Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
5. říj 2009

holky, my chcem zkusit ještě tak 2 IUI, byla jsem zatím na 1.IUI, pak měsíc nic a bez léků, pak jsem v září stimulovala na druhej pokus, ale ten se nekonal, protože jim v natalu nešla elektrika, tak jsme se snažili doma a stejně nic z toho... tak teď zkusim ty injekce a to by snad mohlo vyjít... ale do IVF se mi moc nechce, manžel má spermio na jedničku s hvězdičkou, problém je jen s tou mojí ovulací a že neroste sliznice...dr. mi řikal, že ty injekce jsou lepší v tom, že mi udělají dávku na míru, aby i ta slliznice rostla... a ne jako s clostilem, kdy sice dozrajou folíky, ale potlačuje to růst sliznice ☹
no momentálně z toho všeho mám takový hodně smíšený pocity 😔 jsem zvědavá na středu, co mi řekne dr.

ještě jsem se chtěla zeptat ohledně těch injekcí, netušíte některá z vás jestli náhodou není pozdě začít se stimulací až po 7DC? dneska mě ta sestra nechtěla objednat dřív, takže ve středu až tam půjdu budu už 7DC 😖

michamicha
5. říj 2009

jo a ještě k tomu IVF... manžu na IVF nepřemluvím... to by mi museli jedině zjistit neprůchodný vejcovody nebo něco podobnýho u čeho se mi nemůže povést otěhotnět normální cestou... už takhle mě stálo děsně energie a přemlouvání, abych ho dostala na spermio a na tu první IUI...takže IVF nehrozí ☹ ale kdo ví co bude za pár měsíců, třeba když mu dr. vysvětlí, že je tam větší úspěšnost, tak změní názor...

adenka84
6. říj 2009

Ahoj Lucie tak zítra máš svůj den. Držím palce ať se zadaří.
Jak se vám vede holky.Já se mám stále stejně, jen mi dělá starost mrcha. Opět se někde loudá...
Nebudu to lámat přes koleno, snad do pátku dorazí, potvora jedna.. Ať se můžem konečně pustit do Ketu, už se těším a hlavně to chci mít už za sebou...
Mějte se krásně papa..

adenka84
6. říj 2009

Micha micha, nemáš to stím manželem jednoduché. Třeba se vám IUI opravdu podaří. Jeden pokus je opravdu málo. I když popravdě já tomu nevěříla vůbec, nevím proč, ale zkrátka jsem to tak cítila...Držím palce ať se zadaří.
Stejně si myslím, že IVF by u vás mělo velkou šanci. Když píšeš, že manža má spermiogram výborný....

adenka84
6. říj 2009

Lucie, břichi po stimulaci, mi taky bolelo, ale horší to bylo s prasama na ty jsem si nemohla ani šáhnout.
Břicho jsem spíš cítila až po OPU, ale až doma. Měla jsem velké křeče, ani na záchod jsem pořádně nemohla, ale jinak dobrý....Každý reagujem jinak, takže ty se budeš třeba cítit úplně jinak.....

l.u.c.i.e
6. říj 2009

Ahojky, jsem na zítřek zvědavá. Uvidím jak budu reagovat já. Tak trochu počítám s tím, že mě nebude zrovna nejlépe. Ale co by člověk pro mimi neudělal, že? Vždyť jste to zvládly všechny, tak to by bylo, abych já to nezvládla... I když trošku mám starch... Jak ti ta bolest dlouho trvala?
Doufám, že se ti mrcha brzo spustí, abys mohla jít na KET a konečně se zadařilo... Jinak díky za podporu. 🙂

roby
6. říj 2009

Michamicha,to máš tedy s manžou pěkně komplikovaný, ale třeba ho dr. přemluví, protože si také myslím, že u vás má IVF velkou šanci. My jedeme s manželem 3.11. na první konzultaci, už se moc těším, že se bude dít něco dalšího v naší urputné cestě za miminkem. Mně to komplikuje ta endometrioza.

Lucie to je super, že se folíky nakonec urodily 🙂 Určitě to bude dobrý, strach k tomu patří.

Adenka ty čekáš teda na přirozenou menzes? To teda asi ne KET musí opravdu být tahle ne ta vyvolaná, viď? Tak to se děsím už předem, protože s tím mám problém...

Holky nevíte teda, jestli to IVF a všechno je nějak závislé na menstruaci, protože já bez injekce Agolutinu nemám menzes vůbec. Vždycky musím na vyvolávačku. Myslíte, že mi to tam nějak upraví? Jestli třeba začátek stimulace nějak závisí na přirozené menstruaci nebo jestli to může být i ta vyvolaná?

l.u.c.i.e
6. říj 2009

Roby, já taky nemám pravidlnou menzes. Původně jsem měla taky začít stimulovat s injekcí Agulatinu, ale vzhledem k tomu, že mi zjistili cystu, tak jsem dostala napsanou antikoncepci... Ta díky tomu praskla... No a hned jsem začala stimulovat i když jsem tam měla nepatrný hematom...

terka82
6. říj 2009

Ahoj holky. 🙂

Gab OK, těšim se teda na foto pupíku. 🙂

Jani už se ti to krátí, neboj, brzo taky začneš odpočítávat dny. 😉

Roby Ahoj. 🙂 Taky jsem slyšela, že na endometriozu lékaři doporučují otěhotnět co nejdříve. Držim palce, ať se zadaří. Do NAT můžeš i bez doporučení doktora, jak ti psaly holky.
Snad to tvoje doktorka pochopí a nebudeš mít problémy. A už to čtu, že už máš i termín. To je super. 🙂
Jestli je začátek závislý na přiroz. MS nevim. Já začínala taky až po agolutinu. Takže asi ne.

Lucko to je skvělý, že folíci dozráli do správné velikosti. Do zítra ještě něco doženou. 😵 Nafouklé břicho je asi při tomhle "normální" jev. Jsem byla fakt jako balon. V břiše mě různě píchalo, tlačilo, ale po OPU to bylo ještě horší. Ale nechci tě strašit, třeba to budeš mít jinak. U mě se navíc rozjížděl OHSS, ale zahnala jsem ho.

Micha to mi mrzí, že to nevyšlo. Na IUI je úspěšnost celkem nízká, takže to chce asi zkusit vícekrát. Tak hlavu vzhůru a znova do boje. 😉
Se stimulací jsem začínala 2. DC stejně jako u IVF. A jaké injekce budeš mít? Už jste se s doktorem domlouvali? Já měla Puregon, tak nevim, jestli to třeba nemůže být u jiných injekcí jinak, ale moc se mi to nezdá...
S manželem to máš asi těžší, když ho musíš takhle přemlouvat. No držim palce, aby jste IVF nepotřebovali. 😉

Aduš snad mrcha dorazí co nejdříve. To je hrozný viď, když jednou potřebuješ aby došla včas, tak se zrovna někde toulá. A když se má toulat tak dorazí. Je to mrcha. 😀 Taky se mi před IVF zpozdila asi o 14 dní. Jsem nakonec musela na agolutin a pak až dorazila. 😠

No a abych vám popsala dnešek. V NAT jsme se dozvěděli, že máme přijít až budou výsledky z krve a pak se to všechno dorozhodne. Takže vlastně nevíme nic. 😀 O nutnosti PGD a možnosti udělat jí z mražených embryí se musí Dr. poradit s Dr. z laborky. A ve FN na mě koukali jako na pako. Dr. řikala, že ty protilátky má asi většina lidí, protože snad každý přijde někdy do styku s oparem. Tak fakt nevim, ale vypadá to, že jsem zbytečně ztratila 1/2 roku čekáním na nové výsledky, které pak byly skoro stejné, jako ty předchozí. 😠 Ještě uvidíme co mi vyjde teď. Tyhle výsledky by měly příjít do 3 týdnů.

l.u.c.i.e
6. říj 2009

Ahojky Terko, to snad ne, zase musíš na něco čekat... Neříkej mi, že neví co s tebou... Ach jo. Snad už za 3 týdny budeš chytřejší... Moc ti držím palečky, aby to už vyšlo a mohla bys jít na KET, pokud budou embrijka zdravá... Snad PGD ze zmražených embrií udělají... Pfuj, pfuj pro štěstí... 🙂

adenka84
6. říj 2009

Ahoj Roby, menstrulaci potřebuji dostat jinak nemohu začít užívat léky potřebné na růst sliznice, a samozhřejmě bez menstrulace nemuhu jít na KEt.
Když jsme šli na IVF tak jsem začala stimulavat druhý den cyklu, takže opravdu mestrilace k zahájení stimulace je velmi důležitá. Neboj oni ti ji zrovnají, u mě se také snaží, a musím říct, že už několikrát dorazila tak jak měla. A to je pro mě úspěch...Jen teď se ji nechce....Zrovna, když si to tak přeji....

michamicha
6. říj 2009

Ahoj, teda to jste mě moc nepotěšily s tou stimulací od 2DC 😖 zítra se jdu právě teprve domluvit jaký injekce mi dr. napíše... no jen doufám, že kvůli tomu nebudu muset čekat zase další měsíc ☹

Lucko a v kolik tam zítra jdeš? se tam možná potkáme 😉 já jsem objednaná na 11h.

l.u.c.i.e
6. říj 2009

Micha, mám tam být na 8hod a samotný odběr je v 9:30, propuštěni domů, prý kolem 13hod.

michamicha
6. říj 2009

aha, tak to se asi neuvidíme, budeš odpočívat, ať ti to dobře dopadne 😉

roby
7. říj 2009

Holky, díky, tak snad mě tam nějak srovnají. 🙂

Michamicha snad nebudeš muset čekat. Uvidíš.

Terko, to je hrůza, že zase neví co, teď další 3 týdny čekání, ale snad už to pomůže a všichni budete chytřejší.

michamicha
7. říj 2009

ahoj, tak jste měly pravdu, musím čekat na další mrchu ☹ 20.října jdu na kontrolní UTZ jestli nemám nějakou cystu a vyfasuju rovnou puregon... dr. řikal, že začnu píchat 2-10 DC a jenom 50 jednotek, prý mi to kdyžtak zvýší, kdybych málo reagovala... takže tento cyklus opět bez léků, teda vlastně ne tak úplně od 16DC mám brát utrogestan, aby mi mrcha přišla tak nějak normálně a nemusela jsem na ní čekat zase třeba o 14 dní dýl 😒
prej to ještě musí schválit revizní lékař, tak snad to bude všechno OK....
docela se bojim vedlejších účinků, clostil byl docela hnus a co jsem slyšela od kolegyně o puregonu, kterej taky píchala před IVF, tak prej jí bylo dost blbě...
ale co bych pro mimi neudělala 😉

l.u.c.i.e
7. říj 2009

Ahojky, už jsem doma po odběru. Není mi sice ještě nejlépe, ale dá se to vydržet. Jinak mám celkem 6 vajíček (3 dobré kvality, 3 horší kvality, ale oplodní všechny. V sobotu proběhne transfér, doufám. Manželovo rozmražení spermií nepřežila první dávka, tak museli rozmrazit druhou. Tam už nějaké živé jsou... Snad to bude stačit. Zítra si mám zavolat kolik se jich oplodnilo. Jdu si teď lehnout, jsem ospalá. Později si vás dočtu. Zatím papa

adenka84
7. říj 2009

ahoj holky,
Lucie mocinky držím palce, aby se vám podařilo oplodnit všechny vajochy. Teď hezky odpočívej papa.

Micha micha nezoufej ten měsíc uteče jako voda. Mě to taky mrzelo, že jsem musela čekat na další cyklus....Tedy stále čekám, protože mrcha ještě nedorazila, snad od konce týdne dorazí a pak s radotí na KET...
Neboj třeba ten puregon budeš dobře snášet, každé tělo je jiné...Nemysli na to, nebo si to ještě přivoláš....A kdyby tak to určitě kvůli mimi vydržíš, ne?

Všechny ostatní snažilky moc zdravím papa.

roby
7. říj 2009

Lucie, držím palečky, aby se všechny hezky oplodnily, teď odpočívej 😉

Michamicha, to je blbý, že musíš zase čekat, ale nedá se nic dělat, pro miminko to musíš zvládnout a ty to určitě zvládneš 🙂 Neboj!

zatím ahoj

jana8
7. říj 2009

Zdravím Vás holky,
Lucie,tak to hezky odpočívej,ať se zítra dozvíš samé dobré zprávy a v sobotu se máš na co těšit, držím palce. 😉
Terko,neboj já už ty dni odpočítávám už teď ....jsem zvědavá co nám řeknou v Natalartu,i když mám trochu strach...ale to tak má být. Doufám,že se za 3týdny dozvíš dobré výsledky a budeš moct konečně se posunout zas o krok blíže k vytouženému děťátku......držím palečky 😵
Adenko,snad se taky dočkáš brzo mrchy a pak Ketu ....já čekám na pravý opak ať už se zastaví....dorazila o týden dřív....vlastně to bylo jen slabé špinění a teď v pond. a úterý to bylo hodně silné,dnes už zas slabé....tak snad to už končí....už se v tom ani sama nevyznám...když se mně zeptají kdy to začalo,tak nevím...od kt. dne to mám počítat...tak jim to řeknu,tak jak to píšu...och to je chaoz s tou menst. ...už aby nás to všechny na 9mes. opustilo... 🙂 ...
Vendulák,kdepak jsi?Jakpak jste dopadli v Natalartu?
Držte se všechny.....my to zvládneme....chce to jen pevné nervy a trpělivost.... 😉

terka82
7. říj 2009

AHoj 🙂

Lucko no podle toho, jak tam na mě koukali, tak teda doufam, že i když tam ty protilátky nejspíš budou, tak už na to nebudou koukat jako na "závadu". Pokud se teda neobjeví něco jiného. 😒 Ťuk, Ťuk, Ťuk... 😅
Držim palce, ať se oplodní co nejvíce vajíček. Zítra dej určitě vědět.
A ak ti je? Už je to lepší?

Micha mě se to moc nezdálo, že bys hned začala. Navíc když je u Puregonu třeba schválení od pojišťovny.
Taky jsem měla 50 jednotek. Ale reagovala jsem pomaleji, takže mi dávky zvýšili myslim na 75. Nepamatuju si, že bych měla nějaké komplikace, jako že by mi bylo špatně. Byla jsem úplně v pohodě. Dokonce jsem v klídku zvládla dělat v práci 12hod šichty, celý den lítat po skladě a nic mi nebylo. Myslim, že nějaké nevolnosti, únava atd. hrozí spíš u IVF, kde jsou ty dávky vyšší.
Neboj tenhle měsíc už doklepeš a pak hurá na stimulku.😉

michamicha
7. říj 2009

jj, Rokyta mi řikal, že s tim je strašně papírování, že to musí schválit revizní lékař 😠 a pak mě docela dostal s tím, že jedna dávka prej stojí kolem 10 tisíc a spoluúčast je ty 2 tisíce 😕 dal mi vybrat i z těch léků co jsou plně hrazený pojišťovnou, ale tam se to prý musí nějak ředit či co a hlavně píchají se prý klasický injekce, tak jsem řekla, že radši ten puregon, kterej je sice za příplatek, ale má blbuvzdorný dávkování 😀
doufam, že to bude rychle utíkat do tý další mrchy, no aspoň se mám na co těšit 😉

terka82
7. říj 2009

Naprosto tě chápu. Když tam na nás tenkrát vychrlil možnosti, tak jsme nakonec taky brali Puregon. Si nedovedu představit, že bych si doma něco míchala a navíc si myslim, že ty ostatní varianty se píchají do zadku a to manža zavrhl, prý by mě bodnout nedokázal. 😀 Takže volba byla jasná. I když je to tak drahý.
Takhle to budeš mít úplně nejjednodušší. 🙂
Určitě to uteče a za chvíli budeš sedět s první injekcí a dumat nad tím, jak se bodnout.... 😀

l.u.c.i.e
7. říj 2009

Už jsem zpět a vyspalá. Pobolívá břicho, ale dá se to vydržet. Přinejhorším si můžu vzít prášek proti bolesti. Před spaním si mám vzít antibotika a zavést 2 utrogestany... Zítra ráno a večer doberu antibiotika a ultrogestany zavádět 4 denně.
Holky díky za držení palečků. Snad máte pravdu a všechny se oplodní... Zítra ráno hned písnu.
Micha, neboj s Puregonem to zvládneš. Vždyť budeš brát jen 50j. Uvidíš, že se brzo zadaří. Teď jen počkat měsíc, ale uteče to.
Adenko, tak ať už ti ta mrcha dorazí, abys konečně mohla jít na Ket.

michamicha
7. říj 2009

já se nebojim, už jsem si při té IUI píchala ovitrelle taky do břicha 😉 vůbec to nebolelo, akorát se mi cca 15 minut potom udělalo v místě vpichu asi 5 cm v průměru zarudlé kolečko a trochu to svědilo, ale bylo to OK. U toho puregonu je to stejná jehlička, takže to bude OK si myslim 😉
lucko, já jsem strašně zvědavá kolik se ti jich oplodní 😅 a držim palce 😉

teď na mě přišla nějaká velká vlna optimismu ani nevim proč, ale těšim se na sobotu, až to všechno budu moct povědět manželovi, odjel mi na služebku, takže budu pár dní slaměná vdova 😀

a teď už mažu domů, v práci jsem si užila až až 😠

l.u.c.i.e
8. říj 2009

Dobré ránko holky.
Před chvilkou jsem si volala do laboratoře kolik se nám oplodnilo vajíček. Ze 6 se oplodnili 3... V sobotu je transfér. Doufám, že se budou dělit dál a nevzdají to. Nesmí.

michamicha
8. říj 2009

lucko, držim palce 😉

vendulak
8. říj 2009

Ahojte holky!
Jani ahoj! 😉 Tak jsme včera byli poprvé v Natalartu, po pravdě jsem měla šílený strach, ale držel mě přítel a prostě touha po miminku 🙂 . Ale nakonec to bylo úplně v pohodě! Všichni byli moooc hodní a milý! A bylo to naprosto v pohodě! Měla jsem a mám z toho úžasný pocit, že nám pomohou k miminku 🙂 .
Jinak to bylo tak, že jsme přišli do recepce, kde si o nás paní něco vyplnila a poslala dál do čekárny že si tam pro nás někdo přijde, přišel pan doktor, který nás vzal do ordinace a mluvil s námi, ptal se na nemoci, i v dětství, úrazy, vyšetření atd atd. byl opravdu moc milý a hodný. Povídal nám co a jak by jsme mohli zkusit dál, ale v podstatě se vše uvidí až po všech výsledcích. A to tam potom přítel šel na odběr krve, a já na gyn vyšetření kdy dělali stěry z pochvy a pak mě vzal na UTZ vyšetření vaječníků, kdy zjistil že mám hodně malých vajíček, žádné dominantní, což svědčí o PCO, pak říkal co to znamená a tak. Dál se mám já objednat 1.DC taky na krev. A prostě že se vše uvidí až po výsledcích, ale že by to viděl tak že nejdřív spravíme ovulaci a uděláme inseminaci. Prostě celkově tam byli všichni moc hodní a milý a mám z toho výbornej pocit, že nám pomůžou 🙂 .
luci, koukám, že jste v průběhu IVF, moooc držím palce! 😉

jana8
8. říj 2009

Ahojte 🙂
Ahoj Vendulak 😉 , jsem ráda,že si napsala....teď mám takový lepší pocit,když tam máme jet.....to víš, cítím se lépe,když vím,jak to tam bude probíhat.....děkuji za tak podrobné info.......už aby jsme tam taky jeli 😵 ....to je blbé,že nemohli tu krev hned vzít......ale chápu to,že musí ji vzít v určitém období.....já moc injekce nemusím,tak doufám,že to nebude hodně ......je mi potom slabo....ale pro dítě všechno 😉 .....tak teď vás čeká jen čekání na dobré správy....musíte tomu věřit......držím palce....... 🙂 ......jo, a taky jsem zvědavá,co budu říkat dokt. o nemocích a tomu všemu...když ja si nic nepamatuji.....tak to nebude moct co ani psát....já někdy nevím co bylo před týdnem a ne tak v dětství 😀 ......tak doufám,že mně nevyhodí hned 😉 ......jo a jak dlouho jste tam byli?...
Lucie,neměj strach transfer bude ok a nevzdají to......všechno dobře dopadne.....teď to chce jen klid a pohodu 😉 ......tak mysli jen na samé hezké věci......

terka82
8. říj 2009

Čau baby. 😀

Micha jo ty už máš s injekcema zkušenost, no tak to půjde úplně samo... Mě se po jedněch injekcích taky dělaly tyhle svědící fleky, ale už si nepamatuju po čem. Puregon to ale nebyl.
Tu euforii chápu, jsem na tom byla stejně... 😀 A manža neví nic?

Luci mačkam palce, ať se krásně vyvíjí a dojdou do soboty všechny tři. 🙂

Vendulak to je super, že z toho máš takhle dobrý pocit. Jen tak dál. 😉

Jani ty už teď víš, co vás čeká, tak snad budeš taky tak nadšená jako Venda. Z těch nemocí si nedělej hlavu. Nezajímá je rýma nebo kašel a ty těžší nemoci si určitě pamatuješ, pokud jsi nějaké prodělala.