Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
5. kvě 2010

My už jsme taky doma 🙂 Přibrala jsem 80 deka- budou to nejspíš ty prsa, co mi narostly 😀 , vše OK, 24. 5. náběry na vývojový vady a pak v červnu poradna a ultrazvuk, ale to mě ještě objedná.

pantomima
5. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, lecba ATB, pak dlouhej protokol IVF
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................dlouhý protokol na IVF
Adenka84..........3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, 6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 32tt, poradna 19. 5.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 27tt, dle utz jsme o týden starší, odhad váhy 1030g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 14tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 13tt
pantomima.........IUI 16.2. - 14tt, , 24.5. náběry
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 9tt,poradna+ náběry 7.5

l.u.c.i.e
5. kvě 2010

Pant, koukám, že tý váze taky nic nedáváš, co? 🙂 Gynekolog ani mou váhu nekomentoval, odminule jsem přibrala 30dkg... Mávl rukou a řekl, že dítě prospívá 🙂

pantomima
5. kvě 2010

lucie, jsem docela ráda, s terkou jsem přibrala 28kg, v tomhle tejdnu už jsem měla skoro o pět kilo víc, takže si neztěžuju, snad to teď bude lepší, drželo se mě to pak rok a půl, než jsem to shodila

michamicha
5. kvě 2010

ahojky,

Lucko, Vojtík roste jako z vody, dr. se nad tím trochu pozastavil když měřil hlavičku, pže na předchozí kontrole byl tuším jen 2 dny napřed a teď už 6 dní 😅 a co jsem koukala na netu do nějaký tabulky kde byly průměrný váhy v jednotlivých týdnech, tak i ta váha odpovídá spíš konci 28tt 😅 jinak je všechno v pořádku, čípek OK, hrdlo zavřený, žádný stahy, otoky jen když se oteplí nad 20 stupňů ve stínu 😅 jsem zvědavá jak přežiju vedra v červnu a červenci, doufám,že nějaký extra vysoký teploty nebudou 😉 za 3 týdny jdu znovu do poradny, pže pak má dr. dovču, takže mi udělají náběry a asi i velkej UTZ, aby si mě pak nemusel zvát za dalších 14 dní znovu 😉

holky nevíte co je s lucindou? jsem jí tady dlouho neviděla ☹

michamicha
5. kvě 2010

jo a moje přibírání je od začátku těhu jen +4 kg 😉 za poslední 2 měsíce to bylo jen 1 kg 😅

l.u.c.i.e
5. kvě 2010

Micha, my jsme taky byli vždy o týden napřed a teď jsme nastejno. Stejně to měření je jen orientační... Jsem ráda, že jste v pořádku. Otoky taky mám jen když je teplo. Teď když je zima po otocích ani památky 🙂 Pěkně se držíš z váhou...

michamicha
5. kvě 2010

no my jsme byli na začátku o týden napřed, pak se to srovnalo a teď už jsme zase o týden napřed 😅

pantomima
5. kvě 2010

no a my jsme o týden dýl, takže podle MS termín 6.11., podle UTZ 10.11., ale Terka měla podle MS termín taky 6.11. a nakonec se narodila 29.10. 😉 , takže já termín nějak neřeším, Terku jsme dělali IUI 13.2., tohle mimčo 16.2. 🙂

jana8
5. kvě 2010

Ahoj holky,
Lucko,Micha,Pantomima, všem vám blahopřeji k poradně a přeji jen tak dál ať Vám vaše poklady rostou a jsou jako rybičky 🙂

Já zachvilku pádím na noční,tak jen tak v rychlosti....v píchaní injekci pokračujeme a další kontrola v sobotu.....holky zítra jedu k zubařce......chci se Vás zeptat neni žádný důvod kvůli těm injekciím aby mi nemohla vrtat nebo tak něco ??? 😒 .....ukážu ji i ty injekce raději,ale doufám,že to nebude problém....
Nevím jestli je tu některá z vás,ale jestli jo,tak prosím poradte.....díky

adenka84
5. kvě 2010

ahoj holky, všechny vás strašn+ ě moc zdarvím.Těhulky jsem ráda, že vaše miminka jsou v pořádku, jen tak dál.Lucie tobě už to začíná klepart na pupík..Hrozně rychle to uteklo. 🙂 ..

jani, myslím, že injekce nemají žádný vliv na vrtání...Pouze kdyby ti píchal injekci , tak bych je nato upozornila, ale na to by se ti určitě zeptali sami...mějse a ať ti noční rychle uteče..

Zítra jedu do ntalartu na konzultaci, trochu se těším, ale zároveň jsem docela i nervozní, z toho co se tam dozvím... 😀

jana8
5. kvě 2010

Adenko,děkuji........držím ti palce na zítra.....už musím letět ať to stihnu...pa pa

m.evzenie
6. kvě 2010

Dobré ráno holky,
Těhulky, to je nádhera jak vám mimískové pěkně rostou a je vše v pořádku. Jen si to pěkně užívejte. 😅
Jani, tak ať tě zubař moc netrápí. Injekce by na vrtání žádný vliv mít neměli. To počítáš s tím, že bude vrtat? ☹
Adenko, zdravím tě. Dej nám pak vědět, jak si v Nat. dopadla? Moc moc držím palce. 😉
Všechny ostatní zdravím.

pantomima
6. kvě 2010

Dobré ranko!
Tedy co to venku je??? Fuj, hnus 😠

V jedenáct máme s malou zase cvičení, máme to sice kousek, ale asi popojedem autem, v tomhle se mi fakt nikam nechce... 😠

l.u.c.i.e
6. kvě 2010

Dobré ránko všem.

To je zase počasí. Ach jo... Furt bych jen spala 🙂 I přes den 🙂

Jani, injekce na vrtání zubů vliv nemají. Neboj se. A kdo ví, třeba ani kaz nemáš 🙂

Adenko, dneska jdeš do Natu. Jsem zvědavá s jakýma informacema přijdeš. Doufám, že jen s dobrýma 🙂

Pant, ani se ti nedivím, že se ti s malou nechce jít do toho deště. mě se taky nechce jít do města, ale budu muset...

jana8
6. kvě 2010

Ahoj holky
Tak mě vrtali a počítala jsem s tím,protože ani nechci tě vědět kdy jsem byla naposledy u zubařky 😖 ...upřimně tady v ČR jsem ani ještě neměla žádnou zubařku......odkládala jsem to jak se dalo....jen teď už se asi nedalo,začalo mi otékat dáseň ale teď je to už lepší.....dokt. se mě ptala jestli neužívam antikoncepci,tak jsem ji vysvětlila,že jenom ty hormony v injekci......tak řekla,že to může mít taky vliv na ty dásna a v tehotěnství se to může taky ukázat......byla jsem na sebe naštvaná,že jsem tam nepřišla už dřív....ale to jsem celá já....já a doktory....strach a děs 😒 ....jo a aby to nebylo málo hrozí mi,že mám tak hezký zánět,že mi ho budou tahat nebo něco......a že to docela bolí,ale zatím mi ho zaplombovala a kdyby začal bolet mám okamžite přiject,tak uvidíme......jinak mi říkala,že injekce nevadí ani kdyby mi ona chce dát injekci......
Och to jsem se ale rozepsala 😕

Adenko,jak pak si dopadla v Natu? Doufám,že máš samé dobré zprávy......držím palce

Lucko,já bych taky jen spala a zachvilku si půjdu lehnout.......dnes jsem po noční spala 3,5hod a jedu ještě na poslední noční tak ať to trochu dospím......včera mi bylo nějako špatně.....na zvracení....nevíte jestli by to mohlo být i s těch injekcí?....a ty se klidně vyspinkej ....máš na to nárok 😉

rampepurda11
6. kvě 2010

Ahojky holky,
porad vas procitam a zavidim vam, ze u vas uz se neco deje... Myslim jako ze bud uz tehulkujete nebo se na to pripravujete🙂 Uz se tesim, az budu patrit mezi vas🙂

Luci, ty cekas Matyska presne na den nasi svatby🙂 Tak se obe tesime na stejne datum 😉 V pondeli asi obehnu ta zlatnictvi, na ktere jste mi daly typy a reknu ti, jak to tam vypada. Myslim, zes rikala, ze bys chtela nausnice, vid?

Se zubama mam taky problemy☹ Chodim k zubarce uz pomalu 2 roky skoro kazdy mesic a nejak se nemuzeme dobrat konce. Kdyz jeden zub vyleci, ozve se jiny, takze parada☹ Bohuzel mi nikdy nechce udelat 2 zuby najednou, jen kdyz jsou opravdu vedle sebe... Nevim, jestli ma vic penez za to, ze prijdu casteji...
Hlavne uz si musi myslet, ze jsem posahana. Protoze vetsinou jsem byla pozvana na dny po ovulaci a nechtela jsem si nechat udelat RTG. Takze kdyz jsem nekdy na zacatku cyklu, hned se ozvu, ze na RTG muzu... Ale je mi z tohodle oznamovani nanic☹

Jani, kdepak jsi zila, ze pises, ze jsi nemela zubarku v CR?

adenka84
6. kvě 2010

Ahoj holky, tak už jsem doma....V Natalartu docela dobrý, děllai mi ještě kultivaci za 10 dní mám volat na výsledky...Rokyta říkal, že tam bude opět určitě streptokok, ale že mi ho před odběrem zaléčí opět antibiotiky...Jinak moje štítná žláza se poměrně dost zhoršila...Hormony jsou dost špatný, říkala jsem, že za 14 dní jdu nakontrolu nke štítňákovy tak mu to řeknu, aby mi dla jiné léky nebo stím něco jiného udělal...Rokyta říkal, že štítná žláza je prevít...Jinak IVF budem opět podstupovat...Laparaskopie byla podle něj zbytečná, moje pravá strana je i po lapaarskopii stejně naprosto nefunkční, divil se, že mi nechali vejcovod, když nefunguje?Na IVF to nemá ale vůbec žádný vliv...Stimulovat začnu až včervnu, musím mít po laparaskopii za sebou alespoň dva cykly..s tím jsme s manželem počítali..Taky jsme se domluvily na prodloužené kultivaci..Musíme si ale za ní připlatit 2 200 Kč. Byl to manželův nápad, dnes se strašně rozkecal a na vše se prkticky vyptával on...No a já jsem se samoozhřejmě zapoměla zeptat na ty kortykoidový ijekce, hm tak zas příště...

Mějte se hezky to jsem se rozepsla, snad to půjde odeslat..
Jinak dněšní počasí - hnussss...

jana8
6. kvě 2010

Copak holky,kdepak jste?
Ramp,já jsem ze Slovenska a vČR žiji už asi 7let a byla jsem ráda že jsem si našla obvodního a ženského doktora,jinak jsem se nikam moc nehrnula,když jsem nemusela 😒 , tak proto jsem se nikam nehrnula k zubařce a taky ze strachu.....já vím já jsem trubka 🙂 ale ten můj strach z doktoru nějak stále vítezil 😔 .....a teď budu na to doplácet....doufám,že ne moc 😖 .....tobě to nezávidím,že chodíš tak často k zubařce ☹ ...to je pech 😠 ...neboj taky se bude něco dít a ten se přece děje ...máš před sebou velký den D.....tak už dopředu přeji ať Vám všechny přípravy vyjdou a vy ho prožijete s láskou a pak i celý život 😵 a pak si přidelíte ten nejkrásnější dárek na světě 😵
Adenko, tá štítka je mrcha.....hlavně že po laparke budete moct zas se pustit do IVF, i když máš teď ze vším peripetie .....držím moooc palečky ať ti vyjde hned teď IVF 😉
Holky,prosím Vás co je dobré na kvalitu spermií? jaké tabletky?....

jedna11
6. kvě 2010

Ahoj holky,
dlouho jsem tady nebyla. Nejak posledni dobou nestiham.
Jani8, drzim palce at vse dopadne dobre. Jak vubec snasis stimulaci, co bricho atd.? mam z toho docela strach. Zavidim, ze uz mas to cekani za sebou a ze se uz neco deje.
Ja dneska dojedla atb a pristi tyden jdu na kontrolni kultivaci. tak uvidime, kdyz vse dopadne dobre, tak snad bysme mohli zacit pristi mesic. Tak to budeme tak nejak s Adenkou na stejno. Tak se aspon muzeme vzajemne podporovat.

rampepurda11
6. kvě 2010

Jani: To jsme na tom stejne. Ja ac chci byt doktorka, tak se k doktorum taky nehrnu, az kdyz se neco deje🙂 Dekuju moc za pranicko🙂 Jinak my na spermie bereme zinek, selen, vit. E, energyman (to je vytazek z kotvicniku) a pak jsem se docetla, ze i maca je dobra, tak tu mozna casem taky poridime🙂 Nekomu doporucuji Dr. Profertil, ale ten stoji kolem 1000 na mesic.
A vitaminky by mel muz brat dele, po mesici se nic nevyresi, pac spermie zrajou kolem 80 dni.

jedna11
6. kvě 2010

Jeste jsem se chtela zeptat Jani8, ty mas taky dlouhej protokol, ze? kolikaty den cyklu si zacinala a jak to probiha? kdy jsou utz atd.

l.u.c.i.e
7. kvě 2010

Dobré ránko,

Jani, aspoň už t vrtání máš za sebou... Jednou jsis to odbýt musela...
Mě po injekcí špatně nebylo... Možná je to od toho jak málo spíš a chodíš na noční. Jak ti je dnes? Je to lepší? Kdy tě čeká odběr vajuch? Kolik je jich?
Ohledně spermií ti už odpověděla Ramperpurda... Vitamínky by se měli brát aspoň 2 měsíce...

Ramperpurdo, tak to je úžasné, že se vdáváš ve stejný den jako mám datum porodu... Tak to je určitě šťastný den 🙂 Určitě se s přítelem moooc těšíte? My jsme se těšili moc. Jen nám bylo pak líto, že ten den velmi rychle utekl... Hned bych se vdávala znova 🙂 Samozřejmě vám přeju, aby jste po svatbě nemuseli dlouho čekat na sviště a co nejdříve vám v Natalu dopomohli 😉
Jojo, chci visací náušnice... Mám je doma načrtnuté 🙂 To by jsi byla moc hodná, kdyby jsi mi pak řekla jak to vypadá. Díky. Taky bych se už měla jít po městě podívat a poptat se.

Adenko, takže za měsíc už stimulace na IVF? To je super... S prodlouženou kultivací je asi větší šance, viď? Já jsem jí neměla, jelikož jsem měla jen 3 oplodněná vajíčka... Jinak štítka je svině a dělá hroznou paseku... Ale zase když jí budeš mít hned pod kontrolou, tak to dopadne dobře.

Jedna, super, takže s Adenkou se můžete ve stimulaci podporovat... To je skvělé.
Oběma přeju, aby se to hned podařilo 🙂 A Janě snad už teď v květnu...

pantomima
7. kvě 2010

Pěkné ráno všem!!!

Zakřikla jsem to s tím, že už je mi dobře, problila jsem se dnešním ránem a to doslova 😖 , už je líp,tak mám snad pro dnešek vybráno 😠

ilca1
7. kvě 2010

ahoj holky všechny zdravím,trošku jsem se flákala a na net ani nekoukla. Jinak první testy dopadly výborně a příští týden jdu na druhé v 16 týdnu to to utíký 🙂
Lucko chtěla jsem se tě zeptat, jak dlouho jsi měla takový to pobolívání v podbřišku při růstu dělohy?tedy jestli jsi to měla,Mě zase trochu chvílema pobplívá v podbřišku a spíš když jsem v klidu tak nevim jestli to je z dělohy nebo ne ☹ Je to trošku jiný než dřív spíš je to jako kdybych ho měla namožený a občas mě tam píchne, není to nějaká velká bolest ale nevim...jsem posera vždyt víš 😅 a mam to jen v podbřišku až dole těsně nad kostí.

jana8
7. kvě 2010

Ahoj holky,
koukám,že tady zas nikdo o tomto čase neni......
Jedna, jo,jo mám dlouhý protokol.....a pokud si dobře pamatuji tak si taky říkala,že ho budeš mít,tak bych neházela flintu do žita, držím palce na kontrolu ať je vše ok a vy budete moct začít....jaký DC budeš,když půjdeš do Natu?.....já dlouhý cyklus začínala 22DC a to utz, zkontrolovat ať nejsou cysty a když bylo vše ok tak mi sestrička píchla první injekci do zadku a pak jsem tam přišla po ms ....to zkontrolovali utz a vlastně ráno ještě na krev a podle toho mi určili dávku na píchaní a taky kdy budu píchat....já začala vlastně v ten den...to bylo v pátek,další kontrola byla hned v úterý a teď jedu na kontrolu v sobotu.......doktor říkal,že možná už v pondělí dostanu od nich tu poslední injekci co se má píchat o 22hod a asi ve středu odběr a v sobotu transfer.....ale to je zatím přibližne.....to ti hned přibližne dokt. řekne......tak uvidíme co zítra......co se týče stimulace,tak jen občas cítím,že mě zabolí podbřišek.....ale vůbec nic to neni ...jenom mám břicho nafouklé....a nevím proč ale myslím si ,že nereaguji až tak moc ....uvidím,co mi řekne zítra ......budu se ptát jak jsem vůbec na tom......a neboj u vás to zachvíli začne taky....já závídím tiše kamarádům na Slovensko,dnes mi přišla přes skype,že se jim narodila dcerka Lucka a když tak počítam mám pocit,že se jim povedla právě v den svadby......někdo jen si řekne,že chce dítě a má ho a my? och už chytám depku,ješte že zachvíli je tu kamarádka na píchaní injekci ☹ .......to jsem se ale rozepsala 😒
Ramp,děkuji přítel bere jenom vit. E a ten mu právě došel,tak jsem myslela,že koupím něco ještě v lekárni....dokt. ale říkal,že nemusí žádné,tak nevím....my máme kolísavý sperm. ....a vit. E papá už delší dobu,tak uvidíme.....
Lucko,co se týče odběru a atd,tak jsem už psala a co se týče injekci tak já jsem zkrátka strašpitel,tak to asi proto .....uvidíme co ted.....je to možno i tou noční a taky že moc nejím přes den,snažím se něco hodit do sebe před tou injekci ať mi neni špatně i teď něco malého zobu a piji kontryhel.....včera jsem jinak u píchaní cítila takové pálení ale jen chvíli a pak jsem to rozdejchávala,ale to jen chvili......ale i tak už asi začínám mít strach z odběru a pak budu mít strach zas z transferu a pak zas....vždyť to znáš.....Lucko,prosím Te můžu se zeptat kolik si měla vajíček?.....vím,že si to už psala,ale já jsem sklerotik 😖 a jak se cítíš ty?
Pant,to bylo ráno.....fuj.....to si asi fakt zakřikla,ale doufám,že už je to za tebou a už si budeš vše jen užívat....
Přeji všem hezký večer

jana8
7. kvě 2010

Tak to vidíte,kde je Terka???? pak musím tu za ni psát ty její romány 😀 pardon 😅

jana8
7. kvě 2010

A taky by mě zajímalo kdepak se toulá Lucinda????? Nevíte někdo něco o ní?

michamicha
7. kvě 2010

ahojky,
jani co je s lucindou nevím, snad je všechno v pořádku, psala jsem jí IP, tak snad se brzy ozve 😉

adenka84
7. kvě 2010

Ahoj holky, všem vám moc děkuji za podporu..Věřím, že si dá štítka říct a dá se co nejrychleji do pořádku...

Lucie , je to tak příští měsíc začnu se stimulací..Všechny vyšetření mám za sebou, takže teď nezbývá jen čekat..Ono to, ale rychle uteče...Na prodloužení kultivaci jsme se domluvili, chceme to zkusit..Zaleží, ale kolik dobrých vajíček se urodí..Musí jich být alespoň 6...Po prvé jsme jich měli 12, 9 bylo výborných, tak doufám, že to tak bude i nyní..

Jedna je fajn, že začneme spolu, alespoň se můžeme vzájemně podporovat..Tohle bude tvá první IVF?