědi.

Vendulko moc mě mrzí,co se Ti stalo, ale nezoufej, vydrž a bojuj, příště to už musí dopadnout dobře.

Hanninko vítám Tě mezi námi, my jsme se s manželem snažili otěhotnět přirozeně necelý rok, ale vždycky jsem měla problémy s nepravidelnou menstruací a s paní doktorkou jsme zjistili, že u mě neprobíhá ovulace nebo hodně nepravidelně. Poslala mě na laparoskopii, hysteroskopii a chromopertubaci, abychom zjistili, jestli není ještě nějaký jiný problém. Po zákroku mi zjistili ještě nějaká ložiska endometriozy, jinak vše bylo v pořádku, ale doporučili mi kontaktovat nějaké centrum asistované reprodukce. Tak jsem se dostala do Natu, poprvé jsme tam byli na začátku listopadu r.2009,kde mi řekli, že mám polycystické vaječníky, tudíž hlavní problém je v ovulaci. Dva měsíce jsem ovulovala normálně, zřejmě po té laparoskopii, takže jednou jsme se snažili přirozeně, pak jednou IUI, ale nevyšlo to. Pak ovulace nebyla vůbec, a pak jsme se domluvili na indukci ovulace Puregonem a v únoru 2010 jsme absolvovali 2.IUI a vyšlo to 🙂 Držím Ti pěsti, ať se brzy zadaří.

Holky, a co nového u nás, včera jsem volala na výsledky prvních náběrů na genetiku, zatím je vše vpořádku, ale ještě nás to bude čekat jednou, myslím, že v 16.tt, a pak se to hodnotí nějak souhrně i s ultrazvukem. Na kontrolu jdu 29.4., už se moc těším až zase uvidím mimíska.

Mějte se krásně, všechny vás moc zdravím.

jana8
23. dub 2010

Lucko,tvoje maminka je silná ženská,tak když to tak počítám,tak to tě vychovávala sama a v tak těžkém obdobím,ale zvládla to na jedničku 🙂 ....máš sourozence?je jenom smůla,že zanevřela na mužské,ale malý Matýsek si ji zachvíli omotá kolem prstíčku 🙂 .....tak to hezky oslavte a uži si manžílka když je doma,když taky pořád někde trajdá 😀
Roby,ahoj,jsem ráda s tebou že je vše v pořádku,jen si dávej na sebe pozor a uvidíš,že se malé pustí až za 9měs. 😉
U nás je taky hezky a o víkendu by to mělo vydržet,tak doufám......

avant
23. dub 2010

L.u.c.i.e. - já myslím, že je takový stav normální. Uvidíš, že čím víc se to bude blížit, tím se budeš na malého těšit více - budeme všechny držet palce, aby tě moc netrápil. Mamka to neměla v životě jednoduché ☹ Jinak přeju hezkou oslavu.
Roby - ahoj, no taky ti ty týdny nějak letí 🙂

A co Ilča, už si těhu konečně užívá plnými doušky, nebo ty doušky pořád lítají ven 😀 😀 😀
No a Lucinda je teda pěkná hambářka, ta už se tu neukázala ani nepamatuju.

pantomima
23. dub 2010

jsme doma z procházky, malá usnula, tak je klídek, venku je fakt krásně! 😵

l.u.c.i.e
23. dub 2010

Roby, to je dost, že jses nám zase ukázala. 🙂 Páni, ty už jsi ve 3 měsíci. Toto letí. Aktualizuj si tabulku. Jojo, v tom 16tt už bude jen dopočet + genetický UTZ. Užij si ho. Možná už ti pak řeknou i pohlaví jako nám. Jinak jsem ráda, že první sreaning dopadl dobře. 🙂

Jani, sourozence nemám. I když jsem si je přála. No, ale měla jsem kolem sebe spoustu bratranců a sestřenic, takže jsem si i zvykla. Ale stejně bych chtěla pak ještě jedno dítě. Manžel má bráchu o 3 roky mladší a naštěst taky nechce jen jedináčka. Jak říkám za 2 roky znova budu snažilka, jelikož budeme muset jít určitě zase na IVF.

Avant, díky. Uvidíme jaké to nakonec všechno bude. 🙂

Pant, jojo, venku je nádherně... stromy krásně rozkvétají...

m.evzenie
23. dub 2010

Ahoj holky,
Lucko, tak si hezky užijte oslavu. 😅 Je venku nádherně, nebude grilovačka? To si tvoje mamka prožila svý, tak teď se bude
s vámi jen těšit z Matýska. 😉
Pantomima, jak ti je, už nemáš nevolnosti? Užívej klídku.
Roby, zdravím tě.to je fajn, že jste v pořádku, jen se šetři.
Avant, děkuji. 🙂
Hanninka, vítám tě.
Holky tak zas pátek na víkend hlásí pěkně, tak užívejte sluníčka. 😀

pantomima
23. dub 2010

nechci to zakřiknout, ale je mi už líp 😉 😵

gambrinuska
23. dub 2010

Pant tak gratulka 😉 jen aby to vydrželo, ale co já bych za ty nevolnosti dala 😉
jinak osatní moc zdravim a užijte si víkend🙂 já ho ma pracovní a ještě v práci 😝 😠

michamicha
23. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 31tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 26tt, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - 10tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 9tt, poradna+ náběry 7.5

adenka84
23. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, 6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 31tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 26tt, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - 10tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 9tt, poradna+ náběry 7.5

pantomima
23. dub 2010

Ahojky!

Chci jen všem popřát krásný víkend 😵

jedna11
23. dub 2010

Ahoj holky,
tak dneska jsem si udělala hezky den s malým. Od te doby co chodim do prace, tak na nej nemám moc čas. ALe dneska jsme si to užili. Tak nějak jsem si v praci už opočnula a vrátila bych se zpátky na mateřeskou 😎

Doudo, jestli si nespokojena se svym doktorem, tak zkus Mejchara, sidli hned vedle Natalartu a je fakt docela prijemnej.

Jani8, docela ti závidím, že už se vám to rozjíždí. Vím, že až to přijde, že budu nervozní , ale tohle čekání je hrozný. Přeju ti at se mrcha co nejdříve dostaví a ty už máš to nepříjemné za sebou. myslím, aby už si měla mimisky v břísku. A bude si platit za tu prodlouženou kultivaci nebo tu ICSI a zamražování? a kolik si necháš zavést mimisků? já už tak dopředu chci mít rozmyšleno co bysme si dali a za co připlatili, ale mám fůru času.

Terko, já vím, že je lepší , že se na to přišlo ted než kdyby se k vuli tomu nepovedla IVF. a vím, že chlamydii jsou opravdu svinky. vubec nevim kde to bereme. par let jsme bojovali s ureoplasmou a ted tohle.
a jak to máte s tím pejskem? budete mít štěnátka? naše fenka začala dnes hárat, tak jedeme za týden k ženichovi.

Lucie, už máš výbavičku a vše pro malýho nachystanýho? a kam se chystáš do porodnice? a co nějaký kurzy chodíš?

rampepurda11
24. dub 2010

Ahojky holky,
uz jsem vam psala jednou, ze se rozmyslim mezi Natalem a Institutem... Od te doby vas proscitam a taky ctu diskuzi o Institutu.
Jsem mile prekvapena, ze tady si na doktory nestezujete, probirate normalni veci, kdezto tam.... Takze asi k vam brzy pribudu🙂 Jen jsem se chtela jeste zeptat, pokud jste byly na IVF, kolik jste mely vajicek a zbyla vam nejaka do mrazacku? Dost mi prekvapilo, ze v te druhe diskuzi mely holky kolem 30 vajicek, na zavedeni zustala dve a zadne do mrazacku... Mozna je to jen schoda spatnych nahod, ale zarazilo me to...
A pak mam jeste otazecku. Na to abych se objednala do Natalu, potrebuju doporuceni od gyndarky nebo staci mit s sebou spatny spermiogram?
Dekuju moc za odpovedi.
Vsem snazilkam preju, at maji brzy miminka v brisku a vsem tehulkam, at miminka pekne rostou a tehonestvi si poradne uzivaji🙂
Pa pa

gambrinuska
24. dub 2010

Ahoj Rampepurdo 😉 já jsem doporučení neměla žádný, jen jsem se objednala a na první sezení jsem si vzala nějaké papíry co jsem měla doma z gyndy.
Já jsem jinde nebyla, ale na Natal si nemůžu stěžovat, jsou tam opravdoví profesionálové a hrozně fajn lidi 😉 🙂 jsem s nimi i sveškerým přístupem maximálně spokojená.
Kamarádka také chodila do Smetanky a z 20 vajíček ji 2 embrijka zavedli a mrazáčci jí taky nezbyly, naštěstí se jim to povedlo na poprvé, ale taky mi přišlo divný, že jim nic nezbylo 😔
Jinak jsem ještě zasechla, že v jiných centrech se za standartní výkony, za které v Natu nic neplatíš, tak že tam doplácíš 😖 n (za IUI jsem neplatila vůbec nic a jinde si prý platíš třeba pregnyl nebo i katetr na zavádění....)
Víc poradit nemohu, zatim jsme podsoupili jen stimulovanou IUI, hodně štěstí a přeji ti brzké // 😀

adenka84
24. dub 2010

Ahoj rampepurdo,
já měla vajíček 12, 9 se jich oplodnilo, 2 mi zaváděli a 2 nám zbyli do mrazáčku, víc jich bohužel nevydrželo... 😒

Moje kamarádka byla také v institutu vajíček měla 36, zavedli jí pouze jedno a zbytek zahynul, nechápu 😖
Já jsem měla doporučení od svého gyndaře, ale můžes se tam objednat klidně i bez doporučení..

rampepurda11
25. dub 2010

Ahojky holky,
dekuju moc za odpovedi🙂
Objednam se do Natalu. Jsem rada, ze nemusim ke sve gyndarce. Je tedy perfektni, ale nechci ji sahodlouze vysvetlovat, proc do Institutu nechci, kdyz jsem tam vlastne sama osobne jeste nebyla...

Holky, ja sama jednou snad budu Dr., ale kdyz vidim nebo slysim, jak se z leceni stalo bezcitny podnikani, a ze v rade CAR vydelavaji na nestesti druhych, je mi nanic... Ja tedy na medicinu nesla s tim, ze budu hodne vydelavat, ale ze budu lecit... Jsem rada, ze jste mi napsaly same pozitivni zpravicky, pac kdybychom sli opravdu do Inst., uz ted bych od tech doktoru cekala zradu a i kdyz bych si rikala "ver jim", asi by mi to neslo...

Gambrinusko, koukam, ze jsi po IUI. Jak se citis? Moc drzim palecky, at to vyjde!!!

Adenko: Nas urcite ceka taky IVF-ICSI. Jakpak jsi zvladala stimulaci a to cele kolem? Byla jsi po zavedeni doma? A jak casto se chodi pri stimulaci na kontrolu na Natalu? Omlouvam se za horu otazek, jsem v tomhle novacek a hrozna zvedavka...🙂

Preju krasny zbytek vikendu a dekuju moc za rady! 🙂

adenka84
25. dub 2010

Ahoj rampepurdo,

stimulace byla bez problému, břicho trochu bolele, ale to je úplně normální, stím sem počítala.Jinak bylo vše v pořádku...Na konterole jsem byla před stimulací 3X. po třetí kontrole jsem šla hned druhý den na odběr...pak za tři dny na teransfer, doma jsem byla..Neschopenku mi vystavili v Natalartu ten den odběru..Doma jsem byla 14 dní do výsledku testu...Pak jsem šla hned do práce...
Ničeho se neboj, nic to není..Zvládneš to jako jako všechny holky tady ...Přeji hodně štěstí a trpělivosti...

mějte se krásně holky,přeji krásnou sluneční neděli..

avant
25. dub 2010

Ahoj holky,
teda tohle je víkend za odměnu. Bych se ani nedivila, kdyby se Evženka už ráchala v bazénu 🙂
Dneska jsme dokonce i snídali venku. Od rána nám na terásku svítí sluníčko.
Rampepurdo, já jsem měla 22 odebraných oocytů, z toho se jich 18 oplodnilo. Ale kvantita u mě zvítězila nad kvalitou, takže do dalšího boje jich vydrželo 7. Měli jsme prodlouženou kultivaci (6 dní), 2 blastocysty zavedeny a na zamražení už nebyla vhodná žádná embryjka ☹ Taky to bylo moje první IVF a nevěděla jsem do čeho jdu. Příště už se tolik bát nebudu 🙂

pantomima
25. dub 2010

Pěkný večer!!

Normálně jsem se krásně opálila 😵

http://pantomima.rajce.idnes.cz/ZOO_25.4.10/

gambrinuska
25. dub 2010

Ahojky holky, zdravim 😉
teda Pant takhle se opalovala jo? 😉 já spinkala po noční a to sluníčko mi spíš štvalo, pořádně jsem se nevyspal a jsem jak přejetá 🙄
ramp já tam byla taky tak 3krát na kontrole folíků a pak IUI, stimulka taky v pohodě, jen trochu bolelo bříško, ale jak psala Adenka s tim se počítá 😔 JInak se cítim dobře 😉 jen jsem napnutá mam záchvati euforie 😀 , že věřim a pak zas nevěřim 🙄 , ale to je asi normální
hodně zdaru v boji o mimíse 😉

terka82
25. dub 2010

ahoj holky. 🙂

Víkend za námi a zíta zase do práce. 😖 Včera jsme byli v Plzni, chtěli jsme utrácet, ale neklaplo to. Boty, hadry, nic nás neoslovilo. Ale zmákli jsme kino Ženy v pokušení a fakt dobrý. Díky za doporučení.
Jinak jsme během tohoto týdne přivítali do okolí dvě nová mimča 🙂 a na to druhé jsme se byli včera juknout v porodce. Musim se přiznat, že pohled na dvoudenní mimčo mi nedělal úplně dobře a občas jsem měla co dělat, abych to ustála, takže jsem se radši držela zpět. Snad to nebylo moc nápadné. ☹

Evženie švagrovcí mají taky většího psa a před tím naším utíká. Snaží se mu vyhýbat, ale ta naše se nedá. 😀

Lucko ten Dr. z genetiky je ten slovák? Ten nám taky ukazoval prstíky, ale vzhledem k tomu, že jsem tam jela na potvrzení vývojové vady a následně na přerušení těhu tak to nebylo zrovna na místě. 😠 Jak říkáš, nezapomenutelné... Bohužel v tom opačném smyslu. ☹
Mamči je mi líto... ☹
Jaká byla oslava?

Douda, udělala jsi dobře, že ses na takového doktora vykašlala. A ta sestra je opravdu kráva. 😠

Haninka vítej. Mám za sebou jednu IUI, jedno IVF a jeden KET, po těch jsem otěhu, ale pak to nedopadlo. Mam za sebou dvě laparky - zjišťovali průchodnost, odstraňovali cystu a vejcovod a po prvním potratu nás poslali na genetické vyšetření.

Jana8 jojo, spim jako špalek a jsem ráda, že neusnu už cestou do postele.😀
To je dobře, že máš hematolku OK.

Roby tobě ty tt naskakují... 🙂 Ukaž se častěji. 😉

Pant taky už bylo na čase, aby ti začalo být lépe. Krásně jste si to dneska užili.

Jedna11 taky jsem si říkala, kde jsem k těm chlamydiím přišla, brebery jedny hnusný.
Naše můra se zatím nezačala hárat, takže jsme furt v očekávání. Držim palce.

Rampepurda mě odebrali asi 40 vajuch. Oplodňovali 15 metodou ISCI, chytlo se 12 a 16 přirozeně a z těch se chytlo 6. Dvě zavedli a 9 zamrazili. Díky velkému množství vajuch pro mě nebyla stimulka zrovna procházkou růžovým sadem, ale klidně bych tim prošla znova, jen aby už se výsledek dostavil. 🙂 Na Natal mam jen chválu. 🙂
Někteří doktoři jsou děsní, měli by jim sebrat diplom. 😠

Gambrinusko kdy chceš testovat?

gambrinuska
25. dub 2010

Ter nevim, myslela jsem v úterý, ale jestli to neni brzo ☹ ,m ožná zlikviduju od úterka denně tu zásobu co mam doma 😅 jsem pošuk

terka82
25. dub 2010

A jakou máš zásobu? Kolikátý DPO budeš v úterý? Na brzké testování já jsem taky expert. 😅 😀

gambrinuska
25. dub 2010

budu 11, dělali mi to v pátek a zásoba je asi 5 krabiček po 2 😀 😀 😀 no máčo, no 😅

terka82
25. dub 2010

Pěnká zásoba... 😀

gambrinuska
25. dub 2010

na to říká manža, to zas bylo v akci né 😉

terka82
25. dub 2010

😀