Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

haaninaa
17. srp 2010

@pantomima - a ještě ke všemu je to fenka, a já myslela, že je to pes 🙂 🙂 Aspoň ji není zima, když je takhle. 🙂

l.u.c.i.e
18. srp 2010

Ahoj holky,
na kyčlích jsme dopadli relativně dobře. Jamka se už tvoří, ale ještě není dovyvinutá... Kontrola ve 3 měsících. Preventivně ale máme dávat 1 plenu navíc.

Včera byl malej taky nevrlej, jelikož jsem ho ve 12hod budila a šli jsme k doktorovi, tam jsem ho znova budila na prohlídku. To už řval a pak mě v kočárku nechtěl usnout... Naštěstí usnul, ale jen na hodinku. No a od 14hod do 21hod byl vzhůru s jednou hodinovou přestávkou spánku v 17hod. Tak si dovedete představit jak byl protivní... Večer ne a ne zabrat a poplakával... No a kolem 21hod se zadařilo a spal až do 2:30hod. To je poprvé, co mi spal tak dlouho bez kojení Ještě teď spinká v postýlce...

@petra177, skvělé, první prohlídka za tebou a slyšela jsi i srdíčka. Krása, co? No, novolnosti snad časem povolí. Přece jenom nosíš pod srdíčkem 2 miminka 🙂

@douda, to je mi líto, ale ve FN Lochotín jsou opravdu profíci... Mám tam s nima jen a jen dobré zkušenosti. Vážně.

@haaninaa, snad se ms neobjeví a když jo, tak neztrácej naději. Jednou se zadaří. Někomu se zadaří hned, někomu za déle. Ale všechny budete maminy 🙂

haaninaa
18. srp 2010

Ahojky holky,
@l.u.c.i.e - kéž byjsi měla pravdu, že se to jednou povede a budu taky mamina. Naději už pomalu a jistě ztrácím. Jen nechápu proč to pořád nejde. Matýsek roste jako z vody, je to kus chlapa, moc ti ho závidím..
🙂

michamicha
19. srp 2010

Ahojky,
konečně jsem se za vámi dostala 🙂 moc děkuju za gratulace, Vojtík je opravdu kus chlapa a je moc hodnej 😵 🙂 v porodnici jsme sice měli trošku problém s kojením, nechtěl se po porodu přisát a pak mi ho sestřičky odvezli na novorozenecké, dostala jsem ho k přiložení až v 8 ráno druhý den a proto se mi nejspíš nechtělo rozjet mlíčko, ale už je to v pořádku 🙂 v úterý v poledne nás pustili domů a už večer Vojtík krásně baštil 😉 teď si připadám jak pojízdná cisterna s mlíkem a musim i odstříkávat jak ho mám hodně 😀 včera u nás byla paní doktorka, tak prohlásila, že Vojtík je krásné zdravé miminko a prospívá velice dobře, tak mi spadl obrovský kámen ze srdce, protože v porodnici jsem měla strašný nervy z každý vizity, vždycky přišli s nějakou jobovkou a já už měla nervy fakt na pochodu... ale už je to v pořádku a tak se můžeme jen radovat z toho jak nám roste 😵
včera jsem naházel pár fotek do alba, tak se můžete juknout 😉

pantomima
19. srp 2010

@michamicha ještě jednou gratulace!!!malej je krásnej!!! 😵 😵 😵

l.u.c.i.e
19. srp 2010

@michamicha, jo tak to znám. Až doma jsem byla klidnější 🙂 Vojtíšek je úžasný... Tak ať zůstane nadále hodný a ať vám dělá jen a jen samou radost... Jaký jsi měla porod? Doufám, že rychlý...

roby
19. srp 2010

Micha, ještě jednou obrovská gratulace, Vojtíšek je nádhernej🙂

Info z dnešní poradny, jsme úplně vpořádku, podle PM termín porodu 10.11., podle dnešního UTZ 5.11., já i malej jsme přibrali, malej už má 1256g🙂 a já mám nahoře 9kg (ale moje výchozí váha byla 50kg, takže je to pořád O.K.), jinak podle PM jsme 28+1, ale jsme větší🙂, další poradna nás čeká 13.9.

michamicha
19. srp 2010

@l.u.c.i.e porod byl docela rychlej, teda strávila jsem na porodním sále celkem 7 hodin než se Vojta narodil, ale z toho cca 2,5 hodiny se nic nedělo, neměla jsem kontrakce, ty se mi rozjely až když mi dr. píchnul vodu 😉 nejhorší pro mě byly poslední 3 hodiny a hlavně tlačení 😝 včera jak u nás byla dětská doktorka mrknout na Vojtíka, tak mi řikala, že na sebe musim bejt asi hrdá, když jsem porodila takhle velký dítě 😀 manžel řikal, že doktorka i porodní asistentka si daly za bojový úkol, že porodím přirozeně 😀 😀 stejně, je to už skoro týden a já si přestávám vybavovat bolest, je to zvláštní 😅 🙂

@roby ty jo, to strašně letí, ty už jsi 29tt 😕 🙂

ilca1
19. srp 2010

micha moc gratuluju k Vojtíškovi je nádhernej 😵
sabcav a ty vydržíš nejíst sladký?já vydržela pár dní a už mam problem 😎 jak jdu kolem koláčků tak slintam 😅
roby to jste pěkný ,jůli ted měla ve 29 týdnu 1050g,ale kvuli tý cukrovce jsem ráda že nepřibírá moc rychle 🙂
holky já ještě vůbec nevim kam půjdu rodit ☹ diabetoložka mě řekla že se uvidí co mě poví na dia na lochotíně jinak nejsem nikde zaregistrovaná 😕

l.u.c.i.e
19. srp 2010

@michamicha, tak to je dobře, že jsi to měla taky rychlé... To mě povídej. Pro mě bylo nejhorších 20 minut, kdy jsem musela tlačit a malej byl zaseknutý, navíc se snižovaly ozvičky... Naštěstí mi pak paní asistenka hupsla na břicho a malej vyšel... Člověk velmi rychle zapomene na bolest, když má miminko u sebe... Je to nejkrásnější pocit, co jsem zažila. Zvlášť když se usmívá 🙂
Vojtík je fakt moc krásnej. Fotečky malého jsou úžasné...

@roby, to je dobře, že je vše v pořádku. je vidět, že prospíváte jak máte 🙂

@ilca1, já jsem se nikde neregistrovala.

m.evzenie
19. srp 2010

Hezký večer holky,
Micha, velká gratulace k Vojtíškovi 🙂 , to je dobře, že mu chutná, doma je doma, pěkně si to užívej.Fotečky nádherné.
Lucko, Matýsek krásně prospívá, jen tak dál. Jen si to mateřství taky užívej. 😉
Roby, to je dobře, že je vše v pořádku.
Jinak já mám sice dovču, ale nějak nestíhám. V pondělí jsme byli vyklízet baráček po babi, ostatní dny jsme měli pracovní u nás na baráčku, ale už se to okolo pěkně rýsuje, betonovali jsme sloupky na nový plot. Zítra máme odpočinek a jedem se známýma do Plzně do ZOO. Víkend bude zase pracovní.
Mějte se krásně. 😅

pantomima
20. srp 2010

Pěkné ráno

nemám doma malou, tak vyrážím do města na nákupy pro mimi 😉

v albu jsem přidala pár fotek pupenda z dnešního rána...večer toho vorvaně fotit nebudu!!!! 😀 😀 😀

jitikyti
20. srp 2010

Ahoj holky,tak máme konečně jeden sluncem zalitý den 🙂
sabcav-jakpak jsi dopadla na dia?
jana8-snad se to vše srovná a Tvé tělíčko si přestane dělat co chce.
micha-gratuluji Ti k narození synáčka 😀
pantomima-super fotečky,jsi akční žena
m.evřenie-tak se moc nestrhni.Také bych si přála domeček,ale při dnešních cenách pozemků....

sabcav
20. srp 2010

@jitikyti na dia ok, jen jsem nafasovala nějaký prášky, i když je to zatím ok, ale , pže se to prý bude s postupujícím těhu horšit ☹ , na rizikovce ok, jen mě dr. Turek přesvědčoval, ať pak jdu rodit jinam než k nim 🙄 😨 Mimísek odpovídá, není menší ani větší 🙂 , no dr. změřila navíc nt, tak je jen 1mm, což je fajn 😵 , Andí měla 2,1 a bylo to ok 🙂 (limit je myslím do 2,5, co je nad, značí většinou postižení). A podle tvaru hlavy tipujeme, že čekám holčičku, ten tvar je totiž celý manžel a celá Andrejka 🙂. Tak v pondělí na genetice budeme vyhlížet spíš pipinku než pindíka 😀. A když prcek nebude spolupracovat nebo to nebude vidět, tak mám za 4 týdny další dia a hlavně rizikovku a v 17.tt by to už mělo bejt hezky vidět 🙂.
@ilca jj, na to chuť nemám, já jsem teď na maso 🙂 . Občas teda udělám výjimku, I když jako čoko fakt ne, ale třeba jeden kousek bábovky si třeba na sváču dám, ale vím, že nesmím nic k tomu až do večeře, jen vodu nebo čaj (džusy taky ne, to je sladký 😉 ).

Hezký víkend všem 🙂

sabcav
20. srp 2010

Ještě k tomu tvaru hlavy 😀 😉 : To nám řekli už na porodním sále, tak tu vám nevyměníme😀 🙂

jitikyti
20. srp 2010

sabcav-snad se to nebude zhoršovat nějak moc.Vaše miminko měří 3,5cm 😀 to je krásné.To naše pouhý 1cm,takový hrášek 🙂 Jsem v sedmém týdnu.Příští týden bych měla dostat těh.průkaz.Ale co mě teď trápí je mykoza. 😠 Měla jsem ji pouze jednou a teď se tak nějak dva dny plazila a dnes,když jsem se probudila....uf.Volala jsem doktorovi,tak mi doporučil gynopevaryl.
Ať máme všichni nádherný víkend a neduhy nás neduží 😉

sabcav
20. srp 2010

@jitikyti doufám, že ne 😔 🙂 . Jak 3,5cm??? To mělo už před týdnem 🙂. Naše mimi mělo včera od hlavičky od prdku 5,5 cm a s nožičkama asi 10 😲 . Ať se mykózy brzy zbavíš 🙂

l.u.c.i.e
20. srp 2010

Ahojky holky,

jdu vás pozdravit. Malej je od včerejška nějaký neklidní a pořád by chtěl jen a jen pít mlíčko... Dřív mi vydržet 3 hodinky bez jídl a teď se dožeduje už po hoďce a půl... I v noci. Snad se mi neztrácí mléko. Přitom kdž odstříkám mi přijde, že ho mám dost... Možná je to z toho horka, co je.

@pantomima, krásné bříško 🙂 Moc ti to sluší.

@sabcav, pěkná fotka malé a manžela. V pondělí dej vědět, jak dopadl UTZ.

@jitikyti, brzo už budeš mít těhu řidičák. Určitě se těšíš, co? Snad se brzo mykozy zbavíš...

I já vám všem přeju pěkný slunečný víkend.

l.u.c.i.e
20. srp 2010

Omlouvám se za chyby a překlepy... Píšu v rychlosti. Malej se mi budí. Jdu zase kojit. Pa

sabcav
20. srp 2010

@l.u.c.i.e utz by měl být ok, doufám, soudě podle včerejšího 😔 😉 🙂 . I dělala ten nt screening a pokud nebude zásadně divná krev, tak to bude ok 😔 😵.

Není vám už 6 týdnů?+- jestli ano, tak to spurtíte, je to ve 3 týdnech, 6 týdnech, 3 měsících, 6 měsících...dítě uplakané nejraději by celý den viselo na prsu? pokud ano, je to úplně normální, dej mu, po pár dnech se to znormalizuje, jak jste byli zvyklí 😉 🙂 . Akorát ty budeš zírat, že za pár dní (většinou tak 3-5) je dítě o velikost větší 😀

l.u.c.i.e
20. srp 2010

@sabcav, v neděli jsme skončili šestinedělí. Proboha, to slyším prvně o nějakém spurtu. A to je normální, že mi přes den spí jen po půl hodinkách? Snad máš pravdu a brzo to přejde...

l.u.c.i.e
20. srp 2010

@sabcav, díky za odkazy, mrknu se. Jsi zlato. A je normální, že má i ucpananý nos? přitom když chci odsát, tak nic nejde a přitom chroptí o 106.

sabcav
20. srp 2010

@l.u.c.i.e jj, normální to je 😉

a s tím spaním, A. spala od 6 týdnů 4* denně 1/2 hodiny (a celou noc k tomu), pak se asi v půl roce dopracovala na 2* denně půl hodiny, a jak se začala víc hejbat - přetáčet plazit, tak od prosince spí tak ty 2-3 hodiny po o 🙂 .

Ať se to spaní zlepší a spurt máte brzy z krku 🙂

sabcav
20. srp 2010

@l.u.c.i.e s nosem možná nějaká rýmička nebo alergie, ale snad ne... 😔 🙂

kdyžtak jestli máš doma takový ten sprejík - kapky s mořskou vodou - nemůžu zatím nahoru, A. chrní a název si nepamatuju, ale je i pro mimča, tak ho dej, nech působit, aby se to rozpustilo a pak zkus odsát (nejlépe tou odsávačku na vysavač 😉 )

l.u.c.i.e
20. srp 2010

@sabcav, to právě děláme a nepomáhá to. Máme Libertin.

sabcav
20. srp 2010

@l.u.c.i.e a opatrně ušočistečem něco vytáhnete??? když tak mu nakloń postýlku celou, aby měl hlavičku výš než nohy (ale ne dát mu tam polšář, myslím naklopit celou desku - celej rošt nebo matraci, aby měl rovný záda, snad mě chápeš 😉 ), aby případný hleníky odtékaly...

sabcav
20. srp 2010

@l.u.c.i.e zvíře je vzhůru, tak až jí nasvačím, tak ti písnu ty kapky,jestli je najdu 😉

l.u.c.i.e
20. srp 2010

@sabcav, je to Libenar, ne Libertin... Rošt zvednutý máme, ale přijde mi, že málo... Jinak děkuju za informace...

sabcav
20. srp 2010

@l.u.c.i.e tak ten sprej je mar plus 5% 😉 ...není zač 🙂