Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

haaninaa
20. srp 2010

Ahojky holky,
jak se máte? // čárky nehlásím, dorazila mrška. Začínám si říkat, jestli to ještě vůbec má cenu zkoušet, nebo se na už vykašlat a miminko nebude. Už na to nemám nervy.

marketa137
20. srp 2010

@haaninaa je mě to líto 😒 , nervy dělají hodně, bohužel mluvim z vlastní zkušenosti 😒 . U mě to vždycky vyšlo v ten měsíc kdy mě doktor řek že už další léky mě nedá a vypsal doporučení do natalartu 😉 .

Jiank Tomík má první zub 🙂

@l.u.c.i.e na rýmu je ten libenar fajn a já mam ještě tu mořskou vodu a normální kapky na rýmu. Viki ěml první rýmu vroce takže ted jsme žádnou odsávačku nekupovala a koupím kdyby bylo potřeba 😉

l.u.c.i.e
21. srp 2010

Dobré ránko holky,

@sabcav, díky. Kdyžtak kapičky vyzkoušíme, jestli nám to nepřejde. Dnešek celkem šel. Zvedli jsme mu postýlku o trochu více a spal mi celou noc na boku. Vždy jsem ho jen nakojila a prokapala. Tak to šlo. I když chroptí slušně.

@haaninaa, to je mi moc líto, že mrška dorazila. Ale neztrácej naději. Jednou to vyjde. Uvidíš.

@marketa137, gratulujeme k prvnímu zoubku 🙂 O mořské vodě jsem už slyšela, tak uvidíme. Snad to přejde.

adenka84
21. srp 2010

Ahoj holky,

venku je dnes opět krásně to je fajn....

Haninna, je mi líto, že vám to nevyšlo, ale neztrácej naději...Máš před sebou ještě spoustu možností...Kolikátý to byl váš pokus? Byla jsi na IUI nebo IVF? Mám v tom hrozný zmatek kdo co má za sebou a v taabulce jsem se to nedočetla...
Neboj ono to vyjde hlavu vzhůru, jsou to nervy a to zklámání bolí, ale život jde dál...Uvidíš, že bude zase dobře...

haaninaa
21. srp 2010

Ahojky holky, dneska bylo fakt nádherně. I jsem se opálila.

@marketa137 - já už byla ve dvou centrech, ale ani v jednom se nám nic nepovedlo. Nervy mám na pochodu, hrozně se kvůli tomu trápím

@l.u.c.i.e - jednou možná, ale kdy? Už to zkoušíme tři roky a pořád nic

@adenka84 - už mám za sebou 1xIVF (loni v říjnu) po 72 hodin kultivace přenos dvou embrísků - jedno osmi a druhé sedmi buněčné. Podle hodhocení jedno mělo známku dvě a druhý tři, to jako do dneška nevíme, co bylo. Vajíček jsem měla 12. Oplodnili jich 7. Tři vyloučily hned a dvě to vzdali. Dvě přenesli a těch pět nám nějakou záhadou úplně zmizelo. Nedopátrali jsme se kam. Dál jsem podstupovala 2x IUI (oboje se stimulací). Tohle všechno v ČB a teď 3.IUI v Plzni a také bez úspěchu. Pila jsem kontryhel, beru Femibion, to předtím nic a také to nevyšlo. Já fakt už nevím. Každý, kdo děti neplánoval je má, a poslouchat ty kecy že nejsme schopný si pořídit dítě mě hrozně bolí. Bojím se zkoušet další pokus, protože to určitě zase nevyjde.

terka82
21. srp 2010

Ahoj holky. Po dlouhé době se hlásim. 😅

Micha gratuluju k Vojtíškovi. Je to kus chlapa 😀 , moc se vám povedl.

Hani, mrzí mě, že to opět nevyšlo. Koukam jak blázen, že se vám v předchozím CARu jen tak ztratili embrouši. Už jsem tu na koňovi něco podobného četla, bohužel si nepamatuju, odkud to bylo. Některá centra by měli rovnou zavřít. 😠
A k tomu, co teď prožíváš... Bohužel každá nemáme to štěstí, že nám stačí jeden pokus IUI nebo IVF, natož aby nám stačilo jednou vlítnout na partnera a pak kázat ostatním o neschopnosti. Takových "neschopných" nás tu je víc. Vím, jak to nevinné slovíčko JEDNOU dokáže být bolestivé. Před pár měsíci jsem si ho užila minimálně jednou v každé SMS. Neskutečně mě to vytáčelo a trápilo zároveň. Bohužel, kdo si nezažil, nepochopí... Teď jsi nešťastná z nevydařeného pokusu a do toho kecy okolí, to je šílená kombinace. Dej tomu trochu času, ono to přebolí a pak se s chutí vrhneš do dalšího pokusu. Protože ti to stejně nedá, to jen takhle vzdát. Znam to od sebe. 😀
My se snažíme od 06/2006, takže jsme načali pátý rok. Skóre hrozný, ale ač je to asi divný, cítím se teď líp, než třeba dva roky zpátky. Člověk si zvykne na vše. 😖 Uklidňuju se tím, že kolem všichni mají děti už teď, ale až je JEDNOU ( 😀 ) budu mít já, tak z těch jejich už budou smráďata do školky(a to už skoro většina je) a já budu mít ten krásnej uzlíček štěstí, kterej mi budou všichni závidět. 😉
Takže neúspěch hoď za hlavu a hlavu vzhůru. Bude líp, věř mi. 🙂

Jinak u nás nic nového. Po dovolené toho mam až nad hlavu a večer vždy dorazím domů úplně KO. Pravidelně usnu, jakmile zalezu pod peřinu, takže jako manželka v poslední době absolutně nefunguju. 😅 😀
Září se blíží, myslela jsem, že půjdem do Natu aspoň na náběry a vidím to bledě. Když koukam do kalendáře, tak nejmíň do 27.9. budu po pracovní stránce ráda, že jsem ráda. Ale nemá cenu to hrotit a objednávat se, když pak budu horko těžko utíkat z práce. To s tím raději počkám, až to budu mít v práci klidnější. Akorát bych byla vystreslá na max. Navíc jsem momentálně stejně 35 DC, už asi týden špinim, ale mrcha zatracená nikde. Koupila jsem si bylinky a nějaký lektvar, ale já to nestíham ani požívat. Jsem na ránu. 😖 😀 Jediné, co se mi daří je boj s váhou. Začínala jsem v tom květnu na asi 73 kg a teď mam 67 a to se poslední dobou stále přežíram, protože manžel měl narozeniny. Takže jsme byli 2x na večeři a pak měl oslavu. No a přece tam to žrádlo nenecham jen tak zkazit... 😀

Jsem se zase rozkecala... Jdu vyndat pračku a pak asi rychlá sprcha a postel. Dneska jsem pucovala okna, tak mam nárok na odpočinek. 🙂

terka82
21. srp 2010

Až teď, když jsem si znova přečetla tvůj příspěvek, tak mi došlo, že jsem to s těmi 5 vajuchy nějak popletla. No nic, asi jsem fakt přetažená. 😀 Mě teda taky neoplodňovali všechna odebraná vajucha, ale věděla jsem proč(rovnou věděli, že nejsou kvalitní). Původní CAR byl asi fakt divný, ale tady je to úplně někde jinde. 😉

pantomima
22. srp 2010

Pěkné ráno!!!

Tak včra na houbách a na nákupech a dnes se jedem vyvalit na chatu k bazénu, vyhrožujou, že končí léto, tak toho využijem!Pěknou neděli všem!!! 😀

marketa137
22. srp 2010

@terka82 tebe jsme už dlouho neviděla 😉 , to hubneš hezky, já taky konečně musim, ale u mě pomáhá jedině se max omezit v jídle 😉

Dneska sjem dostala 1 MS po porodu a teda síla 😝 , to jsme si ymlsela vždycky když sjem potratila jak to mam silný a proti tomuhle to nic nebylo 😒 , prý to může trvat i 4měsíce než se tělo vrátí do normálu 😒 , asi zase začnu pít kontryhel jestli tomu trošku nepomůže 😉

@haaninaa je mě to líto, ale na druhou stranu je dobře že sjte zkusili i jiné centrum, to je fakt záhada kam vám zmizeli mrazáčci 😒 , my jsme na vikína čekali 5 let a kecy podobného typu znam až moc dobře, tchýni stačil jeden sex a hned byla těhu takže když sjem po 3,5 letech poprvé otěhotněla a pak hned potratila tak jen řekla že vlastně o nic nejde a příště to třeba vyjde 😒 . Hlavní je jaké máte problémy a IUI vyjde málokdy 😒 a většinou se po 3 pokusech jde do IVF které má samo větší šanci tak neztrácej naději. Dle doktorů jsem sterilní a bez IVF těhu nebudu a Viki se poved na poslední poku s clostíkem a Tomík taky 🙂, sice těhu s Tomíkem bylo docela psycho a samotný porod taky ale to už s neplodností nesouvisí tak promluvte s doktorama jestli by nebylo lepší jít hned do IVF a třeba s ICSI, kde je větší šance na oplodnění a věřit že příště to vyjde 😉

gambrinuska
22. srp 2010

Ahojky holky, koukam jak se tu máte s mimískama dobře, aspon dáváte zbytku naději 😉
@haaninaa nesmíme to vzdát 😠 , mam hodně podobné pocity ☹ jsem opravdu neustále na měko nebo naštvaná na nespravedlnost celého světa, ale asi jediná pomoc je nevzdat to 😉 , taky poslední dobou bilancuju 🙄 , jestli to má všechno cenu, když to pak navíc ještě ani neudržim 😢 a bohužel ani moc nemam o tom s kym mluvit, těch utěšitelských přechytralých keců mam taky plnný zuby. Uvidim jestli u nás na něco přijdou na genetice a imuno 🙄
Jinak ostatní zdravim

l.u.c.i.e
23. srp 2010

Dobré ráno,

@terka82, ahooojky. Dlouho jses tu neukázala. Chyběly nám tu tvé dlouho příspěvky. 🙂

@haaninaa, nechápu jak se můžou jen tak ztratit embrýsci... Ještě, že jste změnili centrum. Uvidíš, že tady budeš spokojená... Nechcete jt rovnou do IVF? Hlavně neztrácejte naději... My jsme se o miminko snažili skoro 2 roky, pak jsme šli do Natu. No a tady se povedlo po roce...

@gambrinuska, nemůžeš mít taky nějakou mutaci krve? To způsobuje neplodnost a potraty. To by tě ale měli zjistit na genetice. Tak uvidíte. Pak by se to léčilo lékama...

Holky hlavně to nevzdávejte. Ten boj za to stojí. Vážně!

l.u.c.i.e
23. srp 2010

Včera jsem dopoledne malého vážila a má podle naší osobní váhy má 5,62kg (dělám to tak, že se nejprve zvážím já, pak s malým a výsledek odečtu) a 64cm (měřeno metrem). Je mi jasné, že je to nepřesné, ale orientačně to stačí. Mě totiž přišlo, že během pár dní hrozně vyrostl... A vyrostl. Jinak mi jí opravdu každou chvilku. Takže máme opravdu spurt. Teda aspoň podle toho, co mi psala Sabcav 🙂

l.u.c.i.e
23. srp 2010

Jinak na gyndě jsem dopadla dobře. Vše už zahojeno. Jen musím počkat na vyšetření z hematologie, jestli mi povolí antikoncepci. Jinak bych musela mít tělísko, ale jak řekl pan doktor, cysty to neřeší...

l.u.c.i.e
24. srp 2010

Ahojky,

koukám, že si tu píšu sama pro sebe 😀 Kdepak jste ženský?

pantomima
24. srp 2010

tadýýýýý 😀

pantomima
24. srp 2010

u mě se nic neděje, zítra jdu do poradny, tak uvidíme 😉

m.evzenie
24. srp 2010

Ahoj holky,
Tak mám po dovče a mám nějaký fofr v práci, poněvadž teď má kolegyně dovolenou.
Lucko, malý pěkně přibýrá, chutná mu....
Hani, to je mi líto, uvidíš, že se musí zadařit, chce to trpělivost, držím palce, aby to bylo co nejdříve.
Zatím se mějte hezky, práce volá.
😒

ilca1
24. srp 2010

Ahoj holky tak jsem včera vyprala všechny oblečky a pleny vyžehlila a dala si stranou ty co vezmu Jůlince až si jí povezeme domů 🙂 Sice vůbec nevim pořád kam půjdu rodit ale už si balim i tašku. 😅 Co kdyby 😅
nevíte jak to chodí v Plzenských porodnicích?Mam si vzít i nějaký oblečky pro miminko po dobu co budeme v porodnici nebo nám tam dají jejich?Třeba čepičku ponožtičky dupačky....Slyšela jsem že papírový plenky si musim vzít od začátku svoje?
Taky jsem byla koupit nějakou noční košili na kojení.....to jsou teda střihy 😀 jsem v ní jak křeček v noční košili nebo jsou na nich obrázky jak kdyby mě bylo 5 let 😀 no hrůza
Jinak u mě nic nového zítra mam zase volat na dia a dají mě termín kdy mam jet na ten lochotín, prý je to tam na půl dne? 🙄
všechny zdravim 😉

l.u.c.i.e
24. srp 2010

@ilca1, nevím jak to chodí u Mulačů, ale ve FN Lochotín nebudeš potřebovat oblečky. Jsou tam. Každý den je doplňují. Vem si sebou jen vlhčené ubrousky a jednorázový plínky. Dávají tam jen 5ks na den. To je málo. Košil si vem více. V jedné budeš rodit a pak abys měla náhradní.
Pěkně se ti to krátí 🙂

@pantomima, zítra dej info, jak jsi dopadla v poradně.

@m.evzenie, tak ať ti to v práci rychle utíká a ať ti fofr brzo ustane 🙂

sabcav
24. srp 2010

Ahoj 🙂 , včera na genetice vše ok 🙂 , ještě teda počkat do příštího po na krev, ale snad vyjde ok 😔 🙂 . A už víme pohlaví, je to na 70% procent holčička 😵 , asi nejspíš Terka 😉 .

@haanina: to je mi líto, že to nevyšlo, ale hlavu vzhůru 🙂 , já mám za sebou 3ivf,4iui a 2ket a z toho poslendího ivf máme Andí. Ještě jsem po druhém ivf potratila 😔 😢 ☹, ale po výsledku hystologie říkám, naštěstí, to co by následovalo, by bylo mnohem horší 😉. a teď jako zázrakem přirozeně čekáme mimíska 😵 .

@evzenie tak ať ti to jde v rpáci od ruky 🙂

@l.u.c.i.e s atk uvidíš, mě jí nepovolili 😉

@ilca1 jak píše Lucie, tak oblečky mají jejich a ubrousky a papírové plenky si vezmi svoje, za mě byly jen 2 😠 na den, přitom prudili, jak dítě nekakalo za den aspoň 5* 🙄 . Rodila jsem ve FN a te´d budu taky, jak to funguje jinde, nevím 😉 . S tou dia, napoprvé asi jo, tak na půl dne, vezmi si knížku (časopis) a svačinu, pže nejdřív půjdeš na dia a pak tě ještě pošlou dolů na nějakou ambulanci a tam se tě budou vyptávat, co a jak často jíš a co a kdy máš v rámci diety jíst 😉 . Pak už to bude lepší, i když minule jsem byla vytočená, vzali dřív paní, co přišla po mě 😠 🙄 .

Hezký den všem 🙂

sabcav
24. srp 2010

Naše druhé štěstíčko 😵 😉

pantomima
24. srp 2010

@sabcav nádherná fotečka 😵

sabcav
24. srp 2010

@pantomima jj, mimísková si lebedí a já mám z toho vazy vejpůl 😀 , ale co by pro děti člověk nevydržel a neudělal 😵 😉 🙂

l.u.c.i.e
24. srp 2010

@sabcav, mám radost, že jste na genetice dopadli dobře a gratulu k holčičce. Terezka je moc hezké jméno...
U mě je to průser, že nemůžu antiko, jelikož se mi tak budou tvořit cysty a musela bych být neustále pod dozorem... Tak uvidíme pozítří, jak se tomu postaví hematologie.

sabcav
24. srp 2010

@l.u.c.i.e tak uvidíš 😉 a něco přírodního proti cystám není? 😕 . Jen se ptám, s tím nemám (ťuk ťuk) naštěstí žádné zkušenosti...

l.u.c.i.e
24. srp 2010

@sabcav, pokud vím, tak jsem pila ještě nějaké čaje, ale ty mě nepomohly a stejně se mi cysty vytvořily...

sabcav
24. srp 2010

@l.u.c.i.e to mi mrzí, tak to je na nic ☹ , tak snad něco vymyslíte 🙂

ilca1
24. srp 2010

holky děkuju, 🙂
sabcav krásná fotečka 🙂 terezka se mě taky líbí taky jsem jí chtěla, ale vedla nás bydlí jedna Tereza a tu když vidim tak bych jí dala korunu....tak nakonec vyhrála Juli 🙂 Ta diabetologie mě fakt štve já tak nesnášim čekání u doktora a ještě když nškdo předbíhá nebo klepe jako že jen něco potřebuje a pak je tam hodini to bych úplně vraždila 🙄 jsem takovej nerváček a teď ještě nevydržim dlouho sedět...to bude trest.....ale pro mimi všechno
Luci mě taky antikoncepci už nedají taky budu muset mít pak tělísko ☹ ňa druhou stranu já ty prášky stejně brala jak kdy 😅

ilca1
24. srp 2010

omlouvm se za překlepy , píšu a koukam na to až když to odešlu 😅

pantomima
25. srp 2010

Pěkný popoledne!

Jsem doma z poradny, vše OK, malje je zatím uloženej koncem pánevním vpravo, ale určitě se ještě otočí 😵

1.9. jdu na velkej ultrazvuk a náběry a další poradna 15.9.