Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gab123
2. únor 2009

Ahoj holky!
taky jsem tu nebyla pár dní a jsem všoku!Terko moc mě to mrzí je to hrozný,ale zas se na to přišlo brzy.Drž se, na té genetice ti určitě poví co to bylo!To říkali mě,že je nejlepší,když se ve me vzorek.Prvně to nikdo neřešil, a na 2 se mi nestačil,ani pořádně váček vytvořit a rozpadl se.Hlavně se na vše ptej at tomu rozumíš.Povídala jsi že máte taky podobné starosti s tou mutací.Tu medotu PDG nám také nabídli na genetice a doporučili na náměstí,ale šla jsem do natal., a tam mě řekli až po všech výsledkách se rozhodne,že metoda PDG je až poslední varianta a je drahá 35tis.Tak mě uklidnily.Chodíme po dokrorech,dnes jsem byla na imunol.s manžílkem brali nám krev, v pátek jdu do natal.na UTZ jak vypadaj vajochy při ovulaci a v so k Ulčoví na odběr hlenu.
Renap jak jsi dopadla? držte se

terka82
3. únor 2009

Gab je to sice hnusný, ale stejně se musíme oklepat a jít dál. Nemá cenu se tim nějak dlouze trápit, takže se na to snažim zapomenout a začínam se těšit na to co se bude dít teď.
S tou krví to ještě nevim přesně, má to táta, teď čekam na výsledky. Ve čtvrtek by už snad mohly být. Tak jsem zvědavá, jestli tam něco objeví. Nám tu PDG zatim nikdo nenabízel, ještě nemáme žádné výsledky, ale v krajní nouzi s ní počitam i za tu hroznou cenu... 😖

gab123
3. únor 2009

Ahoj teri,no nic nám nezbyde než se stím poprat.Já nevím po kom tu mutaci mám jen mi řekli po 1 z rodičů.PDG si necháme také v krajní nouzi,ale ještě je pořád čas 😉 Jsem ráda,že to bereš jak je to,je to hrozný,ale jsme silné a mi to zvládnem!Pak napiš jak jste dopadli!
Jdu na chvíli do práce jsem nějak chcíplá mam šílenou rýmu.Užívej volna 😅

renap
3. únor 2009

Ahoj.včera jsem byla tak hotová že jsem počítač ani nezapínala,dopadli jsme dobře co se týká mimi jsou obě stejný a vypadají v pořádku.Ale byl tam tak nepříjemnej doktor že jsem byla ůplně v šoku z toho jak se choval,bylo to hrozný, několikrát jsem měla chut se sebrat a utéct.Měl slovenskej přízvuk,možná byl věřící a redukce je proti jeho přesvědčení ,já nevim ale určitě to nebylo profesionální jak se choval.Pak tam byla ještě doktorka která s námi sepisovala ten rodokmen a ta byla hodná,přišla se podívat i na to sono a pak si nás ještě vzala k sobě a řekla ni že se mam rozhodnout jenom podle sebe,že věří tomu že ženský mají v tomhle směru nějaký instinkt nebo intuici jestli jsem přesvědčená že by to nedopadlo dobře tak abych do tý redukce šla. Ten doktor mi kupodivu nestrašil potratem toho druhýho,ale pořád říkal že to jedno je třebba nemocný a to druhý zdravý a já necham zabít to zdraví a dobře mi tak a podobně ,no hrůza. Po obědě mam volat svý doktorce tak jí řeknu aby mě na tu redukci objednala a budu se modlit aby to pro to druhý dopadlo dobře.

terka82
3. únor 2009

Gab mě už se to volno krátí. pokud bude vše v pořádku tak příští týden končím PN.
Jasný, budem bojovat a toho vytouženého miminka se určitě dočkáme. 😉

Renap to je hrůza. 😲 Nechápu jak může na takovém pracovišti dělat. Vždyť je to přece tvoje tělo a pokud se na to necítíš a tahle možnost tu je, tak ti do toho přece nemůže takhle kecat... 😠 Pochopila bych, kdyby ti k tomu řekl všechny pro a proti, ale tohle je fakt trochu moc. Moc mě mrzí, čim sis tam musela projít. Pokud obě vypadají dobře, tak si myslim, že se neni čeho bát. Kdyby bylo jedno nějak nemocné, tak by se to už snad objevilo. Nebo aspoň nějaký náznak něčeho špatného. Určitě to dopadne dobře a bude z tebe šťastná maminka zdravého miminka. 😉
Tenhle doktor mě taky vyšetřoval, ale jen přes břicho(než se uvolnil UTZ s vag. sondou vzal nás na jinej, kde tu sondu nemají) a pořád řikal, že se podle toho nemůže rozhodnout, ale pak tam přišel ještě kolega, to už jsem byla na tom druhém UTZ s tou sondou a tenhle pak odešel. Tak to byla asi klika.

renap
3. únor 2009

On ten doktor působil celkově divnej,mě přišel takovej splašenej nebo co abyl moc rychlej já jsem vůbec nestíhala sledovat co dělá a co chce. Ale po odborný stránce je třeba dobrej já nevim,tomu sonu vypadal že fakt rozumí,to co tam viděl jsem já ani nestihla zaregistrovat.A bud ráda že ti on nedělal vaginálně UTZ ,já myslela že mi tu sondu narve až do žaludku,jsem se kroutila.Zlatý mudr.v natalartu 😀

terka82
3. únor 2009

Ty sis to tam teda užila. 😒 Mě zase vadil ten UTZ přes břicho. Jak mi na něj tlačili, tak to nebylo zrovna dvakrát příjemný.

A jaký si měla dojem z UTZ? Dělali vám i ten 3D?

renap
3. únor 2009

Mně dělal napřed sondou a pak přes břicho a to bylo taky hrozný,strašně na to tlačil až jsem myslela že mi je narve někam k páteři,ale jim to asi nevadilo miminům,ale mě z toho bylo na zvracení i když to je mi furt. Ten 3D mi přišel takovej divnej mě to připadalo rozmazaný,ale on to dělal hrozně rychle já jsem tam stíhala něco rozeznat spíš na tom normálním.Ale oni mají teprve 3 cm to nechápu že tam je vůbec něco vidět.Příště tam mam přijít ve 14.týdnu,jestli teda budu ještě těhotná jak pravil pan doktor,tak tam už by mělo být vidět víc.

gab123
3. únor 2009

Ahoj holky,
renap ta paní doktorka cos tebou psala rodokmen tu jsem měla taky taková silná a delší vlasy,ale moc příjemná.Ten dokto,r nebyl mladý lošan? má světlé vlasy a má takový divný hlas nebo přízvuk jak říkáš!Nevím zda myslíme toho samého,ale já jsem měla taky divné pocity tak proto jsem šla jinam než mě poslali.Tlačili nás na rychlé rozhodnutí zda přirozeně oteh.nebo tu aktivní metodu PDG.
To víš,že budeš těhule určitě se maj u tebe dobře,když je ti špatne a jsi unavená to je známka,že rostou!

terka82
4. únor 2009

Renap neboj, těhotná budeš. 🙂

Gab tak koukam, že tenhle Dr. bude asi fakt nějakej "expert". 😠 Se začínam děsit, co nás tam při příští návštěvě čeká.

bubulienka
autor
4. únor 2009

Ahoj Terko je mi to moc líto co se ti stalo ☹ a doufam,že už čoskoro budeme všechny držet své vytoužené miminka u sebe a budeme štastné 😅

terka82
4. únor 2009

Bubulienka dík. určitě budem. 🙂
Jak na tom teď vlastně jsi? Kdy se u vás začne něco dít?

bubulienka
autor
4. únor 2009

Nevím Terko pořad čekam kdy mi přijde menstruace abych zavolala do Natalu na ten odber krve na horm.profil a jestli to dobře dopadne tak by sme to chteli skusit příšti měsíc 😒

terka82
4. únor 2009

To je jasný, že to dopadne dobře. 🙂 Už příští měsíc, vy se máte, to už uteče jako voda a za chvíli začneš zase stimulovat. 😵

bubulienka
autor
4. únor 2009

Neboj tobe to taky uteče 😉 ani se nenazdaš a 3 měsíce budou fuč a jdeš nato 😎

terka82
4. únor 2009

to asi jo. jenom když budu mít za sebou šestinedělí, tak už budu vlastně v půlce. A hlavně jak se vrátim do práce, tak to zase ten čas poletí. 🙂

terka82
4. únor 2009

Ahoj všechny 🙂

Renap prosím tě když jsi měla v létě to ZT to jsi byla asi ještě v péči Natalu, viď?
Já si dneska vzpomněla na ty papíry co se mají vyplňovat po porodu nebo pokud skončí těhu jinak. No a samozřejmě nevim co tam kam mam vyplnit. 😅

terka82
5. únor 2009

Dobré ráno. 🙂
Tak mam výsledky z hematologie a žádné mutace jsem nepodědila. 🙂 Ale při dalším těhu k nim stejně budu muset chodit pravidelně na kontroly, aby se to náhodou nezhoršilo.

renap
5. únor 2009

Ahoj, Terko já nevim jaký papíry myslíš,já jsem nic nevypisovala,nikdo mi nic nedal. To je dobře že nemáš tu mutaci to je asi blbý,prej to způspbuje i předčasný porody,mně to nabírali na tý genetice v pondělí.Ale musí to být hnus píchat si ten fragmin celý těhotenství,tak doufam že to nemam.Jinak já jdu na tu redukci v pátek 13.,když tam dr. volala tak se prý ptal jestli nejsem pověrčivá,že kdyžtak by to šoupl na 12.,tak jsem řekla že ne.Oni to chtějí dělat co nejdýl aby udělali velký UTZ,jestli tam není nějaká vada že na konci 12.týdne už by to bylo vidět.

renap
5. únor 2009

Ještě jsem se tě chtěla zeptat jestli jsi byla na tý revizi na Lochotíně,kde to tam je jestli si nepamatuješ který vchod,mě řekla akorát amb č. 1,ale vůbec nevim kde v tom bludíšti to hledat,no už abych to měla za sebou ☹

terka82
5. únor 2009

Když nás propouštěli z Natalu k mojí gyn. tak mi dávali obálku, kde se mají po porodu nebo po jinak ukončeném těhotenství vyplnit nějaké údaje pro statistiku a pak se jim to má poslat. Asi to necham plavat a domluvim se s nima až tam půjdu na další pokus. To ty 2-3 měsíce snad vydrží.

Já to taky někde četla, že ty mutace způsobujou předčasný porody, potraty, vývojové vady a tak, takže samej hnus. Ale jestli se tomu fragminu úplně vyhnu to nevim. To asi podle toho jaký pak budou výsledky těch kontrol.

Ty redukce se dělají na ambulanci? Já myslela, že si tě tam třeba den dva nechají na pozorování. 😲 Já mam na ambulanci č. 1 jít 12.2. Jdu na kontrolu a pro výsledky histologie. Zatim jen vim, že by to mělo být v té malé budově před gyn. por. oddělením. Ale kde to tam je vevnitř to nevim. To ti povim ve čtvrtek. To chápu, že už to chceš mít za sebou. To bylo to jediný, co jsem si přála od chvíle,kdy mi řekli, že to je špatný. A to jsem měla před sebou jen 2 dny. Ale ty se máš zase na co těšit. Pak si to už konečně začneš užívat. 😉

renap
5. únor 2009

Ty redukce se dělají na sále a do druhýho dne tam musim zůstat aby zkontrolovali to druhý na UTZ,ale mam prý se hlásit na tý ambulanci.A nevíš jestli tam nemají nadstandart,já bych radši asi byla sama.

terka82
5. únor 2009

já ležela na 2 patře a nadstandart tam byl. Myslim, že ho mají k dispozici všude. Nejdřív se mi do něj nechtělo, ale pak jsem za něj byla ráda. představa, že by mě hodili na pokoj s nějakou těhulí, to bych asi odešla. 😒
Jen mi vadil ten společnej záchod. vždycky když šla paní od vedle na WC, tak mě to probralo.

terka82
5. únor 2009

Na tu ambulanci jsem taky musela než mě přijali. Pokud jsi tam nikdy neležela, tak se nahlásíš na recepci, dostaneš číslo a čekáš než na tebe dojde řada. A ještě mezi tim se mnou sestra z recepce sepsala papíry a založila mi kartu. pak mě vzali do místnosti co je tam hned v té čekárně a tam se mnou paní dosepsala papíry. Teď mi tak napadá, pokud to byla ambulance č. 1, tak tam mě určitě kontrolovat nebudou. To mi teda asi jen vrazí papíry s výsledkem histologie a zdar. 😕

gab123
5. únor 2009

Ahoj holky,
renap ta ambulance je v pavilonu R gynekolog.porodnická ambulance.Najdeš ji ve směru když projdeš vrátnicí od Lochotína tak se dáš do prava jsou tam cedule.Tam je recepce tam se nahlásíš a vyčkáš než tě vemou na příjem.Na lůžko tě pošlou hned vedle do budovy.Jinak nad standart tam je já tam byla při 2.tehu je moc pěkný je tam telka dvd rádio lednice záchod s koupelnou společná s vedlejším pokojem a moc hodné sestry.Platila jsem 500kč na noc.
Terko to se máte,že tam nemáte nic aspon máte o starost mín.
Já jdu zítra k Boušovi na ultrazvuk jak vypadají vajochy v ovulaci tak jsem taky zvědavá břicho už mi bolí tak snad tam bude něco vidět a v sobotu na odběr hlenu.Tak zatím se mějte papa

renap
6. únor 2009

Gab díky za popis snad to najdem,no hlavně aby to dopadlo dobře.Moje dr. mluvila s tim doktorem co ty redukce dělá a on prý řekl že je to v mym případě určitě rozumný že je na JIP několik dvojčat po IVF narozených do 30.týdne a že je to hrůza.. Tak doufam 😀 😀

terka82
6. únor 2009

Renap to je dobře, že s tim ten Dr. souhlasí. Že jsi zase nenatrefila na nějakýho zarytýho odpůrce. Budeš v dobrých rukou, tak neboj, dopadne to dobře. 😉

bubulienka
autor
6. únor 2009

Renap držim ti taky všechny palečky aby ti to dobře dopadlo 😵

gab123
6. únor 2009

Renap ty doktoři ví o čem mluví uvidíš vše ti dobře dopadne.
Já byla dnes v natalartu vše v pořádku je to tam vše připraveno na ovolaci prý dnes nebo zítra ani žádný srůsty.Zítra jdu k ulčový na odběr hlenu doufam,že tam bude,když jsem v tý ovulce.
Tak pa jdu se odvalit k telcepěkný večer....

terka82
7. únor 2009

Dobré ráno 🙂

Gab tak ti držim palce, ať ti to dneska dobře dopadne. 😉