Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
4. srp 2010

Dobré ránko,

chci se zeptat maminek, zda byly s miminkem na kontrole kyčlí ve FN Lochotín. Po propuštění z porodnice si vás automaticky objednají. Nebo jste byly na poliklinice ve vašem okolí? V pátek jdu na II. polikliniku s malým na hematologii, tak se zeptám na vrátnici, zda je tam i kontrola kyčlí. Aspoň bych nemusela za 14 dní přes celé město...

@michamicha, byla noc klidná? Nemusel se manžel vracet z firemní akce narychlo? Termín máš zítra. To by bylo hezké, kdyby ti to vyšlo taky na termín 🙂

@roby, budou nějaké fotečky z UTZ? To byl krásný zážitek vidět mimíska, jak se tam vrtí, co? Jinak je dobře, že test na cukrovku máš v pořádku 🙂

@jedna11, v říjnu nám zavedli Matýska 🙂 To bys měla taky červencové miminko...

@sedmitecka, myslím si, že to bude až 3 měsíce na rekonvalescenci. Zkušenosti s tím nemám, takže ti dobře neporadím. Snad holky budou chytřejší 🙂

@jitikyti, moc hezká profilová fotečka... Být tebou bych si nechala napsat neschopenku. Stát 12hodin na nohoou v těhotenství nemůžeš. Jdi si ještě dnes pro neschopenku!!!!!!!!!

No a já mizím s malým do města. Jdu si nechat přidělat pár fotek malého na památku. Do alba jsem dala jednu upravenou fotku Matýska. Včera si manžel hrál a moc se mu povedla... Ta půjde zvětšená na zeď 🙂

roby
4. srp 2010

Dobré ráno holky
Micha se dnes ještě neukázala, tak že by se Vojtíškovi už zachtělo na svět?
Lucie, jednu fotečku z 3D jsem přidala, musí se to vykopírovat z toho DVD, tak uvidím, jestli se ještě něco povede. Jinak to byl opravdu úžasný zážitek🙂
Sedmitecka já jsem byla na hysteroskopii a laparoskopii současně v září 2009 a bylo mi doporučeno dodržet šestinedělí (právě kvůli hysteroskopii, jinak po laparoskopii naopak říkají začít co nejdřív se snažením).
Jitikyti, určitě bych si nechala napsat neschopenku.
Holky zatím se mějte, jdu dosnídat.

m.evzenie
4. srp 2010

Ahojky holky,
Micha, tak co čeká Vojtíšek na termín? 😉
Sedmitečka, já byla na laparoskopii i hysteroskopii a také jsem měla dodržet šestinedělí.
Jitikyti, moc bych to neriskovala, takhle v práci, měla by si si nechat určitě napsat neschopenku.
Lucko, krása, tak si pěkně užij vycházku ve městě. 🙂
Všem krásný den. 😅

sedmitecka
4. srp 2010

holky děkuju 🙂

michamicha
4. srp 2010

Ahojky,
kdepak, já tu budu strašit s břichem ještě minimálně tejden 😀 😀 😀 dneska jsem ráno posnídala a nějak mi to nesedlo, tak jsem celý dopoledne prospala 😅

sabcav
4. srp 2010

@l.u.c.i.e krásná fotečka 😵 . My na kyčlích byly na Loch, hned při propouštění z porodky mi řekli, ať za 6 týdnů dorazíme a pak ještě myslím ve 3 měsících a v 6. Čas objednání tam neexistuje, jen datum 😉

@sedmitečka 2-3 měsíce vydržte a moc držím palce 🙂

@michamicha týden 😀, tak to snad ne 🙂

@jitikyti no s takovou pracovní dobou a ještě celý den na nohou maž pro neschopenku 🙂

Já jdu přežehlit kilimandžáro a pak zalehnout, Andrejka včera večer nemohla usnout 😢 ☹ 😠 , nepřišli jsme na to, co jí je, nebo není, co chce, nebo nechce...po 2 hodinách řevu ve 22 se uřvala...ráno jsme byly u kamarádky a bylo to fajn, teda až na to, že tam přišla ještě jedna naše společná kamarádka a její 2letá holčičku Andrejku asi 3* sejmula (schválně do ní strčila, až spadla na futra a pak jí ještě bouchala, přitom Andrejka si jí nevšímala, a když jí její máma dala za to na prdel, tak jí bouchala taky 🙄 ), to bych nechtěla, aby Andy takhle ubližovala dětem 😔 😕 ...doma to nevidí, tak snad nebude 🙂 . Hezký den všem 🙂

l.u.c.i.e
4. srp 2010

@roby, fotečka miminka je krásná.

@m.evzenie, procházku jsme si užili... Venku bylo příjemně 🙂

@michamicha, nemyslím si, že tu budeš s břichem týden strašit... Uvidíš, že to bude co nevidět 🙂

@sabcav, díky.

jitikyti
4. srp 2010

Ahooooj.Ano,vložila jsem fotku,aby bylo vidět,jaká tvář se schovává za Jitikyti 😉
Dnes u doktora jsem dopadla takhle:V dutině děl.gestační 😀 váček pravidelného tvaru,žloutkový váček+náznak echa plodu.Viděla tam jen náznak,říkala,že to je ještě malinké.Jdu v pondělí na kontrolu.HCG 1)1672,2)5295 a dnes 9542.A neschopenku mi napsala sama od sebe.Nedovedu si představit být tak dlouho doma.To budu uklízet,dělat ubrouskovku,korálky,budu tady pořád opruzovat 😉 Asi si najdu nějakou domácí práci....
sabcav-už jsi se prokousala tím prádlem?Jedna moje známá,má malého a ten jí také pořád mlátí.Mají takovou volnou výchovu.Ani na zadek mu nedá.Několikrát to zkusil i na mě,tak jsem mu to oplatila(samozřejmě jen málo a přes ručičku)čubrněl 😉 a od té doby si to na mě nedovolil.Ale na ně to si to dovolí stále.
michamicha-Tvůj cvrček si dává na čas 🙂

l.u.c.i.e
4. srp 2010

@jitikyti, velká gratulace!!! Mám obrovskou radost, že to takhle dobře dopadlo. Hlavně, že už je náznat srdíčka. Příště bude blikat o 106. To je dobře, že máš neschopenku. Taky jsem byla doma hned od začátku a vydržela jsem to. Je pravda, že se mi to ze začátku vleklo, ale pak to oteklo, že ani nevím jak 🙂

jitikyti
4. srp 2010

l.u.c.i.e.-děkuji.Jsem ráááda.Tys to vydržela?Tak to budu muset vydržet také.Ale stou dom.prací není zas tak špatný nápad....Mám ale jeden velký problém,který nevím,jak vyřešit.Jedeme 14.srpna do Chorvatska(autem),jenomže já mám teď tu neschopenku,tak nevím,jak to zaonačit.Nemáte nějaký nápad?

michamicha
4. srp 2010

@jitikyti já byla na neschopence taky od začátku a bylo to OK 😉

michamicha
4. srp 2010

@jitikyti a samozřejmě taky moc gratuluju 😵 😵

rampepurda11
4. srp 2010

@jitikyti: Taky moooooc a moooooc gratuluju. Je super, ze je vse v poradku! 🙂
S tou neschopenkou - kamaradka ji ma taky a jela na tyden na dovolenou po Cechach. Rikala, ze kdyby prisla nejaka kontrola, bude mit bud smulu nebo donese potvzeni, ze byla u Dr. (pokud by ho teda nekde splasila🙂)

Nam uz se blizi objednání do Natalu. Zavolam tam nekdy v zari, az budu mit po zkouskach... A konecne budu oficialne patrit mezi vas🙂 Jen jak se to blizi, zacinam mit desnej strach. Do ted jsem si nejak nepripoustela neuspech a ted kdyz o tom zjistuju vic, bojim, bojim☹
Jinak prubezne vas procitam, koukam na fotecky, drzim palecky... Jste tu moc fajn 🙂

haaninaa
4. srp 2010

Ahojky holky,
jitikyti - moc gratuluju. Je to fajn sledovat, jak každý měsíc přibívá další těhulka 🙂. Snad se už taky dočkám... Je fajn, že máš neschopenku, 12 hodin stát je fakt záhul.
Micha - od kdy jsi měla neschopenku? Od IUI nebo až od potvrzení těhotenství? Musím pak do Natalu na krev, nebo když se to nepovede stačí zavolat a domluvit si další termínový pokus?
Ostatním moc děkuju, že mi drží palečky, zítra nás to čeká znova, tak snad doufám, že si folík i sliznice dali říct a už dorostli. Zajímalo by mě, jestli i když ten folík není velký 20, jestli může dojít k oplodnění.

michamicha
4. srp 2010

@haaninaa já našla na testu // čárky 27.11. a od 1.12. jsem byla na neschopence, ale psala mi jí obvoďačka a až za cca 2 měsíce jsem si neschopenku převedla na gyndu 😉

haaninaa
4. srp 2010

Michamicha - měla jsi taky takkové problémy s folíkem a tou sliznicí? Já z toho mám takový divný pocit. Přece jen už těch neúspěchů mám za sebou dost, tak se bojím....

michamicha
4. srp 2010

@haaninaa mě po clostilu nerostly dostatečně rychle, nakonec teda IUI byla, ale paradoxně mi ten clostil snižoval sliznici 😠 takže test byl pozitivní, ale nejspíš kvůli té nízké sliznici se mimi neudrželo ☹ no a další IUI jsem zkoušela za cca 3 měsíce (udělali jsme si přestávku kvůli dovolené a měla jsem i dlouhý cyklus a musela čekat na MS) a to už jsem píchala puregon a pila kontryhel a k tomu ještě i femigard a povedlo se 😉 ale i tak jsem měla o 4 dny prodlouženou stimulaci, prostě jsem reagovala pomalejš...

l.u.c.i.e
4. srp 2010

@jitikyti, na začátku těhu jsem letěla za manželem do Rigy. Byl tam na služební cestě. Byla jsem ve 4tt. Neschopenku jsem měla a bylo to na mé riziko. Kdyby přišla kontrola měla bych velký problém. Naštěstí nepřišla.

@michamicha, tak zítra rodíš, ne? Přece nechceš ještě přenášet... 😵

m.evzenie
5. srp 2010

Dobré ráno,
Micha moc držím pěsti, aby už se dnes chtělo Vojtíkovi na svět a držela jsi ho v náručí. 😉
Užijte si pěkný den. 🙂

jana8
5. srp 2010

Ahoj holky,
jdu Vás jen tak na rychlo pozdravit a zas si lehnout,včera mě přepadla v práci migréna,tak jsem jela domů a dnes "vesele" pokračuje 😖 ,a to nechci kvůli tý imunol. žádné tabl.tak nevím kdy se ji zbavím,i když bych šla na tu imunol. 15.9.,tak to bych ještě mohla tabl.,ale když já moc nechci,tak uvidíme....doufám,že se ji zbavím 😠
Micha,myslím na tebe,ať to máš dnes za sebou a Vojtíška při sebe 😉
Haaninaa,taky držím palce,ať folík dorostl a vy můžete se vrhnout do IUI a hlavně ať je úspěšná 😉
Jitikyti,hezká fotečka,neboj doma to zvládneš,však ono to uteče,uvidíš 😉 jinak domácí práce je dobrý nápad,pokud o nějaký solidní víš 😉 , s tou dovčou ti neporadím,ale je to fakt asi na risk,buď a nebo......držím palečky,ať se nikdo neukáže a ty si můžeš v klidu vychutnat dovču 😉
Rampepurda,ničeho se neboj v Natu jsou skvělí a aspoň se přiblížíte blíž k svému vysněnému pokladu 😉
Ostatní holky zdravím,musím jít si už lehnout,nebo mám dojem že se pozvracím 🤐 pardon za výraz......

petra177
5. srp 2010

Ahoj holky🙂

včerejší ultrazvuk dopadl na jedničku, jedno mimi měří 9,9mm, druhý mimčo 10,5mm a u obou byla vidět srdíčka 🙂 😉
Jinak nevolnosti pokračují, zvracím ráno, večer a mezitím je mi blbě. Vyzkoušela jsem co jste mi doporučily a bez úspěchu 😖 Ach jo, ještě vydržet 4 týdny, teda doufám, že ve 12 týdnu se to upraví. Už mám 3 kila dole. Jinak v Nalartu se se mnou rozloučili a předali do péče k mému gynekologovi.

Jitikyti, moc gratuluju. Já jsem na neschopence od 4. týdne a teď jsem za to moc ráda. Jen jsem zvědavá, kdy si začnu těhu pořádně užívat ☹

Michamicha, není už Vojtíšek na světě? 🙂

Všechny ostatní zdravím....

haaninaa
5. srp 2010

Ahoj holky,
tak IUI mám za sebou. Ráno kolem půl deváté jsem byla na UTZ, folík mě mězo mezi 19-20 mm. Dostala jsem injekci, ale nevím jakou. Prý aby vajíčko prasklo a v půl jedenácté jsem šla na IUI do té první ambulance od lékárny. Ráno jsem byla u Rokyty a dopoledne IUI dělal Bouše. Pak jsme spolu ještě 10 min povídali, nevím, jestli je tam povídavej, někdo tu psal, že moc nemluví, nebo jsem ho rozpovídala. Já taky pusu nezavřu 🙂 🙂 . Když jsme přijeli domů, tak jsem zjistila, že špiním jako při začátku "mršky". Je to normální? Výkon podle papíru proběhl snadno a bez komplikací. Cítila jsem jak zavádí ten "špagátek" i ty studený rozmražený potvůrky. Jen když jsem odcházela z Natalu, tak mě pobolíval podbřišek a cítila jsem slabé pnutí v prsou. Mám pak zavolat, jak to dopadlo a domluvit se na dalším postupu. Tak doufám, že za čtrnáct dní na testu budou //.Žádný léky mi nepředepsal, tak budu užívat dál jen Femibion800. Můžu dál pít ten kontryhelový čaj?
Micha se ještě dneska neobjevila? Že by Vojtíšek už byl na světě?
Petra177 - neboj, nevolnosti určitě brzy odezví a pak bude už jen dobře 🙂 🙂

Ostatní zdravím....

haaninaa
5. srp 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........od 27.7. domácí snaženíčko
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVF,krátký protokol-puregon-ET 30.6-bez sněhuláků
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
vendulak ...........1IUI 02/10 neúspěšné,2IUI 03/10 missed ab.,další návštěva Natu v srpnu-UTZ 13.-15.DC
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, domluva na 2. KET 08-09/2010
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... 3.IUI (5.8.) za čtrnáct dní se uvidí...

TĚHULKY:
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 40tt, snad brzy porodíme, poradna a monitor 3.8., pak už předání do porodnice
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 30tt, 23.8. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 19tt, čekáme holčičku
roby......................2.IUI 16.2.(stimul. Puregon), 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 26tt, poradna 19. 8., čekáme chlapečka, 3.8. 3D UTZ
pantomima.........IUI 16.2. - 26tt, , poradna 25.8.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 24tt, poradna 27.8 , hematologie 3.8 , kardiologie 23.8
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 4. 7. 2010, 51cm, 3590g

jitikyti
5. srp 2010

Hezký večer,
Petra177-zatím si to neužíváš?Není Ti dobře 😒
Haaninaa-ta hlavně,aby se mršky chytili a mohla ses začít radovat 🙂 Opatruj se.
Jana8-drž se.Přeji Ti,ať se z toho vyspíš.Mačkej si po intervalech kořen nosu.Nemáš migrény od krční páteře?Možná,že by pomohla nějaká pravidelná masáž...
l.u.c.i.e.-řekla jsi to doktoru,že jedeš pryč?Já právě nevím,jestli jí to mám raději říci,co si o tom myslí.Pro můj klid,bych jí to raději řekla,abych něco nezanedbala. 😒 A hlavně,když si mě pozve v termínu co bych byla pryč,tak co bych řekla.Nevím,nevím.Jsem na vážkách.Ale na dovču se těším jako malá 😀
michamicha-tak už je mimí ve Tvé náruči? 🙂
Držím palečky všem snažilkám 😀 😀 😀 Přeji všem horu štěstí a zdraví.

jitikyti
5. srp 2010

Petra177-Je Ti zle.Nějak jsem to přehlédla,tak se omlouvám 😉 Dvojčátka dávají zabrat Tvým vnitřnostem.Tak snad se to brzy zlepší 🙂

l.u.c.i.e
6. srp 2010

Dobré ránko,

zrovna Matýsek spinká, tak využívám času a mrknu na vás co je nového. Pak půjdeme na krvičku na hematologii. Vůbec se mi ale nikam nechce když venku prší...

@michamicha, jestlipak jste dodrželi termín? Zajímalo by mě, zda už je Vojtíšek venku... 🙂

@petra177, to je dobře, že jsou miminka v pořádku 🙂 Nevolnositi ti nezávidím, ale každá si tím prošla... Úbytek váhy je normální. Taky jsem schodila a ty jsem ke konci zase nabrala 🙂 Je to krásné, že čekáš dvojčátka. Jsi tu úplně první. Dvojnásobné štěstíčko 🙂

@haaninaa, držím palečky, aby IUI bylo úspěšné... To špinění je normální a brzo ustane. Taky doufám, že za 14dní budeš hlásit //. Aspoň se to tu těhulky budou zase pomalu rozrůstat... 🙂

@jitikyti, v té době jsem chodila ještě do Natalu. Chtěla jsem schválení, že můžu letět. Tehdy jsem o tom mluvila se Švábkem a říkal, že když to bude krátký let, tak nevidí žádný problém. Letěla jsem necelé 2 hodiny. No a na neschopenku mi řekl, že mi jí klidně ukončí, ale pak že už nenapíše. Nemůžou po týdnu obnovit marodění. Nebo ať to risknu a týden se modlím, aby nepřišla kontrola... No, tak jsem to riskla a kontrola nepřišla po celé těhotenství. 🙂
Je to vážně risk, tak si to rozmysli... Hlavně dávej pozor na miminko.

michamicha
6. srp 2010

ahoj,

teda dneska byla snad nejhorší noc za celou tu dobu, budila jsem se každou hodinu 😝

@l.u.c.i.e obávám se, že bude spíš potermínovej 😅

jdu se chystat na tu kontrolu do porodnice, za hodinku vyrážíme 😉

ilca1
6. srp 2010

Ahoj holky já vás pořád nějak nestíham moc dočítat tak koukam na poslední příspěvky 😎
Koukam že micha se drží 🙂 Jiti ok a Petě dávají miminka zabrat 🙂 Jé jak já jsem ráda že ty nevolnosti mam za sebou 😒
Luci koukala jsem na Matýska je to kouzelný miminko 🙂 je nádhernej krásný fotečky, já chci taky udělat černobílou fotku jak stojim jen v prádle a manža mě drží ze zadu za bříško 🙂 ale pořád na to máme nějak dost času , uvidíš že to nakonec nestihneme 😀
Jinak u mě nic nového pořád beru železo koní dávku a pícham injekce fraxiparinu, už ani nevim kam je mam píchat jak mam napnutý břicho tak když je píchnu tak mě půlka vyteče zpátky 😕 tak se musim domluvit na hematologii co stim nevim kam jinam si je ještě můžu píchat myslela jsem že do stehna ale tam mě řekla doktorka že v žádném případě...tak nevim.Taky už jsem konečně přibrala další to kg tak už mam 2,5 kg 😎 začínám mít chutě na sladký a to jsem měla i u Fildy
Luci jak jsi psala na ty nožičky tak já jsem chodila na kontrolu napolikliniku naproti pivovaru(jsem pako, teď si nevzpomenu jak se jmenuje) nádražní?..asi ne viď 😅 prostě někam tam

adenka84
6. srp 2010

Ahoh holky,
tak jsme doma...
Byla to skvělá dovolená, dá se říct, že naše nejlepší společná dovolená...Užívali jsme si do syta, ani u moře se nám nelíbylo tak jaoko rady...Počasí nám přálo, najezdili jsme spoustu km, také jsme se koupali, chodili na zámky (v okolí Třeboně jich je spostu), byla to nádhera, taky jsme hodně papklai, místo abych schodila jsem skoro 2 kg nabrala... 😀, ale kašlu na to...

Micha, koukám, že jsi stále celá, jsem zvědavá co i dnes řeknou na kontrole v porodnici...

Jitikyti, gratluluji ti a přeji ať si těhu užíváš na plno pokud možno bez velkých komplikací...

Haninam, na Kvildě jsme byli v loni...je to tam také moc hezké, ale spousta kopců, tady v T´řeboni je samá rovina, je¨zdilo se samo... 😎

Jana8 - na imunologii jsem byli 9.1.2010 a výsledky jsem měli 22.2.2010, takže celkem brzy....Byli jsem tam pouze 2x, měla jsem štěstí, že vden 1 návštěvy jsem zrovan ovulovala, Ulčová říkal, že jsme si s tím zkrátili spostu času...
Vezmou vám tam krev a tobě vezme z pochvy vzorek hlenu...neboj nebolíto, je to jako běžná gynekologická prohlídka...Držím palce ať máte vše v pořádku...

Luice, Matýsek je kouzelné miminko, povedl se vám je moc roztomilý...

jana8
6. srp 2010

Ahoj holky,
Jitikyti,na masáž jsem chodila více-méně pravidelně,když mi do toho něco nepřišlo,tak po třech týdnech,teď už jsem delší dobu nebyla,slyšela jsem,že těhotná by na masáže by neměla chodit,tak nevím a u dokt. jsem se zapoměla zeptat,ale nevím jestli je to pověra nebo ne....tak začnu přemýšlet,že se k tým masážím vrátim.....dnes už je to lepší,ale ještě se cítím tak zeslábnutá,přece jen mít migrénu třetí den je ..... 😖
Haaninaa,držím palce,ať IUI je úspěšná a za 14dní ti to potvrdí tt 😉 😉 ,špinění je normální,mělo by ustat 🙂
Adenko,tak to je supr,že Vám dovča,tak vyšla,je super se odreagovat a vypnut 😉 ,tak to uvidíme jak nám to vyjde s tou imunol.,myslela jsem,že ještě stihneme do konce roku druhý pokus,ale asi těžko,tak uvidíme,co bude,hlavně ať je vše ok......ještě jedna otázka,na imunol. dává přítel jenom krev nebo i sperma? a na co všechno se nás tam budou ptát?
Micha,tak jak si dopadla v porodke? Nenechali si tě tam? 😉
Petro, vydrž,uvidíš že bude lépe a ty si břiško s miminkami budeš užívat 😉
A kdepak je Terka? Tu zahltila tak práce,že na nás nemá ani čas? Jakpak se asi má?
I Gambrinuska,by se mohla ukázat,myslím na ni a posílám ji hodně síly 😔
Ostatní holky zdravím a přeji hezký den 🙂